NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. De Vervoermiddelen tusschen Amsterdam en Haarlem 21e Jaargang. No. 6433 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. WOENSDAG 22 JUNI 1904 A DAGBLAD ABONNEMENTEN rm MAANDEN; Voor Haarlem 1.2G Voor de dorpen óm omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente) 1.30 Franco per post door Nederland 1.65 Afzonderlijke nummers G.Ö2% Geïllustreerd ZcndagsMad, voor Haarlem 0.37>§ 3 j de .omstreken en franco per post 0.45 Uitgave der Directeur l C PEEREBOOM. ADVERT ENT1ËN; Van I5 regels 50 Cts.iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Haarlem van 1—5 regels 0.75, elke regel meer 0.15. Reclames 30 Cent per regeL Groote 'letters naar plaatsruimte. Bij Abonnement aanzienlijk rabat. Kleine advertentiön 3 maal plaatsen voor 2 maal betalen. Redactie en Administratie: Groote Houtstraat 55. Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 724, Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 6. Telefoonnummer 122. Abonnementen en Adveïteniiüeffl worden aangenomen door onze Agenten en door alle Boekhandelaren en Courantiers. Met uitzondering van het Arrondissement Haarlem is het uitsluitend recht tot plaatsing van Advertentie» en Reclames betreffende Handel, Nijverheid en Geldwezen, opgedragen aan het Algemeen Advertentie-Bureau A. DE LA MAR Azn. te Amsterdam. Hoofdagenten voor het Buitenland: Compagnie Générale de Publicité Etrangère G. L. DAUBE Co., JOHN F, JONES, Succ., Parijs, 3]t>ts Faubourg Montmartre. S>Si ïiKiatxmer bestaat wit kïssaïziMefi. Eerste Blad. Haarlem's Dagblad ran 2 i Juni bevat o.a. BLAD A. Adres van Haarlem's Om streken. Buitenlandsch Overzicht. Oorlogsnieuws. Nieuws uit Haarlem en Omstreken. Binnenl. en Gemengd Nieuws. BLAD B. Binnenlandsche, Gemengde en Sportberichten. Uit de Pers en Feuilleton. Adresboek van Haarlems Omstreken. Bij do Vennootschap Lourens Cos- ter alhier is in bewerking om spoedig te verschijnen een'tweede uitgave van het Adresboek van Haarlems Omstre ken, dat voor de eerste maal in 1902 verscheen. In de afgeloopen twee-jaar is in ver schillende gemeenten zooveel veran dering in de bevolking gekomen en heeft deze zich, voornamelijk wat Bloemendaal en Heemstede betreft, zoodanig uitgebreid, dat een nieuwe uitgave van dit Adresboek alle reden van bestaan heeft en zeker door de belanghebbenden met graagte zal wor den te gemoet gezien. En dit te meer, omdat het Adres boek belangrijk zal worden verbeterd, daar bij de eerste uitgave leemten zijn gebleken, die nu zullen worden aan gevuld. De prijs bij inteekening is f 1.25', die na de verschijning tot f 2 wordt ver hoogd. Gelegenheid tot inteekening bestaat bij alle Boekhandelaren en ten kantore der Vennootschap, Groo te Houtstraat 55. Ï^IienlaiMlsoli Oversight HE OOHTOG Van het oorlogsterrein komt er weer heel weinig. Eenig bericht over Kleinere gevechten en voorts wat geruchten. Een patrouille uit infanterie enca- velerie bestaande, die op 18 dezer met spoed naar Takoesjan gezonden is, ontmoette Russische troepen bij Tsji- panking op 36 mijlen ten Westen van Sioejen en op andere plaatsen. Eeni- ge schermutselingen hadden plaats 50 Russen werden gedood en 3 gevan gen genomen. Een groote hoeveelheid wapens werd buitgemaakt. De Japanners verloren zes man. Daar de Russische schepen niet in de golf van Korea verschenen, gelooft men, dat zij naar het Noorden ver-; trokken zijn. Bericht wordt uit Japansche bron, dat de Russische verliezen in den slag bij Wafangkou waarschijnlijk meer dan 2000 dooden bedroegen. De totale verliezen zouden, de ge vangenen medegerekend, 10,000 man bedragen. Êen Russisch officier, die bij Wafan- gau gewond werd, deelt mede, dat de verliezen aan beide zijden zeer groot waren. Hij schat de Russische verlie zen op minstens 7000 man en verklaar de. dat geen soldaten ter wereld het uithouden kunnen tegen de Japan ners, zooals zij in dien slag gevoch ten hebben. Hun artillerie, schiet met verbazend veel juistheid en effect. De Russen vochten hardnekkig en wan hopig, doch waren niet in staat weer stand te bieden aan de onstuimige hardnekkigheid vtn den vijand. Dit prachtig bericht is natuurlijk ook uit verdachte bron. Te Liaojang zijn berichten ontvan gen over verdere groote gevechten in het Zuiden. Men zegt, dat nabij Kaitsjau een gevecht in vollen gang is. Een trein met gewonden passeerde in Noordelijke richtingandere vol gen. Ook van het Wladiwostok-eskader hoort men niets zekers. Berichten uit Sjimonoseki melden, dat daar geschutvuur gehoord is ;men vermoedt, dat dit beteekent, dat het Wladiwostok-eskader zich weer in de golf van Korea bevindt. Bericht wordt te Tokio, dat admi raal Kamimoera met de Russische kruisers op de hoogte van Osjima slaags geraakt is. Het departement van marine is niet in staat dit bericht te bevestigen of schoon de autoriteiten de hoop koes teren. dat den Russen de terugtocht afgesneden is. Gemeld wordt, dat twee te Konstan- tinopel aangekomen PERZEN prinsen zijn; een van hen is de twee de zoon van den Sjah Muzafer Ed- din. Zij vluchtten in het midden van Mei vermomd uit Teheran. De aanlei ding tot de vlucht was een groote po litieke samenzwering tegen het leven van den Sjah, welk complot men ech ter op het spoor kwam. Beide prin sen waren met tal van hofbeambten medeplichtig aan deze samenzwering. Men zegt, dat vele aanhangers van de Babi-secte in verband daarmede gevangen genomen zijn. De prinsen beproeven in dienst bij het Turksche leger te komen, doch dit zal hun wel geweigerd worden, daar aan de Porte en den Sultan is verklaard, dat van prinsen van hun rang alle goederen verbeurd verklaard zijn. Men gelooft, dat Perzië hun uitlevering zal ver langen. De correspondent van de,, Standard" te PRETORIA bericht, uit goede bron te kunnen meedeelen, dat een groot aantal in vloedrijke personen in den Rand, on der wie vele „hervormers", die voor den oorlog waren zich aaneengeslo ten hebben om zoo spoedig mogelijk een vertegenwoordigende regeering te verkrijgen. Hun voornaamste plan nen zijn te zorgen dat iedere blanke inwoner door zijn stemrecht gemach tigd is toezicht te oefenen op de ad-, ministratie der koloniesdat de niet- officieele leden van de interkoloniale wetgevende raden aangesteld moeten worden door de belastingbetalers en dat deze moeten trachten de bemoei ingen van Engelsche politici in kolo niale zaken te verminderendat d» inlandsche bevolking geen stemrecht krijgt, afgezien van het bezit: dat in Zuid-Afrika geboren personen tot ambtenaar worden aangesteld, in- plaats van vreemdelingen. Deze nieuwe beweging noemt de tegenwoordige regeering autocratisch en in den strijd met de Engelsche grondwetzij belooft zeer machtig te zullen worden. De eerste bezending Chineezen voor de Randmijnen, 1049 man sterk, is te Durban aangekomen en ontscheept. Er kwamen op de reis van Hong kong. die 25 dagen duurde, 3 sterf gevallen aan berri-berri voor en een paar lijders aan die ziekte worden nog aan boord gehouden. Overigens was de gezondheidstoestand der Koe lies goed en hun gedrag aan boord behoorlijk. Van deze mannen, waar van men hier in Engeland vooral niet als van slaven spreken mag, worden afdrukken der vingertoppen genomen om ze te kunnen herkennen bij even- tueele ontsnapping. Ze worden van Durban tot aan de Randmijnen ge durende de spoorreis van een paar dagen opgesloten in de trein-compar- timenten, die zoo zijn ingericht, dat geen der Koelies ze onderweg be hoeft te verlaten. Eenmaal losgelaten uit de spoorwegwagons, worden de Chineezen dadelijk in de hun aange wezen compounds opgesloten. Het blijkt uit alles en alles, al is het dan geen slavernij, toch een zonder ling 'soort van vrijheid. in den loop der tyden, door W. P. J. OVERMEER. Stadsnieuws. Jubileum. Heden herdacht de heer J. Kamp den dag, waarop hij vóór 50 jaren in dienst trad bij de firma L. Sabelis, steenhouwers alhier. Deze gewichtige dag ging voor den trouwen werkman niet onopgemerkt voorhij. Des morgens toen hij ter werk plaats kwam, vanwaar, evenals van het huis van den heer Sabelis zelf, de driekleur was uitgestoken, werd hij door zijn medewerklieden en patroon hartelijk ontvangen en geluk ge- wenscht. Ook aan stoffelijke blijken van be langstelling ontbrak het den jubilaris niet. Zoowel van zijn patroon als van zijn medewerklieden ontving hij een blijvend aandenken aan dit feest. Hedenavond zal de afdeeling Fan fare van de Vereeniging „Willen is Kunnen" eene serenade brengen aan den heer Kamp, Glasblazerstraat al hier. De Snelvlieger. Zondag hield de Postduivenvereni ging „De Snelvlieger" alhier een kas- concours van Orleans (Frankrijk). Af stand 532 K.M. De duiven werden om 5 uur losgelaten met helder weer en Noordenwind. De prijzen werden als volgt behaald: le prijs J. J. Doeglas 2e pr. R. Slot; 3e pr. Gebr. Bannink 4e pr. P. J. v. Daalen5e pr. dezelfde6e pr. dez. 7e pr. R. Slot1ste Derby-prijs R. Slot2e Derby-prijs P. J. v. Daalen. Zwemschool. De temperatuur van het water van de zwemschool aan de Iloutvaart was hedenmorgen 6 uur 66 en hedenmid dag 12 uur 67 graden Fahrenheit. I. Het plaii Tan 1897. In verband mét de dezen zomer te openen electrische spoorweg Amster damHaarlem, is het wellicht niet ondienstig een historisch overzicht te geven van de ontwikkeling van het vervoerwezen tusschen de hoofdstad van ons vaderland en onze stad. Het plan, dat binnen eenigen tijd verwezenlijkt zal worden, is niet nieuw althans dé grondgedachte niet. We herinneren er slechts aan, wat de heeren Anderheggen en Neumeijer zich een zevental jaren geleden voor stelden, een plan dat we nog eens nader willen beschouwen, ten einde te doen zien, dat deze heeren lang niet zoo optimistisch waren, als er wel werd beweerd. Men wilde destijds eene directe en vluege verbinding van het middelpunt van Amster- dam met het Zeebad Zandvoort, oven Halfweg, Haarlem, Heemstede en Bloemendaal, met eene vertakking van Halfweg, over Spaarndam, Sant poort, Velsen naar IJmuiden. Men hoopte dus van Amsterdam een Zee badplaats tc maken, door haar in di recte verbinding te stellen met Haar lem, Zandvoort en IJmuiden. Verder was men van plan in het centrum van Amsterdam, nabij het paleis op den N.Z. Voorburgwal een sierlijken practisch station op te richten, van waar om het kwartier een electrische trein in de richting naar Haarlem en Zandvoort zou vertrekken. De te volgen lijn van den trein in Amsterdam zou door zeer breede stra ten loopen, nabij het Postkantoor de nieuwe Raadhuisstraat in, over de Wè'stermarkt, langs de ~edempte Ro zengracht en de Clercqstraat, tenein de spoedig de gemeente Sloten aan de Kostverlorenvaart te bereiken. De overtocht van deze vaax-t moest ge schieden over een door de nieuwe maatschappij te maken brug. Van hier af moest de lijn nabij Slo- terdijk den straatweg naar Haarlem bereiken en dezen door Halfweg en Haarlemmerliede volgen tot dicht bij de Amsterdamsche Poort te Haarlem, vanwaar zij Zuidwaarts zou loopen naar het Spaarne. waar een elec- trisch gedreven rollende pont den wagen zou overzetten. Verv olgens zou de trein loopen door de Bakkerstraat, door een door de maatschappij te maken verbinding van deze met de Badhuislaan, verder langs deze laan en Baan naar het Houtplein. Alhier moest de lijn zich vertak ken, eenerzij ds over den Wagenweg, anderzijds over de Dreef en Hazepa- terslaan, om zich weder in dubbel spoor te vereenigen én langs den Heerenweg en bezijden den Zand- voortschen straatweer het strand te be reiken. Ten einde vertraging bij de kruising der lijn HaarlemLeiden van de H. IJ. S. M. te voorkomen, zou over deze spoorlijn een spoorbrug worden gebouwd. Bovendien was men van plan de geheele lijn met dubbel spoor aan te brengen, zoodat elke vertraging was, uitgesloten. De route der zijlijn zou van Half weg af met een enkel spoor langs den Spaamdammerdijk door Spaarndam naar Santpoort voeren en verder over Velsen naar IJmuiden. Ziellier in breede trekken het plan van 1897, de voorlooper van de later tot stand gekomen werken. Geen twee jaar later was reeds de Electrische tram HaarlemZandvoort in werking en dus de voorgestelde via duct over de spoorlijn ook aanwezig. Ben ik goed ingelicht, dan is de nieuwe spoorweg een eerste proefne ming, welke bij voldoend welslagen dan ook tusschen andere plaatsen zal worden voortgezet. Zooals men weet, is het geheel eene Amerikaansche on derneming, vermoedelijk verkeert men in de echt Amerikaansche meening, dat men eerst een spoorlijn moet aan leggen om onbewoonde streken be woond te krijgen. Mogelijk wordt Haarlem nogeens de voorstad van Amsterdam Bestudeer en wij de ontwikkelings geschiedenis van het vervoerwezen, dan valt ons dadelijk de concurrentie strijd op, niet alleen in den tegen- woordigen tijd, doch ook in vroeger eeuwen. Vóór mij ligt Haarlem's Dag blad van 3 Juli 1899, waarin op uit voerige wijze de feestviering der ope ning van de lijn HaarlemZandvoort wordt beschreven, terwijl daaronder een bericht volgt, dat 'op denzelfden dag de Commissarissen van de Haarl. Tramway-Maatsch. vergaderen om een tariefverlaging in te voeren Zoo zouden wij ettelijke voorbeelden kunnen noemen, doch doen dit nader. Alleen wijzen wij er nog even op, dat de Electrische tram welke hier kor ten tijd de macht in handen had thans weder als 't ware gebonden ligt aan de Nieuwe Maatschappij. Voor waar, de strijd om het bestaan is hard. Laat ons echter de geschiedenis ge regeld volgen. Het yroegste rerYoer. Van oudsher reisde men per pedes apostolorum, het meest natuurlijke vervoermiddel. Later begon men het zich gemakkelijker te maken en wer den paarden, wagens, schuiten en sleden daartoe gebezigd. Lang is zulks in zwang gebleven, want onze vaders en grootvaders van vóór 70 jaar reis den te land al niet veel sneller, dan de voorvaderen uit de 17e eeuw, ja, misschien niet beter dan de Romeinen vóór 18 eeuwen. En dan de bezwaren, die aan het reizen verbonden waren Slechte we gen, geen pleisterplaatsen, onbeschut tegen weer en wind, de onveiligheid, enz., enz. Denken we ons slechts ln den ouden toestand van den weg HaarlemAm- sterdam. We weten net, dat de weg naar laatstgenoemde plaats niets an-' ders was dan de IJdijk destijds niet be- straat of begrint, doch modderig, door- j ploegd van karrensporen, onbeschut 1 en aan de eene zijde bestookt door de woeste golven van het zoo gevreesde Haarlemmermeer en aan de andere zijde door het water van het IJ. j (Wordt vervolgd). E.K. Volksbond. Maandagavond vergaderde de af- deeling Haarlem in het Vincentius- j gebouw. Na opening door den voorzitter, den heer Guskens, deelde deze mede, dat j het bestuur der afdeeling Gemeente werklieden was samengesteld uit de volgende heeren M. Hersman, voor- zitter: J. Loots, secretaris; J. de Vroe, penningmeesterVan Worcum, 1ste commissarisBakx, 2de commissaris. Ook deelde de voorzitter nog mede, dat op Zondag 26 een concert zal ge geven worden voor de leden in het Bondsgebouw, door de muziekvereeni- ging ..St. Cecilia", des avonds ten: half acht. Hierna richtte spreker eenige har telijke woorden tot een jubilaris in den Bond, namelijk den heer J. Kamp die op 21 Juni den dag herdenkt, waarop hij vóór 50 jaar in dienst trad bij den heer L. Sabelis. Spreker wenschte hem namens de geheele afdeeling Haarlem van den Bond daarmede geluk. Alsnu werd er nog een collecte ge- houden voor de diamantbewerkers tot delging van de schuld, weikef 7.231/2 i opbracht. Verder werden nog door den voor- i zitter met eenige welgemeende woor- den 15 nieuwe leden geïnstalleerd, j waarna het woord werd begeven aan den spreker, den heer F. G. C. Hooy. welke tot onderwerp had gekozen het j ..Ontwerp Tariefwet". Dit. onderwerp werd door den spre-i ker op een duidelijke en heldere wij- ze en naar zijn beste krachten uit- j eengezet. Een luid applaus was het bewijs, dat de leden weder veel hadden s-e- noten en het gesprokene naar waarde wisten <<-• schatten. Na nog eenige zaken van huishou- delijken aard besproken te hebben. werd de vergadering door den voor- j zitter gesloten. B ij e n t e e 11. j De Provinciale Afd. Noord-Zuid- j Holland der Vereeniging tot Bevorde-j ring der Bijenteelt in Nederland houdt, haar le practische les voor de leden' onder leiding van de heeren C. L. Glaser, Loosduinen en F. Aug. Kel-j ting, Santpoort, ter modelstal te Sant- poort bij Haarlem, op Woensdag 221 Juni a.s. nam. 1 uur. Niet-ledenj kunnen aan de les deelnemen tegen betaling van f 0.25. Tuinbouw. Maandagavond hield de afdeeling „Haarlem en Omstreken" van de Ned. Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde, onder voorzitterschap van den heer de Breuk, een vrij goed be zochte vergadering in „Weten en Werken." Nadat de voorzitter de vergadering geopend had, werden door den secre taris, den heer P. W. Voet, de notulen van de vorige bijeenkomst voorgelezen en goedgekeurd. Van de afdeeling Amsterdam waren eenige afdrukken ingekomen van een lezing die de voorzitter van het Hoofd bestuur op een vergadering in 1903 te Utrecht gehouden heeft en waarin de leerlingenquaestie is behandeld. Deze lezing, zoo luidde een bijgaand schrij ven, kan van belang zijn bij de behan deling dezer quaestie op de algemee- ne jaarvergadering. De ontvangen exemplaren werden onder de leden verdeeld, terwijl besloten werd bij de behandeling van den beschrijvings brief op dit punt terug te komen. Van het Hoofdbestuur was een schrij ven ingekomen, met de vraag of de afdeeling ook dezen winter weder een lezing wenschte door een der land- of tuinbouwleeraren. Besloten werd het Hoofdbestuur bevestigend te antwoor den en in dit schrijven dé wenschelijk- heid uit te drukken, dat het ook dit maal weder de heer de Greef zou mo gen zijn. Hierna kwam aan de orde punt 3 der agendabespreking van plannen voor een excursie. De heer Sturing, die zich bij de vorig jaar gehouden ex cursie zoo verdienstelijk heeft ge- maakt, ried thans de afdeeling aan eens een kijkje te nemen in de i omstreken van Apeldoorn. Een der le den opperde het idee om naar de ten-I toonstelling in Dusseldorf te gaan, welk voorstel eerst wel bijval vond, I maar later wegens de hooge kosten niet uitvoerbaar geacht werd. Hierna j werd het voorstel om naar Apeldoorn te gaan in stemming gebracht, en bij- na met algemeene stemmen aangeno- men. Besloten werd de heeren Sturing en v. Krujningen te belasten met de voor- i loopige regeling van deze excursie, die zal plaats hebben op een nader te be- palen datum. Voor de onderlinge tentoonstelling waren verschillende orchideeën inge- zonden, die door een commissie, be- j staande uit de heeren van Tienhoven, C. Blankenstijn en Rijsdorp, werden j beoordeeld, die de navolgende bekro ningen toekenden: de heer Kikkert 3 certificaten le en 1 certificaat 2e, klasse. De heer Deys 1 certificaat 2e j klasse. De heer Sturing 1 certificaat I le klasse. De heer Draayer 1 certifi caat le klasse. De heer Kaas Sypen- stein 1 certificaat le klasse. De inzenders werden door den voor-1 zitter bedankt voor hunne inzendingen ter opluistering der vergadering, en de juryleden voor hun keuringswerk. Niets meer aan de orde zijnde werd de vergadering gesloten. Dezer dagen werd de Se-1 cretaris van de Comm. der Bibl. van den Ned. Prot. Bond verblijd met een gift van 2 rijksdaalders van iemand, die onbekend wenscht te blij-1 ven. De onbekende gever gaf dit go- schenk zeker, om de exploitatie van1 genoemde instelling mogelijk te ma ken voor dezen winter. Daar de kas der afd. in niet al te rooskleurigen toestand verkeert, zou het niet onmogelijk zijn, dat de Bibl.1 dezen winter gesloten bleef, hetgeen te bejammeren zou zijn. H. van der Tas te Haarlem die door de Rechtbank alhier, wegens diefstal is veroordeeld tot 3 weken' gev.straf. is van dat vonnis in Hooger| beroep gekomen. Corty Althoff. Binnen enkele dagen zal het Circus Corty. Althoff op het terrein aan den Raamsingel zijne tenten opslaan en gedurende eenige dagen voorstellingen geven, die blijkens de affiches veel be loven. Het hoofdnummer iederen avond schijnt wel te zijn het optreden van den koning der Paardentemmers Norton. B. Smith, die in staat is alle wilde, boosaardige en zenuwachtige paarden, die hem ter behandeling worden gegeven, binnen weinige oogenblikken in tegenwoordigheid van het publiek te temmen of breken, zoo als de term luidt. Hij noodigt dan ook een ieder uit, zich te overtuigen hoe door zijn dres suur de wildste paarden tam worden. De beste vriend van den mensch is het paard, zegt Prof. Smith, en om te toonen, dat zijn methode alleen geba seerd is op geduld en goedheid, heeft hij verschillende getuigschriften van Vereenigingen tot Dierenbescherming. Dezen morgen ontvingen wij bezoek van Oostwald, die in ver hoor "was genomen naar aanleiding van den dood van den metselaar Van Looij. Op zijn verzoek deelen wij gaarne mede, dat de Justitie geen termen heeft gevonden om hem deswege te vervolgen. Uit de Omstreken HILLEGOM. Zaterdagavond, toen de familie Ox. boodschappen ging doen, verwijderde het 6-jarig zoontje zich van zijne ouders zonder dat dezen het bemerk ten. Den geheelen nacht werd er door verschillende personen, die zich hier voor welwillend hadden beschikbaar gesteld, naar den knaap gezocht, schijnbaar zonder resultaat, doch ten laatste werd hij bij een der kennissen van de familie Ox. in de Vinkenlaan, slapende in huis teruggevonden. Men kan zich de vreugde der oudera voorstellen hun kind ongedeerd weder te hebben gevonden. Ingevolge art. 17 der Keur zal er op Woensdag den 6 Juli 1904 schouw worden gehouden over de sloot langs de voormalige buitenplaats „Meer en Dorp". HAARLEMMERMEER. Nog zelden is eene inspectie voor de Vr>t Militie te Haarlemmermeer zoo snel afgeloopen als ditmaal. De meesten kwamen per fiets en vertrok ken weder zoo snoedicr mogelijk. De herbergen werden slechts door wei nigen bezocht. Tn geen jaren is te Haarlemmer meer Het hooi zoo best en in zoo'n groote hoeveelheid «owonnen als thans. Er zijn banden voor maaien tekort, zoodat dan ook een flink daggeld wordt verdiend. Gevonden voorwerpen: Een gouden oorbelletje een zwart zijden dames-dasjeeen blauwe lin- nenzak. waarin goed een bloedkora- len armbandje met gouden sluitingi een crouden bewerkte broche, geyon-l den in een der wagens der Electrische tram HaarlemZandvoort, terug te, bevragen kantoor E. N. E. T. Bekeurd. Een los werkman is bekeurd wegens het leunen tegen een perceel in de Groote Houtstraat, zonder toestem ming van den eigenaareen ander persoon wegens het plukken van bloe men aan den Kleverparkweg, een metselaar wegens het beschadigen van een boom staande in de gemeente- plantsoenen. B ij vonnissen v an de A r r. Rechtbank te Haarlem van 21 Juni j.l. zijn in staat van faillissement ver klaard G. J. P. van Zijl, boekhandelaar tej Haarlem (Nassaulaan). Cur. Mr. A. j H. J. Merens. J. P. H. Bodegraven, wonende te I Haarlem, Linschoterstraat Cur. Mr. H. Ph. 't Hooft. Th. van Vclzen, kastelein te Lisse, Cur. Mr. J. Spoor. C. de Jongh, leeraar in de wiskun de te Haarlem, verblijf houdende te! Zandvoort. Curator Mr. A. H. J. Me rens. Tot Rechter-Commissaris in alle vier is benoemd Mr. A. van de Koppel Gz. HEEMSTEDE. Door het R. K. Parochiaal Armbe stuur alhier is wegens het vertrek van den heer Ant. Veld in diens plaats als armvader benoemd de heer Adriaan van der Weiden Lz. ZANDVOORT. Door het hoofdbestuur d.er Noord en Zuidhollandsehe Redding-Maat schappij is het bouwen van de berg plaats voor de alhier gestationeerde reddingsboot, gegund aan den laag- sten inschrijver, -i heer H. van Keeren alhier, voor de som van f 2889. Aangekomen badgasten J. IJserinkhuysen, Amsterdam, Ho tel Beau Site, 1 p. Mevr. A. G. Haan Beukoma, Gro ningen, Villa Thalatta, 2 p. F. Vogt, Mannheim, Villa Marina, 1 p. R. Rump, Amsterdam" Villa Mari na, 1 p. Fam. G. Rieter, Venlo, Hotel d'Oran- ge, 3 p. J. W. Francken, Utrecht, Hotel d'Orange, 1 p. Jhr. O. Reuchlin, Utrecht, Hotel d'Orange, 1 p. Mevr. Wed. M. Kimmerei, Amster dam, Villa Emma, 6 p. R. Birckenhauer, Bussum, Pension Buckman, 6 p. J. H. Nederhorst, Gouda, Villa Mildridt Charlotte, 1 p. J B. Stokvis, Amsterdam, Koster straat no. 9, 4 p. M. Moll de Charante, Rotterdam, Pension Paria, 1 p. M. C. v. d. Held, don Haag, Pen sion Paria, 1 p.

Haarlem's Dagblad | 1904 | | pagina 1