RIïÉ-HÉboiister Amstei'damscise Benrs faillissement. Costuumnaaister. 2de Coupeuse Gevraagd: een flinke Dagmeid Dienstbode Flink Dagmeisje TE KOOPV heid kragen, manchetten, kindersok jes en kinderschoentjes, welke goede ren hem vanwege den expediteur Roodzant of een kostuumnaaister te 's-Gravenhage den 25sten Mei, in twee doozen verpakt, ter bezorging waren toevertrouwd 3o. dat hij in de maand Mei 1904 een bedrag van 15.96 en een van 5.79A zich heeft toegeeigend, welke bedragen hij onder aftrek van loon en oorschotten in ontvangst moest nemen op twee hem ter bezorging ge geven pakjes. De beklaagde woonde in November 1903 te 's-Gravenhage, vervoerde dik werf goederen uit de motorschuit van den heer Roodzant, die van Amster dam op Den Haag vaart en kreeg ook meermalen goederen ter bezorging- van den heer Roodzant, wanneer deze het niet af kon. Den 9den November was dit ook het geval, maar bij het afladen van de goederen in Den Haag geraakten verschillende colli te wa ter. In de consternatie kreeg hij het pak schoenen te veel mede. Met die schoenen wist bekl. geen weg hi; beleende ze, behield een paar voor zich en thans, ter terechtzitting, heeft hij nog een paar aan de voeten. Van tie kost.uumrokken, enz., die de be klaagde zelf njet in ontvangst geno men had, raakten de adressen zoek. Ook deze goederen werden door den beklaagde mede naar huis genomen en grootendeels beleend. De afzender der pakjes, die onder rembours verzonden werden, moeide de politie met het geval, toen bekl. het geld niet afdroeg. Bekl. vervoeg de zich toen tot hem, zeggende: .ik heb het geld opgemaakt en in mijn huishouden gebruikt, maar zal u be talen." De afzender, geen vordering op be klaagde willende hebben, refereerde zich aan hetgeen de politie met bekl. wilde doen. Beklaagde bekende dat liet geld in zijn huishouden was gebruikt. In 't geheel werden er in deze zaak 17 getuigen gehoord. Het O. M., jhr. rar. Bosch van Oud- Amelisweerd, noemde dezen beklaag de het slachtoffer van de zeer slechte gewoonte om zich zonder kapitaal aan' het hoofd eener zaak te plaat sen. Spr. achtte het een geluk, dat de bekl. is ontdekt, want uit het gcheele complex van feiten blijkt, dat hij ongetwijfeld met de diefstallen zoh' zijn doorgegaan. De gepleegde feiten zijn zeer ernstig, maar er zijn ook verzachtende omstandigheden. Spr. eischt tegen den beklaagde één jaar gevangenisstraf, onder aftrek van 2 maanden preventieve hechtenis (zijn voorloopige hechtenis duurde Si maand). De ambtshalve aan den beklaagde toegevoegde verdediger, oir. \V. J. M. Koch, pleitte clementie. 13 October a.s. uitspraak. Uit de Arbeiderswereld STAKING DER GLASBLAZERS. De Schied. Ct. schrijft Donderdagmorgen heeft de direc teur der fabriek De Schie de kern van zijn personeel bij zich doen komen, om hen eens ernstig toe te spreken en te wijzen op de gevolgen, die voor het personeel uit een volgehouden staking voortvloeit. Hij noodigde hen daarbij uit hem vóór 12 uur 's mid dags mededeeling te doen van hun besluit, of zij hét werk zullen hervat ten of niet, daar hij bij een voortdu ring van de staking op dat uur de vuren zou laten uithalen. De besprekingen hebben niet tot het beoogde resultaat geleid. De stakers houden hun eisch hardnekkig vol en de patroon verklaarde evenmin van toegeven te willen weten. Het verzoek der werklieden, om het hoofdbestuur van den glasblazersbond bij deze con ferentie tegenwoordig te doen zijn, werd door den patroon afgewezen. Eenparig werd door de stakers beslo ten vol te houdenook de werklie den, behoorende tot Patrimonium, be sloten in gelijken geest. Alle vuren zijn dientengevolge op de glasblazerij De Schie gedoofd. Als een der nadeelige gevolgen van de werkstaking in de glasindustrie wordt medégedèeld, dat een. aangebo den contract voor de lévering van 3 millioen flesschen door de glasblaze rij De Schie is moetenvan de hand gewezen worden. Aan deze levering zou een arbeidsr loon hebben gezeten van ƒ30,000. Uit de Omstreken BLOEMEND AAL. VERGADERING van den Raad der gemeente Bloemendaal op Donderdag den 6den October 1904, des namiddags te half acht uur. Daar den Burgemeester door Ged. Staten een verlof van 4 weken is ver leend, wordt de vergadering gepresi deerd door den heer Rouwens, wet houder. Afwezig was alleen de heer Bis- pinck, die zich buitenslands bevindt. Nadat dé notulen waren gelezen en goedgekeurd, en het schrijven was voorgelezen, meldende, dat den Bur gemeester verlof was toegestaan, om zich voor den tijd van 4 weken bui ten de gemeente op te houden, begon de Raad aan den hoofdschotel der agenda, de begrooting voor 1905, waarvan een aantal posten stof vopr discussie te over opleverden. Het begon al bij de vaststelling van het salaris des Burgemeesters. B. en W. stellen voor dezen post van 1400 op 1500 te brengen, hetgeen de heer Koolhoven niet wenschelijk vond, daar er iii 't uitzicht is gesteld, dat het burgemeestersambt en het Secre tarisschap zullen worden gescheiden. De heer Koolhoven wilde nu wachten met de salarisregeling, tot die zaak haar beslag heeft gekregen. De heer Ter Hoffsteede spreekt in gelijken geest. De heer Tideman vraagt den Voorz. de motieven, welke tot verhooging aanleiding hebben gegeven, waarop de Voorz. antwoordt, dat er geen an dere motieven zijn, dan die de heeren reeds kennen. Aangenomen wordt nu het voorstel des heeren Koolhoven, om de verhoo ging van het salaris te schrappen. Bij de behandeling van de salaris sen vodr de politie-beambten, merkt de heer Koolhoven op, dat de 2-de politiebeambte 700 behoort te verdie nen en niet 650, zooals in de begroo ting staat. Volgens de opmerking van den heer Koolhoven wordt besloten. De post over de gemeente-werken gaf B. en W. aanleiding om voor te stellen de betrekking van gemeente architect te doen vervallen en in-, plaats daarvan een betrekking van opzichter te scheppen. De heer Ter Hoffsteede is ertegen dit voorstel bij de begrooting in be handeling te nemen en geeft in over weging tot uitstel over te gaan, waar toe besloten wordt, nadat de heer A. Roozen gevraagd had. of 't het doel van B. en W. is den tegenwoordigen functionaris zoo maar aan den dijk te zetten. Bij de behandeling van den toestand der wegen wordt er op gewezen, dat de Bentvelderweg en het pad langs de Brouwersvaart dringend verbete ring behoeven. De Voorz. meent, dat het laatstge noemde pad particulier eigendom is, doch de heer A. Roozen deelt mede, dat volgens den ligger de gemeente aansprakelijk is voor het onderhoud. B. en W. zullen voorts een opmer king van den heer Jhr. Boreel in over weging nemen, om den Aerdenhouts- weg geheel te bestraten. De heer Koolhoven wilde tevens de Korte Kleverlaan laten bestraten, daar de Kleverlaan door de gemeente Haarlem zoo goed wordt verbeterd. De Voorz. deelt mede, dat er een schrijven van de gemeente Haarlem is ingekomen, waarbij deze gemeente niet alleen aanspraak maakt op het eigendomsrecht van de Kleverlaan, doch ook op dat van de Korte Klever laan en de Busken-Huetlaan. Bij den post salarissen voor de politiebeambten brengt de heer Kool hoven onder de aandacht een vroe ger ingediend request van den veld wachter De Vries, die door het mis sen van sommige emolumenten 145 te weining meent te ontvangen. In plaats de verhooging van ƒ50 door B. en W. voorgesteld, wil spr. 100 verhooging toestaan. Dit punt zal nader besproken wor den als de Burgemeester weer in de gemeente aanwezig is. De Voorz. zegt voorts overweging toe van een opmerking van den heer Jhr. Boreel, om het nieuwe hulppost kantoor te Vogelenzang telefonisch'te verbinden met het telegraafkantoor te Haarlem of te Heemstede, om op die wijze de telegrammen sneller te kunnen doen overbrengen. Bij de behandeling der inkoinsten spreekt de heer Tideman er zijn ver wondering over uit, dat op de be grooting niet geboekt is. de som, door de Mij. Hartenlust gestort als bijdra ge in onderhoud van wegen, enz. De Gemeente kan toch geen aparte geld sommen onder haar beheer hebben, die niet verantwoord worden op de begrooting De Voorz. dankt den heer Tideman voor zijn inlichting. Hiermede was de begrooting teD einde en begon de Raad aan de ver dere punten der agenda. Ingekomen was een schrijven van Ged. Staten, waarbij de machtiging verleend wordt, om een leening aan te gaan van 16.000 a 4 met een jaarlijksche aflossing van ƒ1000, te beginnen met 1906. Het kohier der schoolgelden over het 2de kwartaal van 1904 wordt vast gesteld op 238.61. Aan de orde komt nu een voorstel, waarover de vorige maal reeds inbe- sloten vergadering was gesproken. De quaestie is n.l. deze, dat de gemeente architect niet voldaan heeft aan de opdracht van den Raad, om een goed plan te maken voor den bouw van ambtenaarswoningen en nu willen B. en W. een ander met het maken de zer plannen belasten. Aangenomen wordt het voorstel van den heer Ter Hoffsteede, om deze zaak aan te houden, daar een deskun dige, hierop door B. en W. gehoord, een ongunstig rapport over het bestek had uitgebracht, waarop de gemeente architect zich evenwel nog niet heeft kunnen verdedigen. Bij het voorstel, om een 8tal petro leumlampen bij te plaatsen in de Dompvloedslaan, Zomerzorgerlaan, Koepellaan en ..elders", dient de heer Koolhoven een amendement in, om dit getal, (dat bleek 10 of 11 en niet 8 te zijn), op 4 terug te brengen, om dat, wanneer men eerst weer petro leumlicht neemt, de zaak over de electrische verlichting weer hangende blijft. De heer Koolhoven vindt den toe stand betreurenswaardig, hetgeen de Voorz. toegeeft. De schuld ligt even wel bij den heer Mr. Van Styrum, die de stukken nog steeds onder zijn be rusting heeft. De heer Tideman is tegen het araen dement-Koolhoven, daar het beter is petroleumlampen te hebben, dan hee- lemaal geen licht. Dan toont men tevens aan de E. N. E. M., dat de Gemeente niet afhan kelijk is van de Mij. en dat zij des noods met petroleumlampen de Ge meente kan verlichten. Toen het voorstel van B. en W. in stemming gebracht werd, staakten de stemmen. Omtrent de rooilijn langs Belvédère wordt besloten deze zaak aan te hou den, daar de wenschelijkheid werd uitgesproken, om deze rooilijn vaatte stellen gelijk met den ligger der we gen. Het voorstel tot afschaffing der kermis werd door B. en W. ingetrok ken, nadat de heer Ter Hoffsteede er op gewezen had, dat B. en W. eerst moeten komen met een bepaald voor stel om een volksfeestdag in de plaats te stellen der kermis. Tot leden der Commissie volgens art. 5 van het Reglement op de we gen werden benoemd de heeren Rou wens. C. Roozen en A. Koolhoven, die hun benoeming aannamen. Deze benoemingen doen den heer Tideman opmerken, dat niet de Raad, maar de Voorz. deze Commissie moet benoemen. Besloten werd, Ged. Staten uit te laten maken, of deze benoeming juist of onjuist geschied is. Nadat op voorstel van den heer Ter Hoffsteede. besloten was de ingeko men stukken en de mededeelingen te laten liggen tot de volgende vergade ring, ging de Raad in geheim© zit- ting, om de belastingreclames te be handelen. OVERVEEN. Ouders of voogden, die voor lumrie kinderen of pupillen voor den cursus 19041905 herhalingsonderwijs wen- schen, kunnen zich vervoegen bij het hoofd dier school alhier, den heer C. J. Th. Leistikow, liefst voor den 15en dezer maand. De cursus voor jongens begint 1 Novemb. en eindigt 1 Mei daaropvol gende. Het onderwijs wordt gegeven Maan dag, Dinsdag en Vrijdag, 's avonds van 6 tot 8 uur en omvat de vakken Nederlandsche taal, rekenen, hand- teekenen ui kennis der ir<»unr Het herhalingsonderwijs voor meis jes wordt gegeven het gcheele jaïir door en wel eiken Woensdag van 1 tot 4 uur en omvat de vakken nut tige handwerken, Nederlandsche taal, rekenen en kennis der natuur. Alleen leerlingen, die de school Voor lager onderwijs hebben doorloo- pen, kunnen aan die cursussen deel nemen. HEEMSTEDE. Tegen J. P. van der Klashorst is proces-verbaal opgemaakt, wegens diefstal van zakken uit den tuin van den heer J. Wilhelmus, gelegejj aan den Binnenweg alhier. Door den hevigen storm op giste ren is in de Leidschevaart een zand bak gezonken. HILLEGOM. Donderdagmorgen, toen een gasfit ter bezig was een gasmeter te stellen, bij een der bewoners aan de Haven sprong de brandende spirituslainp, waardoor de werkman hevige brand wonden in het aangezicht bekwam. Geneeskundige hulp werd ingeroe pen. Zaterdagavond zullen in het hotel Sistennans de prijzen, van het alhier gehouden Bloemencorso, worden uii gereikt. Een ledenvergadering van de afd. Hillegom van de algemeene vereeni- ging voor Bloembollencultuur is voi r deze gelegenheid uitgeschreven. Bij de aanbesteding, gehouden te Amsterdam, voor het uitbreiden enj verbeteren van de Artillerie-inrichtin gen aan de Hembrug, onder het be heer der Genie, was laagste inschrij ver de heer I. de Vries, alhier voor ƒ2635. HAARLEMMERMEER. De heer N. v. Wijngaarden, klerk bij de Posterij en Telegrafie te Haar lemmermeer, is overgeplaatst naar Amsterdam (Telegraaf) en in zijne plaats benoemd de heer J. Bebius van Amsterdam. De groote paardenmarkt, gevolgd door eene» landbouwverloting, zal ge houden worden op 20 October te Hoofddorp en de verloting op 21 Oc tober a. s. Op de veemarkt Donderdag j.l. wa ren aangevoerd 87 koeien. De vare koeien golden 120160 de kalf-koeien ƒ200 17 vaarzen, waar van dé prijzen waren ƒ65—ƒ85 per stuk. De handel was matig. SLOTEN. Donderdagavond is onder deze ge meente afgebrand de boerderij van mej. de wed. P. Prins, zijnde thans onbewoondin één uur tijds was van de grootendeels houten, oude woning niets dan een puinhoop over. Wij vernemen dat de woning verzekerdis. VELSEN. Door de Vereeniging van Landbou wers alhier, is de levering van pi. min. 175,000 zuivere lijnzaadkoeken, opgedragen aan de Ruhrorter Oliefa- briek te Amsterdam, voor ƒ9.45 per 100 K.G. Vervolg Stadsnieuws Medaljes Harmonie. Bij den heer Chr. Huyboom, Kam perstraat alhier, zijn tentoongesfehi de medaljes, welke de vereeniging ..De Hirmonie" behaald heeft in den laatsten wedstrijd te Zaandam. De prijzen zijn een eersten prijs en een eere-prijs, behaald in de hoogste afdeeling van den wedstrijd. Te water geraakt. Donderdagmiddag, terwijl een schip per met zijn vaartuig in 't Noorder- Spaanie voer, had zijn zoontje het ongeluk over boord te vallen. De ve der, die dadelijk met een roeiboot de plaats naderde, waar de knaap was weggezonken, mocht het genoegen smaken, den drenkeling behouden aan, boord van zijn schip te brengen. Proces-verbaal. Proces-verbaal is opgemaakt we gens straatschenderij en het met een motorfiets rijden op een voetpad in den Hout. Haarlem. In de Dinsdag 4 October j.l. gehou den Algemeene Vergadering van de Scherpschutters-vereeniging „Haar lem" zijn tot definitieve bestuurs leden gekozen de heeren C. F. Arnold, Voorzitter, Teyler- straat 48C. Boon Pzn., Secretaris- Penningmeester, Anegang 10; H. A. Kroes, Commissaris, Anegang 7R. van Solingen, idem, Amsterdamstr. 25 A. J. Wennekes Sr., idem, Phoe nix. Verplaatsing der Groen- tenmarkt. De verplaatsing van de groenten- markt van de Turfmarkt naar den Koudenhorn schijnt bij het gemeente bestuur weer een punt van ernstige overweging uit te maken. Zooals men zich herinneren zal, werden indertijd door de gemeente de welgronden aan den Koudenhorn van de eigenaren reeds gekocht met de bedoeling die markt daarheen over te brengen. Over een besluit tot dergelijke verplaatsing heeft de Raad te be slissen. Gemengd Nieuws EEN BERUCHT MOORDENAAR. Dessous-le-Moustier, een berucht moordenaar en tevens de oudste ver oordeelde in de gevangenis te Leu ven, is daar dezer dagen overleden. Hij had eigenlijk schrijft het Handelsbl. van Antwerpen de spe cialiteit van schaapherder te ver moorden. Hij was schepene vanHor- nu en dreef grooten handel in scha pen. Nu en dan verdween er een. schaapherder of een schapenkoopman en men hoorde van die mannen niet meer spreken. Reeds vermiste men er een klein dozijn, wanneer men ein delijk vaststelde, dat al die lieden verdwenen, nadat zij bij Dessous-le- Moustier eene bestelling schapen had den gedaan en er te zijnent het be drag van gingen ontvangen. Huiszoe king werd ten-slotte bij den verdach ten schepen bevolen, die als zeer def tig man doorging. Onder het mesten den vloer van een geitenstalleken, vond men zeven mannenlijken, zeven menschelijke geraamten neven elkan der liggen. Wanneer de magistraten van het parket aan Dessous-le-Moustier vroe gen, waar zijne andere slachtoffers gebleven waren, vermits er meer dan zeven spoorloos verdwenen, ant woordde de beruchtte moordenaar zeer koelbloedig„Je n'en ai croqué que sept" (Ik heb er maar zeven ge kraakt). Hij was ook verdacht zijne vrouw vergiftigd te hebben. Onder de vermoorden waren de drie gebroeders Thirion en zijn schoonva der, dien hij vergiftigde, omdat deze wist van de moorden op de Thirions. Toen hij door het assisenhof van Bergen ter dood veroordeeld werd, barstte heel de zaal in toejuichingen uit. Het was op 22 Maart 1870. Hij heeft dus ruim 34 jaren na zij ne veroordeeling in de gevangenis van Leuven doorgebracht, waar hij de wachters menig zuur oogenblik heeft doen beleven. Sterk als een reus, heeft hij hen meer dan eens pogen te vermoorden. Nooit gelukte men erin, hem te doen werken. Hij stierf aan eene beenziekte, die hem schrikkelijke pijnen heeft doen lijden. MENSCHENETERS IN KAMEROEN Het maandschrift „Natur und Of- fenbarung" vertelt interessante dingen •van den volksstam der Bakoko's, die het' binnenland van Kameroen be woont. De eenige onderzoekingsreizi ger, die ooit dit volk bezocht heet, was Eberliard von Schlopp, die vóór hij naar Kaïneroen reisde de taal en de zeden der Bakoko's leerde en hun daardoor meer vertrouwen inboezem de. Von Schlopp heeft zich veertien 'maanden bij de Bakoko's opgehouden terwijl vóór hem nooit-iemand de grens van hun rijk overschrijden mocht. Hij deelde mede, dat de Ba koko's eerst 200 jaren in hun tegen woordige woonplaats verblijf houden, daarom worden zij door de kustne- gers „Uelle" (vreemdelingen) ge noemd. In hun zeden is veel wat hen van hunne naburen onderscheidt. De hoogste autoriteit is de „raad der ouden'\ die het ambt van opperst ge rechtshof uitoefent. De raad spreekt vrij of veroordeelt tot de doodstraf, een tusschenweg is niet mogelijk. De veroordeelde wordt geboeid voor de krokodillen^ geworpen. Dit is de eenvoudigste manier van de toepas sing van de doodstrafde verscherp te doodstraf is vreeselijk. Den veroor deelde wordt de buik opengereten en die gevuld met keisteenen, waarop hij in de rivier geworpen wordt. Of wel hij wordt met den arm aan een boom tak vastgespijkerd en zoo ten prooi aan de roofdieren achtergelaten. Of wel, hij wordt levend ;in een mieren hoop geworpen om daar stukje voor stukje afgeknaagd te worden. Het huwelijk is bij de Bakoko's uitr sluitend een handelszaak. Ofschoon de prijs voor een vrouw tusschen de honderd en drie honderd gulden be draagt, koxnt het niet zelden voor, dat een man 50 of 60 vrouwen heeft. De vrouwen moeten hard werken, want de koopsom moet er worden uit gehaald. Zij .worden beschouwd ais goede geldbelegging. De menschen- eterij is een van de hoofdeigenschap- peil van den Bakoko. Zij beschouwen het menschenvleesch niet als gewoon voedsel, evenmin eten zij het, als vele natuurvolken van de Zuidzee uit „mo- reele" beweeggrondenmaar het komt voort uit haat tegen den vij and". Zij eten hun vijanden op om ze ker te zijn van hun vernietiging. In de godsdienstige gebruiken en ideeën verschillen de Bakoko's zeer van andere Afrikaansche stammen. Zij kennen geen fetisch, geen hel en geen duivel, doch gelooven. dat elke zondaar zijn straf op aarde ontvangt. SLACHTOFFER VAN X-STRALEN. Volgens de Amerikaansche bladen is zekere Daily, een gewezen assis-| tent van Edison, die in den eersten tijd der proefnemingen met X-stralen erge blaren kreeg aan handen en ar men, overleden. Uit de „brandwon den" was kanker ontstaan. OORLOGSVARIA Koeropatkin heeft over de-beweer de schending van de Chineesche hei ligdommen bij Moekden een telegram aan den Czaar gezonden. Hij seint Daar ik door een klacht van den Chin, ambtenaar vernam, dat on ze soldaten boomen omgehakt hadden in het heilige bosch bij de keizerlijke graven te Foe-lin. ben ik dat bosch gaan bezoeken. Dc klacht was onge grond. Er was geen enkele boom be schadigd binnen het park waar de grafsteden liggen. Bij de ingangen van dat park staan schildwachten. Ook hebben de Chineesche ambtena ren. met de bewaking der heiligdom- .tnen belast, mij verklaard, dat zij niets tegen onze soldaten in te bren gen hadden. Er is niets anders ge beurd, dan dat de troepen, om voor schietoefeningen ruim baan te maken, op den linkeroever van de Hoen-ko rijen boomen hebben omgehakt; en voor het herstellen van een weg eeni ge tientallen boomen gebruikt hebben die buiten de omrastering van het park stonden. Vooraf was de goed keuring van den bewaker van het heiligdom daarop verkregen. Koeropatkin voegt er bij. dat het heiligdom door de Chineezen zelf slecht onderhouden wordt, en dat een Mandsjoersch ambtenaar dezer da gen gevangen gezet is omdat hij han del dreef in voorwerpen, uit het hei ligdom afkomstig. In een Donderdag gehouden rede voering te Tokio, verklaarde graat Okoema, dat de natie zich moest voorbereiden op een langdurigen oor log. Het is nog onmogelijk den duur ervan te schatten, maar hij zal op zijn minst twee jaar lang voortgezet worden en een uitgaaf van twee mil- lard jen meebrengen. Japan zou ko mende jaar 500 millioen jen moeten leenen. Okoema vermaande de natie, om hare krachten te sparen en ge tuigde van zijn onwankelbaar ver trouwen in den goeden afloop. De gouverneurs van de prefecturen hebben Donderdag met het kabinet een samenspreking gehouden. De pre fectorale uitgaven zijn sedert het be gin van de vijandelijkheden besnoeid met 20 millioen jen, terwijl nog an dere bezuinigingen zijn ingevoerd. 376«te Stsatalotery. TREKKING VAN '7 OCTOBER. 5e KLASSE 17e LIJST. Nos. 20966 premie van ƒ3000. No. 20966 ƒ3000. No. 20465 400. No. 1790 en 4917 elk ƒ100. PRIJZEN VAN 70 2 6168 11285 13715 14919 20841 499 6731 12269 13836 15813 1410 9911 12431 14030 19837 3573 10773 13078 14852 19822. NI1TEN. 390 2368 6064 9876 13802 17117 19491 685 2478 6327 10323 13864 17598 19636 1146 3311 6526 10544 13975 17689 19758 1227 3743 6715 11013 14420 17923 19823 1281 3882 7549 11034 14564 18149 20329 1405 4329 7616 11423 14723 18343 1476 4479 7698 11860 15078 18474 1582 4674 8134 12605 15345 18601 1592 4705 8149 12710 15984 18626 1988 5268 9214 12818 16846 18689 2009 5629 9418 13085 16980 18830 5e Klasse 16e Lijst1350 met niet m.z. 1320. 9589 m.z. 9539. 12309 m.z. 11309. 9215 (ƒ70) en 18512 (ƒ70) m.z. met. niet. 7504 en 7507 ontbreken. 18203 en 20349 vervallen. 7032 (ƒ70) m.z. 7082 (70). INGEZONDEN. Voor den inhoud dezer rubriek stelt de Redactie zich niet aan sprakelijk. Van '"ngezonden stukken, ge plaatst of niet geplaatst, wordt de copy den inzender niet terug gegeven. Haarlem, 6 Oct. 1904. Geachte Redactie! Gij noodigt me als 't ware tot tegen spraak in uw artikeltje over mijn af treden als lid van den Raad, voorna melijk met de passage waar ge zegt dat er velen zijn die meenen plotse ling veel verandering te kunnen brengen in het gemeentebestuur en is u wel zoo vriendelijk mij bij deze rubriek in te deelen. Mag ik u herinneren dat ik op de kiezersvergadering in het Bronge bouw tijdens mijn candidaatechap uitdrukkelijk heb verzekerd en be toogd, dat ik meende hiertoe niet te behooren. Woordelijk heb ik toen gezegd „het spreekt van zelf dat het niet aangaat tot u (de vergadering) te zeggen kiest ons of mij, wij zullen het beter en anders doen, wij hebben op 't stuk van besturen geen routine, en weten dus niet of wij het beter kunnen dan anderen." enz. Hieruit mag blijken, dat ik, hoe wel tot de oppositie behoorende, geen knollen voor citroenen heb verkocht. Uw overige aardigheden zijn u ge schonken. Achtend, HOFLAND. Burgerlijke Stand Bevallen: 5 Oct W. ReindersFijn- vandraat d. 6 Oct R. KnolBuik- huizen z. A. J. TersmittenSaf- free d. 7 Oct. G. J. Koning Meijer d. Overleden6 Oct. E. v. Eek— Scheepmaker, 64 j., Aalbertsbergetr. Stoomvaartberichten. Het stoomschip Lawoe, van Rot terdam naar Java, vertrok 6 October van Suez. Het stoomschip Gedé, van Java naar Rotterdam, vertrok 6 October van Perim. Het stoomschip Besoeki. van Java naar Rotterdam, arriveerde 6 October te Suez. Het stoomschip Koning Willem III, van Batavia naar Amsterdam, ver trok 5 October van Sabang. Het stoomschip Java, van Amster- dam naar Batavia, arriveerde 6 Oct. te Sabang. Het stoomschip Bali, van Java naar Amsterdam, vertrok 5 October van Sabang. Officieele berichten KENNISGEVING. Burgemeester en Wethouders van Haarlem, Gelet op art. 8 der Hinderwet Doen te weten, dat bij huiuie be schikking van 4 October j.l. hunne beslissing op het verzoekschrift van C. J. Paulen, om vergunning tot op richting van eene oliekokerii in het perceel aan de Anüioniestraat No. SB Kad. Sectie D No. 6209, is verdaagd voor den tijd van vier weken. Haarlem, 6 October 1904. Burgemeester en Wethouders voor noemd, BOREEL. De Secretaris, PIJN ACKER. door bemiddeling van do firma VAN VLOTEN DE YRIBS Ginter. Heden Dd.SOrt. 71. 7 Oef. niiddenW. cpsniugtk. Cert Intern-Lfndsijcdicsa:... 51 Aand Koninki. Petroleum494«/s 491 Moeara Eniiu118117»/* Rnmatn» Pal om ban g 60»/ j» C«rt Preferente Peruvian Corp 31,s/u 30'5/ia Cm Atchusor. Topeka.S2i?/M 8is/s* Denver Rio Grande 28 JErie.i33»/ï6 32?/» K. C. Southern2i&/g 24?/4 Pref. do46i ie 45s t Cm Missouri Kansas Lexaa 25?/3l 24 Vs New-York Ontario "Western 34 34i/s Norfolk 011 Western70lJ/i# 70 Southern Pacific.58 58»/a Southern Rails32»/» 31»'» Union Pacific104»/* 103»/* Wabash- Pref. do Cm Steel Corporation13?/$ IS*/? Rook Island27»/g 2e pref. Mexican Nation*:23 20 New Orleans10»// lCfi/n 40/0 Conv Union bondsIOI'/jj 103>/g Cm Oar en Foundry... 23*/, 22s/» Advertentiëii. P. D. Scheiding van tafel en bed. Bij vonnis van de Arrondissements Rechtbank te Haarlem, d.d. 20 Sep tember 1904 is verklaard, dat de Echt- genooten BARTA, JOHANNA, WIL- HELMINA SCHOO, wonende te Hille gom, en TEUNÏS HASTER, zonder bekende woon- of verblijfplaats, zijn, gescheiden van tafel en bed met al de gevolgen van dien. De Procureur der Eischeres Mr. F. A. BIJVOET. Bij vonnis van de Arrondissements Rechtbank te Haarlem, dd. 4 October 1904. is WILHELMUS VAN REST, Wihkelier in Tapijten, wonende te Haarlem, verklaard in staat van faillissement, met benoeming van den EdelAchtb. Heer Mr. A. van de Kop pel Gz. tot Rechter-Commissaris en van den ondergeteekende, Advocaat en Procureur te Haarlem, Anegang 44 tot Curator. De Curator, Mr. H. MANGER CATS. Eén grondig bekwame Costuum naaister heeft nog eenige dagen dis ponibel. Br. No. 6569, bur. v. d. Blad. GEVRAAGD, extern. Brieven met op gaaf leeftijd, verlangd salaris en vo rige werkkring. Br. onder No. 6576 Bur. v. d. BL nog eenige dagen disp. hebb., zag dia gaarne bezet. Neemt ook werk aan huis aan, ook Reformcostuums. Br. onder No. 6577 Bur. v. d. Blad. Gevraagd te Ann-terdam: met 1 Nov. in een klein gezin een FLINKE DIENSTBODE als MEID ALLEEN P. G., genegen de zomer maanden mede naar Zandvoort te gaan. Loon ƒ110. Zonder goede' getuigen onnoodig zich aan te melden. Brieven of zich aan te melden Van Eeghenstraat 54 (huis) Amsterdam. GEVRAAGD zoo spoedig mogelijk eene nette Brieven No. 6574 Bur. van dit BI. öiet'ónder dé 20' jaar. "Adres Spekétr. No. 8, Café. GEVRAAGD met November of half Dec.,, wegens huwelijk der tegen woordige een flinke AdresGroote Houtstraat 67. GEVR11GD. Loon ƒ100, niet beneden de 18 jaar. Jansweg 47 hoek Parklaan. een WERKPLAATS m. ruime BOVEN WONING. Brieven onder No. 6578 Bur. van dit Blad.

Haarlem's Dagblad | 1904 | | pagina 3