PASSERDOOZEN Stoomvaartberichten Sportpraatje. Uit de Arbeiderswereld Rechtszaken. Gemengd Nieuws Burgerlijke Stand PREDIKBEURTEN. Advertentiën. Crediet- e» Deposito-Bassk, Kantoor voorVaste Goederen, J. W. G. DROSTE, Voorschotbank, Vaste Goederen. Assu rantiën en Hypotheken T. O. NIEPHAUS ROOMBOTER W. Th. PIELASE, Lange Veerstr. 17 Telefoon No. 272 Technisch en Schoolgebruik TERUGKOMST DER KON. FAMILIE. II. M. de Koningin en Z. K. H. de Prins komen Maandag, in plaats van Dinsdag, uit Dobbin op het Loo te rug. De nieuwe leden der hofhouding die op het Loo na terugkomst der Koninklijke Familie aldaar dienst «uilen doen, zijnjhr. Van den Bosch, kamerheer; luit. t/z. Ie kl. jhr. Van Geen, adjudant en wd. par ticulier secretaris, en le-luit. jhr. Sickinghe, ordonnance officier van H. M. STUURLIEDEN-EXAMEN. Amsterdam, 11 November. Geëxa mineerd 9 candidaten. Geslaagd voor groote stoomvaart als le stuurman B. Reitsma, J. J. Schut, 2e stuurman: L- A. Breyer, G. J. de Bruyn, P. Tjebbes3e stuurmanG. van der Kooy, C. J. de Kup. OSCAR CARRé. Bij de gemeente Hilversum is een verzoek ingekomen van den heer Os car Carré, directeur van het K. N. Circus, tijdelijk te Bremen, om een 5- a 6-tal dagen gedurende het tijd vak 20—25 Augustus aldaar voorstel lingen te mogen geven op een ter rein aan den Utrechtschen straatweg hem door de bouwmaatschappij daartoe toegestaan. DE MANSLAG TE LEIDEN. Donderdagavond en ook Vrijdag morgen nog hield het gerucht hard nekkig stand dat de agent den dood slag zou hebben gepleegd, wat, zoo als reeds onmiddellijk werd medege deeld, niet het geval is geweest. De agent heeft juist nog een poging ge daan den doodelijken slag af te wen den, waardoor zijn sabel nog een knauw opgeloopen heeft. Het lijk van den verslagene is naar het Boerhave- laboratorium vervoerd, om daar ge rechtelijk geschouwd te worclen. Bog- nettau ontkent niet den slag uit zelf verdediging te hebben toegebracht. VRAAG NAAR ZOETEMELKSCHE KAAS. Men schrijft uit Pijnacker. Dat ook ons land, zij het in veel minder mate dan het bevriende En geland. profijt trekt van den oorlog in het Verre Oosten, blijkt uit het feit,dat voor rekening der Japansche regeering 300.000 zoetemelksche kazen zijn aangekocht. De levering daar van is opgedragen aan drie firma's, elk voor een derde gedeelte een van deze firma's is in Pijnacker geves tigd. LUST TOT VEREENIGEN. Er is dit jaar in ons land weder een bijzonder groote lust tot vereeni gen- Het getal vereenigingen, waarvan de tot 26 October j.l. goedgekeurde statuten als bijlagen bij de „Staats courant" worden openbaar gemaakt, is nu reeds gestegen tot 1006. Er zijn ook eenigè wijzigingen bij der statu ten van bestaande vereenigingen, maar het is zeker opmerkelijk, dat aan de duizenden reeds bestaande, er in nog geen 10 maanden nog een dui zendtal is toegevoegd. („Hbld.") EEN WAARSCHUWING. De Köln. Ztg. bevat weer een waar schuwing tegen Hollandsche hande laars in loten die in Duitschland hun waardelooze papieren aan den man trachten te brengen. EENE JACHTPARTIJ. Daartoe door H. M. de Koningin- Moeder uitgenoodigd, hebben Don derdag en Vrijdag eenige heeren uit den Haag en de omstreken van Soest- dijk gejaagd onder Baarn en Eem- nes. Eén der jagers heeft een fraai hert geschoten. Indertijd liet wijlen Z. M. Willem III de herten uit het kamp achter het paleis Soestdijk op vangen en naar het Loo overbren gen. Bij deze gelegenheid ontsnapten een paar dieren, waarvan de nako melingen tegenwoordig de Baarnsche bosschen bevolken. INBRAAK. Als verdacht schuldig te zijn aan een Donderdagavond laat in een per ceel in de Danckertsraat te den Haag gepleegde inbraak heeft de politie drie personen aangehouden. Of er uit bedoeld perceel door de inbrekers iets is ontvreemd is nog niet bekend. De politie stelt dienaangaande nog een onderzoek in. 't Is intusschen zeer waarschijnlijk dat er uit het tijdelijk onbewoonde huis niets vermist wordt, want de inbrekers werden reeds bij hunne pogingen om binnen te drin gen ontdekt. Een hunner werd des avonds ter plaatse gearresteerd en de twee andere verdachten zijn Vrij dagochtend opgespoord Ook is er den afgeloopen nacht in gebroken in het clubgebouwtje van de voetbalvereeniging H. B. S. op het terrein aan de Valkenboschlaan. ONWELKOME GASTEN. In Friesland strijken van tijd tot tijd groote scharen wilde ganzen ne der op hun reis naar het Zuiden, waarbij zij aan de ten velde staande wintertarwe belangrijke schade toe brengen. Vele landbouwers in de pro vincie hebben aan den Commissaris der Koningin machtiging gevraagd, om op deze lastige bezoekers jachtte maken. ONGELUKKEN. Vrijdagochtend waren twee bank werkers der firma Siemens Halske op het Stationsplein te Amsterdam bezig werkzaamheden te verrichten aan een der palen der electrische tram, staande aan den waterkant. Een hunner stond boven op de lad der, een ander hield deze aan den voet vast. Opeens kantelde de lad der. doordat de man daarop zich ver moedelijk te veel op zijde waagde en viel hij op straat. De man, die be neden stond, werd in den val mede- gesleept Beiden werden mét wonden aan het hoofd per brancard naar het Gasthuis gebracht Vrijdagmiddag kwam op het Dam rak te Amsterdam een berijder van een motorfiets aangereden, woonach tig te Purmerend. Voor het Dam-ho- tel bij de Oudebrugsteeg moest hij rijden tusschen een van den Dam komenden tramwagen en een wagen, die tegen het trottoir stond. Opeens kwam een man hard van het trottoir I geloopen, voor de kar heen en kwam toen in aanraking met de motorfiets. Hij werd tegen den grond geworpen en bekwam een ernstige wonde aan het hoofd. Ook de motorrijder viel, zonder zich te bezeeren, doch de fiets werd door de tram geheel verbrijzeld De verwonde man, woonachtig aan de Raamskooi te Amsterdam, werd 'eerst in het Dam-hotel gedragen en later door de politie per brancard naar het Gasthuis gebracht. Vrijdag stortte de werkman J. Gas- ma van den steiger van een in aan bouw zijnd huis aan de stille zijde van het Rembrandtplein te Amster dam. De ongelukkige kwam op den weg neer en bleef bewusteloos liggen. Zijn kameraden, die onmiddellijk te hulp snelden, zagen dat hij bloeden-! de wonden had aan het voorhoofd en aan den hals, terwijl zijn linkerbeen deerlijk gekneusd en, naar men ver onderstelde, gebroken was. Gelukkig was een rijtuig in de onmiddellijke nabijheid, dat hem naar het Binnen- Gasthuis overbracht. Daar deelde men mede, dat zijn toestand, hoewel ernstig, niet direct- levensgevaar lijk is. In de stoomhoutzagerij „De Atlas", Houthaven te Amsterdam, is een 13- jarige jongen bij het verrichten van werkzaamheden onder een vallenden stapel planken geraakt en onmiddel lijk gedood. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. a 30 cents per regel. EEN FEIT DAT VOORGEKOMEN IS TE AMSTERDAM, en dat voor de Haarlemmers van belang kan zijn. Het volgende uitknipsel uit een Amsterdamsche courant, heeft zoo veel ophef gemaakt in deze naburi ge stad, en is van zoo'n groot ge wicht, dat wij het hier overdrukken ten dienste van de Haarlemmers. Mejuffrouw Kieft, wonende 2e Wit- tenburgerdwarsstraat 30 te Amster dam zegt onsVerleden jaar April heb ik in het gasthuis gelegen om van een nierziekte te worden gene zen. Sedert dien tijd heb ik echter veel gesukkeld. Ik had onophoude lijk zware pijn in den rug en in ere zij» gepaard met een onuitstaanbare hoofdpijn. Ik leed veel aan duizelin gen en had heelemaal geen eetlust meer. De urine kwam pijnlijk en was altijd vol bezinksel. Het advies dat men mij gaf, luiddeer is niet veel aan te doen en ik werd zeer mismoe dig, want het is verschrikkelijk wan neer men op zijn 42ste jaar reeds al len moed op moet geven. Ik was ten einde raad en had mijn laatste hoop gevestigd op Foster's Rugpijn Nie- renpillen waarmede zooveel verouder de nierkwalen genezen werden. Ik ben overgelukkig U te kunnen mel den dat mijn verwachting niet be schaamd werd, want ik weet niet hoe ik het nu heb ik gevoel me een heel ander mensch. Na slechts een doosje te hebben gebruikt was ik geheel verlost van de pijn, en mijn gestel is vooruitgegaan. Ik bemerk niets meer van de ellende die ik voor heen had en gevoel mij gedrongen U mijn dankbaarheid te betuigen, ter wijl ik de goede werking Uwer pil len gaarne aan lijders bekend zal maken. Ik ondergeteekende verklaar dat het bovenstaande waar is en machtig u het publiek te maken op elke wijze die u goed dunkt. Rugpijn duidt aan dat er een over matige hoeveelheid urinezuur in het lichaam is. Dit vergif veroorzaakt de urine-ongesteldheden want het ver stopt niet alleen de nieren, doch be lemmert tevens de kanalen welke van de nieren naar de blaas gaan en te gelijkertijd brengt het de prikkeling en ontsteking der blaas met zich me de. Het urinezuur is de hoofdoorzaak der blaasontsteking, van stoornis der urine, van het verlies van eiwitstof fen enz. Foster's Rugpijn Nierenpil- len lossen het urinezuur op en hel pen de nieren om het op natuurlijke wijze af te voeren. Verzeker U dat men U de echte Foster's Rugpijn Nierenpillen geeft, dezelfde die Mejuffrouw Kieft gehad heeft. Zij zijn te Haarlem verkrijg baar bij den heer J. VAN GULIK, Zijlstraat 98. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel f 1.75 voor één, of f10.voor zes doozen. Het st. Ambon arriveerde 10 Nov. van Amsterdam te Batavia. Het st. Koning Willem II is 10 Nov. van Batavia naar Amsterdam ver trokken. Het st. Prins Willem I, van Para maribo naar Amsterdam, arriveerde 10 Nov. n. m. 11 uur te Havre (verb.) Het dubbelschroef st. Statendam van de N. A. S. M., van New-York naar Rotterdam, passeerde 11 Nov. des voormiddags 11 uur 25 min., Wight. Het dubbelschroef st. Sindoro, van Java naar Rotterdam, arriveerde 11 Nov. te Marseille en zette de reis voort. Het stoomschip Prins Willem V, v. Paramaribo naar Amsterdam, arri veerde 10 Nov. des nam. 11 uur te Havre. De resultaten van den jongsten voetbaldag. Beschouwing van den stand van het rang lijstje der Westelijke eerste- klasse competitie van den Ne- derl. Voetbalbond. Aan kondiging -der wedstrijden voor Zondag. Ranglijstje. „Pech" bij een wedstrijd is begrij pelijk en elke club heeft er wel eens mede te kampen, maar zóóveel pech als H. F. C. Zondag had bij haar wedstrijd tegen D. F. C., is onbegrij pelijk. De ontmoeting eindigde ineen overwinning van de Dordtenaren van 31, maar als de score geweest was in verhouding van de speelkracht van beide clubs, dau had H. F. C. ge wonnen, of althans gelijk gespeeld. Haarlem besteedde haar Zondag zeer goed, door in Leiden met Ajax gelijk te spelen 11. Dit is voor de Roodbroeken een sterk stukje ge weest, waneer men in aanmerking neemt, dat Ajax dit jaar over een niet te versmaden combinatie be schikt, en dat zij op eigen terrein 'speelde. Dit is dan ook de eerste wedstrijd,die voor Haarlem op vreemd 'veld eenig resultaat heeft gehad. De andere resultaten van den jong sten voetbaldag zijn weinig verras send. De overwinning van Quick op R. A. P. van 60 was te verwachten, evenzoo de overwinning van Hercules van 61 op Rapiditas. Eenigszins verrassend was de overwinning van H. B. S. van 20 op Sparta. Door dezen wedstrijd hebben de kampioenen getoond nog wel genoeg energie en kracht te bezitten om naar een hoog plaatsje in de Westelijke eerste klasse competitie» te dingen. Ook de overwinning van H. V. V. van 2—0 op Velocitas was door velen niet verwacht. Velocitas schijnt dit seizoen niet zoo sterk te wezen als vorige ja ren het geval was. Het ranglijstje heeft door de Zon dag gespeelde wedstrijden slechts wei nig verandering ondergaan. H. F. C. neemt met een gemiddeld punten- aantal van 1.29 de vierde plaats in. terwijl Haarlem zich met de zevende plaats moet tevreden stellen met 1.00 als gemiddelde. Tot de drie clubs die voor degradatie in aanmerking schij nen te komen behooren Hercules, R. A. P. en Rapiditas. De volgende wed strijden kunnen evenwel nog veel wijzigen, maar van Rapiditas kun nen wij het toch wel met zekerheid zeggen. Voor Zondag zijn wederom zes wed strijden voor de Westelijke eerste klasse competitie aangekondigd. Haarlem heeft haar thuisdag en zal spelen op haar terrein aan den Scho- terweg tegen Quick uit Leiden. Dit zal zeker een spannende strijd wor den. H. F. C. trekt naar Amsterdam om daar aan R. A. P. eens een lesje te geven, want ongetwijfeld zullen de II. F. C.'ers winnen om haar neder laag, tegen D. F. C. geleden, te her stellen. Ranglijstje van de Westelijke eer ste klasse competitie van den Neder- landschen Voetbalbond. Na de Zondag gespeelde wedstrij den is de stand 8 to to ti t- O s EO gem. D. F. C. 7 6 1 26 11 1.71. H. V. V. 7 4 2 1 14 8 1.43. Sparta 7 4 1 2 19 14 1.29. H. F. C. 7 4 3 18 12 1.14. Ajax 7 3 2 2 16 15 1.14. Quick 7 3 1 3 22 13 1.00. Haarlem 7 3 1 3 27 24 1.00. Velocitas 7 3 1 3 20 17 1.00. H. B. S. 7 3 1 3 13 15 1.00. Hercules 7 2 1 4 20 17 0.71. R. A. P. 7 2 5 11 22 0.29. Rapiditas 7 7 5 43 0.00. AMATEUR. DE WERKSTAKING DER GLASBLAZERS. Ten behoeve van de stakende glas blazers is bij het steuncomité f 1000 ingekomen van het Nationaal Ar- beids-Secretariaat. NATUURARTS. Weder werd Vrijdag voor de 5eKa mer derAmsterdamsche rechtbank een zaak voortgezet van den natuur- arts Jacob Mot. Het gold thans de ba- handel "Win een juffrouw en een landje. Het kindje was ziek en de moeder haalde op aanraden van menschen, die verklaarden, dat zij door hem genezen waren, den natuurarts. Deze keek het kind even strak aan en schreef toen om de 7 minuten koude omslagen voor over hoofd, buik en be enen. Gedurende 4 weken bezocht hij het kind dagelijks. Intusschen werd een tweede kind ook ziek en de dokter schreef dezelfde behandeling voor. Toen beide kinderen volkomen genezen waren, ging de dankbare moeder naar den arts en vroeg„wat ben ik u schuldig?" „Dat laat ik ge heel aan u zelf over", was het ant woord. Zij gaf den arts f 20. Eenigen tijd later ging de moeder met de kin deren naar buiten en werd zelf ziek. Zoo spoedig mogelijk keerde zij naar Amsterdam terug en liet den natuur arts halen. Deze vond haar geestelijk zeer overspannen en omdat zij te zwak was voor koude baden schreef hij koude afwasschingén voor. Na dat deze afwasschingén eerst bij de juffrouw aan huis en later driemaal in do week bij den arts aan huis wa ren geschied, voelde de juffrouw zich genezen en vroeg wat zij schuldig was. Weer luidde het antwoord „Dat laat ik aan u over." Ditmaal gaf zij hem f 30. Het O. M. beschouwde dit feit als voortgezet misdrijf en persisteerde bij zijn requisitoir, vroeger genomen. Heeft u nog iets te zeggen vroeg de president ten slotte aan be klaagde. Mij komt eigenlijk eer toe zoo antwoordde beklaagde in plaats van vervolging. Ik word gewoonlijk bij de zieken geroepen wanneer de doktoren de patiënten opgegeven heb ben en ik genees gewoonlijk nog meer dan de helft daarvan.' De wet denkt er anders over", antwoordde de president. HERSTEMMINGEN IN ITALIË. Zondag worden de zeventig her stemmingen voor de Kamer gehouden. In velt districten zullen dc Katho lieken ongetwijfeld weer meestem men. Verscheiden hunner candidaten komen zelf in herstemming. In vele gevallen zijn de monarchalen beslo ten om zelfs republikeinsche en socia listische candidaten tegen de clerica- le te steunen. De groepen der uiterste linkerzijde hebben zich voor de her stemming weer verbroederd. VERMOORD. Aan de „Daily Express" wordt uit Tientsin gemeld, dat Chineesche roo- vers bij Kopangtse, aan den noord- Chineeschen spoorweg, een Fran- schen zendeling vermoord hebben. TER DOOD GEBRACHT. De Japanners hebben een hoogge plaatst Chineesch ambtenaar ter dood gebracht, omdat ontdekt is, dat hij, waarschijnlijk op bevel van Hengtsji, den militairen gouverneur van de provincie Schenking, mede- deelingen had gedaan over de bewe gingen der Japansche troepen. EEN REEHERT GEVANGEN. Men schrijft uit Huihuizen (gem. Gendt), Betuwe) Toen Woensdagmiddag de visscher Christiaan Kuipers alhier onder een hevigen storm met zijn vlieger de Waal kwam opzeilen, zag hij midden in de rivier een reeiiert zwemmen. Dire<ct zette hij het vlugge dier met zijn bootje na en wist het alleen te. bemachtigen. Thans staat het heel kalm bij hem op stal en eet goed. LANDVERHUIZERS NAAR ARGENTINIË. De emigratie naar de Argentijnsche Republiek neemt buitengewoon toe; Gedurende de laatste drie maanden ontscheepten er 50.000 landverhuizers. Deze toeneming wordt behalve aan de vruchtbaarheid van het land ook toegeschreven aan de door de Regee ring gestelde gunstige immigratie- voorwaarden. De oogst van dit jaar wordt 35 pCt. hooger geschat dan die van het vorige. LEGER - SCHENNIS. Te Bautzen (Saksen) is een dienst meisje veroordeeld tot zes maanden gevangenisstraf, omdat zij „oneer biedig had gesproken over de officie ren van het garnizoen". REVISIE. De strafkamer van het Hof van cas satie te Parijs, heeft ontvankelijk verklaard een aanvraag tot revisie van het vonnis, in 1878 uitgesproken tegen den apotheker Danval, die zijn vrouw vergiftigd zou hebben en des wege tot levenslange dwangarbeid was veroordeeld. Danval heeft pas onlangs gratie gekregen. DE STORM. Men schrijft uit Antwerpen d.d. 10 dezer aan de „N. R. Ct." Ik had het onnoodig geoordeeld u iets te melden aangaande de gevol gen van den storm alhier. Nu ik merk dat, tot in sommige Antwerpsche nieuwsbladen zelfs, het „gebeurde" schromelijk overdreven wordt, meen ik goed te doen u mede te deelen, wat ik uit vertrouwbare bron ver nam niets van belang is er voorge vallen aan de haven, geen 'lichter aan de kaai werd maar even gekneusd, wat toch al voor de hand had gele gen. De „overstrooming" aan de Zui- derkaai bepaalt zich tot het even o ver wateren van één hectaar gronds de kaaimuur was op die plaats tijdelijk met klei bedekt, waarop de spring vloed makkelijk vat kreeg, en welke dan ook een eindje weggespoeld werd: dat maakte alles bijeen een onaan zienlijk plasje. Overigens was het schouwspel op de Schelde, „voor wie Natura mint zeer de moeite waardde rivier was zoo vol als een ei, en het scheelde een voet of zij ware over de kaden ge drongen. De toren van Oosterweel in de verte leek te danken achter do golvende watergulpen tegen een dooden hemel. In Burcht. het naburige dorpje stroomopwaarts, voer men, naar ik hoor, in bootjes de straten over. Over de stad bulderde vannacht de storm ook zijn baldadig geweld uit maar onze nachtwaker heeft geen klachten gedaap betreffende gevallen dakpannen, schouwpijpen en derge lijke. Geen „gemengde berichten" bracht dus deze storm, alleen maar, voor de liefhebbers, heerlijke storm- deunen in :t geluchte, voor volle or kest BEVERWIJK. OndertrouwdC. L. Zollner en A. Henskes. H. Nunes Vaz en N. Da vidson. GetrouwdA. Liefting en C. Vla ming. Bevallen A. Tuijnde Boer d. M. E. Rooijmans—Verhoef z. G. Walrave—Wolters d. Overleden: A. Tromp, ongeil., 53j. HAARLEMMERMEER. OndertrouwdA. Visbeen en C. J. Bongers. GetrouwdJ. Renaud en A. Buis. A. C. Combee en F. Woudstra. J. Veltman en E. F. Versluys. J. A. Schoenderwoerd en A. Maazen. Bevallen A. Kroonv .d. Gugten z. W. M. AlderdenEickhoff d. M. v. LoonKleyn z. M. Duwel Steevens d. M. Fensen—v. d. Berg d. E. MansVreeken z. T. Lod derSiebeling d. M. v. Staverden v. Gelderen z. A. Hofstede Schotsman z. M. Mostaard—Spij ker z. N. Bakkerdo Vries z. H. A. Kerkhovenv. Empel z. M. Vervaartv. Leeuwen z. N. Snij derden Braanker d'. Overleden: Ma. Umans, 52 j. K. Boekhoven, 79 j. G. Speets, 53 j. B. de Vries 7 j. ----- P. Leverman, 75 j. E. W. Spaans 15 m. C. C. Visser, 10 m. HAARLEMMERLIEDE EN SPAARNWOUDE. Bevallen A. v. d. Puttevan Dijk d. A. C. van Hoof—Reekers z. S. P. van Steijnen—Loogman d. A. Cornelissensdo Backer d. P. Naaktgeborenvan Vugt d. OverledenE. C. van Strien d. 18 j. HEEMSTEDE. OndertrouwdW. L. van Roon en A. M. Vrensen. Getrouwd A. Noort en C. H. Boo- gaart. N. Hof en M. J. Burger. BevallenJ. H. van den BergDer- nison z. A. H. C. Krusemanten Harmsen d. C. van BakelVer- donkschot d. A. E. Zeulevoet Schilling z. Overleden Th. Leuven 7 m. H. J. Gramberg, 15 j. HILLEGOM. Getrouwd P. Berkhout en J. v. d. Post. W. v. Steijn en A. S. Trouwen. N. Uitendaal en A. M. Barnhoorn. Bevallen E. A. C. v. d. Meijde Groot z. II. Schipper—Schilpzand d. M. WalravenKlap d. C. BurgerBakker z. Overleden: W. de Raaij, 7 m. A. Schuts, 67 j. ZANDVOORT. Getrouwd H. D. Vosse en K. van Velzen. A. Stokman en N. van der Valk. Bevallen C. KeurAnspach z. W. C. Paapde Wid z. G. Schaap Draijer z. W. Terolvan der Werff d. Overleden Jb. Molenaar, 88 j. VELSEN Ondertrouwd 9 Nov. A. Bruijns en C. Cornelisse. J. Groen en L. Koper. Getrouwd10 Nov. R. van der Wiele en E. J. C. de Goede. P. H. van Berkel en A. Hoogeduin. J. J. Stegemeijer en H. M. M. Nieuwen- dijk. D. Korf en D. den Boer. H. F. F. Voogt en M. Dudink. J. F. Bradder en P. den Bakker. P. Goedhart en G. Zwaaij. J. A. Tiets en G. C. van Kaik. C. E. Woltering en M. Brink. Bevallen4 Nov. K. van Heijst Grapendaal d. 5 Nov. G. C. Maas land—Zegel d. 6 Nov. J. Koster van Dok z. 7 Nov. C. DuinZoon z. 9 Nov. N. van Leeuwenvan der Hoeven d. M. van Schaik Bruin d. 10 Nov. M. JongensMid delburg z. 9 Nov. M. E. Heek Brakel d. Overleden 3 Nov. A. Kaptein, 13 j. 6 Nov. J. Groen, 3 j. 8 Nov. M. J. Kok 15 j. ZONDAG 13 NOVEMBER. Groote Kerk. Geen dienst. Nieuwe Kerk. Voorm. 10 ure, Ds. Creutzberg. pred. te Wijk aan Zee. Jan s-K e r k. Voorm. 10 ure Ds. Haksteen. Nam. 2 ure Ds. Knottenbelt. Doopsbediening. 's Avonds 6 ure, Ds. Swaan. Bakenesser Kerk. Voorm. 10 ure Ds, van Paassen. Groote Kerkbeurt. Eglise Wallonne. 9£ heures, Ecole du Dimanche. Volksbelang 40, (Jansweg). 10J heures, Mr. Martin Dupont. Gereformeerde Kerk. (Ged. Oude Gracht). Voorm. 10 ure Ds. Mulder, 's Avonds ure Ü9. Mulder. E b e n-H a ëz e r Kerk. (Klein Heiligland). Voorm. 10 ure Ds. Tibbea. 's Avonds 5£ ure Ds. Tibbwa. C h r. Geref. Gemeente. (Zuiderstraat). Voorm. 10 ure Ds. van dar Vegt. 's Avonds ure dezelfde. Noorderker k. (Ridderstraat). Voorm. 1 0 uur Ds. W. Ringualda. 's Avonds 6 uur dezelfde. Luthersche K erk. Voorm. 10 ure, Ds. Poolman, 's Avonds 6J ure, Ds. van Bakel. Nam. 1 ure, Zondagsschool (Nas- saulaan). Kerk der Vereen. Doopsgez. Voorm. 10 ure, Ds. Plantenga. H. Avondmaal, 's Avonds 7 ure, Ds. Elhorst. Dankzegging. Remonstrantse h-G er et. Voorm. 10 ure, Ds. Haentjens. (Rep. van het Zangkoor Zondag half 12 in de Kerk). Kerk der Broedergemeente. Voorm. 10 ure, Ds. K. Scharten. Herst. Ev. Luth. pred. te Amsterd. Baptiste Gemeente. Lokaal Schagchelstraat 6. Vm. 10 ure Openb. Samenkomst. Nam. 12 ure Zondagsschool, 's Avonds 6 ure Openb. Samamk. Dinsdagavond 8 ure, Bidstond en Bijbelbespreking. Evangelisatie-gebouw. Lange Margarethastraat 34rood. Voorm. 10 uur H. J. Bosch. Nam. 12^ ure, Zondagsschool, 's Avonds T. H. Dill, van Amsterdam. Dinsdagavond 8£ ure Bijbelbespre king. Donderdagavond H. J. Bosch, BENNEBROEK. Voorm. 10 ure Ds. Veen. pred. te Haarlem. Collecte voor de Kerk. BLOEMENDAAL. Voorm. 10 ure Ds. van Leeuwen, 's Av. 6£ uur Ds. van Leeuwen. HEEMSTEDE. Voorm. 10 ure Ds. Jonker, 's Avonds 7 ure, Ds. Jonker. HILLEGOM. Voorm. 9£ ure, Ds, Meerburg. Nam. 2£ ure, Ds. Meerburg. HOUTRIJK EN POLANEN. Voorm. 10 ure, Ds. van Poelgeest. pred. te Castricum. SANTPOORT. Voorm. 10 ure, Ds. Kutsch Lojenga, SPAARNDAM. Voorm. 10 ure Ds. Baljoa. VELSEN. ZANDVOORT. V.m. 10 ure Ds. Posthumus Meyjee. IJ MUIEEN. Voorm. 10 ure Ds. Wumkes, pred. te Zeerijp, 's Avonds 5 uur dezelfde. Godsdienstoefening vanwege den Ned. Protestantenbond 's avonds 6J uur in hotel Nommer Eén, D. Rook, van Schiedam. Apostolische Zendinggemeente. V.m. 10 uur an 's avonds 5 uur. MEES EN RITSEMA. Haarlem. IJ mui-den. Keil I e - De pèt{ De rente zonder opzegging (chèque-rekening) 2 pet. De rente met 3 dagen opzeg- gin* 2J 1 maand vaatprolongattekoars. 1 jaar vast EFFECTEN. COUPONS. PRO- LONGATIëN. VREEMD GELD. WISSELS. DISCONTEERINGEN. REISWISSELS. Bewaarinrichting. Lokettenkasten. Assurantiën en Hypotheken. GED. OUDE GRACHT 16, Brand-, Glas-, Inbraak- en Transport, verxekering. Gorr. v. h. Ned. Brandwaarborg- Genootschap, gevestigd te Amsterdam, Anno 1821. Hollandsche gevestigd te Haarlem, Jansweg 41. De Bank verstrekt gelden tot eik be drag (minimum 500 gulden) onder persoonlijken of zakelijken waarborg en het sluiten van een polis van Le vensverzekering van gelijk bedrag. Kantoor van MAKELAAR. NassauUan 27 Haarlem. Intercomm. Telephoon 269. Bureau van den HAARLEMSCHEN WONINGGIDS (Woninggids voos Haarlem en Omstreken) en den GE- ILLUSTR. WONINGGIDS VOOR NE DERLAND. Gegarandeerd zuivere fijn, geurig, duurzaam. Verzend, iederen Donderdag en Vrijdag, in kistjes v. 2i/a en 4 kilo en in vaatjes van 10 kilo inhoud. Noteering volgens marktprijs. G. J.GEEBS, Borculo (Gelierl. Mooie stukjes 6o Cent p. pond. voor Alle onderdeden verkrijgbaar bij J. J. WEKEB, Instrumentmaker, Koningstraat 10 TELEPH. 648. INTERC. Reparatiën vorden direct uitge voerd.

Haarlem's Dagblad | 1904 | | pagina 6