BRUINBROOD Geldersche Rookworst Vl^CIiHAJVOËL. Echte versche Zeeuwsche Oesters J. LOKKER. Dragées i ia Caseara sciirijft o. a. 'de heer A. J. v. Pesch Jr. een artikel over de vraag: Is er leven buiten de aarde? 1-1. M. Krabbé heeft 't over den jourualistieken prent- kunstenaar Steinleu. In zijn drama tische Kroniek schrijft L. van de Cappelle cv, Franz van Erlevoordt's Ont o erekenbaar' en Van Riems dijk's „Mea Culpa". Het eerste too- neehverk noemt de criticuseeen „psy chologische studie", die al is er „veel hinderlijks" in, toch „een bepaalde verdienste heeft." Over „Mea Culpa" zegt Van de C., na gewezen te hebben op ee^rge psychologisch-fijne trekjes in dit werk „Deze kleine trekjes verschaften me meer genoegen dan heel het tech- tïisch-knappe van „Mea Culpa". Zij waren voor mij een bewijs van een goed waarnemingsvermogen, pleitten bij mij voor den beginnenden „psy choioog" Van Riemsdijk. En zoo als realist en psycholoog, hoop ik, zal hij zich in een volgend Tboneelwerk uiten." Als schetsen zijn opgenomen Winterhoornen", door J. C. de Waal; ..Oudejaarsavonden" door Suze la Chapelle Roobol„Een Geschiedenis zonder namen", door Sophie Elkan; „Een Sprookje", door O. A. Corver; „Verloren Kindergeluk" en „De lamp met. den rooden sluier". OORLOGSVARIA Gemengd Nieuws URLUS. Men schrijft aan het Hbld. Dezer dagen woonde ik te Leipzig een model opvoering van „Tannhaü- ser" bij met Urlus in de titelrol. Het orkest stond onder leiding van Ar thur Nikisch. Boven allen blonk Ur- j lus uit door prachtige stem en wel doordacht spel. Het was een waar genot naar hent te~Tüïsteren, hij is verbazend vooruitgegaan en neemt zeker onder de „Tannhauser'-vertol- kers een eerste plaats in. Na de der de acte werd hij 5 maal teruggeroe pen en werd hem een lauwerkrans met linten in de Nederlandsche kleu ren overhandigd. OVERVLOED VAN HARING. Sedert menschenheugenis is er in de buurt van Kiel niet zooveel ha ring en sprot gevangen als dit jaar. De visschers behoeven sleohts naar buiten te varen. Dadelijk zijn dan de netten vol en de booten tot aan den rand met de mooiste visch geladen. Alleen Dinsdagnacht hebben de vis schers meer dan 10 millioen visschen gevangen. De scholen van de visch belemmeren, bij zwakken wind. dik wijls de visschersvaartuigen in hun voortbeweging De „Roeski Invalid", het orgaan van het Russische ministerie van oorlog, deelt mede, dat generaal Koe- j ropatkin op een verzoek om inlich- tingen van het ministerie van oorlog Over verschillende courantenberich ten betreffende de slechte verzorging van het Mandsjoerijsche leger ineen lang telegram van 11 Dec. heeft ge antwoord. De generaal meldde: „Na uw telegram heb ik een onderzoek doen instellen, want tot dusver zijn berichten over honger onder de troe- pen en over bevroren soldaten niet' tot mij gekomen. Wat betreft de ver zorging der troepen, beweer ik be-1 slist, clat de troepen tot dusver zoo goed verzorgd zijn, als in geen en-, kele van de door ons gevoerde oor- logen. Zelfs op de meest vooruitge- jt schoven stellingen krijgen de solda-1 ten versch brood warm voedsel met een pond vleescli, thee en suiker; herhaaldelijk heb ik bij de inspectie der s'tellingen het eten geproefd en goed bevonden." Generaal Koeropatkin deelt verder j mede. dat ook de verzorging van paarden uitstekend is. Wat de kleeding der troepen be- treft, met het schoeisel had men ge- durende den zomer wel moeilijkhe- den gehad, maar in den herfst was nieuw schoeisel aangevoerd en het] geheèle leger had thans laarzen. Een partij van 100,000 paar met vilt ge voerde laarzen was „haast volledig" ta Moekden aangekomen, een be zending van 300,000 paar was nog' onderweg. Warme kousen waren be steld en vele pelsmantels waren reeds aangekomen. Een tienduizend soldaten, voor wie geen pelsmantels beschikbaar waren, hadden warme Chineesche mantels gekregen. Toen de vorst, inviel, waren warme Cbi-1 nee scha dekens aan de troepen ver strekt. W Slechts enkele gevallen -kwamen, voor, dat van soldaten de ledematen bevroren. Maar. zegt de admiraal, men .moet er zich op voorbereiden, dat deze gevallen zeer, zeer dikwijls zullen kunnen voorkomen. „Wij j kunnen liet niet beletten, dat de sol daten in de achterhoede van het le ger. de hun verstrekte kledingstuk ken ook pelzen en laarzen ver- koopen. Het komt ook voor:, dat ^e' als ongeschikt met den Siberischen "spoorweg teruggezonden manschap-' pen hun kleeren vei'koopen, het geld verdrinken, bedelen en over hun su j jperieuren klagen. De soldatenbrie- ven. die als grondslag voor de cor-j respondenten dienen, kunnen wel1 waar zijn, indien zij op zich zelf staande gevallen schilderen, meest echter dienen de heftige klachten overJ slechte voeding en over gebrek aan' wanne kleeding verdorven soldaten' slechts als middel om hun familiele- den geld af te persen. Men herinne-j re zich slechts welkg verhalen over i het bevriezen van duizenden bij den cvertocht van het Baikalmeer in den vorigen winter zijn verzonnen. Als yfij in de toekomst zullen oprukken, sal er ook honger zijn, zuilen er ook lieden door koude omkomen, maar ■voorloopig is het leger, dank. zij der groo'.e toewijding van de intendance en den geneeskundigen dienst en dank zij der groote zorg der bevel hebbers, goed van proviand en war me kleeding voorzien. Ons Land zegt „Met veel genoegen deelen wij het bericht mede, dat de Volksstem een kabel uit Nederland heeft ontvangen, dat de minister van buitenlandse he zaken zijn wetsontwerp met betrek king tot den consulairen dienst in Zuid-Afrika heeft teruggetrokken. Dat is een blijde tijding." De Volksstem zelf zegt: „Het zal iedereen verblijden, dat de Neder landsche minister baron van Lynden op die marnier weer heeft goed ge maakt. wat was verkorven door een ongelukkige uitlating aangaande ze kere Afrikaner beweging, waarvan Pretoria het centrale punt heette te zijn." Als Kerstgeschenk heeft de Duitsche Kroonprins aan zijne verloofde, prin ses Cecilie van Mecklenburg, een prachtig paarlensnoer ter waarde van 37.000 mk. gezonden. Een hofjuwe lier te Frankfort heeft het snoer, waarvoor alleen uitgelezen paarlen zijn gebruikt, geleverd. EEN ZONDERLINGE BAROMETER. En Duitsch wetenschappelijk blad maakt melding van een zeer eenvou- dïgen barometer. Deze bestaat in hoofdzaak uit een dennetak met een twijgje er aan, dat loodrecht op den stam staat. Dit twijgje, geheel van den bast ontdaan, is zeer gevoelig voor de wisselingen in den vochtig heidstoestand. dei' lucht, wordt daar door meer of minder gekromd en maakt dus met zijn. vrije emd bewe gingen die op een schaal zichtbaar gemaakt worden. Deze schaal is in twaalf graden verdeeld, zoodat het mooie weer naar boven begint bij de 7, het slechte naar beneden bij de 5. Dit toestelletje werkt in den regel vrij accuraat. IN VRIJHEID GESTELD. De rechtbank te Homel heeft beslo ten de elf beschuldigden in het pro ces wegens de Jodenvervolgingen (on der wie negen Joden), die reeds 15 maanden in voorloopige hechtenis zich bevinden, op vrije voeten te stel len. Het besluit werd door het in de rechtszaal aanwezige publiek luide toegejuicht. EEN BEROEMDE DRUKKERIJ. De universiteitsdrukkerij te Gxrord dateert van het jaar 1478. Tot 1600 werden er slechts 125 boeken uitge geven, in de volgende eeuw 2090, in de 19e eeuw kwamen er 11.000 vaD de pers, behalve de bijbels, waarvan men er meer dan een millioen per jaar drukthet bijbeldrukken is een mo nopolie voor deze inrichting, dat zij deelt met de universiteit te Cambrid ge en de „koninklijke" firma Eyre en Spottiswoode. De Oxforder Bijbel telt 71 uitgaven, van den reusachtigen foliant tot de miniatuur-editie. Geen uitgave ter wereld wordt zoo goed verzorgd, du proeven worden twintigmaal gecorri geerd, ieder die een foutje ontdekt in de u'tgave, als die in de wereld '3, krijgt een guinea, Dit komt echter zoo "goed als nooit voor. Deze drukkerij werkt met verba zende snelheid. Toen bij de troon- verwisseling veranderingen in het of- ficieele gebed voor de koninklijke familie gemaakt moesten worden, kreeg de drukkerij des middags om 12 uur de gewijzigde kopy, en reeds dienzelfden avond werden er voor Z. M. vier afdrukken in marokkijn ge bonden afgeleverd. KERSTMISDRUKTE IN BERLIJN. De Berlijnsche correspondent van het „Hbld." schrijft naar aanleiding van de Kerstmisdrukte aldaar Er wordt hier reeds in gewone om standigheden ontzettend veel ge snoept, niet slechts door het zwakke geslacht, maar ook door de heeren der schepping. De tallooze „Kaffees" en „Konditoreien", die van 's mor gens tot 's nachts vol zitten met taar ten en gebakjes etende menschen, kunnen het getuigen. Maar in deze dagen is het eenvoudig bar wat hier aan zoetgoed, vooral marsepijn en „Kuchen", verzwolgen wordt. Voor een Nederlander is het dikwijls om van te rillen. De „Konditoren" maken dan ook steeds schitterende zaken in de Kerstweek. Eveneens schitte rende zaken hebben ditmaal de han delaars in Kerstboomen, die hun waar op straat verkoopen, gemaakt. Bi] honderdduizendtallen worden ze in speciale treinen aangevoerd de boomen natuurlijk vooral uit "?nü- ringen en het Beiersche hoogland. Reeds Vrijdagavond waren de mees te kooplieden uitverkocht, zoodat Zaterdag den dag van den „heiligen Abend", wanneer de boomen anders het goedkoopst zijn, omdat men de restjes tot eiken prijs van de hand wil doen, de prijzen geweldig naar boven gingen. Terwijl anders voor een goeden boom van 60 ets. tot f 3.50 betaald wordt, al naai1 <le grootte en ook naar de buurt, waar de kop man zijn groene, welriekende tenten heeft opgeslagen betaalde men Za terdag voor het armzaligste boompje niet minder dan f 1.80 en liepen de prijzen voor prima waar tot f li en f 24. Het was in sommige buurten een ware rage. Menig huisvader, die om economische redenen zijn inkoop tot het laatst had uitgesteld, moest nu diep inde beurs tasten wilde hij niet zonder boom thuiskomen. PREDIKBEURTEN. ZATERDAG 31 DECEMBER 1904 ZONDAG 1 JANUARI 1905. GROOTE KERK. Oudejaarsavond. 's Avonds 7 ure Ds. Montijn. Nieuwjaarsdag. Voorm. 10 ure, Ds. Montijn. NIEUWE KERK. Oudejaarsavond. 's Avonds 7 ure Ds. van Paassen. Nieuwj aarsdag. Voorm. 10 ure, Ds. Veen. JANS-KERK. Nieuwj aarsd" r. Voorm. 10 ure, Ba. Ween er. 's Avonds 6 ure Ds. Swaan Voorbereiding en Bevestiging van nieuwe leden. Groote Kerkbeurt. BAKENESSER KERK. (Voorde Kinderen) Nieuwjaarsdag. Voorm. 10 ure de heer Hilbrander. EGL1SE WALLONE. St. Sylvestre. heures du soil*, Mr. Martin Dupont DManohe. 10| heures, Mr. Martin Dupont. GEREFORMEERDE KERK. (Ged. Oude Gracht). Oudejaarsavond. 's Avonds 74 ure Ds. Mulder. Nieuwjaarsdag. Voorm. 10 ure, Ds. Mulder, 's Avonds 5J ure, Da. Mulder. EBEN-HAëZER KERK. (Klein Heiligland). Oudejaarsavond. 's Avonds 74 ure ,Ds. Tibben. Nieuwjaarsdag. Voorm. 10 ure, Ds. Tibben. 's Avonds 54 ure, Ds. Tibben. CHR. GEREF. GEMEENTE. (Zuiderstraat). Oudejaarsavond. 's Avonds 7 ure Ds. van der Vegt-, Nieuwjaarsdag. Voorm. 10 ure, Ds. van der Vegt. 's Avonds 5£ ure. Ds. van der Vegt LUTHERSCHE KERK. Oudejaarsavond. 's Avonds 7 ure Ds. van Bakel. Nieuwjaarsdag. Geen dienst. KERK DER VER. DOOPSGEZ. Oudejaarsavond. 's Avonds 7 ure Ds. de Vries. Nieuwjaarsdag. Voorm. 10 ure Ds. Elhorst. REMONSTR.-GEREFORMEERDEN. Oudejaarsavond. 's Avonds 7 ure Ds. Haentjens. Met medewerking van het Zangkoor Nieuwj aarsdag. V.m. 10 ure Prof. T. Cannegieter, van Utrecht. KERK DER BROEDERGEMEENTE. Oudejaarsavond. 's Av. ll^ ure, Ds. Schmidt. Sluiting des jaars. Nieuwjaarsdag. Geen dienst. Gedurende de eerste week van het Nieuwe jaar wordt in de Kerk der Broedergemeente, behalve op Woens dag eiken dag 's avonds om 8 uur, biduur gehouden. BAPTISTE GEMEENTE. Lokaal Schagchelstraat 6. Zaterdagavond 84 ure Bidstond. Voorm. 10 ure Openb. Samenkomst Nam. 10 ure, Zondagsschool, 's Avonds 5 ure Openb. Samenkomst Dinsdagavönd 8 ure Gem. Verg. EVANGELISATIE-GEBOUW. Oudej aarsavond. 's Avonds 71 ure H. J. Bosch. Nieuwj aarsdag. Lange Margarethastraat 34. Voorm. 10 ure, H. J. Bosch. Nam. 124 ure, Zondagsschool, 's Avonds 6 uur H. J. Bosch. Dinsdagavond 84 uur Bijbellezing. Donderdagavond 8 uur H. J. Bosch. BENNEBROEK. Oudejaarsavond. 's Avonds 7 ure Ds. Gerth v. Wijk. Buitengewone collecte voor de Dia conie. Nieuwjaarsdag. Voorm. 10 ure Ds. Gerth van Wijk. BLOEMENDAAL. Oudej aarsavond. 's Avonds 7 ure, Ds van Leeuwen. Nieuwj aarsdag. Voorm. 10 ure Ds. van Leeuwen. HEEMSTEDE. Oudejaarsavond. 's Avonds 7 ure Ds. Jonker. Nieuwjaarsdag. Voorm. 10 ure Ds. Jonker. HILLEGOM. Oudejaarsavond. 's Avonds 64 ure Ds. Meerburg. Nieuwjaarsdag. Voorm. 94 ure, Ds. D. Meerburg. HOUTRIJK EN POLANEN. Oudej aarsavond. 's Avonds 7 ure de heer Baljon. Beroepen predikant Nieuwj aarsdag. Voorm. 10 ure Ds. Knottenbelt. pred. te Haarlem. SANTPOORT. Oudejaarsavond, 's Av. 7 ure Ds. Kutsch Lojenga. Nieuwj aarsdag. V.m. 10 ure Ds. Kutsch Lojenga. Bevestiging van Oud. en Diak. SPAARNDAM. Oudejaarsavond. 's Avonds 7 ure Ds. Baljon Nieuwj aarsdag. Voorm. 10 ure, Ds. Baljon. VELSEN. Oudejaarsavond. 's Avonds 6 ure Ds. de Sopper. Nieuwj aarsdag. Voorm. 10 ure Ds. de Sopper. ZANDVOORT. O u d e j aarsavond 's Av. 64 ure Ds. Posthumus Meyjes Nieuwj aarsdag. V.m. 10 ure Ds. Posthumus Meyjes. IJMUIDEN. Oudejaarsavond. 's Avonds 8 ure Ds. de Sopper, pred. te Velsen. Nieuwj aarsdag. Voorm. 10 ure de heer Gutteling. Apostolische Zendinggemeente. V.m. 10 ui'e en rs avonds 5 ure. Anno X83X. Hivlervlsefininrkt 13 Telephoon 545 De ondergeteekende beveelt zich beleefd aan met de a.s. Feestdagen tot het leveren van uitsluitend le soort, pr^'s streng eoncurreerend Alsmede Schotels Haring, Zalm en Kreeftensalade Ansjovis, ook gefileerd, gekruide Ansjovis. Holl. Gerookte Paling en Paling in gelei. Gerookte Zalm, Sprot en Reuzen-Spekbokking. Gem. Haring, Rolmops in 't zuur en Mayonaise Dagelyks versch gepelde Garnalen, Geb. Visch en Paling. J. v. d. LAAN; Boatollingon m.v.p. tijdig In ta zondan. Bakkerij „de Zeeuw", Oude Groenmarkt 22, Telefoon 765. Ecnig adres voor zuiver Zeeuwsch Weitebrood dat is Vervaardigd van den geheelen tarwekorrel, zonder afname of bijvoeging. Ynaft swbb Ipotfaekeri Set keetwerkead en omcliadsitik Laxeermiddel groot» .'been 1.— met gebruik kleine Üaeon f 0.30 ook direct mui one xdres te kokoman. /flffll M TÜ8ERSEI - M Htïïtslnit 141 - Apsfünk T. DE ALLERFIJNSTE gegarandeerd zuiver. Telefoonnummer 469. A DONNEE, Kleine Houtstraat No. 62 I-tstESS. DüLL's - y.lKPQhelpen zeken Verkrijgbaar o.a. bij de H. H. Drogisten D. VEEN Co., J. v. GULIK en J. J. GÖPPINGER. Hoofdvertegenwoordiger W. WIND Jzn., Amersfoort. Zi.i is toch een zeer aardig meis je en ik kan niet inzien, waarom wi j tezamen niet gelukkig zouden kunnen leven. Als dat nu alles voorbij is. dan denk ik niet, dat hij mij gemak kelijk van zich af zal kunnen schud den. HÉ Hij nam de voorzorg om nog meer stoelen dan gewoonlijk achter de deur te plaatsen. Hij moest nu meer dan anders op zijn hoode zijn, daar het mogelijk was. dat mijnheer Bourchier r'iets biizonders bemerkt had, en zon- vïler aan de gevolgen te denken, zijne bedreiging zou komen volvoeren. ?*Iaar er gebeurde in de volgende dagen niets bijzonders. Eindelijk kwark de dag dal ..Rcdhills" tegen hel. verblijf in Londen zou worden ver- v i-.-eicl. Den vorigen dag had de be zoeker reeds afscheid genomen, mot de belofte, zijne bloedverwanten in Londen spoedig op te zoeken. Met een dankbaar hart zag mijn heel Bourciiier zijn gast vertrekken. Hoe kon die schaam it met zijn knap uiterlijk zoo iets teweeg bren gen'? Hij kon er een meisje toedwin- gen. om tegen hare betere natuur in. een stap to doen, die zij wist, dat «echt was? Elkaar in het geheim ontmoeten, ondanks de vele moei lijkheden briefwisseling met hem hou den. en er ton laatste in toestemmen een geheim huwelijk te sluiten "Wij begrijpen het niet wij zijn "vwvr>Then, misschien huisvaders, die volgens de oude ge bruiken zijn gehuwd met bijvoeging j van bruidsmeisjes, bruidsgeschenken en taarten. Wij weten niet, hoe zoo 'iets in zijn werk gaat; wij weten al leen, dat liet nu en dan gebeurt. Dat een meisje op het verzoek van een schavuit, haar tehuis, haar va der, moeder en vrienden verlaat, die haar van hare kindsheid af hebben liefgehad en hunne hoop op haar hadden gevestigd, om zich dan aan de 1 genade van zoo iemand over te leve- jren. het schijnt u vreemd toe, ma\r het is waar. Misschien is Josephine nog te verontschuldigen. Zij was ro- mantisch en zou een romanheld hu- wen zij zou zich tevens voor hare 1 familie opofferen. Op he4 oogenblik, dat zij den ring aan haar vinger had, moest het geheim geopenbaard i worden, ja, Digby wenschte het zelfs. In stilte verlangde zij misschien naar de oranjebloesems en liet uitzet leener bruid, maar Digby wilde slechts in het geheim huwen.Zoodra deplech- I tigheid voorbij was. mocht 't nieuws worden verbreüd. Zij zouden naar {„Redhills" gaan, om daar de witte- ibroodsweken door te brengen. Zij be- hoefden zich voor niets te schamen, j Met deze gedachten bracht zij haar geweten tot stilzwijgen, en op een schoonen dag, in het einde van Mei, j kwam mevrouw Bourchier aarzelend bij haar echtgenoot, en had een gco- nenden brief in haar hand. Ik heb het zeer druk, Adelaide zeide mijnheer Bourchier op knorri ge n toon. Zonder een woord te spreken, reik te zij liem den brief over. Hij was van Josephine en half een berouw hebbenden, half een zegevierenden brief. Zij was dien morgen met Dig by gehuwd, en zij hadden zich ver volgens naar „Redhills" begeven, om daar eenigen tijd te blijven. Het speet haar, dat alles in het geheim was geschied, maar Digby had haar iets medegedeeld, en als vader en moeder wisten, hoe edelmoedig Digby zicli gedragen had. dan zouden zij haar en liaar echtgenoot zeker vergiffenis schenken. j Philip Bourchier las den brief van I het begin tot het eindezijne vrouw verbeidde met angst zijn antwoord, hoewel zij van meening was, dat de zaak niet beter geregeld had kunnen worden. Eindelijk legde haar echtgenoot den brief neer op de tafel, zag haar in het. gelaat met een blik, die haar het bloed deed verstijven, uitte eenige 'woorden, een vloek, die zijne echt- genootc hevig deed ontstellen sloeg zijne armen uit en viel bewusteloos voorover op de tafel, terwijl het 1 bloed hem uit de neusgaten drop pelde. De straf was dus begonnen! HOOFDSTUK IX. Franceska. Het is weer lente, maar drie jaar na de gebeurtenissen, die ik heb ver haald. Wij zijn weer door groen om ringd, maar niet het groen van de bloeiende velden. Het is het schud dend, rollend, veranderlijk groen der afwisselende heuveltjes, die het En- gelscho Kanaal zoo gevaarlijk maken. De boot van Newhaven had zoo even de haven van Dieppe verlaten, en de passagiers zullen van den over tocht genieten, of hij zal hun ellende berokkenen, naar gelang zij tegen de ruwe bokkesprongen van Neptunus bestand zijn, want er waait een flinke bries. De booten van deze lijn zijn niet bij zonder groot, daar er geen groote schepen in de haven van Dieppe kun nen binnenvallenen als er havens moeten worden aangelegd voor sche pen, dan moeten wederkeerig de sche pen worden gebouwd voor de havens. Ondanks de langdurige reis, is het zonderling, dat de moeste menschen deze lijn verre verkiezen boven den kortoren overtocht van Galais naar Dover. De reis per spoor van Parijs is weliswaar korter, en als wij ons op den vasten bodem bevinden, be kennen wij eenparig, dat wij de stoomboot boven de stoffige, kleine coupé's der Fransche spoorwegen ver kiezen, maar tenzij wij aan de zee gewend zijn, hebben wij reeds hal verwege berouw over ons besluit, en wij wenschten wel, dat wij de witte klippen konden zien, die ons na het verlaten van Calais reeds dadelijk in het oog vallen. Nu is het te laat en wij moeten verder zeven, acht, negen uur lang misschien. De boot stampt hevig, en de golven dansen er om heen enwis- schen het zog, dat de boot achter zich laat, zoo spoedig mogelijk uit. Nu en dan slaagt een vermetele golf er in, met spattend schuim over de verschansing te slaan, doopt daar met haar zilt nat den vermetelen pas sagier, en verspreidt zich dan in fijne druppels over het middendek. Volgens de zeelieden was de wind nu uitmuntend geschikt om te zeilen want de loodsbooten moesten den kluiver inhalen, terwijl zij voort- vlogen en het zeil moesten reven, hoe wel dat toch nat werd. Er waren op dien dag verscheidene passagiers aan boord, mannen en vrouwen van allerlei stand. Er waren passagiers, die volkomen op hun ge mak waren, anderen die het wilden zijn, passagiers, die wisten, dat het onvermijdelijk was, en er toch tegen streden andere passagiers weer had den dadelijk het onderspit gedolven, en hadden de zeer kleine en bekrom pen hutten opgezocht. Daar wij ons echter tot twee der passagiers moeten bepalen, behoeven wij ons niet met de anderen bezig te houden. De eerste was een slank jong- mensch van het Engelsche ras. Hij was ongeveer vier-en-twintig jaar oud, had blauwe oogen, flinke ge laatstrekken, lichtbruin haar, en eene gezonde gelaatskleur, eöne flinke ge stalte, breede schouders, goedgevorm de maar stevige handen en voeten. Hij was inderdaad een uitnemend voorbeeld van het ras, dat ontstaan is door vermenging der oude Britten, Saksers, Denen, Noormannen, en an dere natiën. Hij was gehuld in eene dikke overjas, en had eene nauw sluitende reismuts op het hoofd. On danks den hevigen wind beproefde hij eene sigaar te rooken, en ondanks de zee, wandelde hij het halfdek op en neer. De tweede passagier was eene da me, een jonge dame), met een gelaa:, en eene gestalte, die een kunstschil der of beeldhouwer zou moeten boei en, dat zij niet zouden rusten, al vorens zij hun kunstgevoel hadden be vredigd, en haar op het doek of in marmer zouden hebben weergegeven. Zij was éénvoudig, maar smaakvol gekleed, en had den blos der gezond heid op haar gelaat. (Wordt vervolgd).

Haarlem's Dagblad | 1904 | | pagina 6