NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. lel" m V No. 6467 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. MAANDAG 1 AUGUSTUS 1S04 AARLENI S DAGBLAD ABONNEMENTEN FfiR DRiiE MAANDEN: Voor Haarlem f 1.20 Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente) 1.30 Franco per post door Nederland1.65 Afzonderlijke nummers 0.02% Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem 0.37% „de omstreken en franco per post 0.45 Uitgave der VenwMtsdnap Ingram Coster. Directeur J. C. PEEREBOOM. ADVERTENTIËN: Van 1—5 regels 50 Cts.iedere regel meer 10 Cts. Buiter. het Arrondissement Haarlem van 15 regels 0.75, elke regel meer 0.15. Reclames 30 Cent per regeL Groote letters naar plaatsruimte. Bij Abonnement aanzienlijk rabat. Kleine advertentiën 3 maal plaatsen voor 2 maal betalen. Redactie en Administratie: Groote Houtstraat 55. Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 724 Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 6. Telefoonnummer 122. Abonnementen en Advertentiën worden aangenomen door onze Agenten en door alle Boekhandelaren en Courantiers. Met uitzondering van het Arrondissement Haarlem is het uitsluitend recht tot plaatsing van Advertentiën en Reclames betreffende Handel, Nijverheid en Geldwezen, opgedragen aan het Algemeen Advertentie-Bureau A. DE LA MAR Azn. te Amsterdam. Hoofdagenten voor het Buitenland: Compagnie Générale de Publicité Etrangère G. L. DAUBE Co., JOHN FJONES, Succ., Parijs, 31bts Faubourg Montmartre. DIT NUMMER BESTAAT UIT I TWAALF BLADZIJDEN. Eerste Blad. Haarlem's Dagblad van 1 Augustas bevat o.a. AD A. Buitenlandsch Overzicht. )orlogsnieuws. Nieuws uit Haarlem Bil Omstreken. Binnenl. en Gemengd Nieuws. LAD B. Stads-, Binnenl., Gemengd en Kerknieuws. Rechtszaken en feuilleton. ')E ZATERDAGAVOND" als Derde kBlad, met Natuurhistorische Wan- 1 delingen. De Moordstad. Rubriek woor kinderen. Schetsjes en Allerlei. uitenlandsch Overzicht DE OORLOG. het In de buurt van Tasjisjao ii voor een oogenblik rustig. Het Japansche gezantschap heeft et volgend telegram uit Tokio ont- fcngen JGeneraal Okoe bericht dat volgens jededeelingen van Russische officie- jn, die te Tasjisjao krijgsgevangen Ijn gemaakt, generaal Koeropatkin in veldslag daar heeft bijgewoond. generaals Sakharoff en Condrato- tch zijn gewond. De Russen verlo- 1 en ongeveer twee duizend man, de I apanners duizend. Hoe groot de rlwit is en hoeveel gevangenen zijn wordt nog onderzocht. I Generaal Koeropatkin heeft den feizer bericht, dat den 27sten Juli ien vrijwilligers-afdeeling Kozakken len hinderlaag leeft gelegd aan een Japanschen ver- lenningstroep op dertien mijlen ten widen van Taoevan. De Russen He ien den verkenningstroep voorbij Ijoarcheeren en openden daarop het puur. Twaalf Japanners zijn gedood, iwintig gewond en twee gekwetsten, behoorende tot het tweede garde-regi ment, gevangen genomen. Mag men vluchtelingen uit. Port Arthur gelooven. dan is de laatste Bagen de eigenlijke ftanyal begonnen t Gisteren is te Tsjifoe een jonkaan- |Q gekomen met dertig voorname vreem- [delingen uit Port Arthur, die Donder- Idag van daar zijn vertrokken. Zij be richten dat Woensdag en Donderdag een groot gevecht ter zee en ter lancl aan de oostzijde en de noordzijde plaats had. Zij meenen, dat de alge- meene aanval op de stad thans is be gonnen. Donderdag was het bombar dement. heviger dan ooit sedert, het begin van het beleg. De Russische forten antwoordden niet bijzonder krachtig. Maarschalk Oyama is Dinsdag met zijn staf van Dalny vertrokken en leidt in persoon de operaties. De vluchtelingen bevestigen de be richten omtrent den ernstigen toe stand van de Japansche vloot. Port- 'Arthur heeft geen versch vleesch meel de troepen krijgen gezouten vleesch en de nietstrijders moeten hoofdzake lijk leven van haver, meel en rijst. Vluchtelingen melden ook dat in 'den nacht van Donderdag een Japan sche kruiser op een mijn is geloopen en gezonken. De 29 Juli te Tsjifoe aangekomen Russische vluchtelingen deelen het volgende verhaal mee over het doen zinken van de Britsche stoomboot „Hipsang" door de Russen. Den lGen Juli 's morgens vroeg stoomde de Hipsang" de Duifjes baai voorbij, binnen drie mijlen af stand van de kust. Het vestinggeschut vuurde vierma len recht voor den boeg. Daar het schip weigerde te stoppen werden vier schoten gericht op de zijden, en toen 'daarna de vaart nog niet verminderd werd. ging een torpedo naar buiten, die het schip deed zinken. Vier Chineesche matrozen werden gedood, acht Chineesche passagiers gewond. Een buitenlandsch officier en een buitenlandsch passagier wer den naar Port-Arthur gebracht. De kapitein van de ..Hipsang" werd gearresteerd en gevangen gezet, om dat hij weigerde zijn schip te doen stoppen. Is dit verhaal juist, dan zouden 'de Russen volkomen in hun recht zijn geweest. Vluchtelingen zegsrdn dat de torpe doboot ..Luitenant Boeroekoff" door een mijn in de lucht is gesprongen. Twee andere torpedobooten, naar beweerd werd bij Port Arthur verlo ren. konden de binnenhaven berei ken. In het ENGELSCHE Lagerhuis antwoordde Balfour opeen desbetreffende vraag, dat het Russi sche oorlogsschip „Dimitri Donskoi' na voorzien te zijn van 500 ton kolen te Port Saïd op de verklaring van den kapitein, dat het schip van plan was direct naar Cadix dooi- te varen op weg naar Kroonstad, in volle zee ging en gedurende de eerstvolgende drie dagen zes koopvaarders aanhield waarvan twee Engelsche schepen wa ren en hun papieren onderzocht. Vol gens de meening der Engelsche re geering moet aan elk schip dat de kolen, die het zijn verstrekt, voor an dere doeleinden gebruikt, dan waar voor ze gekregen zijn, in de toekomst geen koienfaciliteiten worden toege staan. De koning van Engeland heeft op het hooren van de gruwelijke tijding omtrent den moord van Plehwe een telegram aan den Tsaar gezon den, waarin hij de verzekering gaf van zijn sympathie nu de Tsaar zijn eminenten minister verloren had. De Koning ontving een zeer vrien delijk antwoord van den Tsaar. Van geloofwaardige zijde wordt ge meld dat Donderdag spoedig na den aanslag op minister Von Plehwe een medeplichtige van den moordenaar is gevangen genomen. Deze had zich aan het Obwodny-kanaal opgesteld om een tweeden aanslag te plegen in geval de eerste mislukte. Na de ont ploffing huurde hij een boot voor een tochtje op het kanaal en wierp onder het varen een oogenschijnlijk zwaar voorwerp in het water. De schipper kreeg verdenking en liet den man in hechtenis nemen. Het weggeworpen voorwerp bleek, nadat het door duikers was boven gebracht, een bom te zijn. De moordenaar blijft hardnekkig weigeren zijn naam te zeggen. De Kermis. Zooals men weet zal gedurende dc kermis in de schouwburgzaal ..De Kroon" optreden de Nederlandsche Tooneelvereeniging van Amsterdam, onder de artistieke leiding van Henri van Kuyk. Dit zeer goede gezelschap zal Maan dag 1 Augustus de campagne ope nen met ,,Onze Vrouwen", succès- blijspel in 5 bedrijven van G. von Moser, schrijver van „Inkwartiering". De Bibliothecaris", ..Op Manoeuvre" etc. „De Echo" zegt van dit stuk Dit is nu juist een van de beste van de overbekende soort blijspelen merk Von Moser en Von Schönthan, dit Onze Vrouwen". De onmogelijkheden zijn er kunstig in rondgestrooid en dé waarlijk lachwekkende momenten daardoor niet geringer in aantal. Maar één ding is er, dat de vertoo ning amusant maakt, en dat is de figuur van een allermalst factotum, een duivelstoejager van alle markten thuis, waarvan de heer Musch een dol vermakelijk type maakteen uitste kende charge. Het blijspel had veel succès. Men kan zich dus in „De Kroon" amuseeren. De FRANSCHE ministerraad wijdde gisterenmiddag zijn zitting van twee tot vijf uur uit sluitend aan den toestand, in het leven geroepen door het antwoord van het Vaticaan op de laatste nota der Fransche regeering. De ministerraad bepaalde, dat zijn besluit geheim gehouden zal worden. Bij het verlaten van den minister raad verklaarde minister-president Combes dat de diplomatieke gebrui ken hem nopen tot zwijgen. Deze ver klaring wordt uitgelegd als een aan wijzing dat de diplomatieke betrek kingen tusschen Frankrijk en den Hei ligen Stoel afgebroken zullen worden. Gisterenavond nog zou een nota wor den geseind aan Baron De Courcel, die haar morgen aan het Vaticaan zal mededeelen. Het personeel van het gezantschap bij liet Vaticaan zal vandaag, naar men verwacht. Rome verlaten en denzelfden dag zou ook de I kon niet nieer. hij voelde het aan de pauselijke gezant uit Parijs vertrek ken. Haarlemsch Tooneel, onder directie van Louis Bouwmeester, bespeelt een schouwburgloge in de Parklaan. Voor de eerste dagen is de keuze gevallen op L'Assommoir, (De Kroeg). Parijsch volksstuk in 9 tafereelen, naar den bekenden roman van Emile Zola. Wanneer men weet, dat Bouwmees ter de hoofdrol speelt, is dat eigenlijk genoeg gezegd. De heer Róssing schrijft in Het Nieuws van den Dag van 16 Mei jl. 't Was het eerste tafereel na de pau ze, omstreeks te 11 uur, aan het ein de van hot stuk. Louis Bouwmeester stelde daar een loodgieter voor, door drank geheel verworden, pas uit het gasthuis, verzwakt en ellendig thuis komend. een schaduw van wat hij vroeger was. Het haar vergrijsd, de oogen wezenloos, de tong half ver lamd. de handen kort opgetrokken, al maar bevend, de beenen mager als stokken, waarop hij in korte pasjes deinend voortgingde ruïne van een mensch. Dit uiterlijk op zich zelf in tegenstelling met het uiterlijk in den tijd, dat hij niet dronk, was al zeer bijzonder. Maar het zeer bijzondere zou nog komen. Hij beloofde zijne vrouw, die door zijne drankzucht, waarvoor alles verkocht was, arm en beroofd, zonder geld of goed, zonder eten, thuis zat te treuren niet meer te drinken. Hij, de vlugge, flinke goe de man, vóór ze hem aan den drank hadden gebracht, zou weer gaan wer kenWerken!... groote God!"... hij De V ereeniging. Eindelijk is het zoover gekomen, de groote zaal der Sociëteit Vereeniging is gereed, de stoelen staan vast en er zijn 8 groote openslaande deuren aan den tuinkant gemaakt, die bij gunstig weder steeds open staan en de zaal van frissche lucht voorzien. Dit was zeker niet overbodig, waar de Socië teit Vereeniging zeker veel bezoekers zal ontvangen bij de operette-voorstel lingen, die gedurende de kermisweek aldaar zullen plaats hebben door het geheele gezelschap van den Frascati- schouwbürg. directie Prot, te Amster dam, hetwelk nog versterkt is met ver schillende orkestleden en koristen der opera. Wij waren gisteren in de gelegen heid een paar akten te hooren der operette de Geisha, welke Maandag avond voor het publiek slechts één maal wordt gegeven. De heer Prot heeft zeer veel werk daarvan gemaakt, te meer daar hij in September bij de feestelijke opening van zijn geheel vernieuwden schouwburg ook met de ze operette denkt te beginnen. Als hoofdpersonen moeten wij in de eerste plaats noemen O Mimosa San, welke rol door onze operette-diva Mevrouw Buderman-Van Dijk uitste kend werd vertolkt. Haar frissche en geschoolde stem doen haar iets wer kelijk moois van deze rol maken, ter wijl de heer v. Beem als luitenant Fairfax haar flink terzijde stond en Mejuffrouw Julia Ude in haar guitige rol van Molly alleraardigst het pittige lied der jaloersche pappegaai zong. Kelly en Lagenian waren weer aller grappigst, en hun optreden verwekt een aanhoudend gelach. Dat alles, zoowel koren als orkest, zoo goed liep, is eigenlijk niet te verwonderen, aan gezien het geheele gezelschap, zooals wij het nu zagen, ook destijds in Amsterdam de Geisha creëerde. Wij hoorden ook nog een gedeelte van de Klokken van Corneville. doch hierover later.* Wij gelooven zeker, dat het een voortreffelijk idéé is geweest van het bestuur der Sociëteit Vereeniging, thans eens operette-voorstellingen ge durende de kermis te kiezen, waarbij het publiek zich zeker best zal amu- seeren en hartelijk lachen, alles wat met een kermisst.emming noodig is. Uit de Omstreken. Vergadering van den Raad der gemeente Hillegom Punt 7. Bouwplan bebouwing Hoftuin fa. H. H. van Waveren. B. en W. stellen den Raad voor het bouwplan goed te keuren onder voor waarde, dat er een riool van de Hof- Vergadering van den Raad der sloot tot aan de Beek wordt gelegd. Gemeente Hillegom, gehouden De heer GULDEMOND zou alsdan op Vrijdag 29 Juli 1904, des voor- tevens de Hofstraat met dit riool wil- middags te 91/2 uur. i len verbinden. Voorzitter de Burgemeester. Het voorstel van B. en W. wordt met algemeene stemmen aangenomen. Afwezig met kennisgeving de heer R. v. Til, zonder kennisgeving de heer Pont b. Joh. Guldemond. Adres eigenaren en verhuurders De notulen der vorige vergadering van woningen tot wijziging voorwaar- worden onveranderd vastgesteld. den vergoeding aanleg binnengaslei- Punt 1 dinSen. I Adressanten bieden 518 woningen wïïiirfw..? von ïnffó aa!l voor (!a levering van gas. onder Staten ter begeleiding van eenige v00rwaard6 (lat *og M<fextra aan goedgekeurde raadsbesluiten. toegevoegd wordt voir gascomforen Punt 2. jiet minimum verbruik te stellen op Adres J. van Til Pz. c. s. inzake den 150 kub. Meter en zooveel mogelijk toestand van den Stationsweg na het muntmeters te plaatsen. leggen der gasbuizen. g. en \y stellen den Raad voor om B. en W. stellen den Raad voor het njet op het genomen besluit terug te adres voor kennisgeving aan te ne- komen, en het minimum van 200 kub. men als zijnde reeds aan de bezwaren m. gasverbruik te handhaven. van adressanten door B. en W. tege-| Het voorstel van B. en W. wordt na moet gekomen. j eenige discussie met 6 stemmen vóór, Aldus werd besloten. aangenomen. Stadsnieuws. Naar de duinen. De heeren Martin en Zonen hebben steeds de gewoonte gestand gedaan om elk jaar met de leerlingen, die de lessen aan hun school bijwoonden, een reisje te maken. Vroeger toen de duinen nabij Bergen nog niet voor het publiek waren afgesloten, was de tocht telkens daar heen. In die dui nen werd dan gespeeld en gestoeid naar hartelust, en de deelnemers van den tocht brachten er een genoeglij ken dag door. Later toen de duinen afgesloten werden, moest men een ander plekje zoeken om dien dag in de vrije na tuur door te brengen. Toch waren de ze uitstapjes nooit zoo gezellig en zoo aangenaam meer als die in de duinen van Bergen. De jongens en meisjes, die er vroeger aan deelnamen, zullen wellicht nu heeren en dames gewor den zijn toch zullen zij die heerlijke uitstapjes niet vergeten zijn, maar nog steeds daarvan aangename herinne ringen hebben behouden. Vandaar, dat de heeren Martin het plan hebben gevormd om met de vroegere deelne mers nogmaals een tocht te maken naar de duinen van Bergen. Zeer ze ker zullen er velen zijn, die aan dezen tocht, die waarschijnlijk op den twee den Zondag in September zal plaats hebben, zullen deelnemen. En al zul len de ledematen van de deelnemers wat strammer geworden zijn, toch zul len de tochtgenoten zich, wanneer zij de plekjes van vroegere vreugd en ge noegen aanschouwen, weder jong en levendig gevoelen. Nieuwe spoorwerken. Hedenmorgen is de nieuwe ver hoogde spoorlijn van de richting Uit geest in dienst gesteld. Baden. In het Douche-badhuis aan den Koudenhorn zijn in de afgeloppen week genomen 1124, aan het Leidsche plein 501 baden. beenen... Het merg er uit Hol klonk de treurlach van Bouwmeester... slap was de stem. Aldoor heeft hij dorst, het brandt op de maag... Een oogenblik gaat zijne vrouw weg om hulp te zoeken een buurvrouw die den ondergang van hem en zijn gezin be werkt, zendt hem een flesch wijn zoo het heet maar het is slechte cognac. I-Iij neemt de flesch, lacht er idioot tegen, zet haar ver weg... „neen, neen ik wil niet drinken"... Maar het brandt hem op de maag... de lucht der cognac komt in den neus. de lucht trekt hem aan... trekt hem tot de flesch. al snuivend komt hij er bij... neemt de flesch, drinkt een teug... het leeg gevoel verdwijnt hij lacht akelig-blij... neemt weer een teug... nog een teug... en komt weldra in dronkenmanswaanzin terug... het licht in de oogen uitgebluscht... nu zacht gillend, dan even lachend... ang stig voor muizen die er niet zijn... hij vecht tegen de denkbeeldige muizen... begaat, naar hij meent, een moord op den bewerker van zijn ongeluk, maar duwt in werkelijkheid een kussen in elkaar... vliegt in radelooze benauwd heid door de kamer... danst, met stijve beentjes, slappe handjes op de borst, waanzinnig lachende... valt neer, ijlt en ziet een oogenblik den blauwen he mel en het geluk, wordt dan plotse ling door hevige benauwdheid opge jaagd. lacht flauw, rukt de kleeren van het lijf... danst weer. en nu volko men krankzinnig; hij danst en danst en valt dood neer. Louis Bouwmeester hield, door het toonen van den mensch in diepte van ellende, allen gevangen. Benauwd stil was het. Na het vallen der gordijn was het eene ontspanning in de handen de kunnen klappen. Een geweldig ge juich, een storm van gejuich brak los. Bouwmeester had allen door zijn kunst geslagen. Naar mijne overtuiging gaat. in „L'Assommoir' de kunst van Louis Bouwmeester, die in zijne creatie van „Shylock" in het groote tooneel te boven. Vooral uit artistiek oogpunt. Bouwmeesters kunst was gister avond in volle glorie. Te water. Vrijdagmiddag omstreeks half vijf is een kind in den Burgwal geval len. Dit op zich zelf is een dagelijks voorkomend geval, maar de laksheid, die 4 of 5 personen, welke het zagen, aan den dag legden, was groot. Zij bleven namelijk op den wal gemoedelijk staan kijken, en het kind zou zeker verdronken zijn, als niet de smidsknecht van den heer Loh- mann, aldaar, zich te water had be geven om het kind te redden, wat bij tijds gelukte, daar het reeds zinken de was. Het publiek merkte op ..Dat is op z'n Amsterdamsch, toen de bakkeren zijn redder verdronken zijn, kwam ook hulp te laat Zoo'n gevaarlijk water is de Burg wal toch niet O n e e r 1 i j k h e i d Donderdagmorgen werd door ee: werkman van de Centrale Werkplaats der H. IJ. S. M. in de Amsterdam sch e Poort een genummerd ledig geldbusje gevonden, afkomstig van genoemde werkplaats. Daar nu Za terdagavond j.l. bij de uitbetaling het zelfde busje vermist werd. ontstaat het vermoeden, dat hier oneerlijk heid gepleegd is. Benoemd. Naar wij vernemen is tot opvolger van den weleerwaarden pater H. J. van Osch. die onlangs naar de Missie in Brazilië is vertrokken, benoemd, als adviseur der St. Rosa-Vereeni- ging, de weleerwaarde pater G. Eller- beck. kapelaan der St. Anthonius- Kerk. Alvorens tot punt 3 over te gaan Tegen de heeren G. v. Zanten, Bal- geeft de heer H. VELDH. v. ZANTEN vers, H. v. Zanten en Guldemond. in overweging om de vergadering, uit j p hoofde de drukke bezigheden, om Punt J. 121/2 uur te sluiten en het niet ver-j Bouwen serre A. Topper aan den handelde in één of meer avonden Stationsweg. voort te zetten. Naar aanleiding der vorige verga- De VOORZ. dacht in den geest van dering heeft de Voorz. gemeend dit den Raad gehandeld te hebben door punt te moeten plaatsen op de agenda, de agenda groot te maken Zijn Edel De VOORZ. betoogde nogmaals de Achtb. meende, dat in één dag deze unfaire wijze van handelen door den agenda kon worden afgehandeld, heer Topper aan den dag gelegd in maar was te allen.tijde bereid aan de. deze quaestie. bezwaren der leden tegemoet te ko-| De leden beaamden hetgeen door men. den Voorz. was gezegd. De heer R. v. d. SCHOOT ging ge- j De VOORZ. deelde mede, dat niette- heel en al mede met den heer Veld. genstaande den heer Topper nog geen v. Zanten. i vergunning is verleend tot het bou- De heer H. H. v. WAVEREN was er wen van zijne serre, hij daarmede tegen om deze vergadering om 121/2, toch reeds een aanvang heeft ge- uur te sluiten. I maakt. De heer BALVERS en nog eenige ]e- Dit onderwerp lokte een lange den waren het met den wethouder van discussie uit. waaraan de heer H. Waveren eens. waarop besloten werd VELDH. VAN ZANTEN een einde de agenda af te handelen. i maakte door een voorstel te doen, om punt 3 i het vorig voorstel-Topper niet in be- Adres Bestuur der aid. Hillegom ®aan van de Ned Ver tof Afseh van Al tot de orde van den da?' coholli. Dranken.' houdende verzoek' wordt met 9 s|emmen om subsidie ter tegemoetkoming in dc n° Tr,nnn kosten eener öpenluchtmeeting. en tot pp onthield zich van ffflhmik maken vnn hef mrmnecfiek- Hierna volgde pauze. (Wordt vervolgd.) Z ANDVOORT. Olympa P a 1 a c e. genoegen kunnen wij mede- Met gebruik maken van het gymnastiek lokaal ingeval van ongunstig weder. B. en W. hebben besloten den Raad voor te stellen, wat betreft de subsi die. afwijzend te beschikken en wat betreft het gymnastieklokaal goedgun stig te antwoorden. Terwijl de meeste leden zich met het.advies van B. en W. konden yor-deelen, dat de directeur van het eenigen. daar zi] dergelijke subsidie 0 r>„, TT aan particulieren wenschen over te ,.y p de lle,er de Ip?ndt laten, uitte de heer Balvers zijn spijt, 111 werk stelt om afwisse- dat er niet meer stemmen opgingen te- hng te brengen in 't programma. Don gen 't voorstel van B. en W. en hij zou derdag- en Vrijdagmiddag werd een f 25 willen uittrekken ter tegemoetko- séance gegeven door madeniMselle ming in de kosten voor de meeting. Nijdia, het geheimzinnige piano-me- Na nog eenige discussie wordt het diumhet is wonderbaarlijk wat ten voorstel van B. en W. in stemming loon werd gespreid gebracht, en aangenomen met 8stem- \r„ i u men voor. Teken stemde de heer Bal- Nadat Mad.elle N.jdia een prachtig salonstuk ten gehoore had gebracht, werd zij door middel van spiegels door den heer Sampson onder hyp nose gebracht. Daarna werd zij ge- Punt 4. Verhuring voormalig Raadhuis. „cul. uaarna wera een .vitte iofk, houdende verzoek om alsnu het Raad- er doe^ werd ge- huis te huren tegen den prijs van in Concert Vereenigi ng. Begunstigd door prachtig wedergaf Vrijdagavond in den tuin van de Sociëteit „Vereeniging", de Muziek- vereeniging ..Harmonie", directeur de heer W. H. Hofmeester, een welge slaagd concert, dat door velen werd bijgewoond. Benoemd. Met ingang van 1 October is tot in specteur der registratie en domeinen van de tweede klasse in de 8ste divi sie (Haarlem) benoemd de heer F. Bartelink, thans inspecteur der re gistratie en domeinen van de tweede klasse in de 31ste divisie te Zutphen. Nedergelegd. Naar wij vernemen heeft de heer Joh. Westenberg met ingang van i Augustus a.s. zijn betrekking als di recteur der naamlooze vennootschap ..L' Union" alhier nedergelegd. bonden. Verschillende personen uit het publiek zetten muziekstukken, die ze medegebracht hadden, en die dus mad.elle Nijdia niet gezien had, voor haar op de piano, waarna on middellijk de pianiste de stukken speelde, zonder eenige aarzeling. O.a. werd voor haar nedergezet een nieuwe compositie, die nog niet is uitgegeven en die door haar uitste kend werd gespeeld. Daarna verzocht de heer Sampton den aanwezigen van een lange reeks muziekstukken er een aan te schrappen, waaraan verschei- Adres Wed. L. v. d. Meer. houdende dene personen voldeden. Telkens werd verzoek om den weg langs de Haven [een dusdanig lijstje waarop een num- Imer was aan£es*reePL voor haar op f 400 per jaar. B. en W. stellen voor, om niet te gaan op het aanbod. De heer BALVERS vraagt., waarom er dan geen aanbod geaccepteerd wordt, want het Raadhuis staat toch te huur. De VOORZ. meent, dat het voor be tere doeleinden geschikt is dan voor de reeds aangebodene. Hot, voorstel van B. en W. wordt daarna met algemeene stemmen aan genomen. Punt 5. Kraaij en Co. tot aan haar eigendom, en om den weg verder te mogen door trekken en voor hare rekening bestra ten. (De heer Guldemond komt ter ver gadering.) Op voorstel van den heer BALVERS werd besloten om het adres in han den van B. en W. te stellen om te be handelen in overeenstemming met de meening van den Raad. Punt 6. Aanbesteding verlaging Asseler- brug. Aangezien de begrooting 1068 was en de inschrijving f 1498. hebben B. en W. gemeend den Raad in overwe ging te moeten geven of het werk al dan niet gegund moest worden. Op voorstel van den heer J. v. WA- veren werd besloten om eene herbe steding te houden en meer publiciteit hieraan te geven in verschillende 1 bladen. den lessenaar geplaatst ende pia niste speelde al de stukken thans uit het hoofd. Dit werd verscheidene malen herhaald. Ten slotte werd een lijstje in een enveloppe gesloten en aldus voor mad.elle Nijdia nederge zet, die oogenblikkelijk het aange streepte stuk speelde, met „Edelweisz" van Lange. Na het spelen van het „Wien Neer- landsch Bloed" werd de pianiste door den heer Sampton „wakker gemaakt" en daarmede was de séance afgeloo- pen. Gedurende eenige avonden worden in den tuin van hef restaurant Hoog veld in do Kerkstraat concerten ge geven door de Italiaansche familie Leonzio di Micheli, die zeer goed be zocht mogen genoemd wordende tuin was tenminste Woensdag-, Don-

Haarlem's Dagblad | 1904 | | pagina 1