hoogleeraar zelf ging de dag onop-1 gemerkt voorbij. ACAD. EXAMENS. Aan de Universiteit te Groningen, is het doctoraal examen in de schei kunde ;cum laude) afgelegd door den keer F. H. v. d. Laan. De jaarcollecte voor de scholen met den Bijbel heeft in het geheel opge bracht f 90,035.281/2. Deze som is f 793.25 lager dan in 1903 werd ont vangen. In 1902 werd f 87,377,061/2 bijeengebracht. De heer J. C. Wirtz te Groningen beeft voor de benoeming tot direc teur van de kweekschool met den Bij bel te Groningen bedankt. PROF. DR. H. BEHRENS. Prof. Dr. H. Behrens te Delft is ontslapen. Hoewel de gezond'heistoe- atand van den hoogleeraar doorloo pend minder goed was, is de dood toch nog betrekkelijk bij verrassing ingetreden. Wijlen prof. B. werd 23 Januari 18-42 geboren. Het ambt van hoog leeraar in de minéralogie, aardkun de en mijnontginning aanvaardde hij 1 Januari 1875, terwijl hij sedert 1899 microchemie doceerde. Van zijne hand zagen enkele we tenschappelijke geschriften het licht. Vervolg Stadsnieuws waren genomen, een misbruik, ge- 1 dekt door de N. IL en R. V., welke zelve geen Zondagen in gebruik ne mende, er als moeder-vereeniging voor moet zorgen, dat al hare kinde-, ren gelijkelijk bedeeld worden. Aan groote woorden ontbrak hot niot, k»amen op den noek Jansstraat en want er werd ongeveer als volgt ge-Korte Jansstraat, een melkwagen en sproken0011 rijtuig, die van verschillende Naar aanleiding van de conferen- kanten kwamen aanrijden, in bot- tie zijn nu de leden van de Vereeni- sing. Van den melkwagen viel een gingNederl. Eigenaren van Harddra-bus met melk, waardoor de inhoud vers tot eene vergadering opgeroepen. verioreu ging; van het rijtuig werd op morgen Zondag, 2 uur ta het vwbrijMlld. hotel ,,De Liggende Os te Utrecht, ten einde in beginsel aan te nemen, of zij hierin mede willen gaan, als de E 1 e c t r. Tra m. verschillende vereenigingen hetzelfde j Vrijdag is in de Raadhuisstraat bij aantal of meer dagen garandeeren,(j0 Heerengracht te Amsterdam een met minstens even goede nummers^tnWagen van de electrische spoor Haar- Een gevaarlijke hoek. Zondagavond omstreeks half zeven was hij op reis gegaan. Dit moet reeds de tweede keer zijn. Volgens zijne mededeeling heeft hij ook op deze wijze de reis van hier tot Den Heider gemaakt. hooge prijzen. Leger en Vloot DE RUYTER. Het pantserdekschip ,,De Ruyter", ran Nieuwediep naar Oost-Indië, pas- teercle gistermorgen 8 uur Dungeness. NIEUWE KANONNEN EN GEWEREN. Men schrijft uit 's-Gravenhage aan de Tel. Aan het departement van Oorlog is in bewerking een wetsontwerp tot rerhooging van de begrooting voor 1905, in zake de aanschaffing van nieuw geschut voor de bereden artil lerie. Daarbij wordt overwogen tevens gelden aan te vragen voor aanschaf fing van geweren, in verband met de leg"'ruitbreiding. Over dit onderwerp moet nog met hoofden van andere departementen overleg worden gepleegd. WERELDKAMPIOENSCHAP. In verband met de ongunstige ijs- vooruitzichten heeft het bestuur der ijsvereeniging te Groningen in over leg met het bestuur vandenNeder- landschen Schaatsenrijdersbond be sloten, de wedstrijden om het ama teurs-wereldkampioenschap in het hardrijden af te staan aan de inter nationale ijsclub to Davos. SNEEUWSPORT. Een Zwitsersdie officier heeft op zijn ski's een merkwaardigen tocht volbracht. Hij daalde n.l. van het klooster op den St. Bernard naar St, Maurice af in 25 minuten. De afstand die deze beide punten scheidt bedraagt In rechte lijn 27 kilometer, zoodat 'hij een snelheid van 50 K.M. per uur bereikt .heeft, hetgeen wel de grootste -snelheid is ■die men op een dergelijke wijze kan ontwikkelen. WIELDIJDEN. De Touringclub de France heeft op het oogenblik 92.022 leden. Daar het ledental steeds klimmende is, kan de club binnen enkelen tijd waarschijn lijk het 100.000ste lid noteeren. tem—,Amsterdam, in botsing geko men met een goederenwagen van de Rijtuigmaatschappij. Gelukkig werd daarvan alleen een achterwiel be schadigd. Sport en Wedstrijden VOETBAL Nederl. Voetbal-Bond. HaarlemH. V. V. Gewonnen door H. V. V. met 1—0. HaaTlem ontving Zondag op zijn terrein aan den Schoterweg de II. V. V. uit 's-Gravenhage. Deze wedstrijd weTd slechts door weinig publiek bij gewoond. hetgeen niet te verwonderen was. daar de hevige wind en de stren ge koude het verblijf op hot voetbal veld nu juist niet zeer aangenaam maakten. Om twee uur ring de wedstrijd aan. Uit de Omstreken. BEVERWIJK. De volkskiesvereeniging Eendracht te Velseroord in dit district heeft met algemeene stommen besloten zich aan te sluiten bij den Vrijzinnig- Democratischen Bond. HILLEGOM. Onze correspondent schrijft Bij nader onderzoek is mij geble ken, dat het bericht in het nummer van Dinsdag 10 Jan. 1.1., betreffende het heimelijk vertrek naar 't Buiten land van zekeren W. L. abusievelijk door mij is opgegeven. Nader kwam mij ter oore dat de persoon in quaes- tie gewoon voor zaken op reis is ge gaan, doch de ver-denking op zich laadde doordat hij even vóór zijn -f re^enoodig^e- .-J.it, 7ii n irïWlfvr? TlPI.Am r-Tl slechts met 10 man was opgekomen. Do Hagenaars speelden het eerst met den sterken wind in het voor deel. Door dezen machtigen bondge noot waren de geelzwarten overwe gend sterker en wisten zij den strijd bijna uitsluitend op de goal van Haarlem te houden. Herhaaldelijk werd dit doel beschoten, maar de meeste hallen werden door den wind opgenomen en uit hun richting ge dreven, en belandden dus naast of over de palen. Enkele mooie keiharde schoten van Feith troffen' evenwel doel, maar werden weggewerkt door Utermark, die zeer goed was. Lang stond de verdediging van de Roodbroeken pal Stol en Gorter verrichtten daarin wonderen maar toch moest Uter mark eenige minuten vóór half time nog risschen. De voorhoede van Haarlem had intusschen eenige pit tige aanvallen ondernomen, maar had het niet tot het Haagsche doel kun nen brengen. De rust ging dus in met 10 voor H. V. V. Na de hervatting speelden de Haar lemmers met den wind in den rug, en waren de bordjes verhangen. Nu werd op H. V. V.'s helft geregeld ge speeld, terwijl het werken de<r H. V. V.-voorhoede alleen tot eenige uitval len beperkt werd. De Haarlemmers waren evenwel niet gelukkig. Her haaldelijk werd door hen op hetHaag- scho doel geschoten maar altijd naast of over de palen, terwijl eenige mooie kansen, om te doelpunten, werden verknoeid. De stand was en bleef 10, zoodat H. V. V. dezen wedstrijd won. H. F. C.EL B. S. Doze wedstrijd werd niet gespeeld, omdat des mor gens het terrein werd afgekeurd. Andere uitslagen: Rotterdam Quick—Rapiditas. Ge lijk spel 2—2. Dordrecht: D. F. C.—R. A. P. Ge wonnen door D. F. C. met 21. Leiden AjaxSparta. Gewonnen door Sparta met 32. Breda: VelocitasHercules. Gewon nen door Velocitas met 31. Zondag j.l. speelde „Klein Haar lem" een match tegen Concordia II. Voor half time speelde Klein Haar lem met den wind mede en wist 3 goals te maken en Concordia 1 goal. Hoewel Klein LIaarlem na half time tegen den wind in speelde, wist het nog 1 goal te maken, zoodat Klein Haarlem welverdiend won met 41. GRONINGEN ONTEVREDEN. Het bestuur der Vcreeniging Ne- derlandsche Eigenaren van Harddra vers had Zaterdag 1.1. te Utrecht in het Hotel des Pays-Bas eene confe rentie met den heer J. E. Scholten. den kocht op zijn vaders naam en vandaar deed dan ook hoofdzakelijk gemeld praatje te Hillegom de ronde. Den betrokken personen bied ik voor mijn al te grooten ijver langs dezen weg mijn verontschuldiging aan. Voor de uitvoering van de gemeen tewerken en leveringen zijn door B. en W. voor het jaar 1905 aangewe zenvoor het timmerwerk 'de heerJ v. d. Bosch, voor het metselwerk de firma W. A. Philippo, voor het schil derwerk de heer W. Bakker, voor het smidswerk de heer H. B. Mulder, voor het loodgieterswerk de heer H. Kruydenberg, voor het behangerswerk de heer G. Flentrop, voor het onder houd van bloemperken de heer J. P. Croes, voor het drukwerk de firma LI. Hamberg Jz., voor het leveren vaD bureaubehoeften de heer J. G. Kat. De bevolking alhier is in 1904 ver meerderd met 284 geboorten en met 794 nieuw ingekomen personen, sa men alzoo 1078, terwijl zij vermin derd is met 100 en door vertrek met 576 personen, samen alzoo 676. Ge- heele vermeerdering aldus 402 perso nen. De be«volking telde op 31 Decem ber 1903 6704 zielen,zoodat zij op 31 December 1904 telde 7106 inwoners. Het getal huwelijken bedroeg 44 en echtscheidingen 1 Door de bloemistwerkliedenivereeni- ging „Flora" is aan de Kamer van Arbeid voor de Bloembollenteelt te Hillegom een schrijven gericht, hou dende verzoek om -advies in hoeverre de toenemende vrouwen- en kinderar beid in het vak beperkt kan worden en zoo noodig stappen te doen om bedoelden arbeid tegen te gaan. Winter en IJ s. Vrijdag geleek het wel, alsof wij den winter reeds achter don rug had den, want het zonnetje blikte blij van wit bewolkten blauwen hemel en gaf met haar gouden stralen aan alles een lente-aanblik. Toch was het zeer goed te zien, dat wij nog midden in den winter zaten, want de hoornen hieven hun bladerlooze naakte tak ken, waaraan niet het minste teeken van nieuw leven wat te bespeuren, nog steeds omhoog. In den nacht man Vrijdag op Za terdag deed de wintervorst zijn. heer schappij plotseling gevoelen, want onverwachts begon het te vriezen, en wel zóo, dat des morgens kleine vaarten en plassen met een dunne ijskorst bedekt waren. Ook van Zaterdag op Zondag vroor het sterk, terwijl in den afgeloopen nacht het kwik in de thermometer- buis ongeveer 20 graden henedon het vriespunt daalde. Reeds Zondag konden de schaats liefhebbers op enkele plassen hun hart ophalen, terwijl hedenmorgen de ijsbaan aan den Zijlweg geopend werd. De schaatsenrijders, die reeds be gonnen te wanhopen, dat er dezen winter nog ijs zou komen, kunnen dus nu weder genieten van dit heer lijke wintervermaak. De afd. Haarlem van de Nederl. Banketbakkersvereeniging zendt ons een keurig boekje „Gids voor het leerlingstelsel en de examens in het banketbakkersbedrijf", -samengesteld door de Commissie van het Leer lingstelsel in overleg met het Hoofd bestuur d-er Nederl. Banketbakkers vereeniging, ten dienste van patroons, bedienden en leerlingen. Uit den aard van de zaak geldt het hier een speciaal vakbelang, zoodat zich het boekje voor een uitvoerige bespreking in ons blad niet leent. Wij volstaan dan ook met er de aan dacht van belanghebbenden op te vestigen, die daarin zeker veelvan hunne gading zullen vinden. Een varken verdronken. Hedenmiddag te 12 uur was meu op de Brouwersvaart bezig een var ken van een wagen te laden. Zonder dit te kunnen verhelpen, kwam het dier echter in de Brouwersvaart te recht, en hoewel spoedig pogingen werden gedaan om het varken weder op het droge te brengen, mocht dit eerst gelukken, toen het dier reeds dood was. Gevonden voorwerpen: een tasefhje met een notitieho-ozje, aen kinderbontje, een koperen tabaks doos met geld, een gouden dames horloge, twee does-honden, een paar sokken. Bekeuringen. Processen-verbaal zijn opgemaakt wegens overtreding der Arbeidswet, wegens den verkoop van sterken drank in het klein zonder de ver- eischte vergunning. HALFWEG. De assistent-chef bij de H. IJ. S. M. N. C. Swagers, alhier, is verplaatst naar Amersfoort. HAARLEMMERMEER. Heden Maandag wordt de „Bond van Suikerbietenverbouwers" opge richt; een reglement vastgesteld een definitief bestuur gekozen. De he eren- A. Rombout, F. C. Los, P. Verkuyl, G. B. 't Hooft en C. van der Laan zijn dit jaar als raadsleden aan de beurt van aftreding. BLOEM EN DAAL. Bevallen12 Jan. J A G. Benders La Fèbre z. Overleden 12 Jan. A W. van der Hulst, v 1 m. VELSKX OndertrouwdJ. Groen en W. Dek ker. W. J. Bakker en H. de Boer. II. Bosman en N. de Waard- GetrouwdW. Brandjes en A. Bos. J. de Ruiter en E. Gerritsen. A. A. W. Verhorst en M. Muller. Bevallen: H. H. JasperseVan Os, z. A. BarnihomSteffers d. - - A. J BroezeTen Ham d. INGEZONDEN. Van ingezonden stukken, ge plaatst of niet geplaatst, wordt de copy den inzender niet terug gegeven. Voor den inhoud dezer rubriek stelt de Redactie zich niet aan sprakelijk. den HL Antonius voor de levende en overledene leden der Broederschap. 's Avonds te 7 uur Lof en predikatie en Verga dering der Broederschap van den H. Anton i us. Vrijdag te half 8 voor de levende-, en te 8 uur gezongen H. Mis voor de overledene I.eden der 3e Orde van den IE Franciscus. 's Avonds te 7 uur Lof. Predikatie en Vergadering dei- Broederschap van den II. Kruisweg. PAROCHIEKERK VAN ST. JAN, AM STETRDA M STRAAT. Dinsdagavond te 7 uur het Lof ter eere van den H. Antonius. Donderdagavond te 7 uur het Iiot ter eere van het H. Sacrament. lederen dag van deze week 12 uur de Catechismus. Zaterdagnamiddag biecht hooren van 4 tot 9 uur. In de week de H.H. Missen half 8 en 9 uur. („N. H. CE") Diefstal van lood. Een drietal jongens van 15, 13 en 11 jaar oud, zijn aangehouden, wijl zij verdaoht worden van. diefstal van lood van een perceel aan den Zijl- weg, welk lood zij tijdelijk in den tuin hadden verborgen. Inbraak. Door ee«n kruidenier aan den Kruisweg wordt vermist uit zijn win kel eenig geld en andere artikelen, ontvreemd vermoedelijk door inklim ming in een aangrenzend in aanbouw zijnd perceel O diewind! Een ijzige wind streek dan geheelen dag over de pleinen en door de stra ten. Ook op de Botermarkt hadden de kooplui het er danig mee te kwaad. Stampvoetend en in de handen bla zend liepen ze achter hun uitstal lingen, waarvan die met winter artike len, zoo-als „echte" Friesche schaas- sies en „winter"petten veel aftrek hadden. Om half elf vanmorgen,- toen de kramen werden opgezet, blies een nijdige vlaag van den oostenwind een niet al te hecht en we 1 doortimmerd skelet van een kraampje omver. Ook hier op de markt bleek er lidariteit" te bestaan. Tenminste een koopman „in" scheurkalenders voeg de een klaagtoon in zijn koop-zang, die nu klonk O Wat een benau-auwdhei-eid, Dertien cen-hentjes koste se maar, Kalendertje-jes foor 't heo-eele jaar En een ander, ook bewogen door dos koopmans ongeval, voegde hem toe „Je fal gauw om fandaag, lijk Barnum en Baily wel Intusschen was één, twee, drie het houten getimmerte weer overeind ge zet en betreurde de eigenaar niets an ders dan eenige gebroken latten, zoo dat na e-enige opgekalefater de af faire in „ouê jassies" weer op denzelf den voet kon worden voortgezet. Jongens op het ijs. Waaghalzen als de jongens zijn, probeerden ze al Zondag op verschil lende min betrouwbare ijs-laagjes in grachten en slooten de sterkte en de draagkracht van het „ijskristal". Een drietal jongens haaide in een sloot aan de Kleverlaan een nat pak met z.g. „gammeltje-trappen". Kame raadschappelijk hulp bracht redding. „Soppers", in de jongens-vocabulai re een woord voor natte voeten, kre gen verscheidene waaghalzen. J n b i 1 Zondag herdacht de heer J. Blan- sert, ploegbaas aan de Centrale Werk plaats bij de H. IJ. S. M. ten zijnen huizen aan den Kortendijk den dag, waarop hij vóór 25 jaar bij genoemde maatschappij in dionst trad. Als blijk van. waardeering ontving de jubilaris van de werklieden een prachtige leu ningstoel on schilderswerkdoos met benoodigdheden. Vele felicitaties vie len den jubilaris ten deel, zoowel van superieuren als van werklieden. Een avonturier. Do 14-jarige F. K., uit deze ge- IJMUIDEN. Bij beschikking van den minister van waterstaat, handel en nijverheid De heer Scholten nl., ontevreden, dat *s Blok te Waarde, benoemd tot meente die heimelijk de ouderlijke er voor Groninge geen vrije Zonda- buitengewoon opzichter bij het maken woning veriaten had en to voet do gen open waren, om harddraverijen Yaa een loods tot opberging van —- - - te geven, had het bestuur van boven-rijksmaterieel der Noordzeehaven en genoemde vereeniging uitgenoodigd, van een bergplaats bij de rijks elec- om daarover met hem te spreken. De trische inrichting te IJmuiden. heer Scholten hield dus eene oratio j pro domo en wees er op, dat bijna I alle Zondagen door de Exploitatie-1 Maatschappij Woestduin in beslag! reis van hier tot Venlo had ge maakt, werd Vrijdag door de politie te Venlo op transport gesteld omver- volgens naar de onderlijke woning te worden overgebracht. Zonder een cent op zak met een pakje boterhammen onder den arm Haarlem, 16 Januari 1905. Hooggeachte Redacteur Hoewel ik het Raadsbesluit van 21 Dec. j.l. als volkomen gemotiveerd beschouw, geloof ik toch dat het des Zondags geheel overbodig is aan de Korte Begijnestraat aan één kant in te rijden, evenzeer ials de Korte en Lange Veerstraat, daar er des Zon dags toch geen hooi-, vuilnis, vracht- of handwagens bij den weg zijn En daar op heden half Haarlem zoowat ziek is, waaronder eenige H.H. doctoren zelf, zoo geloof ik dat. het toch overbodig is, de doctoren op Zondag herhaald een toertje te laten omrijden. Hopend© dat deze regelen onder de oogen van bevoegden mogen komen, verblijf Ik, met dank voor de plaat sing. EEN KOETSIER. Gederailleerd. Een wagen van de E. N. E T is op het Klokhuisplein door onbekende ooi-zaak uit de rails geloopen. Do tram is door eigen personeel weder in de rails gebracht en ongelukken zijn niet voorgekomen. Me a Culpa. Zaterdagavond heeft de 38ste op voering plaats gehad van het Too- neelspel ,,Mea Culpa" in „de Kroon". Beurs-Noteeringen. Door bemiddeling ran de firma YAN VLOTEN DE VRIES. ZE U Jan IE 16 Jan- midden k. openingk. AMSTERDAMSCHE BEURS. 95»/» 79% Intregralen 5»lo Binn. Mexico. Het succès was niet minder dan bij Mij vorige uitvoeringen. 47 Ingang Kazerne. De hoofdingang van de Infanterie- kazerne op don Koudenhom isvoor- loopig gesloten en is de toegang tot de kazerne op de Bakenessergracht. Vertraging. Als een bewijs, dat de wind zich Langkat. Tabak61 Medan 237 Rotterdam Deli262 Aasahan Plantage44% 8euembfth Mij898% Bibi Eijbat63 Kon. Petr. Mij662»/» Moeara Enim115% 8umatra Palembang63 Hannover Oliebr200 Nederl. Ind. Mijnbouw12 Perlak Pelr. A. 575 51»/» B. 8chibayelf Gev Redjang Lebong Soemalata United States Steel Peruvian corp pref op de Noordzee ook laat gevoelen, diene, dat de boot van Harwich— Hoek van Holland hedenmorgen een uur vertraging ondervond, waardoor de reizigers voor Amsterdam met trein 50 alhier doorstoomden om 8.45 Atch*l8on xopeka. (stadstijd). Denver Sio, Ook was er in het spoorwegverkeer Erie nogal eenige vertraging. De snel- trein van Den Helder had 20 minu ten vertraging en migte den sneltrein naar Rotterdam van 9.30. De Oorlog in het Oosten IN MANTSJOERIJE. YINKOW, 15 Januari. (Reuter). Ge meld wordt dat de Russische strijd macht van den terugweg afgesneden is door 8000 man Japansche troepen, die door Okoe van Sanlicho afgezon den zijn. VON STöSSEL. NAGASAKI, 16 Januari. (Reuter). Generaal Von Stössel seinde van hier aan den Duitschen keizer, om hem dank te betuigen voor de verleende „Ordre pour le Mérité". Door generaal Von Stössel en an dere officieren zijn plaatsen genomen naar Port Said. CONTRABANDE. NAGASAKI, 16 Januari. (Reuter). Het Engelsche stoomschip „Lething- ton", dat kolen voor Wladiwostok aan boord had, is buit gemaakt en hier binnengebracht 79% 67 274»/» 51% 30 *1»/» 12»/? 87 321/4 40»/4 28®/$ 52 K.C. Southern cm pref. National Eailr. 2e pref.23»/» comm Missouri Kansas Texas31s/« New-YorkOntario.43% Norfolk Western777/s Southern Rails347/8 Pacific66% Union Pacific115% n Bonfis 4% Oonv114% Wabash pref.43% 274»/» 55 30% 52»/» 241/* 42»/» 78»/$ 346/s 7%$ 7% om. Laatste Berichten Dr. VAN GORKOM. In den ouderdom van 71 jaar is te 's-Gravenhage overleden dr. Van Gor- kom, emeritus predikant der Remon- strantsche Broederschap. Marktnieuws Haarlem, 16 Januari 1905. Op de heden alhier gehouden graan- en zaadmarkt waren aangevoerd 220 H.L. witte tarwo, /7.10 k f 7 30; 45 H.L. rogge f 5.25; 215 H.L. haver, f3.50 k 13.5520 H.L. garst f5.25; 15 H.L. groene erwten f 7.50. Burgerlijke Stand Bevallen: 12 Jan. E. G. Loijen- dekkersGijzen d. H. C. Langer- horstvan Opzeeland d. J. M. Pieterse—Zwart z. 13 Jan. C. RooijersKomen d. 14 Jan. A. M. A. Huis in 't VeldNijs d. M. A. Hulscher—van Hoof z. P. Beek— Schaap d. 15 Jan. G. Collet- Toonstra z. A. G. van den Berg van Duivenhoden d. 16 Jam. G. Goedhartvan Vliet d. Overleden14 Jan. J. van Andel, 10 j-, z., Gasthuisvest. J. A. M. ten Dam 76 j., Spaarne 15 Jan. F. de Nijs 48 j., 2de Z. Polderstraat. 16 Jan. N. Smit—Grootewal, 24 j., Brou wersstraat. Rock Island366/16 New Orleans4 Grand Trunk227% Car foundry»346% Columbia3l»/4 Venezuela44% Dominica22 Japan77'/» Vorstenlanden91% Action25»/t Liquidatie Barge Moorman.. 71?/$ Koloniale Bank.60 Russen Hope Co.83 consoL85 Intern. Laudsyndicaat39% Incomebonds Maxwell10 prior lappen North Western lappen191 216/g 366/s 347/16 316/8 45% 226/M '7% 91% 25 747/g 10»/» Kerknieuws PAROCHIEKERK VAN DE H. ELISA BETH EN BARBARA. Dinsdag half 8 uur Lof tefr eere van den H. Antonius. Donderdag, 9 uur H. Mis voor de le den der Broederschap van O. L. Vr. van Altijddurenden Bijstand. 's Avonds half 8 Lof ter eere van het Allerh. Sacrament. KERK VAN HET ALLERHEILIGSTE HART, KLEVERPARK WEG. Dinsdag te half 8 de gezongen H. Mis ter eere van den H. Antonius van Padua. 's Avonds te 7 uur het Lof. Vrijdagavond te 7 uur het Lof. Zaterdag van 5 tot half 10 gelegen heid om te biechten. PAROCHIEKERK VAN DEN H. JOSEPH. Dinsdag van 6 tot 8 uur gelegen heid om te biechten. Woensdag begint de Novene ter eere ven den H. Joseph, Beschermheilige dezer Parochie. Te 7 uur het Lof. Donderdag 7 uur Lof van het H. Sacrament. Zaterdag te half 9 de IE Mis voor de bekeering der zondaars in de ka pel van het Miraculeuse Mariabeeld, 's Middags van 5 tot 10 uur gelegen heid om te biechten. Te 6 uur het Lof. In deze week de H.H. Missen en de Catechismus op de gewone uren. PAROCHIEKERK VAN ONZE LIEVE VROUW. Woensdagavond te 7 uur het Lof. De Catechismus volgens gewoonte. PAROCHIEKERK VAN DEN H. AN TONIUS VAN PADUA. Dinsdag, 3de Dinsdag der maand, te 8 uur gezongen H. Mis ter eere van 377s Staatsloterij. TREKKING VAN 16 JAN. 1905 5e KLASSE le LIJST. Nos 1351 5895 G506 14936 e» 1R4U ieder 1000 Nos. 596 2748 11878 en 1610-4 f 400. No. 6960 200. Nos. 536 5471 8809 en 13599 f 100 PRIJZEN AN f 70.—. 86 3358 7370 9937 12186 14893 17616 237 3375 7381 10066 12193 15080 17643 471 3529 7605 10068 12427 15085 17663 557 3662 7816 10127 12810 15157 17682 578 3812 7872 10208 12982 15226 18064 657 4021 8047 10303 13087 15234 18218 712 4151 8123 10427 13114 15284 18415 1080 4192 8467 10430 13138 15488 18523 1230 4778 8486 10512 13146 15492 18552 1281 4987 8521 10679 13152 15686 18566 1297 5030 8568 10705 13319 15893 18674 1456 5114 8683 10722 13306 16121 18850 1704 5243 8805 10973 13362 16539 18852 1783 5596 8990 10992 13448 16562 18858 1786 6026 9075 11108 13512 16567 18964 1831 6242 9112 11136 13560 16575 19126 1852 6484 919K 11150 13563 16616 19128 2002 6517 9240 11253 13649 16623 19246 2075 6635 9280 11277 13838 16740 20034 2573 6784 9289 11507 13924 16878 20039 2881 6842 9451 11741 14292 16979 20978 2950 6891 9503 11792 14338 17252 29S9 6952 9515 11972 14588 17460 2995 7005 9645 12048 14731 17501 2998 7147 9649 12062 14797 17534 3079 7187 9790 12101 14S20 17608 3151 7340 9928 12183 14871 17615 Op onderstaande nummers zijn jgeen prijzen gevallen. 34 2803 5970 8981 11891 15325 18682 174 2832 5992 8985 11894 15329 18738 247 28-14 5996 9025 11968 15355 18814 255 2872 6004 9065 12030 15371 18971 273 2903 6029 9192 12035 15377 19026 •299 2932 6059 9242 12095 15414 19049 306 2959 6075 9360 12133 15427 19066 323 3062 6095 9367 12227 15449 19077 361 3074 6155 9388 12293 15662 19120 362 3237 6196 9392 12338 15663 19138 367 3255 6206 9447 12461 15687 19175 393 3362 6280 9497 12503 15696 19178 512 3436 6293 9517 12505 15723 19232 527 3540 6338 9661 12506 15736 19241 545 3568 6356 9688 12554 15767 19287 54* 6362 9712 12588 15815 19291 587 3670 6394 9753 12594 15855 19328 611 3712 6400 9756 12643 15862 1^355 633 3784 6495 9773 12652 15937 19381 641 3802 6551 9924 12693 15965 19392 642 3855 6191 9944 12707 15985 19421 692 3903 6606 9970 12709 16018 19449 699 3910 6608 10088 12739 16022 19500 807 3965 6805 10333 12761 16041 19635 825 3986 6821 10353 12834 16052 19781 877 3997 6844 10384 12841 16061 19931 890 4042 6873 10456 12949 16130 19934 1063 4175 6878 10477 12955 16142 19945 1074 4180 7002 10484 13029 16233 19975 1112 4198 7031 10494 13074 16273 19998 1203 4231 7126 10548 13084 16436 20020 1207 4235 7199 10553 13180 16452 20051 1238 4238 7332 lf)602 13207 16553 20067 1346 4275 7355 10610 132S7 16603 20078 1392 4407 7367 10662 13288 16741 20079 1417 4426 7457 10683 13291 16765 20110 1419 4499 7505 10693 13294 16831 20148 1430 4526 7508 10716 13347 16837 20161 1411 4537 7565 10727 13360 16844 20181 1461 4539 7628 10737 13449 16984 20221 1479 4552 7634 10792 13475 16997 25226 1508 4566 7637 10797 13483 16999 25242 1511 4638 7646 10809 13533 17078 20246 1530 4665 7667 10860 13604 17171 20250 1550 4705 7677 10899 13636 17183 20255 1623 4706 7936 10954 13689 17216 20269 1646 4718 7954 10979 13715 17219 20294 1655 4720 7960 10985 13969 17322 20306 1776 4757 7970 UU03 13972 17349 20246 1793 4861 8042 11024 13987 17451 20394 1820 4917 8050 11028 14048 17490 20439 1851 4955 8076 11036 14088 17491 20542 1925 4965 8093 110S3 14133 17684 20648 1936 5051 8189 11160 14201 17704 20661 1938 5173 8198 11241 14202 17769 20708 1962 519(5 8210 11244 14203 17801 20739 2101 5197 8251 11290 14289 17807 20801 2143 5202 8255 11301 14300 17906 20839 2155 5254 8273 11376 14435 17928 20915 2208 5275 8336 11515 14528 17932 20981 2223 5285 8347 11548 14542 18015 20989 2279 5305 8433 11553 14657 18071 2290 5334 8445 11597 14682 18139 2295 5470 8478 11628 H701 18180 2367 5475 8513 11682 14754 18184 2382 5477 8602 11751 14805 1§248 2390 5482 8633 11766 14978 18264 2441 5699 8647 11798 15008 18376 2596 5718 8660 11833 15016 18423 2600 5828 8697 11842 15102 18448 2718 5898 8772 11847 15154 18561 2799 5923 8778 11887 15227 18574 4e Klasse 4e Lijst: 929 m.z. 921. Stoomvaartberichten Het st. Koning Willem I vertrok 14 Jan. van Amsterdam naar Batavia. Het st. Anchises, van Amsterdam naar Java via Liverpool, passeerde 13 Jan. Dungeness. Het dubbelschroef st. Rotterdam vertrok 14 Jan. van Rotterdam naar New-York. Het st. Ambon, van Java naar Am sterdam, passeerde 14 Jan. Kaap Car- voeiro. Het st. Bogor, van Rotterdam naar Java, vertrok 14 Jan. van Ea Ro- chelle. Het st. Anchises, van Amsterdam naar Liverpool en Java, passeerde 13 Jan. St. Catherines Point. Het dubbelschroefstoomschip Rot terdam, van Rotterdam naar New- York, passeerdG Zondag 15 Jan. de© nam. 115 u., Lizard.

Haarlem's Dagblad | 1905 | | pagina 3