Getuige heeten mag. Wat is God trouw en goed, Die meer dan honderd jaren Hier kina'ren komen uoet De derde spreker, Ds. B. J. Swaan, verieUie c-migc episouen uit helleven van jMaarten .Luther, den groeten Hei vormer, dezen voorstellend alb kindervriend, als man van het lied, ais man van liet woord en als man van de daad. Spr. eindigde zijn rede met de hoop uit te spreken dat de Hinderkcrk ue harten der kinderen toebereidt voor hooger heil. -Nadat de kinderen Psalm 116, vers 10 en 11 tweestemmig hadden gezon gen, voerde Ds. P. li. Barbas het woord als slotredenaar. W aar de vorige sprekers het oog hadden gevestigd op wat voorhij ge gaan is, richtte Ds. li. den blik op de toekomst. Spr. heeft zich de vraag gedaan„Zal deze Kindevkerk als zoovele diagen naar een museum van i oudheden worden gebracht Jin liet resultaat van spr.'s over denkingen luidde „Zooiang er be geerte naar het Evangelie iu de har ten woont, zal dit huis hier blijven staan." Er aan herinnerende, dat de Kin- derkerlc oorspronkelijk gesticht ls voor de kinderen der bedeelden, zegt spr., dat in den tegenwoordigen tijd ook in de kringen der meer welge- stelden de godsdienstige opvoeding der kinderen wordt verwaarloosd. Daarom vraagt spr. den ouders en belangstellenden deze instelling te steunen en te schragen. Ton slotte werd door de geheele gemeente gezongen Gezang 96. Bij het naar huis gaan werd allen kinderen een groote, welgeslaagde foto aangeboden van de ingeschre ven kinderen. D.e meisjes ontvingen er één, waarop de meisjes zijn afge beeld, de jongens één van de jon- gensgroep. Dit is voorzeker voor de kinderen een blijvend aandenken aan de uren, die zij in deze kerk hebben doorge bracht en in het bijzonder aan deze godsdienstige viering van het 125- jarig bestaan der Kinderkerk. Uit de Omstreken NOORDZEEKANAAL. Een Commissie uit de Amstcrdam- sclie Kamer van Koophandel, be staande uit de hceren II. F. R. Hu- brecht. B. C. E. Zwart en G. van der Horst Hzn., heeft aan die Kamer een uitvoerig verslag uitgebracht ovel den toestand van het Noordzeeka naal. waaraan wij de navolgende zinsneden ontleenen ..Voorts mag de commissie uwer Kamer in herinnering brengen hoe zij bij herhaling betoogde, dat de op ruiming van de voetbrug aan do be hoorlijke bediening van het pontveer ten goede zoude komen en zij in haar laatste rapport nog schreef, „dat zonder opruiming van de voetbrug liet oordeel over de deugdelijkheid van den pontdienst zeer bezwaarlijk zal blijven". Verband tusschen de op ruiming van de brug en het oordeel over de bruikbaarheid van het pont- veer werd ook door den Minister er kend, toen hij zeide, ..dat de toestand bovendien ten opzichte van de ijsop- ruiining veel gunstiger za] zijn, wan neer de brug eenmaal is afgebro ken". Het vooruitzicht dat die voor de scheepvaart zoo hoogst hinderlijke brug nu spoedig zal worden afgebro ken, is intusscnen door den loop dei- zaken weder geringer geworden. De voetbrug w&arvan het opruimen op 20 December 1900 werd aanbe steed, die in het jaar 1902 had moe ien zijn opgeruimd, ligt nu bijna vier jaren nadat de opruiming aanbe steed was ruim vijf jaren nadat bij ds wet de noodzakelijkheid barer op ruiming was erkend, nog steeds tot schade van de scheepvaart van Am sterdam in den toegangsweg van onze haven naar zee." En over de nieuwe spoorbrug heet het o. m. Wordt werkelijk de brug in de eerste dagen van November in ge bruik genomen, dan zal de brug juist een jaar ongebruikt hebben ge legen en zulks alleen omdat niet tij dig over de wijze van bewegingeene beslissing is genomen. Is het definitieve gebouw tijdig ge reed en komt de machine-installatie op 20 Januari 1905 in orde dan zullen sedert de aanbesteding van den on derbouw van de brug (26 November 1900) vier jaren en twee maanden zijn verloopen. En vijf en een half jaar nadat de wet tot stand kwam, waarbij het op ruimen der oude spoorwegbrug werd gelast, zal de oude spoorwegbrug er nog liggen tot hinder en ongerief van de scheepvaart van Amsterdam De commissie vertrouwt dat uwe Kamer haren wensch zal deelen. dat de aanbesteding van de opruiming der oude spoorwegbrug zich na 24 Januari 1905 niet al te lang moge laten wachten. SASSENHEIM. Vanwege do Eerste Ne.derland.sche Electrische Controle-Maatschappij te Amsterdam is bij het gemeentebe stuur een voorloopige aanvrage Inge komen om deze gemeente in aan sluiting met de gemeenten Leiden, Warmond en Lisse van electrisoh licht le voorzien. Offieele berichten KENNISGEVING. Burgemeester on Wethouders van Haarlem, Gelet on art. 8 der Hinderwet Doen te weten, dat bij hunne be schikking van -4 November j.I. aan J. Wragge Zoon vergunning is ver leend tot oprichting van eene kalk- blusscherij in het perceel aan den Burgwal No. 91, Kad. Sectie 1) No. 4588 Haarlem, 5 November 1904. Burgemeester en Wethouders voor noemd, DE HAAN HUGENIIOLTZ, De Secretaris, PIJNAKKER. Binnenland HOFBERICHTEN. HET KONINKLIJK ECHTPAAR TE MECKLENBURG, ilet Groothertogelijk Paar te Dobbin. De bijzondere correspondent van ue Telegraaf schrijft uit Schwerin, d.u. 6 November Nagr aanleiding van het bezoek van t Groothertogelijk Paar te Dobbin, hebben aldaar Vrijdag feesten plaats gehad. Toen de Landsheer en Zijne Gemalin, die van het station te Kra kow waren afgehaald, ^«n de gren zen van het landgoed Dobbin aange nomen waren, werden zij onder een eerepoort door een tiental jonge rui ters van de landgoederen ontvangen, die het vorstelijke rijtuig tot aan het slot escorteerden. In iict dorp Dobbin waren eerepoorten opgericht, lietslof was met guirlandes en vlaggen ver sierd. Aan een van de eerepoorten stonden, onder leiding van u^n in specteur, de mannelijke bewoners van het landgoed, die een luid hoera uitbrachten; de schoolkinderen zon gen 't volkslied. De dochter van den hoofdinspecteur overhandigde, onder het opzeggen van oen gedicht, een bloemruiker. Na aankomst in het slot had een lunch plaats, waarna de lie-eren, begeleid door de Groother togin en de Prinses von Heuss, op jacht gingen, 's Middags, om zes uur liacl een groot diner plaats. 's Avonds werd bij een groofen vij ver een vuurwerk afgestoken. Daar op volgde de uitvoering van een quadrille te paard door de Node» landsche stalbedienden, die daarbij fakkels in de iiand droegen. Tot slot li iel den de bewoners van hei land goed een fakkeloptocht. Bij het wegwerpen van de fakkels werd een hoch uitgebracht op het Groothertogelijk Paar en de Hoog© Gastvrouwe en Gastheer H. M. de Koningin en Z. H. Prins Hendrik. H. M. de Koningin heeft het voor nemen op 15 November a.s. tegen den avond op Het Loo terug te keeren. KON. BESLUITEN. Benoemdtot directeur van het te legraafkantoor te Venlo, C. A. Spruyt thans hoofdcommies der telegraphie, te Nijmegen. DE OVERIJSELSCHE STATEN- QUAESTIE. De Zwolsche correspondent van 't Hbld. seint Dat door de pertinente tegenspraak van den heer Van Diggelen, waar door de bekende quaestie een nieuwe, maar wellicht meer onaangename phase is ingetreden, het publiek niet tevreden zou zijn, was te voorzien. Naar we vernemen heeft de Vrijzin nige Kiesvereeniging alhier tegen Maandagavond een vergadering uit geschreven, waar de quaestie bespro ken zal worden. Een der vrijzinnige Staten-leden zal de geheele toedracht mededeelen, terwijl de vergadering daarna waarschijnlijk zal gesteld worden voor een uitspraak in deze. Ook de Vrijz. Dem. Burgerkiesver- eeniging zal zich waarschijnlijk in de quaestie mengen. Tegen Woensdag zijn de vrijzinni ge leden der Staten samengeroepen om nadere maatregelen te nemen die na de tegenspraak des heeren Van Diggelen noodig zijn geworden. DE LANDSDRUKKERIJ. Een „geabonneerde van het Bij blad" schrijft aan het Hbld. „Den 22en September werd de Staatsbegrooting voor 1905 bij de Tweede Kamer ingezonden. Heden, 4 November, worden de laatste hoofd stukken bij mij bezorgd. „Zes weken ruim heeft de Lands drukkerij dus noodig gehad om voor de geabonneerd en de noodige afdruk ken te maken, terwijl alles toch reeds gezet was „Het dunkt mij toch wel wat erg. Wie op het Bijblad geabonneerd is, kan geacht worden eenige belang stelling te toonen in de publieke zaak. Maar hoe kan hij bij voorko mende gelegenheid die belangstel ling uiten wanneer hij zijne stukken thuis krijgt als zij reeds lang in de afdeelingen der Kamer behandeld zijn? „De Landsdrukkerij heeft Tiet zoo druk, zegt men. Goed, ik wil dan nok wel enkele dagen geduld hebben. Maar zes weken LOTING. Men schrijft aan do Tel. Men moet maar gelukkig zijn Do heer J. L. Roelfsema, taba.ks-fabrikant te Winschoten, heeft vijf zoons. He den moest de jongste zoon loten en oolj hij trok evenals de oudste vier zoons, vrij. Ook de heer II. J. Phaff, fabrikant aldaar, heeft zijn vier zoons vrij zien loten. Minder gelukkig was een gehuwde arbeider aldaar. Ilij trok er op af, mot zijn vrouw en twee kinderen. En toen hij terugkwam van het stadhuis, vroeg het kind: „vrij, vaoder?" „Nee, mie jong En 't arme vrouwtje, schreide heete tranen. Geen wonder WATERGEBREK IN ZEELAND. Men schrijft aan de N. R. Crt. Een zeldzaam voorkomend geval ook in Zeeland om dezen tijd van het jaar is, dat allerwege nijpend water gebrek heerscht en niet alleen regen bakken en welputten, maar ook sloo- t en waterputten óf bijna, óf geheel ledig zijn. Te Goes besteedt men voor een emmer drinkwater thans gaarne 4 A 5 cent. GECONFRONTEERD. Het lijk van don soldaat Hendriks, die j.I. Zondag te Breda werd doodge slagen, is Zaterdagmorgen opgegra ven en de verdachte v. D. is daarme de geconfronteerd. Ilij ontkent Hen driks ontmoet to hebben, doch twee getuigen bevestigen dat v. D. metH. twist gehad heeft in een café aan dea Tramsingel, niet ver van de plaats waar het lijk gevonden werd. EEN MOORD? Hoewel de politie den geheelen dag ijverige nasporingen deed om eenig licht te verkrijgen in de zaak van den kastelein Van Ekelen, die tn den nacht van Zaterdag op Zondag in zijn koffiehuis op de Groote Markt te 's-Gravenhage dood voor zijn toon bank werd gevonden, vermoedelijk tengevolge van een messteek hem in do borst toegebracht, mocht haar dit niol gelukken. Voor het oogenblik mist zij elke aanwijzing omtrent den dader. Verschillende verhalen omtrent het voorgevallene worden gedaan, doch alles geeft den schijn dat a.ls er eon twist heeft plaats gehad tusschen do a kastelein en een der bezoekers van zijn herberg, die zeer kort lieeft geduurd, en de doodelijke wonde al zeer spoedig is toegebracht. ONGELUKKEN. Te Tilburg had Zaterdagmorgen bij den Overweg aan de Gasthuisstraat een droevig ongeluk plaats. Het zes jarig zoontje van P. v. D., uit de Al- leenhouderstraat, sprong op de tree plank van de in beweging zijnde tram, met het ongelukkig gevolg, dat het kind onder de wagens geraakte en totaal werd verpletterd. Zaterdagavond is nabij de Hooge Boomen op den dijk van Schiedam naar Delftshaven de kistenwagen van de glasfabriek De Schie door een petroleumwagen aangereden. Drie personen stortten van den kistenwa gen. een bekwam er lichte kwetsuren, de koetsier bleef bewusteloos liggen, terwijl de derde, J. Zij. door den val onmiddellijk gedood werd. Z. was de verzorger van een gezin van 9 kinde ren, waarvan er één verlamd en idioot en één nog maar 3 dagen oud is. De bewustelooze, naar het kan toor der fabriek overgebracht, kwam daar tot zichzelf en schijnt onge kwetst. De bestuurder van den pe troleumwagen vervolgde zonder om te zien, zijn weg. De paarden van De Schie liepen onbestuurd naar de fa briek. Zaterdagavond is nabij het station Ede door de tram naar Wageningen de melkrijder H. Verwaaijen aange reden. De man was dadelijk dood; liet paard werd gekwetst. Rechtszaken OCKELOEN. Een bekende figuur had zich Za terdagmiddag voor de rechtbank te Rotterdam te verantwoorden, en wel de 36-jarige horlogemaker en colpor teur A. \V. Ockeloen, die blijkens ex tract-vonnis reeds 10 jaar gevange nisstraf heeft ondergaan, wegens het doodelijk revolverschot, gelost op den agent van politie Reitze van den Berg, in den beruchten kermisnacht in Augustus 1892, in het socialistisch vergaderlokaal „Voorwaarts", aan de Delftsche straat, waarvan H. M. de Koningin hem in 1902 enkele maan den kwijtschelding verleende. De aanleiding, dat Ockeloen thans weer met de justitie de kennismaking hernieuwde, was gelegen in eene liefdeshistorie. Na zijn terugkeer in de maatschap pij had O. n.l. genegenheid opgevat voor zijn nichtje, welke genegenheid echter niet beantwoord werd, in hoofdzaak om zijn verleden, terwijl ook liet voorkomen van beklaagde (hij is een klein gedrochtig mannetje mt t een bult) het liefdevuur bij het nichtje niet deed ontvlammen. In een kermisnacht in Aug. 1.1. ont moette beklaagde zijn nichtje, nog een meisje en twee manspersonen in een kermiscafé aan den Boezemsin gel, tegenover de luchtschommeïs. Daar ontstond een woordentwist, die op straat werd voortgezet en aan leiding gaf tot handgemeen. Al of niet uit zelfverdediging, trok Ocke loen een mes of ander scherp voor werp en stak er mede, waardoor de vriendin van het nichtje, mej. C. M. Konijnenhurg-Kruyf nabij de maag streek getroffen werd, zoodat de polï- tiegeneesheer te hulp moest komen. Een. maréchaussée uit Fiiisterwolde (Gr.) die in burgerk feeding was en deel uitmaakte van het gezelschap, arresteerde den messensteker en bracht hem naar den politiepost op 't kermisterrein. Vijf getuigen werden in deze zaak gehoord. OPLICHTING. Een ongewone zaak diende Vrijdag- voor de arrondissements-rechtbank te Winschoten. De landbouwer Frans Boven van Finsterwolderpolder verze kerde een zwart merriepaard zonder kol voor ƒ200 bij de Onderlinge Vee- verzekeringmaatschappij onder direc tie van de hceren: J. Doornbosch Zoon te Baflo (Gron.). Dit dier werd verkocht en een zwart merriepaard met kol weer gekocht. Dit stierf. Frans Boven zoo luidt <1. dagvaarding moet nu de kol 'hebben zwart gemaakt en liet zóó het gestorven paard voor liet verkochte doorgaan en ontving van de Maat schappij ƒ200. Een knecht van beklaagde deelde later mee, dat er bedrog gepleegd' was, en proces-verbaal volgde. Boven nu bang geworden —gaf het geld terug. Het O. M. eischte niettemin tegen hem 2- maanden gevangenisstraf. Uit de Arbeiderswereld WERKSTAKING DER GLASBLAZERS. In een te Amsterdam gehouden vergadering deelde Muller, hoofdbe stuurder van dc-u Glasblazersbond te Delft o.a. mede, dat het gebrek aan flessclien reeds groot is, zoodat het ontslag van de arbeiders in de distil leerderijen te Schiedam en elders zeer wel mogelijk is. Of de staking reeds spoedig zal zijn afgeloopeu, kon spr. niet met zeker heid zeggenwel zou het hem niet verwonderen zoo men binnen niet al te langen tijd wat naders over den stand van zaken hoorde, als gevolg van het betreurenswaardige besluit der christelijke stakers om voeling te zoeken met de patroons. In elk geval, zeide spr., staat vast, dat men op liet nieuwe tarief niet aan het werk kan gaanhet is on uitvoerbaar. En niet minder zeker is het, dat niemand het werk waar zal opnemen, zoo niet allen weer in de fabrieken worden toegelaten. (Schied. Crt.) Koloniën EEN JAVAANSCH DRAMA. De Javaan Samin had een heeld- schoone dochter. Dat vele huwelijks- candidaten kwamen opdagen, is be grijpelijk maar Maeina had reeds haar woord aan haar oud-speelmak ker Wadjib gegevenzij wilde van geen huwelijk met een ander weten, niettegenstaande zonen van welge stelde landbouwers en zelfs de zoon van den loérah naar haar hand don gen. Dit ergerde haar vader, die graag wilde dat zij een goed huwe lijk deed, en hij zwoer, zijn dochter het leven te zuilen ontnemen, als hij bemerkte dat zij nog het gezelschap van Wadjib zocht. Zij liet dit eeni- gen tijd na, doch toen zich de gele genheid voordeed dat zij hem weer kan ontmoeten, liep zij naar Wad jib's woning. Ongelukkig werd Maeina, toen zij huiswaarts keerde, door haar vader opgemerkt. Zijn eed getrouw, pakte hij haar, zonder een woord te zeggen, bij de haren, sleepte haar naar zijn kamer en bracht haar met een kapmes een geweldigen houw op het hoofd toe. zoodat zij ineen zakte en onmiddellijk stierf. DE BOROBOEDOER. Wij lezen in do „Semarang Ct." Eenige jaren geleden bezocht ik den Boroboedoer en was er dezer dagen weder, want die oude burcht, dat in steen gebrachte, grootsche denkbeeld heeft voor mij een verwonderlijke aantrekking. De Boroboedoer gaat er niet op vooruit. Enkele gedeelten van den tweeden omgang beginnen onheil spellend uit het lood te geraken. De bovenste klok stort vrij zeker in bij de minste aardbeving. Hoe langer men wacht, zoo veel te onherstelbaarder het verlies wordt. De minister van Koloniën bracht ook een post voor de restauratie van den Boroboedoer op de hegrooting. En de Volksvertegenwoordiging zal dien post zeker niet schrappen, waar 't het voortbestaan geldt van Java's schoonste bouwwerk. Doch men talmo niet te lang. Wie weet welke merkwaardigheden een uitgraving aan den voet van het thans zichtbare gedeelte des touipeis aan het licht zal brengen De Boroboedoer staat daar nog als een slechts half begrepen mysterie. Verwonderlijke plek gronds, waar het kind van het heden zoo geboeid wordt door het grijs verleden. Een contributie te heffen van hen, die den tempel willen bezoeken, kan niet in de bedoeling der Regeering liggen. De Boroboedoer zijevenals het museum ie Amsterdam, het domein der wereld. Strijdende en lijdende onbegrepen dwalende, het goede willende, maar niet bereikende schrijdt de menscli naar een hem onbekend doeleinde. Do eenling voelt die smartelijke te genstrijdigheid in het Boedhisme een protest tegen het onbegrepen en niet verlangde bestaan wijst den weg der verlossing. Maar liet is een dwaalweg Do schitterende brug, die Sakia- Moend 'heeft trachten te slaan tus schen het werkelijke leven en 'het Nirvana, rust aan gene zijde op geen enkel fundament. Wie heeft ooit het leven begrepen? Mysterieuse plek op .Java, aan- trekkingspunt voor zoo velen uit alle wereld deafen Do Regeering zal goed doen, den Boroboedoer te beschouwen als een zeer. kostbare Staatsbezitting. Gemengd Nieuws ONVEILIGHEID IN ZUID-ORAN. Een treffend staaltje van de onvei ligheid der wegen in Zuid-Oran wordt uit Lalla Marnia gemeld. De onder nemer van een goederendienst tus schen Teemcen en Nemours, Canicio genaamd, werd, toen hij per rijtuig met zijn vrouw en Manuel Fillio, eigenaar van het hotel de France te Marnia, langs den weg van Marnia naar Teemcen reed, door 8 inboor lingen aangevallen. De roovers vuur den uit een hinderlaag, toen het. rij tuig in hun onmiddellijke nabijheid was en troffen Fillio in den linker arm. Niettemin vuurde hij terug, ter wijl Canicio de zweep over de paar den legde. De roovers onderhielden het vuur en schoten twee van de drie paarden neer, terwijl Canicio in den rug getroffen werd en de kogel zijn long doorboorde. Ondanks liun won den sprongen de twee mannen uit liet rijtuig en brachten mevrouw Ca nicio, uie niet geraakt was, in een nabijgelegen bosclije, waar zij zich zoo goed mogelijk verschansten. De roovers doorzochten inmiddels het rij tuig, in de hoop daarin de 20a30.0U0 francs te vinden, die Canicio op marktdagen gewoonlijk hij zich had. Ditmaal bevatte 't rijtuig echter slechts voorwerpen van weinig waar de. waarvan zij zich meester maak ten om na het derde paard dat nog ongedeerd was, te hebben afgemaakt, de plaats der misdaad te verlaten. Kort daarop kwam de diligence voor bij. Men vond bloedsporen op den weg en bet omvergeworpen rijtuigen kort daarop ontdekte men de slacht offers in hun schuilhoek. Canicio stierf den volgenden morgen in het militaire hospitaal. Fillio was niet ernstig gewond en een tweede kogel die hem getroffen had, was op zijn beurs afgestuit. Verscheidene ruiters der Arabische politie zijn uitgezon den om de roovers te zoeken en men bewaakt de grenzen, omdat men ver moedt, dat zij naar Marokko zullen trachten te ontkomen. OVERLEDEN. De vroegere Italiaansche minister van oorlog Ottolenghi is te Turijn overledgn. De overledene behoorde tot de opvoeders van koning Victor Emanuel III en was vóór zijn benoe ming tot minister van oorlog in 1902 cornmandeerénd generaal te Genua. Kerk en School ACADEMISCHE EXAMENS. De geneeskundige staatscommissie te Amsterdam heeft bevorderd tot arts de heerenK. Lubberinlc, gebo ren te de Wijk, en S. Speelman, ge boren te Amsterdam. Geslaagd voor het eerste gedeelte van het artsexa men de heeren F. H. M. Haymakers, M. H. Bingen en A. I. Kropveld. Het t'neor. tandheelkundig examen is afgelegd door mej. A. van Nieu- wenhoven Helbachen het eandi- daats-examen in de Nederlandsche letteren door mej. W. C. E. Peletier. Kerknieuws KATHEDRALE KERK ST. BAVO. Dinsdagavond te 7 uur Lof en Ro zenhoedje tot lafenis der geloovige zielen. Diusdag de H.H. Missen om half 8 en S uur voor Petrus Handgraaf als lid van de Broederschap der geloo vige zielen. Woensdag 8 uur gezongen H. Mis voor de overleden leden van boven genoemde Broederschap. PAROCHIEKERK VAN DEN H. JOSEPH. Donderdag te 7 uur Lof van heit II. Sacrament. Zaterdag te half 9 de H. Mis voor de bekeeriug der zondaars in de ka pel van het Miraculeuse Mar ia-beeld; van 510 uur gelegenheid om te biechtente 6 uur liet Lof van O. L. V. In deze week de Catechismus op de gewone uren. I PAROCHIEKERK VAN DEN H. AN- TONIUS VAN PADUA. Dinsdag te 8 uur gezongen H. Mis ter eere van den II. Antonius van Padua. 's Avonds te 7 uur Lof en Ver gadering der Broederschap van den H. Antonius. Woensdag en Donderdag te 10 uur biecht hooien voor de kindéren der middelste Leering. Woensdagochtend voor de meisjes en Donderdagochtend voor de jon gens. Woensdagavond te 7 uur Vergade ring voor de Leden der 3de Orde van den H. Franciscus. Donderdag t& 8 uur gezongen Re quiem Mis als jaargetijde voor de Overl. Leden der Broederschap van den H. Kruisweg. Vrijdag te 8 uur gezongen Requiem Mis als jaargetijde voor de Overlede nen, wier namen zijn ingeschreven op de zielenlijst der Broederschap „Haarl. Processie naar Kcvelacr". 's Avonds te 7 uur het Lof en oefe ning van den II. Kruisweg. Het plechtig feest van Aanbidding zal dit jaar in deze Kerk gevierd worden den 3en Zondag dezer maand, n.l. op Zondag 20 November. KERK VAN HET ALLERHEILIGSTE HART, KLEVERPARKWEG. Dinsdag, te half 8 de gezongen H. Mis ter eere van den H. Antonius van Padua. 's Avonds te 7 uur Lof. Vrijdag te half 8 de gezongen H. Mis ter eere van het Allerh. Hart 's avonds te 7 uur Lof. Zaterdag van 5 tot half 10 gelegen heid om te biechten. PAROCHIEKERK VAN DE II. ELISA BETH EN BARBARA. Dinsdag half 8 uur Lof. Donderdag om 9 uur II. Mis voor de leden der Broederschap van O. L. Vr. van Altijddurendcn Bijstand. 'sAvonds half 8 uur Lof ter eere van het Allerh. Sacrament. PAROCHIEKERK VAN ONZE LIEVE VROUW. Gedurende deze week de II.H. Mis sen te half 8, 8, half 9 en 9 uur. De Catechismus volgens gewoonte. PAROCHIEKERK VAN ST. JAN AMSTERDAMSTRAAT. Dinsdagavond le 7 uur het Lof ter eere van deri. H. Antonius. Donderdagavond te 7 uur het Lof; ter eere van het H. Sacrament. Vrijdag, feestdag van den H. Mar- tinus, dag van devotie. Dinsdag, Woensdag, Vrijdag en Za terdag te 12 uur de Catechismus. A.s. Zaterdagnam. bïechthoorem van 49 uur. In de week de H.H. Missen des morgens half 8 en 9 uur. C,N. H. Ct.") Stoomvaartberichten Het stoomschip Merapi, van Rotter- terdarn n. Java passeerde 4 Nov. n.m. Kaap Carvoeiro. Het stoomschip Sindoro, van Java n. Rotterdam, arriveerde 5 Nov. v.m. te Suez. Het stoomschip Oengaran, van Java n. Rotterdam, passeerde 4 Nov. n.m. Sagres. Het stoomschip Salak, van Java n, Rotterdam, vertrok 4 Nov. v. Padang. Het stoomschip Bogor, van Java n. Rotterdam vertrok 4 Nov. van Bata via. Het stoomschip Soembawa, van Amsterdam naar Batavia passeerde 4 Nov. Kaap Finisterre. Het stoomschip Bali, van Batavia naar Amsterdam, passeerde 3 Nov. Kaap del Armi. Het stoomschip Koningin Regentes vertrok 5 Nov. van Amsterdam naar Batavia. Het stoomschip Flores, van Batavia naar Amsterdam arriveerde 5 Nov. te Suez. Het stoomschip Amsteldijk, van de N. A, S. M., van Newport News naar Amsterdam en Rotterdam vertrok 5 Nov. des voormiddags 10 uur 3o min. van Gravesend. Het stoomschip Ardjoeno, van Rot terdam naar Java, arriveerde 5 Nov. te Padang. Het ss. Malang, van Rotterdam naar Java, arriveerde 4 Nov. te Batavia. Het ss. Koningin Wilhelmina, v. Amsterdam n. Batavia, passeerde 5 Nov. Kaap del Armi. Het dubbelschroefstoomschip Rijn dam, der N.A.S.M., vert. 5 Nov. van Rotterdam naar New York. Het st. Ixion. van Amsterdam naar Batavia, passeerde 4 Nov. Gibraltar. Ilet st. Bali v. Batavia n. Amsterdam, arriveerde 5 Nov. te Genua. Uitlotingen PALEIS VOOR VOLKSVLIJT TE AMSTERDAM. LOTEN VAN 1867, GROOT f 10. 76e Premiëntrekkine op 1 Novemb. 1904. Serie 1260 no. 10 f 1000. Serie 1260 no. 4 1979 14 2939 19 elk f 250. Serie 1274 no. 16 2930 4 11 3364 18 elk f 100. Serie 647 no. 18 906 23 1274 7 1543 21 1749 18 2245 2 21 2367 3 11 24 2930 21 3364 11 elk f 50. Serie 647 no. 5 9 10 17 21 23 24 25 906 1 2 4 5 8 11 12 15 16 18 20 915 1 3 5 11 12 14 15 19 22 23 1260 1 6 13 14 15 20 22 25 1274 2 8 9 11 12 19 21 23 1543 2 4 5 8 10 14 16 19 20 22 25 1749 3 4 5 6 10 11 14 17 21 23 1979 1 10 11 16 17 18 19 20 22 23 24 2245 3 4 6 11 12 13 15 16 17 18 24 25 2367 6 7 10 16 19 2751 4 10 16 19 23 2930 2 7 16 17 20 23 3364 2 3 4 5 8 10 13 15 17 19 20 3800 3 8 13 15 17 19 22 23 elk f 26. Alle overige in de op 1 October 1904 getrokken Seriën begrepen noinraers elk f 21. Betaalbaar dadelijk bij de Ned. Bank. CONGO LOTEN VAN 1888 GROOT f 100. 18 Seriën. 100e Trekking op 20 October 1904. Serie 3303 6861 10369 22180 23623 23848 25202 27107 30476 31977 34090 39740 41004 45677 48084 53891 55718 58429. Premiën. Serie 34090 No. 23 fr. 100000. Serie 58429 No. 16 fr. 1500. Serie 30476 No. 15, 45677 21, 53891 9 elk fr. 750. Serie 3303 No. 17, 6861 1 15 20, 10369 6, 22180 9 33, 23623 2 20, 25202 20, 30476 4 16, 34090 14, 39740 2 16, 45677 5, 48084 7. 56891 5 15 25 elk fr. 400. Alle overige in bovenstaande Seriën begrepen nummers elk fr. 185. Betaalbaar 15 April 1905. FREIBURGER LOTEN van 1902, groot fr. 15. 4e Seriëntrekking op 15 October 1904. Serie 130 178 1465 2255 2829 2955 3332 3567 4179 4668 5071 5100 5175 5329 5848 6672 7420 7478 8643 8858. Premiëntrekking op 15 Nov. 1904. 2 pCt. LUIKSCHE LOTEN VAN 1S97 GROOT fr. 100 43e Trekking 20 October 1904 13 Seriën Serie 7526 7751 9524105201058911067 11953 18597 18743 25001 25772 27108 30011. Premiën. Serie 25712 No. 13 fr. 150000. Serie 11963 No. 19 fr. 2500 Serie 25001 No. 5 fr. 1000. Serie 7751 No. 15, 30011 16 elk fr. 500. FREIBURGER LOTEN VAN i860, GROOT fr. 15 96e Seriëntrekking op 15 October 1904 99 Seriën Serie 119 174 231 500 643 706 815 885 965 980 988 992 1054 1055 1071 1203 1209 1213 1314 1380 1413 1453 1464 1484 1719 1848 1878 1941 1949 2031 2125 2132 2215 2233 2239 2316 2335 2379 2489 2596 2604 2619 2686 2795 2824 2921 2957 2973 3013 3234 3380 3450 3580 3622 3652 3735 3788 3857 4037 4072 4174 4202 4214 4720 4735 4878 4914 5082 5160 5236 5328 5705 5732 5787 5835 5848 5857 5858 5878 5910 6176 6391 6458 6575 6779 6892 6906 6916 6920 7114 7222 7224 7281 7488 7562 7609 7645 7877 7982 Premiëntrekking op 15 November 1904 NOORD-HOLL. VEREENIGING „HET WITTE KRUIS." Loten van 1888, groot f 10. 43e Trekking op 1 November 1904. 10 Seriën. Serie 41 844 2777' 3925 4140 4785 5168 5367 5804 6644 Premiën. Serie 4785 No 5 f 10000 Serie 2777 No 6 f 500 Serie 844 No 50 4140 15 4785 13 5804 17 29 elk f 50 Serie 41 No 19 22 24 31 41 844 8 21 32 2777 1 17 24 25 34 47 3925 4 8 19 1140 13 21 25 47 4785 6 34 37 48 5168 6 16 18 25 42 44 48 5367 21 5804 5 10 22 46 48 6644 1 20 23 31 37 elk f 20 Alle overige in bovenstaande Seriën begrepen nummers elk f 14. Betaalbaar 31 Maart 1905.

Haarlem's Dagblad | 1904 | | pagina 6