CUTICURA Van Waveren's Bieren 0 ^RIJWIELEN J.J.MaalMBf&L U Eenig bij J. W. KOOPMAM PREPARATEN Een ongeëvenaard succes hebben de 1 4 PST Automatisch onderricht in het Wielrijden *9| - Verzekert een nette houding Valien onmogelijk - RAAKS 3, b|d Wilhelminasfr. TELEPH. 414 te Overveen. W atex* tegen huiduitslag enz. *1 I IJzeren Inrij en Afsluithekken, Draadafsluitingen Sienw Complimenteer Isoek, Magazijn Gouden Bril" Het toenemend verbruik van spreekt afdoend voor de supe rieure kwaliteit. versclie Cirasboter hoofdzaak uit Joden, 42 deserteurs van het Russische leger, een Amerikaan en 3 Londensche journalisten. Dertig van dezen moesten na medisch onderzoek terugkeeren. Zaterdags, onder nauw keurig toezicht van de beambten der maatschappij, konden de eersten uit de bonte menigte aan boord gaan, een uur voor het vertrek. Het scheepsor- kest speelde Hiawatha, toen de 700 mannen, vrouwen en kinderen met moeite de verschansing bereikten. Ieder droeg zijn eigen bagage op zijn hoofd of op zijn rug en vocht om den voorrang. Er waren 2 jonggetrouwde paren aanwezig. De beide bruidegoms wa ren koejongens, de beide bruiden Hol- landschen, dit viertal was op reis naar Montana. In iedere hut waren vier slaapbanken, waarop stroomatrassen, peluw en dekens. Alle emigranten moesten opstaan om 5 uur in den morgen. Het ontbijt was om 6 uur en bestond over het alge meen uit koffie, roggebrood, boter, kaas en nieuwe haring, het werd voor- gediend op lange tafels. Slechts wei nig reizigers hadden zich voor het ont bijt gewasschen, bijna allen hadden gedurende het ontbijt hun hoeden op en overjassen aan. Het middageten be stond dagelijks uit soep, rijst, aard appelen, bruine boonen en gestoofd eten. Ieder gerecht werd door de Holl. zeelieden in groote pannen opgebracht, de emigranten aten met emaille le pels uit kroezen. Na iederen maaltijd ging ieder op het tusschendek. Als het mooi weer was trachtten de mannen de vrouwen en zichzelven bezig te houden met boksen, koordloopen en haasje over. Op regenachtige dagen waren honder den urenlang bijeen in de rookkamer. De kinderen kregen pompoenzaad- koeken. Den dag, nadat het schip vertrok ken was, werden alle tusschendeks- passagiers gevaccineerd, maar ver scheidene zogen de lymf uit eikaars armen, waardoor zij het resultaat van de bewerking teniet deden. Dagelijks werd om 3 uur 's middags koffie, brood en beschuit voorgediend en om 6 uur 's middags avondeten, bestaande uit haring, aardappelen, rijst of kaas. 's Avonds was een ge liefkoosde uitspanning scheepsstraf op te loopen door op de verboden le en 2e klasse gedeelten te sluipen. Den 2den Zaterdag vormden een No-.tr met een gitaar en een Jood uit Whitechapel met een citer een mu ziekgezelschap van vier leden en werd er op dek gedanst. Toen men aan Elles Island was ge komen. waren de emigranten gezon: der dan ze ooit geweest waren. Velen hadden nooit zoo zindelijk geleefd als zij liet. op deze reis hadden gedaan. Het is bewonderenswaardig wat deze lijn voor 2 pd. st. aanbood. Raisuli. delijk ontvangen. Toen hij echter zonder iets kwaads te vermoeden aan een gastmaal zat, vielen de lijfwach ten van den gouverneur hem onver wacht aan en sleepten hem naar de gevangenis. Vandaar werd hij ge transporteerd naar de strafkolonie Magador, waar hij zes jaar verbleef om na te denken over de theorie van den veeroof. Toen eindelijk Abdurrha- man van Tanger naar Fez verplaatst werd, deden Raisuli's vrienden alles om zijn lot te doen keeren. Ze waag den er een aardig sommetje aan, zoo dat op een goeden dag Raisuli zijn vrijheid verkreeg. Sedert hij is nu twee jaar vrij werden zijn ver richtingen hoe langer hoe brutaler, alsof hij het gedurende zijn gevan genschap verzuimde weer in wilde ha len. Hij zwoer niet eerder zijn leven van rooverhoofdman vaarwel te zeg gen dan nadat hij zich gewroken had op allen, die meegewerkt hadden om hem in den val te laten loopen. De zen eed heeft hij vrij goed gehouden. Moord, brandstichting, veeroof heb ben van hem een berucht man ge maakt. Met zijn bende van onver schrokken volgelingen is hij een ware schrik voor de bewoners. Zelfs be stond hij het, het vorige jaar het dorp Afrila aan een formeel beleg te onder werpen. Hij was het ook, die het vorig jaar den correspondent van de Times", Harris, ontvoerde en een hoog losgeld eischte, dat hij dan ook inderdaad kreegbovendien werd een andere van zijn voorwaarden, de vrijlating van 21 volgelingen, ingewilligd. Ook wordt beweerd, dat hij den sultan ge dwongen heeft den gouverneur van Tanger af te zetten, en door zijn can- didaat te vervangen. Daarop volgde dan, geheel krachtens de wet van het crescendo, de ontvoering van Perdica- ris, die een internationale beteekenis gekregen heeft. Dit is de objectieve voorstelling van Raisuli's avontuurlijk leven. Meer intern beschouwd wordt het duidelijk, dat Raisuli slechts de Marokkaansche nuance is van een politieke ontevre denheid, die een breeder kring be- heerscht dan zijn twee honderd volge lingen. En nog dieper schouwende, vinden we dan nog de Engelsche in vloed, die alle verdragen ten spijt, wel gaarne een avontuurtje aan kweekt. in afwachting van de uitbar sting, die niet lang meer uit kan blij ven. Sport en Wedstrijden Deze moderne Alibaba, die over meer dan 40 roovers beschikt en on der zijn aanhang misschien wel een heele politieke partij bergt, is door de coup tegenover den Amerikaan Perci- daris, die door sommigen voor een so cialist wordt uitgescholden, beroemd geworden. En zoo is een biografie van zijn hooge persoonlijkheid hier alles zins op haar plaats. De correspondent van de „Daily Express" in Tanger stelt ons daartoe in de gelegenheid. Muley Ahmed el Raisuli, zoo lee- ren we, is ongeveer 40 jaar oud, heeft volgens Marokkaansche begrippen een goede opvoeding genoten en beschikt over een zeldzame lichaamskracht. Hij is een afstammeling van een aanzien lijke familie, want het graf van zijn grootvader in Tetuan wordt vereerd en is een soort bedevaartsplaats gewor-j den, waartoe de faits et gestes van; den kleinzoon misschien wel het een en ander hebben bijgedragen. Zijn j eigenlijke verblijfplaats is Tazarao, het ..nest" van zijn stam, dat onge-i veer 14 uur van Tanger verwijderd is. j Raisuli begon zijn rooversloopbaan op i twintigjarigen leeftijd, toen hij als| dief achter slot en grendel werd gezet j doch door omkooperij van den recht-, plegenden gouverneur weldra weer op vrije voeten werd gesteld. Daar de j eerste poging zoo goed van stapel was geloopen, begon hij dadelijk het roo-i vershand werk op grooter schaal uittei oefenen, en bovendien onder den waar-1 borg van een bijzondere aangeboren omzichtigheid. Hij wist een wit voetje te krijgen bij den districtsgouverneur, betaalde hem rijkelijk voor zijn goede diensten en werd weldra als vee- on straatrover de schrik van de omge ving, zonder ooit last te hebben van de wraakzuchtige Themis. Daardoor nog brutaler geworden dan hij van nature al was, waagde hij het opeen goeden dag ook de hand te slaan aan een een Europeaan toebehoorende kud de vee. Dat gaf aanleiding tot ernsti ge klachten en Abdurrhahman ben, Abdessa. de toenmalige gouverneur van Tanger, nam de zaak ter hand en j frist, onder de aangename voorspie- geling. dat de rooverhoofdman sheriff zou worden, hem naar Tanger te lok ken. Hij werd daar buitengewoon vnen- Nederlandsche Harddraverij- en Renvereeniging. Ingeschreven paarden en gewichten voor de Meeting te Woestduin op Zon dag 19 Juni 1904. Rennen. Linde n-p r ij s. Wedren op de vlakke baan, voor Inlandsche paar den van 3 jaar en ouder. le prijs 400, 2e prijs 50. Afstand 1700 Meter. Valerie, 68 K.G., eig. S. A. F. Ba ron Creutz. Kempred, 68 K.G., eig. W. Jochems. Billiton, 67 KG., eig. A. v. Hoboken v. Hoedekenskerke. Flonkel, 54 K.G., eig. G. J. van der Vliet. Tiger Lily, 52 K.G., eig. W. Jochems Golden Lilly, 50 K.G., eig. S. A. F. Baron Creutz. K a s t a n j e-p r ij s. Verkoopswed- ren op de vlakke baan, voor paarden van 3 jaar en ouder, te koop gesteld voor 2000. Ie prijs 600. 2e prijs 50.3e prijs ƒ25. Afstand 2700 Meter. Flower, (ƒ900) eig. W. Jochems. Lyndon Green, (ƒ1200) eig. W. Jo chems. Golgotha, (ƒ500) eig. de Neuter. Logia, (ƒ1500) eig. Jhr. C. de Pesters. Consort., (ƒ1000) eig. H. F. Bult man Hzn. Marked Man, (ƒ1000), eig. S. A. F. Baron Creutz. Valentine, (ƒ2000), eig. S. A. F. Ba ron Creutz. Milky way II, 500) eig. H. F. Bult man Hzn. Coronea, (ƒ2000) eig. H. F. Bult man Hzn. lepe n-p r ij s. Hordenren voor paarden van 3 jaar en ouder. le prijs 400.2e prijs 50.3e prijs ƒ25.—. Afstand 3300 Meter. Cher Amour, 76 K.G., eig. W. Jo chems. Kentmere, 76 K.G., eig. Jhr. C. de Pesters. Madame Danglars, 74 K.G., eig. W. Jochems. Lyndon Green, 73 K.G., eig. W. Jo chems. Patricks Ball, 72 K.G., eig. S. A. F. Baron Creutz. Isaac II, 71 K.G., eig. H. F. Bult man Hzn. Consort, 68 K.G., eig. H. F. Bult man Hzn. Milkyway II, 68 K.G., eig. H. F. Bultman Hzn. Berthus, 67 K.G., eig. S .A. F. Ba ron Creutz. Logia, 67 K.G., eig. Jhr. C. de Pes ters. Limpsfield Lassie, 66 K.G., eig. S. A. F. Baron Creutz. Miss Charlotte, 60 K.G., eig. H. F. Bultman Hzn. Brancaster, 58 K.G., eig. Luit. J. Neuman. Draven. B e r k e n-p r ij s. Harddraverij voor Nederlandsche paarden met geen be ter record dan 1.52. le prijs 300,2e prijs 75. prijs ƒ25.—. Don Juan, 1975 M., eig. K. F. W. van Luyken. Czarina, 1950 M., eïg. W. H. J. Brom. Miss Maggie, 1950 M., eig. Tj. Witr teveen. Heliograaf, 1950 M., eig. A. H. v. Wickevoort Crommelin. Chilouez, 1925 M., eig. A. A. v. d. Berg. Cora II, 1925 M., eig. Stal Avanti. Tjibbe, 1925 M., eig. J. A. Geersen. Bella, 1925 M., eig. J. Roodenburg. Louise, 1925 M., eig. Stal F. Gretchen, 1900 M., eig. S. Witteveen Marie IV, 1875 M., eig. H. K. Glas Jz. Kruger, 1875 M., eig. K. G. v. d. Veen. Graaf Jan, 1850 M., eig. Tf. Witte veen. Elsje, 1850 M., eig. J. Roodenburg. Anna III, 1850 M., eig. A. de Ridder. Mascotta, 1850 M., eig. A. A. v. d. Berg. Primadonna, 1800 M., eig. A. C. v. d. Akker. Camelion, 1800 M., eig. J. G. de Boer Gruno, 1800 M., eig. H. K. Glas Jzn. B e u k e n-p r ij s. Recordharddraverij le prijs ƒ400.2e prijs ƒ100,3e prijs ƒ25.—. Abdul Ameer, 2800 M., eig. J. W. Schuijl. Don Quichotte. 2700 M., eig. Joh. de Mol. Ténébreux, 2675 M., eig. W. Jochems Dops, 2650 M., eig. Stal Avanti. Cyclone, 2625 M., eig. A. A.v. d. Berg. Goudmijn, 2600 M., eig. A. H. v. Wickevoort Crommelin. Pr. Charlotte, 2575 M., eig. S. Wit teveen. Schabernack, 2575 M., eig. W. H. J. Brom. Morningstar, 2550 M., eig. K. den Hartigh. Controleur, 2550 M., eig. H. K. Glas Jzn. Jonge Wilkes, 2550 M., eig. A. R. V. d. Hilt. Debutant, 2550 M., eig. A. de Ko ning. Don Carlos, 2525 M., eig. Stal Avanti Miss> O'Brien, 2500 M., eig. Tj. Wit teveen.' Don Juan, 2500 M., eig. K. F. W. van Luyken. W i 1 g e n-p r ij s. Harddraverij voor paarden van 3 jaar en ouder. le prijs 450.2e prijs ƒ100.3e prijs 25. Troubadour, 3225 M., eig. W. A. Ockhorst. Robert See Steele, 3200 M., eig. Joh. de Mol. Moquette, 3200 M.. eig. Stal Unitas. Anselor, 3200 M., eig. Joh. v. d. Bergh. Belle Bay, 3150 M., eig. W. A. Ock horst. Abdul Ameer, 3125 M., eig. J. W. Schuijl. Nerva, 3125 M., eig. W. Jochems. Waschfrau, 3125 M., eig. H. K. Glas Jzn. Vauban. 3125 M., eig. J. Boelstra. Don Quichotte, 3100 M., eig. Joh. de Mol. Ducaat, 3100 M., eig. A. R. v. d. Hilt. Ward, 3075 M., eig. J. W. Schuijl. Nettie Bruen, 3075 M., eig. Joh. v. d. Bergh. Held, 3050 M„ eig. A. H. v. Wicke voort Crommelin. Isabelle, 3050 M., eig. A. A. v. d. Berg. Dops, 3050 M., eig. Stal Avanti. De Luitenant, 3025 M.. eig. J. Koster. Ulpia, 3025 M., eig. H. K. Glas Jzn. Cyclone, 3025 M., eig. A. A. v. d. Berg. Caid. 3025 M., eig. Stal Minerva. Uckfield, 3000 M., eig. S. Witteveen. Redstar, 3000 M., eig. K. den Har tigh. Ténébreux, 3000 M.. eig. W. Jochems. Leveren door grondboringen en ontijzeren het op de eenvoudigste wijze. Te bekossen bij K. VAN EDEN, Spaarne eo J. J. GÖPP1NGER, Groote Houtstraat. Goedkoopste en geriefelijkste reisgelegenheid van Haarlem naar le kl. 2e kl. HEEMSTEDE 15 Cents 12'/, Cento BENNEBROEK20 17'? HILLEGOM, LEIDEN, SASSENHEIM, OEGSTGEEST of LEIDEN30 25 Couponboekjes verkrijgbaar gesteld bij de goederenagenten, geven voor korte afstanden veel besparing. Firma TH. 1, BLOK, Jaasweg 13—15, Haarlem. Fabriek van Ijzerwerken Eerste Hederlandsehe D aadvlecfiterij GOEDKOOPST ADBE8 VOOR VOOR JACHTEN, BUITENPLAATSEN, BOOMGAAR DEN, VOLIèRES, FAZANTEN, KIPPENHOKKEN eni.enz. Verplaatsbare Sanitaire Kennelinriehtingen, Solide Afsluithekken A t 1.70 per Meter. VRAAGT 8. V. P. VERDER PRIJZEN. mi Voor 75 Centen. Fr. MEYER. Nieuw Complimen- teerboek, Handleiding om zich in gezelschappen onberispelijk te ge- aragen en daarin gepast te spreken, alsmede opgave der verschillende vormen, waaronder Invitatiön, Be kendmakingen eu de antwoorden daarop behooren te worden opge steld, met de titelatuur, die aan verschillende standen der Maat schappij gegeven wordt, verderde regelen der wellevendheid tot in de kleinste bij zonderhedenalsook Toasten, Toespraken, Brieven, enz. een Bloemenspraak, Albumversjes, Liefdesverklaringen in Poëzie Aardigheden voor Bruiloiton, enz. enz. enz., een boek voor den goe den toon en voor den aaeergedis- tingeerden smaak in taal, in hou ding, in beweging en in gedrag. TJjf werk, dat voor elkeen goud Uil waard is, ja ik laat liever zeggen, dat voor elkeen onmisbaar is, wordt uitverkocht voor slechts 75 centen, bij D. BOLLE, Bazaar van Goedkoope Boeken, Hang b.d. yischmarkt, te Botterdam. Franco mits na ontvangst van Postwissel, waarop vermeld: Complimenteer boek. Spectafcl Adres voor het vet vaardigen van Brillen en Pince-nez, volgens voorschrift van H. H. Oogartsen. Ruime collectie Baro- en Thermometers, Reis- en Tooneelkijkers, PRISMA BINOCLES van BUSCH, BOERZ enz. Passerdoozen van O. RICHTER Co., Chemnitz, Gouden, Doublé, Zilveren en Stalen Brillen. Lorgnetten Fages a Main. Zijlstraat 85, JOH. M. SCHMIDT, Opticien. GEOPEND TOT O UUR, 11 de alier fijnste DELFTSGHE en LEIDSCHE Machinale Vleescbsnijderïj. Nieuwste constructie. T. A. DONNÉE, Kleine Houtstraat 62. August stampte boos met zijn voet op den grond. Kom morgen of overmorgen te rug. zei hij, ik heb nu geen tijd en weet ook op het oogenblik niet. waar ik het ding moet zoeken. Dat zou u niet weten'? Mijnheer!... Moet ik mijn dienst boden roepen om je op straat te la ten zetten Maak oogenblikkelijk, dat je weg komt; je ruwe manier van doen kan mij niet langer bewegen, je op eenigerleiwijze van dienst te zijn. Heinrich had zijn zending vol bracht hij herinnerde zich bet ge zegde van mijnheer Jahn, dat deze liever had, dat de looper in het bezit van den graaf bleef. Dus morgen vroeg hij. Of overmorgen, antwoordde Au gust ongeduldig, ik weet nu nog niet. wanneer liet rfiij gelegen komt cr naar te zoeken. En als jij weer hier komt, dan gedraag jij je qfcn beetje fatsoenlij ker, hoor voegde de oude heer er waarschuwend b,. Heinrich gaf geen antwoord hier op. Wat kon hem de toorn der beide heeren schelen. Péinzend verliet hij het huis. Eene bekende stem riep hem en wekte hem uit zijne overdenking: Moritz stond voor hem en reikte hem de hand. Ge schijnt in gedachten ïjverr; bezig t zijn. sprak Moritz schertsend kwelt gij uw arm hoofd nog altijd mét die verdenking Denkt gij er dan niet meer aan? vroeg Heinrich. Neen, ik zie in, dat het een dwaas vermoeden was. Ja, als de graaf een horrelvoet had. dan zou de zaak er anders uitzien. Ge hebt gelijk, knikte Heinrich ik breek er mij het hoofd ook niet langer mee. En ik heb aan andere dingen te donken, die mij genoeg te doen ge ven, antwoordde Moritz, en zuchtte. Ge weet, ik slaap ook niet op rozen. De oom van mijn verloofde blijft op zijn stuk staan én mijne moeder wil van een huwelijk met Christina niet hooren... En de chef van uw bankiershuis wil zich op u wreken, omdat gij hem in den weg zijt, sprak Heinrich; ik kan best begrijpen, dat dit niet aangenaam voor u is. Ge moet het maar geduldig verdragen en u troos ten met de gedachte, dat er na dezen tijd een andere komt. Ik ken uw moeder niet, doch geloof, dat het niet missen kan. of zij moet veel van Christina gaan houden als... Ja. als zij mij maar wilde toe staan, dat ik mijn meisje bij haar bracht Zij wil het meisje niet zien en tante Anna versterkt haar in dien afkeer. Dan moeten andere middelen ge zocht worden om uw moeder met het meisje in aanraking te brengen, ant woordde Heinrich. Heeft de procura tiehouder u al onaangenaamheden berokkend Nog niethij is zelfs buitenge woon beleefd en voorkomend gewor den en juist dat maakt mij ongerust. Misschien ziet hij in, dat hij zijn eigen positie in gevaar brengt, als hi j u aanpakt Dat dacht ik in 't begin ook, maar het ligt niet in het karakter van dien man, zulk een vernedering te vergeven en te vergeten. Er hangt een onweer boven mijn hoofd, dat elk oogenblik kan losbarsten, ik weet dat maar al te goed en ben er op voorbereid. Dan zou ik die losbarsting voor komen. Hoe kan ik dat Ik zou persoonlijk met den ban kier Tiefenbach spreken en hem de ge heele geschiedenis naar waarheid vertellen. Moritz schudde weigerend het hoofd. Zulke oprechtheid kan in som mige gevallen ook gevaarlijk worden antwoordde hij. Ik moet niet verge ten. dat de procuratiehouder de gun steling van mijn principaal is, en zou met mijn mededeeling al bitter wei nig uitrichten. Zoolang ik er n:et toe gedwongen word, zwijg ik lie ver. - Misschien hebt ge gelijk en als de chef tegenwoordig uw verloofde niet meer vervolgt, dan kunt ge bok volstaan met wat ge hem gezegd hebt. Dat wel, maar ik ben het ook aan Christina verschuldigd, dat ik een einde maak aan de vele onaange naamheden. Ik ben besloten haar vanavond aan mijn moeder voor te stellen. Heinrich zag zijn begeleider waar schuwend aan. Is die stap niet al te gewaagd vroeg hij. Haar oom wil het niet, uw moeder en tante zouden het meisje slecht kunnen ontvangen en dan wordt op u alleen de heele schuld ge worpen. Laten zij hun gang gaan Chris tina geeft mij gelijk; zij wil den stap met mij wagen, opdat wij ons later niets hebben te verwijten. En zijt ge werkelijk vast beslo ten? Dat ben ik. Nu, dan moge God met u zijn sprak Heinrich hartelijk. Moritz knikte tot dank hem toe en sloeg een zijstraat in. ACHTTIENDE HOOFDSTUK. De rentenier Thalstein had juist zijn middagslaapje uit en in zijn ge woon hoekje op de sopha plaats ge nomen om de courant te lezen, toen hij plotseling tot zijn niet geringe verbazing zijn broeder zag binnen komen. Lieve tijd, Frederik, kom je ein delijk ook eens bij me? riep hij ver rast. Aan welke gelukkige omstan digheid heb ik deze eer te danken'? Ik beken schuld, antwoordde de president bedaard, ik zou vroeger al eens hebben moeten komen, maar nu eens waren het ambtsplichten, dan weer zorgen voor het huishouden, die mij zoozeer in beslag namen, dat ik aan mijn eigen wenschen niet behoef de te denken. Jij komt ook nooit bij ons... En jij zult wel weten waarom, viel de rentenier hem in de rede ik pas niet meer in je huis en al is het mij nu ook juist niet met woorden gezegd, liet men het mij toch zoo aui- delijk voelen, dat ik het niet kon mis verstaan. Dat zijn vermoedens, Walter. Ik geef je er mijn woord op, dat mijn vrouw en kinderen slechts met liefde van je spreken en als mijn vrouw nu en dan uit haar humeur is, dan geldt haar langdurige kwaal ter veront schuldiging. Een spotachtig lachje omgaf de lip pen van den rentenierhij greep in zijn doos en nam met veel beweging een snuifje. - Ik wil er niets van zeggen, 'inl- wooitflde hij. Je hebt zorgen en ver drietelijkheden genoeg en neemt meer op je horens, dan je op den duur dragen kunt. Daar valt, helaas, niets meer aan te veranderen. Zeker. Wat er gebeurd is, kan niet meer ongedaan gemaakt worden, maar er zou toch nog veel kunnen veranderd worden. Je bent altijd te goedhartig geweest en zoo maakte naen misbruik van je zwakheid. Je kinderen en vooral de meisjes, kre gen een verkeerde opvoedingzij den ken tegenwoordig nergens anders dan aan opschik en vermaak, zij wo nen, om zoo te zeggen, op straat, en zullen eens ongelukkige huismoeders worden. De presideiit, die tegenover zijn broeder had plaats genomen, trok wrevelig de wenkbrauwen samen een harde, toornige trek vertoonde zich om de mondhoeken. Dat is een scherp oordeel, sprak hij verwijtend; de jeugd is altijd min of meer verzot op pleizicr; wij zijn dat ook geweest. Je hebt den meisjes vaak heel bittere woorden toegevoegd ik val je daarover niet hard en stem zelfs toe, dat je in menig opzicht ge lijk hadt, haar een verwijt toe te voe gen... (Wordt vervolgd).

Haarlem's Dagblad | 1904 | | pagina 6