NIEUWS= en ADVERTENTIEBLAD. 22o Jaargang. 'No. 6557 Verschijnt dagelijks, benajve op ton- <sn Feestdagen. MAANDAG 14 NOVEMBER 1904 HAARLEM S DAGBLAD ABONNEMENTEN PER DRIE MAANDEN: Voor Haarlem1.20 Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente) „1.30 Franco per post door Nederland„1.65 Afzonderlijke nummers0.02>£ Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem0.37>f de omstreken en franco per post 0.45 Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. Directeur J. C. PEEREBOOM. AD VERTENTIËN: Van 1—5 regels 50 Cts.iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Haarlem van 1—5 regels ƒ0.75, elke regel meer ƒ0.15. Reclames 30 Cent per regel. Groote letters naar plaatsruimte. Bij Abonnement aanzienlijk rabat. Kleine advertentiën 3 maal plaatsen voor 2 maal betalen. Redactie en Administratie: Groote Houtstraat 55. Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 724. Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 6. Telefoonnummer 122. Abonnementen en Advertentiën worden aangenomen door onze Agenten en door alle Boekhandelaren en Courantiers. Met uitzondering van het Arrondissement Haarlem is het uitsluitend recht tot plaatsing van Advertentiën en Reclames betreffende Handel, Nijverheid en Geldwezen, opgedragen aan het Algemeen Advertentie-Bureau A. DE LA MAR Azn. te Amsterdam. Hoofdagenten voor het BuitenlandCompagnie Générale de Publicité Etrangère G. L. DAUBE Co., JOHN F. JONES, Succ., Parijs, 31*** Faubourg Montmartre. AGENDA Zondag 13 November. Woestduin. Courses, uur. Brongebouw, Haarl. Muziekkorps Soirée, 8 uur. Boe. „Vereeniging", Kunst na Arbeid 7§ uur. Kleine Vereeniging, Specialiteiten voorstelling, 7i uur. Tooneelzaal ,,De Kroon", Specialitei ten-voorstelling, 8 uur. Maandag 14 November. Bovenzaal Brongebouw, Dr. D. J. Hissink ,,Een en ander over Deli", 8 uur. In deze agenda worden vergaderin gen, uitvoeringen enz. kosteloos ver meld, wanneer zij in onze kolommen lijn geadverteerd. Buitenlandsch Overzicht I)Ë OOELOG Van het oorlogsterrein komt heden alleen een klein telegrammetje, ver meldende, dat het artillerie-duel met tusschenpoozen voortduurt. De kanonnade was het hevigst op den rechtervleugel, waar de Russen op den 9en de Japansche stelling met zwaar geschut beschoten. Ten ge volge van dit bombardement trokken de Japanners enkele batterijen uit de I vooruitgeschoven stellingen terug. Men meent, dat de Japanners, die niet gereed waren voor tien aanval, terugtrokken op de heuvels. De Rus sen behaalden werkelijk voordeel, toen zij tegen het einde van 'het Sha- j bo-gevecht de Boomheuvel hernamen die de vlakte beheerscht, waarover de Japanners moeten voortrukken. Aangaande Port-Arthur valt te vermelden, dat het uit Tokio verspreidde gerucht, dat generaal I Stössel een wapenstilstand gevraagd I zou hebben, nog steeds op bevesti ging wacht. Volgens een bericht van I de „Daily Express" uit Tsifoe, is de blokkade in de laatste weken veel minder scherp. Gedurende dien tijd zijn te Port-Arthur verschillende jonken binnengekomen, zoodat gene raal Stössel beschikt over voldoende proviand en ammunitie. Treuriger is het gesteld met zijn zwaar geschut, dat door overmatig gebruik in slechten toestand verkeert. Herhaaldelijk heeft hij gevraagd om nieuwe kanonnen, doch in Peters burg is men van oordeel, dat zen dingen onnuttig zijn, omdat zulke groote stukken niet binnen de vesting gebracht kunnen worden. De grootste moeilijkheid in de be legerde stad is thans haar rein en in goeden sanitairen toestand te houden. De typhus is een even ge vaarlijke vijand als het belegerings leger. De gasthuizen zijn vol koorts zieken, en de verpesting van de lucht door de onbegraven lijken, het gebrek aan water vermeerderen steeds de ziekenlijsten. Wanneer het gene raal Stössel gelukt de bezetting goed le voeden, zal hij het nog weieeni gen tijd in de vesting kunnen uit houden. Dagelijks worden Japansche spion nen ter dood gebracht. Kort geleden 1b generaal Stössel's Chineesche kok die betrapt werd op het geven van inlichtingen aan den vijand, opge hangen aan een hooge galg, tot waarschuwend voorbeeld voor zijn landslieden. De oorlogscorrespondent van de Daily Telegraph" heeft Woensdag weer de reis gemaakt van Tsifoe naar Tien tsin. Hij werd aangehouden door een lapanschen kruiser. Zijn schip werd anderhalf uur lang onderzocht. Vol gens dezen berichtgever let de Ja pansche vloot thans meer op den uitval der Russische schepen dan op het verbreken van de blokkade. DE OPENBARE MEENING IN JAPAN. De heer Charles Pettit, correspon dent van den „Times" te Tokio be weert, dat Japan zijn hoogste in spanning volbracht heeft en verder niets vermag en dat de moed der Japanners binnenkort opnieuw hard tal worden beproefd. „De omkeer in de openbare mee ting in Japan is merkwaardig. Bij de burgerlijke bevolking is de oor logsgeestdrift, die naar dolheid tweernde, belangrijk verminderd. On danks hun doodsverachting zijn de Japanners gevoelig getroffen door de geleden verliezen. Men heeft ze niet half zoo hoog verwacht. ,.De oorlog duurt voort, de ellende neemt toe. rouw speurt men alom. Al deze redenen maken dat devroo- Üjke zwijmel van 't begin verandert in een algemeens ontzetting. En het is zeer wel mogelijk, dat deze om- leer op het leger te velde terugwerkt W eveneens doet aan de extaze die de voornaamste beweegkracht was van zijn overwinningen." Overigens erkent de heer Pettit, dat de Russen, willen zij de overwinning behalen, zeer veel sterker moeten zijn dan de Japanners en blijft hij het ge vaar voor de Westersche wereld, zelfs van een overwonnen Japan, zeer groot achten. HET INCIDENT OP DE NOORDZEE. Tot medeleden van de onderzoe- kings-commissie in zake het Doggers- bank-ineident zijn benoemd door Rusland overste Stenger, chef van de wetenschappelijke af deeling van het ministerie van marine, luitenant Wolkof en de tweede-tolk bij het Rus sische gezantschap in Konstantino- pel, Mandelstam. UIT ANDERE LANDEN. De rechter van instructie heeft den Franschen minister André gehoord, om de juiste toedracht te hooren van Syveton's optreden. De minister zeide tevens, dat hij zich onwel voel de, doch dat zijn minder goede ge zondheidstoestand voortsproot uit een nerveuse opwinding. Doch de Matin" ziet de zaaik erger in en verklaart, dat generaal André, ten gevolge van de klappen, voortdu rend lijdt aan zware hoofdpijnen, die hem vooreerst beletten zullen zijn werk te doen. De royalistische afgevaardigde graaf De la Rochetulon heeft in een blad een brief gericht tot den zoon van generaal André,. waarin hij hem vrij scherp verwijt, dat hij bedankt heeft voor een duel met Syveton. Lui tenant André, schrijft hij, schijnt er genoegen mee te nemen, dat hij de zoon is van een vader, die een paar klappen om zijn ooren kreeg. Nog al grappig begint de brief „Er is in de geschiedenis een zeer bekend voorbeeld van de nare ge beurtenis, u overkomen. Gij zult toch wel eens gehard hebben van don Diego en den Cid. Ik dacht in mijn naïveteit dat een Franpch offi cier toch minstens evenveel waard was als een Spaansch edelman. Doch ik schijn mij vergist te hebben". DE PRESIDENTSVERKIEZING. Parker's nederlaag schijnt nog groo- ter te zijn, dan eerst gedacht werd. Niet eens het vroeger zoo democrati Jsche zuiden heeft hij behouden, ook Maryland en Missouri stemden voor Roosevelt. De reorganisatie der democratische partij is een rechtstreeksch gevolg der verkiezingen. Aanstaande week worden Bryan en Watson in New- [York verwacht om schikkingen te 1 treffen voor deze reorganisatie. I De stemmen-meerderhëid van Roo sevelt bedraagt meer dan anderhalf millioen, en 600.000 stemmen meer dan die van Mc. Kin'ley in 1896. In de Duitsche districten behaalde hij een aanzienlijke meerderheid, die toege schreven wordt aan Roosevelt's hou ding bij de Slocum-geschiedenis. RUSSISCHE TOESTANDEN. Volgens de „Nowosti" ontving, de minister van binnenlandsche zaken, prins Swiatopolk-Mirski, op 10 dezer 'een deputatie van de Joodsche ge- i meente de minister deelde haar me- de, dat naar zijn meening het ideaal dat men moet nastreven, bestaat in het schenken van gelijke rechten aan alle elementen van de bevolking. DE OPSTAND IN DUITSCH- AFRIKA. Kolonel Leutwein seint uit Reho- both, dat hij een brief ontving van Hendrik Witboi, waarin deze na een paar godsdienstige gezegden woorde lijk schrijftZoo heeft thans God uit deri Hemel het verdrag verbroken. Hij verzoekt verder, zijn gevangen stamgenooten in vrijheid te stellen, daar zij onschuldig zijn aan zijn daad. De hoofdoorzaak van den opstand is naar Lutwein's meening ongetwij feld godsdienstwaanzin, ontstaan door de mededeelingen van een pro feet uit de Kaapkolonie, die zich tot de Aethiopische kerk rekent, en die in den loop van dit jaar een tijdlang te Windhoek in hechtenis is gehou den. EENE BETOOGING. Een vierduizendtal Italianen heeft to Triest een betooging gehouden tèn gunste van de oprichting van eeno Italiaansche universiteit in deze stad. De politie moest optreden om te voorkomen, dat het tot een botsing zou komen met een achthonderd man, die een tegen-manifestatie wilden be ginnen. Twaalf menschen werden hierbij licht gewond. station eenige aanzionlijke officieren en de gezant van Korea met zijn zoon. Bij het verlaten van het station werd de eens zoo machtige en popu laire stadhouder slechts door een „be perkte menigte" begroet. Van de geestdrift, die voor zoo'n geval in de officieuse J.elegrainmen nu eetnmaal onvermijdelijk is, schijnt de corres pondent niets bemerkt te hebben. Admiraal Skrydlof is, na een kort oponthoud te Moekden, in Koeropat- kin's hoofdkwartier aangekomen, om met den generaal overleg te plégen. Skrydlof blijft waarschijnlijk een dag of drie in het hoofdkwartier. Stadsnieuws Gemeenteraadsverkiez ing. In de Vrijdagavond gehouden ver gadering der Protestantsche Kiesver- eeniging werd besloten, do candida- tuur van den heer A. van Rossum te steunen en zich in de vacature van den heer Beijnes te onthouden. Als bestuurslid (secretaris) werd geko zen de heer Loran, in de vacature van den heer J. B. Lasschuit. Aangezien de heer Loran niet aanwezig was, is nog niet beslist of genoemde heer deze functie aanvaardt. A n t i-R e v. P r o p a g a n d a-c 1 u b. Naar wij vernemen zal op Maandag 21 Nov. a.s. voor de Anti-Rev. Pro- paganda-club, Mr. G. Groen van Prinsterer alhier in het Brongebouw als spreker optreden de weleerw. heer Ds. G. Postma, Herv. predikant te Voorburg met het onderwerp „De leidende beginselen van Ons Ministe- Door den heer inspecteur van den I geneeskundigen dienst der landmacht j is de heer dirig. officier van gezond heid der 2e klasse Fchef van het mi litair hospitaal alhier, Dr. F. Daniels, aangewezen om Gedep. Staten al hier bij te staan voor het geneeskun dig onderzoek van lotelingen, en tot plaatsvervanger als zoodanig de of ficier van gezondheid der le kl. de heer K. E. Zi egel er. OORLOGSVARIA Toen admiraal Alexejef te Peters burg aankwam, bevonden zich, naar de correspondent van de Matin' me'ldt, te zijner ontvangst aan het De kleine Tramwagen. De Haarlemsche Tramweg-Maat schappij heeft voor haar paarden tram een kleineren wagen aange schaft, die aanleiding heeft gegeven tot het gerucht, dat er weldra een tramdienst zou worden geopend van Haarlem op Overveen, beginnende bij Café Brinkmann. Hoe graag we ook den Overveeners een vervoermiddel zouden gunnen, toch moeten we hun de illusie ontne men, dat dit zoo na aanstaande we zen zou. Wel heeft de Maatschappij concessie voor een dergelijke lijn ge vraagd, maar "t zal nog wel een poosje duren vóórdat die in den Raad in behandeling komt. De kleine wagen is dan ook meer in 't bijzonder gemaakt met het oog op een door de Maats, gevraagde ver lenging van haar lijn naar de be graafplaats aan den Schoterweg. Overveen zal dus nog een poosje op haar vervoermiddel moeten wach ten, tenzij iemand den moed mocht hebben het nog weer eens met een omnibusdienst te probeeren, waarvan evenwel, na de opgedane ervaring, de waarschijnlijkheid niet groot is. Bekeuringen. Processen-verbaal zijn opgemaakt wegens straatschenderijen, wegens het 's avonds fietsrijden zonder licht, en wegens het rijden met een hon denwagen, terwijl de daaronder ge spannen hond niet van een muilkorf was voorzen. Muzikale Vriendenkring. Deze Muziekvereeniging, Dir. de heer Joh. Kerkhoff. geeft Donderdag een concert, met welwillende mede werking van de dames C. G. H. Stroucken te Beverwijk (zang) en Anna van de Velde te Haarlem (piano-begeleiding). Een keurig programma is samen gesteld. E on e b ij zonderheid. Als eene bijzonderheid kunnen wij mededeelen, dat bij den heer H. Vlas veld. te Haarlem, den 5den Novem ber reeds een enkele vroege tulp in bloei washet was een rose conquest, afkomstig van den heer S. H Gerber. „Weekbl. v. Bloemboll.oult." HAARLEMSCHE HANDELS- VEREENIGING. De Haarlemsche Handelsvereni ging had Vrijdagavond in de tuinzaal van het café Brinkmann, ter gelegen heid van haar 121/2-jarig bestaan, een buitengewone vergadering uitge schreven. De vergadering, die door een tach tigtal personen, leden en genoodig- den, werd bijgewoond, werd geopend door den voorzitter, den heer G. van der Most van Spijk. Deze riep allen aanwezigen een hartelijk welkom toe. „Dit doe ik", zoo zeide spreker, „met eenige stemverheffing, omdat de ver eeniging thans haar 121/2-jarig be staan herdenkt. Dit koperen feest is ongetwijfeld waard, dat het feestelijk herdacht wordt, want hoe weinig vereenigingen is slechts dit voorrecht gegund." Hierna schetste spr. in groote trek ken de geschiedenis en het werken der Vereeniging. Zij werd in Mei 1892 op initiatief van den heer Van Deurzen opgericht. Wanneer genoem de heer nog in leven was, zou de Handelsvereeniging hem zeer zeker een telegram van hulde zenden. In het afgeloopen tijdperk heeft de Vereeniging zeer veel gedaan. Het be stuur werd hierbij krachtig ge steund door de leden, terwijl het ook veel medewerking ondervond van de stedelijke pers, waarvoor spr. zijn dank en hulde betuigde. Hierna verkreeg de heer G. Muller, bestuurslid van de algemeene Winke- liers-Vereeniging te Amsterdam, het woord, om zijn lezing te houden over „Het Winkelbedrijf". In een aange name. onderhoudende causerie be handelde spr. de verschillende onder- deelen, behoorende of in verband staande met het winkelbedrijf, zooals de bediening, de ontvangst der cliën teel e, het personeel, de verpakking der koopwaren, de administratie en boekhouding, enz. Spreker illustreerde deze voordracht met eenige persoonlijke ondervindin gen uit. zijn jarenlange loopbaan als w-nkelierwees voorts op vele ge breken, die er in de verschillende takken van het bedrijf bestaan en gaf tevens de middelen aan tot verbete ring van deze. Na dit eerste gedeelte der lezing werd een oogenblik gepauseerd. Na de heropening der vergadering vroeg de heer Gerzon van Amsterdam het woord. Deze bracht de Vereeni ging zijn dank voor de gulle gast vrijheid. die hii, met nog eenige stadgenooten, mede leden van de Amsterdamsche Winkel iers-Ver eeni- ging, dezen avond van de Haarlem sche Vereeniging ondervonden heeft. Voorts sprak hij de beste wenschen uit voor den bloei van de Haarlem sche Handelsvereeniging, en besloot met het instellen van een heildronk. Vervolgens zette de heer Muller zijn lezing voort. Spr. behandelde nu den verkoop der winkelwaren, hoe deze moet geschieden, alsook hoe de winkelier zijn verdiend geld het beste kan beleggen. Hierbij trok spr. te velde tegen de speculatie in effecten, die door vele vakgenooten wordt ge voerd. Dit wedden of dobbelen staat ongetwijfeld den gezonden handel in den weg en bemoeilijkt dezen. Slechts zeer weinigen winnen bij speculatie, terwijl ontelbare lieden er hun on dergang aan te wijten hebben. Ten slotte drong spr. aan op colle gialiteit en organisatie, die niet al leen den winkeliersstand verheffen, maar ook aan de zaken ten goede ko men, en wekte alle aanwezigen op, om zich aan te sluiten bij de bewe ging van den Handeldrijvenden Mid denstand. Een luid applaus beloonde den spr. voor zijn onderhonden de en leer rijke lezing. De voorzitter sloot zich hierbij aan en bracht den spreker dank voor het ten gehoore gebrachte. Ook dankte hij den heer Gerzon voor de gesproken woorden en den inge- stelden heildronk, en verzocht de beste wenschen, namens de Handels vereeniging. over te brengen aan de Amsterdamsche Winkeliers-Vereeni- ging, waarna spr. de vergadering sloot. Examen vrije en orde-oefe ningen. Haarlem, 11 November. Geëx. 12 dames. Geslaagd S. G. E. Muller, L. M. Muller, A. Pastoor en H. J. Nie- hot van Amsterdam, M. de Moes van Edam, M. H. Muller van Hilversum, L. M. Platvoet van Haarlem, W. H. U. Ophoven van Bussura, G. C. v. d. Pol van Egmond-Binnen. Twee woestelingen. Vrijdagavond liepen op de Leidsche Vaart nabij de Schouwtjeslaan een tweetal werklieden, die onder den invloed van sterken drank verkeer den. Het tweetal was voorzien van een'ge zakken en schoppen en dreig de daarmede de voorbijgangers te mishandelen. Een melkboer v. d. Poel die met zijn wagen passeerde, werd ook door hen lastig gevallen, door dat zij met zakken naar hem sloegen. De melkboer maakte echter van zijn zweep een verweermiddel en sloeg er dapper op los, waardoor een der twee een striem op het aangezicht kreeg. Hierop reed de aangevallene in draf weg. Vergiftigingszaak. Zooals wij reeds mededeelden zal vrouw Datema 24 November a.s. voor de Rechtbank alhier terecht staan, beschuldigd van vergiftiging van haar man. Ongetwijfeld zal haar een zeer zwa- ren straf opgelegd worden. Zoo luidt het toepasselijke artikel 289 van het Wetboek van strafrecht „Hij of zij die opzettelijk en met voorbedachten rade een ander van het leven berooft, wordt, als schuldig aan moord, gestraft met levenslange gevangenisstraf of tijdelijke van ten hoogste twintig jaren. Diploma van Uitnemend heid. Bij het gister gehouden examen van uitnemendheid van wege het conser vatorium te Amsterdam werd het di ploma van uitnemendheid voor orgel spel bij acclamatie toegekend aan onzen stadgenoot den heer Louis Ro bert. Als examinatoren fungeerden Alph. Mailly, Brussel, Joh. Wagenaar, Utrecht en Dan. de Lange, Amster dam. Het Hof van Arbitrage. In de Tooneelzaal „De Kroon" treedt Zondag het Specialiteiten Ge zelschap Directie Henri ter Hall op met een nieuw programma. Op vereerend verzoek za«l tot slot gegeven worden de geestig ineenge- zette Revue Het Hof van Arbitrage, waarvan de eerste opvoering hier ter stede zulk een buitengewoon succes had. Op hol. Hedenmorgen ongeveer 8 uur sloeg een paard gespannen voor een bela den melkwagen in de Spaarnwouder- straat op hol. In zijn vaart wierp het dier een broodwagen omver die aan den kant stond. Doordat een man van een petro- leumwagen afsprong en het paard greep, werden verdere ongelukken voorkomen. Theosofische Vereeniging Voor de Haarlemsche Loge van bo vengenoemde vereeniging zal, naar luid van achterstaande advertentie, Mej. Ada Waller als spreekster optre den, met het onderwerp Invloed der Gedachten. De Raadsverkiezing. Naar ons ter oore komt zal de a.s. Raadsverkiezing toch niet zonder strijd afloopen. Zoowel bij de Libe rale Unie als bij de S. D. A. P. zou het voornemen bestaan een of twee eigen candidaten te stellen. De Liberale Unie vergadert de volgende week. P r o v. Staten N.-H o 11 a n d. Wij ontvingen heden in druk de rapporten der commissiën uit de Sta ten in zake de verschillende voorstel len van Ged. Saten. Alle commissiën adviseeren con form de voordrachten te besluiten. De commissie tot onderzoek der ge loofsbrieven, ingediend door de hee- ren J. ter Haar Jr.. en Mr. J. F. Hou wing, gekozen verklaard in het kies district Amsterdam VI adviseert bei der geloofsbrieven goed te keuren. Soirée musical e. Woensdagavond 16 November a.s. zal in de Concertzaal „de Kroon" de soirée musicale plaats vinden te ge ven door de dames Suze en Frida van der Eyken. De uitstekend geslaagde soirée in Februari is genoegzaam borg dat hetgeen thans door beide pianisten ten gehoore gebracht zal worden, even muzikaal hoog zal staan. Als medewerkster zal Mej. Corri Nagtegaal, declamatrice, te Amster dam, optreden. De Amhemsche Crt. schrijft over haar„Wat een gloed en warmte ging van haar uit, met welk een overtuiging zeide zij de „Rey van Klaerrisscn" van Vondel, zij gaf het doorslaande bewijs van zeer talentvol te zijn, van wie veel mag verwacht worden." Gaarne hopen we, dat het HaarL publiek door flinke opkomst blijk zal geven, het pogen dezer dames te steunen. Voordracht dr. Nolst Tre- ni té. Voor de Vereeniging „De Haar lemsche Pers" sprak Donderdag avond de heer dr. G. Nolst Trenité, leeraar aan de H. B. S. te dezer ste de, over een gewichtig onderwerp van positief Staatsrecht. De onderlinge verhouding van de drie Staatsorga nen Kroon, Ministers en Volksverte genwoordiging in onze constitutio- neele Monarchie. De geleerde spre ker had het gelukkig denkbeeld, zijn voordracht telkens toe te lichten met voorbeelden uit actueele wetsontwer pen en politieke quaesties van den "ag- De voorzitter der „Haarlemsche Pers" bracht spreker dank voor zijne fraaie voordracht, welker onderwerp zoo bij uitstek belangrijk was voor den journalist en welke bij het ge hoor zoowel oude, sluimerende ken nis herlevendigd als nieuwe, frissche kennis gewekt had. Risico van den arbeid. Men schrijft uit Haarlem aan „Het Volk" Op de Centrale Werkplaats der H. IJ. S. M. verloor iemand voor 14 da gen twee vingers van een fijner han den. De vorige week verloor een werkman een halven vinger. Woens dagmorgen had de stoker Koemana, terwijl hij om ruim zes uur bezig was stoom te brengen, het ongeluk dat de afsluiter sprong, met .het gevolg, dat deze tegen zijn achterhoofd vloog. Bewusteloos viel hij tusschen de ke tels alwaar zijne kameraden, die wachtende waren op stoom en 'daar die niet kwam naar het ketelhuis gingen kijken, hem vonden. Hij werd nog levend naar het Elisabeths Gast huis vervoerd. Tot zoover ..'t Volk". Naar men ons bericht is de stoker W. Koeman, die Woensdagmorgen aan de Centrale Werkplaats der H. IJ. S. M. door het springen van een stoomafsluiter zoodanig aan het voor hoofd werd verwond, waardoor hij zijn bewustzijn verloor, hedenmor gen in 't Gasthuis aan de bekomen verwonding overleden. Begrafenis. Hedenmorgen werd op plechtige wijze ter aarde besteld het stoffelijk overschot van den heer P. J. Kol, in leven agent van politie 2de kl. Om 10 uur hedenmorgen kwamen -Jkameraden aan het sterfhuis in de De Clercqstraat, om den overlede ne naar zijn laatste rustplaats te ge leiden. In plechtigen optocht trok de stoet de stad door, voorbij het politie bureau, dat als teeken van rouw ge sloten was. De agenten, die op het bureau aanwezig waren, stonden in een rij geschaard om hun kameraad een laatsten groet te brengen. Op het R.-K. kerkhof werden de gebruikelijke ceremoniën verricht door den Weleerwaarden heer L. van den Berg kapelaan aan de Kathedrale kerk op de Leidschevaart. Nadat de kist in de groeve was neergelaten en de agenten een laat sten blik op het graf hadden gewor pen, verliet men den doodenakker. Achteruitgaande. De toestand van den heer Theophile de Bock is steeds achteruitgaande. Gevonden voorwerpen: een gouden oorknopje, twee atlas sen en een postzegelalbum. Hond overreden. Vrijdagmiddag is door de Electri- sche tram in de Jansstraat een hond overreden. Instructi e. Heden werden voor den Rechter commissaris gehoord verschillende personen, die het eerst aanwezig wa ren bij den brand, onlangs te Hille- gom uitgebroken in de bloemisterij van den heer J. Telkamp. Kegelen. Hedenavond heeft op de kegelba nen van Café Brinkmann een kegel wedstrijd plaats voor de leden van den Haarlemschen Kegelbond. Fraaie prijzen zijn uitgeloofd.

Haarlem's Dagblad | 1904 | | pagina 1