VORST ESTERHAZY HAVANA'S ROOKTE. verbaznd moeilijk, in Oosten- javanasigaren in te voeren. De n daarop zijn werkelijk draco- streng, en vooral er op bere- dat hij, die de sigaren rookt ze elf in een bepaalden tijd rookt, moet daartoe een borderel met antal rubrieken invullen, waar- deze verklaring aflegt, en een der met zijne handteekening en bekrachtigen. Natuurlijk is de ing heel hoog en kan alleen id die rijk is zich de weelde van flinke bezending permitteeron. idien moet hij ook nog toe dat eene speciaal daarvoor (wezen commissie telkens den aad onderzoekt. len. de bekende vorst Nicolaus lazy had daarmee eens een aardige ontmoeting. De impor- die alleen onder de „upper ten" klanten heeft, legde den vorst ieuw merk Havana's voor, dat zoo goed aanstond dat hij on- sllijk den geheelen voorraad 500U stuks dien de makelaar van lubaansche huis te Hamburg in bezit had, telegrafisch bestelde, ivana's passeerden gelukkig alle ijkheden en kwamen _eindelijk iden in het paleis van cLen vorst lige weken later verscheen eene cieele commissie in het paleis oog tot den vorst te worden iuo- m. De vorst ontving de .heeren groote vriendedijkheid en vroeg k verlangden. Na eenig aarze- eelde de commissie mede, dat zij het oog op de groote bestelling 's onlangs door den vorst onfc- tngen. in opdracht had, daar- een onderzoek in te stellen. Do wilde van geene verontschuldi- weten, de heeren deden hun en hij zou de laatste zijn om laarbij iets in den weg te leg- Hij belde een kamerdienaar en ezen last, de heeren naar de si lk amer te brengen. De heeren en noteerden en zagen in hui! ming verschrikkelijk veel sigaren niet waren. Zij namen het pro- op en vroegen den kamerdie- voor de tweede maal voor hear en vorst gehoor te vragen. Aar- kwam nu de woordvoerder zijn opmerking voor den dag. jne Doorluchtigheid mocht het vergeven, maar 't was toch niet lijk, dat Z. D. in een paar we- in hoogsteigen persoon 15000 si- had opgerookt. Z. D. had zeker nota genomen van het verbod, nasigaren weg te geven, en wil- it zeker wel zeggen zij hadden te rapporteeren. vorst tegen den kamerdienaar: reng eens een kistje hier". De deed het en de vorst n&u» ei jakje van vijftig sigaren uit, dax met souvereine kalmte in de sa van het brandend vuur Stom van verbazing kokende m toe. iet. ge", verklaarde de vorst op ion toon, „dat is nu mijne per- lijke liefhebberij. Ik weet niet? ieuzers dan de aroma van in het verbrande havanasigaren in vertrekken te hebben. U hebt m hoe ik het aanleg; wie maakt daar wat ovèr [iemand, Doorluchtigheid", meen- commissie. Paardenmarkt Hoofddorp. Tengevolge der gladheid van de we gen, was de aanvoer van jonge paar den niet zoo groot als men had ver wacht. Aangevoerd 98 jonge paarden. Pi Ij zen 150250. Aanwezig veel buitenlandsche koop lieden. Handel vlug. Vervolg Stadsnieuws EN HEEL GEZIN BEVROREN. pachter in Szatmar, in Hon- i. die Zondag met zijn vrouw lrie kinderen naar een naburige ging, werd op den weg door hevigen sneeuwstorm overvallen, gendarmerie-patrouille vond gis- 'igen do vijf menschen bevroren Ion weg liggen. Uit de Omstreken. HEEMSTEDE, de trouwbus ten Raadhuize is in gestort 184.27'dit bedrag dt uitgekeerd aan het Burgerlijk bestuur. m 't verslag omtrent den gezond- stoestand in deze gemeente over ontleenen wij 't volgendeDe mdheidstoestand was in 't afge- ien jaar bevredigend; wel heersch- edurende den zomer en het najaar vrij sterke mazelen-epidemie en t einde des jaars eene influenza- leinie, maar een bijzonder kwaad karakter vertoonden deze tan niet. Andere besmettelijke ten kwamen slechts sporadisch HILLEGOM. ijdag 20 Januari a.s., 's avonds te Or, zal als spreker voor de afdee- Fiillegom van den „Bond voor itspensionneering" optreden de Verbeek, secretaris van de zus- ifdeeling Haarlem, met het onder- „Staatspensionneering voor ireen". heeren J. van Waveren Pz., G. ihuizen van Zanten, R. A. v. d. out en R. van Til Rz. zijn als dsleden dit jaar aan de beurt van eding. HAARLEMMERMEER, oor dracht voor hoofd van school Haarlemmermeer Westenberg te Haarlem. Berrevoets, O. Amstel. W. Hakkert, Amsterdam, oordracht voor hoofd van school te Haarlemmermeer Berrevoets, O. Amstel W. Hakkert, Amsterdam. Blees, te Zaandam. Wapenfeest Dinsdagmiddag was bestemd voor den personeelen wedstrijd fleuret. En zoo geschiedde cok. Afgewerkt weiden twee; afdeelingen, n.l. de eer ste afdeeling en de afd. voor korpo raals en manschappen. Ingeschreven waren respectievelijk 25 en 36 scher mers. Er werd flink gewerkt, vooral inde eerste afdeeling, waar veel bekende militaire schermers mededongen, werden somtijds mooie partijen te zien gegeven. De sierlijkheid van het schermen komt vooral bij dit wapen —defleu ret op den voorgrond. De spitse, dunne, buigzame kling eigent zich bijzonder voor elegante schermbewe- giiigen. Een vlug en kundig schermer weet dan ook met dit wapen heel wat moois te geven. Jammer echter, dat het wedstrijd- schermen wel eens ontaardt in een •stoot-uiaar-raak partij, iets wat voor het oog van een ervaren schermer een ware kwelling is. De uitslag van de middagwedstrij den was als volgt Personeele wedstrijd Afd. I. 1ste prijs kunstvoorwerp, Veiheyen, Kon. Mil. Academie te Breda2de prijs, zilv. med. Duizendstra, 3de reg. hu zaren, Den Haag 3de prijs kunst voorwerp, 'Sjerp, 7de reg. infanterie, Amsterdam4de prijs, kunstvoorw., Landa, donateur der vereeniging, Den Haag. Korporaals en Manschappen lste prijs verg. zilv. med-, J. J. Maassen, lste reg. huzaren 2de pr. zilv. med. Dellebarre, 7cTë~ reg. in fanterie, Amsterdam, 3de prijs bronz. med., C. Breyer, lste reg. huzaren, 4de prijs bronzen med. J. P. de Heus, lste reg. huzaren. Om acht uur des avonds begonnen de wedstrijden geweer met. de eerste afdeellhg. Hiervoor waren ingeschre ven 21 schermers. Dit zwaar-massieve stootwapen leent zich minder voor elegantie in houding en bewegingen dan de fleu ret, toch imponeert dit wapen wel door de krachtige aanvalsstooten en forsche verdedigingsbewegingen. In de prijsserie waren mooie oogenblik- ken. Het resultaat van den kamp was lste prijs De Jong, 5de reg. inf. Amersfoort, 2de prijs Smorenburg, lste reg. vesting-artillerie; 3de prijs Sjerp. 7de reg. infanterie, Amster dam en 4de prijs Kraay, marine, Amsterdam. De prijzen voor deze afdeeling be stonden alle uit keurige kunstvoor werpen. Onmiddellijk hierop werd aangevan gen met de 2de afdeeling geweer. Hieraan namen deel GO schermers. Om twaalf uur was deze afdeelmg nog niet beëind, zoodat de verdere series werden uitgesteld tot Woens dag. De wedstrijd werd 's avonds bijge woond door kolonel J. W. Draayer en vele officieren, alhier in garnizoen. De Tweede Wcdstrij d-d ag. Den tweeden dag vingen de scher mers weder met frisschen moed aan met de jvervolgwedstrijden degen en geweer, welke tot 4 uur duurden. In de E. S. M. 't Was Zondagmiddag tusschen Half weg en Sloterdijk. Een bejaarde juf op het bankje apart, twee heeren druk pratend over alles en nog wat en nog enkele eerzame Haarlemmers in „niet rooken". In de andere afdee ling eenige rookers. Lekker in de tram extra verwar ming en het winterzonnetje heerlijk naar binnen. En 't landschap als in gpudalles behaaglijk en rustig. Bejaarde juf van het bankje apart O. God! Allen kijken om. Een man op den weg. Wagenvodrder stopt al. Midden op den weg lag een man languit, voorover, parapluie naast zich. In de tram geholpen, deelde hij bij stukjes en brokjes mee, dat zijn doel Amsterdam was om dan voort te loopen naar Roozendaal in Noord- Brabant; de ijswind had hem op de Vaart te pakken gekregen. Toen was hij neergeslagen. Armelijk, maar knapjes was hij in de kleeren, niets landlooperig, maar geen cent meer op zak. Collecte in de tramieder wathij dankbaar. Goede raad van alle kanten. De verstandigste wasAls je niets op je kerfstok hebt, meldt je dan bij de politie, dan wordt je gebracht waar je wezen moet. Aan 't politiebureau Marnixstraat is hij „afgezet". (Haarl. Adv.bld.) J u b i 1 De weleerw. heer F. M. J. van Kers bergen, kapelaan der Parochie van den II. Jozef, zal op den 15den Fe bruari a.s. den dag hordenken, waar op hij voor 121/2 jaar als priester ge wijd werd. Zeker zal het den algemeen bemin den kapelaan op dien dag niet aan belangstelling ontbreken. Gevonden voorwerpen: Een keeehondjetwee kinderband- schoenen: een zak met zakdoekjes en een kerkboekje. F 1 os sch en melk outvreeind. Uit een melkwagen van de „Sior- kan", die onbeheerd op den Zijlweg stond, zijn ontvreemd 4 heele en 2 hal ve flesschen melk. Brandje. Dinsdagavond om half negen is een brandje gebluscht aan de achterzijde van een schutting, grenzende aaneen tuin van een perceel aan den Kleinen Houtweg. Het brandje was ontstaan doordat jongens papier hadden aangestoken. Bekeurd. De politie bekeurde een persoon wegens straatschenderij. Kantongerecht Voor het Kantongerecht werden he den enkele drankwetovertredingen behandeld. De kastelein Doets stond terecht, omdat hij in zijn tapperij aan de Schoutesteeg ster-ken drank had ver kocht beneden de 10 liter, zonder de vereischte vergunning. Uit dei behandeling dezer zaak bleek, dat deze herbergier, toen hij in de zaak kwam wel vergunning had, doch dat hij een quaestie met zijn huisheer had gehad,waardoor het zetkasteleinschap kwam te ver vallen, en hij dus geen wettelijke vergunning meer had. Het O. M. eischte 5 gulden boete of 5 dagen hechtenis. Ook de kastelein J. F. Groeneveld stond terecht voor eenzelfde overtre ding. Ook hier bleek een huisbaas- quaestie tei bestaan. Vroeger had Groeneveld, een. eigen vergunning, maar toen de z. g. noodwet kwam. had hij ze overgedaan aan zijn huis heer. Hij zou dan zetkastelein wor den. Van het zetkasteleinschap kwam evenwel niet veel. daar de winst van de zaak toch in den zak van Groene veld kwam. Daar de wet hem dus niet als zet kastelein erkent, is hij ook niet ge rechtigd om sterken drank in het klein te verknopen. De ambtenaar van het O. M., ver trouwende, dat de beklaagde ter goe der trouw gehandeld had, eischte een geringe boete, en wel 2 gulden of 2 dagen hechtenis. UITSPRAKEN. G. H. L. V., J. C. D. en G. J. D. te Haarlem, overtr. Arbeidswet, ieder 70 maal /0 50 of 70 maal 1 dag hech tenis J. A. F. te 's-Gravenhage, spoorwet, 2 of 2 dagen hecht., M. G. K. hv. H. J. K., F. L., A. v. G., wed. J. M D. en P. Z. hv. P- deG. ■te Haarlem, ovetrr. drankwet, no. 1 10 of 10 dagen hecht., no. 2 vrijge sproken, no. 3 2 of 1 dag hecht., no 4/10 of 8 dagen hecht. C. M. B-, wed. J. M., te Haarlem, J. G. H. te Blo emend a al, M. L.. .hv. J. J. de B.. L. J. F.. W. G., J.B.W., HP. B.. M. Z. hv. J. M. B., H. S., S. R, wed. A. v. B., W. J. H.. V N v. L.. J. J. S. en C. v. S. allen te Haarlem, overtr. kwet, no. 1 6 maal 1 of C maal 1 dag hecht., no. 2 5 maal 0.50 of 5 maal 1 dag hecht., no. 3 2 maal /0.50 of 2 maal 1 dag hecht., nos. 4, 5, 6, 8 en 10 ieder 1 of 1 dag hecht., no. 7, 4 maal 1 of 4 maal 1 dag hecht., no. 9 3 maal ƒ0.50 of 3 maal 1 dag hecht,, nos. 11 12, 13 en 14 ieder ƒ2 of 1 dag hecht. J. S. te IJmuiden eoi 31 anderen, openbare dronkenschap, resp. tot 7 dagen hecht., ƒ5, 2 .en ƒ1 of 3, 2 en 1 dag hecht. H V. te Haarlem .ongeoorloofd over eens anders grond loopen (verzet vonnis 7 Sept. 1904). Uitspraak 7 Sept. 1904 (ƒ5 of 3 dagen hecht.) bekrach tigd. GEMEENTERAAD. Vergadering van den Raad der ge meente Haarlem op Woensdag 18 Januari des namiddags te li uur- Voorzitter mr. Th. de Haan Hu- genholtz. Afwezig de heer Loomeijer. De heer MODOO doet opmerken, dat in de notulen van de vorige ver gadering niet vermeld is. dat de heer Kleyneuberg geen benoeming tot lid der Comm. v. Toezicht op het L. O. gewenscht heeft. De VOORZ. geeft de juistheid der opmerking toe, maar 't behoeft vol gens reglement van orde niet te wor den opgenomen. Als de Raad het ech ter wenscht.... De heer KLEIJNENBERG wenscht het niet. De heer RASCH wenscht stemming, hij acht het correct. Na nog eenige discussie wordt het voorstel in stemming gebracht en aangenomen met 16 tegen 12 stem men, de heer Kleijnenberg bleef bui ten stemming. De notulen worden nu goedge keurd. P u n t 1. Beeediging en installatie van de nieuw inkomende leden, de heeren A. van Rossum en Mr. J. H. Thiel. De VOORZ. wenscht hen geluk en beveelt de belangen der gemeente bij hen aan. Mr. Thiel neemt plaats tusschen de heeren Modoo en Hugenholtz, de heer Van Rossum naast den heer Loosjes. Punt 2. Mededeelingen en ingekomen stuk ken. Door B. en W. is aan de Raadsle den gezonden een lijst van op 1 Ja nuari 1905 aanhangig gebleven onder werpen. De heer VAN DE KAMP vraagt spoed voor invoering van het werk liedenreglement, dat nuttig ennoo- dig is en voor het in den Raad bren gen van een voorstel voor een nieuws Stads- Armen- en Ziekenhuis. De VOORZ. antwoordt, dat het werklieden-reglement zoo goed als rijp is. het andere punt is nog in be handeling. De heer HUGENHOLTZ verzoekt niet partieel, maar geheel verbete ring van kunstlicht in de scholen. De heer DE BREUK antwoordt, dat het over 3 jaar verdeeld wordt. E>e heer HUGENHOLTZ meent, dat de oogen van de kinderen daaraan niet nog 2 jaar mogen worden opge offerd. 't Betreft maar enkele honder- de guldens. Waarom kan dat niet ineens gebeuren? De VOORZ. antwoordt, dat de Raad zelf er bij de begrooting maar ƒ700 voor heeft genoteerd. Waarom als er klachten zijn, wendt men zich niet tot het gemeentebestuur. (Gelach.) De heer HUGENHOLTZ antwoordt dat hij meende, dat de zaak met die 700 geregeld was. De heer N. KRUSEMAN zegt, dat er in den ergsten nood is voorzien, in sommige lokalen kan men op don kere dagen tusschen half vier en vier uur niet zien. De onderwijzers zullen de kinderen dan wel met iets anders bejzig houden. Van oogenbederven kan geen sprake zijn. De heer SPOOR meent, dat men dit niet alleen van de lijst kan afvoe ren. Adressanten moeten antwoord hebben. De heer BIJVOET is 't hiermede eens en stelt voor, aan adressanten te antwoorden, dat daarover maat regelen zijn genomen. De heer HUGENHOLTZ is er tegen, 't staat niet op de agenda. De VOORZ. betoogt het tegendeel. De heer HUGENHOLTZ vraagt, of dan al die punten op de lijst aan de ordt zijn. Spr. meent van niet De heer VAN STYRUM meent, dat alleen een voorstel aan de orde ts, om de zaak van de lijst af te voe ren. Beter is het, dat B. en W. dit voorstel terugnemen en in een vol gende vergadering voorstellen, adres santen te antwoorden. B. en W. en de heer BIJVOET zijn het hiermee eens, de lijst wordt thans vastgesteld. De heer H. J. Heshuysen te Bloe- mendaal, adjunct-archivaris der ge meente Haarlem, vraagt wegens ge zondheidsredenen ontslag uit zijn betrekking met ingang van den lsten Januari 1905. Wordt eervol verleend met dank voor de bewezen diensten. Punt 3. Ingevolge de bepalingen in artikel 2 der verordeningen regelende het verleenen van pensioen en wachtgeld aan gemeente-ambtenaren en van pensioen aan weduwen en weezen van gemeente-ambtenaren, bieden B. en. W. den Raad opnieuw ter vast stelling aan de daarbij bedoelde sta ten A. en B. Bij het opmaken dezer staten heben B. .en W. rekening ge houden met de verschillende beslui ten door den Raad in het afgeloopen jaar genomen, deze lijst betreffende. Goedgekeurd. Punt 4. B. en W. vrageiTéen bedrag van 400 voor 't maken van openbare werken in het verlengde van de Oranjeboom straat, welke gronden behoorende bij het plan van bebouwing, vastge steld voor eenige ten oosten van den toegangsweg naar het nieuwe goede renstation gelegen terreinen bin nenkort door de gemeente in eigen dom zullen worden aanvaard. Goedgekeurd. Ongecorrigeerd. (De zitting duurt voort) Hedenavond is het ver volg van dit verslag te verkrijgen aan de volgende adressen: H. N. MUL, Kruisstraat 25. J. F. BEIJERS, Groote Houtstr. 94. B. DE MINK, Spaarnwouderstr. 73. J. DE PATER, Berckheydestraat 17. P. v. d. RAADT, Oranjeboomstr. 154. Aan onze Bureaux Zuider Buiten- Spaarne 6 en Groote Houtstraat 55. sen verklaren dat de vloot niet meer in staat was dienst te doen na het gevecht van 10 Augustus. Toen het fort Rojoesjau genomen was, werden de schepen tot zinken gebradht door het openzetten van de buitenboordskranen. HET TWEEDE ESKADER. PERIM, 18 Jan. ^Reuter). Een Rus sisch eskader van twee slagschepen, twee torpedobooten en twee schepen der vrijwillige marine passeerdehier te zes uur in den morgen naar Dji bouti. HET INTERVIEW VAN ADMIRAAL DOEBASOF PETERSBURG, 18 Jan. (Reuter). De „Russische Telegraphenagentur" meldt, dat zij van haar correspon dent te Parfijs het volgende bericht ontving „Ik heb lieden een onderhoud ge had met admiraal Doebasof, die mij mededeelde dat zijn gesprek met een medewerker van de Echo de Paris een beslist vertrouwelijk karakter had en niet mocht worden gepubli ceerd. „De admiraal betoogde de noodza kelijkheid, om een krachtige vloot te scheppen, en de Fransclre journalist meende daaruit te moeten afleiden, dat Rusland die vloot slechts kon verkrijgen na het sluiten van den vrede, en dus opnieuw den oorlog verklaren zou aan Japan. „De admiraal verklaarde ten slotte heslist, dat naar zijn meening de vrede eerst kan gesloten wonden na een Russische overwinning, en dat een gedeelte van het onderhoud vol komen onjuist was medegedeeld." FAILLISSEMENTEN Uitgesproken 's-Gravenhage. 13 Januari. W. A van Dijck, kunstschilder, te Rijswijk. Mr. A. E. Crooekewit, rechter-oomm.; curator mr. J. A. Snel. Middelburg, 13 Januari. S. de Pag- ter. landbouwer, te Serooskerke (W.). Mr. B. W. F. Kronenberg rechter- comm.curator mr. P. Dielemau. Geëindigd C. Buist, koopman in kruideniers waren, te Musselkanaal. A. J Varenkamp. (Stct.) Beurs-Noteeringen. Door bemiddeling van de firma VAN VLOTEN DE VRIES. Bi. 17181 Wh 18111. middenk. openingk. AMSTERDAMSCHE BEURS. 951/* Intregralen 50/0 Binn. Mexico Deli Mij480 Langkat Tabak56 Medan 241 Rotterdam Deli..264 Assahan Plantage46 8enembali Mij396 BibiEijbat63Vs Kon. Petr. M(j574 Moeara Enim1101/* Sumatra Palembang63 Hannover Oliebr200 Nederl. Ind. Mijnbouw123/.4 Perlak Pi tr, .1..144X/1 47 79»/m 480 .571/* 567*/* 1171/4 B.. Schibayeff Gew661/* Redjang Lebong274*/2 Soemalata54 United Slates Stee!31l/s Peruvian corp pref.41s/s cinllys Atchison TopekaS6s/t Denver Rio32>s/]e Erie3ö"/g K.C. Southern cm28 </u pref.52i/o National Railr. 2e pref.23m/i6 co mm Missouri Kansas Texas32s/ro New-YorkOniario-iI®/io Norfolk Western"i&'lw Southern Rails34"'/16 Pacific66 n/jo Union PacificH?7/» n Bonds 4*/o Conv116 Wabash pref.427/s Laatste Berichten Rock Island Now Orleans Grand Trunk Car foundry Columbia Venezuela' Dominica Japan Vorstenlanden Action Liquidatie Barge Moorman.. Koloniale Bank Russen Hope Co s consul Intern. Landsyndicaat Incomebonds Maxwell 331/s* 221/4 331»/,6 305/JO «'Vie 216/s 777/10 917/10 25 74 58 84 V* KARDINAAL RAMPOLLA. Uit Rome komt bericht dat Kardi naal Rampolla ernstig ongesteld is. Dr. J. TH. CATTIE. Heden overleed te Wageningen de heer dr. J. Th. Cattie, directeur der Rijks-tuinbouwschool aldaar. WERKSTAKING IN RUSLAND. PETERSBURG, 17 Jan. (Reuter). De werklieden van de Fransch-Rua- sische fabriek, de vroegere Bairdsche fabriek legden den arbeid neder. Een deputatie der werklieden stelde aan de directie dezelfde eischea als door de werklieden der Poetilof-fa- briek waren gesteld. Op morgen is een algemeene bij eenkomst der werklieden belegd. He denavond wreden twee druk bezochte bijeenkomsten der werklieden van de Poetilof-fabriek gehouden de werk liedenverenigingen der exploitatie werkplaatsen van den Warschau- spoorweg, der Ahoechowsche mijn werken en van het arsenaal zonden vertegenwoordigers daarheen. De marktplaatsen aan de haven blijven morgen op last edr autoritei ten gesloten. Ongeregeldheden had den niet plaats. De politie neemt een afwachtende houding aan. Aan den priester Gapon, die do beweging leidt, en de vertegenwoordigers dor werk lieden is door den politie-commissa- ris de verzekering gegeven dat zij niet lastig zullen worden gevallen. prior lappen North Western lappen... 30% 41V, 117/, 861/* 3- - 397/, 29 54l/« 233/, 32 411/2 34»/i 663/, 211/4 357/a _3Vs 333/8 30 »/8 211/* 77 911/. 247/8 107/g 17 V* Burgerlijke Stand j ONDERTROUWD 18 Januari. D. Baas en E. Schreiu- I dors. A. M. Holster en M. C. Man- tje. - F. A. Lucas en M. C. v. Looij. G. Baruch en B. C. v. Zonneveld, jA. Wijtkamp en E. Honsbeek. j GETROUWD 18 Januari. P. Rijbroek en A. M Jansen. G. Smit en A. M. van Bockhooven. j BEVALLEN 17 Januari. E. v. d. Spoel—Hooning, 1. A. RondeSmal, d. M. Lei- singMudde, z. 18 Januari. A. C. i Weijersv. Emmerik, z. L. E. Mo lenkampGroos, d. I OVERLEDEN I 16 Januari. J. J. Leunings, 87 j.,Kl. Heiligland. M. v. d. Wiel, 18 j.. Spoorwegstraat. 17 Januari. Q. v. d. Linden. 16 m., z., Hagestraat. - S. P. H. Hoe vers, 48 j., Ripperdastr. 18 Januari. A. E. PhilippoDe j Zwaan. 37 j., W. Heerenst. 377e Staatsloterij. TREKKING VAN 18 JAN. 1906. 5e KLASSE 3e LIJST. No. 6361 ƒ100.000. No 19335 ƒ1000 No. 17905 400. Nos. 1689 6165 6179 9279 14504 16917 en 20212 ieder ƒ200. Nos. 1272 2447 2547 4320 4748 5868 8368 12786 13382 16677 en 19105 ƒ100. PRIJZEN VAN 70. 9 2394 5279 7708 11199 14624 18398 41 2592 5414 7892 11488 14688 18445 331 2754 5427 8055 11583 14913 18678 489 2825 5601 8068 11854 15197 1S832 498 2839 5602 8185 11947 15299 18954 538 3138 5688 8308 12365 15370 18997 576 3188 5730 8442 12385 15679 19017 665 3366 5765 8452 12558 15847 19132 729 3534 5938 8802 12619 15949 19110 919 3595 6070 8860 12644 15979 19192 1075 3614 6131 8922 12719 16028 19284 1128 3710 6204 9167 12824 16110 19321 1131 3773 6368 9228 12892 16193 19008 1142 3968 6376 9233 13144 16240 19609 1168 3991 6390 9442 13389 16694 19649 1300 4048 6632 9520 13478 16722 19751 1341 4131 6703 10092 13509 17013 19806 1372 4263 6801 10380 13771 17105 20229 1481 4325 6840 10504 13947 17127 20259 1532 4334 7004 10594 13988 17181 20572 1873 4504 7029 10699 14095 17611 20695 1932 4568 7148 10740 14219 17637 20764 1957 4906 7164 10765 14308 17726 20831 2138 5037 7378 10885 14213 18078 20851 2344 5219 7691 10964 14456 18136 20933 Op onderstaande nummers zijn geen prijzen gevallen. 12 3370 6221 9084 11814 15303 18104 29 3394 6275 9169 11916 15311 18122 126 3457 6287 9179 11923 15316 18123 157 3461 6349 9225 11941 15328 18171 183 3467 6350 9231 11981 15380 18191 262 3490 6365 9234 11985 15479 18240 292 3511 6380 9270 11993 15484 18254 300 3597 6426 9342 12090 15564 18258 346 3629 6458 9384 12112 15584 18317 379 3731 6475 9440 12202 15617 18332 409 3810 6487 9470 12214 15767 18333 450 3825 6545 9551 12224 15798 18336 484 3849 6601 9558 12445 15812 18402 497 3867 6675 9575 12451 16073 18428 618 3966 6731 9657 12570 16074 18430 626 3978 6740 9768 12626 16191 18459 630 4024 6798 9769 12657 16151 18480 644 4036 6851 9799 12798 16218 18583 731 4100 6875 9877 12800 16282 18584 793 4134 689S 9890 12809 16302 18660 S78 4174 6899 9891 12940 16338 18670 946 4224 6900 10012 12962 16350 18688 983 4308 6953 10015 12998 16441 18947 1027 4314 7085 10071 13065 16491 18S94 1072 4394 7202 10110 13102 16493 1890S 1093 4400 7242 10112 13122 16519 19034 1097 4421 7268 10123 13134 16535 19091 1191 4447 7288 10126 13193 16659 19104 1261 4462 7297 10157 13209 16704 19153 1279 4503 7312 10204 13219 16720 19161 1332 4512 7314 10292 13285 16724 19208 1451 4587 7328 10322 13325 16734 19239 1662 4639 7383 10378 13419 16750 19415 1697 4650 7434 10389 13426 16933 19466 1837 4703 7445 10417 13429 17098 19526 1940 4707 7451 10420 13524 17122 19558 1965 4753 7603 10460 13557 17138 19648 1990 4780 7619 10468 13642 17191 19653 1995 4854 7689 10471 13643 17217 19654 2022 4936 7743 10500 13663 17231 19687 2111 5031 7744 10534 13764 17261 19699 2124 5130 7772 10561 13788 17372 19711 2125 5155 7782 10641 13869 17402 19958 2135 5195 7786 10648 13915 17414 19970 2178 5203 7806 10689 13952 17425 20027 2183 5225 7820 10711 13976 17493 20074 •2264 5229 7822 10731 13995 17515 20141 22S0 5232 7896 10761 14054 17538 20172 2289 5244 7987 10785 14109 17606 20208 2299 5246 8025 10852 14140 17614 20220 2378 5268 8040 10868 14314 17676 20227 2427 5311 8046 10874 14361 17687 20252 2439 5382 8060 10905 14394 17707 20299 2491 5417 8071 10920 14436 17731 20385 2527 5454 8105 11022 14444 17736 20427 2565 5466 8109 U049 14629 17745 20451 2590 5486 8137 11068 14689 17771 20455 2643 5511 8153 11204 14705 17772 20476 2674 5553 8225 11242 14723 17780 20486 2760 5664 8239 11263 14733 17799 20491 2784 5691 8260 11432 14768 17838 20521 2810 5792 8319 11494 14785 17841 20591 2820 5802 8328 11609 14812 17862 20634 2869 5818 8330 11631 14900 17909 20636 2870 5857 8359 11645 15089 17935 20643 2912 5893 8372 11666 15110 17932 20670 2919 5991 8390 11694 15118 17960 20755 2952 5993 8645 11702 15134 17988 20758 3022 6016 8797 11750 15142 18022 20892 3025 6052 8822 11757 15171 18033 20936 3053 6086 8883 11771 15222 18074 20974 3354 6096 8960 11809 15256 18076 Marktnieuws Haarlem, 18 Januari 1905. Op de heden alhier gehouden vee markt waren aangevoerd3 koeien, 18021019 nuchtere kalveren, f 8-/12. Stoomvaartberichten De Oorlog in het OostenHet stoomschip Merapi, van Java naar Rotterdam, arriveerde 16 Jan. te HET PORT-ARTHUR-ESKADER LONDEN, 18 Jan. (Reuter). De Times verneemt uit Port-Arthur, dat bij een onderzoek van de oorlogs schepen in de haven gebleken is, dat de Peresviet, de Poltava, de Pallada en de Bay an met groote kosten en moeiten kunnen gered worden. De Retvisan is hopeloos verloren; het lot van de Pobieda is twijfelach tig. De Sebastopol is gezonken in water van 150 roet diepte. De Rus- Suez. Het stoomschip Koning Willem II, van Amsterdam naar Batavia, arri veerde 16 Jan. te Port Said. Het stoomschip Merapi. van Java naar Rotterdam, A-ertrok 17 Januari van Port Said. Het st. Malang, van Java naar Rot terdam, arriveerde 17 Jan. te Liver pool. Het st. Gedé, \-an Java naar Rot terdam, passeerde 17 Jan. Point de Galle. Het st. Sloterdijk arriveerde van- nacht, van New-York, te Rotterdam. Officieele Berichten KENNISGEVING. Burgemeester en Wethouders van Haarlem brengen ingevolge art. 12 der wet van 28 Juni 1881 (Stbl. No. 97), zooals zij gewijzigd is bij de wet van 12 October 1904 (Stbl. No. 230), ter openbare kennis, dat zijn ingeko men verzoekschriften van L. A. Tee- lenius Kruijfchoff om vergunning, in gevolge art. 1 dier wet, tot het ver- ikoopen van sterken drank in het klein voor gebruik ter plaatse van verkoop alleen aan logeergasten in de gelagkamer van het perceel aan de Botermarkt No. 14 en van N. Terstal Jzny om verlof, ingevolge art. 34 dier wet, tot het verkoopen van alcohol houdenden drank, anderen dan sterken drank voor gebruik ter plaat se Aran verkoop in den winkel van het perceel aan de Maarten van Heemskerkstraat No. 67zwart. Haarlem, 17 Januari 1905. Burg. en Weth. voornoemd, DE HAAN HUGENHOLTZ, l.-B. De Secretaris, PIJNACKER

Haarlem's Dagblad | 1905 | | pagina 3