NIEUWS= en ADVERTENTIEBLAD. 2'2e Jaargang. No. 6553 Verschijnt dagelijks, oenaive op ton- ei. WOENSDAG 9 NOVEMBER 1904 A HAARLEM S DAGBLAD ABONNEMENTEN AD VERTENTIËN: per drie maanden: Van 1—5 regels 50 Cts.iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement vZ ^dorpen' in" dén omtrek wakr een Agent gevestigd is (kom to Haarle™ va" re8e,s Z0^, elke regel meer 0.15. Reclames 30 Cent per regel. gemeente)«1-30 V Groote letters naar plaatsruimte. Bij Abonnement aanzienlijk rabat. Franco per post door Nederland„1.65 jêT Kleine advertentiën 3 maal plaatsen voor 2 maal betalen. dgiïiusneertf Zondagsblad, 'voor Haarlem lo^ 7s^mÊflI^VX Re(l#CÖe en Administratie: Groote Houtstraat 55. de omstreken en franco per post „0.45 Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 724. Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. Directeur J. C. PEEREBOOM. <6^ Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 6. Telefoonnummer 122. Abonnementen en Advertentiën worden aangenomen door onze Agenten en door alle Boekhandelaren en Courantiers. Met uitzondering van het Arrondissement Haarlem is het uitsluitend recht tot plaatsing van Advertentiën en Reclames betreffende Handel, Nijverheid en Geldwezen, opgedragen aan het Algemeen Advertentie-Bureau A. DE LA MAR Azn. te Amsterdam. Hoofdagenten voor het Buitenland: Compagnie Générale de Publicitc Etrangère G. L. DAUBE Co., JOHN F. JONES, Succ., Parijs, 31»'* Faubourg Montmartre AGENDA Woensdag 9 November. Hótel Funckler, „Arbeid Adelt"St. Nicolaas-Bazaar, 25 uur. Café Brinkmann, Vereeniging voor Vrouwenkiesrecht afd. Haarlem Lezing, 8£ uur. In deze agenda worden vergaderin gen, uitvoeringen enz. kosteloos ver meld, wanneer zij in onze kolommen zijn geadverteerd. Buitenlandsch Overzicht DE O RIOG. Het schijnt nu toch, dat de Japan ners bij 't beleg van Port-Arthur eindelijk de belooning zullen krijgen voor hun taai geduld. Althans wan neer juist is, wat wij in ons vorig nummer onder de Telegrammen op namen, namelijk dat zij fort Er- loengshan in handen hebben gekre gen. Dit fort is altijd als een der be langrijkste voorgesteld. En al meldt da correspondent van de Daily Tele graph uit Tsjifoe, dat de toestand in de laatste tien dagen weinig veran derd is, generaal Nogi bevestigt, dat de belegeraars thans dusdanige po sities hebben ingenomen, dat zij met hun geschut de geheele vesting tot aan de zeezijde toe bestrijkenhet vroeger gemelde zinken van stoom- booten en oorlogsvaartuigen in de haven blijkt, volgens de officieele rapporten, waarheid te zijn. Dezelfde rapporten melden ook het veroveren van kanonnen en ammunitie door de Russen in hun uitliggende schansen en forten achtergelaten. De verove ring der groote op rotshoogten ge bouwde forten, blijft intusschen de sleutel tot Port-Arthur, ongerekend nog de omstandigheid dat het dap pere garnizoen zich later nog op de forten aan de zeezijde zal kunnen te rugtrekken. Voor den aanval op eerstbedoelde forten maken de Ja panners groote toebereidselen, welke als men den oorlogscorrespondent van de Daily Telegraph gelooven mag de belegeringsmethoden der oude tij den. in "Herinnering brengen. Er moeten lange, breede ladders zijn vervaardigd, om daarlangs de steile rotsen te beklimmen, terwijl de bestormers zich tegen het geweervuur van de belegerden zullen dekken door langwerpige schilden, die manshoog met ijzer beslagen zijn. Bovendien voeren de Japanners houten mortie ren met zich, waaruit granaten kun nen worden geworpen over een af stand van hoogstens 200 yards. Deze zullen bijzonderlijk bij het bestor men van loopgraven moeten dienst doen, wanneer het groote geschut der belegeraars buiten werking moet worden gesteld, ten einde daarmee niet vrienden en vijanden tegelijk te treffen. Men verwacht ondanks déze dreigende toebereidselen van de be storming der forten niet zulk een groote slachting als van vroegere ge vechten, wijl het garnizoen van ge neraal Von Stössel den laatsten tijd aanmerkelijk verzwakt moet zijn. Het gerucht wordt dan ook reeds verspreid, dat deze laatste aan den Czaar vergunning heeft gevraagd zich met zijn manschappen in de stad te mogen terugtrekken en de forten door middel van mijnen te mogen verwoesten op het oogenblik, dat de ze door den vijand worden bezet. De Czaar moet daarop aan generaal Von Stössel geantwoord hebben, dat het dezen geheel vrijstaat te handelen ge lijk hij het beste oordeelt. Terwijl daar dus, naar het schijnt een van de laatste bedrijven van 't roemruchte beleg gaat spelen, hou den de Russen hun verhaal vol van een ontworpen Overval op de Noordzee Zelfs heeft een hooggeplaatst Russisch ambtenaar, den Petersburgschen cor respondent van de Daily Telegraph verzocht, bekend te maken dat de Russische regeering in staat is, voor de commissie van onderzoek te bewij zen. dat de Japanners op bedriege- lijke wijze twee torpedobooten van een neutrale mogendheid wisten te verkrijgen, om daarmee verraderlijk de Russische Oostzeevloot aan te val len. Deze vloot heeft toen uit zelfver dediging geschoten op de Engelsche visschersvlootde Japanners die daar waren, hebben allen zelfmoord ge pleegd. Mocht de commissie van on derzoek beslissen, dat de Russische Regeering er niet in geslaagd is, van het bovenstaande het bewijs te leve ren, dan moet Rusland natuurlijk de gevolgen dragen. Middelerwijl be hoorden de Engelsche bladen op te houden met hun geschimp op de Rus sische marine. Toen de correspondent vroeg, waar om de belofte van den Russischen ge zant te Londen aan Balfour dat Rus sische oorlogsschepen te Vigo zouden achterblijven, niet gehouden is, ant woordde de ambtenaar, dat Benken- dorf niet bevoegd was, zulk een be lofte te doen de gezant had ze ook slechts afgelegd om een oorlog te voorkomen. Naar de correspondent van de Standard te Odessa verneemt, heeft het Russische marinebestuur te ken nen gegeven, dat de Oostzeevloot 70 dagen noodig zal hebben om Wla- diwostock te bereiken. Zal Port-Arthur het tot zoolang nog kunnen uithouden? 't Lijkt be denkelijk. Vleesch is er, naar gemeld wordt, in de vesting al niet meer. Heden vertrekken, behalve de Yaroslaw en de Voronesk, nog drie booten van de Russische vrijwillige vloot door den Bosporus, om zich aan te sluiten bij 'tBaltisclie eskader. Middelerwijl levert men kleine g-vechten in Maudsjoerjje Naar generaal Sacharof aan den generalen staf heeft gemeld, zijn Rus sische vrijwilligers de Japansche ver- schansingen voor de Houthai-hoogte binnengedrongen, waar zij dien dag stand hielden en een krachtig vuur tegen den vijand onderhielden, die 'verschansingen aan den voet van de hoogte had bezet. In den morgen van denzelfden dag j werden verschillende Russische ka nonnen in stelling gebracht bij een dorp één werst zuidelijk van het dorp Goeantoen. Zij beschoten het dorp Joedeilatsi, een werst zuidelijk van Sahepoe en de vijandelijke vei-ster- :king op de Houthai-hoogte. Het dorp werd ook beschoten door de belege ringsbatterij, waardoor gebouwen in brand geraakten. De blindeeringen werden vernield. De vijandelijke batterijen trachtten tevergeefs tot het invallen van de duisternis de Russi- sche gemaskeerde batterijen te tref- ,fen; zij vuurden bijna duizend gra- naton en shrapnels af zonder verlie zen aan te brengen, daar de troepen goed verdekt opgesteld waren. Zij be- 1 antwoordden het vuur van de Japan- ners met, 92 bommen, 4 shrapnels- en 90 snelvuurprojectielen. In den nacht op den 6en beschoten zij het door den vijand bezette dorp met mortieren, i Intusschen worden in Ruslan 1 voortdurend reserves opgeroepen Bij Keizerlijk besluit is bevolen tot .het oproepen van de reserve-officie- ren en reserve-officieren van gezond heid in de militaire districten Peters burg, Wilna, Warschau, Kiew, Odes- sa, Moskou, Kasan, Kaukasus en het Dongebied. dusver altijd geweèst is. Een ander kalm land, waarvan we weinig hoo- ren, is ZWEDEN, j Toch is ook daar een minister-crisis ontstaan. De minister van buiten landsche zaken Lagerheim heeft zijn ontslag ingediend. Als hij geen Zweed was, zou er misschien wel gauw in Nederland een post voor hem 1 vacant zijn! Vormeiden we ten slotte de Kamer- i verkiezingen in ITALIË. De uitslag voor 415 zetels is be kend. Gekozen zijn 255 ministerieelen, 39 van de oppositie, 23 radicalen, 23 socialisten en 12 republikeinener moeten 63 herstemmingen worden ge houden. Onder de verkozenen zijn verder de ministers Rava, Tddescoen Biancheri, en Bissolati, de voorzitter van de vorige Kameronder de gesla- genen Barzillai en Palizzolo. Stadsnieuws Haarlemmerhoutpark, In de Staatscourant van heden is opgenomen een wijziging in de sta- j tuten van de Naamlooze Vennoot schap „Haarlemmerhoutpark", maat schappij voor bouw- en sportterreinen gevestigd te Heemstede, opgericht bij akte van 25 October 1899, terwijl op 17 October 1899 de Koninklijke bewil liging op de statuten is verkregen. Deze wijziging bepaalt, dat de ter mijn, binnen welken de aandeelen ge plaatst moeten zijn, verlengd wordt met 10 jaren en alzoo duurt tot 25 October 1914. Justus v a n M a u r i k. Tot ons leedwezen vernemen wij, dat de toestand van den heer Van Maurik niet gunstig is. Langzaam I gaat de zieke achteruit. Wenden we ons van al deze toonee- len van bloed en ellende af naar een ander, niet minder geteisterd land, maar dat verscheurd wordt door bin- nenlandsche twisten, naar FRANKRIJK. In de Maandag gehouden zitting van den krijgsraad in de zaak tégen de kapiteins Dautriche, Mareschal en Francois en luitenant-kolonel Rollin. deelde de regeerings-commissaris, ma joor Rabier, mede dat hij door de leger-autoriteiten gemachtigd is de beschuldiging te laten vallen. De zitting werd daarna geschorst, en de beschuldigden werden eenparig vrijgesproken. Deze storm in een glas water is dus afge'loopen. Frankrijk begint nu weer aan een ander incident,, de zaak van Syveton, die den minister André te lijf ging. De president van de Kamer heeft medegedeeld dat hij van den minister van justitie ontvangen had een ver zoek om machtiging tot vervolging van den afgevaardigde Syveton. Dit verzoek is in handen gesteld van het bureau. Intusschen heeft de Kamer, weer betrekkelijk gekalmeerd na de ze nuwschokkende gebeurtenissen van de laatste dagen de beraadslagingen over de Fransch-Engelsclie Conventie hervat. Interesseeren onze lezers zich erg voor de OPVOLGING IN LIPPE, dan kunnen we hun meedeelen, dat Prins Georg van Schaumburg Lippe en graaf Leopold v. Lippe-Detmold tot overeenstemming zijn gekomen, dank zij het bemiddelende optreden van den Rijkskanselier, om de beslissing over hunne aanspraken toe te ver trouwen aan een scheidsgerecht. De betrokken regeeringen hebben tot den Bondsraad, met ter zijde stelling van hare vroegere voorstellen, het verzoek gericht, dat de Bondsraad zal toe stemmen in een scheidsgerechtelijkc beslissing van de quaestie door het Rijksgerecht en tevens in naam van de verbonden regeeringen den uit de scheidsrechtelijke uitspraak voort- vloeienden rechtstoestand bij voorbaat zal erkennen. De beslissing van het scheidsgerecht zal onaantastbaar en voor beide partijen voor altijd bin dend zijn. De Rijkskanselier zal, indien de Bondsraad toestemt, onmiddellijk het Rijksgcrecht de scheidsrechterlijke behandeling opdragen. Komt dit in orde, dan is ook Lippe weer kalm en rustig, zooals het tot Op hol geslagen. Maandagavond omstreeks 8 uur sloeg een paard gespannen vooreen rijtuig, waarin twee dames en Skin deren waren gezeten op den Kleinen Houtweg op hol, daar het paard schrok van de E. N. E. T. De koetsier, die het paard niét meer machtig was, j sprong van den bok en verstuikte zijn voet. Het dier rende steeds har- j der voort. De personen in het rijtuig j verkeerden in begrijpelijken angst, totdat door eenige menschen het dier dicht bij de Hertenkamp werd ge grepen en mede teruggenomen naar de Baan waar de ingezetenen moes ten wezen. Stukken van den Raad. Ten gevolge van het groot aantal leerlingen, dat zich bij de tweede in schrijving voor de burgeravondschool heeft aangemeld, is splitsing van eenige klassen noodzakelijk en moe ten 3 tijdelijke leeraren worden be noemd. i B. en W. dragen voor als tijd. Ie er- aar in Ned. taai en schrijven (of re- kenen) de heeren J. Brandenburg, B. i J. te Kiefte en E. Visser, allen alhier en als tijd. leeraar in het handteeke- nen de heeren J. Godefroy en W. G. Lijesen, beiden te Amsterdam en den heer W. F. A. Pothast, Den Haag. In verband hiermede vragen B. en W. een bedrag van 200. Ingekomen is een adres van het comité voor vervroegde winkelslui- j ting, gevormd uit de afdeelingen j Haarlem van den Bond van Ned. Boekverkoopers-bedienden, den Ned. Kappers- en Barbiersbedienden Bond, j van den Haarl. Bond van Winkelbed. en de Haarl. Kruideniersbed.vereen., om de sluiting van winkels, kantoren en magazijnen te regelen. De meerderheid van B. en W. is van oordeel, dat deze materie niet bij 1 plaatselijke verordening kan geregeld worden. Voorts is ingekomen een adres van de afd. Haarlem v. d. Ned. Ver. v. Chr. Kantoor- en Handelsbed. tot ad- haesie-betuiging aan bovenbedoeld adres. B. en W .vragen machtiging om de helft der kosten van den aankoop en de rioleering en bestrating van een gedeelte van een terrein in het verlengde van de Linschotenstraat, groot 1318.50 te verhalen op de grondeigenaren, die aan dit gedeelte dier straat wenschen te bouwen. B. en W. stellen voor de wijziging in de voorwaarden voor de levering van electrischen stroom op 1 Dec. a.s. in werking te doen treden. Mét het oog op den tijd die verloo- pen zal vóór de dubbeltariefmeters zijn aangebracht, wenschen B. on W. als overgangsbepaling gesteld te zien, dat de verbruikers van lichtstroom zullen betalen ƒ0.35 per K. W. U. voor zoover zij geen aanspraak hebben op een lageren prijs, en dat de kracht- stroomverbruikers denzelfden prijs betalen als vóór 1 Dec., totdat dedub- beltariefmeter geplaatst is. Ziekteverzekering van O n d e r w ij z e r s. Uit de „Bode", orgaan van den Bond van Ned. Onderwijzers blijkt uit de voorstellen voor de Algemeene Vergadering, dat al had het Hoofd bestuur oorspronkelijk het plan de Ziekteverzekering op de agenda te plaatsen, het hierop is teruggekomen en dit voorstel intrekt. Het Hoofdbe stuur meent, dat voorloopig dy geval len van ziekte, waarbij uitkeering wenschelijk is, evenals vroeger door de Ondersteunings-commissie behan deld kunnen worden. Hicüiit vogt, dat dit onderwerp voorloopig nog on besproken blijft in den Bond. Haarlemsche Bondsleden doen dus wel, zich te herinneren dat de afd. „Haarlem" van het N. O. G. voor die ziekteverzekering ijvert en zich voor aansluiting aanbevolen houdt. De mogelijke voordeelen van pro visie etc. komen aan het Herstellings oord. Collecte. Heden is aan de R. K. Paroch. school alhier een bedrag van ruim 20.— gecollecteerd voor de Wedu wen- en Weezen der Visschers ver ongelukt in den jongsten storm. Manoeuvre. Heden hielden de troepen uit dit garnizoen een groote manoeuvre te gen de troepen in garnizoen te Am sterdam, onder leiding van den lui tenant-kolonel Neeteson, van het 7e regiment infanterie. Zaadcontróle Wij vinden in de Staatscourant van heden, onder de lijst van hande laren in zaaizaden, die zich onder openbare contróle van het Rijks- proefstation voor zaadcontróle heb ben gesteld, ook den naam vermeld van de firma Wed. J. Leupen en Zoon te Haarlem. Niet tevreden over hem. Men meldt uit Haarlem, schrijft het Nieuwsblad v. h. Noorden Men is in antirevolutionaire krin gen niet te spreken over de houding door het raadslid den heer Joh. Winkler aangenomen, in zake de op richting eener school voor meer uit gebreid lager onderwijs door de ge meente, waarvoor hij met tien andere leden het initiatief nam. Men vindt ook dat hij over het algemeen niet genoeg doet blijken van zijn anti-re volutionaire beginselen. Reeds hoort men zeggen dat de kiesvereeniging van haar misnoegen daarover zal be wijs geven door den heer W. in 1905 niet te candidceren bij de periodieke aftreding. Hij komt dan te staan voor hetzelfde geval als in 1S99. Toen had hij zich liet misnoegen op den hals gehaald van vele leden van het toen nog bestaande liberale „Vooruitgang" doordat hij, zonder motiveering in den Raad, stemde vóór de verande ring der plaatselijke directe belasting in een inkomstenbelasting, terwijl hij zich eerst had verklaard voor een belasting naar de vertering. Toen werd hij pas, na het bedanken van twee andere gecandideerden, door „Burgerplicht" candidaat ge steld, en werd hij gekozen, doch des tijds had hij zijn eigen partij mede. Nu niet blijkbaar. formjaponnen, 300 M. id. icL vrouwen halsdoeken, 800 M. ongebl. katoen no. 1, 1000 M. id. id. no. 2, 200 M. id. voor lijkhemden, 300 M. blauw laken voor patiënten, 1600 M. id. linnen voor matrassen, 700 M. molton v. vrou wen, 100 M. neteldoek, 100 M. oog jesdoek, 100 M. rigatas, 200 M. tapijt goed, 200 K.G. grijs sajet, 100 K.G. zwart id., 100 M. tafelzeildoek no. 2 200 st. zakdoeken voor mannen, 200 st. id. id. vrouwen, 300 st. petten, 500 paar mannen schoenen, 700 paar id. vrouwen, 1025 st. handdoeken, 50 st. servetten, 85 st. tafellakens, 75 st. theedoeken, 750 st. bedlakens, 125 st. kussensloopen, 325 gros div. knoopen, 100 pakjes suikerbakkers band. Ingekomen waren 25 biljetten. De levering werd gegund aan de navol gende inschrijvers Van Kleef Zn. Rotterdam ko- toen voor reformjaponnen ƒ0.24', ka toen voor halsdoeken 0.24^. J. L. Fiesseman, Amsterdam grijze sajet ƒ1.82*, zwarte idem ƒ1.79', garen band, knoopen enz. 327.75, katoen voor lijkhemden ƒ0.17, zakdoeken v. mannen ƒ0.111, idem voor vrouwen 0.18. A. v. d. Laan Co., Haarlem handdoeken ƒ640.87', servetten 98.25, theedoeken ƒ18.50, tafellakens ƒ456.25 bedlakens ƒ2083, kussensloopen ƒ98.25 bombazijn ƒ0.36", bont voor hand doeken ƒ0.30", neteldoek ƒ0.52. B. J. van Liemt, Haarlembed kleedjes ƒ1.42, cocosmat ƒ0.71", mol ton dekens ƒ1.55, tapijtgoed ƒ1.27, tafelzeil ƒ1.30, grijs damast ƒ0.90, katoen voor hemden ƒ0.23, molton voor vrouwen 0.53°. A. v. Danzig, Rotterdam, boeze laarsbont 0.35", oogjesgoed 0.38". J. Lieveboom, Bommeldril voor patiënten ƒ0.41'. Maatschappij tot Exploitatie van een goederenhandel, Amsterdam bukskin ƒ1.43, dril voor broeders ƒ0.38 everlast ƒ0.63, Engelsch leer ƒ0.66, grijze kanavas ƒ2.92, zwarte id. ƒ3.14 blauw laken voor patiënten 1.42". J. Maks, Amsterdam, katoen voor nachtjakken ƒ0.21, blauw linnen voor matrassen 0.39'. Lutkemeijer 's-Hagewollen dekens 2e qualiteit ƒ3.35. F. Dahmen, Rotterdamrigatas 1.52". J. v. Aalst, Amsterdam ongebleekt katoen no. 1 ƒ0.14'. ongebl. katoen no. 2 ƒ0.12'. P. Slag, Amsterdam, petten 0.63. A. Smits, Dongen, schoenen ƒ2350. Kunst na Arbeid. In aansluiting met ons verslag van de uitvoering van bovengenoemde vereeniging, deelen wij nog mede, dat den lieer Vrugt een zeer aangename verrassing is te beurt gevallen. Namens de kunstlievende leden werd hem door den heer Verdonk met .eenige zeer waardeerende woorden 1 een pendule met coupes aangeboden. Door de werkende leden werd hem bij monde van den voorzitter een fraai beeld vereerd, terwijl hij voorts 'nog een lauwerkrans ontving als bij- zondere huldebetuiging, i Een en ander geschiedde naar aan leiding van de beide eerste prijzen, welke de heer Vrugt te Arnhem heeft 1 behaald. j Op verzoek droeg de gehuldigde ivoor het nummer: „Ondank is 's we relds loon", waarmede hij te Arn hem zulk een schitterend succes behaalde. De heer J. J. Meijerink te Haarlem is benoemd tot tijdelijk onderwijzer I in de gymnastiek aan de O. L. School der le kl. No. 113 te Amsterdam. Plechtig Lof. A. s. Maandagavond zal, naar wij vernemen, in de R. K. kerk van de H. Jozef in de Jansstraat alhier, een plechtig Lof gehouden worden voor de leden van den R. K. Volksbond. Als redenaar zal Hierbij optreden de WelEerw. Heer W. C. Zuidgeest, ka pelaan dier parochie. Gevonden voorwerpen. een parapluie, in een winkel in de Barteljorisstraat achtergelaten. Ingebroken. Hedennacht is ingebroken in een i kaaspakhuis aan de Klerksteeg. Ver mist worden twee Goudsche kazen. De inbreker heeft zich toegang ver schaft door overklimming van een muur en het inslaan van een ruit. Aanbesteding Meerenberg. Door de Commissie van Toezicht over het gesticht „Meerenberg" te Santpoort is in 't gebouw „Weten en Werken" alhier aanbesteed De levering van50 st. bedkleedjes, 300 M. blauw boezelaarsbont, 300 M. bukskin, 1000 M. bombazijn, 100 M. bont voor handdoeken, 500 M. cocos mat, 100 M. grijs damast, 100 M. dril voor broeders, 1000 M. dril voor pa tiënten, 400 stuks wollen dekens, 2e soort, 250 st. molton dekens, 1200 M. everlast, 400 M. Engelsch leer, 30 stukjes grijs kanavas, 35 id. zwart id„ 2500 M. katoen voor hemden, 1200 id. id. dagjakken, 500 M. id. id. re Aanbesteding. Door de Genie alhier zal binnen kort worden aanbesteed het leverei; van meubelen voor de forten bij Mar- ken-Binnen en bij Aalsmeer (materi eel der Genie voor het in staat van verdediging brengen van werken in de stelling van Amsterdam) in twee perceelen. Het 1ste perceel wordt ge raamd op ƒ6750, het 2e op ƒ1150. M a a n d e l ij k s c h O v e r z i c h van de Vereeniging ..Weldadigheid naar Vermogen" Voor behoeftigen werd toegestaan aan brood en levensmiddelen in November 1903: ƒ273.31; in December 1903 ƒ288.15; in Januari 1904 497.3(1; in Februari 1901 ƒ337.404; in Maart 1904 334.074 in April 1904 ƒ412.48.1. in Mei 1904 266.46Ain Juni 1904 296.26; in Juli 1904 ƒ379.25.4, in Aug. 1904 244.80; in Sept. 1904 ƒ201.39; in Oct. 1904 401.08 1/2; aan brandstoffen in Nov. 1903 ƒ23.50 in Dec. 1930 ƒ173.25; in Jan. 1904 ƒ84.25; in Febr. 1904 128.75, in Maart 1904 19.00; in April 1904 ƒ8.75: in Oct. 1904 ƒ31.50; aan ligging en kleediugstukken in Nov. 1903 11.35 m Dec. 1903 ƒ18. in Jan. 1904 ƒ26.10 in Februari 19''4 ƒ30.05; in Maart 1904 23.65; in April 1904 1.50; in Juni 1904 4.10; in Oct. ƒ4.70; aan geld in Nov. 1903 604.75, in Dec. 1903 ƒ711.15; in Jan. 1904 1004.30* in Febr. 1904 785.45in Maart 1904 ƒ628.40; in April 1904 791.25; in Mei 1904 ƒ560.90; in Juni 1904 ƒ614 00; in Juli 1904 '840.80; in Augustus 1904 401.95; in Sept. 1904 ƒ482.15; in Oct. 1904 899.50 van verplegingskosten en diversen in Nov. 1903 35.- in Der. 1903 ƒ10; in Jan. 1904 ƒ0.in Februari 1904 ƒ14.50; in Maart 1904 52.40: in April 1904 5.— in Mei 1904 73.02*; in Juni 1904 20.00; in Aug. 1904 ƒ21.90; in Sopt. 1904 55.871/2; in Oct. 1904 6.25. aan administratiekosten in Novemb. 1903 ƒ100.55; in Dec. 1903 ƒ101.12,1 in Jan. 1904 ƒ118.87; in Februari 1904 152.22A in Maart 1904 200.124 in April 1904 92.27; in Mei 1904 ƒ114.274; in Juni 1904 99.25; in Juli 1904: 83.50: in Aug. 1904 79.00: in Sept. 1904 79.— in Oct. 1904 89.50. Totaal: 14.547.651/2. Theophile de Bock. De toestand van den heer Theo phile de Bock blijft nog steeds hoogst zorgelijk. Bekeurd. Proces-verbaal is opgemaakt we gens straatschenderij wegens dief stal van een kaas, en wegens het op geven van een valschen naam. Uit de Omstreken ZANDVOORT. Door den heer W. F. Doeglas, archi tect te Haarlem, is bij onderhand- sche inschrijving aanbesteed het bou wen van een café met woning aan de Kosterstraat alhier en is het werk ter uitvoering opgedragen aan tien heer I-ï. van Keeren, aannemer al- j hier. Zaterdagavond werd door de Zand- voortsche Zangvereeniging hare jaar vergadering' gehouden in café „De Ge kroonde Valk". De hoeren C. II. N. Tates, president, D. van der Werff, penningmeester, C. Kollenberg, vaan deldrager, en A. van der Werff. bibli othecaris, werden herkozen. Tot secretaris, in de plaats van den heer A. Koper Jb.zn., die als zoodanig bedankt had, de heer C. Draijer, 5e bestuurslid, en als 5e bestuurslid de heer T. Koper Tzn. Tot 7de bestuurs lid werd gekozen de heer M. Hollen- berg. Besloten werd nog liet regle ment te herzien. De rekening en ver antwoording sloot met ƒ81.50 batig saldo. In de gehouden jaarvergadering van de Coöperatieve Vereeniging tot Verzekering van paarden en hitten te Zandvoort, werd door den voorzitter een woord van waardeering gewijd aan de nagedachtenis van den afge storven vice-voorzitter, den heer C. Keur. Uit het verslag van den secre taris bleek, dat de vereeniging voor uitgaande is en thans bestaat uit 26 deelnemers, die 40 paarden verzekerd hebben tot een gezamenlijke waarde van 5160. Door den penningmeester werd medegedeeld, dat het afgeloopen jaar geen sterfgevallen hadden plaats gevonden en er een batig saldo was van ƒ116.74. De beide aftredende be stuursleden, de heeren D. Driehuijzen en E. H. Brokmeier werden herkozen, respectievelijk tot voorzitter en pen ningmeester. In de plaats van wijlen den heer C. Keur werd tot vice-voor- zitter gekozen de heer G. van der Mije. Tot taxateur werd herkozen de heer E. A. van der Mije en in de plaats van den heer G. v.d. Mije be noemd tot vice-voorz.de heer W.Wit kop. Tot leden voor het nazien der rekening en verantwoording werden aangewezen de heeren W. de Roode. W. Witkop en A. Koning.

Haarlem's Dagblad | 1904 | | pagina 1