Gederailleerd. Zondagmiddag omstreeks 4 uur is op de lijn der E. N. E. T. bij de scher pe bocht tusschen de viaduct en Aer- denhout een tram gederailleerd. Het rijtuig liep eohter dadelijk in het zand vast. Onmiddellijk kwam hulp van de remise opdagen en in 20 mi nuten tijds was de wagen weer in de rails. Ongelukken kwamen gelukkig niet voor. De tram van 8 15 van Zaad- voort, kwam nog met eenige vertra ging in Haarlem, doch ten 9 ure was de weg weder zoo goed als hersteld en de dienst geregeld. Gevonden voorwerpen: Een pakje oude kleeren een pakje kruiden een dames-paraplu ie een jas en een peteen zilveren dames- remontoirhorloge een rozenkrans een wollen kinderhandschoeneen R.-K. kerkboekjeeen zwarte kip een horlogeketting, waaraan een po»* trethanger. Met ingang van 1 Januari a.s. is door Burgemeester en Wethou ders aan D. H. van Tongeren eervol ontslag verleend uit de betrekking van tonnenwerkersbaas bij de ge meente reiniging. Een flinke jongen. Zondagmiddag 4 uur viel een 4-ja- rige knaap in de Brouwersvaart. Een jongen van elf jaar zag het, sprong in het water en mocht het genoegen smaken den knaap te grijpen en hem met behulp van een man op het droge te brengen. Soirée Dansante. De Gymnastiek- en Schermvereeni- ging ..Concordia" behoort tot die Haarlemsche Vereenigingen, die steeds door hare uitvoeringen, pro paganda maken voor het doel, dat zij nastreven. De Soirée-Dansante, welke genoem de Vereeniging Zaterdag in het Bron gebouw gaf. was daarvan het beste bewijs. Pittige staafoefeningen, kranige vrije oefeningen en voor het meeren- deel fiksche oefeningen aan de toe stellen, vonden in ruime mate bijval van het talrijk opgekomen publiek. Wat het schermen betreft, schijnt de Vereeniging tegenwoordig geen opge wekt leven meer te bezitten, indien men wat meestal ook het geval is het programma als een betrouw bare graadmeter mag beschouwen van hetgeen een club kan presteeren. Er was n.l. op dit programma slechts één enkel nummertje van de scherm- afdeeling vermeld. Ten slotte melden wij nog, dat men het nuttige met het aangename ver- eenigde, de gymnastiek- en scherm- numiners afwisselde met een gezel lig dansje, dat men na de pauze nog langen tijd voortzette. In de Kroon. „Zwarte Griet", het drama, dat bij fret uitgaand publiek een zeer goede reputatie geniet, trok ook Zondag avond met mevr. Julia van Lier— Cuypers in de titelrol, veel belang stelling. Van het gedeelte, dat wij bijwoon den, kunnen wij zeggen, dat het spel van mevr. Van Lier ons wel goed, maar toch niet ruw genoeg voor kwam voor een creatie van Zwarte Griet. Het spel van de an deren, met name van Catharina (mevr. M. v. Westerhovon), Norman (de heer C. Lageman) en Jozef de Zwart (de heer A. van Eisen) was zeer goed. De medespelers werden herhaalde malen bij open doek teruggeroepen. I n h e t Brongebouw. De Nieuwe Nederlandsche Tooneel- vereeniging, bestuurder de heer B. Delmonte, gaf in het Brongebouw het overbekende tooneelspel van Victorien Sardou en Emile Moreau „Madame Sans Géne". De rol van de „heldin", Mad. Sans Gêne, werd zeer goed vertolkt door mevr. Mathilde Kiehï, al viel hare uitbeelding van een tikje overdrij ving niet geheel en al vrij te pleiten. Ook de heer B. Delmonte, die zich zeer goed leent voor een Napoleons figuur leed ook een weinig aan dit euvel. Van de anderen noemen wij nog als goed den heer W. ten Hornte (sergeant Lefèbre) éh den heer Jan J. Grader (Fouché). De spelers werden eenige malen teruggeroepen. Nog dient de opmerking, dat in de zaal van het voorspel bijna geen woord was te verstaan. In de Vereeniging werd door het gezelschap van Charles de la Mar voor een uitstekend bezette zaal gegeven ..De Voddenraper van Pa rijs". De opvoering van dit stuk was zeer goed. De rollen waren in goede handen. Vooral die van Jean de Vod denraper, de hoofdrol, vond in Char les de la Mar een uitnemend vertol ker. Het stuk viel zeer in den smaak der aanwezigen, die dit toonden door hun herhaalde toejuichingen. De Kleine Vereeniging, waar een specialiteiten-voorstelling werd gegeven, was eveneens druk bezocht. Het gezelschap, dat de aanwezigen bezisr hield, was uitmuntend. Vooral de duettisten, de familie Davids, amuseerden het publiek kostelijk. Ook de muzikale clown droeg veel bij tot het succès. Melpomene en Thalia. Het genootschap „Melpomene en Thalia" gaf Zondagavond in den Schouwburg zijn tweede uitvoering in dit seizoen. Opgevoerd werd het dra ma van H. J. Schimmel, getiteld „Joan Woutersz." of ,,IIet lijden en sterven voor Oranje". Daar wij slechts voor een klein ge deelte de opvoering hebben bijge woond, zullen wij ons onthouden onze meening to zeggen, en willen wij alleen vermelden, dat de opvoe ring een aandachtig gehoor vond bij 't overtalrijk publiek dat blijkbaar te oordeelen naar het luide applaus, dat na ieder bedrijf en herhaaldelijk ook bij open doek door de zaal klonk zeer genoot. Binnenland HOFBERICHTEN. H. M. de Koningin heeft benoemd tot Haren particulieren secretaris, met ingang van 1 December 1904, den adjudant van Hare Majesteit jhr. F. M. L. van Geen. Aan de jachtpartij. Vrijdag op het Loo gehouden, namen deelZ. K. H. de Prins, baron Snouckaert van Schauburg, jhr. Van den Bosch. jhr. Van Suchtelen, ridder Pauw van Wieldrecht, de intendant van H. M. de Koningin-Moeder op Soestdijk. de heer Groeneveldt, de intendant vair H. M. de Koningin op het Loo, de heer J. A. van Steyn, en de jager- meester jhr. F. W. J. Loudon. II. M. de Koningin en H. M. de Koningin-Moeder woonden het dejeu ner bij. Z. K. H. de Prins gaat Maan dag te Wassenaar jagen en vertrekt Maandag daarheen. De Koningin, de Koningin-Moeder en Prins Hendrik woonden Zondag ochtend de godsdienstoefening bij in de Ned. Herv. Kerk te Apeldoorn on der gehoor van ds. C. Hattink. VREDESCONFERENTIE. Er is alleszins grond om aan te nemen. dat. wanneer het voorstel tot het houden van eene tweede Vredes conferentie goedkeuring vindt bij de mogendheden, de conferentie niet vroeger dan in het jaar 1ÖÖ6 zal bij eenkomen, en dan hoogstwaarschijn lijk te 's-Gravenhage. DE MIDDENSTAND EN DE COó- PERATIE DER H. IJ. S. M. Van oen der bestuursleden van den „Middenstand" vernam de „Tel." het een en ander over het onderhoud, dat een tweetal afgevaardigden van dezen bond met de directie der II. IJ. S. M. gehad hebben over de coö peratieve vereeniging „Voor allen der H. IJ. S. M." De afgevaardigden betreurden liet. dat de H. IJ. S. M. subsidies ver leende aan deze vereeniging, waar tegen echter verklaard werd, dat de ze subsidies uitsluitend werden gege- i ven voor de verschillende instellin gen der vereeniging, zooals voor de spaar- en voorschotkas, het onder steuningsfonds. de studie-instellin gen. de bibliotheek en dergelijke. Echter werd geen subsidie verstrekt aan de verbruiksvereeniging, het geen uitdrukkelijk bepaald was. De overige gunsten, die de vereeniging geniet, zooals dienst- en vrij vervoer zijn dezelfde, die aan elk lid van lvet personeel, overeenkomstig de reeds tientallen van jaren bestaande bepa lingen worden verstrekt. Inzonder heid wees de H. IJ. S. M. er op, dat bijv. dienstvervoer verleend wordt aan personeel, dat zijn koopwaren van elders en van andere leveran ciers betrekt, zoodat van liet verlee- neri van een gunst aan de coöperatie ve vereeniging geen sprake is. Verder was het niet mogelijk ver andering te brengen in de regeling, dat voor het personccfl, dat daartoe het verzoek gedaan heeft, op de loon lijsten wordt ingehouden hetgeen zij voor contributie etc. aan de vereeni ging schuldig zijn, welke regeling volgens de H. IJ. S. M. zeer door het betrokken personeel op prijs wordt gesteld. De afgevaardigden van den „Mid denstand" meenden deze inhouding te moeten beschouwen als een inning van gelden door de H. IJ. S. M. en achtten dit onbillijk tegenover han delaars, die hiervoor moesten beta len. Thans heeft de directie in een schrijven aan den „Middenstand" medegedeeld, dat zij in het vervolg de coöperatieve vereeniging voor het in te houden bedrag de gewone kas siersprovisie in rekening zal bren gen. Meer kan de directie niet doen, en zij hoopt, dat thans de „Midden stand" zal medewerken om een einde te maken aan de agitatie, die tegen tie volgens haar hoogst nuttige -- instelling gevoerd wordt. CRIMINEELE STATISTIEK. Aan de dezer dagen door het Cen traal Bureau voor de Statistiek uit gegeven „Crimineele Statistiek over 1902" worden de onderstaande gege vens ontleend Het getal der wegens misdrijf (be halve eenvoudige strooperij, doch met inbegrip van de overtredingen j bedelarij en landlooperij) onherroe pelijk veroordeelden is in 1902 geste gen tot 15.126. wanneer men de ver oordeelde individuen telt en 16,306 wanneer men de veroordeelingen telt. Dit cijfer is hooger dan het geduren de de zeven jaren, waarin de Crimi neele Statistiek met behulp van tel- kaarten bewerkt wordt, geweest is. Na een kleine stijging in 1897 was het aantal veroordeelingen tusschen 1897 en 1900 gedaald van 16.096 tot 14,488 en vervolgens in twee jaren weer Testegen tot het genoemde getal 16.306. De stijging na 1900 was bij mannen en vrouwen ongeveer even groot, doch de voorafgaande daling was bij de vrouwen meer dan 21 '2 maal zoo omvangrijk geweest als bij de mannen. Van de twee delicten, die twee hoofdrichtingen van criminaliteit ver tegenwoordigen, is in 1902 mishande ling iets toe-, diefstal iets afgeno men. De toeneming der criminaliteit in 1902 wordt in hoofdzaak teruggevon den in de provincies Noord-Holland, Friesland, Groningen en Limburg, of bij een indeeling naar gemeenten, in de groep der 4 grootste gemeenten van ons land (en wel speciaal in Amsterdam en 's-Gravenhage) en in de groep der gemeenten van 20 tot; 100.000 inwoners. DE QUAESTIE - VAN DIGGELEN. De „Zwolsche Ct." behelst een zeer uitvoerig antwoord van den heer P. J. G. van Diggelen op de tegen hem ingebrachte beschuldigingen. Aan het slot schrijft hij „Ik heb open en ronduit gezegd, hoe 't met de zaak gelegen is, en daar blijf ik stellig bij.' Ik heb mij aan de afspraken gehouden. Toetst men den inhoud van het door de leden der Statenclub inge zonden verslag aan de feiten, dan blijkt allerduidelijkst, dat vaakphan- tasieën als waarheden worden opge- discht. Bij het herlezen van de zinsneden, waarin met zooveel ophef de zooge naamde bewijzen tegen mij worden aangekondigd, kan ik een gevoel van weerwil niet onderdrukken. Als ik daar lees „Er is echter meer nog, veel meer „zóóveel, dat aan eiken gerechten „twijfel finaal de pas is afgesneden „Men oordeeledan vraag ik mij af„heeft hier wel een ernstig zoe ken naar de waarheid voorgezeten, of heeft men er slechts aan gedacht de publieke opinie, welke wankelde, voor zich te winnen in een zaak welke bij een waardige vermelding der feiten den toets der waarheid niet kon door staan Het kan niet uitblijven, of een in zoo opgesmukte taal gegeven relaas, na den" aanvankelijken opzet verbe terd en vermeerderd, om als bewijs stukken te kunnen dienen, moet een verkeerden indruk verwekken. Het beoogde opzet is bij menigeen maar al te wèl gelukt. Ik laat echter met vertrouwen de beoordeeling van deze zaak over aan het publiek, dat wel gemakkelijk on der den indruk komt van gepast en thousiasme, maar een open oog heeft voor de waarheid. Het is een grievende ondervinding voor mij, na de beste jaren mijns le vens gegeven te hebben aan stad en provincie." TURKSCHE AMSTERDAMMERS. Amsterdam zegt de Echo is een industrie rijker geworden. Echte Turksche cigaretten worden daar door Turken gefabriceerd. Aan den overkant van het IJ na melijk heeft zich een Turksche firma uit Smyrna gevestigd. In alle stilte betrekkelijk waren de preparatieven gemaakt een huis gehuurd en tot handwerkfabriek ingericht. De heer Stelio Efstatoponlos nam met zich uit Turkije eenige bekwame werklie den naar het kille Noorden en bin nenkort hoopt hij dit personeel met Russen en Armeniërs te verster ken. De fabriek is thans reeds in werking. De eigenlijke bedoeling, die bij den heer Stelio voorzat, toen hij naar ons land verhuisde, of liever er een tweede zaak oprichtte, was om de orders voor het vasteland spoediger te kunnen uitvoeren, met het oog op de goede gelegenheid, die Amsterdam biedt voor export. DE GERUSTE LANDMAN. Men schrijft uit Meppel aan de Tel. In sommige dorpen van ons land, daar waai- de beschaving nog niet is doorgedrongen, waar de toestanden, de gewoonten enz. nog zoo dikwerf 1 doen denken aan die in heel verre gewesten daar houdt het volk nog z'n eigen genoegens er op na. En de ze genoegens zijn veelal ruw, ja beestachtig. i De Donderdagen in November, de Allerheiligen-Donderdagen, kenmer ken zich in 't bijzonder door drank misbruik en vechtpartijen. Het jonge buitenvolk komt dan naar hier en trekt den geheelen dag van de eene kroeg naar de andere. Be grijpelijk is, dat men daardoor komt in een zeer vroolijke en luidruchtige stemming, en deze uit zich in zingen tenminste als het loeiend geluid dien naam verdient dansen en springen. Later op den dag. wanneer de gemoederen nog meer verhit zijn, komen de messen voor den dag en worden rekeningen vereffend. j Eergisteren, den laatsten Allerhei ligen-Donderdag, was er ongewoon veel jong volkje in de stad. Gelukkig wist de politie de telkens dreigende twisten te voorkomen. Des avonds echter, toen de jonge Staphorster boeren met den trein huiswaarts to gen, kwam het in de coupé's van een wagen met doorgang, tot een uitbar- sting. Ruiten werden vernield, er werd. gesneden', geschopt, geslagen. Zóó bont maakte men het, dat een juffrouw in een der compartementen, haar leven niet veilig achtende, aan de noodrem trok. Midden tusschen Staphorst en Meppel bleef de trein plotseling staan. Het treinpersoneel schoot toe. maar kon tegen de la waaimakers die weigerden hunne namen op te geven, of de coupé te verlaten weinig of niets uitrichten. Aan het station Staphorst werden en kelen herkend. Tegen deze is proces verbaal opgemaakt. Zoo eindigen dikwijls de feestdagen voor de Staphorster jeugd Dr. TELLEGEN. Een treffend voorval heeft Zater dagochtend in het Huis van Bewa ring te 's-Gravenhage diepe ontstel tenis verwekt. Terwijl de bekende psychiater dr. Teilegen met zijn col lega dr. Reeling Brouwer, als des kundigen. eenige gevangenen, waar onder ook den verdachten moorde naar van mevr. K„ in observatie nam werd Dr. T. door een beroerte getrof fen, die zijn onmiddellijken dood ten gevolge had. DRANKWET - OVERTREDING. Men meldt uit Delft aan de N. Ct.L Eene vrouw, die in hare pai- ticuliere woning sterken drank schonk tegen betaling, is door de politie ge verbaliseerd. op grond van art. oO der- Drankwet. Tien getuigen zijn gehoord om de overtreding vast te stellen. Tenzij dergelijke overtredingen der politie worden aangebracht, zijn zij bijna nooit te constateeren. KOLENDAMP. De dames K„ die dezer dagen in hare woning in Den Haag ten gevol ge van ontsnapping van kolendamp, bewusteloos werden gevonden, ne men steeds in beterschap toe, zoo dat te verwachten is, dat zij verder van het gebeurde geen nadeelige ge volgen zullen ondervinden. ONZIN - WEDDENSCHAPPEN. Vrijdag meldde zich te Zeist aan de wandelaar C. Koerse uit Rotter dam die om een weddenschap van ƒ5000 heeft aangenomen, in 9 maan den van uit Rotterdam heen en terug naar de Zwarte Zee te zullen wande len. Genoemde wandelaar is zonder een ceuv op zak uit Rotterdam vertrok-; ken, en tracht in zijn onderhoud te voorzien door het verkoopen van prentbriefkaarten. Onze globe-trotter heeft het intus- schen met zijn wandeling nog niet ver gebracht. J.I. Zaterdag bevond hij zich te Utrecht. Sedert is een heele week verloopen en thans is Zeist be reikt, nog geen twee uur van Utrecht verwijderd. Als het zoo doorgaat, zien wij hem over 9 maanden nog niet terugkeeren, tenzij.... met den trein. EEN ONTPLOFFING. Zaterdagavond had in de Korte- straat te Arnhem een ontploffing plaats in de Eerste Arnhemsche Elec- trice, vermoedelijk door verstopping van een afvoerbuis in het zoogenaam de knalgat. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Aan het huis werd eenige schade toegebracht. STOP ZETTEN. Uit Bergen-op-Zoom meldt men De suikerfabrieken alhier zullen eerstdaags stop moeten gezet worden wegens gebrek aan water. Het Pijl- kenswater, Volkspark en de Melanen zijn leeggepompt, terwijl de Zoom geen voldoenden toevoer verschaft. HEVIGE VECHTPARTIJ. In het logement van B. in de Jan Arendsgang te Rotterdam heeft Zon dagnamiddag een hevige vechtpartij tusschen eenige bezoekers plaats ge had. Toen de vechtende personeD ein delijk waren gescheiden, moest vrouw C. B„ die een wond aan het hoofd had gekregen, naar het ziekenhuis gebracht worden. In het politiebu reau in de Pjiuwensteeg werd opge sloten de graanwerker F. J. J. M„ die verdacht wordt in het gevecht er met een hamer op los geslagen te hebben. BERTHA BROUWER BEGRAVEN. Zaterdagmorgen is het stoffelijk overschot van Bertha Brouwer het uit het water der Nassaukade opge haalde meisje op de begraafplaats aan den Haarlemmerweg te Amster dam ter aarde besteld, en de heele, meewarige Jordaan heeft haar uitge leide gedaan. Voor het huis van den vader aan de Egelantiersgracht was het zóó vol, dat politiehulp noodig bleek om den weg vrij te houden voor den met mooie, groote kransen behangen lijkwagen. Velen liepen ook mee naar de begraafplaats, waar 'n groote menigte al op den stoet stond te wachten. Meegevoel was er dus wel, maar de onbescheiden nieuwsgierigheid speelde velen toch dusdanige parten, dat de familie van alle zijden op gedrongen nauwelijks naar be- hooren achter de -kist kon aanloopen. Gesproken werd er niet. BRANDENDE RIVIER. De Pekeler A in Groningen, stond Vrijdagavond plotseling weder over een lengte van 200 M. in brand. Hoog op sloegen de vlammen. Gelukkig la gen er geene schepen met stroo in de nabijheid. Anders had het wat kun nen worden. Hoe nu zoo'n brand kan ontstaan Ten gevolge van de vele cartonfabrieken aldaar is 't water er met een dikke laag vuil en schuim bedekt. Daaronder ontwikkelen zich gassen. Komt hier nu vier bij een bran dende lucifer veroorzaakte ook dit- j maal den brand dan moet een ont- ploffing wel volgen. ONGELUKKEN. Te Burum (Kollumerland) was een werkman bezig voor het leggen van een riool, op vrij groote diepte de aarde uit te graven, toen onver wachts het gegravene instortte. De man is daarbij zoodanig tusschen de aarde bekneld geraakt, dat hij plot seling dood was. De ongelukkige was de verzorger van zijne hoogbejaarde ouders. INBRAAK. De goudsmid de Bruijn in de Min derbroederstraat te 's-Hertogenbosch is Vrijdagnacht voor ongeveer acht honderd gulden bestolen. Waar schijnlijk zijn dieven door het boven-, licht der voordeur naar binnen ge klommen. Een honderdtal gouden ringen, zoo mede een aantal parures en rozen kransen worden vermist. De voordeur werd 's morgens open gevonden. Sport en Wedstrijden VOETBAL. H. F. C. Quick. Gewonnen door H. F. C. met 2—1. H. F. C. ontving Zondag op haar terrein aan de Spanjaardslaan het volledige Quick uit 's-Gravenhage. Om twee uur ving de wedstrijd aan. H. F. C. kwam uit metFerf (doel), v. Waveren en Cheriex (ach ter), Swens, Prins en Schalkwijk (midden), Holdert, Henny, L. v. cL Vinne, F. v. d. Vinne en.Pereira. Deze laatste had zijn voetbalschoe nen, na maandenlange rust weder aangetrokken, om de gelederen van de H. F- C. te versterken, en de be roemde voorhoede van het vorige sei zoen, weder compleet te maken. De Haarlemmers speelden het eerst met den sterken wind in den rug. Hierdoor waren zij ietwat sterker dan de Hagenaars, hoewel aan beider spel reeds dadelijk te zien was dat zij tegen elkander waren opgewas sen. Aan beide kanten werd prachtig spel getoond, ten volle eerste klasse spel. Lang duurde het voordat H. F. C. doelpuntte, doch na een halfuur wist Holdert met een prachtig schot H. F. C. de leiding te geven. De rust ging in met 10 voor H. F. C. Na de hervatting genoten de Hagenaars het voordeel van den wind. Het spel was nu aanhoudend ver deeld, en verplaatste zich snel. Een der vele zeer gevaarlijke aanvallen van H. F. C. had een goal tengevolge, die gemaakt werd door L. v. d. Vinne, zoodat H. F. C. toen leidde met 20. Hierop volgden tallooze aanvallen van Quick. Prachtig werd de bal telkens opgebracht, maar met schieten waren «ie Hagenaars niet gelukkig en had den oen weinig pech. Slechts éénmaal konden zij Ferf verschalken, terwijl zij een penaltybal langs het doel schoten. De wedstrijd eindigde alzoo in een overwinning van 2—1 voor H. F. G. Algemeen was evenwel de meening dat een gelijk spel beter de kracht verhouding van beide clubs had weergegeven. H a a r 1 e mV e 1 o c i t a s. Gewonnen door Haarlem m e t 2—0. Haarlem heeft Zondag weer een stout stukje uitgehaald en alzoo de verrassing van den dag gebracht, door Velocitas op eigen terrein te kloppen. De Cadetten misten Brandsma en Bakker, terwijl Haarlem ook al met een invaller uitkwam. Van begin tot eind is Velocitas over het geheel de meerdere, toch weet Veldhuyzen, vóór de rust, van een fout van den Velocitaan Stom gebruik te maken en te doelpunten. Direct na de hervatting treden d.e blauw-witten overdonderend op, doch Haarlem's verdediging staat pal en Utermark is enorm in zijn doel verdedigen. Bovendien hebben de Cadetten be slist pech met hun schieten, hoewel gestadig Haarlem's doel wordt ge bombardeerd. Uit een onverwachten uitval der roodbroeken zet Van den Berg over aan Van der Dusse, die zeer handig Haarlem's tweede punt maakt. Velocitas zet er nu alles op, om maar tegen te scoren, doch het einde komt met een onverwachte be slist geflatteerde overwinning van 20 voor Haarlem. Andere uitslagen Utrecht. Hercules—R. A. P. Gelijk spel 3—3. Leiden. H. B. S.Ajax. Gewonnen door H. B. S. met 21- Rotterdam. D. F. C.Sparta. Ge wonnen .door H. B. S. met 21. 's-Gravenhage. H. V. V.Rapiditas. Gewonnen door H. V. V. met 50. Zondag speelde op het terrein aan het Geldeloozepad van 11 tot 1 uur de voetbalclub Klein Haarlem tegen Ajax. De beide clubs waren voltallig. Ajax weerde zich goed, maar moest toch de nederlaag lijden met 50. H. V. V.—E xcelsior. Zondag speelde van half drie tot half vijf de voetbalclub H. V. V. te gen Excelsior van Zandvoort. De beide clubs waren voltallig. Het spel van H. V. V. was zeer slechtde referé zeer op de hand van H. V. V. en voldeed dus ook zeer slecht, maar toch wist Excelsior de match te win nen met 54. Korfbal. Zondag speelde „Quick" tegen „O. S. C. A." Deze wedstrijd werd ge wonnen door Quick met 6—4. De wedstrijd tusschen 't Doel en D. T.. V. II eindigde in een overwinning van D. T. V. van 72. Oud-Roosenburch Onder begunstiging van zeldzaam mooi najaarsweer hadden gisteren te Oud-Roosenburch de aangekondigde harddraverijen plaats. En zooals werd verwacht was een sport en wedlustig publiek opgekomen. Zelden zagen wij het daar zóo druk. De totalisator werkte ook ditmaal op het paddock, waarvan een gretig gebruik werd gemaakt. Alles liep goed en wel van stapel, alleen veroorzaakte het disqualificee- ren van Jonge Wilkes in den Novem- ber-prijs nog aTTawaai. Nu moet men gewoon zijn op courses te komen, om een daardoor verwekt kabaal naar waarde te kunnen schatten. Gezegd dient echter te worden dat het dit maal nog al raak was, vooral de Rotterdammers lieten zich niet onbet- tuigd. Het feit dat de bestuurskamer niet afgezet is, maakt het voor het Bestuur en de Jury niet aangenamer, en een oogenhiik dachten wij, dat de houten bestuurskamer zou bezwijken, doch het verschijnen van een inspec teur van politie bezwoer den storm. Nimmer zouden wij ons boven eenig bestuur of jury willen plaat sen, doch o. i. was ditmaal de uit spraak niet de „Vox populi." In den Pikeur-prijs liepen Vogel met J. Zwart en Emmy met M. Side- rius „op het dek" dead heat. Antoinette werd" in den Zondag- prijs door Koster Jr. prachtig ter over winning gevoerd, en dat deze over winning onverwacht was bleek wal uit de Cóte 1511. S. Witteveen wist in drie heats met Blondie beslag te leggen op den Toe gift-prijs. De Majoor, gereden door B. ten Hagen verkreeg den Novem- ber-prijs, door de disqualificatie van Jonge Wilkes. De Heksluiter-prijs gaf echter een prachtige gelegenheid aan Jonge Wilkes, om revanche te nemen en het moet eerlijk gezegd worden Bas Schippers wist hierin te winnen zóo mooi, dat eon woord van hulde hem niet mag worden weerhouden. Een Rottërdamsche sportzuster zei al vooraf„je sel 'm nouw sien loopen, het paard en de koetsier heit de pee in." Het is maar goed dat dit de (aller) laatste course was, wij zouden an ders wel willen verzoeken om óf vroeger te beginnen, óf de baan te verlichten, maar dan niet met dat Watergraafsineer-gas vanwege de on gezondheid. De gedetailleerde uitslag is als volgt Pikeur-p r ij s. Handicap-Hard draverij onder den man. Minimum af stand 1000 Meter. Vogel en Emmy dead heat en Phyl lis derde. Totalisator geplaatst ƒ28* en ƒ9.— Tijden werden niet opgenomen. OngeplaatstNapoleon (1050 M.) Firmant (1075 M.) D. D. (1600 M.) Cyclone en Wilhelm III (1125 M.) Zondags-prijs. Recordharddra verij. Minimum afstand 2100 Meter Eerste Antoinette (2120 M.), tweed Caid (2160 M.). derde Ulpia (2260 M. Totalisator geplaatst ƒ6.ƒ2.5 en ƒ6. Ongeplaatst D. D„ ALbertine, Do Juan en Tjibbe (2100 M-), Linsca I (2240 M.), Robert See Steele (2320 M T o e g i f t-p r ij s. Heatharddraveri Minimum afstand 1500 Meter. Ie heatBlondie (1525 Meter tot. ƒ6.2e Troubadour (1700 M Tot. ƒ6.—. 2e heatle Krylatina (1525 M. tot. 6.502e Abdul Ameer (1700 M. tot. ƒ3.— 3e heatle Blondie (1525 M.) to ƒ12.50, 2e Abdul Ameer (1700 M.) to ƒ2.-. OngeplaatstBella (1500 M.) Kryl tina (1525 M.) Achilles (1600 M de was winner der tweede heat, doe werd wegens onzuiver draven gedi qualificeerd, Isabella (1625 M.) Re burr (1650 M.), Troubadour liep in beslissende heat niet mede. D e N o v e m b e r-p r ij s. Handica i harddraverij. Minimum afstand 14 Meter. le Majoor (1400 M.) 2e Antoinei (1625 en 25), 3e Firmant (1475 M.) Tot. geplaatst ƒ14.16.— en ƒ1 Hierin waren ongeplaatstJul (1400 M.), Bella, Emmy en Napole* (1450 M.), Krylatina, Prinses War» en Phyllis (1475 M.) Czarina (1525 J Jonge Wilkes (1575 M.) gediscq Be! Bay (1625 M.) sulkey defect. H e k s 1 u i t e r-p r ij s. Handica harddraverij. Minimum afstand 28 Meter. le Jonge Wilkes (2950 M.) Waschfrau (3050 M.) 3e Vauban (30 Meter). Tot. geplaatst 5.50, ƒ3.en ƒ5.! Ongeplaatst waren hierin Chilou en Phyllis (2800 M.) My Love (28 M.) Cyclone (2875 M.) Isabella (2S M.), Earl Roseberry en Contine (2925 M.) Caid (2950 M.) en Un Sam's Pride (3050 M.) Bij het eindigen van deze coui vernamen wij bij geruchte dat oi veertien dagen nog een meeting s worden gehouden op deze baan. E bestuurslid, 'dien wij er naai* vroeg kon dit wel niet bevestigen, doch o niet beslist tegenspreken, zoadat mogelijkheid niet uitgesloten is, wij dit jaar nogmaals te ,,Oud-R< senburoh" komen. Zoo niet, dan revoirs." PAARDEN. Naar wij vernemen, is eene prei van ƒ300 jaarlijks uitgeloofd voori eigenaar van die merrie, welker p ducten in het afgeloopen jaar grootste bedrag aan prijzen wonn Met de overwinning van Helen deze premie behaald door maj Metelerkamp van Bronkhorst, eigenaar van Bronze, moeder i Valerie, die ƒ4110, en Helena, ƒ1800 won in het jaar 1904, te zan dus ƒ5910. Billiton 3050, Tiger Lily ƒ1! Golden Lily ƒ465 en King Edw 15, stammen af van Miss Lilli eig mr. v. Hoboken en wonnen 5415. Had Tiger Lily Zondag Helena slagen, dan was de prijs gewi voor Miss Lillian en dus voor Van Hoboken. („O. P. Kerk en School Examens Vrije- en Or oefeningen der Gymnastiek. Haarlem, Geëx. 11 cand. Gesla de damesM. Verheven, A. de 1 C- C. v. Weyk, L. Visser, B. A. F. Walter en K. Wiener, allen AmsterdamR. L. Verhoog en M. J. Wielands. van Haarlem 1 M. Weyer, Den HelderJ. Voi man, Weesp; H. C. de Vries Leul Hembrug. Examens Vrije- en Orde feningen. Geëxamineerd 4 candidate», slaagd de damesR. T. Aarssen MonnikendamH. M. Bartels, Houthuysen en A. van Zuylen, 3 te Amsterdam. De examens zijn hiermed geine Utrecht. Bevorderd tot arts de 1 E. Piters, tot semi-arts de heei Bakker, tot tandmeester de heei W. v. cl Linden. Geslaagd voor het cand.-exama de rechten de heer G. C. J. v. Rea Leiden. Geslaagd voor het ca daatsex. in de Nederl. letteren i A. Schramvoor het cand. ex. 5j rechten de heer A. J. G. Mac! Pont. Aan de universiteit te Amstfl is niet gunstig gevolg afgelegd doctoraal examen in de rechts» schap door den heer C. P. Eeghen. De geneeskundige staats-coinm te Amsterdam heeft bevorderd arts de heeren M. A. Ittmann, ren te Goes; L. H. Kuijjer, gei te Amsterdam, en J. A. van Dijk boren te Batavia. Geslaagd voor lste gedeelte van het artsexamö heeren H. Klein en W. H. Cals. Geslaagd voor het kerkelijk vo: reidend examen aan de univer te Groningen de heer J. Groenevf Letteren en Kunst De heer Orelio is weder in zoot hersteld, dat hij zich te Cher denkt te laten hooren. Tegal, P longan en Semarang zullen dsn worden bezocht, waarna de f' stelde reis naar Makassar wordt dernomen. Het einde van de vol

Haarlem's Dagblad | 1904 | | pagina 2