Uit de Pers. HET VIERDE JAAR. Dr. Nólens heeft het in de „Venloo- sche Courant" over tiet Slotjaar van de loopende wetgevende periode. „Dat laatste zittingjaar is in den regel niet het minst drukke. In dat jaar hoopt zich voor een goed deel het resultaat van den voor bereiden arbeid van Kabinet en Ka mer op. Het is te voorzien dat ook nu weer bij het opmaken der balans van de werkzaamheden van Kabinet en Volks, vertegenwoordiging allerlei klachten gehoord zullen worden over den tra- gen gang onzer wetgeving, over het gebrekkige van het parlementair werksysteem enz. Te voorzien dat troostgronden niet zullen uitblijven en middelen aanbe volen zullen worden, om er wat meer schot in te krijgen. Maar ie voorzien ook. dat het blij ven zal, zooals het is, gelijk het bij vorige gelegenheden bleef zooals het wasr Voor zoover er van gebrek aan spoed sprake kan zijn, ligt dat zonder twij fel voor een deel hieraan, dat met de periodieke vierjaarlijksche verkiezing der Tweede Kamer ook bijna ieder keer een periodieke wisseling van Ka binet gepaard gaat. Daardoor wordt op den Parlemen tairen disch te dikwijls tabula rasa gemaakt. De continuiteit, zoo noodig in alle administratiën en wetgevende lichamen, wordt te dikwijls verbjoken. De voorbereidende arbeid wordt te dikwijls nutteloos gemaakt. Het ra derwerk der wetgeving wordt te dik wijls stop gezet en te veel tijd is er mee gemoeid om het weer in gang te krijgen. Ook daarom is het te hopen, dat ditmaal het Kabinet zal kunnen blij ven voort werken. En ook daarom mag het als een plicht van ieder zijqej- leden be schouwd worden om, als het hem niet onmogelijk wordt gemaakt aan te blij ven. Wat de Kamer betreft, deze zal nu tot Kerstmis grootendeels door de begrooting in beslag worden geno men. De tijd, dien de Kamer nog gebrui ken kan voor anderen arbeid is die, gelegen tusschen de aanbieding der begrooting en de openbare behande ling daarvan. En verder van Kerst mis tot aan_de verkiezingen, of beter misschien tot het oogenblik waarop die verkiezingen geacht worden voor bereiding te behoeven. In dien tijd zullen om enkele ont werpen te noemen, behandeld moeten worden de onderwijswetten, de hoo- geronderwijs-, middelbaar- en lager- onderwijs en de pensioenwetten het arbeidscontract, de arbeidswet; de ouderdoms- en invaliditeitsverzeke ring, waarvan verwacht kan worde», dat de indiening niet lang meer zrjp uitblijven, en het tarief. Alles af te doen zal wel niet moge lijk zijn. Er zal een keuze gedaan moeten worden. Waarbij wat het zwaarst is ook het zwaarst moet wegen." EEN REFERENDUM. Het „Sociaal Weekblad" bevat een pleidooi van den heer L. Simons voor het referendum. Dit artikel is na tuurlijk geschreven naar aanleiding van de "laatste gebeurtenissen op po litiek gebied, waarbij de Eerste Ka mer het loodje heeft gelegd. Sprekende over onze Senaat, zegt de heer Simons ..Deze, die geen recht van amende ment heeft kan in negen van de tien gevallen niet meer doen, dan nog eens slapjes en dunnetjes herhalen wat in de Tweede al in den breede bepraat is, en in acht van die negen gevallen laat zij trouwens de voor stellen onder den voorzittershamer wegglijden, zonder discussie van eenige beteekenis. Niettemin moet zij vooraf de voorstellen in de afdeelin- gen onderzoeken en een verslag van haar bevindingen wordt opgeschreven en gedrukt, waarop de Regeering nog eens weer aan den arbeid kan, om hetzelfde te herkauwen wat in de Tweede Kamer lang verorberd is. „Dat is uitteraard tijdverlies van beteekenis en moet onzen Ministers of hun secretarissen vervelenden nutteloozen arbeid kosten. Want al zullen er natuurlijk in de Eerste Ka mer evengoed opmerkingen van be teekenis gemaakt kunnen worden, het eind der wijsheid is nergens, en de slordigheden van redactie of gedach ten. door Tweede Kamer en Regee ring in een wet gelaten, kunnen toch in de Eerste niet verbeterd worden. „Tegenover dit omslachtig en on dienstig apparaat kennen we zegt de schrijver een wetgevend her- zienngstoestel, veel eenvoudiger ea directer, en dat politieke opvoeding voor de kiezers inhoudthet Refe rendum. In plaats van een door de Tweede staan boven op zoo"n kolossalen hoop goud en niets is natuurlijker dan dat hij den laatsten tijd te veel ge eischt had van zijn constitutie. De arme Sylvia heeft wel tegen spoed in haar leven en dat aan den vooravond van de vervulling ba rer lang gekoesterde wenschen Als ik haar echter goed ken, zal zij er met aan denken het op te geven. Ik heb al gehoord,- ook al uit goede bron. dat zij "on dit oogenblik al bezig is zich op een Amerikaansche campagne te pre pareeren. Zij kan dat geheel naar de eischen des tijds doen (lieb jii eenig idéé van waar die erfenis gekomen is hier is er niets geschiks meer voor haar te vangen, schijnt het. Zij hoopt nu aan den overkant van den Oceaan nummer vijf op te doen. Het verbaast mij, dat zij nu niet wacht tot Mr. Gibson weer in 't bezit van zijn geld is want je weet. zeker toch. dat deze uitheemsche jonge idioot als naaste bloedverwant liet geld weer terugkrijgt. Ik kan mij on mogelijk voorstellen dat zelfs een idioot tweemaal in zijn leven zulk een kans laat voorbij gaan en daarom, ten zij hij is opgesloten in een dubbel en dwars gegrendelde kloostercel, of geroosterd on opgegeten door de on bekende vrouw, waarmee sommigen beweren, dat hij getrouwd is, wacht ik vol vertrouwen zijn weer verschij nen aan den horizon af. Maar wat ben ik langzamerhand Kamer goedgekeurd controverseelont- der niet-bezitters, wier aantal voort- werp naar nog een ander, en minder vertegenwoordigend lichaam te zen den. wordt dan het ontwerp aan het oordeel der kiezers zelve onderwor pen. Dit heeft het voordeel, „dat al dus geheel het gevaar vermeden wordt dat een Pariementsmeerderheid en haar Regeeriug- op paden gaan loo- pen, waar de kiezers, die hen aanwe zen, hen geenszins bedoelden te gaan. en dat zulk een wet aan de kiezers wordt uitgelegd, door hen moet wor den besproken en overdacht, en flit afgezien van bij de verkiezingen der afgevaardigden zoo lichtelijk voorko mende persoonlijke quaesties. durend toeneemt en die worden ver meerdert met- die leden van den on- dergaanden middenstand, welke, door de onmogelijkheid om de concurrentie tegen het groot-kapitaal vol te hou den, hun klein-bezit hebben verloren en tot al of niet beter betaalde pro letariërs zijn gemaakt." i DE WERKSTAKING TE CHICAGO GEËINDIGD. President Donnelly, van de „But chers Union" heeft formeel verklaard dat de werkstaking in de Chicago de Pavert, Fr. Rigter, Fred. J. Roeske, H. de Roos, II. C. Scholten, J. F. Stoetz, Ant. ter Steege, Jos. A. Ver- heyen, A. J. Westerveld, N. W. Bian- chi, penningmeester, 2de Jan van der Heijdenstraat 13 en A. de Beus Jr., secretaris. Ceintuurbaan 318. Gemengd Nieuws. „Natuurlijk zal ook „Stock-Yards", die reeds eenigen tijd opvoeding der kiezers nog zooveel te - wenschen overlaat, veel stembusvee iduurt,; tb*ns geemdigd 1S- De -'pa' kunnen worden opgedreven. Maar hetckers hebben verklaard, dat het mee- referendum moet in zich zelf in hooge i rendeel der ongeoefende arbeiders, mate politiek-opvoedend werken, veel die oorspronkelijk aanleiding waren lot de staking niet weer zullen wor den aangesteld. Rechtszaken. meer dan de uitoefening van het ge wone kiesrecht. En de invoering er van zou mogelijk grondslag kunnen worden voor een eerste compromis omtrent de uitbreiding van het kies recht zelve, door voor het referendum het recht van meespreken zoo alge meen mogelijk te maken. Zij die vree zen, dat het algemeen kiesrecht tot te vergaande maatregelen zou voeren, worden dan gerust gesteld, daar im mers de Kamer zelve niet met behulp daarvan wordt aangewezen, en wie voor reactie vreezen, zien dan de de mocratie in staat gesteld deze te we ren. Terwijl de invoering van algemeen kiesrecht welke in ons land toch zoo heel lang niet meer verschoven kan worden aldus wordt voorafgegaan door een periode van opvoeding der nog van het kies recht uitgeslotenen, met behulp vai het referendum." Des lieeren Simons slotconclusie luidt aldus „Als Dr. Kuyper s optreden tegen de Eerste Kamer aanleiding kon worden tot haar vervanging door het referen dum (indertijd door een conservatief als Salisbury in theorie aanvaard), zouden we ons over de uitkomst daar van niet te beklagen hebben." ER ACHTER. De Standaard schrijft Er moet bij de redactie van Het Volk iets niet in orde zijnzóó kras als de heeren zich in den laatsten tijd „vergissen", is opmerkelijk. In het blad van Donderdag 8 Sep tember staat namelijk het volgende De be w a a k t-e minister. Het nieuw gebouwde Gereformeerde Zie kenhuis in de Ter Haarstraat werd gisteren bezocht door Dr. Kuyper. Met psalmen en gezangen werd Zijne Excellentie ontvangen. Aangezien bekend was gemaakt, dat het ge bouw voor de opening gratis voor belangstellenden was te bezichtigen, hetgeen reeds een paar dagen veel bekijks trok, meldden zich ook giste ren weer personen daarvoor. Maar wegens het hooge bezoek werd alleen toegang verleend aan genoodigden op vertoon van hun uitnoodigings- kaart. De toegangen der straat waren bovendien afgezet door politie te paard, het gebouw werd bewaakt door vier agenten te voet. Nu stond Dinsdagavond in alle Am- sterdamsche bladen, dat de minister de opening niet had" bijgewoond. Van een ontvangst met psalmenen gezangen is dan ook, als van heel de rest van het bericht, geen woord waar. Dien bok had Het Volk toch niet behoeven te schieten, als het maar even de „bifrgerpers" had ingekeken, die het anders met zooveel ijver be studeert. 't Is jammer van het „mooie be richt", dat het zoo heelemaal verzon nen ismaar Het Volk zal het moe ten bijzetten naast het treurig over schot van „Barthold Schwarz, den machtigen antirevolutionairen no taris." BEDRIEGELIJKE BANKBREUK. De 21-jarige winkelier in kramerijen Gerrit van Hilst, die, op het punt van failliet verklaard te worden, den in ventaris van zijn winkel aan den Zee dijk voor ƒ1250 te gelde maakte, ter wijl die een waarde had van min- een j stens 5160, werd gisteren door de Rechtbank te Amsterdam veroordeeld tot 9 maanden gevangenisstraf. Eisch anderhalf jaar. Uit de Arbeiderswereld. DE SOC.-DEM. VERARMINGS THEORIE. In een ingezonden stuk in „Het Volk" wijst de heer Schaper op de wenschelijkheid een wijziging te bren gen in het beginselprogram der S. D. A. P. „Ik bedoel,, schrijft hij, „de zin snede .waarin gezegd wordt van de niet-bezitters, dat hun „armoede toe neemt met hun groeiend aantal", en waarin dus de absolute verarmings theorie wordt gehuldigd." En hij stelt dan voor de betrokken zinsnede aldus te lezen „Deze kapi talistische voortbrengingswijze heeft ten gevolge, dat de bezittende klasse zich steeds meer verrijkt ten koste van Tottie's belangen afgedwaald daarom vergeet ik het lieve kind ech ter niet. Geef haar een hartelijke kus van mij, en meldt mij eens wat zi: nog graag als huwelijkscadeau zou hebben. Als altijd, je JULIA BEARCROFT Van Contessa Ferratella, Pa lazzo. Moncavalla aan Mrs. Harold Gibson, Tongerton Castle, Engeland. (Fragmenten.) „Ja, Agata mia, je hebt beiden ge lijk je te onderwerpen aan hetgeen je Noodlot noemt (ik zou er een ande ren naam aan willen geven.) Dit geld schijnt te moeten wezen in zekere handen, en niet in die van anderen, dat is duidelijk. Onder ons geloof ik niet, dat het zoo heel moeilijk zal zijn. In deze twee jaar heeft Mr. Scott eenige lessen gekregen, die Mr. Gibson zoo hoog noodig had. Zeg hem nog eens. dat hij niet te veel moet verwachten noch van zich zelf, noch van anderen, en als hij ieder ding op zichzelf behandelen wil zal alles goed gaan. Ik weet nog niet zeker, of ik je boodschap wel aan Dr. Berletta zal overbrengen ofschoon ze de verbro ken belofte in aanmerking genomen, BRANDSTICHTING. Gisteren deed de Rechtbank te Am sterdam uitspraak in de zaak van de 55-jarige bierhuishoudster Maria Anna Nohles, weduwe van Hermann Grohé, die terecht stond ter zake van opzet telijke brahdstichtiug in haar woning Warmoesstraat 19, gepleegd in den nacht van 14 op 15 Juni, en tegen wie het O. M. 3 jaren gevangenisstraf had geëischt. De Rechtbank achtte het ten laste gelegde wettig en overtui gend bewezen, verklaarde dat dit uitmaakte het opzettelijk stichten van brand, waarvan gemeen gevaar voor goederen en levensgevaar voor ande ren te duchten was, en veroordeelde de beklaagde tot 2i jaar gevangenis straf. Van dit vonnis werd gisteren appèl aangeteekend. Letteren en Kunst. JUBILEUM ROGMANS. Het zal den 20sten October 25 jaar geleden zijn dat de heer Joh. J. Rog mans, zijn loopbaan als zanger aan ving. Reeds eenigen tijd worden door een aantal vrienden en vereerders van Rogmans plannen overwogen om die hulde op waardige wijze te doen plaats vinden. De liedertafel Apollo" alhier heeft zich bereid verklaard op of omstreeks den bovengenoemden datum eep. feestconcert in het Concertgebouw te geven, waarop door het koor o.m, een voor deze gelegenheid getoondichte cantate (woorden van den heer L. Ste ger, muziek van Fred. J. Roeske) voor mannenkoor met sopraansolo en or gel zal worden uitgevoerd. Op dat feestconcert zal gelegenheid bestaan den jubilaris te huldigen en een al bum met de namen van hen, die bij droegen tot de kosten dezer huldebe- tooging, zal hem daarbij worden aan geboden. Een circulaire, waarbij medewer king wordt verzocht, werd dezer da gen op niet al te groote schaal ver spreid doch zal het feest slagen, dan hoopt het comité op zeer ruimen steun en de bijdragen ook van hen, die een dergelijke circulaire nog niet ontvin gen, zullen van harte welkom zijn. Bijdrage en handteekeningen kan men zenden aan den penningmeester van het comité van uitvoering, den heer N. W. Bianchi, 2de Jan van der Heijdenstraat 13. Wanneer het pro gramma definitief is vastgesteld zul len nadere mededeelingen gedaan worden. Het comité dat zich spritste in twee commissies, is als volgt samenge steld Commissie van bijstand: Ant. Aver- kamp, Ch. E. H. Boissevain, mr. G. Keiler, Dan. de Lange, mr. M. G. L. van Logchem. Joh. H. Loser, W. Men gelberg. 'dr. E. D. Pyzel.L. G. van Schaik, mr. J. A. Sillem, F. J. A. M. Wierdels, Bern. Zweers. Commissie van uitvoeringC. Broers, F. X. Bronsing, H .E. v. Brum- melen, J. G. M. Gryseels, W. H. F. van Ingen, A. J. Kruger, R. A. van niet zoo heel kras is. Agata mia Wat doet het mij goed DRUK VERKEER. Het bureau voor handelsstatistiek te Hamburg deelt omtrent het verkeer van zeeschepen in de haven te Ham burg het volgende mede Van 1 Januari 1.1. af tot 1 dezer zijn het geheel aangekomen10.082 zeeschepen met 6.503.826 R. T. (netto): tegen 9327 zeeschepen met 5,990.151 R. T. in 1903daarvan waren 6478 stoomschepen met 5.818.149 R. T. te gen 6251 stoomschepen met 5.419.358 R. T. in 1903; en 3604 zeilschepen met 570.793 R. T. in 1903. Alleen geduren de de maand Augustus kwamen aan 1448 zeeschepen met 828.591 R. T. te gen 1335 schepen met 769.092 R. T. in Augustus 1903. NIET GERUSTSTELLEND. De toestand in het Armenische wila- jet Wan is door het optreden der Ar menische benden in de laatste dagen niet geruststellend, maar bepaald ge vaarlijk vooralsnog niet. In het wila- jet Bitlis hebben voortdurend botsin gen tusschen Armenische benden en Turksche troepen plaats. SCHOONHEIDSWEDSTRIJD. In een uitspanningslokaal van het „East-End' te Londen is een schoon heidswedstrijd gehouden van arbeid sters uit die buurt. Er waren 27 me dedingsters, allen welgemaakt en schoon en de prijs een naaimachi ne werd toegewezen aan een aller liefste brunette, die er zeer blijde mede was. Een schoonheidswedstrijd op veel grooter schaal, namelijk een interna tionale schoonheidswedstrijd, omprij zen tot een gezamenlijk bedrag van 300,000 francs, zal door de Badhuis directie te Ostende worden gehouden. Eerst was het plan nog in dit jaar, maar er was geen tijd meer voorde noodige voorbereiding en zoo is deze schoonheidswedstrijd uitgesteld tot het seizoen van 1905. grondslag zullen worden aangenomen. Het geschrift zal eerstdaags te Parijs in het Russisch worden uitgegeven met opmerkingen ten nutte der ge noemde partij. EEN NIEUWE TRUC. Het nieuwste op het gebied der ge rechtelijke instructie is wel hetgeen de Deensche rechter te Viborg heeft uitgehaald. Hij had een man voor zich, die star bleef ontkennen, terwijl de eenige getuige te zijnen laste een minderjarig meisje was. Of de rech ter al probeerde den man in zijn verhalen op onjuistheden en leugens te betrappen, hij slaagde er niet in. de materialen voor een veroordeeling bijeen te brengen. De rechter weet echter raad, hij laat een Zweedschen gedachtenlezer ontbieden, die in een variété-theater te Viborg optreedt. Deze ziet den mis dadiger met een doordringenden blik aan en bevestigt de verhalen van het kind en dit maakt zoo'n indeuk op den dader, dat hij door de mand valt en een volledige bekentenis aflegt. EEN VREEMD SOORT BIJENKORF. „Zoetigheid uitgaande van den sterke" evenals in Simson's raad sel wordt gevonden in het ruiter standbeeld van generaal Robert E. Lee, te Richmond (Vidginië). Paard en ruiter zijn natuurlijk hol, en sinds verleden jaar zomer zijn er bijen aanhoudend door de eenigszins geopende lippen van den generaalen door de neusgaten van het paard in- en uitgevlogen. Die bijen zijn zeer talrijk en heb ben vlijtig 'gewerkt. Er moeten honderden ponden ho nig in het standbeeld vergaderd zijn. Maar men kan daar niet inkomen zonder het beeld te beschadigen, en zoo laat men er de gevleugelde ar beidsters ongestoord aan haar werk. Het stoomschip Koningin Wilhe'- mina, van Batavia naar Amster dam. passeerde 8 September Point de Galle. Het stoomschip Prins der Neder landen, van Amsterdam naar Para maribo, passeerde 8 September Dun- geness. Het dubbelschroefstoomschip Pots dam, der N. A. S. M., arriveerde 9 September van New-York te Rotter dam. Het stoomschip Merapi, van Java naar Rotterdam, vertrok 9 September van Padang. Het stoomschip Malang, van Java naar Rotterdam, vertrok 8 September van Pauillac. STAKINGSWET. Met het oog op de vele stakingen die in de laatste tijden in Hongarije geproclameerd zijn, is de minister van handel voornemens een stakings- wet in te dienen. PRESIDENTSKEUS IN AMERIKA. De publieke opinie in Amerika moet, naar uit New-York wordt geseind, hoe langer hoe meer ten gunste gestemd worden voor de candidatuur van rech ter Parker. Terwijl voor eenige maan den de herkiezing van president Roo sevelt absoluut zeker scheen, is zij thans twijfelachtig. Verscheidene blaclen die tot decan- didaatstelling van den heer Parker de candidatuur-Roosevelt hadden ge steund, zijn thans warme voorstan ders, van clen democratischen rechter. De verkiezingen die in den Staat Ver mont eergisteren hebben plaats ge had, bevestigen de meening, dat pre sident Roosevelt terrein verliest. Dit resultaat is zeer eigenaardig, aangezien de heer Parker weigert aan eene verkiezingscampagne deel te ne men. Terwijl president Roosevelt ver scheidene redevoeringen denkt te hou den, bepaalt zijn tegenstander er zich toe eenvoudig beginselverklaringen af te leggen. In zijn laatste redevoering heeft hij openhartig verklaard, dat zijne ver kiezing geen ingrijpende wijziging zon brengen in den poiltieken toestand, aangezien er toch eene republikein- sche meerderheid in den Senaat blijft. AANKOOP KRUISERS. In een telegram uit Buenos-Aires aan de New-York Herald" wordt ge zegd, dat een Fransch agent op nieuw voorstellen gedaan heeft tot, aankoop van de Argentijnsche krui sers „Pueyrredon" en „General Bel- grano". De agent moet beloofd heb ben, dat de schepen in een Fransche haven zouden blijven tot na afloop van den Russisch-Japanschen oorlog. OOK EEN ONDERKRUIPER. Een burger van Philadelphia schri jft aan de dagbladen de volgende klacht. „Ik heb een zoon veertien jaar oud. Hij heeft vacantie en niets te doen en wilde graag wat extra zakgeld hebben. Toen zeide ik tot hem „jon gen, weet wat je doet. Onze tuin schutting ziet er niet mooi uit... ga jij die nu eens verven, dan krijg je een halven dollar". Mijn jongen had er erge pret in en hij smeerde er lustig met de kwast op los. „Maar ik had gezondigd ik was misdadig geweest zonder het te we ten. Het is twee weken geleden, "dat de schutting geverfd werd en gisteren zond ik om den schilder, daar ik mijn huis en stal wilde opknappen. Maar alle huisschilders van Phila delphia weigerden, omdat mijn klei ne jongen „has fouled the job" een jeugdig onderkruiper had de schut ting geverfd. Mijn gewone huisschil der moet de schutting opnieuw be handelen of niemand mag voor mij werken. Nu laat ik mijn huis voorloopig maar zooals het is... maar in de aan staande vacantie gaan mijn zoon en ik het samen onder handen nemen, We wonen in een vrij land... ten minste dat denken wij." Dit is zeker >een merkwaardig staaltje van dwingelandij. Als iemand die zich zelf scheert te Philadelphia bij den kapper komt, om zijn haar te laten snijden, zou dan ook deze dit weigeren, tenzij hü de gladde kin nog extra eens mocht o verscheren. Aangekomen Badgasten te Zandroort. Fam. Piek, Amsterdam, Grand Ho tel, 4 pers. Mej. Menshausen, Berlijn, id. 1 p. Fam. Sunner, Halle, id., 2 pers. Fam. Quambusch, Keulen, id„ 2 p. Fam .Stheeman, Groningen, Beau Site, 2 pers. H. Stursberg, Bonn, Groote Badhuis 2 pers. C. Nellensteyn, Zwolle, id., 2 pers. G. Kömsteelt, Lebborich, Hotel Kie- vits, 1 pers. Fam. H. van Wessem, Tiel, Hotel d'Orange, 3 pers. Fam. Fock, Amsterdam, id., 3 p. O. Weismuller, Munster, Beau HERVORMINGEN IN RUSLAND. In de „Frankf. Ztg." komt een schrijven voor van den heer E. von Cyon, waarin deze mededeelt, dat hij in Mei van dit jaar aan Keizer Niko-' Rivage. 2 pers. laas II een memorie heeft gezonden 1 Ds van poeppel, Bromberg, Hotel omtrent de hervormingen in Rusland nriPhinVen 1 ners in te voeren, zonder inbreuk te ma-j o ken op den bestaanden autocratischena It! u o regeeringsvorm. Noodig is daartoe al-1 Fam. Mulder, Ltrecht, id., pers. leen de invoering en handharing van j Fam. Mouton, den Haag, Huize het rechtsstaat, de strikte heerschap- j Golf en Duin, 2 pers. pij der wet, door den Czaar als zijn) Mej. D. Koopmanschap, Amster- neoia lllia. vaste wil afgekondigd. Om hiertoe tedam. id.. 1 pers. je zoo verstandig over de toekomst te geraken acht de heer v. C. noodigMevr. Weerts, Nijmegen. Villa Piet hooren spreken! Wel beschouwd kan: lo. een opperste gerechtshof, belast jjejn g pers de vrouw van Harold Gibson evenimefcde strenge handhaving en uit- Panfhg nuttig voor hem zijn met één arm dan j moering der petten ook door de hoog- met twee, daar bruikbare Liefdadig- Staatsambtenaren, heid evengoed kan betoond worden: ^°- Afkondiging van een j Villa Paula, 1 pers. van een soortMr. Pahud de Mortagnes. Haarlem mét" de Tinkerhand* all'mét" dé re"ch-j van r.MaSn!> Char'a;-- a!s in villa P^, 2 P6r' ter; en ongetwijfeld wordt het er des ■""jjjj"1 l„n« vOrtr «r een o o te gemakkelijker door om de eene hand in onwetendheid te laten van hetgeen de andere doet. Harold schijnt alles ook zeer ver standig op te nemen zorg er voor, dat hij zoo blijft. Binnen enkele jaren zal dat overstelpend gevoel van wal ging en zelfs het bestaan van Mr. Scott" tot een enkele episode van het verleden zijn inééngekrompen. Ik ver zeker je, dat er zulke épisoden in 't leven zijn zoo buitengewoon dat zij er niet bij schijnen te behoorenlou ter oogenblikken van krankzinnigheid die ons in werkelijkheid niet van den weg afbrengen misschien zelfs dien weg des te begaanbaarder maken." geschied is lang vóór er een eigenlijk j R. Hoyng, Utrecht, Hotel d'Orange, parlement bestond voor het geheele j pers volk waarbij de grondrechten vanl v. d.'veer, Leiden, id., 1 pers. alle burgers worden vastgesteld en ge-TT n- v. r, waarborgd: persoonlijke vrijheid,!. H- Bieber- Berh>n- Hotel Kurhaus, waarborg voor den eigendom, vrijheid1 pers- van geweten, verdraagzaamheid opFr. Collings, Londen, Hotel Kierits, godsdienstgebied. vrijheid van gods- 1 pers. dienst, gelijkheid van alle belijdenis-i H. Norrenburg, Geladen, id., 2 p. sen voor de wet, afschaffing van com- J G Meyer, Osnabruck, id., 2 pers. munaal grondbezit en van de meenschappelijke i i--i l-jj Briegleb, Amsterdam, Groote Bad- aansprakelijkheid. der boeren voor de belastingen. nuis> pe - 3o. Uitbreiding van het zelfbestuur der gewestelijke vertegenwoordigin gen C.Semstwos"), tevens om toezicht te oefenen op het beheer der belas tingen. Deze hervormingen heeft de heerv. C. reeds 13 jaar geleden ontvouwd in een geschrift, dat hij aan Keizer Alexander III overhandigde, die het „huldvoll" aannam maar door den dood werd verhinderd er gevolg aan te geven. Mocht Keizer Nikolaas II er niet op ingaan, dan hoopt de schrijver dat zijn denkbeelden door de, hervormingspartij in. Rusland als C. Susskind, Berlijn, Grand Hotel, 1 pers. Mej. Fontein, Haarlem, id., 1 pers. Graaf van der Duijn, Den Haag, Grand Hotel, 2 pers. Fam. Westphal, Keulen, id., 4 p. Stoomvaartberichten. Het stoomschip Ambon, van Bata via naar Amsterdam, passeerde 9 September voorm. 8 uur Dungeness. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 30 cents per regel. AAN DE VROUWEN. DE PINKPILLEN ZIJN DE BRON VAN GEZONDHEID EN KRACHT. De gezondheid van iedere vrouw hangt voor alles af van haar bloed en deszelfs rijkdom en regelmatig heid in den omloop. Het bloed is zeer zekerlijk de oorzaak van al de onre gelmatigheden in hare gezondheid. Alsdan doen zich de verschijnselen voor van geheime pijnen, hoofdpijn, pijnen in den rug, pijnen in de zijde, bleeke wangen, omringde oogen, le eetlust verdwijnt, een zekere zenuw achtigheid doet zich voor, gal-aan- doeningen, zwakte en kwijning, neer slachtigheid, wanhoop, en al de ellen dige gewaarwordingen, die de vrou wen ondervinden gedurende de da gen dat zij ongesteld zijn. Het bloed is de schuld van dit alles, wanneer het bloed rood, rijk en regelmatig is, dan doen er zich slechts kleine wolk jes voorin het bestaan van het jonge meisje en der moeder. Daarom wor den de Pinkpillen voor de vrouwen aangeraden. Zij geven bloed, ieder dosis doet in de aderen een zuiver, rijk en rood bloed vloeien, dat de oorzaak van liet kwaad rechtstreeks aantast. Het nieuwe, zuivere bloed herstelt de regelmatigheid, versterkt al de speciale organen. Op die wijze doen de Pinkpillen de pijnen in het hoofd en rug verdwijnen, wekken den eetlust en de kracht op, bedaren de zenuwen en geven aan het gelaat der vrouw dit zoo innemende zoo gezocht voorkomen, hetwelk het deel der vrou wen is, welke in gezonden toestand verkeoren. Met het bloed aan te tas ten genezen de Pinkpillen niet alleen de aandoeningen der vrouwen, maar al de gevallen van bloedarmoede, zwakte, maagziekte, neurasthenie, hartkloppingen, zenuwpijnen, enz. Zulks heeft juffrouw C. Josse, Eigen- l^aardstraat 139, te Middelburg, ook mogen ondervinden, sedert langen tijd was zij lijdende geweest aan he vige hoofd en lendenpijnen en was bovendien erg zenuwachtig geworden. Alle middelen, die zij hiertoe aange wend had, waren vruchteloos geble ven' en het zijn alleen de Pinkpillen geweestdie zij op aanraden regelmatig eebruikt heeft, dat zij van al die pijnen en smarten verlost is geworden, en geeft bij deze machtiging de werkda- dige uitwerking op haar gestel te pu- bliceeren. Prijs: ƒ1.75 de doos, ƒ9.per zes doozen. Verkrijgbaar bij Snabilié, Steiger 27, Rotterdam, hoofd-depöt- houder voor Nederland en Apotheken. Franco toezending postwissel. Prijs ƒ1.75 de doos, ƒ9.per 6 doo zen. Verkrijgbaar bij Snabilié, Steiger 27, Rotterdam, hoofddepöthouder voor Nederland en Apotheken. Franco toe zending tegen postwissel. Ook echt verkrijgbaar voor Haarlem en Omstreken bij Wed. W. PLAAT- ZER VAN DER HULL, Drogerijen, Jansstraat 28, Haarlem. Burgerlijke Stand. BLOEMENDAAL. Ondertrouwd E. Voet en C. Rou- wens. GetrouwdJ. Kwakkestijn en M. A. M. Kruup. BevallenC. M. A. de Bruijn Blanckenhagen, z. OverledenH. J. Emanuel, 8 j. A. C. Ebert, 67 j. A. Rijksbaron, 65 j., allen te Meerenberg. BEVERWIJK. GETROUWD G. Brantjes en C. Al. A. A. An- tonisse en M. C. Visser. BEVALLEN S. Sijts—Koopman, d. J. Verheij denBos. z. S.CornelisseNuman, z. C. HeijnenHuyg, d. C. Half Bakker, d. OVERLEDEN M. Jongejans, vr. v. II. Beender9, 81 j. Joha. Maks, 13 rand. A. Schoorl, 8 j. G. Bosman, 8 mnd. HAARLEMMERLIEDE EN SPAARNWOUDE. BEVALLEN .T. KrusemanBosch, z. HILLEGOM. Ondertrouwd H. v. Steijn en F. W. Ruigrok. H. Woudstra en J. Bruin. Getrouwd J. v. Lierop en M. Maas. - H. Toeset en M* W. M. Willeke. BevallenJ. Smit—Duindam d. C. Jonkmande Jeu z. E. M. Spreeuw—van Roode d. A. Schreu- derZuiderduin d. C. M. v. d. Hulst—Erkamp z. M M. v. Gink Kauffman d. ZANDVOORT. Bevallen: J. Kroon—Van Velzen d. - A. KeurPaap z. Overleden I. I. F. Cnobloch 10 m. - P. C. van der Mije 3 m.

Haarlem's Dagblad | 1904 | | pagina 6