Uit de Omstreken. BENNEBROEK. Zondag wapperde van vele wonin gen de driekleur voor het jubileum, dat de weloerw. heer Th. H. J. Abels, pastoor alhier, viert, en wel zijn 25-jarig priesterschap. Aan het begin van den toegangs weg tot de kerk en bij de woning van den jubilaris staan fraaie eere poorten. terwijl verder een keurige versierine- is aangebracht door mid del van slingers van groen, kunst bloemen eri vlaggedoek. Ook het kerkgebouw is inwendig smaakvol versierd. Dat hier door een algemeen geacht man een waardig feit wordt herdacht, namelijk de wijding tot priester 25 jaar geleden, bewijst de algemeene deelneming in zijn feest, en het zal Z.weleerw. dan ook op 17 Augustus a.s. den herdenkingsdag, niet aan belangstelling ontbreken. Van de parochianen ontving de ju bilaris een fraai gebeeldhouwd spreek gestoelte en een zilveren bijbelstan daard. Maandagmiddag tusschen 12 en 2 uur was. er gelegenheid voor de pa rochianen om den heer Abels hunne gelukwenschen aan te bieden, terwijl in den middag anderen daarvoor ge legenheid hadden. Ook aan de armen van de Ned. Herv. Gemeente schonk de jubilaris een gift. Wij wenschen den heer Abels nog een lang en hoogst voorspoedig ver blijf in de gemeente Bennebroek toe. Zoowel in deze gemeente als in den omtrek wordt in den laatsten tijd groote schade ondervonden door de sterfte onder de varkens. HAARLEMMERMEER. Hedenmorgen geraakte een hooi berg van den landbouwer Rommeling te Haarlemmermeer bij de Cruquius in brand, door het spelen met lucifers door een jongetje van den eigenaar. 3. Vaststelling verordening regeling Burg. Stand. 4. Vaststelling verordening omtrent de uren waarop het bureau van den Burg. Stand geopend is. 5. Adres wed. Feitema c.s. plaat sing lantaarn Wagenweg. 6. Advies inzake indeeling in stern- districten verkiezing leden Tweede Kamer. 7. Voorloopige vaststelling Gemeen te-rekening 1903. 8. Goedkeuring rekening Burg. Arm bestuur 1903. Mededeelingen. VELSEN. De afdeeling „Velsen" van de Noord-Ho llandsche vereeniging het „Witte Kruis" zal op den 26 Aug. a.s. haar 10-jarig bestaan herdenken op eenigszins feestelijke wijze. Tot dit doel zijn leden en donateurs bij ad vertentie uitgenoodigd de buitenge wone vergadering bij te wonen, die door enkele muzieknummertjes zal worden opgeluisterd. Bovendien wordt bij die gelegenheid een kleine ten toonstelling gehouden van verpleeg- materieel. IJMUIDEN. Tot buitengewoon opzichter bij het maken van den onderbouw eener vischhal bij de Visschershaven alhier is door den Minister van W. H. en N. benoemd de heer H. van Kerk-Oerle te Utrecht. HILLEGOM. Ten nadeele van den heer Philippx in 'tDuin zijn Zaterdagnacht eenige manden tulpen ontvreemd ter waarde van ongeveer 60. Door een ruit in te drukken heeft men zich toegang in de schuur weten te verschaffen. Door het gemeentebestuur is Zater dagmorgen herbesteedde verbouw der Asselerbrug met het daarvoor be- noodigde. Ingekomen waren drie inschrijvin gen, namelijk de firma W. A. Phi- lippo voor 1558 J. Kraay voor 1565, en A. den Ouden te Nieuw-Vennep voor 1590. Zondagavond schrikte nabij Els- broek het paard van den heer Heemskerk. De koetsier stapte af, en kwam tot de ontdekking, dat er een polderjon gen, die onder den invloed van alco hol verkeerde, zich in den haagkani met de beenen over de tramrails te rusten had gelegd. Gelukkig, dat het ongeval bijtijds werd opgemerkt, daar de tram reeds in aantocht was dn deze ongelukkige onder den invloed van den drank, zeker zwaar gewond of doodgereden zou zijn. Maandagnamiddag had de joonvn den heer Sistermans het ongeluk een zoontje van den heer W. v. Wonderen met zijn rijwiel te overrijden. De knaap werd bewusteloos bij zijn ouders in huis gedragen. Geneeskun dige hulp werd inmiddels ingeroepen Het 4-jarig zoontje van den heerP. de Geus had Maandagnamiddag om streeks drie uur het ongeluk uit het zolderraam te vallen en kwam' danig terecht, dat de inmiddels inge roepen geneesheer, de heer C. J. Klei jr. den dood slechts kon constateeren. De heeren Van Bemmel en Hein in onderwijzers aan de R.-K. Parochiale jongensschool alhier, zijn respectieve lijk benoemd aan de R.-K. bijzondere scholen te Arnhem en Haarlem. De heer C. Broekes zal, naar wij vernemen, tot vaandrig bij bet vrijwilligerskorps „Wilhelmina", te 's-Gravenhage, (wel bekend van het festival) in den rang van 2en luite nant benoemd worden. Zondag hield de afdeeling Hillegom van de Ned. Ver. tot Afsch. van Al coholhoudende Dranken een naar wensch geslaagde openlucht-meeting. De sprekers, de heeren Elten, die was opgetreden in de plaats van Ds. Winkel, Nicolaas en mevr. Spoor, wis ten het talrijk aanwezig publiek op boeiende wijze te onderhouden. Aan het einde der rede bracht de vooi'zitter der afdeeling Hillegom, de heer J. Kalsbeek, een woord '-andaiK aan de sprekers en spreekster, aan de acht opgekomen zuster-vereenigin- gen en aan de Hillegomsche Harmn nie-Kapel, die zich welwillend voor deze meeting had beschikbaar ge steld. en spoorde de aanwezigen aan tot lidmaatschap of donateur der af deeling. ZANDVOORT. Geslaagd voor examen Fransch l.o. de heeren J. Teelner en J. Visser, van hier. Door de politie alhier is aangehou den de licht-matroos A. v. D., die ge deserteerd was van het visschersvaar- tuig H. W. 45 te IJmuiden. Hij weder naar boord gebracht. Maandagmorgen had het zoontje van J. v. D. aan den Straatweg het ongeluk door een wagen te worden overreden, met het droevig gevolg, dat hij twee wonden aan het hoofd kree" en waarschijnlijk ook nog in wendig gekneusd is. De geneeskun dige hulji werd verleend door Dr. C. A. Gerke. De toestand is zorgwek kend. Arr. Rechtbank. (Zitting van Dinsdag 16 Aug. 1904). Berooving. In het bankje der beklaagden nam heden plaats Joh. Sprokkelenburg, oud 31 jaar, van beroep los werk man, aan wien ten laste was gelegd dat hij op 17 Juli j.l. aan zekeren P. Raaymakers in de herberg van Jan zen in de Noorder-Schoolsteeg had ontnomen een zilveren heeren-remon- toirhorloge, dat later door hem ten gelde was gemaakt. De bestolene Raaymakers als getuige gehoord, verklaarde dat Sprokkelenburg naast hem was men zitten, zijn hand om zijn hals had geslagen en hem gevraagd had of-ie werk had. Even later was S. vertrokken toen bemerkte getuige tevens dat zijn horloge verdwenen was. Ook juffrouw Slot heeft gezien, dat Sprokkelenburg naast Raaymakers heeft gezeten en dat hij laatstgenoem den persoon omhelsde. Even daarna deed Raaymakers mededeeling van de vermissing. Beklaagde ontkent echter ten sterk ste zich aan de berooving te hebben schuldig gemaakt. Hij weef niet, dat hij in de herberg naast den bestolene heeft gezeten maar wel dat hij het horloge vaneen polderjongen in de Jansstraat heeft gekocht. Hij is daarop naar het café van Willem Akersloot op het Begijn hof gegaan, en heeft het horloge daar te koop aangeboden. Daarbij was tegenwoordig zekere Distelblom, die heden tetr terechtzit ting verklaarde, dat het horloge voor f2.50 was aangeboden, waarom hij het zaakje niet vertrouwde. „Dat liegt-ie", antwoordd_e .de bekl hierop, ..want ik heb het zelf voor 3.50 gekocht 1" Nadat Willem Akersloot nog ver klaard had, dat hij het horloge van S. gekocht had voor ƒ4.25, kreeg het O. M. het woord. De subst.-officier van justitie achtte het bewijs voldoende gelevei'd, daar het horloge, oogenblikltelijk nadat de bestolene met bekl. in aanraking ge weest was, vermist werd en het later in zijn bezit werd teruggevonden. Met het oog op het ongunstige ver leden van bekl. vorderde het O. M. 1 jaar en 6 maanden gevangenisstraf. De beklaagde hield nogmaals zijn onschuld volbeweerde, dat Arte Akersloot er bij tegenwoordig was geweest, toen hij het horloge kocht van een polderjongen, en zeide ten slotte tot de Rechtbank „Het schijnt hier niet het doel te wezen om recht te spreken, maar om te veroordee- len De aihbtshalve toegevoegde verde diger Mr. Joost de Graaff pleitte eene mindere straf. Onder curateele gesteld. De Haarlemsche Rechtbank stelde heden Ed. de Lanoy wegens zwakheid van geestvermogens onder curateele. Jubil eum. Ds. C. Veen, predikant alhier, zal in de maand~"October a.s. den dag her denken, waarop hij vóór 12£ jaar het directeurschap van de Haarlemsche Jongelingsvereeniging Pred. 12 vers la aanvaardde. J u b i 1 De heer J. N. Warnier alhier her dacht Maandag 15 Augustus den dag waarop hij gedurende 124 jaar als deurwaarder aan de Haarlemsche Rechtbank is werkzaam geweest. Van vele zijden mocht de jubilaris blijken van belangstelling ontvangen. O.a. ontving 'hij fraaie bloemstukken. Men schrijft ons: Maandag 15 Augustus was er ver gadering in het gebouw Sint Bavo van de slachtoffers van de algemeene werkstaking aan de H. IJ. S. M. in 1903, om plannen te beramen om weer aangesteld te worden. Besloten werd om nogmaals aan de Directie van de H. IJ. S. M. een verzoek te richten om Ijen wederom in dienst te nemen. Verder werd besloten om in het ver volg eens per maand te vergaderen om verder te beraadslagen wat te doen om aan dien toestand een einde te maken. Een voorloopig bestuur werd gekozen om de werkzaamheden ter hand te nemen. Proefrit. Gisterenmiddag is op de lijn Haar lemZandvoort de eerste rit gedaan met de groote wagens welke dienst zullen moeten doen op het traject AmsterdamZandvoort. Aanwezig waren de heeren v. Lude, Barnet Lyon, Julius en Landolt.' Meermalen werd gestopt om de lucht- en handremmen te probeeren de wagens luisterden zeer nauwkeu rig. Over het algemeen was men zeer voldaan over dezen proefrit. Bij vonnissen van de Arr. Rechtbank alhier van 16 Augustus 1904 zijn in staat van faillissement vei'klaard W. S. P. Klein, vroeger winkelier, thans zonder beroep, wonende te Haarlem. E. Venekamp, handelsagent, wo nende te Jisp. In beide faillissementen is Rechter commissaris Mr. A. van de Koppel Gz. en Curator Mr. P. Tjeenk Willink, adv. en proc. te Haarlem. HEEMSTEDE. Een ingezetene dezer gemeente is door den burgemeester gelast, dat zijn hond in de eerstvolgende drie maan den niet ongemuilkorfd op straten of wegeu mag rondloopen. Met ingang van 1 September a. s. is benoemd tot onderwijzeres aan de R. C. meisjesschool alhier, Mej. A. C. Huijg uit deze gemeente. Vergadering van den Raad der ge-" meente Heemstede op Vrijdag 19 Augustus 1904 des avonds 7£ ure in het Raadhufs. 1. Opmaken voordracht zetters. AanbevelingJac. van den Berg, Th. Smit, C. A. W. B. Braam, S. P. Adriaanse. 2. Benoeming^Ambtenaren van den Burgerlijken Stand. Aanbevefingr^voor alle werkzaam heden J. H. Snijder voor de huwelij ken Mr. D. E. "Van Lennepvoor tij delijke werkzaamheden A. van den Horst, A. van der Weiden, A. H. van Wickevoort Crommelin. H. B. S. Maandagmiddag hebben eenige le den van den Raad een bezoek ge bracht aan de Hoogere Burgerschool jin de Jacobijnestraat met het oog op de nieuw te stichten H. B. S. i Bij dit bezoek werd de meening uit J gesproken, dat de H. B. S. zeer ge- schikt kan verbouwd worden, om dan te dienen tot vestiging van een andere inrichting van onderwijs, hetzij een school voor lager, hetzij ee school voor meer uitgebreid lager onderwijs. Voor een H. B. S. leent het terrein zich niet, daar het te diep is en al leen licht kan ontvangen van de Ja- cobijnestraat-zijde, waardoor het te gebruiken terrein te klein wordt. weg in onderhoud heeft, kon niets anders worden gedaan dan aandrin gen op verbetering. Tot vreugde der duizenden wandelaars is thans begon nen met de eerste werkzaamheden voor de bestrating. Over een paar we ken zal de verkeersweg gereed zijn. Onze lieve jeugd. Maandagavond 9 uur had in de Lange Annastraat een bejaarde vrouw het ongeluk over een gespannen touw te vallen, dat door de straatjeugd dwars over den weg was gespannen, tengevolge waarvan haar linkerbeen werd gekneusd. Een aldaar wonende juffrouw bood haar de eerste hulp. De belhamels waren inmiddels ge vlogen. Op de voordracht voor leer- aar in oude talen aan het gymna sium te Zvitfen komt voor Dr. C. Dck- natel, leeraar aan het instituut Prins. De Staatscourant van he den bevat de wijziging in de statuten der naamlooze vennootschap: „De onderlinge Chocoladefabriek De Nc- derlandsche Banketbakkersvereeni ging". De naam der vennootschap is thans. Cacao- en Chocoladefabriek „Union" De naamlooze vennootschap Japan- en China-import heeft hare statuten zoo gewijzigd, dat zij niet langer a Haarlem, doch in Amsterdam is ge vestigd. Eveneens bevat dit nummer de ge wijzigde statuten der exploitatie maatschappij „Het Spaarne" alhier. A. s. Donderdag h, o o p t de heer J. Loijer zijn 25-jarig jubileum aan de H. IJ. S. M. t© herdenken, waarvan hij 22 jaar onafgebroken als opzichter aan de Centrale Werkplaats fungeerde .Het zal den jubilaris voor zeker dien dag niet aan belangstel ling ontbreken, daar de heer Leij er al gemeen geacht is. zoowel bij supe rieuren als bij collega's en onderge schikten, en niet het minst bij de ke telmakers Er vandoor. Zaterdagmiddag omstreeks zes uur verliet de 16-jarige B., wonende Ro zen prieelstraat, de ouderlijke woning met. een fiets toe-behoorende aan zijn vader, en is sedert dien tijd nog niet teruggekeerd. Men vermoedt dat hij zich in den Haag ophoudt. door admiraal Kamiinoera gered wer den. TSJIFOE, 16 Augustus. De Russi sche oorlogsschepen, die weder in de haven van Port Arthur waren, deden hedenmorgen tn de vroegte een uit val. Zij worden thans door de Japan ners achtervolgd. Men verwacht een ernstig gevecht. Telegrammen. DE OPSTAND DER HERERO'S. BERLIJN, 16 Augustus. dam naar Java, arriveerde 14 Aug. te Padang. Het stoomschip Lawoe, van Java naar Rotterdam, vertrok 14 Aug. van Perim. Het stoomschip Gedé, van Rotter dam naar Java, vertrok 14 Aug. van Perim. Het stoomschip Salak, van Java naar Rotterdam, passeerde 15 Aug. Dover. Het stoomschip Prins Hendrik, van -it t Generaal Amsterdam naar Batavia, arriveerde 12 Gamakari d.d. w Aug. Southampton. De aanval op de stellingen de.r He-| t stoomschip Prins Willem III rero's is in den morgen van den lien arriveerde 13 Aug. van West-Indië te Augustus met volslagen succès begon-New-York. nen. Muehlenfels dreef den vijand naj Het stoomschip Prins Willem V ar- een zeer heftigen. strijd terug tot Ga- riveerde 13 Aug van Amsterdam te makari, en bezette die plaats. De af- Paramaribo Amsterdam te deeling Heyde bleef met een sterke; Het stoomschip Prins Willem IV vijandelijke macht tegenover zich. m vertrok 15 Aug. van Paramaribo naar den nacht van 11 op 12 Augustus lo Amsterdam kilometer Noord-Oostelijk ran Gama- kari. Eslorff sloeg den vijand die zich bii Otjosougombe bevond, in Westelijke j richting terug. Deimling verdreef de Herero's uit Omoeweroume. en nam des avonds de versterkte positie bi Het stoomschip Salak arriveerde 16 Aug. te Rotterdam van Java. 376e Staatsloterij. DINSDAG 16 AUGUSTUS 1904. 3e KLASSE. 2e LIJST. No. 2140 5000. No. 14108 2000. Nos. 4867 en 15266 ieder 1000. Nos. 1786 129 36 16142 ieder ƒ400. No. 7681 /200.. Nos. 455 4526 8848 11511 14082 14552 16537 18734 19834 ieder 100. PRIJZEN VAN 45. •20 2559 5251 8222 IJ794 14841 18044 50 2610 5319 8230 11892 14909 18098 122 2653 5344 8279 11933 15008 18139 150 2676 5.369 8301 11942 15029 18186 187 2702 5421 8396 11933 15065 18211 105 2706 5429 8484 12001 15117 18233 Groen, z. J. W. M. Vergouwe261 2788 5.455 8492 12028 15306 18254 Waterberg. De vijand werd mte zwa re verliezen uiteengedreven en trekt' in alle richtingen terugdo hoofd-! macht der Herero's trok in Oostelijke richting, doch die weg zal hun wor-j den afgesneden. De troepen streden met groote dap-j perheid. Gesneuveld zijn vijf officie ren en negentien man gewond vijf officieren en 52 man. j (Ongecorrigeerd). Burgerlijke Stand. Bevallen 13 Aug. E. v. Delden Honis z. 14 Aug. C. Soellaart—Win kel d. 15 Aug. J. VoogdPen z. M. M. NagtegaalMartinus d. -- M. LeisStij nman z. 16 Aug. M. Praag—Takken, z. Overleden14 Aug. J. P. John, 7 d. z., Brouwersvaart. H. P. Milatz, 3 j., d„ Brouwersvaart. A. G. Dui- zenberg—Parson, 80 j., Sophiastraat. 15 Aug. J. Kloos lm. z., Korte Heerenstraat. C. Pijl 13 d. z., Har- menjansweg. H. y» Breemen, 88 j. Z. B. Spaarne. 16 Aug. J. Koster, 85 j., Hagestraat. Vervolg Stadsnieuws. Gevonden voorwerpen: een stuk rouwgoed, een witte duif, een koperen halsketting, een grana ten armbandje, een R.K. kerkboek, een nikkelen rozenkrans en rood le deren étui, een gummiband van een kinderwagen. Opgehaald. Uit do Ringvaai'Vis Zaterdag opge haald het reeds in staat van ontbin ding verkeerend lijk van een man, naar schatting 50 60 jaar oud. Op het lijk is echter niets gevonden dat de identiteit zou kunnen vast stellen. Benoemd. De heer A. J. D. Blom, onderwijzer aan de Groen van Prinsterer-School alhier is benoemd tot onderwijzer aan eene christelijke school te 's-Gra- venhage. Te water. Een kind is Maandagmiddag al spe lende in den Burgwal gevallen, doch spoedig daaruit gered door een los werkman, die zich gekleed te water heeft begeven. Maandagmiddag omstreeks half drie uur waren op het Noorder Buiten- Spaarne, nabij de werf Conrad", een heer en dame aan het zeilen, Door een hevigen rukwind sloeg het bootje evenwel plotseling om, zood .t beiden te water geraakten. Dadelijk boden eenige omstanders hulp. door met een bootje van Haarlemsche Sodafabriek naar de plaats des onheils te roeien. Men mocht er spoedig in slagen om beide drenkelingen op het droge te brengen. Ben heer scheen het gedwongen had niet onaangenaam geweest t. zijn, want kort daarop begaf hij zie!; wederom te water, om de roeispanen die nog ronddreven, te halen. Tweede Pr ij s. De harmonievereenïging „St. Ceci lia", onder-afdeeling van den R.-K. Volksbond alhier, heeft op het. te BusSum gehouden concours den twee den prijs behaald in de derde afdee ling. Wanneer men nagaat, dat.deze ver eeniging nog zeer jong is en nog nimmer op concours gegaan en da: hare getalsterkte betrekkelijk klein i; (25 man^ dan mag gezegd worden, dat de vereeniging zich kloek heeft gehouden en dat haar directeur, den heer Liefheid, een woord van hulde toekomt. Heden is door Gebr. Plan tje, commissionairs in vruchten en groenten, wonende aan de Turfmarkt de eerste bezending Engelsche bok king aan de groentenmarkt gebracht; dit is 13 dagen vroeger dan 't vorige jaar. De Kleverlaan. Sedert jaren werd geklaagd over den onhoudbaren toestand van de Kleverlaan, den zeer drukken ver keersweg tusschen Haarlem en Bloe- mendaal. Bij droogte een duïmen- dikke laag stof, bij de'n minsten regen een schier ondoorwaadbare modder poel. Bij herhaling werd over nood zakelijke verbetering gesproken in den Bloemendaalschen gemeenteraad, doch daar de gemeente Haarlem den Uit de Arbeiderswereld Internationaal (Socialistisch congres. Het congres ving Maandag de werk zaamheden aan met de samenstelling van het bureau. Als voorzitters wer den aangewezen de heeren Molken- buhr (Duitschland), Vaillant (Frank rijk), en Ferri (Italië). De groote zaal van het Concertgebouw was geheel met afgevaardigden gevuld, terwijl op de galerijen een talrijk publiek de be raadslagingen volgde. Op den achter grond van de verhooging waarop het bureau gezeteld was, was een groot doek opgehangen, waarop met roode letters te lezen was: Proletariërs van alle landen, vereenigt u. Van de ver hooging hing een rood kleed af, en de rand was afgezet met sparregroen en donkerroode geraniums. Als tolken fungeerden Smith, uit Duitsch en Fransch, in 't Engelsch, en Clara Zetkin, uit Engelsch en Fransch in 't Duitsch. De Nederland- sche taal werd niet gebezigd. Uit de mededeeling van de verte genwoordigende landen en hun gede legeerden bleek, dat aanwezig waren: Nederland met 33 afgevaardigden, Frankrijk 30. Noorwegen 2. Zweden 6, Servië 1. Bulgarije 2, Spanje 5, Portugal 3 Zwitserland 7, Denemar ken 7, Vereenigde Staten vanNoord- Amerika 5 Duitschland 17, Austra lië 1, Rusland 45, Argentinië 2, Italië 5, België 48, Japan 10. Bij het bespreken van de wijze van stemmen vraagt Allemann, van la Porte Revolutionaire de France een stem voor zijn fractie, aangezien die in Frankrijk door een belangrijke strooming vertegenwoordigd wordt. Clara Zetkin stelt voor per natio naliteit te stemmen. Van der Velden (België) wil 0. m. evenals op het in ternationaal sociaal-democratisch con gres te Londen, aan iedere nationa liteit twee stemmen toestaan. Iedere afgevaardigde moet het recht hebben om aan het congres zijn meening ken baar te maken. Na eenig debat wordt besloten om zonder liet principe twee stemmen per nationaliteit te raken, deze spe ciale Fransche quaestie aan de pru dentie van het bureau over te laten. Door de heeren Hyndman en Her- bert Burrows wordt een sympathie betuiging voorgesteld aan de zeer ver drukte arbeiders in Colorado, welke met applaus werd aangenomen. Hierna werd de zitting verdaagd tot hedenmiddag twee uur. Er waren Maandag sectievergaderingen, welke niet toegankelijk waren voor de pers. Marktnieuws. Haarlem, 15 Aug. 1904. Op de heden alhier gehouden graan- en zaadmarkt waren aangevoerd 46 H.L. witte tarwe ƒ5.176 H.L. haver, ƒ3.55 a ƒ3.625 40 H.L. groene erwten, ƒ8.20 H.L. capucijners ƒ10.12500 K.G. karweizaad, per 50 K.G. 10.12' incl. baal. Haarlem, 15 Aug 1904. Op de heden alhier gehouden boter- max-kt. waren aangevoerd 42 K.G. boter, verkocht 42 K.G. ƒ1.40 a ƒ1.50 per K.G.36 biggen, verkocht 29, ƒ5.50 h ƒ9.— per stuk 8 schrammen, verkocht 8, 12.50 5 ƒ16.per stuk. Haarlem, 15 Aug 1904. Op de heden alhier gehouden groen ten- en vruchtenmarkt waren aange voerd 170 H.L. aai'dappelen, ver kocht 150 H.L.,1 ƒ1.75 5 2.50; 43 H.L. appelen, verkocht 35 H.L., ƒ8. 16.74 H.L. peren, verkocht 50 H.L.4.a f 36.200 bloemkoolen verkocht 200, 6.— A 13.—140 mnd. snijboonen, verkocht 140 mnd., ƒ1.60 a 2.25470 mnd. heereboonen, ver kocht 470 mnd., ƒ1.10 a ƒ1.80; 200 bos wortelen, verkocht 200 bos, ƒ6.a ƒ13.-. De Oorlog in het Oosten Port-Artliur en de itussisclie Sühepen, LONDEN, 16 Augustus. De „Daily Mail" verneemt uit Tsjifoe, dat daar een jonk aankwam, die Port Arthur den 13 Augustus verliet; de opva renden brachten het bericht mede, dat de Japanners het fort Hanloengsjoeng bezetten, slechts een mijl van Port Arthur gelegen, en een der belangrijk ste stellingen. Voorts deelden zij 111e de, dat vier slagschepen met eenige kleinere schepen zwaar beschadigd in de haven terugkeerden, voordat deze door de jonk verlaten werd. SJANGHAI, 16 Augustus. De „As- kold" ligt hier in het dok om her steld te worden. De Chineesche autoriteiten zullen morgen een beslissing nemen in de zaak van de „Grozovoi". Volgens rapporten van de Saddle- eilanden zijn daar geen Japansche of Russische oorlogsschepen. NAGASAKI, 15 Augustus. Zeven-en zeventig zeelieden, waaronder prins Kacho, zijn te Sasebo aangekomen oveneens kwamen daar 600 man van de bemanning der „Rurik" aan, diel Aangekomen Badgasten te Zandvoort. P. v. Marken, A'dam, villa Buitenrust G pers. R. Bunge. id. id. 5 pers. M. C. de Bois; id. id. 2 pers. A. Kraemer, id, Hotel d'Orauge 1 pers. P. E. Tegelberg, id, id, 1 pers. J. O. W. T. de Kat, Dordrecht id. 2 pers. Pam. Volders, Zuilen, Hotel Driehuizen 5 p. H. Dauke, Crefeld, Hotel Beau Site 2 pers. Mevr. Muller, Arnhem, id. 1 pers. A. Perk, Hilversum, Hotel Driehuizen 1 p. Pam, Osieck, Bussum, id, 5 pers. Fam. L. C. v. d. Meulen, Hilversum id 3 p. Pam. Serphos, Arnhem, Schoolstraat no 11. 4 pers. Mej. Prinse Geerlings, A'dam, Pension de Roos, 1 pers. Mijuh. Neijenhuis, Bocholt, id, 1 pers. De heer Kroon A'dam, Poststroat no. 11 1 pers. De heer Peslo, id. id. 1 pers. Gerritsen Grating, Haarlemmerweg 110.2, 2p. Haldenooy van Bork, id. id. 2 pers. Mevr. Yelthuizen Tinteren, id, 2 pers. A. VeldholT Jr., A'dam, Br. Engelb. str. 4, 3 pers. A. P. Schcltema, 4 pers. Dr. A. li. Rozelaar, Londen, villa Columbus, 4 pers. J. J. Rambonnet, A'dam, Spoorstr. 34, 4 p. Wedn. Brüninger, id. id. 1 pers. A. Campbell, Londen, Hotel d'Orange, 1 pers. Mevr. Dr. Levi, Mainz, id. 1 pers. A. Levi. id. id. 1 pers. F. Bel 16, Maastricht id- 1 pers. Mej. T. Levi, Alzeij, id. 1 pers. Roelot's v. Linden Tol, A'dam, id. 2 pers. J. Hicbl, Praag, Hotel Kurhaus 2 pers. G. Karlin, Antwerpen, id. 2 pers. J. Hemmler, A'dam, id. 4 pers. Tb. Horsman, A'dam, Hotel Kievits 1 pers. au Helder de Neufville, Apeldoorn, id. 2 p. J. van Leeuwen, Muhlheiin, id. 3 pers. Dames Jackson, Southport, id. 2 pers. B. Polak, Parijs, id. 1 pers. V. Napp, Xcuss, id. 4 pers. \V. Rutgers, Dusseldorf, id. 1 pers. E. Asscher, Parijs, Grand Hotel 1 pers. Jolles, A dam id. 2 pers. Dr. Rehn, Frankfort, id. 4 pers. A. Vorwerk, Elberfeld, id. 8 pers. J- P. Laan Wormerveer, id. 1 pers. Baronesso Baeyers, Ginneken id. 4 pers. Schmeink, A'dam Hoogeweg 22, 3 pers Stoomvaartberichten. 288 2789 5495 8512 12098 15348 18262 308 2822 5527 8569 12082 15349 18297 325 2888 5550 8584 12132 15355 18334 4(8 2987 o6l9 8587 1*2133 15410 18367 491 3003 5645 8659 12351 15435 18511 o09 3027 5714 8738 12375 15669 18590 520 3031 i>729 8787 12382 15680 18625 60a 3015 0771 .8826 12408 15758 18654 631 3060 5920 8915 12412 15796 18764 664 3135 5926 8963 12423 15803 18773 761 3184 5929 8975 12148 15805 18783 807 3219 5962 9014 12454 15874 18786 826 3296 6006 9040 12470 15881 18833 90-1 3305 6027 9045 12531 15905 18886 949 3358 6092 9122 12639 16051 18975 958 3421 6051 9173 12658 160.88 18906 1012 3439 6301 9197 12671 16213 18976 1057 3481 6311 9235 12729 16277 18980 1063 3497 6364 9260 12730 16341 18988 1104 4562 6434 9346 12741 16102 19031 1186 3600 6455 9554 12963 16103 19039 1197 3620 6462 9603 13029 16406 19056 1199 3629 6489 9674 13045 16467 19106 1283 3685 6491 9749 13101 16469 19138 1309 3716 6534 9791 13252 16473 19141 1327 3750 6548 9960 13314 16476 19222 1345 3772 6562 0965 13318 16477 19264 1386 3808 6575 9985 13381 16189 19301 1397 3922 6597 10022 13438 16542 19324 1465 3948 6685 10051 13577 16570 19354 1653 3995 669L 10073 13596 16646 19890 1679 1014 6768 10087 13651 16658 19666 1686 4020 6773 10235 13711 16673 19710 1679 4055 6789 10248 13767 16693 19749 1685 4080 6808 10260 13829 16751 19769 1706 4170 6837 10273 13855 16772 19805 1720 4217 6850 10351 13977 16784 19915 1762 4245 6919 10354 13999 16844 20039 1770 4295 6965 10396 14045 16880 20058 1820 4314 7032 10420 14055 16907 20084 1827 4344 7038 10442 14089 16989 20100 1873 4352 7098 10486 14125 17022 20106 1876 4375 7141 10518 14155 17081 20107 1914 4422 7219 10717 14161 17097 20127 1932 4519 7304 10756 14220 17172 20156 1942 4521 7362 10810 14243 17214 20248 1956 4628 7381 10967 14301 17255 20296 1996 4645 7423 11049 14317 17350 20323 2035 4715 7439 11059 14321 17381 20101 2074 4850 7522 11125 14314 17144 20491 2096 4852 7528 11167 14319 17518 20557 2121 4962 7565 11184 14-139 17557 20563 2270 4974 7570 11194 14190 17653 20677 2283 1987 7702 11329 14567 17747 20742 2297 5031 7712 11394 14571 17814 20758 2335 5081 7787 11442 14601 17851 20759 2376 5117 7855 11492 14690 17908 20782 2426 5125 7880 11517 14693 17951 20824 2439 5130 7920 11553 14705 17970 20924 2451 5180 7984 11617 14751 17974 20934 2457 5210 8134 11638 14752 18005 20988 2515 5227 8200 11691 14782 18020 20993 3© Klasse le Lijst: 7766 m.z. 17766. 17418 m.z. 17748. één van 17452 m.z. 17432. Üuze Brievenbussen. Brieven en advertentiën 'kiïönen worden geworpen in onze vijf eigen Brievenbussen, te weten Groote Houtstraat no. 140 aan het huis van den heer B. Langeveld, bij het Proveniershuis. Rnegang, hoek Groote Houtstraat? aa nfiet Ruis van den heer P. Helling man. Kruisweg 41, hoek Heerenstraat aan den winkel van den heer A. C. A. van Hemert en aan onze Bureaux Zuider- Buiten Spaarne no. 6 vlak bij de Turf markt en Groote Houtstraat no. 55. DE ADMINISTRATIE. Basrleia's Bagbiad S*s a 11 el In £i»ar-f t «»h QXmstre»! Officieele berichten. KENNISGEVING. Burgemeester en Wethouders van Haarlem, Gelet op art. 8 der Hinderwet; Doen te weten, dat hij hunne be schikking van 11 Augustus j.l. aan H. J. Boogaards vergunning is ver- o,, D(nnmo - .p. Jeend van eene drukkerij, waarbij als Het stoomscnip Timor arriveerde 14 beweegkracht een gasmotor van 1 I Aug. van Amsterdam te Batavia. paardekracht zal worden gebezigd. Het stoomschip Koningin Regentes, hx het ^perceel aan de Duvenvoorde- van Amsterdam naar Batavia, pas seerde 14 Aug. Point de Galle. Het stoomschip Oengaran, van Rot terdam naar Java, passeex*de 13 Aug. Gibraltar. Het stoomschip Merapi, van Rotter- straat No. 69, Kad. Sectie A No. 2447. Haarlem, 15 Augustus 1904. Burgemeester en Wethouders voor noemd, BOREEL. de Secretaris, PIJNACKER.

Haarlem's Dagblad | 1904 | | pagina 3