Kwartjes-Advertentiën NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. Éénmaal voor Een kwartje. Driemaal voorTwee kwartjes 22e Jaargang. No. 6505 Verschijnt dagelijks, benaive op Zon- en Feestdagen. WOENSDAG 14 SEPTEMBER 1904 HAARLEM S DAGBLAD ABONNEMENTEN PER DRIE MAANDEN: Voor Haarlem1.20 Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente)„1.30 Franco per post door Nederland„1.65 Afzonderlijke nummers0.02>£ Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem0.37>£ de omstreken en franco per post 0.45 Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. Directeur J. C. PEEREBOOM. ADVERTENTIËN: Van 1—5 regels 50 Cts.; iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Haarlem van 15 regels ƒ0.75, elke regel meer ƒ0.15. Reclames 30 Cent per regel. Oroote letters naar plaatsruimte. Bij Abonnement aanzienlijk rabat. Kleine advertentiën 3 maal plaatsen voor 2 maal betalen. Redactie en Administratie: Groote Houtstraat 55. Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 724. Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 6. Telefoonnummer 122. Abonnementen en Advertentiën worden aangenomen door onze Agenten en door alle Boekhandelaren en Courantiers. Met uitzondering van het Arrondissement Haarlem is het uitsluitend recht tot plaatsing van Advertentiën en Reclames betreffende Handel, Nijverheid en Geldwezen, opgedragen aan het Algemeen Advertentie-Bureau A. DE LA MAR Azn. te Amsterdam. Hoofdagenten voor liet Buitenland: Compagnie Générale de Publicité Etrangérc O. L. DAUBE Co., JOHN F. JONES, Suec., Parijs, 31Faubourg Montmartre. TWEEDE BLAD. Stadsnieuws. STUKKEN VAN DEN RAAD. Adres der E. S. M. Het adi*es van de Electrische Spoor weg-Maatschappij aan den Raad, waarover B. en W. reeds preadvies hebben uitgebracht (men zie ons num mer van Dinsdag) is thans in druk verschenen. Uit dit adres blijkt, dat bij Raadsbesluit van 20 April 1904, der Maatschappij de verplichting is opgelegd om vóór den aanvang van de exploitatie, de Tempelierstraat, van het Wijde Geldelooze Pad af tot aan de Oostelijke grens van den aan de Gemeente toebehoorenden grond aan de Tempelierstraat, te verbree- den, en tot waarborg dezer verplich ting en van die tot verdere verbree ding en tot bestrating der Tempe lierstraat te storten een bedrag groot 20.000. Bovenbedoelde voorwaarden zijn door haar aanvaard, blijkens hare verkla ring dd. 28 April jl., daar zij bij de voorafgevoerde onderhandelingen van de meest betrouwbare zijde werd in gelicht dat de vereischte gronden aan één persoon toebehoorden, van welke zij op matige voorwaarden verkrijg baar zouden zijn. Thans is echter gebleten, dat de bedoelde gronden aan meerdere per sonen in eigendom toebehooren, en het gevolg daarvan is, dat onderhan delingen omtrent den aankoop der benoodigde gronden met de verschil lende eigenaren moesten worden ge voerd. die bij een hunner tot resul taat hebben gehad, dat hij voor een oppervlakte van pl. m. 240 centiaren, behalve verschillende niet onbelangrij ke kosten, een prijs vraagt van Tien duizend gulden. Adressante wijst er nu op, dat de bedoelde prijs, ook volgens verkla ring van den betrokken te Haarlem resideerenden notaris, buiten elke ver houding staat tot de werkelijke waar de van den grond en tevens van het totaal bedrag voor de geheele ver breeding der Tempelierstra at aange wezen, dat de aanleiding van den overdreven eisch des eigenaars moet gezocht worden in de opschortende voorwaarde betreffende de exploitatie door de Gemeente aan de totstand koming der verbreeding van het Wes telijk deel der Tempelierstraat ge hecht. dat bedoelde grond en even tueel de. verder benoodigde, wanneer ook daarvoor buitensporige prijzen worden gevorderd, aldus niet bij min nelijke schikking tot redelijke prijzen verkrijgbaar zouden blijken en de E. S. M. zoude gedwongen worden zoo danig hooge bedragen te besteden, als noch door het Gemeentebestuur bij bet stellen van den eisch, noch door haar bij bet aanvaarden daarvan in aanmerking zijn genomen, dat tijde lijk in den dienst der Eerste Neder - landsche Electrische Trammaatschap pij naar Zandvoort op voldoende wijze kan voorzien worden door het aan leggen van zijsporen op het aan de Gemeente toebehoorende. tot verbree ding der Tempelierstraat aangewezen terrein, redenen waarom zij verzoekt dat het den Raad moge behagen de bovenbe doelde opschortende bepaling omtrent den aanvang der exploitatie te doen vervallen en daarvoor in de plaats te stellen de verplichting de Tempelier straat vanaf het Wijde Geldelooze Pad tot de Oostelijke grens van den aan j de Gemeente toebehoorenden aan de Tempelierstraat gelegen grond, op kosten van genoemde maatschappij pij binnen een termijn van drie jaren te verbreiden, betzij door minnelij ken aankoop, hetzij door onteigening, welke naar bevind van zaken, in ge meen overleg, door de Electrische Spoorweg-Maatschappij of door het Gemeentebestuur zoude moeten wor den aangevraagd. Zooals men weet, adviseeren B. en W. in beginsel te besluiten tot inwil liging van het verzoek. Burgerlijk Armbestuur. Ingekomen is de door het Burger lijk Armbestuur ingezonden begroo ting van ontvangsten en uitgaven we gens de Huiszittende Armen en Stads- Armen- en Ziekenhuis voor den dienst 1905, in ontvangst en uitgaven slui tende met een bedrag van 36.950. Daar B. en W. geen bedenkingen hebben, stellen zij voor deze begroo ting goed te keuren en de toe te leg gen gelden uit de Gemeentekas te bepalen op 22,697,83. St. Elisabet h's Gasthuis. Mede is ingekomen de begrooting van het St. Elisabeth's of Groote Gasthuis, voor den dienst 1905, in ont vangsten en uitgaven sluitende met een bedrag van ƒ82.840.10. Bij deze begrooting is geen reke ning gehouden met de Raadsbesluiten van 13 Juli 1904. tot aankoop van de terreinen aan de Leidsche Vaart en 10. Augustus, waarbij machtiging werd verleend om tot verbouw van het Gasthuis over te~ gaan. voor een som van ten hoogste 145.000. B. en W. hebben geen bedenkingen tegen deze begrooting, en stellen den Raad voor, deze goed te keuren en het subsidie uit de Gemeentekas te bepalen op 50.000. Maandelijksch Overzicht van de vereeniging Weldadigheid naar Vermogen". Boekjaar 1 Novem ber 1903—31 October 1904. Voor behoeftigen werd toegestaan aan brood en levensmiddelenin November 1903 273.31in December 1903 288.15; in Januari 1904 497.30 in Februari 1904 337.404in Maart 1904 334.074; in April 1904 412.484; in Mei 1904 266.464; in Juni 1904 296.26in Juli 1904 379.25 1/2 in Aug. 1904 244.80; aan brandstoffen in Nov. 1903 23.50 in Dec. 1903 173.25in Jan. 1904 f 84.25 in Febr. 1904 128.75in Maart 1904 19.00 in April 1904 8.75; aan ligging en kleedingstukken in Nov. 1903 11.35in Dec. 1903 18.— in Jan. 1904 26.10in Februari 1904 30.05; in Maart 1904 ƒ23.65 in April 1904 ƒ1.50; in Juni 1904 ƒ4.10; aan geld in Nov. 1903 604.75, in Dec. 1903 711.15 in Jan. 1904 1004.30' in Febr. 1904 785.45; in Maart 1904 628.40 in April 1904 791.25in Mei 1904 560.90; in Jni 1904 ƒ614.00; in Juli 1904 840.80; in Aug. 1904 ƒ401.95; aan verplegingskosten en diversen in Nov. 1903 35.—in Dec. 1903 10 in Jan. 1904 0.—in Februari 1904 14.50; in Maart 1904 52.40; in April 1904 5,—in Mei 1904 73.02* in Juni 1904 ƒ20.00; in Aug. 1904 ƒ21.90; aan administratiekosten in Novemb. 1903 100.55 in Dec. 1903 101.12* in Jan. 1904 118.87in Februari 1904 ƒ152.224; in Maart 1904 ƒ266.12*; in April 1904 92.27 in Mei 1904 114.27*; in Juni 1904 99.25; in Juli 1904 ƒ83.50: in Aug. 1904 79.00; Totaal 12.296.701/2. Tocht naar Castricum. Op Zaterdag 24 September a.s. zal de Natuurhistorische Vereefniging, af- deeling Haarlem, een onderzoek in- stellen naar de Herfst-flora en -fauna aan den duimzoom te Castricum. Voorts zal eene verkiezing van drie j leden van het hoofdbestuur plaats I lebben. Het vertrek van Haarlem per ÏIoll. Spoor is bepaald op 12.32 spoortijd. De aankomst te Castricum 1.27 spoor tijd. Terug van Castricum 7.15 (of 5.34) spoortijd. Aankomst te Haarlem 8.06 (of 6.26) spoortijd. Een retour HaarlemCastricum kost ƒ0.70. Onvoldoende verlichting. Wij vestigen de aandacht op de on voldoende verlichting van de brug aan den Kleinen Houtweg. Nu deze zooveel breeder is geworden, is het licht van de ééne lantaren, die haar beschijnt, lang niet toereikend. Doelmatig. Naar wij vernemen zal op het ter rein van de Centrale Werkplaats der H. IJ. S. M., een fietsloods gebouwd worden voor de werklieden, die op de fiets zich naar de werkplaats bege- I n s c h r ij v i n g. Leerlingen voor de fabrieksschool kunnen zich a.s. Donderdagavond in het lokaal Lange Anna straat 11, la ten inschrijven. Uit de Omstreken. HEEMSTEDE. Dinsdag 20 September a.s., voorm. half twaalf uur, zal in het Raad huis alhier in het openbaar worden aanbesteed „Het maken van een riool met bij bel ïoorende werken aan de Leidsche- vaart bij 't Schouwtje". LISSE. De H. IJ. S. M. beeft aanbesteed be stek 1009het maken van grond- en spoorwerken, bestratingen en afslui tingen benevens kunstwerken, gebou wen, enz. voor de verbouwing aan het station Lisse. Raming ƒ153.000. Ingekomen 40 biljetten. Minste in schrijver de heer Chr. Wegerif, te Apeldoorn, voor 128.640. VELSEN. 13 September a.s. zullen op het strand bij IJmuiden schietoefeningen worden gehouden. Het strand IJmuidenZandvoort is dientengevolge onveilig voor wande laars. Binnenland. LEGER-TOESTANDEN. Bij de manoeuvres van het le bat. Ie reg. infanterie op de heide te Rol de moet Donderdag voor een week het volgende hebben plaats gehad. Na een zeer vermoeienden storm aanval, waarbij 800 meter in loop pas moest worden afgelegd, konden twee miliciens niet mee en bleven achter. De generaal-majoor Prins liet hen bij zich komen, en vroeg of ze mis schien den vorigen avond dronken waren geweest. „Neen, generaal". „Dan zal ik je laten straffen", was het onverwachte antwoord. Een le-luitenant, dit hoorende, bieding van het souvenir (een schil derij) door de reünisten. 1 u. nm. Dejeuner voor de reünisten in het Koninklijk Instituut voor de Marine. Bezichtiging van het gebouw door de reünisten. 2 u. 30 m. nm. Officieele inwijding van de Marine-Club aan de Hoofd gracht. Ontvangst van de reünisten aldaar. 3 u. 57 m. nm. (Gr. tijd). Aankomst van II. M. de Koningin en Z. K. H. Prins Hendrik der Nederlanden per extra-trein. De Koningin en de Prins begeven zich onmiddellijk naar 's Rijks werf, alwaar het corps adelborsten, benevens verschillende detachementen van de marine zijn opgesteld en para de wordt gehouden. Na afloop dei- plechtigheid zullen de Koningin en de Prins zich te voet begeven naar het Koninklijk Instituut voor de Marine. Wij hebben een belangrijk besluit genomen. Van 15 September a.s. af zullen wij namelijk plaatsen Kwartjes-Advertentiën. Alle Advertentiën, die betrekking hebben op VRAAG- en AANBOD, zooals Huizen te huur of te koop ge vraagd of aangeboden, Personeel, dat gevraagd wordt of zich aanbiedt, alles wat door particulieren zooal eens te koop wordt gevraagd of aangeboden: een hond, een fiets, een kat, een naaimachine, een papegaai, een schuit, een vogelkooi, kortom alles waar over men in de courant zoogenaamde kleine advertentiën pleegt te doen plaatsen, (uitgezonderd Familieberichten, gewone winkeliers-advertentiën, annonces van aanbe steding, publieke verkoop, vermakelijkheden e. d. m., worden geplaatst ter grootte van hoogstens 6 regels: (te plaatsen In één week) Elke regel meer 5 cent meer* Welk een enorme prijsvermindering dit is glPSgr kan men nagaan, als men weet, dat tegen woordig een enkele advertentie van 6 regels 60 cent kost. Thans zal één advertentie Een kwartje, D11IE adver tentiën te zanien twee kwartjes kosten. Wij zijn hiertoe gekomen, omdat onze steeds stijgende oplage dezen voor het publiek zeer voordeeligen maatregel mogelijk maakt. De advertentiën moeten bij aanbieding betaald worden. Voor buiten is toezending van postwissel of postzegels noodig. De advertentiën worden dagelijks aan onze Bureaux GROOTE HOUTSTRAAT 55 en Z.-B. SPAARNE 6 aan genomen. Door onzen zeer grooten lezerskring, die zich nog voortdurend uitbreidt, is het succes van deze adverten tiën verzekerd. DE ADMINISTRATIE. nam de partij voor de miliciens op, door den generaal uit te leggen, dat die menschen 800 M. in looppas had den afgelegd, dat zij niet meer kon den, enz. Het antwoord luidde„Wilt ge maar naar den troep gaan, luite nant De generaal begaf zich daarop naai den bataljons-commandant, die dit voorval niet had bijgewoond. Een oogenblik later werd de le luit. hij den bataljons-commandant ontboden en kreeg ten aanhoore van iedereen een geduchten uitbrander. De luite nant trachtte zich te verantwoorden, maar de bataljons-commandant ge lastte hem den mond te houden. Het einde was, dat den officier werd ge last zich naar zijn tent te begeven, en hij doet sedert, geen dienst meer. („Zutph. Ct.") FEESTEN TE DEN HELDER. Het programma van de Reunie- feesten te Den Helder (viering van het 50-jarig bestaan van hot Insti tuut te Willemsoord) vermeldt o. m. Eerste' dag, 14 dezer11 u. 20 m. vm. (Gr. tijd). Aankomst van de reünisten te Den Helder. Ontvangst aan het station. 12 u. vm. Vertrek in optocht naar het Koninklijk Instituut voor de Ma rine de stoet wordt voorafgegaan door het corps adelborsten met de stafmuziek. 12 u. 30 m. nm. Aankomst op het Koninklijk Instituut voor de Marine. Begroeting der reünisten door den commandant van het Koninklijk In stituut voor de Marine. Daarna aan en na dit gebouw bezichtigd te heb ben, naar Hr. Ms. Hertog Hendrik, liggende in de haven voor 't wacht schip, alwaar de Koninklijke Stan daard zal worden geheschen. 6 u. 15 m. nm. Gemeenschappelijke maaltijd van de reünisten in de amu sementszaal van het Instituut. 8 u. nm. Illuminatie, vuurwerk aan boord der oorlogsschepen. 9 u. 30 m. nm. Rijtoer van H. M. de Koningin en Prins Hendrik door een deel der ge meente, tot het in oogenscliouw nemen der gondelvaart, die van 7.30—10.30 u. nm. gehouden wordt. Afvaart Binnen haven,, nabij de werf De Lastdrager. Route Binnenhaven, Heldersche ka naal, tot Westplein. Na afloop van de gondelvaartGroepen, uit te voe ren door de S. en G. vereeniging „Oefening Kweekt Kunst", op den dijk nabij het Westplein. Tweede dag, 15 dezer7 u. vm. Re veille door de stafmuziek voor Hr. Ms. Neptunusdaarna maakt de muziek een rondgang door de gemeente. S u. 45 m. vm. Embarkement van de reünisten aan boord van de pantser schepen dn torpedobooten. 9 u.10 u. vm. Hr. Ms. schepen ver laten de haven. 10 u. vm. Hr. Ms. Hertog Hendrik met H. M. de Koningin en Z. K. H. Prins Hendrik aan boord verlaat de haven tot. het houden van den voorge nomen tocht, die zich tot buiten het Schulpengat zal uitstrekken. 12 u. 45 m. nm. Hr. Ms. Hertog Hen drik en de overige schepen komen te rug op de reede en gaan aldaar ten anker. 2 u. 30 m. nm. Roeiwedstrijd ter reede. Pl. m. 5 u. nm. Terugkomst van H. M. de Koningin en Z. K. H. Prins Hen drik in de haven. 5 u.6 u. nm. Hr. Ms. schepen ko men op de haven, na het vertrek van H. M. de Koningin, van de reede. 5 u. 7 m. nm. (Gr. tijd). De Konin gin en Prins Hendrik verlaten de ge meente per extra-trein. 8 u.9 u. 30 m. nm. Muziekuitvoering voor het In stituut, Illuminatie. 8 u. 30 m. nm. Vuurwerk. 9 u. nm. Avondfeest in de Marine- Club voor Reünisten. Uit de Pers. DE DRANKWET „AF"? De ontbinding der Eerste Kamer blijkt een vruchtbare gebeurtenis te zijn voor perspolemieken, want nog steeds blijven de politieke organen aan het gedachten-wisselen over den invloed, die het ontbindingsbesluit op de reeds door de Tweede Kamer aan genomen wetsontwerpen zal hebben. In dezen pennestrijd is nog dit eigen aardige waar te nemen iets wat we in de laatste jaren niet gewoon zijn dat de strijd niet gaat van links tegen rechts, maar dat de bladen èn van links èn van rechts verdeeld zijn over de vraag of de bedoelde wets ontwerpen vervallen z n of niet. Zoo ziet men b.v. dat het Handelsblad en de meeste bladen van rechts verkla ren dat de wetsontwerpen niet vei*- vallen zijn, terwijl de Nieuwe Rott. Crt, het Vaderland en het rechterzijde orgaan De Post van tegenovergestelde meening zijn. Op dit oogenblik zijn de drie libe rale bladen de N. Rott. Crt, het Han- delsbl. en het Vaderl. nog aan het polemiseeren, een strijd, waarbij men kan zien, dat deze bladen elkander in deze quaestie steeds mis verstaan. De N. Rott. Crt. blijft steeds bij haar eerste betoog volharden, dat de aanhangige wetten, die door de Tweede Kamer reeds zijn goedge keurd, vervallen zijn door de ontbin ding onzer Senaat. Indien de Tweede Kamer ontbonden wordt, vervallen alle bij haar ingediende wetsontwer pen. Dit is ook werkelijk gebeurd bij de Kamerontbindingen in 1884, 1887 en 1894. Hetzelfde geldt nu ook voor de Eerste Kamer, dus vervallen ook de reeds ingediende ontwerpen van wet. Hte Vaderland is het hiermede eens, maar dit blad geeft een oplos sing der quaestie. Niets toch verhindert de Tweede Kamer het wetsontwerp door haar goedgekeurd, nogmaals bij de nieuw- gekozen Eerste Kamer in te dienen. Deze opvatting wordt door het Rotter- damsche blad niet beaamd. Het Handelsblad houdt vol, dat'de wetten bij de Eerste Kamer ingeko men, niet vervallen zijn. Tot staving van zijn meening wijst het blad op een ministeriëeie verklaring afgelegd in 1849. De N. R. Crt. brengt hier echter tegen in, dat in de enquête wet van 1850 en de wet op de minis teriëeie verantwoordelijkheid van 1855 een tegengesfelde opvatting is neergelegd. POLITIEK IN DEN AMSTERDAM- SCHEN GEMEENTERAAD. In een vroeger Pers-overzicht be spraken wij het artikel van de „Standaard" naar aanleiding van het nict-weder benoemen der anti revolutionaire raadsleden in de ver schillende commissies. DeN. R. Ct. bevatte daarna een ar tikel van haren Amsterdamschen cor respondent, waarin o.a. hot volgende voorkomt ,Er moeten voor de meerderheid in den raad wèl overwegende redenen zijn geweest, tot het uitbrengen van een votum, dat tot allerlei gissingen moet leiden, noch bevorderlijk aan de waardigheid des raads in zijn ge heel, noch aan die der drie uitgewor pen heéren. Maar er kunnen" twee •edenen worden aangevoerd voor de handelwijze van de meerderheid van althans een overwegende frac tie dier meerderheid, want niet allen hebben er aan meegedaan. De eene is, dat de commissies allengs, in hard samenstelling, een overwegend anti vrijzinnig karakter dreigden te krij gen. wat met name ten aanzien der onderwijscommissie bezwaar zou kun nen opleverende tweede, dat een deel der liberale meerderheid het oogenblik gekomen achtte, op deze wijze van zijn verzet te doen blijken tegen een toeleg van de rechtsche fractie, om na afspraak in daartoe belegde vergaderingen, één lijn van handelen te trekken met betrekking tot de in den raad te behandelen za ken en zich bij stemmingen vast aan een te sluiten en zoodoende bij de behartiging van het gemeentebelang in den raad de leden van de Club te binden aan politieke overwegingenen afspraken. Niet alle raadsleden van de kerke lijke partij zijn tot die Club toegetre den, maar men mag het ervoor hou den, dat de hoeren Fabius en De Vries er de mannen van invloed en gezag in zijn. Staat dit een en an der met het gebeurde in verband, dan is daarin niet meer te zien dan een illustratie van liet spreekwoord Wie kaatst moet den bal verwachten. Het was voor de vrijzinnige fractie, die zich nu ook eens bij afspraak had verbonden, een quaestie van v e r- weer De „Standaard" dient nu van re pliek, waaraan wij het volgende ont- leenen „Begrijpen wij het wel, dan zou dus de minderheid gesteaft zijn, om dat zij zich aaneensloot tot het vol gen van één lijn van handelen. En daardoor zou dan de vrijzinnig heid in gevaar komen zelfs zou er in enkele commissies kans zijn ge weest op een anti-vrijzinnige saam stelling en dat zou, met name voor het onderwijs „gevaar" op kunnen le veren. Ziehier een kostelijke bekentenis. Het gemeentebelang, geen schepsel die er naar vraagt; de „vrijzinnig heid" moet er bovenop blijven en dat vooral voor het onderwijs. Daar zijn duizenden en tienduizen den niet-vri i zinnige n in Amsterdam; 't doet er niet toemet hen mag niet gerekend, de vrijzinnigheid is de baas en wil het blijven. De kiezers zeg" het vrij duidelijk, dat ze van de vrijzinnigheid niets moeten hebben, maar de vrijzinnige heeren van den Raad houden zich krampachtig aan hun stoeltje vast, want och, och, als de vrijzinnigheid eens «evaar liep. Welnu, zij loopt gevaar. Het blijkt wel uit het „verweer". En de Amstcrdamsche kiezers, die nu zien op welke wijze bekwame mannen worden vervangen om er vrijzinnige menschen voor in plaats te stellen, zullen zich de oogen wel uitwrijven over wijze, waarop door den Raad het gemeentebelang wordt gediend. En als de verkiezingen komen, zul len we hun eens herinneren aan deze adaad der vrijzinnigheid, die mooi weer speelt op reken i*»0, van de „clericale" belastingbetalers, en het. gemeentebelang ten profijte van haar eigen richting opoffert. Wie kaatst moet den hal verwach ten, zegt de correspondentvolko men juistde kaatspartij is nog niet ten einde." Letteren en Kunst. Het concours van het Provinciaal Groninger Rederijkersverbond zal dit jaar in November gehouden worden te Zuidhorn. Juryleden zijn de h.h. H. Nieweg, to Farmsum ds. J. E.__ do Vries, te Buitenpost en ds. J. van Giffen te Zuidhorn. INHOUD VAN TIJDSCHRIFTEN. „Eigen Haard" van deze week be vat een vervolgstuk „Gees" door L. KlaverLouis Daniël Petit met por tret De Wapensmid van Gabriél Melsu door Jer.o. de Vrieshet der de stuk van „In Bretagne" door J. Eignehuis met illustration naar pen- teekeningen. Kijkje op de Nieuw- martk te Amsterdam met een plaat naar een teekening van II. A. C. Dek ker. „Wittiana" door J. L. Dalen, enz. No. 41 van „Op den Uitkijk" geeft een vervolgstuk. In Midden-Bretagne en een paar kleinere stukjes. Het 165ste nummer van het Tijd schrift voor Armenzorg en Kinderbe scherming bevat het 4de stuk van het artikelUitbesteding van Weezen door Armbesturen en Diaconiëneen tweede vervolg van het „Armenwe zen in de Hoofdstad in 1903"* door J. F. L. Blankenberg. Verder do gewone rubrieken. No. 37 van „Floralia" geeft stuk ken over: Bestrijding van schadelijke insectenSquare Het practisch nut dei- Plantenkunde voor den Land- en Tuinbouw en de bloemencultuur Ooftbouw Zeldzame Hyacinthencul- tuurGrassen en Cypers, enz. Het bijblad „Avicultura" bevat ar tikelen over De Krooneend Kamer vogels Kennelnieuws enz.

Haarlem's Dagblad | 1904 | | pagina 5