NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. AAN ONZE ADVERTEERDERS. 22e Jaargang. No 6573 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen, VRIJDAG 2 DECEMBER 1904 A HAARLEM S DAGBLAD ABONNEMENTEN AD VERTENTIÊN: PER drie maanden: /-ion IPfL Van 1—5 re8els 50 Cts.; iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom 'der Haarlem van 1—5 regels ƒ0.75, elke regel meer ƒ0.15. Reclames 30 Cent per regel. gemeente)„1.30 Jy A^'é^C^1V uroote letters naar plaatsruimte. Bij Abonnement aanzienlijk rabat. Franco per post door Nederland„1.65 Kleine advertentiën :3 maal plaatsen voor 2 maal betalen. Gciilustreercf Zondagsblad, 'voor Haarlem' o'37>f Redactie en Administratie: Groote Houtstraat 55. de onu.ircken en franco r" post „0.45 Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 724. Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. Directeur J. C. l'EEREBOOM. ^^-4$ Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 6. Telefoonnummer 122. Abonnementen en Advertentiën worden aangenomen door onze Agenten en door alle Boekhandelaren en Courantiers Met uitzondering van het Arrondissement Haarlem is het uitsluitend recht ter, plaatsing van Advertentiën en Reclames betreffende Handel. Nijverheid en Geldwezen, opgedragen aan 'iet Algemeen Advertentie-Bureau A. DE LA MAR Azn. te Amsterdam. Hoofdagente,i voor het Buitenland: Compagnie Générale de Pnbttcité Etrang'erc G L. DAUBE Co., JOHN F. JONES, Succ., Parijs, 3W* Faubourg Montmartre. AGENDA Vrijdag 2 December. Tooneelzaal De KroonHaarlemsch Tooneel, Mea Culpa, 8 uur. BrongebouwBenner Tewe's Bios coop Voorstelling, 810| uur. In deze agenda worden vergaderin gen, uitvoeringen enz. kosteloos ver meld, wanneer zij in onze kolommen zijn geadverteerd. Aan onze Lezers! De Sint Nicolaas-tijd is weer daar. De vaders en moeders denken al me? zorg, hoe ze hun kinderen in dien tijd op de beste wijze de trnii- tioutole Sint-Nicolaas-gesclienken zul len koopen. Want tegenwoordig is waarlijk voor de kinderen overvloed van keus Eén ding eohter blijft voor de klei nen altijd mooi. En dal is een fraai prentenboek daar is niets wat kinderen van alle leeftijden zóó goed past als fraaie, gekleurde prentenboeken, die voorde jongeren een bron van genoegen zijn bij het beschouwen der platen, voor de ouderen een altijd-nieuw plezier bij het lezen der bijschriften of ver halen. Wij stellen voor al onze abonné's tegen afgifte van een BON die op de laatste pagina van dit blad is opge nomen tegen den prijs van slechts i cent per boek een viertal mooi uit gevoerde, met tal van fraaie platen voorziene Prentenboeken beschikbaar ieder bevattende een compleet, voor kinderen uiterst geschikt verhaal. Boeken van die afmeting en uit voering, kosten in den winkel ge woonlijk 60 80 cts. Verhalen als dat van den „Vlie genden Hollander", een allerinteres santst sprookje van „De Koningsdoch ter en de Smid", 't verhaal van „Co lumbus" of de vermakelijke „Avon turen van Gulliver" zullen met veel genoegen worden ontvangen voorna melijk omdat de groote, flink-uitge- voerde boeken, in royaal formaat en met flinke letter gedrukt, met hun gekleurden. omslag en vele platen, een goeden indruk maken. Voor de kinderen onzer abonné's zijn liet ware juweeltjes, die prenten boeken, tegen zulk een geringen prijs. We zijn er zeker van, dat ze een wel kom Sint-Nicolaas-geschenk voor ve len zullen zijn. Onze aanbieding kunnen wij ech ter slechts gestand doen voor zoover le voorraad strekt. Wij merken dit op omdat wij met het oog op den geringen prijs ver wachten dat de aanvraag groot zal zijn. DE ADMINISTRATIE. Buitenlandsch Overzicht De Japansche regeering toont wel! groot zelfbedwang door niets van deze heldendaad te vertellen Zulk eene aanmoediging zou niet! ongelegen komen nu men in Japan meer en meer ongerust wordt over de nadering der Oostzee-vloot, Admiraal Rodjestwenski vervolgt zijn reis naar het Oosten met waarlijk Russische vastberadenheid, „ongedeerd, onuit gedaagd, ongestraft", zooals de mili taire medewerker van de „Times" schrijft. Een maand nadat hij Libau verlaten had, voer hij uit van Dakar aan de West-Afrikaansche kust met 5 slagschepen, 5 transportschepen, 1 hospitaalschip en een voorraadschip. terwijl de reist van het eskader, op 10 November rendez vous heeft gegeven aan eenige schepen van de Vrijwillige Vloot in de Soeda-baai (Kreta) en op 21 dezer naar Suez is gevaren. Deze- divisie bestaat uit 2 slagschepen, 3 kruisers, 6 torpedojagers en 9 trans portschepen, onder den schout-hij nacht Fulkersam. Anders dan in 1898 dd Spaansche admiraal Camara heeft dit. smaldeel op zijn tocht door het Kanaal alle mogelijke welwillendheid van de autoriteiten ondervonden, i Voorts verliet een aanvullings-eska- der van '5 kruisers en 8 torpedobooten i Liban op 16 November, 'i De ovengenoemde schrijver berekent .den tijd van aankomst op half April. Er moet trouwens in het geheel een j afstand worden afgelegd van 28.800 kilometers. j i UIT ANDERE LANDEN. DE TROONREDE IN JAPAN. Het Japansche parlement is 30 dezer door den keizer op plechtige wijze geopend met het uitspreken van eene troonrede, waarin verklaard wordt, dat de betrekkingen tot alle neutrale j mogendheden steeds toenemen in vriendschappelijkheid. Aangekondigd wordt een wetsont werp betreffende de bestrijding van buitengewone oorlogsuitgaven. Het leger heeft in ieder gevecht de overwinning behaald, het heeft .herhaaldelijk bewijzen gegeven van kracht en dapperheid, zoodat het ver- Hoop van den oorlog hoe langer hoe meer in ons voordeel was. De keizer zeide te verwachten, dat bij getrouwe toewijding der onderdanen ten laat ste het doel zou kunnen worden be reikt. 1 Daar ZONDAG en MAANDAG de drukste dagen zijn voor het koopen van St. NICOLAAS- C A D E A U X, is in het nummer van onze Courant dat Z itepdagtwond vei»achijnts een uitstekende gelegenheid tot liet daarvoor. Wij maken onze Adverteerders beleefd aandachtig op de wenschelijkheid om hunne Annonces voor dat nummer ten spoedigste in te zenden, wil men de advertentiën zorgvuldig gezet en op een goede plaats hebben. C? jjg Den geheelen VRIJDAG bestaat gelegenheid tot het inleveren dezer Advertentiën aan ons Bureau Gi oote Houtstraat 55, DE ADMINISTRATIE. bij-nacht Charles Henry Davis, der. jongsten vlagofficier in de Vereenigde Staten, benoemd tot lid van genoem de commissie. Bij aankomst van de „Batavier VI' I TA LI A ANSCHE TROONREDE. DE OORLOG. Generaal Ivoeropatkin heeft aan den Keizer een telegram gezonden over het gevecht bij Tsin-he-tsjen, dat hij als een belangrijk voordeel voor de Rus sen voorstelt. Het telegram luidde Het gevecht bij Tsin-he-tsjen is den 28sten November opnieuw begonnen en denzelfden dag om 11 uur 's och tends geëindigd. Wij begroeven de gedoode Japanners in den omtrek van onze stelling. Eer het middag was, hadden wij er 230 begraven, allen van het 7de regiment van de 9de reserve brigade. Wij maakten vele geweren, schietvoorraad en schansgraversge reedschappen buit. Uit een Reu ter-telegram over het zelfde gevecht blijkt, dat de Russen onder Rennenkampf stonden. Eene Russische batterij verijdelde een po ging van drie Japansche compagnie ën om den rechtervleugel van de Russen om te trekken. Het aantal Japansche lijken op het slagveld be droeg, volgens dit bericht, 300. Misschien heeft dit voordeel de Rus sen aangemoedigd, om den algemec non aanval op de Japanners te ope- *nen. Uit het jongste telegram van Koeropatkin schijnt men tenminste Ie moeten opmaken, dat een dergelijke beweging aan den gang is. Van Japansche zijde is het geheele gevecht tot dusverre doodgezwegen. De „Italia Militare-" beweert dat, volgens een telegram uit Tokio, de Japanners het „geheele noordelijke gedeelte" van het Erloengfort op den 203 Meter hoogen heuvel nabij Port-Arthur -ben doen springen. Meer dan 100 Russen zonden gedood en 20 kanon nen zouden buiten gebruik gesteld tijn, enz. enz. In de troonrede heet de koning de nieuwe volksvertegenwoordiging wel kom en drukt als zijn overtuiging uit, dat de vrijheid de vraagstukken, I voortvloeiend uit de nieuwe bezieling ivan de sociale krachten, zal oplos- sen. De wetgeving zal zich vooral heb- ben bezig te houden met de arbei- dersklassen arbitrage zal de rivali teit tusschen kapitaal en arbeid weten op te lossen. De regeering heeft nieu we handelsverdragen gesloten met Duitschland, Zwitserland en Oosten- rijk-Hongarije. j De economische toestand vertoont vooruitgang door geheel Italië de rentestandaard is nooit zoo hoog ge- [weest; het kapitaal vloeit mild toe aan de Spaarkas en de banken, dank I zij het bevestigen van den vrede door i degelijke verbonden en oprechte vriendschappen. De Koning herinnert jaan het bezoek van keizer Wilhelm, i koning Eduard, Loubet en aan de ar- I bitrage-verdragen met Frankrijk, En- t geland en Zwitserland. Onderhande lingen zijn aangeknoopt met de Ver eenigde Staten en andere landen. Door den vrede zullen de arbeid en de justitie in Italië voortgaan op den weg der beschaving. Wat het spoor- wegvraagstuk betreft, verwacht de re geering een afdoende bevrediging. De begrooting is op het punt van handel en nijverheid in evenwicht. Zij moet met energie worden verdedigd. De regeering zal zich bezig houden met de verbetering van leger en vloot. te KAAPSTAD r werd de rouwkamer bezocht door den heer Hofmeijer, president van het huldigingscomité en de generaals Bo tha en Brand. De kist werd vervol gens naar de „Huguenot Memorial Hall" gedragen, waar het stoffelijk overschot tot 7 December zal blij ven. Dien dag wordt in de Hollaiul- sche kerk een plechtige lijkdienst ge houden, waarna de rouwtrein naar het noorden zal vertrek 1» rV -fS-mi&iïivtjgè TROONREDE VAN DEN NIEU WEN KONING. De buitengewone zitting van den Landdag te Dresden is Dinsdag met een troonrede van den nieuwen ko ning geopend. Friedrich August her dacht den dood van zijn vader en sprak zijn dank uit voor de bewij zen van trouw en deelneming, hem toen geworden. „Wij kunnen zijn aandenken niet beter eeren, dan door voort te wer ken in den geest en verder te bou wen op de grondslagen door hem gelegd'. Ik zal de regeering voorzetten in den geest van den overledene, wens godsvrucht en lijdzaamheid, wiens edel en onzelfzuchtig plichtsgevoel mij een voorbeeld zal zijn en blij ven. Ik heb u. mijne heeren, hier bij eengeroepen om te beraadslagen over het door de regeeringswisseling nood zakelijk geworden, opnieuw vaststel len der civiele lijst _en verschillende vraagstukken, die daarmede samen hangen. Moge de wensch van mijn vader, dat de Hemel ons gezamenlijk stre ven tot heil van den staat zegene, 'worden vervuld en moge het vertrou wen tusschen vorst en volk steeds 'blijven bestaan.' Haarl. Bacil vereeniging. Het programma voor het tweede concert te geven op Dinsdag 6 De cember 1904 in de Concertzaal der So ciëteit „.Vereeniging" met medewer king van het Orkest van het Concert gebouw te Amsterdam, onder leiding van den heer Willem Mengelberg, Lid van Verdienste der H. B. V. en den heer EmiJe Cazenéuve, zanger i uit Parijs, bevat de volgende num- mers: 1. Suite (D gr t.) J. S. Bacil (1685— 1730), a. Ouverture, b. Air, c. Gavotte 1. Gavotte 2., d. Bourree, e. Gigue. (eerste uitvoering2. Recitatief en Aria uit de opera „Les Abencerages" L. Gherubini (1760—1842), voor te dra gen door <den heer Emile Cazeneuve 3. Symphonie No. 2 (F gr. t. op. 36) L. v. Beethoven (17701827), a. ^vaa- gio molto. Allegro con brio, b. Lar ghetto, c. Scherzo Allegro. Trio Scherzo da capo 4. a. Printemps nou veau, Paul Vidalb. Centenaire, Georges Marty; c. l.e soir, Ch. Gou- nod, liederen voor te dragen door den heer Emile Cazeneuve 5. Prélude a 1'è.près-midi d'un Faune, Claude Debussy (geb. 1862) 6. a. Fète de Mai Ch. Lenepveu b. Fleurs des champs Aug. Holmes, liedereu voor te dragen door den heer Emile Cazeneuve7. Ouverture Leonore No. 3, L v. Beet hoven U770—1827;. De vleugel „Bechstein" is uil net magazijn van den heer P. van Ooy. Het aantal afnemers der bakkerij -teeg van 307 op 350. De FRANSCHE MINISTERRAAD behandelde Woensdag het verzoek der Russische en Engelschc regee ringen om een commissaris te willen aanwijzen in de genoemde enquête commissie voor het Doggersbank-inei- dent. De regeering benoemde als zoo danig admiraal Fournier, thans op een inspectiereis in Algiers waarvan men hem binnen enkele weken terug verwacht. De commissie zal hare zittingen houden in het departement van buitenlandsche zaken. Het is nog niet uitgemaakt of de zittingen al dan niet voor het publiek toegankelijk zullen zijn. de Matin" meent te we ten dat Engeland ten zeerste op open haarheid is gesteld doch deze quaes- tie zal waarschijnlijk door de com missie zelve worden beslist. De Weener „Polit. Korr." bericht, dat de Oostenrijksche minister van Buitenlandsche Zaken, op een dooi de gezanten gestelde desbetreffende vraag ten antwoord gaf, dat de kei zer zich bereid had verklaard, zoo noodig, een vijfde lid voor de com missie te willen aanwijzen. President Roosevelt heeft schout Stadsnieuws Aanbesteding. Hedenmorgen werd door het Prov. Bestuur van Noord-Holland alhier aanbesteed lo. Het onderhoud der haven en havenwerken op het eiland Widrin gen, provincie Noord-Holland, gedu rende de jaren 1905, 1906 en 1907. Ra ming ƒ2400 per jaar. Ingekomen 7 biljetten. Laagste in schrijver de heer T. Drijver te Hol der voor ƒ2228. 2o. Het onderhoud van de Pette- merzeewering, gedurende de jaren 1905, 1906 en 1907, behoorende tot de rijkszeewerken in de provincie Noord- Holland. Raming ƒ18500 per jaar. Ingekomen 8 biljetten. Laagste in schrijver de heer T. van Haaften te Zaltbommel voor ƒ17984. en 3o. Het onderhoud der rijkszee- en havenwerken op het eiland Mar ken, gedurende de jaren 1905, 1906 en 1907, behoorende tot de zeewerken in Noord-Holl. Raming ƒ9000 per jaar. Ingekomen 16 biljetten. Laagste in schrijver 'de heer W. F. Hoijinclc te Westervoort voor 8526. Gehandhaafd. Door den Raad van State is gehand haafd het besluit van B. en W. van Haarlem, waarbij aan A. H. Kuyken vergunning is geweigerd voor de op richting van eene rookerij. Een incident. Men schrijft uit Haarlem aan het Hbld. Na afloop van de openbare verga dering der Propagandaclub „Groen van Prinsterer" alhier verleden Maandag in het Brongebouw gehou den, werd door een der debaters het Kamerlid Hugenholtz, gevraagd of Uiet houden eener collecte voor de stakende glasblazers geoorloofd was. Het bestuur der club had reeds be sloten dit niet toe te staan en toen dit werd medegedeeld, werd door een deel van het publiek herrie gemaakt. De spreker van dien avond. ds. Post- ma van Voorburg, deelde daarop me de, dat hij niet kende de motieven waarop de weigering van 't bestuur was gebaseerd, doch dat hij 't er niet mee eens was, en gaarne zelf collecteeren zou. Terwijl hij de ver gadering met dankgebed sloot, na men intusschen eenige socialistische jongelui zelf een hoed en begonnen aan den uitgang te collecteeren, ter wijl anderen schreeuwend en 't vrij heidslied zingend de zaal verlieten. Een standje in de vestibule was daar van het gevolg, waarbij men hand gemeen geraakte. En 't uiterste gevolg van dit orde- verstorend optreden blijkt thans. Het bestuur van het Brongebouw heeft besloten geen zaal meer te verhuren voor vergaderingen, waarin debat met de socialisten kan worden ver wacht, door welken maatregel tal van vereenigingen worden getroffen, behalve de sociaal-democraten, die steeds St. Bavo voor hunne vergade ringen kozen. Intusschen zoodra dit voor den R. K. Volksbond verbouwd zal zijn, zal ook die zaal voor hen niet meer ver krijgbaar zijn." Wij merken op, dat deze zaal op dit oogenblik reeds niet meer ver krijgbaar is. Séance voor kamermuziek. Coöperatieve broodbakke- Wat zullen de mensehen genoten r'J ..Vooruitgang hebben op de eerste Kamermuziek- Dinsdagavond vergaderden da le- séance van den heer Joh. Steenmau, den der coöperatieve broodbakkerij waarbij de heeren Messcliaert en en verbruiksvereeniging in de groote Röntgen hun medewerking verleen- zaal van „Weten en Werken", den. De zanger was natuurlijk de De voorzitter, de lieer W. A. j. Bre- held van den avond. Volop hebben nier, deelde namens het bestuur me- wij weer mogen genieten van Mes- de, dat ruim ƒ200 zijn uitgeloot, welk schaert's eenige voordrachtskunst, bedrag aan de leden ter hand zal Zijn programma omvatte liederen van worden gesteld. Schubert. Richard Strauss en Oud- Ook werd medegedeeld, dat de loo- Nederlandsche Volksliederen van Jul. nen der bakkers zijn verhoogd met Röntgen naar Floris van Duyse. Deze ƒ0.50, zoodat de mcester-bakker thans laatste hadden, geloof ik. het meeste ƒ15.50 en de bakkers 13.50 per week succès. Er waren dan ook echt typi verdienen. Tevens zijn de werkuren sche dingen onder. Ofschoon het mij verminderd. nog niet recht duidelijk is waar Het jaarverslag der vereeniging eigenlijk de „.opvoedende kracht" te werd goedgekeurd, zoeken is die, volgens sommigen, in Hieruit blijkt, dat in liet afgeloopca deze liederen moet steken in som- boekjaar 130 nieuwe leden toetraden, mige er van leek mij het boertige en doch ook niet minder dan 79 om ver goed-ronde bedenkelijk naar het ruwe schillende redenen bedankten. Hier over te hellen heb ik toch zeer ge- bij zijn er 26, die de gemeente gingen noten van Messchaert's onbetaalbaar verlaten. De kwestie of al dan niet leuke en karakteristieke wijze van steun zou verleend worden aan de zingen en zeggen. En niet minder algemeene arbeidersbeweging heeft van Röntgen's echt geestige begelei- de vereeniging indertijd 53 leden ge ding volgens zijn eigen bewerking, kost, waarvan er echter 26 slechts op Geen wonder dat zoo'n lied van den papier lid waren. S m i d en van dien man die niet thuis i Medegedeeld wordt dat over 1902 wou komen, op die wijze Aveêrgege- 1903 4 dividend werd uitgekeerd of ven. een storm van gejuich verwek-'een totaal van ƒ669.98. ten. Meesterlijk ook was de voor-Het dracht der Strauss-liederen Het steeg van 307 op l uiterst moeilijke „Von den sieben* Met de afdeeling kruidenierswaren Zechbrüdern" zal wel hoogst zelden ging het minder voorspoedig. Of- zóó'n vertolking vinden maar ook de schoon de inkomsten met ƒ20 per andere, die zonder uitzondering aan week zijn gestegen, laat. lie» bestuur zanger en pianist zeer ongewone uitkomen, dat er eerst als de inkom- eischen stellen, slaagden allergeluk- sten met nag eens ƒ20 per week stij- kigst. Deze liederen maakten een die- gen, winst gemaakt wordt. Dit zou pen indruk op het auditorium. Zelfs gemakkelijk kunnen, wanneer de le de lieer Röntgen, die ze waarschijn- den, die nu slechts weinig of in liet lijk al ettelijke malen gespeeld en geheel niet hunne waren Tan de co- gehoord heeft, kon zich blijkbaar niet operatie betrekken, beter hun best (le- zoo dadelijk uit de „Schlagende Her- den. zen"-stemming losmaken -- want toen- Dc wekelijksche ontvangst bedraagt hij terugkwam om zijn drie Roman- nu voor deze afdeeling 195. een op. 32 te spelen, sloeg zijn,,Herz" Door gebrek aan ruimte was dit nog „kling-klang" bij het préludiee- jaar eene verbouwing noodig. welke ren. Gezegde drie Romancen wa- ƒ440 kostte. Ook is „Vooruitgang" ren weêr zooveel bewijzen van Rönt- eigenaress geworden van een perceel, gen's groote muzikale begaving. De gelegen naast de bakkerij, voor de som tweede vooral is een delicaat stukje.van ƒ2745, welk gebouw tot op heden Het laatste nummer moest hij liever, nog verhuurd wordt voor 6 per week niet zelf voordragen. Zijn al te heftig en dienen kan voor latere uitbreiding temperament stond liier de zoo hoog-der zaken. noodige technische verzorging in den j De balans der bakkerij wijst een weg en zoo Icon het stuk niet den in totaal bedrag aan van ƒ15.332.51 1/2, druk geven, dien de begaafde compo-;de winst- en verliesrekening een sah nist zich heeft voorgesteld. Prachtig do van 1077.45. de balans der afdee- werd door hem en don heer Steen- ling kruidenierswaren een bedrag man het openingsnummer. Sonate in van 2037.22, de winst- en verlies- G-mol op. 13 van Grieg, gespedld. Er rekening een nadeolig saldo van was veel gloed en volkomen eenheid ƒ105.99. in deze voordracht. De heer Steen- Namens de commissarissen deelde man afzonderlijk gaf nog een hoogst de heer Dijksterhuis mede. dat het respectabele proeve van zijn kunst in bestuur goed en accuraat zijn taak (le executie van een Chaconne van heeft vervuld. Bach een soort vioolmuziek, die', Het dividend werd bepaald op 10°.;. overigens meer mijn v e r- dan b e-Bij de bestuursverkiezing werden wondering opwekt. Ik ben altijd herkozen de heeren W. A. J. Bremer zielsblii als dergelijke halsbrekerij en W. F. Kroese, in de plaats van de goed en wel achter den rug is, maaraftredende bestuursleden de heeren mag daarom den speler den hem toe- 'J. Willemse, P. J. J. v. d. Gevel en komenden lofeen kranig, technisch Salier. Van de commissarissen werd en muzikaal hoog ontwikkeld violist t herkozen B. R. Dijksterhuis. terwijl te zijn. niet onthouden. j de aftredende commissarissen werden PHILIP LOOTS, j vervangen dooi de heeren .1. Timmer. J. W. Koppen, II. Feenstra en Wem- pe. Besmettelijke ziekten. i ;r^„ In de Staatscourant van heden i„1 algemeene stemmen werd opgenomen een opgave van het aan-} Q r-n' tal besmettelijke ziekten, hetwelk ter vn'fiL mXkien aan kennis gekomen is van den Centralen I h nT j. Gezondheidsraad in de week van ontslagen Woensdag 23 November tot en met Dinsdag 29 November. Uit deze opgave blijkt, dat geduren de dien tijd te Haarlem zijn voorge komen 4 gevallen van Diplitheritis, en in (le Haarlemmermeer 2 gevallen van Typhus en Febris typhoidea, 2 geval len van Roodvonk en 1 géval van Diplitheritis. Dr. HOFFMANN. Hier ter stede is overleden dr. B. W. Hoffmann, oud-rector van het gymnasium alhier, van welke betrek king hij eervol werd ontheven op 10 October 1900, en die hij bekleed had van 24 October 1877 af. Dr. B. W. Hoffmann was geboren te Uithuizen op 23 September 1835. marine matrozen, uit liet fonds tot steun van de arbeidersbeweging. Bij de rondvraag werd door den heer H. Reinalda in overweging ge geven muurvlakte te huren voor re clame der vereöniging door den heer Timmer en eenige anderen om eene vergadering te beleggen voor de vrou wen. Het bestuur zal deze wenken in overweging nemen. Hierna wérd do vergadering geslo ten. Botsing. Gisteravond omstreeks 9 uur kwa men twee rijtuigen op de Dreef met eikaar in botsing. Een koetsier werd van den bok geslagen en bekwam een bloedende wond aan zijn hoofd, die hij zelf met een witte zakdoek ver bond. Van het éene rijtuig was een boom gebroken en van het andere het deurtje geheel in elkaar gedrukt. De straatjeugd. Woensdagavond 8 uur had in de Jansstraat een jongen de aardigheid om een looper van een banketwinkel eenige doozen gebak uit de handen te stooten, zoodat de inhoud over de straat rolde en er alles behalve lek- ïn h0oger beroep. i J- P- van de Klashorst, die den De belhamel zette het op een loopen J7en November jl. door de Rechtbank alhier wegens diefstal weder tot een Benedicamus Domino. In de advertentie van het feestcon- cert van bovengenoemde vereeniging staat een vergissing. De prijs van de plaatsen op den tweeden rang isn.l. niet ƒ1.50, maar ƒ1.25. Heden is het 12i jaar gele den dat de Groen van Prinsterer- school te dezer stede werd geopend. jaar gevangenisstraf is veroordeeld, is ook van dit vonnis in hooger be roep gekomen. Een paard vermorzeld. Door sneltrein 54 is Woensdagavond Naar ons wordt medegedeeld gaat bij een seinhuis tusschen Haarlem en de kaartenverkoop voor den ^rsten Halfweg een paard aangereden en avond, Vrijdag 9 (lezer, zoo flink van j vermorzeld. De trein had hierdoor de hand, dat er alle reden is voor de7 minuten vertraging, wijl de stukken tweede aangekondigde uitvoering op j die tusschen de machine waren ge il December daaraanvolgend^, totkomen, daarvan verwijderd moesten verlaagde prijzen, i worden.

Haarlem's Dagblad | 1904 | | pagina 1