fatsoenlijk net Meisje Costanamstrijkster Een aef MEISJE Burgermeisje, BEDIENDE. Reiziger gezocht ijverige Agenten TE HUUR ef TE KOOP gevraagd Het bestuur wijst er echter op, dai oprichting dezer compagnie in dit lar juist samenvalt met den at vele leden van het spoorwegperso- eel óf reeds onder de wapenen zijn, wel binnenkort zullen opkomen, aarom verzoekt het bestuur den Mi- ster, de militieplichtigen, die zich ereids voor de exploitatie-compagnie Is vrijwilliger hebben aangegeven, eeds dit jaar van hun verplichting en onder de wapenen te komen zijn. te willen ontheffen. In het orgaan van den bond spoort e bondspresident de leden van het poorwegpersoneel. die dit jaar nog nder de wapenen moeten komen, ian. zich zoo mogelijk aan te melden ils vrijwilliger bij de exploitatie- ompagnie. Jit de Arbeiderswereld hem vergezelde dus is ook Holbein's vierde poging mislukt. De derde Engelsche zwemmer Gras ley, die ook wilde beproeven „het Kanaal" over te sfeken. ging Zondag morgen voor dit doel in zee. doch gaf reeds na 11/2 uur den strijd op. Thans schijnt een Fransche zwem mer van Dover uit zijn geluk te wil len beproeven. ARBEIDSWET. In een door het Bestuur van den ijederl. Christel. Textielarb. Bon.l Unitas" en het Bestuur van het iath. Vaksecrétariaat voor Textiel- irbeiders aan de Tweede Kamer ge acht adres inzake .de arbeidswet wordt o. m. gezegd: dat zij met warme belangstelling lebben kennis genomen van het .Voorontwerp Arbeidswet" en daarna van het „Ontwerp van Arbeidswet", welke in het laatste jaar de ministe rieele bureaux hebben verlaten dat zij echter teleurgesteld zijn, iv door een poging, welke is gedaan van de zijde der Kamer van Koop handel en Fabrieken te Enschede verschillende uitnemende bepalingen in het „Ontwerp Arbeidswet" nie* meer voorkomen of wel aanmerkelijk zijn gewijzigd naar den zin der fa brikanten dat zij de bezwaren, welke de Ka mer van Koophandel ew Fabrieken te Enschede als advies aan den Mi nister van Binnenlandsche Zaken hebben opgezonden, niet kunnen dee len, gelijk uitvoerig door hen in eene bijlage tot dit adres betoogd wordt. dat. zij het betreuren dat de „orga nisaties der arbeiders" bij het geven van advies inzake het „Voorontwerp Arbeidswet" niet zijn gekend; doch dat zij vertrouwen, dat de Tweede Kamer bereidwillig nota zal nemen van de wenschen der georganiseerde- Christelijke arbeiders, opdat daardoor verkregen worde, dat onderstaande bepalingen in de „Arbeidswet" wor den opgenomen a. den minimum leeftijd, waarop de arbeid door jongens en meisjes in de fabrieken kan worden aangevan gen te brengen- op 14 jaren b. den maximum arbeidstijd van jongens en meisjes van hun 14de tot de voleinding van hun 17elevensjaar te brengen op 8 uur per etmaal c. den maximum arbeidstijd van vrouwelijke arbeiders te brengen op 8 uur per etmaal d. den arbeid der gehuwde vrouw in de fabriek geheel te verbieden e. den maximum arbeidstijd van mannen, werkzaam in de textiel industrie te bepalen op 10 uur per etmaal f. bij deze verkorting van arbeids duur den middagrusttijd te brengen op minstons 11/2 uur g. met het oog op de Zondagsrust, te'bepalen, dat elke fabrieksarbeid des Zaterdags voor alle arbeiders om 2 uur moet zijn rreëindigd h. bij eene zoodanige regeling van den arbeid op Zaterdag tusschen 9 en 11 uur een rusttijd te geven van een half uur. W i e 1 r ij d e n. Naar het „Hdbl. verneemt, zal Nederland bij de wedstrijden oip de wereldkampioenschappen, die 3 Sep tember op de Crystal Palace-baan te Londen worden verreden, vertegen woordigd worden door de volgende rijders Voor den korten afstand Harry Meijers. H. van Schoonhoven. Jan van Gent iberoensrijders) en F. E Staller (amateur"). Voor den langen afstand door den amateur R. L. de Fiellietaz Goedhart, terwijl de amateur Jac. D. Smout zoowel op de lange als op- de korte baan zal uitkomen. vast aan. te trekken. Haar moeder vond haar en zond in de grootste haast om een dokter. Heel toevallig ging er juist een voorbij het huis. Het was de schaker, die zich zoo verkleed had, dat hij totaal onher kenbaar was. Hij verklaarde het ge- Uit de Omstreken. BLOEMENDAAL. Bij Kon. Besluit is, te rekenen van ■L„ 1 aan d,r- G- C. van Walsem. val voor zeer ernstig en beval, dat de °P zijn v erzoek, eervol ontslag ver- zieke naar een ziekenhuis zou over-: f°nd als hoogleeraar ln de faculteit gebracht tvorden. Spoedig stond een dergeneeskunde aan de rijks-univer- ambulancewagen voor de deur en hetsiteit te Lolden. Door de Bouwcommissie der Md. Nat. jonge meisje werd er voorzichtig in- gelegd. De vader wilde zijn kind niet! ^jjjoemeaidaal" van den Chr. verlaten en zeide te willen meerijden werkmansbond is aanbesteed Maar de dokter verklaarde, dat het niet ging, want het was tegen de re- Het bouwen van 18 werkmanswo ningen (in drie blokken) met eenige ■- - - l lllliuuit \11I uiru oiumiou; •"'«■O - gels van het huis. En hij reed met de bijkomende werken op een terrein ge- uitverkorene zijns harten, in den am- bulance-wagen naar... de kerk, waar reeds op het paartje gewacht werd en de geestelijke hen op staanden voet trouwde. De ouders van het jonge meisje hadden zoo'n pret over het goedgevonden idéé, dat zij hart en huis voor het paartje openzetten. „In den oorlog en in de liefde is al les geoorloofd". EEN VERGISSING. De liberale en radicale Duitsche bladen maken melding van een erger lijk geval van ruwheid en machtsmis bruik, dat te Thorn in West-Prui sen moet zijn voorgevallen en waarvan een gehuwde tooneelspeel- ster, op wier levensloop niets is aan te merken, bet slachtoffer werd. De dame wandelde 's avonds met haar man naar huis, toen de echtelieden om de een of andere reden oneenig- Zondagmiddag hadden op de baan aan den Zeeburgerdïjk te Amsterdam wielerwedstrijden plaats om verschil lende kampioenschappen van Neder land. Zij gingen uit van den Neder land sch en Wielerbond. De uitslag was als volgt1. Ama teur kampioenschap over den korten afstand (de eerste en tweede aanko mende worden Zondag geplaatst in de demi-finales). Ie Serie1 van Vliet2 Bieshaar. 2e Serie1 Schul- te; 2 Richrath. 3e Serie: 1 Smout;, 2 Flipse. 4e Serie 1 van Mastwijkheid kregen en elkander op boozen 2 do Loos. 5e Serie1 Stouten. 2 Mul- toon verwijten deden. Dit hoorde een der. 6e Serie: 1 van Dijk; 2 de Ko-politie-agent, die de dame in quaes- ning. 7e Serie: 1 Gundelach2 de zonder vorm van proces oppakte Groot. I en als vrouw van slechte zeden naar Amateur kampioenschap 10 £.M. bet politiebureau bracht, waar zij niet irftrrpdAn in twee afdeelinseni. Win- legen aan de Boschlaan te Bloemen- daal. Ingekomen waren 28 biljetten. Laag ste inschrijver bleek te zijn de heer J. Tijtsma, alhier, voor 29674. te „Van ouds (verreden in twee afdeelingen). Win ner der eerste was de Bruin De Fie- alleen den geheelen nacht werd ge- OVERVEEN. Maandagavond had eene ring plaats van „Koninginnedag' Bloemendaal in het hotel het Raadhuis". Bij afwezigheid van den Voorzitter, den heer J. Bornwater werd de ver gadering gepresideerd door den heer Joli. ter Hoffsteede. Uit het verslag van den penning meester bleek, dat de financiën m een goeden toestand verkeerden en dat het batig saldo pl. min. 150 hoo- ger was dan verleden jaar, ofschoon enkele leden óf door sterfgeval óf door vertrek naar elders waren afge vallen. Het geheele bedrag in kas bedroeg voor heden 821.48. Besloten werd, dat evenals het vo rige jaar aan de kinderen van alle, zoowel bijzondere als openbare scho len op den verjaardag van H. M. de Koningin een feest zou bereid wor den. Met het oog op den gunstigen toestand van de kas werd besloten dit Hetasz' Goedhart" gaFh^óp.' Tweede houden, maar ook hoogst ongepast afdeeling. 1 W. Mulder met 4 haantoegesproken door de dienstdoende vóór Jac. Smout. De finale van dezen agenten. wedstrijd, afstand 50 K.M., werd ge-j Den anderen morgen bleek, dat men wonnen door W. Mulder, die zijn te- zjch had.vergist, en de dame werd genstander de Bruin sloeg met 13 door den commissaris van politie ronden. Tijd 58 min. 26 sec. 'naar huis gestuurd met de opmer- 3. Professional-kampioenschap over den korten afstand. Ie Serie J. Meul- ^mg - „Het zal wel worden opgehel- kens2 P. G. Jansen. 2e Serie1 J. derd van Gent2 II. Hayck. 3e Serie1 Maar tot dusver schijnt noch van Jan Hoorn 2 J. Blèrsch. De demi- nadere opheldering, noch van excu- finales werden gewonnen door v.ses quaestie te zijn geweest. Gent (2de Hoorn) en Blersch (2de Jansen). In de finale was Jan van Gent 1, Jansen 2, het verschil eenige VELSEN. Aan do Haarlemsche Machinefa briek voorh. Gebr. Figée te Haarlem is door B. en W. dezer gemeente ver gunning verleend tot oprichting van eene tijdelijke inrichting tot opwek king van electrischen stroom voorde beweging der nieuwe spoorwegbrug over het Noordzee-kanaal. ZANDVOORT. Tegen Woensdag 24 Augustus a. s. is eene openbare Raadsvergadering belegd. De agenda luidt Ingekomen stukken en mededee- lingen. Oninbare posten belastingen. Behandeling en voorloopige vast stelling Gemeente-rekening 1903. Onttrekken aan den publieken dienst van het steegje tusschen de perceelen Kerkstraat Nos. 18 en 22. Verkoop Gemeentegrond. Voordracht benoeming 2 leden van het College van Zetters. Stratenplan. De alhier gehouden collecte voor het Burgerlijk Armbestuur op 19 Aug. j.l. heeft opgebracht 60.37. In de vergadering van notabelen is met algenieene stemmen tot kerk voogd gekozen, de heer M. Koning. Door den bond tol bescherming van den trekhond zal op den Haarl. Straatweg op de grens der gemeente een bord geplaatst worden ter waar schuwing dat daar ter plaatse aan wezig is een bak met drinkwater voor de trekbeesten. ver, ƒ3.50 a 3.60; 300 H.L. paarden- boonen ƒ6.20 a ƒ6.25; 65 H.L. groene erwten 7.608000 K.G. karweizaad. per 50 K.G. ƒ10.10. Haarlem, 22 Augustus 1904. Op de heden alhier gehouden boter markt waren aangevoerd": 40 K.G. bo ter, verkocht 40 K.G., 1.45 a 1.50 per K.G. 47 biggen, verkocht 39, ƒ5.k 9.per stuk 7 schrammen, verkocht ƒ13.ƒ16.— per stuk. Haarlem, 22 Augustus 1904. Op de heden alhier gehouden groen ten- en vruchtenmarkt waren aange voerd 320 H.L. aardappelen, ver kocht 290 H.L., 1.80 a ƒ3.25 130 H.L. appelen, verkocht 97 H.L., ƒ6.ƒ14: 182 H.L. peren, verkocht 130 H.L., 5 a 40 3000 bloemkoolen. verkocht 2000, 8 a ƒ13; 470 mnd. snijboonen, verkocht 470 mnd., ƒ1.40 A 2.20 1300 mnd. heereboonen. verkocht 1300 mnd. 1.a 1.801200 bos wortelen, ver kocht 1200 bos, ƒ5.A ƒ9. A «Irwtentiën. Faillissement-Verificatie lengten. Rechtzaken. ZOU HET WAAR ZIJN Verschillende joden, wier zonen inCommissieleden met het oog op de het verre Oosten meevochten in de vele werkzaamheden nog wat jUit Russische gelederen, kregen van mi- ZUID - SCHALKWIJK. Donderdag a. s. zullen de kinderen van hier een rïjtoertje maken naar Wijk aan Zee. waarvoor de bewoners een voldoend aantal wagens hebben jaar 10 ets. per kind meer uit te trek-beschikbaar gesteld, ken dan verleden jaar, zoodat nu voor eiken leerling 60 ets. kan besteed worden. Het bestuur zal verdeeld worden in afdeelingen, zoodat elke school den gewenschten bijstand verkrijgt en vrijelijk beschikken han hoe het ge past de voor dit doel bestemde gel den te besteden. De feesten zullen in den voormid dag gehouden worden en zelfs de be waarscholen te Overveen en Bloemen daal zijn niet vergeten, voor deze is een afzonderlijk bedrag vastgesteld. Voorts werd nog besloten om de DE INBRAAK TE ROTTERDAM. litaire bureaux bericht, dat er tijding gekomen was van hunne kinderen, j Zij spoedden er zich heen om deze be lichten te vernemen, maar moesten Mr. W. J. Hanegraaf. ambtenaar dan eerst twintig roebels betalen. Ve- van het O. M. aan het kantongerecht, len van hen, die zeer arm waren, in wiens villa eenige dagen geleden leenden het geld, en toen zij zich weer 's nachts werd ingebroken, kwam Za- hadden aangemeld, zei men hun, na terdagmiddag terug uit Bad-Ems, ten de twintig roebels in ontvangst geno emd© aan de politie inlichtingen om- men te hebben „Uw zoon is dood. trent de vermiste voorwerpen te kun nen geven. Het bleek nu, dat ont vreemd waren ruim 50 stuks tafel- GEVAARLIJKE POMPEN. Hoe gevaarlijk looden pompbuizen zilver, 42 gewone tafelmessen, en een kurm6n zijn, bleek dezer dagen. Voor pendule van Rozenburg's porcelein. veertien dagen werd de heer S. te breiden, zoodat elke school de wenschte hulp kan erlangen. BENNEBROEK. De jongelieden die zich alhier heb ben aangemeld om deel te nemen aan het voorbereidend militair onderricht, kunnen die oefeningen bijwonen bin nen de gemeente Haarlem. De Oorlog in het Oosten. PETERSBURG, 23 Aug. Bij keizer lijke dagorde van 22 Augustus zijn )39 cadetten tot officier benoemd. Stoomvaartberiehten. HAARLEMMERMEER. Te Hoofddorp is men van plan den verjaardag van H. M. de Koningin op 15 Sept. a.s. feestelijk te herden ken. Bij genoegzame deelneming zul- Het stoomschip Sindoro, van Rot terdam naar Java, arriveerde 21 Aug. te Southampton. Het stoomschip Koningin Regentes arriveerde 22 Aug. van Amsterdam te Batavia. Het stoomschip Koning Willem II, van Batavia naar Amsterdam, pas seerde 21 Aug.. n. m. 6 u., Quessant. Het stoomschip Ambon, van Bata via naar Amsterdam, passeerde 21 Aug. Kaap del Armi. Het dubbelschroefstoomschip Rot terdam, der N. A. S. M„ van Rotter dam naar New-York, passeerde 21 Augustus des nam. 6.10 uur Scilly. Het stoomschip Amsteldam, derN. A. S. M., van Rotterdam naar New port News, passeerde 21 Augustus, des nam. 6.50 u. lizard. Bij beschikking v*n den Edel- Achtb. Heer Reenter-Commissarii in het faillissement van FR A NCIS- CUS ANTON1US VAN VELSEN, schilder en winkelier, wonende te Haarlem, is bepaald le. dat de in'e vering der schuld vorderingen zal moeten geschieden 'óór 9 September 1904, teu kan- tce van den Curator, Kruisweg 43 te Haarlem 2e. dat de Tergadering tot veri ficatie der schuldvorderingen zal worden gehouden op Vrijdag 10 September 1904, 's voormiddags ten 10'/a in bet Paleis van Justitie te Haarlem. De Curator Mr. A. H. J MERENS. INTERNATIONAAL CONGRES VAN TABAKSBEWERKERS. In een der zalen van het gebouw van den Diamantbewerkersbond te Amsterdam werd Zondag geopend het internationaal congres van tabaks bewerkers, dat dei geheele week zal duren. Door den heer H. Jugters (Bel gië) werd als algemeen secretaris medegedeeld dat vertegenwoordigd zijnNederland, België, Engeland, Duitschland, Denemarken en Zweden. Voorts zonden verschillende landen (ook Luxemburg) vertrouwensman nen. en zijn de afgevaardigden aan wezig van vakvereenigingen in Ber lijn, Hamburg en Bremen. Frankrijk en Amerika zijn niet vertegenwoor digd. Wèl diende het laatste land eenige vraagpunten voor de agenda in. Voor gisteren werd tot voorzitter gekozen de heer H. Jünge (Duitsch land). De zittingen van het congres zullen gehouden worden van 912 uur en van 2—6. Gisteravond werden de buitenlan ders in eene feestvergadering ecnigs- zins plechtig ontvangen. Dank zij de ijverige nasporingen der Musselkanaal ziek, hevige maagkramp ien de feesten bestaan in kinderspe- recherche werd reeds Maandagavond braking, gebrek aan eetlust, enz. len, hardrijderij, ringrijderij en des in drie pandjeshuizen, aan het Van Genezen zijnde, vertoonde deze ziek- avonds voorstelling op het water van der Werfplein, den Goudschen Rijweg te zich in 't laatst der vorige week het gevecht op het vroegere Haar- en Wenastraat het grootste gedeelte weder. Nu kwam de geneesheer op de lemmermeer, alles opgeluisterd door der gestolen voorwerpen in beslag ge-' gedachte dat het pompwater welver- muziek, nomen. De signalementen van de bei- giftigd kon zijn. De beide kinderen, de inbrekers zijn bekend. <jie evenals de vader nogal gebruik Door de Rotterdamsche politie is van pompwater maakten, kregen aangehouden de beruchte recidivist eveneens deze ongesteldheid, de vrouw M. van Berk el, een gevangene, die en de metd bleven gezond, de eerste zegt tevergeefs werk gezocht te heb- j gebruikte weinig uit de pomp, de v/i laatste haalde uit een naburige put o .„0„Öp meer plaatsen in Haarlemmer olie evenals de vader nogal gebruik'meer zal dien dag op lateren datum feestelijk herdacht worden. Onderwijs. Aan den heer J. Vellenga, hoofd eener school voor M. U. L. O. te Rotter dam, viel de onderscheiding te beurt, dat zijn werk „English for Continen tal Pupils" door den Minister van Onderwijs in Frankrijk is geplaatst in den catalogus der boeken, die den Leeraren aan de Rijksscholen voor Middelbaar Onderwijs en Gymnasia worden aanbevolen. Sport en Wedstrijden. ZWEMMEN OVER HET KANAAL. Aangezien Zaterdag het weer iets gunstiger was heeft de Engelsche zwemmer Holbein zich Zaterdagna middag om 4.35 te Dover in zee bege ven voor zijn zwemtocht over het Ka naal, nadat hij zich eerst geheel met olie had laten inwrijven. 's Avonds om 6 u. 17 begaf zijn landsman Haggerty zich met hetzelf de doel in zee, begeleid door eenbof t waarop men volgens zijn verlangen muziekstukjes per gramophoon ten beste gaf. Nadat hij echter ongeveer 1 uur en 5 minuten te water was ge weest, werd hij door hevige kramp bevangen, zoodat hij in de boot moest worden opgenomen, die hem naar Dover terugbracht, In tusschen had Holbein zijn tocht flink doorgezet en vooral in den nacht was hij goed gevorderd, doch tegen 3 uur in den morgen begon hij teekens van vermoeidheid en onge steldheid te geven, waardoor hij zich genoodzaakt zag den tocht te staken. Na 10 uur en 20 minuten gezwom men te hebben begaf hij zich aan boord van de „Napier Minor", die ben en die de laatste dagen van we- ge de Vereeniging tot zedelijke verbe-1 Water. tering van ontslagen, gevangenen on derdak verkreeg. Deze man, die onge veer een maand geleden betrapt werd Bij onderzoek bleek het water door loodroest ongeschikt te zijn. Helaas is het niet bij ongesteldheid alleen ge- toen hij op een nacht trachtte in te bleven; het jongste kind van den heer breken ten huize van den toen uitste-is aan de gevolgen overleden, digen heer A. S., in effecten, in de Witte de With straat, maar sedert we-1 SASONOW. der op vrije voeten gelaten, werd. had i R bericht^ 'dat sasonow, de moor- zich al uitgelaten wederom ergens te n, - zullen inbreken. Door den agent-ma-denaa*" van on f J. i r-- joor Schimmel naar het politiebureau j overleden, wordt zeer beslist tegenge- j bier. Het zijn drie jongens uit Haar- in de Meermansstraat gebracht, heeftsproken. Integendeel zou hij op weg iem tusschen 16 en 18 jaar oud. HEEMSTEDE. In het Haarlemmerhoutpark onder deze gemeente wordt voor rekening der firma Charles Kok een manége gebouwd. Het gebouw zal naar de eischen des tijds worden ingericht en voorzien zijn van heeren- en dames kleedkamers, badkamer, orkest, enz. Het is den gemeenteveldwachter Schotvanger mogen gelukken de per sonen op te sporen die appelen en peren ontvreemd hebben uit den tuin van de buitenplaats ,,'t Manpad" al- Hier ter stede wordt ter oplei ding gevraagd in een la Mode zaak een (Burgerstand.) Fr. Br. onder No. ""14 Bureau van dit Blad. hij daar een volledige bekentenis af gelegd, noemende zijn medeplichtige, zekeren G. H. Westkamp, een inbre ker van beroep, die reeds wegens een poging tot inbraak, gepleegd in het magazijn van uurwerken van de gros siers, de heeren Hofman en Vis, aan den Boezemsingel aldaar, naar het huis van bewaring is overgebracht. Deze medeplichtige is in het huis van bewaring aan de drie houders van de huizen van verkoop met reebt van wederinkoop, waar het zilver beleend werd, ter herkenning vertoond. Meer dere voorwerpen van den diefstal ten huize van mr. J. H. afkomstig, o. a. een tafelkleed, waarin de inbrekers waarschijnlijk het gestolene geknoopt hebben, die nog niet door den besto lene als vermist zijn opgegeven, zijn reeds in beslag genomen. M. van Berkel is voorloopig opge borgen op het politiebureau in de Meermansstraat. Het is 'smans stre ven geweest om weder in de gevan genis te komen, waarin hij zoo lange jaren doorbracht. Gemengd Nieuws. DRUIPSTEEN-GROTTEN. Prof. Ernest Doudou, een bekend Belgisch geoloog, heeft te Tilff, in het zoogenaamde hol van Beauregard, druipsteen-grotten ontdekt, die m grootte en schoonheid de beroemde grotten vaji Han en Rochefort moe ten overtreffen. Doudou is al 350 M. ver binnengedrongen. Hij schat, dat het hol zich verscheidene kilometers ver uitstrekt langs een intermittee- rende beek. In het door hem bezochte gedeelte zijn prachtige zalen en voor al een wondermooi meer. EEN ORIGINEELE SCHAKING. Zijn meisje te ontvoeren in een automobiel als haar ouders de toe stemming weigeren is al niet meer nieuw. Maar van een ontvoering een ambulancewagen heeft zeker nog nooit iemand gehoord. Voor eenige dagen gebeurde dit in New-Yersey. Haar ouders wilden van hem niets weten, omdat hij te arm was. Maar het meisje wist raad, zij hing zich van beterschap zijn. FAILLISSEMENTEN. D. Pool, van beroep arts, wonende te Sloten. Reehter-commissaris mr. Jï. L. Scholten. A. Westerveld, van beroep grond werker, wonende te Sloten, Baarsies- weg 3ÓE. Rechter-commissaris als voren. Opgeheven het faillissement wegens gebrek aan actief van M. de Vries, wonende te Amsterdam, Van JJree- straat 194. L. W. Rompelman, koopman, te Utrecht, Goedestraat 69. Rechter- comm. mr. M. Crommelin. G. Doldersum, winkelier en schip per, te Vriezenveen. Rechter-comm. mr. P. J. G. van der Meulen. Opgeheven de faillissementen van H. Swart, te 's-Gravenhage, en Bleidt, bierhuishouder, wonende Delft. Correspondentie. Den Heer H. G. te Halfweg. De door U bedoelde tram heeft gereden in de zomermaanden van 1882. Vervolg Stadsnieuws. op, intusschen zonder den strik al te 1 nield. Processie naar Kevelaer. Den 6den September a.s. zal, naar wij vernemen, de Haarlemsche pro cessie vertrekken naar Kevelaer. V ec h tp a r tij. Gisterenmiddag bij het uitgaan der school in de Schoterstraat ontstond tusschen twee knaj>en een gevecht, waarbij de één den ander met een flesch een ernstige verwonding aan het hoofd toebracht, zoodat genees kundige hulp moest worden ingeroe pen. Aangereden. Maandag omstreeks zeven uur werd in de Breestraat te Beverwijk door een met paard en wagen woest denden voerman, een wielrijder aan gereden, wat tengevolge had, dat de man bewusteloos bij den heer Bur ger in de Breestraat werd binnenge bracht. Zijn rijwiel was geheel ver- Concours vanTrek honden. Hedenmiddag om half twee nam het concours voor trekhonden een aanvang voor de buitenplaats Iepen rode. Er was veel deelneming. Exem plaren waren gezonden uit Benne- broek, Bloemendaal, Hillegom, Heem stede, Haarlem en Vogelenzang. Wij komen nader op dit concours terug. HILLEGOM. Woensdag 31 Augustus 1904 zal er herschouw worden gehouden over de slooten van den Vennipperpolder, die bij de schouw op 12 Augustus 1904 niet in orde zijn bevonden. HALFWEG. Aflqop der gehouden aanbesteding voor den bouw van een magazijn met woning voor de Vereeniging „Het Witte Kruis". 9 Inschrijvershoogste O. Baas te Haarlemmermeer, voor 4898laagste H. A. de Graaff al hier, voor 4225. Aan de suikerfabriek zijn een vier tal elevators aangekomen, waarmede bij de a. s. campagne het lossen der schepen zal plaats hebben. LISSE. Bij Koninklijk besluit van 17 Aug. is benoemd tot ontvanger der directe belastingen en accijnzen te Lisse e. a. de heer P. H. J. G. van Manen, ont vanger derzelfde middelen te Vianen. De dader van de steekpartij te Lis- se, de 17-jarige A. van Dijk, is door den Officier van Justitie gehoord en daarna weder op vrije voeten ge steld. De gestokene M. van Steyn, vooruitgaande. Zijn toestand is zeer bevredigend, zoodat hij binnenkort zijn gewone werkzaamheden weder zal kunnen verrichten. SLOTEN. De Staatscourant van heden bevat de Koninklijk goedgekeurde Statuten van de Naamlooze Vennootschap de Chemische Wasscherij en Ververij, voorheen T. Knottenbelt, te Sloten (Prov. Noord-Holland). Aangekomen Badgasten te ZandTOort. C. E. van Oven, Amsterd., Burge meester Engelbertstr. no. 3, 2 pers. D. J. Tancher, idem, Pension Zee- en Duinzicht, 4 pers. Fam. Hasselt, idem, Passage no. 24 4 pers. J. Citroen, idem, Hotel d'Orange, 3 pers. A. Cramer, idem, idem, 2 pers. Wurfbain, Arnhem, idem. M. Nalet, R'dam, idem. Fam. Jolles, Amsterd., idem, 2 pers. J. A. Vegelius, Dalfsen, idem. Mijnh. Brand, Brunn, Grand Hotel. H. Mulder, Sappemeer, Hotel Drie hui j zen. H. Höhle, Dusseldorf, idem. W. H. Tulp, Sexbierum, idem. Dr. G. Grossmann, Zurich, idem. Fam. van Leeuwen, Amsterd., Pen sion Quisisana, 2 pers. Van Hoogerhuyzen, Amsterd., id„ 2 pers. Dames Elink Schuurman, Utrecht, idem, 2 pers. Mevr. Ledeboer, Nijmegen, idem. Mej. R. Jovishoff, Hallingen, idem. Fam. Lindner. Glauchau, id., 3 p. anisierdamsGiie Benrg door bemiddeling 7an de ntu.b, VAN VLOTEN DE YALLJ Gister. Heden. Ml- 22 ing Dl- 23AÜ2 middenk. openingsk Cert Intern. Landsijndicaat.51?/g Aand Koninkl. Petroleum455 Moeara Enim105»/a Sumatra Palembang 62*/.. Cert Preferente Peruvian Corp 25 Cm Atchison Topeka"97/i« §09/i» Denver Rlo Grande25 27i/$ Erie26s/w 27'/8 K. C. Southern22i=/16 231/4 Pref. do439/js 44>/4 Om Missouri Kansas Lexas.20s/u 22 New-York Ontario Western 32 321/* Norfolk en Western64 G5xlu Southern 1 acifio.54^4 56Vï Southern Rails-6!s/ji 27i/a Union Pacific97 9Slh Wabash19 Pref. do Om Steel Corporation15*/ 12»/g Rock Island24», n 25Vie Eer» bekwame GEVRAAGD. Adres Ver?erij en Chemische Wasscherjj HAVER- SCHMIDT KLAJE.Groote Hont- straat 90 en Rroavrersvaart 71. GEVRAAGD fegen 1 Sept. Bietjes kunnende werken en wasschen, in een klein gezin. Br. fr. lelter R., Boekhandel D. GORTER Jr., Wor- merveer. Met 1 Nor. wordt in een nette zaak bij 2 Dames gevraagd, een fats. eenv. dat genegen is het het huish. met behulp van Zaterdags een werkvr. geheel te bestieren, waarvan wasch droog th en het eten van den kok. Alleen netti. Burgerm. gelieven hierop te reflecteeren. Brieven fr. onder no. 6445 bur. van dit blad. Een aankomende Bediende of Jongen gevraagd bg PIELAGE, LANGE TEERSTRA AT 17 lew Orleans 40/0 Conv Union bonds Cm Car en Poundry. 97 s 101/g 101»/!# 102 19>/g 19»/« Burgerlijke Stand. BEVALLEN 22 Augustus. C. J. F. CarstensDe Groot, d. G. A. J. Duijn—Kloes, z. J. LodderVan Dijck, z. C. C. FlorieHulsebosch, z. P. C. de KoeijerBakker, z. OVERLEDEN 20 Augustus. C. van Duivenboden, 70 j., Delftstraat. 21 Augustus. Jhr. H. Teding van Berkhout, 74 j., Nieu we Gracht. J. G. van Burkom, 1 m., d., Kruisstraat. 22 Augustus. M. A. RozenhartLabaar. 63 j., Linschoten- straat. E. Louws, 1 m., d., Jans straat. E. B. Kracht, 2 111., d., Hee rensingel. ^A. Visser, 4 j., d., Sout- manstraat Marktnieuws. Haarlem, 22 Augustus 1904. Op de heden alhier gehouden graan- en zaadmarkt waren aangevoerd 45 H.L. rogge, 4.90; 150 H.L. ha- voor Haarlem en Omstreken, be kend met de branche voor een concurreerenden Kantoorboekhan del en Drukkerij, om kantorenen verbruikers te bezoeken. Salaris f 500 p. jaar en provisie. Brieven onder no. 6443 bur. v. d. blad Een goed geïntroduceerde Onge lukken- en Ziektevers.- zoekt voor een Nieuwe Branche voor Haarlem en Omstreken. Brieven franco onder no. 6442 aan het Bureau van dit Blad. een Grof-, Hoef- en Hnigemederlj, ill den omtrek ran Haarlem, dia een goed burger bestaan oplevert. Fr. brieven lett. V., aid. Boekh Firma A. VERNOUT, Warmoesstr. 10. KOOP aangeboden te Am- sterdam, een zeer drukke lelk- zaak, verdienste per week f 30 a 35. Kooper kan zich zelf langen lijd overtuigen Br. fr. aan R. de Wolf, N. Achtergracht 65, Amst. KNIPPBN OP MAAT. Grondig onderricht aaDgeboder in 't knippen op maat des Dinsdagr, en Donderdags van 3—5 uur of var 57 uur a 50 ct. per week. Adres: R0H0LEHSTBAAT No. S3.

Haarlem's Dagblad | 1904 | | pagina 3