der Woningwet en tegen hel uUhrpi. Amsterdamsche Bean JAN WILIEM VERKES, Locaal Hoofdagent, GEBR. GERZON leden achter zich heeft, was verloofd met een meisje te Enschedé. Een ze kere J. B. Bonthuis, aldaar, bracht het meisje op de hoogte van Stoudt's verleden, met het gevolg, dat het engagement „uit" raakte. Stoudt zon op wraak, en den 14en Juli kwam de dag der wrake. Beklaagde wilde Bonthuis met het „Twentsche wapen" het mes vermoorden. Bonthuis werd tweemaal geraakt, evenwel niet doodelijk. De Officier van Justitie eischte, we gens poging tot moord, tegen beklaag de zes jaar gevangenisstraf, onder aftrek van den tijd, in preventieve hechtenis doorgebracht. De uitspraak is bepaald op a.s. Dinsdag. Uit de Omstreken. OPENBARE VERGADERING van den Raad der gemeente Benne- broek, gehouden 6 September 1904 des avonds ten 71/2 uur. Voorzitter Mr. B. J. D. Zubli, Bur gemeester. Tegenwoordig de heer en A. J. E. Baron van Ittersum, G. Stam, W. v. Lierop, J. F. Reijdon en H. v. d. Vossen. De Voorzitter opent de vergadering, waarna de notulen worden gelezen en onder een kleine aanmerking worden aangenomen. Daarna stelt de Voorzitter voor, het eerst over te gaan tot de installatie van het nieuw benoemde Raadslid, den heer A. Verhagen. Nadat deze door den Secretaris is binnengeleid, spreekt de Voorzitter hem toe, wenscht hem geluk met zijn verkiezing, en twijfelt er niet aan of de heer Verhagen zal met evenveel toewijding de belangen der gemeente behartigen als zijn mede-raadsleden, al zal het hem uiterst moeilijk zijn om de voetsporen te drukken van hem wiens plaats hij inneemt. De Voorzitter wenscht hem toe, dat hij lang tot heil der gemeente zal mederegeeren in de beste harmonie, die in Bennebroek's Raad bestaat en zegt hem in alle deelen zijn steun toe. Hierna legt de heer Verhagen de eed, voorgeschreven bij de Grond- en Gemeentewet, af. en neemt zijn ze tel in. Alvorens over te gaan tot de behan deling der agenda, herinnert de Voor zitter aan den kortgeleden gevierden geboortedag van H. M. onze geëer biedigde Koningin en spreekt de bes te wenschen voor H. M. uit. Overgaande tot de benoeming van een Wethouder ter voorziening in de vacature, ontstaan door het vertrek van den heer J. H. Wentholt, benoemt de Raad met 6 stemmen den heer A. J. E. Baron van Ittersum. die onder De heer Van Ittersum onderschrijft ten volle de bezwaren van den Voor zitter. behalve die, in zake de politie, omdat hij meent, dat de eventueel te benoemen wegwerker zou kunnen worden aangewezen als politiedie naar, welke benoeming door den Bur gemeester geschiedt. Toch acht spr. 'de tijd zeer ongunstig om een be sluit, dat zooveel kosten met zich voert, thans te nemen. Velen verlaten de gemeente, en spreker weet nog niet wie hen zullen volgen, terwijl de ge meente bovendien voor groote uitga ven zal komen te staan, waarvoor spr. naar den slechten toestand van Bennebroekerlaan en Zwarten Weg verwijst. Na het aanhooreji van deze be schouwingen meent de Voorzitter te moeten overgaan tot het in rondvraag brengen, ten eerste van het voorstel- Stam, te weten, of zal worden voor zien in de contróle door benoeming van een deskundige, welk voorstel door den heer Stam wordt ingetrok ken. Daarna het voorstel van den zelfde, om de benoeming te doen ge schieden voor 2 jaar, welk voorstel werd verworpen. Vervolgens komt in stemming het voorstel van den heer Reijdon, te weten, of de al of niet benoeming van een wegwerker, welk voorsfel even eens werd verworpen. Bij de rondvraag informeert de heer Ittersum naar het werk, dat wordt gedaan aan de brug over de Leidsche Vaart, waarover de Voorzit ter de noodige inlichtingen verstrekt. Hierna wordt de vergadering ge sloten. Den 3den October zal het 121/2 jaar geleden zijn dat Ds. J. A. Gerth van Wijk het predik-ambt aanvaard de. De predikant is sedert 3 April 1892 als voorganger bij de Nederl. Hervormde Gemeente alhier tot heil der gemeente werkzaamveel goeds kwam in dien tijd op zijn initiatief tot stand. HAARLEMMERLIEDE EN SPAARNWOUDE. Bij de heden gehouden aanbeste ding voor het aansteken en onderhou den der "lantaarns in de afdeeling Houtrijk en Polanen (Halfweg) waren geen inschrijvingsbiljetten ingekomen. HEEMSTEDE. Op 1 Augustus 1.1. zijn alhier 9 per sonen naar de Landweer overgegaan. Aan het postkantoor en de daaron der ressorteerende hulpkantoren is gedurende de maand Augustus inge legd, f 6656.07 en terugbetaald /5430.45; het laatste door het kantoor uitgege ven boekje draagt het nummer 2619. HILLEGOM. Maandagmiddag viel J. v ~v v_,„j.., xviaauuttgiiuuuiig viei j. Stekers, een dankzegging voor het xn hem 0estel-64-jariare arbeider, in een diepe zan- de vertrouwen voor de benoeming be-j doordat zijn kruiwagen dankt De heer J. F. Rei] don kreeg met aardappelen kantelde. Op zijn éen stem. hulpgeroep snelden G. van Essen en Overgaande tot een nieuwe vrije.A Treffers toe en hadden zij de vol- keuze liep de stemming als volgtdoening den ouden man op het droge A. J. E. Baron^ vanIttersum, ^1 je brengen en van een wissen dood stem de heer J. F. Reijdon 3 -st. heer G. Stam, 3 st. Alzoo moest her stemd worden tusschen de heeren G. Stam en J. F. Reijdon, waarvan de uitslag was. dat de eerste benoemd werd met 5 stemmen, terwijl de heer Reijdon er 2 verwierf. De heer Stam behield zich 24 uur beraad voor. De Voorzitter wenschte de heeren Van Ittersum en Stam geluk met het vertrouwen, dat de Raad in hun stelt. Het laatste punt der agenda was het voorstel van den heer J- F. Reij don tot benoeming van een wegwer ker op een jaarwedde van f500. De Voorzitter gaf dadelijk het woord aan den voorsteller, die meende zijn plannen in de voorlaatste vergade ring voldoende te hebben uiteen ge zet en geloofde, dat niemand ertegen was, behalve B. en W. wier hoofd bezwaar in het te rédden. VELSEN. Openbare vergadering van den Gemeenteraad van Velsen, op Dinsdag 13 September 1904, voorm. 10 uur. Agenda 1. Ingekomen stukken. 2. Vaststelling van a. de gemeenterekening over 1903 b. de rekeningen der armbesturen over 1903 c. de rekening der gecontracteerde wegen over 1903. 3. Aanbieding van a. de gemeentebegrooting voor 1905, met bijlagen b. de begrootingen der armbestu ren voor 1905 t. u. de besrooting der gecontracteer- financieels gelegen de wegen %00r „I 4. Bezwaren van Ged. Staten tegen Ook de heer Stam voelde veel voor de verordening als bedoeld in art, 1 dingsnlan. 5. Straatnamen. 6. Kruising Schulpweg en Corver- het voorstel-Reijdon en had van ver schillende zijden gemerkt, dat er sym pathie voor bestond, bijwijze van proef meende hij, dat het goed zou zijn om iemand voorloopig voor 2 jaar te benoemen. Afgescheiden nog van veel andere bezwaren, kon de Bur gemeester zich met dit denkbeeld niet vereenigen. I<e heer van Lierop zag ook niet veel heil in, de eventueele regelingen vreesde mede voor zware financieele offers. De Voorzitter het woord nemend, volging in zake plaatselijke begrijpt niet, nu in de toestanden fei-tinr laan door een spoorweg naar Wijk aan Zee, en omlegging van die laan. 7. Overdracht electriciteits-conces- sie. 8. Bouwplannen. 9. Adres J. ten Brink, veldwachter, tegemoetkoming huishuur. 10. Adres P. J. Chattelion. vergoe ding onverhaalbare kosten van ver- belas telij k geen verandering is gekomen, waarom er nu geklaagd wordt en een wegwerker in eens noodig is. De gemeente is niet uitgebreid, alles is hetzelfde gebleven, waarvoor nu die gewenschte wijziging. Met cijfers kan spr. aantoonen wat tot nog toe !s uitgegeven, en hij kan bewijzen, dat de tegenwoordige regeling in alle ge val voordeeliger is dan de eventueel nieuwe. Onverminderd dit zegt spr., niet veel aan cijfers te hechten, daar de juiste groepeering daarvan zoowel een gunstigen als ongunstigen toe stand kan aantoonen en herinnert aan 't Fransche spreekwoord„L'art de grouper les chiffres". Ook vreest hij, dat alle werken niet deer een en dezelfden man kunnen gedaan worden, en dat zwaar werk toch niet door hem alleen kan wor den ven-icht, hoe de man gecontro leerd zal moeten worden en wie hem geregeld zijn werk zal moeten geven, is hem nog onbekend, en stelt hij zich voor, dat de wegwei'ker dikwijls een ergernis in veler oogen zal zijn. Om hem de zorg voor de straatverlich ting op te dragen, het goede daarvan kan spreker niet in zien, en wel om dat aanbesteding kan aantoonen dat een andere het werk veel voordeeli ger zou doen, en ook weet spreker niet, hoe de gemeente-lantaarnopste ker bij ziekte of anderszins zou zijn te vervangen, welk bezwaar bij een open baar aannemer niet bestaat. Of de benoemde als politie-beambte zou worden aangesteld is nog zeer de vraag. Kortom, zoowel practische als financieele overwegingen doen hem tegen het voorstel zijn. De heer Stam zou gelijk elders en zooals ten opzichte van de Benne- broekervaart, de contröle op den weg werker in handen van een Raadslid of bevoegd inwoner willen zien. 11. Adres J. Burger, over stank van de vuilnisbelt te IJmuiden. 12. Bescherming van trekhonden. 13. Bezwaren van J. Dil. aannemer van onderhoudswerken, tegen bemer kingen, gemaakt tegen ingediende re keningen. 14. Onvoorziene uitgaven. 15. Najaars-schouw over de wate ren. 16. Indeeling kies- en stemdistidcten voor de Tweede Kamer der Staten Genei-aal. 17. Reclames hoofd, omslag. Dinsdagmorgen kwam zekere B. uit Beverwijk met zijn wagen in aanra king met de locomotief der stoom tram nabij de Velser voetbrug en werd ongeveer 5 meter medegesleurd. Het paard sloeg op hol en kwam in een sloot terecht, de wagen is be langrijk beschadigd, doch de bestuur der kwam er zonder ernstige kneuzin gen af. Op het werk van den heer Van Hat- tum had een der leerjongens het on geluk van een loopplank te vallen, hij kwam terecht op een vlot en bekwam een ernstige verwonding aan den lin kerbovenarm. In deze gemeente werden dit jaar 22 personen bij de landweer ingelijfd. Gereformeerde Jongelings- vereeniging. Zooals wij reeds voor eenigen tijd mededeelden herdenkt de Jongelings- vereeniging op Gereformeerden grond slag, „Nathanaël" hier ter stede, dezer dagen haar 12i jarig bestaan. Dit jubileum werd Dinsdagavond op kei-kelijke wijze herdacht door een samenkomst in het kerkgebouw op de Gedempte Oude Gracht, waar als spreker optrad Prof. P. Biesterveld van Amsterdam. Deze bijeenkomst werd geopend door den eere-voorzitter Ds. R. Mulder, die voorging in het gebed, en voorlas psalm 1U3. Hieirna hield zijn eerw. een korte toespraak naar aanleiding van dit schriftwoord. De toon, in deze dank- en jubelpsalm van David, past in deze ui'en in onzen mond. DeJoxx- gelingsvereeniging „Nathanaël" viert immers heden haar 12|-jarig bestaan, en herdenkt daarbij de goedertieren heid Gods, in die jaren ondervonden. Het is haar in dezen tijd voorspoedig gegaan, waarom zij zich verplicht acht daarvoor Gode dank te brengen. Nadat hierna gezongen was psalm 6814 betrad Prof. Biesterveld den kansel, om zijn ï^ede te houden over het onderwerp „Waarom een Gere formeerde Jongelingsvereeniging". In het begin van zijn rede zette spr. uiteen het nut van Christelijke Jon- gelingsvereenigingen in het alge een. Hierbij ging spr. na, hoe de jonge- lingsvereenigingen werden opgericht. Zij zagen het levenslicht in het begin der vorige eeuw, in de dagen van het Reveil, dat als een machtig protest gold voor den geest des tijds. Als kind van het Reveil kon het niet uit blijven of ook zij droeg iets van dat karakter in zich. De jongelingsver- eenigingen traden evangeliseerend en leerend op. In Amerika werd daarbij nog de jongelingsvereeniging tot een ontspanningsplaats gemaakt, om zoo doende de jongelingen tot zich te lokken. Voor ons Gereformeerden hebben zulke jongelingsvereenigingen weinig aantrekkelijks. Evangeliseeren is voor haar niet geschikt, de jongelingen moeten zelf nog leeren. Ook is de jongelingsvereeniging geen bekeeringsinstituut, dat is het werk der kerk, en dat mag de kerk zich niet laten ontnemen. De jongelingsvereeniging moet een vereeniging zijn van jongelingen die elkander onderwijzen en leeren en zich vormen voor den strijd des levens die hen wacht. Het is zeer gewenscht, dat de jongelingen daarbij de voor lichting zoeken van meer ontwikkelde personen, hetgeen in den laatsten tijd gelukkig meer en meer wordt in gezien. Waarom nu eigenlijk een Gerefor meerde jongelingsvereeniging? Dat ligt nu eenmaal in den aard der ge- refoi'meerden. Zij willen alles gere- foi'meerd hebben, dus ook de jonge lingsvereeniging. Een jongelingsver eeniging op algemeen Christelijk standpunt kan slechts een gedeelte van Gods Woord bespreken, om hare leden, waaronder van allerlei geloof, niet te kwetsen. De gereformeerden willen evenwel de geheele schrift be- spi^eken, en daarom hebben zij een eigen vereeniging opgericht. Is deze taak voor de jongelingsver eeniging niet te zwaar Och neen, zij behoeven niet zóó diep in de dingen door te dringen, en het woord des Heeren is zeer eenvoudig en voor al len begrijpelijk. Wel zullen zij wel eens iets verkeerd doen, doch de ge meente mag aanmerkingen maken, zoo zij dit slechts doet uit liefde en met het doel om deze fouten mede te helpen verbeteren. Ten slotte riep spr. den steun in voor de jongelingsver eenigingen, en in het bijzonder voor .Nathanaël". Prof. Biesterveld werd door Ds. Mulder namens de jongelingsvereeni ging hartelijk dank gezegd voor zijn onderhoudende en leerrijke rede. Hierna werd de samenkomst door Ds. Mulder met dankgebed gesloten. Woensdag 14 September zal de feestelijke vergadering plaats hebben in het kerkgebouw in de Ridderstraat alhier, waar tevens een-reciteerwed- strijd zal gehouden worden. Jubilea. Twee bekende ingezetenen vieren heden een jubeljaar. Dr. C. G. von Reeken, vroeger Wethouder, zijn 80sten en Ds. J. Craandijk, emeritus predikant alhier, zijn 70sten verjaar dag. Een afscheidsgroet. Zeer vele personen werkzaam op de fabriek der firma Beijnes alhier maak ten Dinsdagavond gebruik van de ge legenheid hun geschonken om hun overleden patroon, den heer J. J. F. Beijnes, een laatsten afscheidsgroet te brengen. Veroordeeld. Door het Gerechtshof te Amsterdam werd heden in Hooger beroep J. J. Kollaard veroordeeld tot 2 jaren gev. straf wegens poging tot diefstal met braak gepleegd in de Barrevoetstraat alhier. De Rechtbank alhier had Kollaard te dezer zake vrijgesproken, doch het O. M. was in Hooger beroep gekomen. Een paard gevallen. Door de gladheid van de straatstee- nen is gisteravond om 7 uur op den hoek van de Kruisstraat en het Sta tionsplein een paard van de tram gevallen, waardoor de remstang van den tramwagen in het lichaam van het dier drong en een diepe wonde veroorzaakte. Het paard is natuurlijk buiten staat dienst te doen. Ingeschreven. In deze gemeente ziin voor de lich ting 1905 der nationale militie inge schreven 665 jongelingen. Gemengd Nieuws. NOODLOTTIGE BRAND. In de Attorneystraat te New-York is een huurkazerne afgebrand, waar bij 14 personen, allen Russische Jo den, zijn omgekomen en 20 menschen werden gewond. Het huis werd ver bouwd en dientengevolge waren de brandladders tijdelijk weggenomen. ALPEN - ONGELUKKEN Vier Engelschen, die den Gran Pa- radiso in Savoije wilden overtrekken, zijn aan de Westelijke helling van den berg in een kloof gevallen en omge komen. Dinsdag togen zij uittegen de waarschuwing in wilden zij geen gidsen meenemen. Vrijdag vond men hun lijken- Een ander bergongeluk gebeurde Vrijdag bij GÖschenen in Zwitserland. Een rijtuig, waarin drie Engelschen, twee heeren en een dame (de dochter van een hunner) reed langs een ra vijn. Het rijtuig stortte er in. De va der van het meisje werd gedood, zijn dochter licht en de andere heel zwaar gewond. De Oorlog in het Oosten. Vervolg Stadsnieuws. Pos t-H armonie. De Muziekvei'eeniging van Post- en Telegraafbeambten „De Postharmo- nie", voor Haarlem en Omstreken, zal op Zondag 25 September 1904 haar zesde uitvoering geven in het Bronge bouw onder leiding van haren direc teur den heer Joh. M. Schouten Jr. Na afloop is er bal onder leiding van den heer J. B. Bongers. DE GEVLUCHTE PRINSES. Tot dusver is nog geen spoor van de prinses gevonden en men kan dus wel haast als zeker aannemen, dat zij in veiligheid is. In 't algemeen ge looft men, dat de prinses zich met Geza Mattasisch in Zwitserland be vindt. Het eerste echte verhaal van de vlucht geeft de ,,Zeit". die met den hotelhouder Weitzer een onderhoud gehad heeft. Hij vertelde „Alles was zorgvuldig voorbereid. Mattasitsch en eeix zijner vrienden, die ons op de vlucht vergezelden ge- lutke het om in één uur 's nachts onbemerkt in mijn kamer te komen; daar wachtten wij op de dingen, die komen zouden. De kamer was donker. Eindelijk hoorden wij voetstappen. Een man, dien ik omgekocht had om de bagage i der prinses in onze kamer te brengen, verscheen met een reusachtig pak aan de deur. Toen ging hij terug om de koffers te halen. Ineens het bloed stolde mij in de aderen viel. hij over mijn laarzen, die voor de deur stonden, en onmiddellijk daarna over een kast, die op de gang stond. Wij hielden onzen adem in maar er be woog gelukkig niets op de gang. Na een poosje verscheen de man met twee zware koffers, die de overi ge bezittingen der prinses bevatten. Toen moest de prinses komen. Minu ten na minuten verliepen, wij dach ten, dat het uren waren. Wij waren op de folterbank gespannen. Einde lijk hoorden wij zachte schreden en de prinses trad de kamer binnen. Haar eerste woorden waren..Al les is goed gegaan, nu moeten wij even wachten". In dit oogenblik her kende zij Mattasitsch, die achter ons stond. In stille, geluidlooze ontroering zonk zij in zijn armen. Nóg één hartelijke omarming en de prinses scheurde zich los. Wij voel den dat iedere minuut kostbaar was. Ik nam den bundel goed en opende voorzichtig de deur. Mattasitsch volg de mij, de prinses aan den arm. Wij moesten de gebouwen voor het dienstpersoneel passeeren, doch ge lukkig werd niemand wakker, en door een opening in het rasterwerk van den tuin geraakten wij vrij. Op een zijweg wachtte ons een rijtuig en om 6 uur in den morgen kwamen wij in het Hof aan, waar wij na een mist van twee uren den trein namen. De prinses heeft zich gedurende de reis uitmuntend gehouden. De sporen van zielesmart in haar gevangen schap doorstaan, zijn op haar gezicht te lezen. Zij is vermagerd, het haar is vergrijsd, maar hare verschijning is nog even vorstelijk als altijd. Het geluk over haar bevrijding straalde uit haar oogen. HET BELEG VAN PORT-ARTHUR. LONDEN, 7 Sept. De Daily Chro nicle verneemt uit Tsjifoe, dat tiendui zend zieke en gewonde Japanners thans te Dalny verpleegd worden meer dan de helft hunner lijdt aan berri-berri, waaraan zij spoedig ster ven. De Russen te Port-Arthur zijn rijke lijk voorzien van levensmiddelen, voorzien van levensmiddelen, voor- voornamelïjk meel en blikken met levensmiddelen. PETERSBURG, 6 Sept. Comman dant Wirren van den kruiser Bayan is aangewezen om admiraal Oech- tomsky te vervangen als commandant van het Port-Arthur eskader. DE TERUGTOCHT DER RUSSEN. LONDEN, 7 September. De „Daily Mail"' verneemt uit Nioetsjwang, dat de Russen voornamelijk terugtrekken op Tjeling, met vermijding van Moekden. Acht transporten met troepen kwa men heden hier aanzij werden da delijk per trein doorgestuurd naar het front bij Liaojang. De Japanners zullen overwinteren te Liaojang en te Moekden. Gevonden voorwerpen: een zwarte ridicule, een zwarte cein tuur, een stalen tabaksdoos, twee witte boezelaars. Propagand a-fietsclub. In het gebouw van het H. A. S. alhier, werd Maandagavond besloten Gezellige avond. Gisterenavond hield de mannen- zangvereen. „Proza en Poezie" dir. de heer Carl. Phlippeau, een gezellige bijeenkomst in het repetitielokaal van „De Kleine Vereeniging" in de KI. Houtstraat alhier, ter eere van het succes, door de vereeniging behaald in den zangwedstrijd Zondag 28 Aug. te Den Haag. Voordracht en zang wisselden elkander af. Door den heer F. Phlippeau werden enkele solo's ten gehoore gebracht. Tot ongeveer half twee bleven de leden in recht kring bijeen. Met het vernieuwen .bijstra ten van den Rijksstraatweg eene Soc. Dem. propaganda-fietsclub Haarlem—Sloterdijk is een begin ge- op te richten. Reeds gaven zich 12 maakt. Nu, dat is wel noodig. personen als lid op. i PETERSBURG, 6 September. Hier zijn bevelen uitgevaardigd voor de onmiddellijke mobilisatie van een reusachtig aantal reserves. In officieele kringen wordt verze kerd, dat behalve de troepen ter be waking van den Siberischen spoor weg 315.000 man naar Mantsjoerije gezonden zijn sedert het begin van den oorlog, met inbegrip van het eerste legerkorps. Tot nog toe zijn die nog niet allen aan het front aan gekomen. Tegen het einde van.October zullen het vierde, het achtste en der tiende legerkorps, totaal 192.000 man. het front bereikt hebben. Ook zullen voor het einde van September 1100 kanonnen aan Koeropatlcin zijn afge zonden. Burgerlijke Stand. ONDERTROUWD Sept. 7. B. v. Dijk en A. Bekooij F. J. v. Dijk en C. E. Pieters; C. Berkhout en C. RomeijnF. W. Werflep en J. E. Nieukemper. GETROUWD C. Dirks en C. BonW. v. Dijk en M. Hagebout; P. Meijer en H. M. Rootlieb J. M. v. Halst en G. v. d. BeekA. J. J. Amama en C. C. M. Timmerman; J. C. Adam en L. Poth; J. G. Beltei-m an en M. Waalewijn. BEVALLEN: 5 September. M. van RijnKloos ter, z. M. E. van Luijken—Schoi-- nagel, d. 6 September. P. Resoort Westerlaken, z. M. J. de Vos d. Kroft. z. M. J. G. Roosloot— Tijssen, d. N. P. Bakker—Schuur man, z. J. GerdingHemlce, z. September. A. LeutholffKleiwer- da, z. OVERLEDEN 5 September. J. Blei, 13 j„ z., Klei ne Houtstraat. 6 September. J. W. Verkes. 70 j., Rozenpriëelsrt.aat. F. Praag, 21 d., z., Gasthuisvest. J. H. Hübner, 62 j„ Zijl weg. DOOR ROOVERS OVERVALLEN. Een karavaan, uit Fez naar Tand- zjer op weg met goud, is bij Albal- hamra, op 40 K.M. van Tandzjer, door roovers overvallen. Dezen konden zich echtex- slechts meester maken vaneen muildier, dat 6000 piasters droeghet overige gedeelte van de karavaan, met 30.000 piastere, wist te ontko men. BOTSING. Te Buggeroe op Sardinië heeft, naar de ..Tribuna" meldt, een ern stige botsing plaats gehad tusschen stakende mijnwerkers en soldaten. Zeven soldaten werden door stee- nen getroffen en gewond de troepen moesten ten slotte gebruik maken van hun vuux-wapens, tengevolge waar van drie werklieden gedood en ver scheiden gewond werden. LIEFDESDRAMA. Te Kopenhagen heeft zich een pijn lijk liefdesdrama afgespeeld. Een da me van aanzienlijke familie, mej. Hammerich, heeft den Deenschen schrijver Gustav Esmann doodge schoten. Met een tweede schot maak te zij een einde aan haar eigen leven. Mej. Hammerich, die aan de uni versiteit te Kopenhagen in de medi cijnen studeerde, had, naar gemeld wordt, gehoopt, dat Esmann zich zou laten scheiden, om met haar te trou wen. Toen zij zich in deze hoop te leurgesteld zag, heeft zij ten slotte naar een revolver gegrepen. door bemiddeling van de firma VAN VLOTEN A DE VRIES Oisier. Heden Ui-6sept. Wd. 7 sept. midden k. openingek Cert Intern. Landsijndicaat.53s/* Aand Koninkl. Petroleum.467'/» Moeara Enim115'/u Sumatra Palembang 61s/g Cert Preferente Peruvian Corp 278/io 27'/g Om Atchison TopekaSO^/st 81!i/s Denver Rio Grande25s1/»! 26s/e Erie28«/jt 29'»/u K. C. Southern24x/16 245/s Pref. do45»/u 46i/« Cm Missouri Kansas Lexas... 22®/18 231/g New-York Ontario Western 31 Vis 32i/j Norfolk en Western68®/m 68|5/if Southern Paeifio56", 16 58s/i« Southern Rails2&9/io 29*/g Union Pacific99ï/a 1017/g Wabash21 s/g Pref. do Om Steel Corporation14"/jjl4*/g Rock Island27J/8 27!/a 2e pref. Mexican National.... New Orleans10*/sx 10s/x« 40/0 Conv Union bonds1027/j Om Car en Foundry...,191B/ic 197/ FAILLISSEMENTEN. Uitgesproken 's-Gravenha^e, 2 Sept. Ch. Mouton, aldaar. Rechter-comm. jhr. mr. R. O. van Holthe tot Echten. Maastricht, 1 Sept. W. Wolfs, her bergier en metselaar te Sint Pieter. Rechter-comm. mr. J. T. de Wit. Opgeheven C. van Putten, meubelmaker, te Am sterdam. MARKTNIEUWS. Haarlem, 7 Sept. 1904. Op de heden alhier gehouden kaas markt waren aangevoerd14 stapels kaas, 1850*kazen, wegende 3397 K.G. 20.— f28.—. Advertentie». Heden overleed zacht en kalm. na voorzien te zijn van de H.H. Sacramenten der Stervenden, in den ouderdom vaxx 57 jaar, onze geliefde Echtgenoot, Vader, Be huwd- en Grootvader, de WelEd.- Gestr. Heer JOH ANNE 1 JACOBDS PRANCISCt'S BEIJNES, Ridder Orde van Oraixje-Nassau. Eere - Kruis Pro Ecclesia et Pontifice, Lid van den Gemeenteraad. Lid v. d. Kamer van Koophandel. B. J. BEIJNES— VAN DER HEIJDEN. J. J. BEIJNES. P. J. BEIJNES— VAN DER GRINTEN. B. J. W. M. BEIJNES. J. C. M. BEIJNES. M. W. A. IJ PM A BEIJNES en Kind. Dr. W. IJPMA. B. J. J. M. VERKLEIJ— BEIJNES en Kind. J. J. VERKLEIJ. G. W. M. BEIJNES. W. M. L. BEIJNES. Haarlem, 4 Sept. 1904. Heden overleed tot onze diepe droefheid onze geliefde Echtge noot en Vader, de Heer in den ouderdom van 70 jaar, na een gelukkige Echtvereeaiiging van bijna 471/2 jaar. Zijn diep bedroefde Echtgenoote en Kinderen Wed. J. W. VERKES— A. BOUWELING en Kinderen. Haarlem, 6 September 1904. Rozenpriëelstraat 89. Stoffen verver. Heden overleed na een langdu rig en smartelijk lijden, JOHAMNA MARIA VAN DEM BOGAARDT, in den ouderdom van 61 jaar. W. P. v. d. BOGAARDT Snr. E. NIEUWJAAR— v. d. BOGAARDT. M. NIEUWJAAR. Haax-lem, 7 Sept. 1904. Hedeix overleed Mejuffx-ouw J. M. T. d. BOGAARDT, in den ouderdom van 61 jaar. Haarlem, 7 Sept. 1904. Da Ext. J. KORT. Vast salaris en provisie. Eene eerste klas Levensverae- kering-Maatschappij met xeer con- curreereDde tarieven, zoekt een net, degelijk om tegen nader overeen te komen salaris en provisie te Haarlem werkzaam te zijn tot het aanbren gen van kleine posten (Volksver zekering). Borgstelling vereischt, hetz\j reëel of personeel. Franco brieven met volledige inlichtingen aangaande leeftijd, religie, vroege- ren werkkring enz., onder No. 6471, bureau van dit blad. vragen ter opleiding een net Meisje, niet boven de 16 jaar. Cicvraagd in de Stoom-, Wascb- en Strijk-Inrichting van de firma SMITS Zn. te BLOEMËNDAAL. LOON f 6.60 a fl.per week. TE HUUR: Een net WINKELHUIS met grooten TUIN, Oranjestraat, bev. Winkel, 3 Kamers, Zolder, Alkoof, Gas en Wa ter en verdere gemakken, waar vele jaren een Barbiereaffaire in uit ga- oefend, ook geschikt voor andere zaken. Huur ƒ4.50 p. w. Te bevr. KI. Houtstraat 78. Te Hunr: BOVENHUIS, bevattende 6 Kamers, Keuken en Zolder, gelegen aan de lijn Amsterdam—Z andvoort Huurprijs f 300.per jaar. Te bevragenSchouwtjesplein No. 15. Heemstede.

Haarlem's Dagblad | 1904 | | pagina 3