met den heer Van Dorp als voorzit ter .Mocht deze laatste bedanken, dan was de heer De Klerk bereid als voorzitter op te treden. ADJ.-DIR. TE VEENHU1ZEN. De min. van justitie maakt bekend dat te vervullen is de betrekking van adjunct-directeur voor het fabrieks wezen bij de rijkswerkinrichtingen Veenhuizen. Deze functionaris is bestemd te worden belast met de algemeene technische en administratieve Leiding van den arbeid in de verschillende werkplaatsen dier inrichtingen. Aan de betrekking is verbonden een aanvangssalaris van 1500, bene vens het genot van vrije woning met tuin en van vrije geneeskundige be handeling, ook van het gezin. Gegadigden hebben zich vóór 4 Febr. a.s. bij gezegeld adres te wen den tot den min. van justitie. Nade re bijzonderheden vermeldt de ,,St.- Ct." no. 14. DRANKWET-VARIA. Te Holwerd gemeente Westdon- geradeel werd een dezer dagen «en vericooping gehouden in een ,,Io- caliteit". Er werd getapt. De aanwezige veldwachter ruikt aan een glaasje. Kan niets constatee- ren. Steekt er tot groote verbazing van den eigenaar zijn vinger in, likt dien af en constateert madera! Notaris die de verkooping leidt, houdt een speech, raadt den handha ver der wet aan, zijn burgemeester voor dergelijke gelegenheden om wat zakgeld te vragen, dan kan hij er zelf „eentje koopen" en behoeft niet van een ander te likken 1 In de eene helft der Friesche ge meenten wordt het „jassen" (kaart spel) om prijsjes verboden, in de an dere helft toegestaan. Letteren en Kunst De heer Orelio is van zijn reis door Java te Batavia teruggekeerd; hij is, naar hij ons vertelde, geheel voldaan over de resultaten van zijn reis en zal nu op Sumatra, Padang en Me- dan eenige uitvoeringen geven. De heer Orelio keert daarna naar Batavia terug om na een kort ver blijf hier, voorgoed Indië te verlaten. Indien niets zijn plan doet wijzigen, vertrekt hij den 27en April naar Hol land. (B. N.) Uit de Arbeiderswereld STAKING TE PETERSBURG. Twaalfduizend arbeiders van de fabrieken van Poetilof hebben heden den arbeid neergelegd, omdat de di rectie den eisoh van het Russische Arbeidersverbond, dat 4 wegens lid maatschap van dit verbond ontslagen arbeiders weer zouden worden aan genomen en een bij de arbeiders niet geziene ploegbaas zoude ontslagen worden, van de hand gewezen heeft. Het werk staat geheel stil. De sta kers houden zioh rustig. departement van Marine wordt met 14 Februari a.s. op non-activiteit ge steld en vervangen door den luit. ter zee der 2e klasse B. Kruys, terwijl de luit ter zee der 2e klasse W. H. A. Brans met gemelden datum ge plaatst wordt aan boord van Hr. Ms. Van Galen. (Stek) Rechtszaken WAARDE VAN EEN STUK OOR. De rechtbank te Assen heeft R. M„ te Valthermond, die den schipper Jan Doornbos, bij een inzie een stuk van -het linkerooi- afbeet, tot 6 weken gevangenisstraf veroordeeld. Het stuk oor is door M. op een waarde van 75 geschat, althans die vergoeding heeft Doornbos van hem gekregen. KERKDIEFSTAL. De 18-jarige jongen, die de kerke- kas te Rinsumageest bestal, en dit werk vermoedelijk een paar jaren achtereen heeft uitgeoefend met be hulp van de sleutels van zijn vader, den koster, heeft 1 jaar gevange nisstraf gekregen van de Leeuwar der Rechtbank School en Kerk PROFESSOR DR. GUYE. In den ouderdom van 65 jaren is te Amsterdam, na langdurige ziekte, overleden dr. A. A. G. Guye, buiten gewoon hoogleeraar in de oorheel kunde aan de gemeentelijke Univer siteit aldaar. Landbouw en Veeteelt BENNEBROEK. Op Woensdag; 25 Januari 1905 zul len de leden der hier bestaande Nuts- afdeeling, zoomede een aantal ge- noodigden, zich kunnen verlustigen ineen lezing van den heer J. Th. Schumacher, van Zandvoort, die als spreker zeer gunstig bekend staat, en op verschillende plaatsen met zijn vertolkingen veel succès had. De heeren W. van Lierop Jz. en S. Roozen zijn als Raadsleden dit jaar aan de beurt om af te treden. ZANDVOORT. Vrijdag 20 dezer zullen de batal jons Infanterie, in garnizoen te Haar lem, 'tusschen des voormiddags 10 uur en des namiddags 1 uur aan het strand alhier schietoefeningen hou den, zoodat het strand alsdan in de richting van IJmuiden onveilig zal zijn. Tegen R. K. en R. v. D., alhier is proces-verbaal opgemaakt door den buitengewoon -gemeente-veldwachter G. de Veer, wegens het doen opspo ren van wild door middel van oen hond. EEN MODEL-HOEVE. De groote boerderij, genaamd Te- dingsweerd, te Drumpt bij Tiel, die verleden. jaaT door den heer Vt>u Beuningen te Utrecht werd aange kocht voor 125.000 en tot den grono werd afgebroken, is thans weer bijna geheel opgebouwd en veranderd in. een le .klasse model-boerderij. De in richting is eenig in ons land. i Vervolg Stadsnieuws Haariemsche Train. B. en W. stellen voor goed te keu ren, lo. dat door de Commissie tot liquidatie van de Haariemsche Tram- way-Maats. de concessies, vergunnin gen en erfpachtsrechten aan haar verleend, worden overgedragen aan de Haariemsche Tramweg-Maatschap pij, onder de bestaande voorwaarden; 2o. dat de Haarl. Tramw. Mi}, aan de Noord-Zuidholl. Stoomtram-Mij. zal verhuren -de in 1879 verleende con cessie tot den aanleg en de exploita tie van een trambaan over aan de gemeente Haarlem toebehooreiule, onder de gemeente Heémstede gele- gen wegen. I Gevonden voorwerpen: i Een fox-terrier een gouden dames horloge een zilveren ring van een •armband; een portret; een medail lon en 2 portretten. Zuid-Hollandsche Bank, verschillende opdrachten, strekkende om voor zijn rekening effecten te verkoopen en in te wisselen. De heer De Lanoy volvoerde deze opdrachten evenwel niet, maar be leende de effecten te Amsterdam, ter wijl de daarvoor ontvangen gelden niet aan Mr. 't Hooft, doch aan de Bank ten goede kwamen. Mr. 't Hooft werd voor het bedrag dezer effecten toegelaten in het fail lissement van de Bank. Hij ontving evenwel lang niet het volle bedrag, en vandaar dat hij voor het ontbre kende bedrag wenschte toegelaten te worden in het faillissement van den heer De Lanoy in privé. Deze eisch grondde Mr. 't Hooft op het feit, dat de handelingen van den heer De La noy onrechtmatig zijn geweest, en dat hij deze daad niet als directeur der Bank deed, doch als persoon, en vandaar, dat hij daarvoor ook in pri vé verantwoordelijk was. De curator in het faillissement van den heer De Lanoy in privé, Mr. F. A. Bijvoet, betwistte deze vordering, zoodat de zaak voor de civiele kamer der Rechtbank kwam. Op 22 November werden de plei dooien gehouden. Mr. 't Hooft verde digde zelf zijn eisch, terwijl ook Mr. Bijvoet als tegenpleiter optrad. Op 21 December nam het O. M. con clusie en concludeerde tot niet ont vankelijkheid verklaring van den eischer (Mr. 't Hooft) en tot ontzeg ging van diens eisch. Heden deed de Rechtbank uit spraak. Zij verklaarde de vordering ongegrond, ontzegde Mr. 't Hooft zijn eisch en veroordeelde hero in de kos ten van Liet geding. De Rechtbank nam aan, dat de handelingen van den heer De Lanoy zijn geschied in zijn qualiteit als di recteur der Bank, en de Bank er dus alleen verantwoordelijk voor is. Tot ons leedwezen heeft de heer Mr. A. A. van der Mersch zijn func tie van voorzitter van de vereeniging Koninginnedag neergelegd, hoewel in de Maandagavond gehouden bestuurs vergadering verschillende pogingen zijn gedaan om hem tot aanblijven te bewegen. AANSLAG OP EEN GEDENKTEEKEN. Do aanslag op het gedenkteeken vanFrederik den Grooten te Washing ton had, zorgvuldig voorbereid, des avonds plaats. De neger Ellis, welke do tasch met dynamiet wegslingerde, word door de ontploffing ter aarde geworpen. Het dynamiet veroorzaak te een diep gat in den aardbodem en verbrijzelde 18 vensters. De koetsier, die den dader van het station bracht, kon geen beschrijving van den per soon geven, zoodat geen spoor van hem te vinden is. Voortaan zal liet gedenkteeken dag en nacht bewaakt worden. Volgens een Brusselsch blad, zou den te Gent 20,000 menschen aan in fluenza lijden. De Oorlog in het Oosten AAN DE HOEN-HO. LONDEN, 17 Januari. (Reuter). De „Daily Mail" verneemt uit Tokio, dat. volgens ontvangen berichten de Rus sen om Moekden geregeld voortruk ken, en een uitbreidings-beweging uit voeren langs de gevechtslinie. Op den rechtervleugel, die tegen de Hocn-ho is aangeleund, leggen de Russen versterkingen en loopgraven aan, bij Sjoefangpao en bij Sjaling- pao aan de Hoen-ho. faillissementen. Uitgesproken Amsterdam, 13 Jan. J. C. vanTee- seling, te Amsterdam. Recher-com- missaris mr. P Coninck Westenberg 'sGravenhage, 13 Jan. J. van Doe len, matrassenmaker en stoffeerder te s-Gravenhage Rechter-commissa ris mr. E. R. K. Brants. J. A. Stricking, pensionhouder, te 's-Gravenhage Hechter-comm. jhr. mr. R. O. van Holthe tot Echten. Winschoten, 13 Januari Harm. Tuin, koopman te Zuidbroek. Recli- ter-commissari's mr. Tl. Hesse. Geëindigd. Wijnand Stoof, te Amsterdam Jac. Hamilton, broodbakker te Vlaardin- genC. M. van Kimmenaede, wed. J. J. Koehorst, winkelierster, te Roermond Opgeheven J. Lansdorp te Amsterdam. Laatste Berichten GROOTHERTOGIN CAROLINA VAN SAKSEN. WEIMAR, 17 Januari. (Reuter). Groothertogin Carolina van Saksen- Weimar is hedenmorgen om halfvier overleden. Groothertogin Carolina van Saksen- Weimar werd 13 Juli 1884 geboren als derde dochter van wijlen prins Hen drik XXII van Reuss-Greisz en van prinses Ida van Schaumburg—Lippe. Zij trad 30 April 1903 te Bückeburgm het huwelijk met Wilhelm-Ernest, den regeerenden groothertog van Sak sen. Officieele berichten DE STAKING IN HET RUHR-GEBIED De Zondag heeft in h stakingsgebied een rustig verloop ge had. Zaterdag was het in het weste lijk deel, in den omtrek van Essen, iets onrustiger onder de stakende mijn-arbeiders. De correspondent van de Kóln. Ztg. te Dortmund deelt ech ter mede. d&t z- i. de meeste berichten overdreven zijn. In elk geval wordt het steeds moeilijker de niet-stakers te beschermen tegen beleedigingen en aanvallen van de stakende arbeiders en men stelt de vraag of de bescher ming door gendarmes op afdoende wijze nog mogelijk is. Zaterdag en Zondag j.l. hadden overal in het uit gestrekte stakingsgebied besprekin gen plaats tussohen de belanghebben de autoriteiten en het is zoo goed als zeker dat een groote mfitftaire macht gezonden zal worden om de orde te handhaven. Het Berl. Ta.geblver neemt van zijn correspondent te Es sen, dat troepen gezonden worden uit Düsseldorf en Wezel, en dat de be velvoerders gemachtigd zijn <yr#>, in geval groote onlusten mochten uit breken, krachtdadig, onverbiddelijk op te treden. Het blad teekent hier bij aan, dat het zenden van militai ren naar het stakingsgebied zeer na tuurlijk is, doch verklaart niet te be grijpen waarom deze gemachtigd zijn om „rucksichtelos" op te treden. Dit is een hoogst overbodige^ en schade lijke maatregel, meent het B. T-, en zulke vaag omschreven lastgevingen zijn slechts oorzaak van verbittering en doen juist ernstige onlusten ont staan. Beter is het, af te wachten, welk verloop de staking verder heb ben «al. HINDERWET, i BURGEMEESTER en WETHOU- DERS van Haarlem, Gelet op art. 6 der Hinderwet; Doen te weten, dat van heden op alle werkdagen, van des voormiddag9 9 tot des namiddags 2 uur, tot 31 Ja nuari e. k. 's namiddags ten 1 ure, i ter Gemeente-secretarie (7de Afdee- ling) ter inzage is nedergelegd, het ingekomen verzoekschrift met de bij lagen van C. Jansen Hendriks om vergunning tot uitbreiding van eene smederij in het perceel aan de Lange Poellaan No. 34/36, Kad. Sectie K No. 336, door bij trekking van per ceel No. 38 aldaar, Kad. Sectie K No. 335, en dat op den veertienden dag na lieden, zijnde 31 Januari e. k., en wel des namiddags ten 1 ure op het Raadhuis dei- gemeente de gele- j genheid zal worden gegeven, om ten overstaan van het Gemeentebestuur of een of meer zijner leden, bezwa ren tegen het uitbreiden der inrich ting in te brengen. Haarlem, 17 Januari 1905. Burgemeester en Wethouders voor noemd, DE HAAN HUGENHOLTZ 1. B. De Secretaris, PIJNACKER. De dooi. 1 Het waren zulke schoone, veel be- loovende verwachtingen voor de lief- i hebbers van schaatsenrijden. Midden I op den dag vroor het Maandag hog, I dat het kraakte, terwijl de meeste singels en vaarten reeds met een flinken ijskorst bedekt waren. Wan- neer het zóó eenige dagen blijft vrie zen zoo dachten ongetwijfeld ve len dan zijn alle wateren berijd- baar. Zij droomden reeds van heer lijk ijsgenot, van gezellige tochtjes met vrienden en kennissen, van uren achtereen onvermoeid op het smalle ijzer rond te zwieren op spiegelglad de banen. Doch helaas, er is wederom een kink in den kabel gekomen, de schoo ne luchtkasteelen zijn ineen gestort en de dooi heeft triompheererul zijn intocht gedaan. Maandag tegen den avond is hij komen opzetten. Meer en meer be trok de lucht, en uit lood-grijze wol ken vielen weldra fijne sneeuwvlok jes, terwijl het ook bovendien nog eenige oogenblikken parelregende. Met deze weersverandering, wijzigde zich ook de thermometerstand, het kwik rees geleidelijk, en kwam weldra boven het vriespunt. En heden zette een zacht regentje de vernieling voort van het machtige werk van den vorst. Sport en Wedstrijden Het Van Hasselt-elftal, dat in het aanstaande voorjaar naar Antwerpen gaat, zal waarschijnlijk uit de vol gende spelers bestaan Beeuwkes (D. F. C.) doelJohn i Heyning (H, V. V.) en Van Waveren (H. F. C.), achter; Kessler (H. V. V.), de Korver (Sparta) en Kamperdijk i (H. B. S.), middenF. v. d. Vinne i (H. F. C.), Henny (H. F. C.), Bekker (H. B. S), Lutjens (Velocitas) en Boomsma (Sparta), voor. (Tel.) Beurs-Noteeringen. Door bemiddeling van de firma VAN VLOTEN DE VRIES. U. Ulan SU- 16 Jan midden k. openingk AMSTERDAMSCHE BEURS. AUTOMOBILISME. Het heet, dat de chauffeur Gabriel de wedstrijdmachine waarmee hij de- zen zomer hoopt mee te dingen in den wedstrijd om den Gordon-Benett- beker, voorzien zal van een sirene, die op een afstand van twee uur I gaans te hooren is. Hij wil zijn con currenten behoorlijk kunnen waar- schuwen, wanneer hij denkt hen te passeeren, en met een gewonen toeter is dit niet mogelijk. Wij zouden wil len opmerken, dat de helsche vertoo- ninger bovendien nog wat helscher door zal worden. Uit de Omstreken. HEEMSTEDE Op de lijst bedoeld in art. 18. le lid der Leerplichtwet, van de kinde ren die zich op 1 Januari 1905, *n de gemeente bevonden, en die in den loop van dat jaar den leeftijd van 713 jaar bereikt hebben of zullen volbrengen, zijn geplaatst 874 kinde ren. Ter secretarie zijn inlichtingen te bekomen oantrent een gouden dames horloge op straat gevonden. Ten nadeele van P. Koster zijn uit een gesloten kist, staande in een in aanbouw zijnd huis in de Spruiten- boschstraat, timmermansgereedschap pen ontvreemd proces-verbaal is op gemaakt Aanbestedingen. Door de H. IJ. S. M. is Maandag aanbesteed het afbreken van huizen en gebouwen op en nabij het perso- nenstation te Haarlem. Ingekomen waren elf biljetten. Hoogste inschrij ver was J. A. van Zeumeren te Utrecht voor 1013. Door den aannemer H. deJongPzn. alhier is aanbesteed Het uitvoeren van stucadoor- en pleisterwerk aan 30 arbeiderswonin gen achter de Romolenstraat. Het laagst werd ingeschreven door den heer A. Waterings, alhier, voor 1460. Het doen van verf- en glaswerken aan 30 arbeiderswoningen achter de Romolenstraat, is gegund aan den heer N. N. Zonnevelt, alhier, voor 1395. Gemengd Nieuws i EEN KRANKZINNIGE VADER. Op een dorp in Turkije leefde een landbouwer, die in den laatsen tijd zonderlinge dingen deed zoodat men j wel eens aan zijn verstand twijfelde. Dezer dagen hoorde men een merg- j doordringend gegil uit zijn woning komen. Toen de buren kwamen aan- loopen, óm te zien wat er gaande j was, zagen zij den man midden in zijn woning staan, gewapend meteen van bloed druipend houweel, waar j mede hij zijn driejarig -dochtertje. eenige verschrikkelijke slagen had toegebracht. En te midden van een groote plas bloed lag het lijk van zijn vrouw, met afzichtelijke wonden be- dekt, en een verbrijzelden schedel Nietzonder moeite slaagde men er in den krankzinnige te ontwapenen, en in verzekerde bewaring te stellen. j lutregralen951/2 1 5«/o Binn. Mexico i Deli My479 1 Laugkat Tabak53 i Meden 23i)i/s Rotterdam Deli2(52 Assahan Plantage17 •Sonembab Mij3981/2 Bibi KybatGS1/» j Kon. Petr. My569 Moeara Eniiu116 Sumatra Palembang63 1 Hannover Oliebr290 Nederl Ind. Mijnbouw12*/g Perlsk Pe^r. A144 m B797/8 Schibayetf 6ti Redjang Lebong.274'/j Soemalata55 United States Stee:307/H Peruvian norp pref41s;t cm121/s Atchison f opeka87 Denver Rio327/s Erie4Üi/g K.C. Southern cm2Si/t i pref.52s/d National Railr. 2e pref.24 oorum Missouri Kansas Texas315/g New-Yorküntario431/* Norfolk A Western7&i/h Southern Rails34 Pacific68'/g Union PacificII?6/]B Bonds 4*/o Cunv116 Wabaeb pref.42"/s Mi/» 4S/t 221/8 345/ie 31»/* 457/s 22V8 777/8 91M/IC 793/10 Rock island... New Orleans.. Gran.5 Trunk. foundry-. Coin Venezuela Dominica Japan Vorstenlanden Action Liquidatie Barge Moorman.. Koloniale Bank. Rnssen Hope Co. consoJ Intern. Landsyndicaat Tneomebonda Maxwell prior lappen North Western lappen 25 83»/M 391/J 106/g 12»/. 145 S0»/8 3U/ie 4l5/l« 30»/, 6 40 283/8 531/j 233/i 82»/i6 •113/8 78»/10 34 6d/8 1171/4 21 y, 357/s 307/,8 45S/4 225/g 78 91»/* 351/4 851/4 393/t HAARLEMMERMEER. Aan den Ringdijk bij Halfweg ;s Maandagavond roet den geheelen »n- boedel verbrand de houten behuizing van Snijders, bewoner de arbeider Peeters. Met moeite werden de kin deren gered en bij de buren opgeno men. Naar wij vernemen, zijn huis en inboedel verzekerd. Leger en Vloot BEVORDERING INFANTERIE. Bij het wapen der infanterie zijn in het afgeloopen jaar 54 luitenants be vorderd tot kapitein. De oudste 1ste luitenant is ertarrs ruim vijftien jaren officer. Het Hbld. verneemt, dat de luiten nante-debatingclub te Assen, die door kolonel Van Trïcht was ontbonden, Vrijdag 11. weer is opgericht en dat luitenant Reitsma als voorzitter is hersteld. Er moet een reglementswij ziging, door den kolonel voorgesteld, zijn aangenomen. De luitenant ter zee der 2e klasse pb. de Kanter, werkzaam aan hef ilALii' WhiLr. i Maandagavond is alhier een Dames- j zangvereeniging opgericht, met den heer Biele uit Haarlem als directeur. I IJMUIDEN. i In de Staatscourant van heden zijn opgenomen de gewijzigde statuten van de naamlooze vennootschap Stoomvisscherij „Oceaan" te IJmui den. De stoomlcgger Emma van den reeder G. van Leeuwen Hzn., omtrent welk vaartuig door lang uitblijven na den jongsten storm eenige onge rustheid bestond, is gisteren te IJmui den binnengekomen met eene lading versche visch, welke ongeveer ƒ800. heeft beeomd. Voorbereidend militair on derricht. Voor het detzer dagen gehouden on derzoek der deelnemers aan het voor bereidend militair onderricht slaag den van 54 examinandi er 36 voor militaire bekwaamheid en lichamelij ke geoefendheid, 2 voor militaire be- kwaamheid en 7 voor lichamelijke geoefendheid. Zij die slagen én voor militaire be kwaamheid èn voor lichamelijke ge oefendheid, behoeven slechts 4 maan den te dienen; die slagen voor mili taire bekwaamheid of lichamelijke ge oefendheid alleen, hebben slechte de keuze van garnizoen. De namen der geslaagden zijn als volgt voor Haarlem an omstreken Haarlem. De heeren Kroon, Van Kammen, De Graaff, Holdcrt, Van Vreeden, Hermse, Van Cittert, Van Servellen, Leen aart Smits, Savrij, No bels, Kemper, Zonneveld, Vries Van Santé, Asjes, Schaft, Kraay, Poot. Straathof, Lohr en Schipper. De heeren Minkema en Deeler te VelsenVink te SchotenKron te Haarlemmerliede en Spaarnwoude, en Roozen te BloemendaaJ. Wij willen ten slotte nog even de aandacht vestigen op dit voorberei dend onderricht, daar nog verscheide ne personen niet bekend zijn met of niet overtuigd zijn van de voordeelen, die deze cursus hun kan opleveren. De oefeningen vangen aan in het najaar, maar de inschrijving tot deel neming moet geschieden vóór 1 Juli. Een f aillissementsquaes- ti e. Vóór eenigen tijd gaf Mr. W. A. 't Hooft, alhier, aan den heer Ed. de Lanoy, als directeur der Noord- en i VERSCHRIKKELIJK ONGELUK Een verschrikkelijk ongeluk, aan kwaadwilligheid te wijten, is Don derdagavond op den Leuvenschon Steenweg, nabij het Hooghuis, ge beurd. De zoon van den geneesheor van Woluwe, een jongeling van 28 ;.r, had zich naar Brussel begeven, cm een lid der familie een Nieuwjaars bezoek te brengen. Toen hij 's-avonds per velo huiswaarts keerde, lutsteh.j tegen een koord, door kwaaddoeners over den weg gespannen. De ongelukkige stuikte met zco- veel geweld ten" gronde, dat de horfn- schedel berstte. De dood was ogen blikkelijk. De slag was zoo hevig, dat het bloed en de hersens uit de 00ren lie pen. Het lijk werd door voorbijgangers, die hem kort nadien vonden liggen, naar ihet Hooghuis gebracht. („H. v. Antw. 1 EEN NIEUWIGHEID. Te Londen is de nieuwste nieuwig heid, een automobiel voor zuigelingen De uitvinder heeft het mogelijk ge maakt den wagon regelmatige snel heden te geven. De eerste snelheid, door de begelei dende kinderjuffrouw te regelen, geeft het wagentje een gang van 3 K.M. per uur, dus niet harder dan een rus- tig-sehommelende baker. De tweede snelheid is 6 K.M., de gewone loop pas, en de hoogste snelheid is 9 K.M slechts in te schakelen voor buitengewone gevallen, het overs'* ken van drukke straten, of het vlugge huiswaarts keeren bij plotselinge re genbuien. Burgerlijke Stand BEVALLEN 15 Januari. J. Janus—Kerkman, d. - N. Eek—Lok, z. C. M. v. Emme rikColla, d. M. Calandtvan Os, d. 14 Januari. C. A. AronsPrins, d. A. C. Corneftv. Staveren, z. 15 Januari. M. A. SminkKion, d. 14 Januari. J. P. Stringer—Van Zwe den, d. 16 Januari. G. Selhorst De Winter, z. 17 Januari. E. Vis ser—Pasma, d. OVERLEDEN 16 Januari. F. P. Odendahl, 71 j.. Kleine Houtstraat. 15 Januari. J. Zomerdijk, 78 j„ M. v. Heemskerkstr. 16 Januari. A. v. d. Heide—Dijk- huysen, 75 j„ Dreef. Stoomvaartberichten Het stoomschip Be-soek i vertrok 15 Jan. van Batavia naar Rotterdam. Het stoomschip Sindoro arriveerde 16 Jan. van Rotterdam te Batavia. Het stoomschip Koningin Wilhelmi-' na, van Batavia naar Amsterdam, ar riveerde 15 Jan. te Genua. Het stoomschip Koning Willem van Amsterdam naar Batavia, arri veerde 15 Jan. te Southampton. Het stoomschip Oranje, van Am sterdam naar Batavia, passeerde 15 Jan. Point de Galle. Het stoomschip Salak, van Rotter dam naar Java, vertrok 16 Januari van Perim. Het stoomschip Oengaran, van Rot terdam naar Java, passeerde 15 Jan. Gibraltar. Het sk Koningin Wilhelmina, van Batavia naar Amsterdam, vertrok 15 Januari van Genua. Het st. Anchises, van Amsterdam naar Java, arriveerde 15 Jan. te Li verpool. Het st. Memnon, van Amsterdam n. Batavia, arriveerde 15 Januari te Port-Said. 377e Staatsloterij. TREKKING VAN 17 JAN. 1905. 5e KLASSE 2e LIJST. No. 11132 1500. Nos. 9402 1025G en 16728 ieder f 1000. Nos 560 en 16225 ieder ƒ400. Nos. 360, 3300 en 6892 ieder ƒ200. Nos. 193 1954 8698 12522 14246 19072 en 20129 ieder 100. PRIJZEN VAN ƒ70.—. 2 2669 0118 9015 11573 14614 18859 53 3052 6130 9184 11661 14696 18877 91 3148 6125 9235 11755 14714 18895 421 3213 6315 9241 11902 14S29 18953 664 3406 6370 9431 12063 14906 19174 710 3419 6494 9634 120G6 15248 19251 800 3589 6574 9684 12147 15366 19324 803 3612 6640 9823 12234 15375 19344 887 3690 6862 9838 12241 15644 19422 892 3872 7229 9851 J2369 15645 19603 957 3945 7264 9860 12436 15934 19679 1020 4167 7534 9975 12479 16054 19730 1022 4188 7749 10028 12480 16168 19792 1134 4286 7785 10222 12521 16212 19799 1330 4297 7849 10260 12627 16294 19947 1613 4336 7862 10358 12839 16309 19953 1774 4380 7870 10432 13012 1G483 19968 1861 4581 7874 10496 13048 16510 20001 1880 4630 7878 10528 13266 16827 20286 1981 4812 8021 10660 13453 17265 20353 2069 4881 8058 10682 13574 17520 20432 2134 1892 8085 10741 13837 18274 20875 2160 4992 8107 10930 13971 18508 20923 2436 5224 8401 10997 14128 18553 20940 2485 5338 8453 11365 14176 18703 2501 5437 8508 11424 14293 18707 2598 5611 8725 11427 14399 18730 2603 6102 8814 11461 14532 18819 Op onderstaande nummers zijn geen prijzen gevallen. 98 2729 6172 9998 12605 15919 18404 101 2852 6229 10075 12684 15930 18441 102 2915 6251 10121 12773 15930 18593 114 2948 6255 10161 12776 16027 18615 128 2957 6317 10162 12827 16058 18616 127 3003 6499 10167 12848 16064 1S658 166 3054 6550 10189 12863 16067 18737 179 3057 6701 10209 12873 16068 18750 216 .3179 6760 10211 12913 16165 18794 267 3250 6791 10305 13085 16177 18926 311 3280 6817 10362 13089 16191 18937 385 3313 6883 10365 13129 16304 18946 389 3372 6966 10393 13263 16327 18972 399 3407 6970 10466 13284 16:145 18995 418 3425 7012 10532 13334 16447 19024 431 3442 6067 10581 13338 16477 19044 457 3472 7088 10627 13339 16537 19127 669 3478 7137 10633 13341 16585 19144 734 3551 7154 10704 13344 16598 19204 745 3669 7163 10726 13459 16646 19219 794 3697 7179 10872 13493 16670 19253 819 3720 7249 10946 13531 16684 19427 861 3791 7263 10951 13533 16687 19435 917 3854 7273 11075 13595 16717 19438 964 3880 7306 11086 13608 16848 19453 1036 3897 7477 11123 13697 16858 19478 1045 3915 7493 11166 13717 16907 19482 1067 3976 7512 11186 13739 16916 19486 1095 3992 7547 11192 13760 16930 19502 1148 4000 7593 11195 13774 16938 19506 1139 400G 7604 11252 13793 16954 19562 1154 4292 7632 11185 13803 16995 19605 1171 4298 7668 11252 13833 17031 19646 1231 4299 7721 11285 13921 17073 19682 1250 4302 77G1 11305 13996 17207 19692 1260 4370 7968 11314 14021 17262 19724 1320 4482 8039 11316 14065 17279 19818 1345 4514 8048 11384 14135 17306 19822 1348 4578 8049 11404 14221 17321 19829 1387 4583 8056 11429 14234 17346 19852 1407 1691 8155 11484 14294 17371 19862 1502 4692 8350 11575 14309 17375 19896 1523 4698 8366 11593 14386 17424 19924 1546 4802 8391 11602 14340 17466 19955 1638 4889 8601 11613 14590 17482 20060 1647 4988 8611 11620 11642 17506 20068 1669 5027 8613 11675 14755 17507 20071 1680 5039 8620 11761 14757 17525 20131 1690 5050 8761 11801 14780 17533 20146 1701 5065 8780 11821 14819 17561 20175 1711 5090 8871 11838 14845 17577 20177 1722 5091 8889 11875 14863 17613 20191 1735 5140 8968 11899 14870 17630 20313 1747 5142 8978 11929 14890 17659 20336 1751 5250 9052 11930 14916 17711 20375 1808 5312 9072 11964 14938 17723 20429 1811 5348 9106 11973 14965 17752 20513 1856 5424 9114 11987 15045 17768 20575 1861 5515 9153 12058 15049 17828 20675 1879 5516 9156 12144 15058 17924 20703 1966 5533 9247 12164 15138 17929 20737 1999 5560 9322 12217 15191 17976 20756 2220 5690 9316 12243 15235 17992 20762 2254 5768 9387 12253 15258 17994 20793 2337 5842 9445 12321 15338 18050 20850 2497 5980 9571 12362 15422 18054 20887 2512 6025 9653 12375 15549 18118 20890 2624 6045 9660 12431 15560 18134 20913 2651 6053 9663 12462 15642 18198 20961 2676 6116 9787 12524 15772 18239 20957 2681 6136 9809 12593 15840 18280 2699 6162 9981 12596 15852 18297 5e Klasse le Lijst15325 m.z. 17325. 17663 (ƒ70) m.z. 17673 (ƒ70). 4238, 7367 en 18184 m.z. met 70. Marktnieuws Haarlem, 16 Januari 1905. Op de heden alhier gehouden bo termarkt waren aangevoerd24 K.G. boter, verkocht 24 K.G., ƒ1.45 a ƒ150 per K.G.10 biggen, verkocht 10, ƒ7 a ƒ10 per stuk; 2- schrammen, verkocht 2, 13 A 20 per stuk. Op de heden alhier gehouden groen ten- en vruchtenmarkt waren aange voerd 7 H.L. appelen, verkocht 7 H.L., ƒ5.2 H L. peren, verkocht 2 HL., ƒ6.100 bloemkoolen, ver kocht 100, ƒ14 f 18300 savoye koo ien, verkocht 300. ƒ2,h ƒ6.

Haarlem's Dagblad | 1905 | | pagina 3