SPECULAAS Overheerlijk, 50 cents perpond, SI F. W. MARTIN, Koloniën Gemengd Nieuws Groote Houtstraat 109. Specialiteit in Toiletartikelen. HAARLEMSCH MEUBELM AGAZIJlf St. Micolaa§>€adeanx Sterk eoneuneerend' prijzen. Firma A. VERNOUT Beek* en Papierhandel Warmoessiraatl®, Telefoon 547 Zie de St. Nicolaas-Etalage. T. A. DONNEE, Kleine Houtstraat No. 6 Zomersproeten, Stokps^rdjes-LëHênmsikzsep PAUL C. KAISl® geweldig rukken aan de leidsèls deed het beest een zijsprong en raakte met den wagen vast in een greppel. De paraplue-koopman werd nu woe dend, en vloekend en razend ranselde hij het beest met eenige knuppels, die braken, zoolang tot de wagen uit de greppel was. De menschen, die hem over het ranselen aanspraken, werden ook met de zweep bedreigd. De burgemeester van Nieuw Loos- drecht, die met zijn rijtuig in de buurt was, ergerde zich aan de mis handeling en maakte proces-verbual op. Dinsdag stond de dierenbeul voor de 4de kamer der Amsterdamsche rechtbank terecht en hij moest van "den president hooren, dat ..men schen. die dieren mishandelen, on- menschen zijn" en van den officier van justitie een eisch van drie weken gevangenisstraf wegens dierenmis handeling in het openbaar. De paraplue-kóopmati verklaarde, tist ïlij hog nooit veroordeeld was, maar zijn geheugen werd opgefrischt door de mededeeling, dat hij eens tot 8 dagen wegens mishandeling van een mensch en eens tot 15 dagen we gens beleediging van een politieagent was veroordeeld. Beklaagde vroeg ten slotte eene 'geldboete, maar de president ant woordde ..Die geen barmhartigheid heeft voor een dier moet ook geen barmhartigheid vragen. Een dieren beul kan ik niet aanzien." van datum voor de ontvangst wor den afgeteekend, terwijl op de stuk ken data van ontvangst en afdoening worden geëischt. Op één der departe menten wordt zelfs een termijn voor de afdoening gesteld. Zoo waait een frissclie wind dooi de bureaux, en de ambtenaren, die zoo ontsticht zijn over het bevel uit Buitenzorg, moeten maar eens ant woorden op de vraag of die zenuw achtige drukte wel noodig zou zijn, indien steeds naar behooren was ge werkt Met de omslachtige werkwijze op de bureaux dient verder, naar den eisch van den gouverneur-generaal, gebroken te worden. Nota's en be schouwingen zijn. waar niet drin gend noodig, uit den booze. Komt een oorstel ter behandeling op een de partement en vereenigt de chef zich daarmede, dan zal bij dat voortaan op het stuk zelf doen blijken door een korte aanteekening. Dus neen, dan zal hij in het kort van zijn tegen overgesteld gevoelen doen blijken. En ook aan de Algemeene Secreta rie. bolwerk van ambtelijke wijsheid, voelt men de straffe hand van den nieuwen meester. Men vertelt, dat dezer dagen de gouverneur-generaal, van een morgen-wandeling terugkee- rend, de Algemeene Secretarie bin nen stapte. De afdeelingschef schoot toe om te vernemen wat Zijn Excell. wenschte. Geeft u mij eens de stukken, betrekking hebbend op Ik zal ze laten opzoeken, Excel lentie. en ze Uwe Excellentie op het paleis doen bezorgen. En wanneer gebeurt dat Ik zal zorgen dat Uwe Excellen tie ze morgen vóór twaalf uur heeft. Waarop de gouverneur-generaal, op zijn horloge ziende Het is nu half tie®; u zorgt dat ik de stukken vóór twaalf uur van middag krijg. En zoo geschiedde I DE ZAAK OUDHOFF. De Raad van Justitie heeft 21 Oc tober uitspraak gedaan in de zaak tegen het echtpaar Oudhoff te Pa- dang. De vrouw werd veroordeeld wegens medeplichtigheid aan veertien diefstallen tot. vier jaar gevangenis straf, terwijl de man werd vrijge sproken. (Wij brengen de feiten in herinne ring. De huisjongen Oedin, bij de familie Oudhoff in dienst, ging ge regeld op roof en bracht, met hun goedvinden de gestolen waar onder dak in het huis van zijn meesters. Aan inbraak deed hij niet, zoowel door gebrek aan ervaring, leiding, als door gemis van de daartoe noodige instrumentenmaar uit de voor-, achter- en zijgalerijen van de Padang- sche open en bloot staande woningen kaapte hij alles weg, wat maar voor het grijpen laglampen, stolpen, ta fels, knaapjes, stoelen, schilderijen, muurbordjes, beelden, tafelkleeden, karpetten, tafelloopers, tapijten, asch- bakjes, pressepapiers, sleutels en bloempotten. Overhaasten deed Oedin zich nooit, want menige woning bezocht hij wel drie malen, telkens naar omstandig heden meer of minder buit met zich meevoerende. Met een eigendommelij- ke opvatting van het spreekwoord ,,Een goede buur is beter dan een ver rel vriend", begon Oedin zijn eerste diefstallen bij de naaste buren van zijn baas en wel met zooveel succès, dat hij weldra zijn strooptochten ver der in den omtrek uitstrekte. Die naaste geburen, welke anders nooit last van diefstallen hadden ge had, maakten wel geducht veel la waai, maar geen hunner kwam op de gedachte, dat de dief met het ge- stolene zóó dicht in hun nabijheid veilig en wel geborgen was. Voor zoover de gestolen voorwer- Gouverneur-generaal Van Heutsz pon ten huize van beklaagden Oud- slaat een anderen koers in. Hij hoff in het hoofdgebouw geen plaats wenscht niet meer; hij beveelt. En konden vinden, werden die geborgen als oud krijgsman zal hij wel weten j in de kamer van de inlandsche vrouw zich te doen gehoorzamen. [Tjirem, in een der bijgebouwen, wel- ..De gouverneur-generaal eischt",ke men dan ook als een boudoir keu zoo luidt de aanhef der reeds bespr -|rig gemeubileerd vond. ken circulaire, met den nadruk ge- Nadat de buurt van kampong Dja- legd op het laatste woord, dat de j wa zoowat leeggestroopt was, en de uitgaven voor de gouvernements-bu 'bestolenen naar aanleiding der on- reaux zullen blijven binnen de gren-1 verklaarbare diefstallen rumoerig be- Men meldt uit Zaandam Tegen den anarchist Kloosterman zijn. wegens het veroorzaken van de bekende relletjes op de Zaterdag- avondmarkt alhier, door den ambte naar van het Openbaar Ministerie geldboeten geëischt van 5 en f 15, subsidiair voor elke boete 5 dagen hechtenis. De beklaagde voerde zelf zijn ver dediging. Zoo hij wordt veroordeeld zal hij zeker in hooger beroep gaan en meerdere getuigen a décharge la ten optreden. Den goeden raad van den ambtenaar van het O. M. om voortaan van de markt weg te blij ven, zoo hij zich niet aan de voorschriften wil onderwerpen, verklaarde hij in geen geval te zullen opvolgenhij vast van plan binnen korten tijd we der op de markt, te verschijnen. DE NIEUWE GOUVERNEUR- GENERAAL. Het ..Bataviaasch Nieuwsblad" schrijft het volgende Zoo dikwijls de taak van den nieu wen gouverneur-generaal in de laat ste» maanden ter sprake kwam, werd er de nadruk op gelegd, dat verbete ringen in onze regeeringsmachine slechts aangebracht zouden kunnen worden door iemand, die haar in al haar onderdeelen kent, weet op welke wijze van ieder raadje het meest mogelijke nut te trekken, valt. Het schijnt dat de verwachtingen, ook uit dezen hoofde op den nieu wen gouverneur-generaal gebouwd, in vervulling zullen gaan. Vorige landhoofden, wij vestigden er dezer dagen reeds de aandacht op, hebben steeds langs den weg der over treding beproefd een einde te maken aan de opdrijving van uitgaven door wachtgelden, verloven en het dien tengevolge noodig geoordeelde tijde lijk personeel. Zij gaven, parlemen tair, den wensch te kennen, dat de noodige zuinigheid zou worden be tracht. Zij deden aldus een beroep op de toewijding der ambtenaren om te doen wat in hun vermogen was, in het belang der algemeene zaak. En zij hoopten op verbetering welke zich liet wachten. Heut: zen. gesteld door de» begrootingdat binnen drie maanden het tijdelijk boven de formatie gevoerd personeel, zal worden afgedankt; dat met de beschikbare krachten een goede gong van zaken zal blijven gewaarborgd En aan de departementen te Bata via is men verschrikt over den krach gonnen te worden, verhuisden de be klaagden naar de buurt van Damar, bijna aan het uiteinde van Padang gelegen, van waaruit Oedin zijne strooptochten hoe langer hoe verder uitstrekte. Niemand had vermoeden, dat Oedin 1 die eiken morgen per fiets nog wel tig-bevelenden toon uit Buitenzorg, i - de kinderen zoo netjes naar en van En ook ontsticht. Het lijkt wel of er school bracht, met zedige blikken zijn een comnagnie soldaten wordt ge- j boodschappen deed bij de buren en commandêerd. zeggen de ambtena-verder als huisbediende fungeerde. j'snachts hij diezelfde buren op visite Wel, mijne heeren verontwaardigdemet diefstal uitging). ambtenaren, is er geen reden voor. j dat gij onder commando gesteld j wordt De goeden die. als steeds, met de kwaden moeten lijden, behoeven het zich immers niet aan te trekken j Haar is het soms niet waar dat een| goed deel van den werktijd op de bu-' reaux maar al te dikwijls heengaai met allerlei andere bezigheid, welke! niets heeft uit te staan met van de roerende goederen, door den president achtergelaten een groote Bijbel, een aantal kleinere Bijbels, Psalmboeken, twee beurzen met geld stukken, ridderkruizen, twee envelop pen met het haar en baard van den overledene, foto's o.a.van het kerkhof te Pretoria (waar o.a. Kruger's vrouw begraven ligt), van de Nederduitsch Ger. Kerk te Pretoria (de Gerefor meerde Kerk van de doodkist van Kruger's vrouw; L. Jacobsz, land kaart van Transvaal en O. V. S-, een staatskoets met tuigen, een flesch snuif, een oortube, enz. Aan geld was er in Europeesche banken te zamen 34,377 pond sterling. Over de onroerende eigendommen is beschikt in een testament, geteekend voor het vertrek van den president uit Transvaal. De geheele nalaten schap wordt, volgens ,.L. en V.", schat op 750,000 pond sterling. maar bij zijn overtuiging bleef, dat zij een onjuiste uitspraak hadden ge daan. GEWETENSWROEGING. Twee jaar geleden werd een Ame- rikaansche gifmengster tot levenslan ge gevangenisstraf veroordeeld, een ziekenverpleegster, die 31 verpleeg den vergiftigd heeft.' Uit haar gevangenis te Tanntor- Maas komen nu de verschrikkelijkste verhalen van haar gewetenslijden. Zij vervalt herhaaldelijk tot razernij en hartverscheurend gillen. Het vroeger volle gezicht is tot op het been ver magerd door het lijden aan vreese- lijke visioenen. De holle oogen sta ren strak naar een hoek van haar cel, waaruit zij de geesten van hare slachtoffers op haar af ziet komen. Zij lijdt honger, omdat zij in den waan is, dat al haar eten en drinken vergiftigd wordt. In enkele maanden is zij 80 pond. meer dan de helft van haar vroeger gewicht, afgenomen. Somtijds uit zij de afgrijselijkste angstkreten, verbergt het gezicht in de magere handen om de spoken niet te zien, die in een afschuwelijkcn doodendans om haar heen springen en vloekend de skelettenhanden naar haar uitstrekken. „Daar zag ik ze allemaal weer, die ik vermoord hebroept de ongeluk kige dan. „Die goede, oude Dunham, die lieve Myra Cornors en die aardige kleine Harry Gordon. Daar kwam Mimmie Gibbs op me afkijk, daar is ze, zij heeft me met morphine in gespoten Alle verschrikkelijke een- en-dertig Daar komen ze, daar ko men ze Hu, wat vreeselijke gezich ten, zij pakken me aan met de kno kige handen. Hulp Moord Dan begint ze razend te gillen en vervalt dan weer in angstig kreunen voor de spoken, die haar maar niet verlate®. De doktoren verklaren, dat zij mo reel ontoerekenbaar iszij mist het onderscheidingsvermogen tusschen goed en kwaad. De ongelukkige be hoort tot een gedegenereerde familie. EEN VERKIEZINGSSCHANDAAL. De ,,Times"-correspondent te Otta wa maakt melding van een verkie zingsschandaal, dat in Canada alge meen onzien en groote verontwaardi ging baai-t; het is namelijk gebleken dat bij de jongste algemeene verkie zingen in deai Staat Ontario door de liberale verkiezingsagenten valsclie stembussen zijn gebezigd. Deze waren ingericht, dat door een vernuftig mechaniek elk stembiljet van een erkend conservatief kiezer in een geheime lade werd opgevangen, terwijl in de plaats daarvan een libe raal stembiljet in de eigenlijke stem bus terecht kwamhet geheim werd aan den dag gebracht door iemand, die men tot medeplichtigheid had wil len overhalen. Een gestreng onder zoek is ingesteld. ONDERZEESCHE BOOT. Aan de Engelsclie onderzeesche boot B. 1 zijn door de marine-inge nieurs groote veranderingen aange bracht. die dezer dagen uitstekend succès blijken te hebben. Te Barrow is het vaartuig in diep water beproefd, waarbij het bleek, drie uur achtereen ondèr water te kunnen blijven, alsook zich over een BETOOGINGEN. Studenten te Boedapest hebben hun afkeer van Tisza's politiek te ken- ken gegeven door betoogingen ter eere van de professoren Wlassics en Saghi, beiden Rijksdagleden en tegenstan ders van de herziening van het re glement van orde, zooals die is tot stand gekomen. Met professor Frans Nagy, eveneens afgevaardigde, die voor de herziening heeft gestemd, hadden de jonge mannen heel wat anders voor. Deze was echter ge waarschuwd en gaf kalmweg geen college. De studenten wilden toen in de Kossuthlagosstraat tegen de re geering demonstreeren, maar de komst der politie was voldoende om het voornemen te doen mislukken. De rector magnificus heeft de stu denten uitgenoodigd zich verder va® politieke betoogingen te onthouden STRENGE KOUDE. De eerste sneeuw van dezen winter in Engeland is Maandag in Zuid-Lan- cashire gevallen. Er heerscht zeer strenge koude. BESTUURBARE BALLONS VOOR 200. 000 FRANCS Naai- men beweert, hebben de ge broeders Lebaudy te Parijs, als ge volg der welgeslaagde proefnemingen met hun laatsten bestuurbaren bal lon No. 2, besloten dergelijke lucht schepen voor 3e liefhebbers te doen vervaardigen tegen een bagatel van 200.000 francs. EEN REUSACHTIG KOFFIEHUIS. Er is weer iets nieuws te bezichti gen in de groote wereldstad Londen het nieuwe volkskoffiehuis, een ge bouw met twee groote zalen, waar- tusschen een orkest als 't ware in de lucht hangt, en waarin tweedui zend menschen tegelijk kunnen ge spijzigd worden, op alle uren van den dag. De tarieven zijn tamelijk laag, de bediening is uitstekend. Het fooienstelsel zal er geen in gang vinden, zoolang de directie het keeren kan. Maar hoelang dat zal zijn, is natuurlijk een tweede vraag. Vele nieuwe uitvindingen tot be sparing van tijd en menschenkracht zijn in deze inrichting in gebruik genomen. De electrisc.be messenslijperij is er een van, maar de nuttigste en ver nuftigste dier vindingen is wel het toestel, om machinaal te wasschen en te drogen. In groote tobben, met heet zeepwater gevuld, ziet men do zijnen van die borden, zachtkens als in een draaikolk, door een electriseb voortbewogen machine, rondwente len. Dan ondergaan zij, in een twee de met heet water gevulde tobbe, een nieuwe reiniging, waarna het toestel deze borden en platte schotels, niet alleen geheel schoon, maar ook kurk droog aflevert. TEN NEGEN MILLIOEN GULDEN NA GELATEN. dienst Is het niet waar, dat op meer dan één departement de mor genuren zoo geschikt worden geacht om de courant te lezen Is het heusch maar een praatje dat van een der bu reaux geregeld twee ambtenaren op marsch zijn voor hun chefs, dan eens om sigaren of wat anders te koopen, een andermaal om te zien of me vrouw wel thuis is? Dat een departe ment zijn commies-vendu-commissi- onnair heeft die geregeld voor de chefs de venduties afloopt? Dat om het in één woord te zeggen, met een maximum personeel en maximum tijd een minimum van arbeid wordt ge leverd En de krachtige circulaire heeft Land en Volk' 's lands den over Kruger's nalatenschap. EEN RAADSVERKIEZING PLATTELANDE. Men schrijft uit Dinksperioo Deze week woonden we een ge- afstand van ruim twee mijlen onder j meenteraadsverkiezing in het Pruis:- water te kunnen voortbewegen. Dejsche Suderwick bij. Door aankondi- overige onderzeesche booten van deging bij de kerken werden de men- Engelsche marine zullen thans ook schen gewaar, dat er om 3 uur des ten spoedigste van die verbeteringen i middags gestemd werd. Toen kvva- worden voorzien. j men er 5 kiezers opdagen en om half 4 was de stemming afgeloopen I en het proces-verbaal opgemaakt. JURY-CRITIEK. j De kiezers gaven mondeling op wie Te Kleef heeft zich een conflictde man hunner keuze was en de- voorgedaan tusschen den rechtsgc- j Ortsvorsteher schreef de namen op. leerden voorzitter en de jury. Deze De uitslag was, dat het aftredend lid had ontkennend de vraag beantwoor-ien een nieuw lid voor een vacature of twee personen, die wegens mis-met vijf stemmen werden gekozen, handeling met doodelijken afloop tc- Dat mag zeker wel een vlugge rechtstonden, schuldig waren dien-stemming worden genoemd, tengevolge werden deze personen vrij-j 8'Den 1volenden dag. alvorens andc- i EEN GOED VERTALER re zaken voor dezelfde jury behan j Men zag dezer dagen een „An- deld werden, sprak de voorzitter de'sicht" door een landgenoot, pas in gezworenen in het openbaar toe, om j Bern aangekomen, aan een kennis liun te verklaren dat volgens het een- gezonden, waarop eenige mollige be parig oordeel van de drie rechters de bevat bijzonderhe-uitspraak van den vorigen dag op een dwaling berustte, waarvan de Eerst is er een stuk, den 14den De-'rechters niets begrepen, cember 1901 te Utrecht verleden voor! Vermoedelijk hadden de leden der notaris W. C. Vuystingh, waarbij j jury zich door een gevoel van goe- Kruger tot de uitvoerders van zijndertïerenheid laten leiden, wat ech- wil. bestuurders zijner begrafenis, be-ter niet hun roeping is en de rechters redderaars zijner nalatenschap en betreurden dit te meer, omdat zij executeuren in zijn boedel en nala- overigens met de uitspraken van deze tenschap benoemd de heeren F. C.jury geheel hadden kunnen instem- Eloff, zijn schoonzoon, en H. C. Bre-jmen. De voorzitter hoopte, dat zulks dell. ook met de verdere uitspraken het Het doodsbericht vermeldt, dat Ste- geval zou wezen en niet meer voed- pbanus Johannes Paulus Kroger de sel zou worden gegeven aan den te- zoon is van Gaspar Jan Hendrik Kru- genstand dien de rechtspraak door ge- ger eö Elise Francine Kruger, gebo- zworenen ondervindt, ren Steïjndat er geen kinderen uitDe gezworenen hebben zich deze zijn cc-rste huwelijk in 1838 waren, en i vermaning niet. goedschiks laten wei dat. de overlevende kinderen van hetgevallen. Zij hebben niet enkel den tweede huwelijk zijn Caspar Jan voorzitter een protest gezonden, maar huwelijk zijn: Caspar ook een zenuwachtige drukte ge-!Heïdrïk Kruger. Jan Adriaan Kroger, ook tut den minister van justitie een bracht op de departementen. Chefs Catehrina_ Helena Fourie, geboren j schrijven gericht, waarin zij verzoe- ren voortwaggelden, met het bij schrift „Deze sinjeurs loopen hier zoo maar moederziel alleen rond, en ik heb er hedenavond al een vijftal onder mijn hoed gevangen." Is deze grappige leugen van gro ver gehalte dan dien men in de te Londen verschijnende,,Daily Express" kan lezen? Uit Brussel wordt aan dat blad ge meld „Te 's-Hertogenbosch is de vloer van eon bakkerswinkel ingestort en drie bewoners, waaronder een knaap, vielen in den kelder, waarin twee be ren werden gehouden. De knaap werd zóó vreeselijk door een van de beren toegetakeld, dat hij stierf." Het berichtje van het invallen van den vloer deed 'deeer dagen de ronde in de Nederlandsche pers doch zon der de ijselijke beren en den gedoo- DE KOSTBAARHEDEN VAN KONINGIN DRAGA. De ..Times" deelt mede, dat de publieke verkoop van de kostbaarhe den van koningin Draga den 8en De cember te Londen zal plaats hebben. Onder de juweelen, die ten verkoop worden aangeboden is een bracelet van diamanten, die dè Czaar de on gelukkige koningin schonk ter ge legenheid van haar huwelijk. Bij de kleederen is ook haar bruidskleed. Groote collectie Luxe Flacons, fijne doozen Zeep. kistjes Eau de Cologne- HnlTe en kwart llessnhen Ean de Cologne in alle bestaande soorten. Ean de Cologne 4711 en Julicha Plata No. 4 DIVERSE ODEURS. Geheel complete TOILETGARNITUREN in Celluloid, Ebbenhout, Schildpad, enz, ena. Groote sorteering ACHTERKAMMEN, ZIJKAMMEN KUIFKAMMEN, KAPSPELDEN enz., in blond, bruin en echt schildpad. <3 Wie QUAKER OATS koopt, ontvangt waarde. Het bevat meer voedsel en beter voedsel dan eenige andere meelspijs, daar het I geheel zonder waarde- looze bestanddeelen is. Bewaar vooral de ledige pakken voor ons Con- sumenten Reclame Systeem Zie de bijzon^ derheden in de pakken. Pi In (en, Dele ijn ani? ate: Het GOEVKCOPST en SOLIEDSiri Kleine Houtstraat 15 BIJ DE ANÏGANfi, is weder als vorige jaren ruim voorzien van A. BOEBEJE! Ai' (Willem B. VERMOUT Azn.) Groote keuze: Kalenders, Luxe-Post, Boek- en Plaatwerken. Photografiën. enz erz Artikelen v. schilderen. Figunrbranden en Snijwerk St. Nicolaas - Cadeaitx Prachtige fijne, magere Geldersche Banket, hammetjes, van af 2 kilo in elke wicht, als mede de allerfijnste, gegarandeerd zuivere Geldersche Rookworstverkrijgbaar bij Tolefoonnummor 4&9. Machiriale Vleeschsnijdepij van afdeel in gen worden overstelpt Kroger, Elsie Franzina Eloff. gebo- ken herhaling te voorkomen van der- den jongen, welke door de „Daily ren Kruger. Gezina Susanna Frederi- gelijke volkomen onwettige pogingen Express", die dagelijks per telegraaf ka Wilhclmina Eloff, geboren Kroger, om invloed te oefenen op hun vrijheid zijn lezers honderd of meer leugens Anna Aletta Eloff, geboren Kruger.j van oordeel, waardoor het vertrou-iop den mouw spolt er bij gepenseeld Piet Kroger, vier minderjarige kin-1 wen in de jury veel meer wordt be- zijn onder het bloedig opschrift: „Een deren van wijlen Sophia Smit, gebo jnadeeld dan ooit door verkeerde uit-1 val tusschen de beren!" ren Kroger. Alida Barendina van der spraken kan geschieden. j Wel stond in het bericht der Ne- Walt. geboren Kroger, en Tjaard An-1 Toen de taak dezer jury geheel was j derlandsche bladen, dat de ingezakte dries Petros Kruger (in 1901 te Pre- j afgeloopen, heeft de voorzitter nogvloer het gewelf van een „beerput' toria overleden). opgemerkt ,dat hij in de verste verte was Er komt dan een lange opsommingjhare leden niet had wille® krenken, niet nota's om afdoening van dit of dat onderwerp, voorstel zus of zoo. Staten worden gevraagd van den ach terstand, met aanteekening waarom de stukken nog niet zijn afgedaan, aan wicn of waaraan het is te wij ten. Werden vroeger de stukken, ter behandeling ingekomen, zonder meer aan de betrokken afdelingschefs ge zonden. thans moet met vermelding Ort ïta.- aan Sr< !du Puisten, Bloedvletjes Tetwo: jes. verdwijnen bij een gerege gebruik van an BERGMANN Co., Radebei srst echte fabrieksmerk „Stokpaardjei j a 50 cent per stuk. Verkrijgbal ve bij H. VAN DIJK), Anegang. hi h Voorh«en th idii

Haarlem's Dagblad | 1904 | | pagina 6