Advertentiën. Sportpraatje Aangezien de komende Zondag op Nieuwjaarsdag valt, zullen er op dien dag geen competitiewedstrijden voor den Nederl'andschen Voetbal Bond gehouden worden. Alle clubs, ook H. F. C. en Haarlem, hebben dus ■vrij-af. AMATEUR. "Na de Zondag gehouden wedstrij den voor de „Nederlandsche V. B."- competitie, is de stand der Westelij ke le klasse ranglijst thans ■i s c u Si bc S> D. F. C. 14 8 4 2 45 28 20 1.43 H. V. V. 13 7 4 2 30 17 18 1.38 Quick 13 6 2 5 37 27 14 1.08 H. B. S 13 6 2 5 30 32 14 1.08 H. F. C 14 7 1 6 38 31 15 1.07 Sparta 14 7 1 6 33 31 15 1.07 Haarlem 14 6 2 6 53 38 14 1 Velocit. 13 5 3 5 44 36 13 1.— Hercules 14 6 2 6 35 30 14 1 Ajax 13 4 4 5 30 31 12 0.92 R. A. P 12 2 2 8 17 38 6 0.50 Rapidit. 13 2 1 10 17 70 5 0.38 Sport en Wedstrijden AUTOMOBIELEN. Automobielen ondergrond-wedstrijd 't Wordt hoe langer hoe gekker Willy, de bekende Fransche schrij ver en los medewerker aan de „Auto" geeft thans ook een plan om den G. B. te doen verrijden en welin het hartje van Parijs. Niet op straat, daar zou geen gelegenheid zijn, maar onder de straat, op de banen van de „Metropolitan", den ondergrondscnen spoorweg. De rails zullen in twee nachten met een planken vloer bedekt kunnen, wor den van stof, onweer en andere na- tuur-onaangenaamheden zullen oe deelnemers niet te lijden hebben voor het publiek zal op ieder station een tribune worden opgeslagen, terwijl het straatpubliek door de luchtko kers gelegenheid zal hebben den strijd te zien. De maatschappij der „Metropoli tan" zal van haar verhuren geen spijt hebben en ook de Parijzenaars zullen voor 't eerst zich geheel kumien ver eenigen met de reuzenhuizen onder de Parijsche straten. ..Wat 'n grappenmakerzegt „De Fiets". AUTOMOBIEL- EN RIJWIELTEN TOONSTELLING. Mgn verneemt, dat do 10e tentoon stelling, te Amsterdam in 't volgende jaar te organiseeren door de vereeni- ging de Nederlandsche Rijwiel- en Automobielen-Industrie, de 9 vorige verre zal overtreffen in grootte en be langrijkheid, zoodat de zalen van liet Paleis voor Volksvlijt nu reeds te klein blijken en vele inzenders zich met een plaatsje op de galerij zullen moeten tevreden stellen. Waarschijnlijk zal ditmaal ook de luchtscheepvaart vertegenwoordigd zijn! VOETBAL. Zomlag 1 Jan. speelt H. F. C. „Con cordia I" een match tegen de Heem- stede's V. V.en „Concordia II" een vriendschappelijke match tegen „Con cordia III" op de terreinen van Con cordia aan den Doodweg. Aanvang 2 uur. II F. C. Concordia, opgericht. 1 Jan. 190fc, viert Zondag a.s. zijn 1-jarig bestaan. KEGELEN. De heer J. A. v. d. Berg alhier won in den personeelen wedstrijd gehou den hij den heer George, Prins Hen drikkade te Amsterdam, den 4den prijs met 45 houten. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN h 30 cent per regel. DE BEWONERS VAN HAARLEM VERLANGEN NIETS ANDERS. De tijd heeft de waarheid bewezen van het volgende en elke bewoner van Haarlem zal moeten toegeven, dat een sterker bewijs van oprecht heid onmogelijk gegeven kan wor den. De Heer P. Azier, Wijde Appelaar- steeg 3b te Haarlem meldt ons: Lange jaren heb ik gesukkeld met een urineziekte, ik had hevige pijn in de lenden en rug en kon hierdoor niet meer rustig slapen, 's Morgens gevoelde ik me reeds vermoeid en altijd was ik afgemat en terneerge slagen. Het werken viel me zwaar, want bukken kon ik slechts met. groote moeite en in de voeten had 'k zware rheumatiek. Ik had snijdende steken in de linkerzij en de urine was troebel en met een geelachtig zanderig bezinksel. Nadat ik drie da gen Uw pillen had gebruikt, gevoelde ik reeds een enorme verlichting en na slechts een enkel doosje te hebben geledigd, was ik totaal van mijn ziekte genezen. Uit dankbaarheid zal ik gaarne Uw pillen aanbevelen aan een ieder, die lijdt zooals ik voor heen. De bovenstaande verklaring zoo eenvoudig en oprecht, bewijst ons het doeltreffende van Foster's Rug pijn Nierenpillen. Het ïs een zeker middel voor alle ongesteldheden der nieren en der blaas, evenals voor liunne eerste k-enteekenen als pijnen, stramheid en zwakte in den rug, op stopping, overvloedige urineloozing, beziuksel der urine, rugpijn veroor zaakt door een koude, aandrang van bloed in de nieren of blaas, ontste king enz. en al de ziekten daaruit voortvloeiend, zooals suikerziekten, waterzucht, verlies van eiwitstoffen, onreinheden in het bloed enz. Ver mijd dus de ziekte, terwijl gij direct bij de eerste verschijnselen de kie men doodt, welke zich voordoen. Verzeker U, dat men IJ de echte Foster's Rugpijn Nierenpillen geeft, dezelfde die de Heer Azier gehad heeft. Zij zijn te Haarlem verkrijg baar bij den Heer J. VAN GULIK, Zijlstraat 98: tegen 1.75 per doos or ƒ10 per zes doozen. Franco toezen ding na ontvangst van postwissel. Uit de Arbeiderswereld EEN GESCHIL OVER VAKVEREENIG1NGEN. Een niet onbelangrijk geschil is te Parijs gerezen over een arbeidersbe lang. Hert. bestuur der arbeidsbeurs aldaar had den bond van vrouwen- typografen den verderen toegang tot de Arbeidsbeurs ontzegd, op grond dat bondsleden naar Nancy waren ge zonden om de plaats van stakende zetters in te nemen en die staking daardoor hadden doen mislukken. De Bond kwam van deze beslissing, na dat die door den prefect van de Seine was bekrachtigd, in beroép bij den Raad van State. Deze vernietigde het besluit van het bestuur, omdat dit zijn 'wettelijke be voegdheid in deze was te buiten ge gaan. Het bestuur weigert thans ech ter deze beslissing van den hoogsten administratieven rechter te gehoorza men. Het heeft een besluit openbaar gemaakt, waarin wordt gezegd, dat een vakvereeniging van arbeiders tot reden van bestaan heeft den strijd tegen de patroons en dat degeen, die daarvan afwijkt, geen plaats meer kan innemen onder werkelijke ar- beidsvereenigingen. Het bestuur handhaaft zijn bevoegd heid om over het toelaton en schrap pen te beslissen en blijft daarom bij zijn eerste besluit. Rechtszaken DIEFSTAL VAN POSTSTUKKEN. Donderdag diende voor de Recht bank te Rotterdam -de zaak tegen den 23-jarigen kantoorbediende B. H. Kemper, in dienst der firma Saint-Frères, aan de Wijnhaven, reeds sedert 16 Juli 1.1. in preventie ve hechtenis, onder verdenking van diefstal van kennisgevingen van aan geteekende brieven. Al 11/2 jaar kwamen bij de poste rijen te Rotterdam klachten van de vermissing van kennisgevingen tot het afhalen van aangeteekende brie ven en werden deze blijkbaar ook ge stolen uit brievenbussen in de gang portalen van handels- en effecten kantoren. Geruimen tijd rustte de verdenking op eenige jeugdige straat dieven, totdat Zaterdag 16 Juli j.l., des middags om half één, een 14- jarig kantoorklerkje een kennisge ving presenteerde op het hoofdkan toor, ter afhaling van een aangetee kend stuk van de firma Wijs Müller Co., Leuvehaven O. Z. No. 36. De postambtenaar twijfelde en vroeg aan den knaap, namens wie hij gezonden was, en deze zeide daarop, dat er buiten iemand wacht te, die hem gezonden had. Deze per soon kwam zelf niet, zooals de knaap aan den postambtenaar verklaarde, omdat hij ruzie had gehad met den zaalwachter en niet binnen mocht komen. De nieuwsgierigheid van den ambtenaar werd nu nog grooter en hij ging. vergezeld van den knaap, naar buiten. Werkelijk stond daar een jong- mensch, die zich evenwel uit de voe ten maakte. Het bureau der recherche werd nu verwittigd en kwamen de inspecteurs der recherche, de heeren D. A. Cas-| pers en C. H. Hanewinckel. Een plan werd beraamd om den ontsnapten vo gel door een grijslist in de netten der politie te lokken. Een gefingeerde brief werd ge maakt met 5 groote lakken en de kr.aap daarmee het Beursplein opge- 1 zonden, met den brief op zichtbare 'wijze in de hand. Werkelijk kwam na e enig en tijd het bewuste jongmensch haastig op den knaap toeloopen om den gelaü- ten brief in ontvangst te nemen, doch de inspecteurs volgden den knaap op eenigen afstand en grepen het jong mensch vast, dat wanhopige pogin gen deed om te ontkomen. Hij weri overgebracht naar het hoofdbureau van politie aan het Haagsche Veer en na gerechtelijke huiszoeking op zijn kamer, in een huis aan den Boe- zeinsingel, nog denzelfden avond naar het huis van bewaring gebracht. Halsstarrig bleef hij ontkenneD, vandaar de langdurige instructie. De aanklacht luidde als zou hij 17 Juni 1904 hebben weggenomen 2 ken nisgevingen van aangeteekende brie ven, geadresseerd aan de Nederland sche Overzeesche Handelsvereni ging. afkomstig uit Soerabaja; 15 of 16 Juli 1904 een kennisgeving, ge adresseerd aan Wijs Müller Co. (e Rotterdam, komende uit Amsterdam; 24 of 25 September 1903 een kennisge ving, geadresseerd aan Vierhout Sleurs, te Rotterdam, komende uit Amsterdam en begin Maart 1904 een kennisgeving, geadresseerd aan Steia- haut Co.," komende van Frankfort, en door invulling van valsche namen en onderteekening dier stukken de bewuste aangeteekende brieven in zijn bezit te hebben gekregen. 28 getuigen werden gehoord, ter wijl als verdediger optrad mr. B. Spier. Na het getuigenverhoor, dat tal van bezwarende punten aan het licht bracht, welke bekl. trachtte te weer leggen door te verklaren, dat hij wist wie de dader was. doch hem niet wilde verraden, omdat hij een vader van zes kinderen was, requi- reerde het O. M. bij monde van mr. Mazel 5 jaar gevangenisstraf. Mr. B. Spier achtte het ten laste gelegde niet bewezen en concludeer de tot ontslag van rechtsvervolging. Gemengd Nieuws INGESTORT. Te Limoges is een in aanbouw zijnd huis van drie verdiepingen in gestort; zes werklieden werden on der het puin bedolven. Toen na veel moeite de zware muurbrokken waren opgeruimd, werden vier werklieden gevonden, allen zwaar verwond. De brandweer moest haar hulp verlee- nen bij het ruimen van de overige puinlioopen eerst na twee uren was men daarin geslaagd en kwamen de lijken van de twee andere werklieden te voorschijn. Een hunner, een nog jonge timmerman, was door de zware stukken steen, die op hem gevallen waren, bijna onherkenbaar gewor-, den. I LEOPOLD WöLFFLING. De vroegere Oostenrijksche aarts hertog Leopold Wol ff ling, die sedert twee jaren teruggetrokken aan het Züricher meer woont, doet thans po gingen om Zwitschersch burger te worden. WöLffling is bovendien reeds lid geworden van een Zwitschersch schuttersgilde en bezoekt getrouw de colleges aan het polytechnlcum te Zürich. MOEDWILLIGE SPOORWEG ONGELUKKEN. Over twee pogingen om spoorweg ongelukken te 'doen plaats hebben op de Weichsel-baan en -den KaJischer spoorweg wordt het volgende mede gedeeld. Op 24 December werden op bet baanvak Iwangorod-Dombrowa door ontploffing twee bruggen beschadigd; de schade is thans voorloopig weer hersteld, en de brugbewaking ver sterkt Op 25 December werden op de rails van den Kalischer spoorweg door de machinisten van den trein dynamiet patronen ontdekt, doch zij konden nog bijtijds verwijderd worden. GEEN HANDJES GEVEN. De moderne wetenschap gaat ver en doet heel wat goeds, voor onze ge- zondheid niet het minst. i Maar zij berooft ons ook van veel moois en geeft aan vele mooie dingen een bitteren bijsmaak. Zoo vertelt zij ons bijv. dat we het best, doen om niet te kussen, voor onszelf kan dat noodlottig zijn, voor hen, die den kus ontvangen, onze kinderen, onze vrouw of verloofde, niet minder. Een kus is lang niet zonder gevaar en kan menige ziekte overbrengen. Dus, wie we liefhebben, niet meer kussenLaten we volstaan mét een flinken handdruk. Mis, zegt de moderne wetenschap, ook dat niet, ook een handdruk is al niet zonder gevaar. In een Fransch scheikundig week blad geeft dr. Ed. Crouzel daarover het volgende ten beste De hand is het eenige lichaamsdeel waarvan de mensch gebruik maakt om zich in directe verbinding te stel len met alles, wat hem omringt, hetzij om zich te verdedigen tegen dreigen de gevaren, hetzij om zich te bedie nen van alles, wat hij noodig heeft. Dit lichaamsdeel is ook door zijn uitwendige anatomische inrichting geschikt tot overneming van de klein ste deeltjes van voorwerpen, waarmee het in aanraking komt. Men weet. dat de oppervlakte van de handpalm doorploegd ïs van tallooze voren, ter wijl de opperhuid meestal eenigszins vochtig is door overvloedige zweet- afscheiding, zoodat een en ander een bij uitstek gescliikten bodem vormt, waarop zich organische overblijfse len, welke redds'in een staat van ont binding verkeeren, kunnen vastzetten, aldus bijna altijd ziekteverwekkende elementen vormende. Over het algemeen is toch alles, waarmee de hand in contact komt, min of meer hesmet met meer of minder gevaarlijke ziektekiemen. De hand komt onophoudelijk in aan raking mét den .zakdoek, den hoed, de haren, allemaal zaken, welke de ge wone opnemers zijn van door het lichaam als onbruikbaar afgescheiden vochten, welke dikwerf gevaarlijk en besmettend zijn. Het moet dus worden toegegeven, dat er in het handschudden een ge vaar schuilt. De beschaving of ge woonte schrijft hét voor. doch de ge zondheidsleer verbiedt het, in weer wil van het feit, dat zich groote, mis schien onoverkomelijke moeielijkhe- den zouden voordoen bij een poging om dezen beleefdheidsvorm af te schaffen. En waardoor de „antieke" hand druk te vervangen Er zou een staat kunnen gemaakt worden van beroepen, waardoor de hand een bepaald besmettingsinstru ment wordt. Nemen wij in de eerste plaats de doctoren, heelmeesters, doc toressen, veeartsen, kappers, slagers, leerlooiers, enz., het laatst zouden de apothekers komen, als zijnde de han den van dezen bijna voortdurend in contact met antiseptische preparaten. Ook metaalbewerkers kunnen frag menten van de metalen in de groeven en poriën hunner handen medenemen die door het zweet tot oxydatie gera ken. Het zou mij spijten, zegt dr. Crouzel als belangstellenden mij er een ver wijt van maakten, dat ik de handen van sommige personen, als in het bijzonder gevaarlijk om te drukken classificeer en het ligt. ook niet fn mijn bedoeling om mijn medemen schen aan te raden om maar plomp verloren iemand de hand te weigeren, zooals dit met lepra-lijders, enz., ge schiedt. Toch zou menigeen, als hij de zich aan zijn handen gehechte fragmenten een vijf honderd maal vergroot zag, ze wel eens een extra waschbeurt ge ven, vooral na het tellen van geld. het openen van veel brieven, na te rugkomst van de Beurs of vergade ring, waar talrijke handdrukken ge wisseld zijn en in het bijzonder bij extra gelegenheden, als Nieuwjaar, enz. Zou het niet vefstandig zijn om een weinig spaarzamer met het handge ven te zijn en een echten handdruk te meer respecteeren en niet te ver lagen tot een gewonen, beleefdheids vorm ONDERWIJS IN ZUID-AFRIKA. „Ons Land" meldt^ dat aan den heer Hertzog, vroeger rechter in den Oranje-Vrij staat en generaal in den oorlog, de betrekking van professor in het Romeinsch-Hollandsche recht aan de Universiteit te Leiden is aan geboden, „doch dat hij om patriotti sche en andere redenen besloten heeft deze eervolle aanstelling van de hand te wijzen. Wij wenschen den heer Hertzog van harte geluk met deze onderscheiding, die hem is te beurt gevallen, zegt bet blad, en hoewel we ervan overtuigd zijn, dat zijn tegen woordigheid als professor te Leiden een heilzamen invloed op de ontwik keling van vele zonen van Zuid- Afrika zou gehad hebben, verblijden we ons nochtans er over, dat Oran- gia de diensten van een van haar bekwaamste zonen zal behouden". NOG EENS DE ZAAK SYVETON. De „Gaulois" beweert dat een vriend van Syveton, advocaat Noilhan, het volgende verklaard heeft Syveton heeft één dag voor zijn proces de mededeéling ontvangen van het openbaar ministerie, dat, wanneer hij vrijgesproken zou worden van de mishandeling van generaal André, hij vervolgd zou worden wegens een an der misdrijf. Kon Syveton er toe be sluiten te verdwijnen vóór de behan deling van de zaak, dan zou niets openbaar gemaakt worden van zijn familieleven. Eenige oogenblikken later pleegde Syveton zelfmoord. Dit was echter niet de bedoeling geweest. Een vlucht was voldoende. GROOTE SCHADE. De schade, door den brand te Zü rich veroorzaakt, wordt geraamd op 100.000 francs. De oorzaak is niet be kend. Brandstichting schijnt niet uit gesloten. Ten gevolge van het groote brand gevaar, kon slechts weinig verzekerd worden. EEN AUTOMOBIELZAAK. Een half jaar geleden werd te Pa rijs een vrouw door een automobiel overreden en overleed kort daarna. Twee personen zaton in het rijtuig, de eigenaar en de chauffeur. Deze laatste werd als schuldig aan man slag uit onvoorzichtigheid vervolgd en bekendemaar op de terechtzit ting verklaarden de getuigen, dat met hij maar de ander, die in het rijtuig zat, het bestuurde op het oogenblik. dat het ongeluk voorviel. Daarom werd do behandeling geschorst en de ze week stond wegens hetzelfde feit de eigenaar terecht, een Argentijnsch officier, zoon van een voormaligen president van Argentinië. Hij werd tot een maand gevange nisstraf. 500 frs. boete en 10.000 frs. schadevergoeding veroordeeld. De chauffeur werd vrijgesproken. HERCULANUM. In Engeland en de Vereenigde Sta ten maakt, men plannen Herculanum op te graven. Of de Italianen daar mee ingenomen zullen zijn, is twij felachtig. Zij doen zelf wel niet veel aan de ontgraving der begraven stad maar daarom behoeven zij anderen nog niet toe te staan het voor hen te doen. Trouwens lang meende men dat de lava-laag te hard was om met de schop te worden weggegraven. Het schijnt echter dat alleen de bovenste laag zoo hard is. Prof. Waldstein uit Cambridge, die met het plan bij de Amerikanen is aangekomen, moet door president Roosevelt en den minister Hay zeer goed zijn ontvangen. DRAADLOOZE TELEPHONIE. De monnik P. Eimlio da Carbogna- no te Rome moet een apparaat voor de draadlooze télephonie uitgevonden hebben. Burgerlijke Stand BLOEMEND AAL. Bevallen29 Dec. G. Smits—de Rooy. 29 Dec. M. DuijnsZee man z. Overleden 24 Dec. D. Houtgraaf, 28 j. jm. 27 Dec. G. SchoorlNi erop 45 j. H 27 Dec. G. Schrij, jd. 70 j. HEEMSTEDE. Bevallen J. Maarse—Wilmink d. G. C. Roos—Peters z. P. A. C. Uitendaalvan Dijk d. F. M. van Bruggen—van Bruggen d. M. v S eggel en.Kiefi d. Overleden J. E. Hendrikse 48 j. J. Keur, 71 j. HILLEGOM. OndertrouwdP. B. de Wit en J. P. van Daim. BevallenS. PeetOuwehan/d z. M. Velth. van ZantenSluis z. A. MeijerHeine z. H. Oldenhage de Groot z. M. de RooijGroo- tenboer z. F. MattheijsenSchoep d. H. Assendelfde Haan d. Overleden: C. van der Ploeg, 14 j. HAARLEMMERLIEDE EN SPAARNWOUDE. Bevallen M. WilderomVerweij d. BEVERWIJK. OndertrouwdJ. P. Böhm en P. v. Zutphen. -- J. B. v. d. Vlugt en C. P. v. d. Hoorn. GetrouwdD. J. Erb en E. J. Dekker. Bevallen: E. KokLubbers z. T. F. VessiesMey'berg d. N. Put Jongkind z. Overleden: F. J. A. C. Verbeek, 27 d. H. Teeling, 66 j. J. H. v. d. Sterr, geh. met C. Vogel, 53 1. H. J. Vessier, 11^ m. SCHOTEN. BevallenA. A. Neutenboom Wedzinga z- B. VisserPeters z. H. Loinans—de Graaf z. H. M- E. HandgraafBeaufort z. C. A. M. van SchieDijkzeul, d. OndertrouwdP. ter Voort en F. M. Beringen. Overlc-den W. van Gelder, 80 j„ v. P. Wiegers de Vries, 74 j. v. VELSEN. Ondertrouwd 28 Dec. J. de Rutter en E. Gerritsen d. A. W. Verhorst en M. Mulder. Getrouwd 29 Dec. P. Kraaijenoord en C. S. Smit. B. Lavoo en A. van der Sluis. J. Visser en R. Bakker. N. Root en A. Meesters. Bevallen 22 Dec. D. Stoetjesdijk Voshol d. M. HenkesSmak d. 23 Dec. A. Warmerhoveaivan der Pas z. 24 Dec. E. Boontjes Schreurs d. 28 Dec. C. D. Jans senGrosmann d. 24 Dec. N. Hofer Wijker d. Overleden23 Dec. 'S. C. J. Mand jes, 4 m. A. Vlastra, 68 j. W. Swart, 23 j. 26 Dec. C J. Prins, 15 m. L. ALDERS Jr. Coiffeur. Gen. Cronjé straat 8. p. f. Firma VAN ASPEREN PIJPER, Gr. Houtstraat 158. p. f. AUKES Co., Mineraalwaterfabrikauten, p. f. J. BLAD. Muziek- en InstrumenthandeJ. KI. Houtstraat 105. p. f. J. L. BRAKEL, Firma HILARIUS Co. Damstraat 25 Telefoon No. 1157. p. f. P. BAGGERMAN, KI. Houtstraat 7. p. f. P. J. C. VAN DEN BOGAARD. In Kruideniers- en Grutterswaren, wenscht zijneu Begunstigers een ge lukkig Nieuwjaar. Linschotenstraat 8. H. BROEKMEIER Jr. Lange Veerstraat40. p. f. Aan mijn geachte Cliëntèle, Vrien den en Bekenden een gelukkig Nieuw. jaar. C. VAN BRERO, Metselaar. Korte Houtstraat 20. P. BEUTEN, Matten en Karpetten, Kleine Houtstraat 63, wenscht geachte Cliëntèle en Begun stigers een gelukkig Nieuwjaar, zoo wel in als buiten de stad. J. P. BARTHEL Jr. Tailleur. Leidschestraat 32. Het Compliment van den Dag. F. BAK en Echtgenoote. Nassaulaan 19, wenschen hun geachte Cliëntèle, Vrienden en Bekenden een gelukkig Nieuwjaar. Aan Vrienden, Bekenden en Be gunstigers een gelukkig Nieuwjaar. Wed. L. C. BALLENTIJN, Saenredamstraat 50. J. BELLAART ZONEN, Handelaars in Brandstoffen. Oranjestraat 115. wenschen hunnen geachten Stadge- nooten en Begunstigers een gelukkig Nieuwjaar. J. BRAKENHOFF, Brood-, Koek- en Beschuitbakkerij. Koningstraat 37. p. f. W. BOK, De groeten van Spaarnwouder- straat 67 en Doelstraat 20. Vischhandel. p. f. H. J. BONFRER, Coiffeur-Posticheur et Coiffeur de Dames. p. f. G. BRINKMAN, Firma Wed. J. DE REIGER, Mandenmagazijn, Verwulft. p. f. Firma J. v. d. BERG, Rund- en Varkensslachterij. Gierstraat 77. p. f. JOH. BLEI, Koper- en Blikslager. Kleine Houtstraat 134. p. f. Mijn geachte Cliënteele een gelukkig Nieuwjaar toegewenscht. CHR. BARTHEL, Voorzargstraat No. 9, Mr. Soho&nmakor- J. BRANDS, Botermarkt 19. Schoen- en Laarzenmagazijn, wenscht zijne Cliëntèle een gelukkig Nieuwjaar. L. H. BRANDSMA, Koffie- en Theehandel „De Komeet" Barrevoetstraat 8. p. f. J. BONARIUS, Zoetestraat. Mijn beste wenschen aan mijn Ge achte Cliëntèle, Vrienden en Beken den. C. BROUWER, Tetterodestraat 4. Kleverpark. p. f. C. BROEKHUIZEN en Echtgenoote. „De Onderneming." Kruideniers- en Grutterswaren. Reitzstr. 12, hoek Gen. Bothastraat. p. f. G. BROEKHUIZEN en Echtgenoote. Kruideniers- en Grutterswaren. Gen. de Ja Reijstraat 34. p. f. Aan al onze Begunstigers een ge zegend jaar toegewenscht. D. BARTLING ZOON, Oranjestraat. Rotterdamsch Koffiehuis, Smedestraat 47, A. BOTTELIER. Aan alle Vrienden en Begunstigers het Compliment van den Dag. Mijn beste wenschen aan al mijn Clientèle en Bekenden. H. M. BOESMAN, Ged. Oude Gracht 44. J. D. BAUER. Kloosterstraat, hoek Cronjéstraat. Magazijn van Huishoudelijke Artike len „Het Klooster", wenscht zijn geachte Cliëntèle een voordeelig Nieuwjaar. G. DE BLAZER en Echtgenoote, Kerkstraat 9, wenschen hun geachte Clientèle, Vrienden en Bekenden veel hedl en zegen in het nieuwe jaar. W. G. BANNINK, Varkensslachter, Gr. Houtstr. 76. p. f. E. BARN HOORN, Klein Heiligland 7. Aan mijn Vrienden en Begunstigers een gelukkig Nieuwjaar. F. C. BRAKEL, Timmerman, Aannemer, p. f. H. F. J. BOUCKAERT. Saenredamstraat 20. p. f. W. v. d. BERG, Lange Heerenstraat 21. Hout- on Kunstdraaier, wenscht zijne Clientèle een gelukkig Nieuwjaar. Firma BEAUFORT, Zijlstraat 1. p. f. Gebr. BOS, Smeden en Rijwielhandelaars. Agenten der Vierkleur Rijwielen. Parklaan 52, 54, 56. P- f. B. DE BRA, Rijwielhandelaar. Gen. Cronjé straat. p. f. R. BOUW, Rijwielhandelaar, Gasthuisvest 19. P. f. H. W. BRAKEL, KI. Houtstraat 22, Kleedermaker. Aan allen de beste wenschen voor 1905. Firma J. BRUSSé, Van Marumstraat 6. Haarlem, 1 Januari 1905. JOH. BOOM, Bierhandelaar. 1 Jan. 1905. p. f. P. CRAMA, 't Goedkoopst Adres. Kleine Houtstraat 9. p. f. Aan alle Begunstigers, Vrienden 3n Bekenden onze beste wenschen. J. J. VAN CRUYNINGEN. Bloemisterij Kweeklust, Kamperstraat 30—32. Mijn beste wenschen aan mijn ge achte Begunstigers, Vrienden en Be kenden. A. F. CAPTEIN. G. M. CAPTEIN, Huis- en Decoratieschilder, Turfsteeg 2. p. f. G. .1. VAN DIJK en Echtgenoote, Stucadoor. Holsteijnstr. 23. p. f. C. DONKER, Kleine Houtstraat 71. p. f. A. A. VAN DIJCK, In Hoeden en Petten, Paarlaarsteeg 6. p. 1. Firma H. DAUDEU, Groote Houtstraat 163. p. f. N. DIEBEN. Bierhandel. Zoetestraat 4 en 6. p. f. A. S. DUYS, Bloemisterij Rehobóth. Schouwtjeslaan. p. f. HENRI DAUDEU, Oude Groenmarkt 18. p. f. T. A. DONNEE. Veel Heil en Zegen in het Nieuwe jaar. S. VAN DAM, Zoetestraat 5. P f. Th. M. v. DEURSEN, Timmerman en Aannemer, Lange Heerenstraat 38. p. L H, DÖÏNG STUCADOOR. Donkere Spaarne 12, HAARLEM, wenscht zijne geachte Cliëntèle, Begunstigers en Vrienden een VOORSPOEDIG NIEUWJAAR E. VAN DIJK, Groote Houtstraat 161. VAN DIJK'S TAFELBESCHUIT, p. f. Café „Neuf", Hartelijk welkom 1905. J. N. G. DEKKER. Café B. VAN DONSELAAR, Cronjéstraat No.-1, wenscht zijn geachten Begunstigers, Vrienden en Bekenden een gelukkig Nieuwjaar. J. H. ETMANS ZOON, Stucadoors. p. f.

Haarlem's Dagblad | 1905 | | pagina 6