Goed en Goedkoop! BORDEAUX LISTRAG W. JAGER GERLINGS, Firma j. h. enschedé ley's Stoffwasek PARIJS. Gemengd Nieuws Bragées la Gascara Firaa VAN tuber8en - Sraota Houtstraat 141 - Apottiaik Heden Ontvangen de aller fijnste alom bekende GELDERSCHE ROOKWORST. Roodkapje GEBRs. DOBBELMANN, Zeepfabrikanten, Nijmegen. Jaeger Ondergoederen, Magazijn van J a e g e r Ondergoederen. P. P. RIETFORT, Gierstraat 44. de meest delicieus© drank. DE DRANKWET. In het Friesche dorp Jelsum zou een stuk grond verkocht worden. De kastelein hield zich stipt aan de be palingen der Drankwettwee uur voor het uur der aangekondigde ver- kooping tapte hij geen sterken drank meer. Op het bepaalde uur verscheen de notaris, maar geen enkele gega digde. De verkooping ging over, maar toch mocht de herbergier twee uur na het aangekondigde uur der ver kooping geen sterken drank tappen en hij deed dit dan ook niet. Alzoo vier uur gedwongen staking van het bedrijf. VREDESPALEIS. Men meldt uit den Haag aan de N. R. Ct. Een wetsontwerp tot bekrachtiging van den koop van het terrein aan den Benoordenhoutschenweg tot stichting van het Vredespaleis heeft de depatrementen verlaten om, na in gewonnen advies van den Raad van State, weldra aa de Staten-Generaal te worden ingediend. MERKWAARDIG. De echtparen K. Molenaar te Edam en W. Oosterbaan te Monnikendam vieren op denzelfden dag (13 dezer hun 45 jarig huwelijksfeest. Merk waardig is, dat de eenige dochter van Oosterbaan is gehuwd met den eenigen zoon van Molenaar en de drie dochters van- Molenaar trouw den met de drie zoons van Ooster baan. („Hbld.") OVERREDEN. Zaterdagmorgen vroeg is te Zaan dam zekere van den Burgh, werk zaam aan de artillerie-inrichtingen aan de Hembrug, aan de halte IJdijk door een naar Amsterdam gaanden trein overreden. Hij was onmiddel lijk een lijk. De man zou als naar gewoonte met dien trein zich naar zijn werk bege ven. Hij laat eene vrouw en zeven kinderen achter. VOOR DEN 23STEN KEER. Te Rotterdam werd bij een banket bakker in de Weste Wagenstraat de winkelruit ingereden. Dit zou niet de vermelding waard zijn, indien het niet reeds de 23ste keer was, dat bij dezen banketbakker de ruit het ontgelden moest. SPELENDE KINDEREN. Ten huize van den heer G. te De venter, waar een luitenant der huza ren op kamers woont, had Zondag morgen een ongeluk plaats, dat nog goed is afgeloopen. De ouders en de officier waren afwezig en onder toe zicht van de dienstbode waren de kinderen spelende. Op de kamer van den officier komende, vond de 11-jari- ge zoon in de kast een rond meta len voorwerp. Denkende dat het een meetlint was. trachtte hij het te ope nen, waarbij eensklaps een schot af ging en het 7-jarig broertje dooreen projectiel aan hei hoofd werd ge wond. Het bleek, dat het een geladen mitrailleuse was. De knaap is vol gens den geneeskundige niet levens gevaarlijk verwond. MERKWAARDIG. Maandag is de betrekking van ont vanger van Edam 75 jaren achter een waargenomen door een lid der familie Costerus aldaar. Op 7 Novem ber 1829 trad d© grootvader van den tegenwoordigen titularis in functie, in 1869 zijn vader en in 1898 hij zelf. ZONDERLINGE POLITIEMAN. In den afgeloopen nacht heeft J. B-, inspecteur van politie, titulair te Leeuwarden in opgewonden toestand verkeerende, op den Wirdumerdijk eenige revolverschoten gelost, in de onmiddellijke nabijheid van een pas- seerend gezelschap. Er zijn geen on gelukken gebeurd en er is een streng onderzoek begonnen. (N. R. Ct.) welke door de democratische partij zijn aanvaard. „Zooals de heer Cor- telyon mij dikwijls heeft verzekerd, zoo besluit president Roosevelt, zal ik, indien ik verkozen wordt, het pre sidentschap kunnen aanvaarden zon der aan eenige belofte, toezegging of overeenkomst gebonden te zijn, uit genomen mijn belofte aan het Ameri- kaansche volk, dat ik zooveel als in mijn vermogen ligt zal zorgen dat ieder burger krijgt wat hem toekomt, niét meer en niet minder." Mr. Root, gewezen minister van oorlog, en mr. Odell, gouverneur van den staat New-York, hebben eveneens de be schuldigingen van mr. Parker weer legd laatstgenoemde onder meer met de bewering, dat mr. Parker zelf aan- deelen in de scheepsbouw en staal- trusts heeft. Rechter Parker, die daarop het laatste woord had, betoogde dat pre sident Roosevelt zijn beschuldigin gen mei een tegenbeschuldiging had beantwoord, namelijk dat de demo craten door de trusts zouden worden gestopt, welke bewering Parker op zijn beurt voor laster verklaarde. Te vens hield hij zijn beschuldiging vol, op grond van de feiten, dat de trusts, die voor enkele jaren Roosevelt als haar vijand beschouwden, hem thans steunen en geld storten in zijn ver- kiezingskas. Politici in de V. S. zijn van oordeel dat deze laatste zet van mr. Parker op het politieke schaak bord te laat komt om nog invloed te oefenen op de verkiezing. CONFERENTIES. Op het ministerie van buitenland- sche zaken te Weenen zijn de confe renties der Oostenrijksche en Hon- gaarsche ministers met graaf Posa- dowsky over het handelsverdrag be gonnen. De eerste conferentie, die door graaf Goluchowsky gepresi deerd werd, duurde H uur. Golu chowsky begroette den Duitschen ge zant hartelijk uit naam van de Oos tenrijksche en Hongaarsche regeerin gen. Beiden spraken de hoop uit dat de onderhandelingen spoedig tot een gunstig einde gebracht zullen wor den. Graaf Posadowsky gaf toen een I uitvoerig overzicht van het standpunt I der Duitsche regeering, waarover een levendig debat ontstond. De Hon gaarsche ministers zijn na afloop van deze conferentie naar Boedapest teruggekeerd. De eerstvolgende con ferentie, waaraan ook de ministers zullen deelnemen, zal waarschijnlijk te Boedapest plaats vinden. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. 30 cents per regel. ONSCHULDIG VEROORDEELD. Een Galisische boer, Ausner gehee- ten, is dezer dagen in vrijheid ge steld, nadat hij acht-en-twintig jaren in het tuchthuis had doorgebracht. Ausner werd vrijgelaten omdat ge bleken is, dat hij onschuldig was veroordeeld wegens een brandstich ting, waarvan de ware dader op zijn sterfbed thans tot bekentenis kwam. De onschuldig veroordeelde zal bij den keizer ter audiëntie gaan om ver goeding te krijgen voor het doorge stane leed. SOLIDARITEIT. Eerstdaags wordt aan de Hooge- school te Innsbrück een Italiaansche faculteit geopend, waarbij ongere geldheden worden verwacht. De Ita- liaansche studenten uit Weenen heb-1 ben besloten naar Innsbrück te gaan j om daar hun landgenooten ter zijde te staan, ingeval het mocht komen tot vechtpartijen. Zooals men ziet, wekt de „gemeen schappelijke moeder" daar niet veel broederliefde. DE PRESIDENTSVERKIEZING IN DE VER. STATEN. De laatste dagen, voorafgaande aan de presidentsverkiezing in de Ver- eenigde Staten, hebben een heftig en vrijwel onmiddellijk conflict tusschen de beide candidaten gebracht waarin thans ook president Roosevelt per soonlijk heeft deelgenomen. Aan de ,,Times"-correspondentie uit New- York is daaromtrent het volgende ontleendDoor Rechter Parker was de beschuldiging geuit, dat de repu- blikeinsche verkiezingsfondsen waren versterkt, doordat president Roose velt en mr. Cortelyon, zijn vroegeren secretaris, die thans voorzitter is van hel republikeinsche national comité, geldelijke ondersteuning wisten af te persen van enkele trusts, dat er bij gebruik makende van de wetenschap, welke mr. Cortelyon in zijn functie van staatssecretaris van handel en arbeid had verworven. Ondanks het advies van zijn raad gevers en agenten om deze aanklacht te negeeren heeft president Roosevelt Vrijdagnacht aan de pers een lange verdediging toegezonden, waarin hij Parker's bewijzen van a tot z een on waarheid noemt, en diens beschuldi ging monsterachtig. „De bewering, zoo schrijft de pre sident, dat er namens mij en op mijn gezag door mr. Cortelyon of iemand anders, aan eenig lichaam eenige be lofte zou zijn gedaan, of dat eenige overeenkomst zou zijn gesloten betref fende latere belooningen voor thans te verleenen financieelen steun van eenigen aard is valsche laster." Verder ontkent president Roosevelt dat zijn geewzen secretaris iets met trusts te maken heeft gehad en be toogt hij dat bijdragen van trusts voor de republikeinsche partij rond- sen ontvangen, overeenkomen met die VAN ALLES HET GROOTSTE. Onder dit hoofdje vertelt een Ame- rikaansch blad het volgende De grootste universiteit ter we reld is die van Kaïro, met 11.000 studentenzij komen uit alle streken der aarde en studeeren er Muzel- mansch recht, geschiedenis en theo logie. Het grootste park der wereld is de Dierentuin te Kopenhagen, die een oppervlakte van 1700 hectaren heeft. I De grootste tuinaanleg is die van i Fairmont Park te Philadelphia, slechts eenige honderden hectaren kleiner dan het vorige Park. I)e grootste lucifersfabriek is de Vulcan fabriek" te Tidaholm in Zwe den, met een dagelijksche productie van 900.000 doosjes. Het grootste natuurlijke hol ter wereld is het Mammouthshol in Ed monson County, Kentucky, met ruim ten van gezametalijk zeven mijlen lengte. ...De langste tunnel der wereld is de Gothardtunnel, 14.9 kilometer. .De grootste bibliotheek is de,,J3i- bliothéque Nationale" te Parijs met 1,400.000 boeken, 600.000 brochures, 175,000 handschriften, 300.000 atlas sen en kaarten, 150,-000 munten. De Chineesche muur is de groot ste muur ter wereld, lengte 2000 ki lometer. De grootste kaas, die ooit ge maakt werd, is de „Canadeesche kaas", gewogen hebbende 22.000 pond, omvang 28 voet, hoogte 6 voet; 10.000 koeien deden er het hare aan. De grootste plumpudding werd gebakken en gegeten in Paignton. Devon, in den jare 1858; groot 30 centenaar, 573 pond meel, 191 pond broodkorst. 473 pond krenten en ro zijnen, 382 pond vet, 360 liter melk. 95 pond suiker. Het grootste brood werd in 1902 te Londen gebakken12 voet lang, 2 voet breed. De grootste klok is die van Mos kou, aan den Kremlinvoetgewicht 443.700 pond; werd nooit opgehangen en werd waarschijnlijk gegoten op de plaats, waar zij nu nog staat. De grootste bonk steenkool ligt in Rosselyn, 41.000 pond zwaar. De grootste ham was to zien op de laatste Parijsche wereldtentoon stelling: 50 pond. De grootste... Maar voorloopig is dit wel genoeg ONS TIJDELIJK VERBLIJF HIER OP AARDE. Het is een ieder niet gegeven den tachtig- of negentigjarigen leeftijd te bereiken. De statistieken hebben on gelukkigerwijze te zeer aangetoond dat er meer menschen beneden den vijftigjarigen leeftijd sterven dan er boven. En hoevele personen zijn er niet die gedurende hun verblijf op dezen aardbol met veel ongemakken te kampen hebben. Wij willen daar mede niet zeggen met geldelijke on gemakken maar meer in het bijzon der een strijd tot het behoud der ge zondheid. Als de mensch gezond is kan hij vele tegenspoeden in het leven weerstand bieden en daarom is het onze eerste plicht de gezondheids toestand te bevorderen, al het andere is slechts eene bijzaak. De mensch die gezond is heeft moed en energie om de moeilijkste zaken te ondernemen dat zult gij waarde lezers en lezeres sen wel met ons eens zijn. Mejuffrouw Johanne van Noort Lan- geweg B 220b gemeente Zwijndrecht (Zuid-Holland) was sedert ruim zes jaren lijdende geweest aan bloedar moede gepaard gaande met hevige hoofdpijnstelt U zoo n leven eens voor. lnplaats van levenslust en ener gie te hebben zou dan onder deze om standigheden U het leven niet eer tot last dan tot lust zijn. De gevolgen der bloedarmoede benemen U den eet lust, het lichaam niet de noodige voe ding bekomende, wordt van dag tot dag zwakker en deze zwakte wordt zoo erg dat er geen geneesmiddelen meer gewassen zijn om dit verpletterd leven op te beuren. Laat het dus zoo ver niet komen, smeedt het ijzer ter wijl het heet is, zooals een oud-Hol- landsch spreekwoord zegt, tracht Uw leven op te beuren en doet gelijk juf frouw van Noort gedaan heeftneemt het reddende, het kracht-gevende middel, dat de hernieuwer van het bloed bij uitnemendheid, is n.l. de Pink Pillen van Dr. Williams. Dat besluit heeft juffrouw van Noort ook genomen en thans, zoo verklaart zij aan onzen verslaggever, ben ik veel welvarender dan ooit te voren. Nooit had ik kunnen denken dat er nog een geneesmiddel zoude bestaan dat mij had kunnen opbeuren. Ik ben denbe- reider der Pink Pillen dan ook uiterst dankbaar mij van mijn bedroevend lijden verlost te hebben en machtig U dit in het belang der menschheid te publiceeren. Wij hopen dat het bovenstaande in goede aarde moge vallen en wij herinneren er nogmaals aan dat de Pink Pillen hunne bewijzen van ge neeskracht gegeven hebben, terwijl de andere middelen die U hier en daar worden aanbevolen, zulks nog nim mer op eene zoo treffende wijze ge daan hebben. De Pink Pillen werken rechtstreeks op het bloed en genezen al de ziekten voortkomende uit den slechten toe stand van hetzelve, zooals rheuma- tiek, heupjicht, bloedarmoede, bleek zucht, nierziekten, ruggepijn, zenuw ziekten, gevolgen der influenza, St. Vitusdans, zenuwziekte, algemeene zwakte bij man en vrouw, en de on regelmatigheden in den toestand van het zwakke geslacht. Prijs 1.75 de doos, f 9.per 6 doo- zen. Verkrijgbaar bij Snabilié, Steiger 27, Rotterdam, hoofddepóthouder voor Nederland en Apotheken. Franco toe zending tegen postwissel. Ook echt verkrijgbaar voor Haarlem en Omstreken bij Wed. W. PLAAT- ZER VAN DER HULL, Drogerijen, Jansstraat 28, Haarlem. Sport en Wedstrijden VOETBAL. Haarlem Ajax 1 1. Haarlem trok Zondag naar de Sleutelstad om daar in het strijdperk te treden met Ajax. Haarlem won het opgooien, zoodat Ajax aftrapte. In het begin was Ajax, dat voor de rust tegen den wind in speelde, sterker, maar kon dit niet in doelpunten uitdrukken, dank zij met mooie verdedigen van de Haarlemsche achterhoede, waarin Stol als altijd enorm was. Beide doe len waren dikwijls in gevaar, maar de score bleef blank, zoodat de rust inging met 0 0. Na de hervatting dacht men, dat Ajax ophalen zou, hetgeen ook schijn baar gebeurde, daar voortdurend op j Haarlem's helft gespeeld werd, en 'Ajax overwegend sterker was. Slechts nu en dan viel Haarlem uit, door toedoen van v. d. Berg. Bos en v. d. Dusse, doch zonder resultaat. Reeds .was een half uur gespeeld, waarin inog deel punt gemaakt was. Toen (kreeg Ajax een strafschop, die door ,Van Zanten in een doelpunt omgezet werd. Nu viel Haarlem heftig aan en wist ten slotte door v. d. Dusse ge lijk te maken. i De wedstrijd eindigde dus in ge lijk spel, 11. Uitslagen, I UtrechtHercules Rapiditas. Ge wonnen door Hercules met 6 1. I 's-Gravenhage. H. V. V. Veloci- tas. Gewonnen door H. V. V. met2—0. j Amsterdam R. A. P. Quick. Ge wonnen door Quick met 6 0. Rotterdam Sparta H. B. S. Ge wonnen door H. B. >S. met 2 0. I Holdertbeker. i H. F. C. II trok naar Dordrecht om da ai- te spelen met D. F. C. II. De Haarlemmers verzekerden zich met een overwinning van 30 het spelen in de tweede ronde. Haarlem II 1 speelde hier met E. M. M. uit Mid delburg en verloor van deze. HOCKEY. Haarlem Amsterdam. Ge wonnen door Amsterdam met 6 3. 00RL0GSVAR1A ONGEREGELDHEDEN IN RUSLAND. Het Russische Telegraaf-bureau meldt over de onlusten welke plaats hadden in de gouvernementen W1- tebski, Smolensk en Kiew naar aan leiding van het oproepen van de re servetroepen, dat deze onlusten het hevigst waren in Kanew. Daar wer den winkels geplunderd. Te Smolensk had een samenscho ling plaats voor de woning van den militairen bevelhebben Polozk. De onlusten duurden drie dagen. Ge welddadig optreden tegen Israëlie ten werd bijtijds verhinderd. Te Rositen werden brandewijn- dépöts geplunderd. Te Kreuzburg en Sirotino werden aan de stations de buffetten korten klein geslagen. In het gouvernement Kiew werd een belasting-ambtenaar overvallen en van de geldkas be roofd. Te Mohilew werden huizen ge plunderd en vernield. In meer dan honderd districten van de 119, waarin mobiliseeringen plaats hadden, bleef het volkomen kalm. Een onderzoek naar het gebeurde is opgedragen aan den assistent van den minister van binnenlandsche za ken, generaal-majoor Rydsewski. WLADIWOSTOCK. De stoomboot „Tungus" kwam op 6 Nov. te Tsifoe aan 11a den len November Wladiwostock verlaten te hebben. De kapitein deelt mede, dat de vestingwerken over een uitgestrekt gebied zóó volmaakt zijn, dat wan neer een aanval gedaan zou worden op Wladiwostock, deze stad bewijzen zou geven een tweede Port-Arthur te zijn. De verdedigingswerken, welke vele mijlen buiten de stad beginnen, worden, hoe meer zij de stad nade ren, des te sterker. De haven is over een afstand van zeven mijlen van mijnen voorzien. Schepen geladen met voedsel, am munitie, militaire benoodigdheden, zelfs kanonnen komen dikwijls aan. Vijf schepen zijn reeds ontladen. Toen de „Tunges" de haven ver liet meende de kapitein dat eenige onderzeesche booten aankwamen. Zondag vingen de wedstrijden aan voor de eerste klasse competitie van den Nederlandschen Hockey- en Ban- dy-Bond. De Haarlemsche Hockey- Club speelde dien dag tegen de Am- sterdamsche. De rust ging in met 10 voor Haarlem, terwijl na de 'rust de Amsterdammers sterker wa ren en dit ook in de score wisten uit te drukken, daar zij na de hervatting zesmaal doelpuntten, terwijl de Haar- j lemmers slechts twee keer den Am- sterdamschen keeper konden verschal. (ken. De Amsterdammers wonnen al- !zoo dezen wedstrijd met 6 3. Vriendschappelijke wed strijden. J Zondag speelden op het terrein te 1 Zandvoort de Haarl. V. V. en Excel- 1 sior eveneens van Haarlem. Excelsior won met 8 5. KORFBALDAG. j Voor den, door den N. K. B. uitge schreven, „Korfbaldag" hebben zich 112 twaalftallen aangemeld. Deze zijn door de regelingscommissie in drie (groepen verdeeld. Voor iedere groep jis de eerste prijs een verguld zilve ren, de tweede prijs een zilveren me daille. In de eerste ronde zullen, zoo als bij loting is uitgemaakt, de vol- I gende ontmoetingen plaats hebben f Groep A: H. O. C. I—D. T. V. en O. S. C. A. I—Quick I. Groep B D. E. V.Quick II en H. O. C. II—O. S. C. A. II. Groep C D. E. A. K.— II. O. C. III D. T. V. II—B. K. C. De Haarlemmers zijn, zooals men ziet, in iedere groep vertegenwoor digd. Van hun kansen laat zich niet veel voorspellen. Wat groep A betreft: van deze clubs meende men tot nu toe dat de volgorde in sterkte was D. F. V., O. S. C. A., H. O .C., Quick. Maar behalve H. O. C. hebben ze al tijd met 4 dames en 8 heeren gespeeld en nu is gelijk aantal dames en hee ren verplichtend, dus moeten ze twee heeren (die altijd in het eerste 12-tal gespeeld hebben) verwisselen voor twee dames (die dit waarschijnlijk slechts zelden, misschien nooit deden, dus minder geschoold zijn). En Zon dag won Quick van D. T. V. De krachten van deze vier clubs staan dus vrijwel gelijk. In de groep B komen D. E. V. en iH. O. C. II respectievelijk tegen Quick II en O. S. C. A. II, die nog nooit op matches uitkwamen, daarvan valt dus niets te zeggen. En in groep C eindelijk maakt H. O. C.III zijn debuut tusschen "de clubs I van den N. K. B. en staat daar met I drie andere 12-tallem, waarven we wel jweteiy dat ze zoowat aan elkaar ge- iwaagd zijn. Ergo, er is geen enkele partij bij die onbeduidend wordt, wel verschillende ontmoetingen, waarvan ieder, die in j de korfbalwereld thuis is, kan voor- jzien, dat ze zeer interessant zal zijn. Zonder twijfel zullen dan ook behal ve de spelers van B. K. C. en H. O. C., die, met de verdere leden hunner clubs per extra tram gaan, nog wel talrijke Haarlemmers het terrein aan de Constantijn Huygensstraat te Am sterdam bezoeken. P. WIELRIJDEN. Bij gunstig weder hadden Zondag te Haarlem de laatste wielerwedstrij den plaats tot sluiting van het sei zoen. De uitslag was 1000 M. voor hen, die nog nooit een eersten of tweeden prijs wonnen: 1. A. Slegt, Haarlem; 2. v. Hilst, Amster dam 3. Roskam, id. 300 M. spurtrace: 1. Stouten Haar lem 2. Tulleken id. 2000 M. 1 Tulleken, Haarlem 2. Gooi, Amsterdam. Stoomvaartberichten Het stoomschip Tantalus vertrok 6 November van Amsterdam naar Java via Liverpool. Het stoomschip Amsteldijk, van de N. A. S. M., arriveerde 6 Nov. van Newport News te Amsterdam. PER 100 FLESSCHEN CONTANT PER ANKER f 22.50 - 48. FRANCO AAN KUIS Te verkrijgen bij Wijnhandelaars Hofleveranciers HAARLEM. ViMgt uwen Apotheker: Het keatwerkend en anscfaitdeUjk Laxeermiddel greets flacon 1.met gebruik kléine flacon t 0.30 ook direct aan ons adres te bekomen. fleurige kruidensmaak eu gagarandeerd zuiver Allien Verkoop bij T. A. DONNEE, KI. Houtstraat 62 TELEFOONNUMMER 469 i is de naam onzer beste qualiteit Kinderzeep. Menige huidon gesteldheid, bij het jonge kind wordt voorkomen door een ge regeld gebruik dezer zeep, die zelfs voor de teerste kinderhuid geschikt is en uitsluitend voor dat doel door ons wordt ver vaardigd. Zij is overvet en bijna reukeloos. Vraagt uwen win kelier. Alom verkrijgbaar. Fabrikaat JANSEN en TILANCS ZIJS DE BESTE 0SDEBKLEEDIS6 V00B DAMES, BEEBEN ES KIBDEREN TRICOT DAMESROKKEN1.60, f 2.26, 2.76 KINDERROKKEN0.80, 1.—, 1. JAEGER MAAS- en BREI WOL T FESTON en KANT I In verschillende prijsen TRICOT en FLANEL j en <iualltelton- uit één stuk vemuurdigd, is Practiscli, ERegant, van echt linnen niet te onderscheiden en goedkooper dan het waschloon voor Linnengoed. Yarkrijgba&r te Haarlem bgGEBROEDERS HOLT, Anqgang 33; JAC. HAMILTON, Anegang 4 en F. P. REICHERT, Gr. Houtstraat 53, hoekPeuzelaarsteeg, P. P. RIETFORT, Gierstr. 44,Gebrs. VAN GELDER, L. Veerstr. 31, JOH. H. ALBERS, Gierstr. 27. K. KAAN, Spaarnwou- derstraat 72. W. F. JONGBLOED, Gierstraat 58 en DUIJN—KLOES, Jansstr. 31. TE SHTKEK. Grand Hótel DE HALTE. 63 Rue de Richelieu, nabg de Boulevards en het P&lais-Royal. Comfortabelst Familie-H6tel. Matige prijzen. 75 Kamers. Tuin. Rookkamer. Leeszaal. Uitstekende Keuken en beste Wijnen. Kamer met 1 Bed vanaf 4 fr. 1 Bediening, Elect, verlichting Kamer met 2 Bedden vanaf 7 fr. j en centr. verw. inbegrepen. Dejeuner a la fourchette 3 fr. Diner 4 fr. Restauratie a la carte. Baden Telefoon Electnscbe liftArran gementen en Pensions. Telegram adres: SVENDSEN PARIS.

Haarlem's Dagblad | 1904 | | pagina 6