Gemeenteraad. Amsterdamsche Bears Yenia Aetatis. WEGGELOOPEN Verloren: Dag-Dienstbode net Dagmeisje, Winkelbediende Een Bakkerslierling Gevraagd, ijverige Agenten TE HUUR af TE KOOP gairiigd hem bekeurd hadden, verklaarden ter' terechtzitting evenwel, dat zij den beklaagde hadden zien vissehen, ter wijl zij ook hadden gezien, dat er iets zwaars aan de lijn hing, wat zeer zeker de tros wormen is geweest, die de beklaagde zeer waarschijnlijk af gesneden heeft. Ook de ambtenaar van het O. -VI hechtte weinig waarde aan het ver haal van beklaagde, en achtte het feit overtuigend bewezen en vroeg mitsdien ƒ5 boete of 3 dagen hech tenis. De rijwielhersteller J. Inpijn. 'te Haarlem, die niet verschenen was,, had zich op 13—1-4 Mei schuldig ge maakt aan een overtreding der ar beidswet. Hij had namelijk een jon gen beneden 16 jaar in den nacht van 13 op 14 Mei werk laten verrichten. De ambtenaar van het O. M. vroeg voor deze overtreding 15 boete of 15 dagen hechtenis. Voorts werden eenige overtredingen van de leerplichtwet behandeld. Zoo werd tegen J. Stet te Velsen, die zijn pleegdochter niet geregeld de school heeft laten bezoeken, ƒ3 boete of drie dagen hechtenis geëischt. De \isschers die Woensdag 10 Aug. 1.1. terecht stonden, ter zake dat zij in de Amsterdamsche vaart, zijnde een met ander vischwater in verbinding staand water, hadden gevischt met twee peuren, elk bestaande uit een stok. waaraan een eind hengellijn en zinklood en een tros wormen, zonder voorzien te zijn van een schriftelijke vergunning van den eigenaar of recht hebbende, werden heden door den Kantonrechter voor het vissehen in gesloten vïschtijd veroordeeld tot/0.50 boete subsidiair een dag hechtenis met verbeurdverklaring van de visch- tuigen en ontslagen van alle rechts vervolging ter zake van het niet heb ben van gemelde vei-gunning. Z.E. Achtb. overwoog o.a. dat het vissehen als bovengemeld moet wor den gelijk gesteld aan het vissehen met den hengel in de hand dat het bij de dagvaarding omschre ven water' daarstelt een bevaarbare en vlotbare stroom in den zin van art. 577 B. W. en dat tot het vissehen in dergelij ke wateren met den hengel in de hand geene vergunning wordt ver- eischt. Vervolg Stadsnieuws. WOEST RIJDEN. Uit verschillende plaatsen lezen wij klachten over het te wild rijden met motorfietsen en automobielen, waar door ongelukken vaak niet achterwe ge blijven. De N. C. schrijft o. a. ,,Naar aanleiding van ingekomen klachten wordt door de politie te den Haag zeer streng gelet op het te hard rijden met auto-rijtuigen en motor fietsen. Zondag j.l. werd negenmaal proces-verbaal opgemaakt tegen per sonen, die naar het oordeel der poli tie te hard reden." Ook hier ter stede is het meer dan erg, zoo woest als vaak de bestuur ders van door mechanische kracht voortbewogen rij- of voertuigen door de straten snoiTen. Wij dringen er dan ook krachtig op aan, dat evenals in den Haag ook hier de politie beter toezicht zal gaan houden op eventueele overtredingen, en vestigen de aandacht ojp art. 74 der Verordening, houdende wijziging van de Algemeene Politie-verordening voor Haarlem. Daarin wordt o. m. vermeld ,,Met boete van ten hoogste 25 wordt gestraft de bestuurder van een bespannen of door mechanische kracht voortbewogen rij- of voertuig, indien hij niet voldoet aan een bevel der politie, om hetzij den gang van het door hem bestuurde rij- of voer tuig te matigen, hetzij stapvoets te rijden, of stil te staan." En op art. 74bis, luidende: ,,Met boete van ten hoogste /25 wordt ge straft de bestuurder van een door me chanische kracht voortbewogen rij-of voertuig, die daarmede met eene groo- tere snelheid rijdt dan die vaneen paard in matigen draf. In verband hiermede wijzen wij op een ongeval, dat Dinsdagavond om streeks tien uur op het Houtplein plaats had. Daar kwam uit de richting Wagen weg een motorfietser met flinke vaart aanrijden. Een juffrouw, voor zich uit duwend een kinderwagen, stak ter zelfder tijd het Houtplein over, doch kon niet snel genoeg uitwijken, waar door eene botsing plaats had. De juf frouw werd op den grond geworpen, en de kinderwagen viel om. Deze werd aan de wielen zwaar beschadigd, zoo danig, dat de hevig ontsttlde vrouw van den motor-fietser eene schade vergoeding van /2.50 verlangde voor de noodige reparatie. Even later viel de vrouw echter in onmacht en werd door eenige omstan ders in het nabij zijnde café op het Houtplein binnengedragen, waar zij na eenige oogenblikken weder tot be wustzijn kwam. Intusschen was de motor-fietser er stilletjes van door gegaan, doch dat dit hem veel zal baten, gelooven wij niet. want zijn naam en adres zijn bekend en aan de bovengemelde juf frouw opgegeven, terwijl zich dadelijk eenige getuigen van het ongeval aan meldden, om haar in deze zaak be hulpzaam te zijn. De motor-fietser op zijn beurt be weerde, dat de vrouw door haar on oplettendheid de oorzaak van de aan rijding was. Vandaar dat hij zich zonder schadevergoeding te geven, verwijderde. Doch hoe dit ook zijridderlijker ware het toch vooi'zeker geweest, wanneer de motor-fietser, die toclx voorzeker beter bij kas was dan de arme vrouw, in dit geval de aange brachte schade had vergoed. Acte Franseh. Heden slaagde voor het examen Fransch 1. o. onze stadgenoote rriej. A. Vester. Hit gestolen. Aangifte is gedaait vaxx de vei-mis- siixg van een hit, loopende in een wei land in het Haarlemmerhoutpark. Onverklaarbaar. Door eene kassiersfirma te dezer stede is aangifte gedaan, dat op on verklaarbare wijze een som geldsuit haar brandkast is verdwenen. Bekeurd. Een koopman is bekeurd omdat hi] zijne honden niet in de belasting had aangegeven. Gevonden voorwerpen: Een gouden oorbel met rood steen tje een bril in étuieen muilkorf. Bolle n-d i e f. Hedennacht arresteerde de nacht waker Bellis t© Vogelenzang een be kend individu uit Hillegom, die bloembollen had ontvreemd bij den landbouwer V aan den Schragenweg; de arrestatie ging met een worsteling gepaard. Feestdag. In het Schoter-kwartier wordt door eenige dames met eeix gesloten bus langs de huizen gecollecteerd voor giften, om den kinderen in die wijk met Koninginne-dag een feestdag te bereiden. Naar het concours! Naar wij vernemen zal het gemengd koor „Onder Ons" vaxx hier uitko men in de 1ste afdeeling van den zangwedstrijd, uitgeschreven door de manfcenzangvereenigxng „Onderlinge Oefening", te 's-Gravenhage te hou den op Zondag 4 September a.s.,met de werken: „Exaudi Deus", van Bal- thasar Florence en „Carmen Saecu- lare". van Alph. Diepenbrock. Niet in den haak. Van verschillende personen verna men wij, dat zich hedenmorgen om financieelen steun bij hen vervoegd had een persoon, die beweerde te zijn C. Boersma, eigenaar van de gezon ken schuit in de Leidsche Vaart. Van enkelen kreeg hij wat, van anderen, die het zaakje niet vertrouwden, niets. Of hier werkelijk fraude in het spel is, kunnen wij niet beoordeelen. daar wij Boersma niet te spreken hebben kunnen krijgen. Doch dit. is in alle gevallen het beste, dat zij. die iets voor het arme gezin willen af staan, hun bijdrage zenden aan de bekende commissie of aan de redac ties der plaatselijke bladen. Dan komt het geld aan het juiste adres. Oranje Nassau. Het instituut „Oranje Nassau", de nieuwe inrichting van onderwijs hier ter stede, onder leiding van de hee- ren J. H. van Leijden en J. de Jong. zal a.s. Dinsdagmiddag in het ge bouw Nassauplein 2 geopend wor den. Vergaderiixg van den Raad der ge meente Haarlem op Woensdag 24 Augustus, des namiddags ten 1| ure. Afwezig de heeren Rasch, Beynes, v. Lynden, Sneltjes, Sabelis, Welse- naar, Van Styrum en Pahud. Punt 1. Mededeelingen en ingekomen stuk ken. a. dat is gesteld in handen van Bui-gemeester en Wethouders om ad vies lo. een adres van het Comité tot verkrijging van den 10-urigen werk dag iix de bouwvakken, om bij nog van gemeentewege uit te besteden werken, den 10-urigen werkdag met een geëvenaard- loon in de bestekken op te nemen. 2o. een adres van Bertling en J. C. Laan om overschr vixxg van de huur van den tuin achter het perceel aan de Nieuwe Gracht No. 51 op naam van laatstgenoemde. 3o. een adres van het Bestuur van de afd. Haarlem en Omstreken der Ned. Maats, voor Tuinbouw en Plant kunde om een subsidie van ƒ100. voor den te houden Rijkstuinbouw en wintercursus. b. dat zijn ingekomen le. een voorstel aan den Raad tot wijziging van de verordening rege lende den rang, het getal en de be zoldiging der ambtenaren, boden en hulpboden ter gemeente-secretarie. 2e. een aanbeveling van Regenten van het St. Elisabeth's of Groote Gast huis tot benoeming van een regent. 3e. een afschrift van het Koninklijk besluit vaxi 22 Juli 1904 No. 21, waar bij aan deze gemeente nader tot aan het einde van den cursus 1908/1909 der Burgeravondschool ontheffing wdi-dt verleend van de verplichting tot het oprichten van een burgerdag school. 4e. het verslag over den cursus 1903/ 1904, betreffende de teekenschool „St. Josef' van den Ned. R.K. Volksbond. 5e. een adres van H. van Buuren, betreffende eene hem op de kermis aangewezen plaats. (Voorstellen In handen van B. en W. ter afdoening.) 6e. een adres van A. H. de Bi-uyn e.a. allen omwonenden van den ont smettingsoven van B. J. van Liemt aan de Ged. Voldersgracht, om geene nieuwe vergunning te verleenen in gevolge de Hinderwet, tot vernieu wing van dien oven (voorstellen in handen van B. en W. ter afdoening/. 7e. een adres van P. M. C. Drost om vergunning om met een winkel wagen voor den verkoop van verfris- schende dranken enz. des zomers, en van verwarmende dranken des win terss dagelijks op het Verwulft te mo gen staan. (Voorstellen in handen van B. en W. ter afdoening). c. dat door den Commissaris der Koningin in de provincie Noord-Hol land als buitengewoon gemeente veldwachter zijn benoemdJ. Sterk. Th. Uitermark, G. Kruijswijk en P. v. d. Lee, agenten van politie 3e klasse, en dat als zoodanig ontslag is verleend aan P. H. Duijndam, agent van politie 3de klasse. d. dat de redenen die geleid hébben tot onbewoonbaar verklaring van de perceelen aan den Kinderhuissingel Nos. 13 en 15 zijn vervallen, weshalve B. en W. intrekken hun voorster aan den Raad d.d. 4 Juli 1904 (gedrukt stuk 210). e. dat door B. en W. aan F. Bouw man tijdelijk zijn opgedragen de werkzaamheden van opzichter voor den melkverkoop. t. dat is ingekomen eeix schrijven van Ged. Staten der provincie Noord- Holland, ten geleide van het door hen goedgekeurde besluit van 10 Aug. j.l. no. 9, betreffende het instellen van eene rechtsvordering tegen C. Kooi man te Noordwijk. g. gebleken zijnde dat de redenen die hebben geleid tot onbewoonbaar verklaring van het perceel No. 46 46rood aan de Lange Annastraat thans zijn vervallen, stellen B. en W. voor in te trekken het Raadsbesluit van 13 Juli j.l. No. 19. Idem Peuze- iaarsteeg no. 14rood (besluit 13 Juli 1904) en Ged. Oude Gracht ixo. 75 (be sluit 13 Juli 1904 no. 7). h. dat is ingekomen een schrijven van Ged. Staten dezer provincie aan B. en W. houdende uitnoodiging ran den Minister van Binnenlandsche Zaken om het gevoelexx van den Ge meenteraad te mogen kermen omtrent de wenschelijkheid tot wijziging van stemdistrjeten van ïe verkiezing van een lid der Tweede Kamer. i. dat wanneer het kohier dei plaatselijke dir. belasting zal wor den vastgesteld, zooals het door B. en W. is ontworpen, het percentage evenals voor 1903 zal bedragen 4 De VOORZ. stelt voor een adres van H. van Buren in hunne handen te stellen ter afdoening. De heer VAN DE KAMP steltvoor, voortaan bij de kennis-inschrijvingen een zeker bedrag te laten storten. De heer KRUSEMAN zegt, dat dit bezwaarlijk is, omdat men niet voor af weet, wie inschrijver wezen zal. Toch zal spi\ het overwegen. De heer STOLP acht zeer wel mo gelijk bij de inschrijving 20 of 30pCt. van de som als storting te vragen. Het voorstel van B. en W. wordt goedgekeurd. De VOORZ. deelt mede, dat als het kohier der inkomstenbelasting wordt goedgekeurd, zooals het door B. en W. is voorgesteld, het percentage evenals vorig jaar weer 4 pCt. zal be dragen. Punt 2. Door B. exx W. is ingediend de re kening en verantwoording van de in komsten en uitgaven der gemeente over 1903. De inkomsten bedragen ƒ2.968.116.58 de uitgaven 2.895.903.19s, zoodat er een vooi'deelig saldo van ƒ73.213.38' is. De Commissie van Bijstand in het beheer der gemeentefinanciën, die de ze rekening heeft nagezien, heeft geen bedenkingen tegen de voorloopige vaststelling, en adviseert dan ook tot voorloopige vaststelling dezer reke ning. De heer GROOT vraagt inlichting over een post van 400 voor het be zoeken van slachthuizen. Is dat nog niet afgeloopen? De heer KRUSEMAN zegt, dat de vorige gelden zijn toegekend aan den vorigen chef van Openbare Werken. Nu de heer Dumont is opgetreden, achtte men 't wenschelijk, dat ook hij verschillende van die inrichtingen ging zien. De rekening wordt goedgekeurd. Punt 3. Naar aanleiding van een klacht van het Raadslid den heer J. J. Groot, deelen B. en W. mede, dat in April 1903 op vörzoek van een van de le den der gezondheidscommissie het drinkwater van perceel No. 41 Kleine Houtstraat onderzocht is en daarbij geconstateerd, dat het water, hoewel niet bepaald slecht, toch ook niet van dien aard was, dat het onvoox- waardelijk kon worden goedgekeurd. Einde December 1903 werd in per ceel 41 A. het water onvoorwaarde lijk afgekeurd. De eigenaar der perceelen beweert wel, dat deze beide perceelexi met 41 rood hun water aan dezelfde put ontleenen, maar de bouwpolitie heeft zich daarvan niet kunnen overtuigen, omdat de eigenaar de welput niet wilde laten openmaken. Intusschen is het zeer wel mogelijk, dat water, dat al niet onbei'ispelijk is, na 8 maanden geheel ongeschikt is geworden. Toen de heer Groot zijn bemerking maakte, was het water uit perceel 41 x-ood nog niet onderzocht. Thans is dit wel geschied en dat in Nos. 41 en 41 A. opnieuw onderzocht en het drinkwater uit de pompen van alle drie de woningen afgekeurd. Het schrijven wordt voor kennisge ving aangenomen. Punt 4. B. en W. vragen den Raad machti ging tot het aangaan van eene nieu we overeenkomst met den Staat der Nederlanden betreffende het wegha len van vuilnis en faecaliën uit de kazernes. In hun toelichting zeggen B. en W. dat de vroegere overeenkomst te niet gedaan is omdat de vergoeding die de gemeente er voor ontving, te ge ring was, in verhouding naar de werkzaamheden. Beliep de vergoeding in de vorige overeenkomst 200, thans stellen B. en W. voor een bedrag van ƒ630 per jaar. B. en W. stellen voor dit pxint aan te houden. De heer VAN DE KAMP verzoekt het Rijk te bewegen af te stappen van die vuile tonnen en putten te laten maken. De VOORZ. zal van de wenk ge bruik maken- Het voorstel wox-dt aangehouden. Punt 5. B. en W. achten het voor een be hoorlijk onderhoud van de bestrating van de Schouwtjeslaan wenschelijk, dat genoemde weg reeds thans ge heel eigendom van de gemeente wor de. Daarom vragen B. en W. mach tiging om kosteloos en om niet v®or de gemeente in eigendom te aanvaar den een stuk grond, deel uitmakende van de Schouwtjeslaan, der gemeen-: te Heemstede. Goedgekeurd. Punt 6. B. en W. vragen machtiging om zooveel de rechten der gemeente Haar lem betreft, aan de g^pxeente Heem stede yerguixning te verleenen tot het makeu van een riool met verbindings- putten, daarop aansluitende straat- kolken en uitloozing naar de Leidsche vaart, in den weg nabij de Schouw tjeslaan tegen een recognitie van 1 per jaar. De heer VAN DE KAMP vraagt, waar iets staat over 't onderhoud. Spr. leest daaxwan niets. De heer DE BREUÏTzegt, dat Heem stede het riool moet maken en dus ook onderhouden. De heer VAN DE KAMP begrijpt dat wel, maar wil voorgeschreven zien, dat het riool goed wordt onder houden. De VOORZ. antwoordt, dat bij de grensregeling Haarlem zelf het riool weer zal onderhouden. De heer GROOT acht dit bedenke lijk, d© regeling kan zoolang uitblij ven. Spr. wil dus ook een bepaling, in het contract zien. De heer MODOO acht voldoende, dat de vergunning wordt verleend tot wederopzeggens toe. Wordt het riool al te zeer verwaarloosd, dan kan de Gemeente daarvan gebruik maken. De heer HUGENHOLTZ zegt, dat in dit geval de Gemeente Haarlem toch de kosten zou moeten betalen. De heer DE BREUK vreest niet voor slecht onderhoud, maar heeft geen bezwaar om in te voegen, dat het werk ten genoege van B. en W. zal worden onderhouden. Dit wordt goedgekeurd"'en daarna het geheel e voorstel. Punt 7. De ontvanger der gemeente heeft den wensch kenbaar gemaakt, dat, wat betreft de opklimming in salaris, de verordening voor het te zijnen kantore werkzaam personeel in over eenstemming worde gebracht me<t die regelende den rang, het getal en de bezoldiging van de ambtenaren ter gemeente-secretarie, aangezien z. i. den aard der werkzaamheden van den gemeenteontvanger vrij wel over eenkomt met dien, welke aan de ge meente-secretarie verricht worden. B. en W. stellen den Raad voor de vast stelling van deze gewijzigde verorde ning. Bij deze gewijzigde verordening is de jaarlijksche bezoldiging als volgt: den commies ƒ1300 tot ƒ1700; den adjunct-commies ƒ850 tot ƒ1250; den hoofdklerk ƒ600 tot ƒ800, en de klerken ƒ350 tot ƒ800. Goedgekeurd. Punt 8. B. en W. bieden den Raad tot vast stelling aan een nieuwe regeling van jaarwedden van leeraren aan het Gymnasium. Deze regeling komt hierop xxeerDe jaarwedde van den Rector wordt bij afzonderlijk raads- besluit geregeld, alsook die van den verschillende leeraren Conrector, ten minste ƒ2300, en ten hoogste ƒ3200. Leeraren in de Grieksche en Latijn- Conrector en verschillende leeraren, tenminste ƒ2300 en ten hoogste ƒ3200. Omtrent de overgangsbepalingen stellen B. en W. voor, dat met 1 Januari 1905 de Rector een jaarwedde van ƒ4000 zal genieten. De jaarwedde vaxx den leei'aar in de Nederlandsche taal, geschiedenis en aardrijkskunde; voor de eerste twee vakken ƒ2500 en voor het ondeiwïjs in laatstgenoemd vak 400. De jaarwedde van den leer- aar in wis-, natuur- en scheikunde wordt dan bepaald op ƒ2900 en vaxx den leeraar in de Engelsche taal op 1400.—. De heer HUGENHOLTZ VTaagt, waarom de leeraar in de Engelsche taal zooveel lager bezoldigd wordt, dan die in Fransch en Duitsch. Al leen een paar uur verschil kan dat nog niet verklaren. De heer KLEIJNENBERG zegt, dat vroeger les in Fransch en Duitsch zou worden gegeven door één persoon. Dat is mislukt, omdat de betrokkene de acte Fransch niet behaalde en toen zijn de vakken gesplitst. De heer Es sex- behoeft door een betrekking die hij daarnaast heeft, nooit extralessen te geven of in te vallen. De heer HUGENHOLTZ is dank baar voor de inlichtingen, maar acht het verscliil toch te groot. Inspringen voor andere leeraren komt niet zoo vaak voor. Spr. zal er zich niet tegen verzetten, daar hij meent, dat de heer Esser zich erbij neerlegt. Het voorstel wordt goedgekeurd en daarna het geheele voorstel. Punt 9. B. en W. bieden den Rand tot vast stelling aan een gewijzigde verorde ning op de samenstelling en inrich ting van de Plaatselijke Commissie van toezicht op het Lager Ondei*wijs te Haarlem. De voorgestelde verande ringen betreffen voornamelijk redac tie-wijzigingen of geringe aanvullin gen, terwijl er tevens in opgenomen zijn de wijzigingen in den loop der jaren aangebiacht. De belangrijkste wijziging in de verordening is dat het ledental der Commissie, overeenkomstig haar ver langen van 15 op 21 gebracht wordt. De heer VAN DE KAMP vraagt, of 't niet beter is, dat de Commissie de aanbeveling voor nieuwe leden zondt aan den Raad, die de leden toch ook benoemt. De heer DE HAAN HUGENHOLTZ zegt, dat de bedoeling is. dat de aan beveling komt bij B. en W., die haar weer brengen naar den Raad. Het art. wordt goedgekeurd. De heer HUGENHOLTZ stelt voor het woord dames-deskundigen te ver anderen in vrouwelijke deskundigen. ;Men zou anders 'licht denken, dat alleen gekozen kunnen worden die krachtens hun rang, dames genoemd worden. Spr. zou ook arbeidersvrou wen in deze Commissie willen zien, wat z. i. nuttig zou zijn voor de hand werkles. De heer DE HAAN HUGENHOLTZ is er niet tegen, gevoelt er ook wel iets voor, maar meent, dat het ook kan blijven staan. Deze redactie ver hindert den wensch van den heer Hu- genholtz niet. De heer HUGENHOLTZ waardeert deze meening, maar acht voor de dui delijkheid zijn wijziging wel beteren zou daarvan een voorstel willen ma ken. De VOORZ. meent, dat wat hier ge sproken is en tifféL tegengesproken, toch de bedoeling voldoende weer geeft, ook voor 't vervolg. De heer N. KRUSEMAN meent, dat vrouwelijke deskundigen een onjuis- ten indruk zou kunnen geven, veelal wordt er iets anders onder verstaan. In de maatschappij wordt ook niet onder dames alleen vrouwen van ze keren rang verstaan. In café's geven opschriften Heeren, Dames, ook geen aanleiding tot verwaxring. De heer GROOT breekt eveneens een lans voor de uitdrukking vrouwelijke deskundigen, de heer WINKLER wil dames vervangen door het enkele woord vrouwia B. en W. nemen dit over. Het wordt aangenomen. (De zitting duurt voort). Hedenavond is het ver volg van dit verslag te verkrijgen aan de volgen de adressen: H. N. MUL, Kruisstraat 25.' J. F. BEIJERS, Groot© Houtstr. 94. B. DE MINK, Spaarnwouderstr. 73. J. DE PATER, Berckheydestr. 17. P. v. d. RAADT, Oranjeboomstr. 154 Aan oixze Bureaux Zuider-Buiten- Spaarne 6 en Groote Houtstraat 55. De Oorlog ia het Oosten. HET BELEG VAN PORT-ARTHUR. LONDEN, 24 Aug. De Daily Mail verneemt uit Tsjifoe, dat door Chinee- zen, die uit Port Arthxxr aankwamen, het bericht werd gebracht, dat de Ja panners op 21 dezer Etseshan bezet ten. Daar dit fort een ovex-wegende positie inneemt, is de bezetting er van, zoo zij bevestigd v/ordt, van groot belang. De Japanners deden gisteren weder een krachtigen aanvalhun granaten vielen van de landzijde in de haven. HET RUSSISCHE ESKADER. TOKIO, 24 Aug. Admiraal Kataoka bericht, dat de Sebastopol Dinsdag uit de haven van Port-Arthur komende op een mijn liep, slagzijde had aan stuui'boordszij en naar Port Arthur moest worden gesleept. (Het Russische schip was dus zoo danig getïoffen, dat de linksche com partimenten vol water liepen). LONDEN, 24 Aug. Uit Tsjifoe ver neemt de Daily Telegraph, dat de Duitsche militaire attaché kapitein Hoffmann, die daar uit Port Arthur is aangekomen, mededeelt dat de vei'liezen aan boord van de Russi sche oorlogsschepen die na het zee gevecht van 10 Augustus in Port-Ar thur terugkeerden 6 officieren en 260 manschappen waren. De slagschepen Poltawa exx Peresviet waren zwaar beschadigd. Laatste Berichten. De Tsaar heeft naar aanleiding der geboorte van den grootvorst-troonop volger heden een manifest uitgevaar digd waarbij alle achterstallige beta lingen van aflossingen voor landrente en andere belastingen vrij ge schol den wordt Voorts bevat het een aantal bepalin gen ten gunste van misdadigers en gestraften enz. Den gouverneur-generaal van Fin land is opgedragen maatregelen te overwegen ter verzachting van het lot van personen aan wie het verblijf ixi Finland is verboden. In het Rijk zullen de gezinnen van joden, welke zich aan hun dienst plicht onttrokken hebben, ontslagen worden van de hun opgelegde boeten. Het manifest stelt ten slotte de ver- zerging en opvoeding der kinderen van officieren en mindere militairen, die in den ooi-log tegen Japan geval len zijn, in het uitzicht. Burgerlijke Stand. ONDERTROUWD 24 AugustusC. Dirks m C- BdP. J. G. Beltenuan on M. Waalewljn. W. van Dijk en M. Hagebout. P. Meijer en H. M. Rootlieb. J. M. van Halst en G. van der Beek. A. J. J. Amama en C. C. M. Timmerman. GETROUWD 23 Augustus J. F. G. Huizing en E. C. Blom. 24 AugustusA. Groe- neveld en J. M. van der Giessen. S. Engel en L. Schravei-us. J. J. Vrugt en A. van der Werff. S. Ho reman en J. H. Broekhuizen. H. van de Grootepoort en J. ten Brink. J. D. Dijkstra en E. Weiland. J. Gast en P. A. Bierman. H. C. Vis sers en F. M. E. Klein. J. P. A. de Vi'ind en A. C. II. van Beek. BEVALLEN 23 AugustusC. G. GrootVan der Leer, z. J. van Alphen—Hen driks, d. OVERLEDEN 23 Augustus A. C. T. van de Wete- rink, 4 j„ z., Nassaulaan. G. de Bruin, 7 m., d., Romolenstraat. A. J. van Niekerken. 23 d„ z.. Tul penstraat. Stoomvaartberichten. Het stoomschip Koning Willem II arriveerde 23 Augustus te Amsterdam van Batavia. Het dubbelschroefstoomschip Pots dam, van de N. A. S. M., arriveerde 22 Augustus des namiddags van Rot-1 terdam te New-York. Het stoomschip Prins Hendrik, van Amsterdam naar Batavia, arriveerde 23 Augustus te Genua. Het stoomschip Prinses Sophie, van Batavia naar Amsterdam, ver trok 22 Aug. van Sabang. Het dubbelschroefstoomschip Sta tendam, vertrok 22 Aug. van New- York naar Rotterdam. Marktnieuws. Haarlem, 24 Aug. 1904. Op de heden alhier gehouden vee markt waren aangevoerd 2 koeien, ƒ190ƒ210; 20 nuchtere kalveren ƒ10 172 schapen 20 1 paard. Haarlem, 24 Aug. 1904. Op de heden alhier gehouden kaas markt waren aangevoerd12 stapels kaas, 1485 kazen, wegende 2864 K.G., ƒ18.— ƒ27.—. door bemiddeling van de firma YAN VLOTEN DE VRIE8 Gister. Heden. Dl- 23 LU Wl- 24AQ2 middenk. openingak. Cert Intern. Landsyndicaat. 52*/, A and Koninkl. Petroleum 455»/, 1061/i Sumatra Palembang Cert Preferente PeruTianCorp 24»/,, Cm Atchison Topeka SO»/, 79T, Denver Rio Grande 25»/* 26 2G«/„ 26»/* K. C. Southern 23»/i. 23'/u Pref. do 44'A$ 43'/, 2ld/i« 21»/!, Cm Missouri Kansas Lexas. New-York Ontario Western 32'/* 32 Norfolk en Western 65'/. Southern Pacitio 561/u 56» Sonthern Rails 27»/* 23 &3»/le 93 19 Cm Steel Corporation 12*Vu 12*/* Rock Island 55«/é 24»/, 2e pref. Mexican National.... New Orleans lOVifl 101/, 40/o Conv Union bonds 102101»/t 10»/s 19»/* Aangekomen Badgasten te Zandroort. A. Posadowskv, Berlijn, Groote Bad huis. F. Pottlxast, Dusseldorf, Villa Ber- thalda, 2 p. Dr. Harbordt Sr., Straatsburg, Ho tel Beau Site. Familie Harboi-dt, Frankfort, Hotel Beau Site, 3 p. G. Sohbeek, Duisburg, Pension Bon Repos, 6 p. Mevr. Lensen, Rotterdam, id., 2 p. A dvertentlën. Bij brieven van roeerdex-jai-ig-ver- klaring, door den Hoogen Raad dor Nederlanden den 23sten Juli 1904 ver leend en goedgekeurd bij Koninklijk besluit van den lsten Augustus 1904 No. 31, zijn aan JACOB HENDRIK MAARTENSE, te Haarlem, wettig gedomicilieerd te Leiden, gegeven alle rechten bij de wet aan meerderjari gen toegekend, behoudens de bepa ling van art. 478 van het Burgerlijk Wetboek. Mr. J. C. VAN DER LIP. Advocaat en Procureur bij den Hoogen Raad der Nederlanden. Een Zwarte HOND met witte Borst, luisterend naar den naam van Kees. Die hem terug bezorgd zal beloond worden. Adres W. v. d, MIJE Filiaal Sierkan te Zandvoort. Een GOUDEN RI O, gemerkt P. L. Beleefd wordt terugbezorging gevraagd Leidscheplein 32rood. GEVRAAGD eene fatsoenlijke, heldere Zich aan te melden 's avonds 8—10 uur, Barteljorisstraat 39. GEVRAAGD EtN niet beneden 15 jaar. Aanmelding Jordensstraat 67, 's avonds tusschen 8 en 10 uur. In een Schoenmagazgn kan ge plaatst worden een net burger JONGMENSCH, R. K., om als Bediende te worden opgeleid, leel tijd 16 a 18 jaar. Fr. br. No. 6446 Bureau dezer Courant. A. SCHAPER, Rozenprieel- straat 58. Een goed geïntroduoeerde Onge lukken- en Ziektevers.- M(j. zoekt voor een Nieuwe Branche voor Haarlem en Omstreken. Brieven franco onder no. 6442 aan het Bureau van dit Blad. Wegens te veel in voorraad, voor zeer billgken priji TE KOOP 10 a 15 mud beste, oude Aardappelen Te bevragen aanSAAF's Boekh. te Zandvoort- een Grof-, Hoef- eu Huissmederij, in den omtrek van Haarlem, die een goed burger bestaan oplevert. Fr. brieven lett. V., a/d. Boekh. Firma A. VERNOUT, Warmoesstr. 10.

Haarlem's Dagblad | 1904 | | pagina 3