rieK en W. Th. PIELAGE,! fat alt ar te Laamrtlen raar? Koloniën. G. KRANENBURG ZOON. w Dragées k la Gascara Z Firn VA* TUBERGE* - Srsoti Heetstraat 141 - ApoUntk Heden Ontvangen de aller fijnste alom bekendi GELDERSCHE ROOKWORST. De Rijnlandsche Hypotheekbank Groote Houtstraat 149, Haarlem' E. N0ACK, Hofleverancier, Groningen. GELDERSCHE WORST Frankforter Knakworst HOOFDKAAS Haagsche Leverworst was waar. maar hij behoefd© niet te vreezen, want er was een schikking van betaling getroffen waarmee hij tevreden was. Beklaagde is eenigen tijd nadat de zaak uitgekomen was bij getuige gekomen om hein de be-- taalde kosten terug te geven. Ilij zeide toen,,ik heb vergeten het dwangbevel te beteekenen." Be klaagde trok ook thans voor het Hof al zijn gedeeltelijke bekentenissen te rug. Het is zoo lang geleden dat hij niet meer weet of hij het dwangbe vel beteekend heeft of niet. Nadat verschillende raadsheeren beklaagde het onhoudbare zijnen ont kent enis, tegen alle getuigenverkla ringen in, onder het oog hadden ge bracht, nam de advocaat-generaal het woord. Spreker trachtte aan te toonen, dat uit de valschheid nadeel kon ontstaan, en vroeg bevestiging van het vonnis der Utrechtsche recht bank. Mr. van Gigch trachtte aan te too nen dat bekl. thans maar schijnbaar een andere verklaring heeft afgelegd dan voor de rechtbank. Het verweer van beklaagde luidt thansin mijn stuk de authentieke akte, staat dat het dwangbevel is uitgebracht, dus ik moet aannemen dat liet waar is. Na ontwikkeling van nog eenige ver weermiddelen bleef pleiter volhouden bij zijn verzoek om vrijspraak. Uitspraak over 8 dagen. ERFGOOIERSQUAESTIE. Het Gerechtshof te Amsterdam deed uitspraak in de zaak der erfgooiers Jan Majoor, Harmen Vos, Gijsb. de Graaf, Wm. de Graaf en Lan\b. de Wit, die door de vijfde kamer der Rechtbank te Amsterdam tot één maand gevangenisstraf werden ver oordeeld ter zake van diefstal door meer vereenigde personen (diefstal van hout, toebehoorende aan de Mij. tot expl. van bouwterrein ,,Crailoo", van een perceel gelegen aan den Hui- zerbotweg te Blarikum, gepleegd op 13 Maart 1903.) Het Hof vernietigde het vonnis der Rechtbank als niet behoorlijk gemo tiveerd, omdat daarin onbeslist was gebleven aan wie de hoornen behoor den, daar onbeslist is gebleven aan wie de grond behoorde. Opnieuw rechtdoende overwoog het Hof, dat door den inhoud der stuk ken en de afgelegde getuigenverkla ringen gebleken is, dat de bedoelde grond en de daarop staande boomen aan de Mij. „Crailoo" toebehoorden. Met wij spraak van het meer ten laste gelegde en onder afwijzing van 1 de vordering tot schorsing van het geding, werden de vijf beklaagden schuldig verklaard aan diefstal door] twee of meer vereenigde personen en ieder veroordeeld tot één maand ge vangenisstraf. voor de voorstanders en 664 voor de tegenstanders. Dit moet zijn 82£ en 68. Doch erger dan deze onjuistheid is het feit. dat de replieken niet ge noemd zijn 60J voor de tegenstan ders en 45 voor de voorstanders. Waardoor het eindresultaat wordt 1274, voor de voorstanders en 1281/2 voor de tegenstanders. Doch onze onderzoeker heeft zijn enquête verder uitgebreid. Hij heeft berekend het aantal kolommen, die na afloop der algemeene beschouwin gen over de Staatsbegrooting voor 1904 reeds in die zitting gevuld wa ren door Kamer leden. Hij kwam daarbij tot dit resultaat de socialisten 2694 kolom de vrijz. dem. 119|de Unieliberalen 123de oud-liberalen 96, de christ.-hist. 91 de antir. 105, de R.-K. 814. Tezamen 8854 kolom, waarvan 608 voor de lin kerzijde, en 2774 voor de rechterzij de. De heer v. d. Zwaag is bij de so cialisten gerekendde heer Staal man bij de antirevolutionairen. De socialistische kolommen vormen 30.4 pet. van het geheele aantal ko lommen." INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 30 cents per regel. Bedreiging. De kastelein Cornells van Dam meende voor ƒ3.50 benadeeld te zijn door zekeren L. H. de Boer. Op 20 Mei greep hij dezen op den Amstel- veenschenweg te Amsterdam beet en zei, dat hij hem niet zou loslaten vóór hij zijn geld had. ,,Je zal eer-1 der sterven onder mijn handen vóór ik je loslaat", waren zijn woorden geweest. De aangegrepene werd toen angstig en betaalde. Maar thans moest Van Dam. zich voor dit feit verantwoorden en vroeg het O. M. bij de Amsterdamsche Rechtbank 14 dagen gevangenisstraf tegen hem. Arr. Rechtbank. (Vervolg der zitting van Donderdag 13 October). Mishandeling. Na de pauze werden verschillen Je zaken behandeld betreffende mishan deling. Tegen F. Swart te Velsen, die op 13 September R. v. d. Ploeg een slag in het gelaat had gegeven, toen deze weigerde hem aan het werk te zetten, werd door het O. M. een gevangenisstraf van zes weken ge- eischt, met het oog op do ongunstige reputatie van beklaagde. R. Kakes en J. Tjipjes t.e Assen delft hadden zonder reden zekeren Offenberg aangegrepen en mishan deld. Kakes hoorde een gevangenis straf van 1 week tegen zich eischon terwijl het O. M. tegen Tjipjes. die recidivist terecht stond, een ge vangenisstraf van 6 weken vorderde. Voorts eisclite het M. tegen J Hangjas te Haarlem wegens nilsh&A- Zij hadden zekeren Noordam, die hen aansprak omdat zij zonder te betalen een café in re Begijnestraat wilden verlaten, mishandeld. Uit de Pers. WIE HET MEEST PRATEN. In de Tweede Kamer heeft onlangs j de heer Schaper mededeelingen ge- daan over de lengte van de redevoe ringen der leden van de linker- en van de rechterzijde, ter weerlegging van de beschuldiging dat de sociaal democraten al te veel van den natio- nalen tijd in beslag namen. Een le- zer van de Nederlander heeft zich aan 't tellen van de kolommen inde Handelingen gezet, betreffende de discussiën over de begrooting voor 1904 en meent, dat de berekening van den heer Schaper, die voorrechts en links tot een ongeveer even groot aantal komt niet opgaat. j De Standaard deelt daarover het navolgende mee „Door de rechtsche Kamerleden is, wanneer men den heer Staalman meetelt, in eersten en tweeden ter- mijn tezamen gesproken 100 kolom, door de linksche leden 1264 kolom. Hoogst merkwaardig is ook, dat van die 1264 linksche kolommen de socialisten blijken te vullen 594, d. i. ongeveer de helft Ook de cijfers van hot Il.-O.-debat zijn onjuist gebleken, en daarbij zeer onvolledig. De heer Schaper gaf op voor den eersten termijn 874 kolom EEN GELUKKIG MAN. De mensch is iederen dag zijns le vens aan vele ziekten blootgesteld. De eene ziekte heeft een min of meer kwaadaardig karakter dan de ande re. Doch een der gevaarlijkste ziek ten, die het meest bekend zijn, is de pleuris, niet alleen dat de ziekte op zichzelf zoo gevaarlijk is, maar de gevolgen dezer ziekte zijn het. Deze ziekte begint met eene lusteloosheid en vermagering en men heeft koude rillingen. Vervolgens heeft men koorts, steken in de zijde, de adem haling wordt moeilijk. De borstholte zet zich uit, het hart is verplaatst. Zooals men dus ziet, is tot herstel ling dezer ziekte eene degelijke be handeling noodig. De heer A. de Bruin, Mr. Schoen maker te Wijngaarden, prov. Zuid- Holland, heeft ook de pleuris gehad, en was hiervan genezen, doch het te rug bekomen der krachten was niet zoo gemakkelijk. Slechts zeven en twintig jaren oud zijnde, was alle hoop tot herstel vol strekt nog niet verloren, al hoewel hij vele geneesmiddelen tot versterking en tot opbeuring der krachten tever geefs had aangewend, schepte hij nog moed in de behandeling met de Pink- Pillen. Hij heeft ze dan ook, zooals hij onlangs aan onzen verslaggever medödeelde. met succès gebruikt, want sedert twee jaren was hij lij dende geweest aan de gevolgen van de pleuris en na vier doozen Pink Pillen gebruikt te hebben, was hij ge heel en al hersteld en verricht weder met lust zijne dagelijksche werk zaamheden. Uitgeputte mannen, vermoeid door overdreven arbeid en het nawerken wacht niet, neemt dp Pink-Pillen. dif U zullen herstellen en die u terstond zullen versterken. De Pink-Pillen heb ben duizenden genezingen bewerk stelligd. Het is logisch, dat, als zij anderen genezen hebben, zij U ook zullen genezen. Prijs ƒ1.75 de doos, ƒ9.— per 6 doo zen. Verkrijgbaar bij Snabilié, Steiger 27, Rotterdam, hoofddepóthouder voor Nederland en Apotheken. Franco toe zending tegen postwissel. Ook echt verkrijgbaar voor Haarlem en Omstreken bij Wed. W. PLAAT- ZER VAN DER HULL, Drogerijen, Jansstraat 28, Haarlem. DECENTRALISATIE IN INDIE. Naar het „N. v. d. D." verneemt, zal het beginsel van decentralisatie van het bestuur in Nederlandsch-In- dië ook nog in andere richting wor den verwezenlijkt, dan bij de tegen woordige Indische begrooting reeds is aangegeven door het voorstel tot op richting van gemeentelijke besturen. 't Ligt namelijk in de plannen der regeering een afzonderlijk bureau te vormen, dat zich bepaaldelijk zal be zighouden met de zaken der gewes ten huiten Java en Madoera. Met ge leidelijke uitbreiding van jaar tot jaar zou dit bureau zich allengs ont wikkelen tot een zelfstandig Depar tement voor de Buitenbezittingen", met afdeelingen voor de verschillen de gewesten. Als de feitelijke oprichter en toe komstige chef van het nieuwe bureau wordt genoemd de kapitein H. Co- lijn, de vroegere adjudant van gene raal Van Heutsz, die den tegenwoov- digen gouverneur-generaal op zijn reis naar Nederland en terug verge zelde. Letteren en Kunst. VAN DE BOEKENTAFEL. Wie van de eeuwige ziels-uitplui- zerij, de wereldsmart en de, zenuw aandoeningen genoeg krijgt, die moet noodzakelijk weer eens een boek lezen uit het tijdperk van de roman tiek. Hij zal ervan opfrisschen. We hebben er twee tegelijk, van den uitgever J. M. Bredée te Rotter dam ter bespreking gekregen„Toen de Ridderschap in bloei was"-door Edwin Caskoden, en „de Zetels der Machtigen", door Gilbert Parker. Natuurlijk allebei met een histori sch en ondergrond. Het hoek van Cas koden handelt over de periode van Hendrik VIII van Engeland, maar zonder dezen daarin een hoofdrol te laten spelen. Het is zijn zuster, Mary Tudor, die als heldin van het verhaal optreedt in haar liefde voor een edel man van kleinen Engelschen aftel, Charles Brandon. Hendrik had met zijn zuster andere plannen, dan haar aan Brandon uit te huwelijkenhij wilde haar laten trouwen met Lode- wijk van Frankrijk, een afgeleefden paai, die het jonge, levenslustige meisje een afkeer inboezemde. In weerwil van zijn koninklijk gezag zon Hendrik haar dan ook niet tot dezen stap gekregen hebben, wanneer niet zijn zuster een overeenkomst met hem had moeten treffen, om Brandon te redden. Deze heethoofd had haar na melijk, ridderlijk en wel, geschaakt, maar hare vermomming was onvol doende en de heele vlucht viel in duigen, zoodat, de koning het paartje achterhaalde en, Brandon in de ge vangenis zette, ja zelfs van plan was, hem op te hangen. Om hem te redden verklaarde Mary zich bereid, den ouden Lodewijk te trouwen,, maar heel lang duurde die verbintenis niet. Hij stierf spoedig en toen maakte Mary haast en trouwde met haar Brandon en zette zoo den koning, haar broeder, voor een feit, dat hij niet meer verhelpen kon en waarin hij zich dan ook ten slotte maar schikte. Dat dit gegeven de stof levert voor vrijwat avontuurlijk bijwerk, spreekt van zelf. Toch is „de Zetels der Mach tigen" nog avontuurlijker. Heel dui delijk is de titel niet, in verband met het verhaal zelf. Hier ligt de histori sche basis in Canada, in den tijd toen de Franschen daarvan nog meester waren en de Engelschen het trachtten te nemen. Wie zich eenmaal in die periode heeft teruggedacht, zal niet weinig geboeid worden dopr de lot gevallen van den Engelschen kapi tein Moray, die telkens in doodsge vaar verkeert en er altijd weer aan ontkomt om ten slotte toch met Alixe Duvarney te worden vereenigd. Sommige menschen kunnen de zoo genaamde moderne literatuur bij niet meer dan één enkel hoofdstuk daags genieten, als een heel bitter drankje wie eenmaal aan „de Zetels der Mach tigen" begonnen is, vergeet er bedtijd om. Van Dostojewsky's meesterwerk Schuld en Boete (Rakolnikow) is bij den uitgever C. L. G. Veldt te Am sterdam de tweede druk verschenen. Het geheele werk, een deel van bijna 500 bladzijden, kost nu maar 1.90 ingenaaid en ƒ2.25 gebonden. Gemengd Nieuws EEN TREFFEND VERHAAL. Treffend is hetgeen luitenant Ar- miantsof, de eenig overlevende van de Russische troepen, die tijdens den reuzenslag bij Liao-jang de heuvel stellingen ten westen van Soesjapan en Ksinlitoen verdedigden, over de zen hevigen strijd schrijft Zijn post had in opdracht de Japan- sche bewegingen ten westen van ge noemde stellingen te bewaken. Vier uur lang wisten noch zagen zij iets, hoorden zij alleen de oorverdooven- de losbrandingen van de artillerie. Zij wisten niet aan welke zijde de over winning was. Plotseling verschenen van links en rechts groote massa's Japansche infanterie, die snel nader den. Luitenant Armiantsof gaf den soldaten hevel zich in de bedding van een riviertje verdekt op te stellen, daar er geen terugweg was behalve over den heuvel, waar allen neerge schoten zouden zijn. Ongelukkig be merkten de Japanners hen en open den een hevig geweervuur, waardoor 3 Russen vielen. Toen verspreidden zij zich en sneden hun den terugweg geheel af. De Russen hadden een vol doende hoeveelheid ammunitie en schoten de Japanners bij tientallen tegelijk neer, daar ze zeer dicht op eengedrongen stonden. Doch, schrijft de luitenant, zij ruk- ten als een ondoordringbare muur voorwaarts en ik wist dat wij allen verloren waren. Wij drongen dicht opeen, onthutst doch vast besloten. Zelfs wanneer wij ons hadden mogen overgeven, twij fel ik of iemand een witte vlag zou hebben" opgestoken. Plotseling deed de vijand een stormaanval en sloeg op ons in. Ieder van ons wierp drie of vier Japanners tegen den grond en doorboorde hen eenvoudig met de ba jonetten. Een man die op mij af kwam, schoot ik met mijn revolver neer, doch hij stiet zijn bajonet door mijn arm en de volgende Japanner sprong op mij af en sloeg mij neer. Toen werd ik vastgehouden en sloeg de slachting gade. De vijand doodde onze mannen met een koelbloedig heid, waaraan ik niet meer durf denken. Zoo deed een Japanner een bajonet stoot op een onzer mannen en terwijl deze afweerde, stiet een andere Ja panner hem de bajonet tot aan het gevest in het lichaam. De Japanners moeten zich hierin geoefend hebben, want zij passen het toe in elk ge vecht van man tegen man. Géén en kele van onze manschappen smeekte om genade en een die reeds ernstig gewond was, sprong op en viel een Japanschen officier aan, dien hij een doodelijke wond aan het hoofd toe bracht. Ten slotte sprong een der onzen uit de bedding en snelde weg. Drie Ja panners vervolgden hem, schoten in het wilde en misten. De vluchteling stelde zich in hinderlaag op en vuur de zijn beide overgebleven patronen af, waarop hij zijn geweer wegwierp en koelbloedig staan bleef, tot de eer ste Japanner, die hem naderde, den ongelukkige zijn bajonet langzaam in het lichaam stiet. Ik verloor zeer veel bloed en viel in zwijm. Toen ik bijkwam droeg de vijand mij, en mij alleen, weg. Er werd herig gevuurd en een man, die dicht bij mij liep werd geraakt. De officieren beraadslaagden samen en lieten mij ten slotte voorzichtig neer leggen, gaven mij te drinken en ver trokken. Ik werd onmiddellijk daarna opge nomen en was zoover ik weet de eenige overlevende. Ik geloof dat de Japanners onze officieren sparen maar vaak geen genade hebben voor de gewone soldaten, die zij als wil den beschouwen. In het geheel wer den 30 man met de bajonet gedood. EEN DROOMBEELD BEWAARHEID. Een tragische geschiedenis van het voorgevoel van een ongeluk, wordt uit Brixham gemeld. Zondagnacht deed een visscher, Furneaux genaamd, zijn huisgenoo- ten eensklaps wakker schrikken door een hevigen schreeuw. Aan zijn vrouw, die vroeg wat er gebeurde, zeide hij juist eep vreöselijken droom te hebben gehad. „Ik zag onze boot in zee, zeide hij en een stoomboot kwam op ons toe en sneed de boot in twee. Wij waren allen aan het verdrinken, toen ik wakker werd." In den namiddag vaarde de „Lyra" tot welks bemanning Furneaux be hoorde, uit in het kanaal met hare volle bezetting, rijf koppen, waaron der Furneaux. Dinsdag kwam de stoomboot „Heathbank" ten anker voor Brix ham en rapporteerde, dat zij aan boord het lijk van een visscher had. zekeren Tucker. De kapitein meldt, dat dien mor gen de „Heathbank" in botsing was geweest met een trawler en hem in den grond had geboord. Een boot was uitgezet, maar het eenige, wat zij nog gevonden hadden, was het levenloos lichaam yan den visscher. Tucker was de tweede stuurman op de trawler „Lyra". Furneaux's droom heeft zich dus bewaarheid en hij is met zijn mak kers omgekomen. EEN HEERLIJKE VERGISSING. Een Zuid-Afirkaansch blad ver haalt. Een batterij geschut was nabij Standerton opgesteld om lord Milner bi] diens aankomst met kanongebul der te ontvangen. Een boeren-trouwpartij werd bij vergissing aangezien voor den op tocht van den grooten man en het. saluut werd afgevuurd, tot groote verbazing der boeren. Toen de rechte partij haar verschij ning maakte, blies de hoorn „Vuur'-' doch helaas, de munitie was op en de hooge commissaris arriveerde in een deftige stilte Tableau HA1RLEM-1LK3I4AH. Prijsnoteering vanaf i October Dagelijks versche Roomboter per 5 ons 75 ct. Zoete Roomkaas pe 5 ons 45 ct. Leidsche Kaas per 6 ons 40 ct. Slagroom per Liter 100 ct Kookroom per Liter 70 ct. Verduurzaamde Koffieroom per fleschje 30 ct Volle zoete melk per Liter 9 ct Geroomde melk per Liter 4 ct. Rood karnemelk pec Liter 4 ct. Ziektekiem vrije volle melk p. fl. 10 ct. Onder dagelijksche contróle van den Heer VAN RIJN, Kruisstraat. Aanbevelend, GEO. RAAMGRAOHT 27 Tvugt awflQ Apotheker Het bestwerkend en onschadelijk Laxeermiddel groote flacon 1.— Met gebruik kleine flacon f 0.30 ook direct aan ons adres te bekomen. WINTER IN OOST-AZIE. In Transbaikalië is in de laatste dagen de winter plotseling ingeval len. Uit Tsjita werd Vrijdagmorgen j.L reeds gemeld, dat het daar 17 graden C. gevroren haduit Nerts- jinsk, dat de thermometer daar Za terdag tot op 15 graden onder nul ge daald was. Dat is, zegt het „Berl. Tagebl.", een veel strenger vorst dan ook daar uit het jaargetijde zou volgen, aange zien op beide plaatsen tegenwoordig temperaturen van slechts 2 tot 3 gra den onder het vriespunt normaal waren. Ook in Wladiwostok, waarde temperatuur verleden Dinsdag (5 Oc tober) 's morgens nog pl.m. 18 graden C. en Vrijdag j.l. nog pl.m. 9 graden C. was, is de thermometer Zaterdag tot op gr. C. gedaald. Daar de barometer in Oost-Siberië, hoewel hoog staande, echter reeds is begonnen te dalen, is het niet waar schijnlijk, dat de ingevallen koude nu reeds van langen duur zal zijn. ALWEER EEN DREYFUS-PROCES. De Maandag weer gevangen geno men vier Fransche officieren zullen den 25sten dezer voor den Parijschen krijgsraad verschijnen. Naar beweerd wordt, zal tegen den officier van ad ministratie D'Autriche een klacht wor den ingebracht wegens vervalsching en tegen kapitein Rollin en de ma joors Frangois en Maréchal wegens misbruik van vertrouwen. De behan deling zal minstens drie dagen in be slag nemen. Reeds zijn 30 getuigen opgeroepen, onder wie de vroegere onderchef van den generalen staf ge neraal Delanne, de directeur der krijgsschool Lacroix, de uit het Drey- fusproces bekende archivaris Gribelin, de commissaris van politie Tomps en de experts Legrand en Florie. Van nationalistische zijde wordt verondersteld, dat de militaire gou verneur van Parijs, generaal Dessi- rier slechts besloten heeft de vier of- ficieren voor den krijgsraad te bren gen om zich te zuiveren van de op hen rustende verdenking, die zou blij ven bestaan, wanneer zij buiten ver volging worden gesteld enkel krach tens de amnestiewet van Waldeck- Rousseau. HET RECORD GESLAGEN. De vertegenwoordiger van de Ham- burg-Amerika-Iijn te New-York, Meyer heeft van daar de reis naar Europa gemaakt en terug in elf dagen, en daarmede het record geslagen. Hij verliet den 29en September Amerika op de Deutschland, onderhandelde terwijl hij van Plymouth naar Cher bourg overstak, met Ballin, en ging te Cherbourg dadelijk aan boord van de Kronprins naar New-York terug. Geurige kruidensmaak en gagarandeerd znirer Alleen Verkoop bjj T. A. DONNEE, KI. Houtstraat 6! TELEFOONNUMMER 469 NAAR SERVIE. Te Weenen is een groot aantal Fransche officieren aangekomen, lie naar Belgrado zullen vertrekken. Zij zijn allen vroegere kameraden van koning Peter I, toen deze nog op de militaire school te Saint-Cyr was en door den koning uitgenoodigd een bezoek aan Seirvië te brengen. MOORD DOOR BULGAREN. De „Times" verneemt uit Athene, dat volgens een daar ontvangen offi- cieele mededeeling een Bulgaarsche bende een orthodox priester in het dorp Brot bij Monastir vermoordde, terwijl deze de mis bediende. Een Grieksche notabele werd eveneens vermoord en de vrouw van den pries ter levend verbrand in haar woning Deze aanvallen van Bulgaren tegen Grieken nemen in aantal toe en vra gen steeds meer aandacht der Griek sche begeering. geeft hare V/f Pandbrieven in stukken van 1000, f 500, 100 en 50 uit tot den koers van 99% DirecteurenA. Kruseman Adr. v. d. Talk, Accountant: B. Moret, Lid le kl. Ned. Instituut van Accountanti Geheel van Yarbensvleeseh gemaakt, zonder bijv. van kleursel of andere minder goede eigenschappen en de bekende van de f.rma Wed. VAN DE BARSELAAR—BLEIJENBURG, 's Gravenhage. 12 lange Veer straat 17. TELEFOOM 272. TELEFOON 27!' -4v, De Heer P. van DUIJSEN Volgens portret Er valt_ dit voor, dat er in den laatsten tijd een tamelijk groot aantal personen door de Abdijsiroop genezen is, dat deze genezingen veel over zich hebben doen spreken, dat andere lijdenden daardoor de Abdijsiroop Klooster Sancta Paulo hebben ge bruikt en dat deze op hun beurt ge zond zijn geworden. Al deze personen hebben ons brieven geschreven vol dankbaarheid. „Opdat ieder persoon in Nederland de wondervolle werk- dadigheid der Abdijsiroop zal leeren kennen, verzoek ik U het verloop mijner genezing te publiceeren", aldus drukt zich de Heer P. VAN DUIJSEN, Smid, Landbuurt Leeuwarden, uit.Hij voegt er bij „Gedurende jaren was ik lijdende aan hevige benauwdheden op de borst en pijn door het geheele lichaam, gepaard gaande met hevige hoestbuien en een gevoel van lusteloosheid. Zonder de wonder volle Abdijsiroop geloof ik, dat ik nog zou voortgaan een treurig bestaan te leiden. Ik rustte des nachts niet, want ik sliep niet of zeer weinig. Ik dacht dat er geen geneesmiddel voor mij be stond, daar ik veel geprobeerd had. Ik heb mij bedrogen, want op aanraden van een buurman heb ik de Abdijsiroop klooster Sancta Panlo genomen, welke ik gehaald heb bij J. SCHAFRAAD, Weerd 13. Leeuwarden, en tot mijn groote vreugde heb ik op een snelle wijze mijne gezondheid weer terug. T of on V dat elj dezelfde soort Abdijsiroop bekomt, UCl Up die de Heer TAN DUIJ8ES gebralkt heeft deze alleen GENEEST en is kenbaar aan een rooden band om de fleseh, waarop de handteekening L. I. AKKER, Rot terdam, voorkomt. De namaak geneest nooit. De Abdijsiroop, klooster Sancta Panlo, is een gezegend middel voor jong en oud, zij is altijd onschadelijk en geneest onvoorwaardelijk den hardnekkigsten Hoest, de herigste Verkoudheid, Asthma, Keelpijn, Kink- en Slijmhoest, Bron chitis en alle Borst- en Longaandoeningen. Prijs per flaoon. f x.1 en f 3.90 Verkrijgbaar te Haarlem bqK. VAN EDEN. C. J. M. J. MACHEN, Wed. PLAATZER VAN DER HULL, W. A. WOLFERS, Schotersingel, W. GRIEVER, Kampersingel, J. LEFEBRÉ, J. v. GULIK, J. J. QÖPPIN- GER, Gr. Houtstr., J. W. BOLLEURS, Te H a I f w e e bil 2 Wed. E. POELGEEST. Te H e 0 f d d 0 r p bjjJ. v. EXTER. Te Vyfhuizen, Ringdijk, btf: W. KEMP. Te Uit je eest bij: H. VROUWE. Te Heemstede bij: G. M. E. HOUT. Te Bloem en daal bjjJ. P. STAAL. Te IJ m u i d e n bijSANDT. Te Santpoort bij: A. HANDGRAAF en W. VAN LEEUWEN. Te Vogelen zang bijH. DE JONG. Te Ben nebroek bi): M. v. VERSCHUUR en Th, BRAAM. Te Heemskerk bii: D. T. SMIT. Te Houtrakpolder bij C. L. van LAAR. iebi rijk Wij gez een lijk dril waf klei Wer geli doo Volf ontj gez( dekl war oei: huis keer terie tore: te v aani aan] van d( jiEei

Haarlem's Dagblad | 1904 | | pagina 6