NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. 22e Jaargang. No. 6596 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. VRIJDAG 30 DECEMBER 1904 A HAARLEM'S DAGBLAD ABONNEMENTEN PER DRIE MAANDEN: Voor Haarlem1.20 Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente)„1-30 Franco per post door Nederland1.65 Afzonderlijke nummers0.02>2 Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem0.37j£ r de omstreken en franco per post 0.45 Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. Directeur J. C. PEEREBOOM. ADVERTENTIËN: Van 1—5 regels 50 Cts.; iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Haarlem van 1—5 regels ƒ0.75, elke regel meer ƒ0.15. Reclames 30 Cent per regel. Groote letters naar plaatsruimte. Bij Abonnement aanzienlijk rabat. Kleine advertentiën 3 maal plaatsen voor 2 maal betalen. Redactie en Administratie: Groote Houtstraat 55. Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 724. Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 6. Telefoonnummer 122. Abonnementen en Advertentiën worden aangenomen door onze Agenten en door alle Boekhandelaren en Courantiers. Met uitzondering van het Arrondissement Haarlem is het uitsluitend recht tot plaatsing van Advertentiën en Reclames betreffende Handel, Nijverheid en Geldwezen, opgedragen aan 'iet Algemeen Advertentie-Bureau A. DE LA MAR Azn. te Amsterdam. Hoofdagenten voor het Buitenland; Compagnie Génerale de Publicitc Etrangère G L. DAG BE Co., JOHN F. JONES, Succ.. Parijs, 31bis Faubourg Monimartre. NIEUWJAARS- ADVERTENTIËN, Evenals vorige jaren stel len wij ook nu weer de gelegenheid open tot het plaatsen van Nieuwjaars-Wenschen in het nummer, dat op Oudejaarsavond verschijnt tegen betaling van 25 Cts. a contant. Beleefd verzoeken wij on- - derstaanden Bon, met bij voeging van een kwartje, zoo spoedig mogelijk in te leveren aan ons Bureau, Groete Houtstraat 55. BON voor een Nieuw jaarsgroet in .Haar lem's Dagblad". Inhoud NABETRACHTING van den Gemeenteraad. Met gïooten ernst heeft de Raad gisteren gediscussieerd over de vraag, of wel vergunning kon worden gege ven tot bebouwing van een stukje grond aan de Rozenstraat. Immers de Haarlemsche Tram w e g-Maats. die dat verzocht, heeft nog geen con cessie van den Raad gekregen en de oude Haarlemsche Tram w a y-Maats. bestaat niet meer. Het was de heer Seiignette, die deze naar 't mij voor kwam niet onjuiste opmerking maak te. Intusschen als een leek met een juridische finesse komt, is 't maar zelden goed. De heeren Van Sty rum en Bijvoet zagen er niets geen be- awaar in hoewel Mr. Bijvoet, voor zichtigheidshalve, aanried de ver gunning aan de liquidateuren van de oude Maats, te geven. Dat vond de Raad niet noodig hij sohonk de ver gunning aan de Haarlemsche Tram- way-Maats., die niet meer bestaat. Wat wel bestaat is de bebouwing, die naar ik hoor al tot stand gekomen as, een geval dat zich in deze blijk baar groeizame, buurt meer voordoet. Er zijn ook weEserres uit den grond geschoten, zonder dat ze begoten wa ren met de vergunning der gemeente. De Raad heeft weer eens blijk ge geven, hoe hij over groote bedragen heenspringende, struikelen kan over een klein sommetje. Binnen vijf mi nuten was een som van f45000. toegestaan om in de Spaarnwouder- straat een nieuwe school te bouwen en over een subsidie van f50.— aau de vakvereeniging van de behangers en stoffeerders werd zesmaal zoolang gepraat, met het slot, dat de men schep 'het niet kregen. ,,Als ik de raadsver slagen lees'zei me iemand, „dan vraag ik mijzelven wel eens af: is het een raad of een raadsel?" En die woorden schoten mij weer te binnen hij deze beslissing. De eeni- ge reden die ik er voor vinden kan, dat de Raad met 13 tegen 11 stem men dit sommetje weigerde, zoek ik in de vrees voor verkeerd gebruik van dat geld. vooral door Dr. H. D. Kruseman opgewekt. Men was bang, dat deze twintig rijksdaalders aan politiek, inplaats van aan vakonder wijs zouden worden besteed, mis schien wel dat er revolvers en bom men, inplaats van levensmiddelen voor zouden worden gekocht. Brrr... om van te griezelen Toch zou hel zoo gemakkelijk zijn geweest, om eenzijdig gebruik vair die gelden te voorkomen. Men had eenvoudig in de voorwaarden kunnen bepalen, dat ook niet-leden van de vereeniging, wanneer ze zich aanmeldden, aan den cursus moesten kunnen deelne men. Daarmee ware alle politieke verf van den cursus afgekrabd. He laas, zoover kwam het niet en de be- hangers, die ijverig hun best doen om zioh in hun vak te bekwamen, hebben voor de tweede maal de ge meentelijke geldkist op slot gevon den. Grappig was de gedachtenwisseling over de vaststelling der verordening op het vergunningsrecht. De heer Van de Kamp had voorgesteld, de bezwaarsdhriften. die vergunning houders tegen hun aanslag hadden, te stellen dn. handen van een bijzon dere Raadscommissie, niet in die van B. en W. Daar wilde het dagelijksch bestuur niet aan. En Dr. H. D. Kru seman, die in den laatsten tijd schijnt te worden opgeleid als spea ker van B. en W., hield een aan doenlijk betoog dat 't de moeite niet waard was, omdat er zoo weinig re clames inkwamen en dat B en W. den Raad niet met een nieuwe Com missie wilden lastig vallen. De heer Van de Kamp, niet in edelmoedig heid willende achterblijven, ver klaarde dat hij B. en IV., die 't al zoo druk hadden, niet bovendien de zen last op den hals wou schuiven, 't Was botertje tot den boom. Maar met 13 tegen 11 stemmen werd toch het voorstel-van de Kamp verwor pen. Naar 't verschil in opvatting zou verder geen haan gekraaid heb ben, wanneer de heer Thijssen den mond niet had opengedaan. Hij vroeg B. en W. pertinent af, of zij van plan waren de reclamanten zeiven te hooren, of zouden afgaan op de ad viezen van den ambtenaar. En toen Dr. II. D. Kruseman, uit zijn tent gelokt, ten antwoord gaf, dat B. en W. reclamant zouden hooren, w a n- neerzij dat noodig vonden en de burgemeester had verklaard, dat 't geen gewoonte was, personen in de vergadering van B. en W. toe te laten, toen was onze vroegeio gemeente-secretaris, de heer Rascli, klaar met een amendement, waarin staat te lezen, dat B. en W. over deze reclames advies uitbrengen aan den Raad, na den reclamant als deze zulks wenscht, gehoord te hebben. En dat amendement nam de Raad aan, zoodat de heer Van de Kamp, zij het dan ook in een ande ren vorm, zijn bedoeling toch verwe zenlijkt zag. Kluchtig was het, toen van de bestuurstafel af werd geop perd, dat het voor B. en W. moge lijk te druk zou wezen en Mr. Rascb daarop leukweg er aan herinnerde, dat immers naar de heer Kruse man had verklaard, het aantal recla mant zoo klein was geworden Hoelang moet een gemeentebestuur formeel blijven en wanneer mag het over de streep heenstappen Deze voor 't publiek belangrijke vraag kwam tweemaal ter sprake. Eens toen een uitvindei-, verstrooid als uitvinders zijn, zich per ongezegeld request tot den Raad had gewend. „Kan dit niet aan den man worden bericht?' vroeg de heer Van de Kamp De burgemeester stelde zich op 't formeel© standpuntde menschen moeten het maar weten, 't staat in de wet. Als de gemeente 25 circulaires laat drukken„Wij hebben uw request ter zijde moeten leggen omdat het ongezegeld was," dan kan dat een gulden of zooiets kosten en zijn de mensohen op de hoogtK Hoe ik ook peins, nergens kan ik een reden vin den, waarom dal niet zou kunuen gebeuren, 't Gezag wordt er niet mee aangetast, integendeel zouden de be langhebbenden zeggen „dat is nu eens hupsch van 't gemeentebestuur!" De tweede zaak was het maken van verbeteringen in slecht gestelde en gespelde adressen. B. en W. waren daar huiverig voor, omdat men, al corrigeerende, de bedoeling van den adressant wel eens zou kunnen ver minken. Nooit zoo erg, zou ik denken, als sommige adressanten de Nederland- sche taal doen, tot zelfs de bedoeling er heelemaal in verdronken is. Wat dunkt den lezer van dit request „Geef met de Meeste Eerbied te „kennen wonende Ba- „kenesser Gracht N 55 te Haarlem „Alhier. „Dat aan Hem weder vergunning „mogt worde verleend wegens Besluit „van Burgemeester en Wethouders „van 20 January 1904 No. 10. „Waarbij aan hem verleende ver- „gunning tot het bouwen op de „stadsmuur Na bij de Amsterdam- „sche poort No. 3 verbondent is ver- .klaart tot 1 Januari 1905 zijnde „een tijdsverloop van een jaar." Scherpzinnig en op grond van vroe gere ervaring hebben B. en W. daar uit opgediept, dat de man vraagt om de hem gegeven vergunning tot het bouwen op den stadsmuur met nog een jaar te verlengen, 't Zal wel zoo bedoeld zijn, maai- 't staét er niet. Precies andersom als in een inede- deeling, die de voorzitter bij den aanvang der vergadering deed, dat namelijk B en W. de instellingen van weldadigheid bezocht en daar alles in orde bevonden hadden. Ook het Stads- Armen- en Zieken huis? Het stóót er wel, maar 't zal wel niet zoo bedoeld zijn. Buitenlandsch Overzicht de gewonden uit de stad te mogen laten vervoeren, hetgeen volgens zijn voorstel op het Russisch Kerstfeest zou plaats hebben; de Japanners zul len echter hoogstwaarschijnlijk wei gerend antwoorden, omdat zij bij bewilliging den Russen een groot mi litair voordeel zouden bezorgen. UIT ANDERE LANDEN. Uit Kobe wordt door een „Daily Express"-correspondent het een en ander meegedeeld over den druk, dien de oorlog IN JAPAN oefent. Het sterkst bemerkt men de- I zen door de stijging der rijstbelas- D£ OORLOG. j ting tot 15 procent.^Het gebrek aan Aan den Sha-ho is gedurende de beide Kerstdagen niet gevochten. En naar het zich laat aanzien, zal daar ook in den eersten tijd nog geen be slissende slag worden gestreden. Bei de legers zijn nu druk bezig zich krachtig te versterken. Het schijnt wel of Koeropatkin en Oyama tegen elkander opbieden, wie de meeste manschappen in het veld zal K. j brengen. Terwijl Japan zich tot het uiterste inspant, om onder het commando van den veldmaarschalk een half millioen j soldaten bijeen te brengen, vraagt oo-k Koeropatkin nog voortdurend j versterking aan. Zijn leger aan den t Sha-ho houdt thans reeds een linie j van ruim veertig mijlen lengte be/... gebogen in den vorm van een buffel hoorn, met het doel de Japansche flanken te bedreigen. Voortdurend komen nieuwe regimenten te Moekden aan, en men verwacht dat Koeropat kin in Februari a. s. (300,000 man bij een zal hebben. Volgens berichten uit Fransche bron bestaat in Petersburg het plan. deze macht nog tot 800,000 aar. te vullen. Men gelooft, dat dan de Russische opperbevelhebber in staat zal zijn de Japanners terug te dringen, en al voortrukkende naar het oosten land achter zich te versterken. het oproepen der reservisten isgroo- ter dan werd verwacht. Dan zijn ontzaglijke hoeveelheden rijst voor het leger noodig. De rijst stijgt daar door in weerwil van den goeden oogst, in prijs. De „Morning Post" bespreekt den toestand des lands wanneer de oor log voorbij zal zijn, uitgaande van het standpunt, dat Japan op den duur zal ovenvinnen. Rusland heeft te kiezen óf de Japansche voorwaar den aannemen en tegelijkertijd zijn prestige herstellen door een aanval op Engeland in Midden-Azië, óf dat het Duitschland en Frankrijk zal trachten te winnen om Japan de vruchten der overwinning te ontne men. Engeland heeft zich op beide gevallen voor te bereiden, redeneert liet Engelsche blad blijkbaar is de opzet weer als een waarschuwing te gen Duitschland bedoeld. Een Japansch blad. dat den moedelijken toestand na den oorlog eveneens bespreekt, merkt op, dat Japan met zijn bloed en geldMaiul- sjoerije zal veroveren en open stel len, en dan met over-elkaar-geslagen armen zal mogen aanzien hoe Enge land en Amerika, die toekeken gedu rende don oorlog en geld leenden te- het S1®11 hooge rente, de vruchten van Vol-1 Japanschen arbeid plukken. CHINEESCHE NEUTRALITEIT. De Taotai heeft besliste orders ge geven aan den commandant van oorlogsschip „Woozoeng" en den ha venmeester van Sjanghai, om elke p«> ging van de „Askold" en ..Grosovoi" om te ontkomen, te beletten. Meer Chineesche kruisers worden verwacht. Stadsnieuws gens den Petersburgechen correspon- -rmrcTANn in nnsi rnn dent van de New-York Herald (Pa-i ^L TOESTAND IN RUSLAND, rijsehe editie) zou een minder sterke j De politie-commissaris Sacharof is macht daartoe onvoldoende blijken j in de hoofdstraat te Sjoesja (Kauka- wijl op het Russische leger in Mand-sus) door 7 schoten gedood, sjoerije nog steeds nawerkt de de-1 In de zitting van Woensdag besloot pressie van de eerste periode van den de stedelijke raad te St. Petersburg veldtocht, waarbij het achtereenvol-met meerderheid van stemmen, voor gens 14 veldslagen verloor en ten j te stellen de bijeenroeping van een slotte aan den Sha-ho 42,612 man en vergadering van vertegenwoordigers 1076 officieren moest offeren. j van alle stedelijke raden uit g> Dat generaal Koeropatkin inder- j Rusland. De raad nam verder aan daad vast besloten is tegen eiken een voorstel van de raadsleden S prijs de Japanners terug te driugen,nikof en Kedrine. beiden advocaten, blijkt ook uit zijne woordeu gespro- i waarin de noodzakelijkheid werd uit- ken bij de parade van het Ljoeblin-1 gesproken er tegen te protesteeren, regiment, die ter gelegenheid van de dat de politie zich van de concier- uitreiking van Georges-Ivruisen in te-1 ges (dworniks) bedient, om tegen per- genwoordigheid van generaal Grip- j sonen, die deelnamen aan de straat- penberg te Sachetoen werd geliou-betoogingen, op te treden flaar dit den. Daar zeide hij. dat een terug-(in strijd is met de voorschriften voor tocht thans niet meer zou ide dworniks geldende, kunnen gedoogd worden, ook De raad besloot over deze quaestie niet van de kleinste troepen-afdee- een rapport te doen uitbrengen, ling. In geval van nood moeten zij door in de nabijheid zijnde troepen gesteund worden. Men heeft nu een maal het doel vóór oogen besh. de generaal en 'tmoet, wat het ook koste, bereikt worden. Door een ..Times"-correspondent wordt uit Tokio den indruk medege deeld. die een aantal vreemde van Port-Arthur teruggekeerde dagblad correspondenten van de sterkte der vesting hadden ontvangen. Volgens aller meening was Port-Arthnr de sterkste stad. die ooit belegerd werd en, hoewel zonder schijnbaar schitterend succes, varren de door de Japanners behaalde voordeel en onge looflijk. Port-Arthur wordt beschreven als te bestaan uit zes Sebastopols, alle op heuvels aangelegd, in elkaar onder ling steunende groepen, verbonden door paardentrams en telephoons en beschermd door een massieven wal, die de troepenbewegingen van den een naar den anderen groep ver bergt. Toch meenen de verschillende cor respondenten. dat op den duur de stad genomen zal worden het tijd stip daarvan is echter zeker nog niet aanstaande. Het garnizoen zelf vertrouwt dat voor 1 Maart 1905 redding en ontzet zal opdagen. Ondanks de zware ver liezen, die de Russen leden in de ge vechten om den 203 meter Hoogen Heuvel op 26 November is het garni zoen opgewekt en vast besloten den strijd voort te zetten zoolang er nog een enkele soldaat overblijft. Naar gemeld wordt, heeft het bezettings leger nog voldoenden voorraad DE OPSTAND IN DUITSCH ZUID-WEST-AFRIKA. Volgens een bericht van generaal Trotha van 27 dezer werden door pa trouilles op 11 dezer ten zuidwesten van Otjihangwe en 22 dezer in de bergen ten oosten van Brakwater benden Hereros overvallen. Vele He- reros sneuvelden, twee geweren wer den buitgemaakt. Op 22 Dec. vielen de luitenants Streitwolf en Von Usedom met twaalf man een Hererokamp bij Okatjipc-1 aande vijand opende het vuur. riet kamp werd bestormd, waarbij 16 Ilr- reros vielen. De SPAANSCHE KONINKLIJKE FAMILIE noodigde den hertog van Connaught uit op de terugreis van Egypte Ma drid te bezoeken. Men ziet hierin en in het jongste bezoek van den hertog aan liet Vaticaan een bevestiging van de geruchten van eeu huwelijk van den Spaanschen koning met de dochter van den hertog. OORLOGSVARIA HAARLEMSCH GEMENGD KOOR. Bovengenoemde zangvereeniging gaf Woensdagavond in de groote zaal der Vereeniging een goed geslaagd con cert, onder leiding van haren direc teur a. i. den heer Jac. de Jong. Het was wellicht een waagstukje zoo kort een maand ongeveer na liet af treden van den vroegeren dirigent, Henri Pielage, zich reeds op liet con cert-podium te scharen in ieder geval hebben koor en leider liet er goed af gebracht. Toch was de taak, die men zich ditmaal had gesteld, volstrekt niet licht: „Gade's oratorium „Die Kreuzfahrer" vormde liet hoofdnum mer van het programma. En laat het nu zijn, dat vooral het eerste gedeelte nog wat meer gang en gloed had kunnen velen, over 't geheel werd door het koor beschaafd en correct gezon gen. Van de solisten viel vooral me vrouw HavermanPost te prijzen, die afgezien nog van haar rein sopraan geluid en muzikaal zingen haar partij liet best karakteriseerde. De heer Frans Plilippeauhad mede een belangrijk aandeel in het wolslagen, Inzonderheid het tweede deel is voor zijn stem en zijn fijn-muzikale vc dracht als opzettelijk geschreven. I)e heer M. W. Goudeket van hier. die jde bas-partij vervulde, heeft zich me de borst toe te leggen o.a. op vast- Jheid van toon en vastheid van maat wil hij niet de schrik van dirigen- ten en accompugnateurs worden. Hi 'beschikt overigens over een geluid, j dat menig verdienstelijk concertzan iger hem mocht benijden. Het geheel vond bij de vrij talrijke toehoorders een warm onthaal en in 't bijzonder de heer De Jong mocht 'ondervinden dat zijn werk op prijs jwerd gesteld, als meer tastbaar bewij waarvan hem vóór de pauze door den 'president der vereeniging een, naar hij zeide. „eenvoudige" krans wer aangeboden. In het tweede deel van den avoiul trad het koor nogzeer verdienste lijk op met een paar kleinere, reeds vroeger ten gehoore gebrachte koor werkjes. Overigens bestond dit deel uit liederen door de genoemde solis ten. Wat in deze voordrachten naar eigen keuze goeds en vermeldenswaar digs Was niet weinig zeker! :s al te vaak gezegd om het hier nog eens te herhalen. Ik eindig daarom met een woord van lof aan het adres van mej. M. Stakman. voor haar wel verzorgde begeleiding der koor- en solo-nummers. PHILIP LOOTS. Voordracht- en Muziek avond. De Haarleansche Toynbee-Vereeni- ging heeft Woensdagavond in net Brongebouw weder een welgeslaag den voordracht- en muziekavond ge geven. Mej. Corn. P J. Visser van Pur- merend oogstte veel bijval met het voordragen van eenige mooie, bevat telijke verzen van Dr. Laurillard, Schimmel enz. De heer W. H. Boek wijt, onze stadgenoot, speel-de op keurige wijze de Sonate van Handel. Het E-Mol concert van Mendelssohn- Bartholdy toonde de technische vaardigheid van den violist. Mej. A. van de Velde, van hier, deed zich bij deze nummers kennen als een zeer goed begeleidster Van den heer M. Smits van Arn hem hoorden wij eenige zangnum mers. De zanger, die in de beide eer ste nummers (Frühlingslied en Hoo- ger Lente) minder gedisponeerd was, had met de volgende liederen (Vrij heid, Mijn lieveken, zeg, herinnert ge 't u en Mijn Moedertaal) veel succes. JAPANSCHE VERLIEZEN. De militaire autoriteiten publicee- ren een aanvullingslijst van 18 offi cieren, die gedood en 86 die gewond zijn, waarschijnlijk voor Port-Arthur. HULDIGING VAN TOGO. ADMIRAAL Admiraal Togo is Woensdag te Kobe aangekomen, vergezeld door vensmiddelen om het tot Februari teadmiraal Kamimoera en andere of- kunnen uithouden, en zijn er voorficieren. Hij komt waarschijn de marine nog voor een maand voor- j Vrijdag te Tokio, waar hij door den raden. j Keizer zal worden ontvangen om Uit Tsjifoe wordt nog gemeld, dat diens hulde en dank in ontvangst te generaal Stössel uit naam der men- nemen, sclielijkheid om verlof heeft gevraagd Bij de gisteren gehouden verkie zing van 5 commissieleden voor het nagaan der rekeningen van't Zieken en Ondersteuningsfonds van de Cen trale Werkplaats der H. IJ S. M. zijn met meerdenheid van stemmen geko zen de heeren H. v. d Voort, H. van Zonneveld, K. Bothof, J. Silvis en J. F. L. Negrijn. Onze vroegere concert meester van het Haarlemsch Mu ziekkorps. de heer L. van der Tand. welke later als concertmeester en 2de dirigent te Frankfurt a/Main en te Dortmund aan het Philharmo- nisch Orkest werkzaam was thans erbonden als 1ste violist aan het Residentie-orkest te 's-Gravenhage -- zal alhier met Januari een cursus openen in het viool- en ensemble- spel. Landweer De kapitein waarnemend com mandant der dienstdoende sohuttarij te Haarlem, de heer J. A. G. van der Steur, is met ingang van 1 Januari a.s. benoemd tot reserve-kapitein, bij de infanterie der landweer in het XXIe landweerdistrict. Besmettelijke ziekten. In de Staatscourant van lieden i9 opgenomen een opgave van het aan tal gevallen van besmettelijke ziek ten, ter kennis gekomen van den Centralen Gezondheidsraad, geduren de de week van Woensdag 21 tot en met Dinsdag 27 Decenïïïer 1904. Uit deze opgave blijkt dat geduren de dat tijdperk te Haarlem zijn voor gekomen 2 gevallen van Roodvonk en 1 geval van Diphtheritis. Gevolgen van wild rijden. Woensdagavond geraakte een wiel rijder, die in volle vaart uit deJor- densstraat kwam. op den hoek van den Wagenweg onder een rijtuig. De man kreeg de wielen over de beenen en werd vrij ernstig gekwetst. Per rijtuig moest hij naar zijai woning in de Gierstraat gebracht wonden, waar geneeskundige hulp werd in geroepen. Het rijwiel was geheel ver nield. Een nuttig Boekje. Dat de nieuwe Drankwet een doolhof is, waar je eenmaal bin nengestapt niet gemakkelijk weer uitkomt, is een bekende zaak. En niemand die daarvan meer last moet hebben, dan de menschen die haar moeten uitvoeren, o.a. de po litie. De heer Bulkestein, inspecteur bij de Haarlemsche politie, heeft zioh daarom aau 't werk gezet, de bepa lingen waarmee de politie te maken heeft, onder rubrieken gebraehi, daarop een uitvoerigen index samen gesteld en dit bij den heer Kleijnen- berg alhier uitgegeven in slap linnen omslag, zoodat de politieman het ge makkelijk in den zak kan dragen. Hij heeft daarmee zoowel aan de wet, als aan de politie een goeden dienst gedaan. Misschien ook wel aan de belanghebbenden van den anderen kant, de vergunninghouder», die een beknopt en begrijpelijk over zicht van deze fameuse wet niet min der noodig hebben. O ii d e r w ij s voor Z.-A f r i k a. De komst van Generaal Kritzinger en Ds van Heerden. Naar wij vernemen komen de bei de Vrijstaatsche Afgevaardigden Ge neraal P. H. Kritzinger van Zastron en Ds. P. S. van Heerden van Lady- brand, hier den 7den. 8sten, en 9den Januari 1905 ter bepleiting van hun zendiug en om geld daarvoor in te zamelen. Doopsgezind Zangkoor. Een feestelijke bijeenkomst van werkende en kunstlievende leden van „Doopsgezind Zangkoor" ter gele genheid van het 10-jarig bestaan dier vereeniging zal plaats hebben op Zaterdag 7 Januari 1905 in de Con- centzaal der Soc. „Vereeniging". Een uitgebreid, afwisselend programma zal aangeboden worden en bevat het optreden van het Zangkoor, het duo ..Georges (mej F. R. Busquet en de heer G. van der Werff) den karak ter-komiek A. M. Vrugt on een or kest van den heer W. Koster. De heeren Martin dirigeeren het Gevonden voOrwerpen Een ledige portemonnale een pak je, inhoudende twee nieuwe dames- boorden en een bruinharige hond. K o n ij n e n d i e f s t a 1. Uit een hok, staande op een erf aan den Kampersingel, zijn drie konijnen ontvreemd. De politie is met dezen diefstal in kennis gesteld. Brandje. Met een paar emmers water is een schoorsteenbrandje geblusoht in een perceel aan de Rozenprieelstraaf.

Haarlem's Dagblad | 1904 | | pagina 1