GemeiMMe lans Jongen $111 ids- Advertentiën. Kamermeisje, GEVRAAGD Costuumvak. Bekwame Kenkesmeid Gevraagd Gevraagd Banketbakkerij Gevraagd TE HUUR Te Kóópi Letteren en Kunst SARAH. DE ONVERMOEIBARE. Sarah Bernhardt is opnieuw ver trokken voor een groote tournée door Italië. Zwitserland, Duitschland en Belgie. Daarna gaat zij een paar we ken te Londen spelen, vervolgens in Engelsche provinciesteden, om zich eind Juli in te schepen naar Zuid- Am erika. ALEX. FAASSEN TE DELFT. Bij de voorstelling Donderdagavond te Delft van Maskerade het stuk, waarmede Faassen te Rotterdam zijn 40-jarige tooneelloopbaan herdacht hebben de abonné's van eersten en tweeden rang Faassen gehuldigd, door aanbieding van een geschenk, bestaande in eene pendule met cou pes van blauw Delftsch aardewerk, uit de fabriek van Joost Thooft en Labouchère, benevens een krans. De heer M. A. C. Hartman, secre taris van de afd. Delft van het Ne der!. Tooneelverbond, herdacht het kunstgenot .door Faassen in zijne verschillende créatiën geschonken en deed uitkomen, dat de abonné's be hoefte hadden van hunne waardee ring van dat genot een zichtbaar blijk te geven. Namens het Delftsch Studenten corps werd een groote krans over handigd. De luitenant Albert Vogel bood, als kunstbroeder, een bloemgeschenk aan terwijl de abonné's van derden en vierden rang hulde brachten, mede door een krans. Alee:. Faassön zeide verrast te zijn door deze ovatieHij wast wel, dat zijn trouwe Del vena ars hem goed ge zind waren, en dat hij op hunne sym pathie altijd kon rekenen, maar dat zij hem dezen avond onvergetelijk zouden maken, daarop had hij niet durven rekenen. Hij dankte duizend maal. Drie-, viermalen moest de gordijn omhoog, om Faassen gelegenheid te geven te danken voor het aanhou dend applaus. Uit de Omstreken HEEMSTEDE. Uit den Heemst eedsehen Gemeente raad. Donderdagavond werd. te Heem stede een vergadering van den ge meenteraad gehouden. Afwezig waren de heeren Van Merlen en Roozen. De Voorzitter las, na voorlezing en goedkeuring der notulen een brief voor, van den Van Merlen waarin deze verklaarde, wegens ziekelijken toestand en hoogen leeftijd, te bedan ken voor het lidmaatschap van den Raad. De voorzitter zeide hierop, dat dit besluit de Raadsleden, evenals het hem zelf deed, met leedwezen zal vervullen. Toen de heer Van Merlen nog gezond was, was hij een man, die het belang der gemeente steeds voorstond en medewerkte om maatre gelen te nemen voor den bloei van Heemstede. Ook als groot grondeige naar was Jhr. van Merlen iemand, in wien de gemeente, wanneer zij met hem in aanraking kwam, steeds een gewillig mensch vond. Hoewel men in het gen om eat besduit moeit berusten, sprak de voorzitter den wensch uit, dat het aftredende lid. weder van zijn ziekte moge herstellen en hoopte ver der 'dat de heer Van M>erlen als par ticulier steeds mede zal willen werken in het belaaig der gemeente. Ook de heer Roozen, die in Juni af moet treden wensoht niet meer voor het lidmaatschap van den Raad in aanmerking te komen. De voorzit ter wilde echter een zitting afwach ten, waarin de heer Roozen aanwe zig zal zijn om hem een woord van afscheid toe te spreken. Aan de orde kwamen nu eenige wijzigingen van de bouw- en woning' verordening, naar aanleiding van eenige opmerkingen van Ged. Staten. B. en W. stelden nu wijziging voor van een aantal artikelen, welke ver anderingen alle werden goedgekeurd. Besloten werd nu om aan de wedu we Jansen, voormalige schoonmaak ster der openbare lagere school een wekelijksehe toelage te verleenen van f 2 per week. Het bestek van het eenjarig onderhoud der Gemeentewer ken, waarvoor op de begrooting f2000 is uitgetrokken, werd eveneens goedgekeurd. Vervolgens kwam in behandeling een voorstel tot beharding der Prin senlaan. Hierover was reeds vaak ge sproken, nu wilde B. en W. de zaak flink aanpakken en in eigen beheer den weg successievelijk verbeteren. De heer Hokker was bang voor de groote kosten. De Voorzitter meende echter, dat men, wanneer men slechts hier ®n daar tot verbetering overging, op den duur minder goed zou werken. Het voorstel van B. en W. werd ver volgens met algemeene stemmen aan genomen. Omtrent een voorstel tot beschik baarstelling van gelden vooreen stel selmatig woningonderzoek werd be sloten hiervoor 300 uit te trekken. Met het oog op een mogelijk op te richten gasfabriek werd besloten de voorgestelde bestratingswerken dit ia&r nog niet uit te voeren. Hierna werden benoemd de voorzit ters en leden der stembureaux voor de Tweede Kamer en -den Gemeente- faal Benoemd werden voor het stem bureau voor de Tweede Kamer de hee- fen Mr. D. E. van Lennep (voorzitter), Van Honten en Beelon. Als plaatsvervangers werden geko- fsn de heeren Van der Horst (plaats en-, voorz.) Peeperkorn en Van der Weiden. Voor het stembureau werden geko- de heeren Mr. D. E. van Lennep (voorzitter) Hoeker, Wickevoort Crom- 'Aolin en Peeperkorn. Als plaatsvervangers de heeren Van der Horst (plaatsverv. voorz.), Van der Eiken, Van Houten en Van don Berg. De stemming en herstemming voor de Tweede Kamer zal plaats hebben op 16 en 28 Juni, die voor den Ge meenteraad zal door B. en W. wor den vastgesteld. Omtrent een drietal ingekomen re clames tegen de schatting van het vergunningsrecht werd besloten dteze reclames in een volgende vergadering te behandelen. Mededeeling weid. verder gedaan, dat in de gemeente in den loop van dit jaar een interlocaal kantoor zal gevestigd worden. i Nadat de voorzitter nog den heer Van Wickevöort Crommelin had dank 1 gezegd, voor de schenking van een 24-tal conifeeren voor de begraaf plaats, weid de vergadering gesloten. Zoo mogelijk in den loop van dit jaar zal alhier een interlocaal Rijks- telefoonbureel worden gevestigd. In de Donderdagavond alhier in het koffiehuis „LandzicSTt" gehouden openbare verkooping ten overstaan van notaris Mr. C. J. Boerlage van een dubbel burgerwoonhuis, gelegen aan den Binnenweg, alsmede den op stal van een ruimen timmermans winkel met bergplaats, is kooper ge worden de lieer W. Dolleman voor de som van /5200. BEVERWIJK. In de laatstverschenen Staatscou rant zijn opgenomen de statuten van de vereeniging voor wijkverpleging te Beverwijk en Wijk aan Zee en Duin, gevestigd te Beverwijk. Het doel dezer vereeniging is a. zieken en gewonden hulp te verleenen in eigen woning. De middelen om tot dit doel te ge raken bestaan in het. doen bezoeken en verplegen dier zieken en gewon- den door gediplomeerde verpleeg- sters. Deze hulp zal alleen van dien aard mogen zijn, dat eene verpleeg- 1 ster meerdere patiënten op één dag 1 zal kunnen bezoeken b. het verstrekken van versterkende middelen aan on- en minvermogende zieken, gewonden, herstellenden en kraamvrouwen. HAARLEMMERMEER. 1 Vergadering van den Gemeenteraad van Haarlemmermeer op Dinsdag den 27 April j.l. des voormiddags te 10J uur ten Raadhui-ze. i Tegenwoordig 15 leden (er zijn 2 va catures). Voorzitter de heer J. W. Lantzeiudorffer, burgemeester. De-voorzitter opent de vergadering met gebed. Ie. Wordt aangeboden het gemeen te-verslag en het veerslag omtrent het armwezen in deze 'gemeente, dienst 1904 (voor kennisgeving.) 2e. Wordt gewijzigd 'de begrooting van het Armbestuur over 1904 tot een bedrag- van 100 (af- en overschrij ving). 3e. De voorzitter deelt mede, dat is ingekomen een adres van P. van Saaze, om grond te koopen. Na eenige discussiën wordt besloten op dat verzoek afwijzend te beschik ken, doch adressant te berichten, «en nieuw adres in te dienen. 4e. Wordt gewijzigd het reglement voor de scholen in deze gemeente. 5e Wordt benoemd a. met ingang van 1 Mei a.s. tot onderwijzeres aan school 5, mej. B. A. Ch. Hissink te Haarlem b. met ingang van 1 Mei a.s. tot onderwijzeres aan school 9, mej. M. G. G. Roos te Haarlem. 6. Na eenige discussiën wordt be sloten de benoeming van leden der Schoolcommissie aan te houden "tot eene volgen/de vergadering. 7e. Wondt onderzocht de geloofs brieven van den heer K. Kistemaker, nieuw benoemd lid van den Raad. De Commissie daarmede belast, doet bij monde van den Voorzitter mededeeling, dat geene bezwaren zijn gerezen aangaande de geloofsbrieven van den heer K. Kistemaker. Wordt overeenkomstig besloten. 8e. De Voorzitter (deelt mede a. dat is ingekomen een adres van den heer J. G. Timmermans waarbij hij mededeelt zijn genomen ontslag als lid van den Raad en als Ambte naar van den Burgerlijken Stand, wegens vertrek uit de gemeente. b. een adres van de Wed. N. van Leeuwen, om hooger pensioen. Wordt besloten dat adres tot eene volgende vergadering aan te hooiden. c. een adres van den Ned. Herv. Kerke ra ad te Haarlemmermeer om- itrent tijdelijke sluiting der herbergen op Zondag. Wordt afwijzend beschikt op dat t adres, daar geene bepalingen bij de j Drankwet gesteld zijn, om hieraan te voldoen. 9e. Wordt gunstig beschikt op het adres van J. van Arkel, omtrent het leggen van een steen op een koopgraf. 10e. Wordt besloten tot het aankoo- pen van rijwielen voor ieder der veld wachters. 11e. Wordt besloten tot het plaatsen van eenige Amerikaansche banken in de scholen 4 en 7. 12e. Na aanwijzing der stemlokalen en benoeming der leden van de 10 stembureaux, wordt de vergadering gesloten. HALFWEG. Blijkens de thans verschenen zo merdienstregeling wordt het aantal stoptreinen aan dit station toch niet zoodanig verminderd als het ont werp aangaf. Van de richting Am sterdam vervallen er 5, van Haarlem 2de laatste van heide richtingen stoppen lrier reeds voor 10 uur. tegen 12 uur 7 en 11 uur 15 trams. SLOTEN. Op de gisteren gehouden voorjaars- veemarkt waren aangevoerd 80 run deren bij vluggen handel liepen de prijzen tot hoogstens ƒ240. VELSEN. Dinsdag zal in de Raadszitting be handeld worden een concessie-aan vraag tot exploitatie van een steen- kolengasfabriek. Gemengd Nieuws HET WERELDCONGRES DER VER BONDEN VAN CHRISTELIJKE JONGELINGEN. De Parijsche correspondent van het Alg. Hbld. schrijft daarover onder meer Woensdagmiddag is in de „Gale ries de la Gharité" alhier het zestien de wereldcongres geopend der Chris telijke Jongelingen. Het is tevens een halve-eeuwfeest, dat gevierd wordt, want het was in Augustus 1855, dat op initiatief der Fransche „Unions Crétienues" ter gelegenheid van de Parijsche Wereldtentoonstelling van dat ja ai- een honderdtal afgevaardig den van zustervereenigingen een We- reldverbond sloten. De zetel van dat verbond is de klassieke stad der her vorming Genève. 1 Het moet dadelijk opgemerkt, dat, als zooveel anders, de Christelijke jongeling in Frankrijk een ander we zen is dan in Engeland of Nederland. Hoewel óók religieus, is de Union Ghrétieime hier toch méér sociaal aangelegd. Haar gebouw in de rue Trévise, in 't hartje der boulevards, met bad- en biljartkamers, met lees- inrichting enz., is er op gemaakt ,,de jeugd van de straat te houden" en het bestuur der vereeniging let niet sterk op de gezindte. De Engelschen bijvmet wie ik sprak, waren vóór alles strenge, en meestal dweepende geloovigen. Het gebouw, waarin de vergade ring geopend werd, is geheel wit van binnen. Het heeft den vorm van een kerk met schip en Feuken en gale rijen boven en staat midden in het luxueuse Etoile-kwartier, waar zeker een groot deel van de dames woont, die in deze stichting nu en dan bare weldadigheidsbazars organiseer en. j Het inwendige is streng-critisch be schouwd niet zeer aesthetisch, maar de Parijsche „Union Chrétienne" had met gierlandes van groen papier en vlaggen-tropheeën eenige vrooiijfeheid trachten aan te brengen. Op een hor des geheel vóór in de zaal zaten om j het vporloopig bestuur heen vele le den van het wereldcomité, vo. avoor Nederland jlir. E. Sillem uit Amster dam. Rechts naast den president ze- tolde prins Oscar Bernadotte van Zweden, van wien men opmerkte, dat hij eene sterke gelijkenis vertoonde met wijlen Koning Willem III. Links graaf Bernstorff van Berlijn. Vender o. a. uit Engelsch-Indië prof. dr. Sat- fhianaidhan van Royapettah, de heer lbuika heel uit Japan gekomen, en zelfs een bisschop van IJsland. In de I zaal ontdekte ik eenige Mongoolsche typen en ook een neger, die met be wondering en respect om zich heen keek. i Nadat de eerste begroetingen voor- bij waren, gaf icüë voorloopige presi dent het woord aan den bekenden Franschen predikant Lachenet, en 'daarna aan den Deen den heer Ch. Hahn, waarna de (tot leider der ver gadering gekozen graaf De Pourtalèz sprak. j Vóór de pauze was een. ealegram i van Prins Hendiak uit het Loo ge- arrive er d, aan het Congres gericht, en aldus luidende: „Ontvang de ver zekering van mijne levendige sym- pathïe. Mogen de verbonden van Christelijke Jongelingen bloeien en 'overal hun gelukkigen en heilzamen invloed verspreiden. Dat de Heer uwen arbeid zegene. Hendrik, prins der Nederlanden, Beschermheer der Verbonden van Christelijke Jongelin gen in Holland. Nadat dit telegram onder luidön bijval was voorgelezen en uit het Fransch vertaald in 't Duitsch en En gelse h, stelde de president voor aan het telegram van dankbetuiging in den vorm van een lichte toespeling een woord van hulde toe te voegen aan „de gracieuse koningin Wilhel- mina". Deze woorden werden meteen ware explosie van enthousiasme door de Nederlandsche groep begroet. ELECTRISCHE OMGEVING. De mate van .droogte van den damp kring is van grooten invloed op de uitstraling van electriciteitvan electrische verschijnselen verneemt men dan ook het meest in landen met een bijzonder droog klimaat. Er is wellicht geen land, waar deze verschijnselen zoo vreemdsoortig zijn als in den staat Manitoba. De lucht is daar het geheele- jaar door arm aan waterdamp, 's winters vooral is de lucht er zoo droog, dat met elec triciteit verzadigde lichamen hun la ding slechts zeer langzaam verliezen, daar de droge lucht de electriciteit zeer slecht geleidt. En vooral bij he vige koude kunnen door wrijving, de zeldzaamste electrische ontladingen volgen. Het schuiven van den voet over het vloerkleed geeft een schok, het aanraken van een ijzeren voor werp doet een vonk ontstaan. In een danszaal te Winepeg moest men met dansen ophouden, wegens den last, dien men ondervond van de vaak krachtige electrische ontladin gen. Trouwens, de toebereidselen voor dit bal boden reeds "eigenaardige moeilijkheden, daar het haar-opma- ken veel last veroorzaakte als men met den kam door het haar ging spatten er honderden vonkjes uit en elk haar ging redhtop staan. Maar het sterkst bleek deze electri sche oververzadigdheid bij iemand, die geen lucifers bij zich had en toch het gas wilde aanstekenhij streek eenige malen flink met zijn voet over den grond, hield een ringer boven dsn gasarm én de overspringende vonk stak het gas aan... MINISTER ROUVIER. Uit Parijs wordt gemeld, dat het zeer de aandacht heeft getrokken, dat minister-president Rouvier niet met president Loubet naar Bordeaux is gegaan om daar bij .de onthulling van het gedenkteeken voor Gambetta te genwoordig te zijn. Men vindt 't des te vreemder, daar Rouvier de vriend en medewerker van Gambetta was. Van officieele zij de wordt gezegd, dat hij teParijs bleef wijl hij tengevolge der laatste kamer debatten te vermoeid was om opreis te gaan, maar niet weinigen wagen de veronderstelling, dat hij thuis is geheven om Delcassé te steunen bij de stappen, welke deze inzake de Ma- rokko-kwestie denkt te doen. De mi- nistors hebben zich weJ solidair ver klaard met Delcassé, maar zijn toch niet meer geneigd hem blindelings te vertrouwen. Volgens den Parijsdhen correspon dent is men het er te Parijs over eens, dat men Delcassé op den duur niet met debuitenlandsche aangele genheden van Frankrijk kan blijven belasten. Bourgeois zou binnenkort zijn opvolger worden. HUWELIJK VAN DEN DU1TSCHEN KROONPRINS. De gemeenteraad van Berlijn heeft een bedrag van 130.000 mark beschik baar gesteld tot versiering der stad hij gelegenheid van het huwelijk van den Duitschen kroonprins. DE VERMOORDE ATTACHé'S. Men herinnex-t zich de geheimzinn'- ge verdwijning van den Duitschen en van den Franschen militairen attaché de heeren ridder Von Gilgenheimb en do Cuvervüle, bij de bezetting van Port-Arthur na het verlaten der ves ting. Thans is op eigenaardige wijze de misdaad aan het licht gebracht, waardoor dii© heeren het leven ver loren. Kort geleden werd bij de firma C. Zimmermann Co., te Chifoe, een betalingsorder gepresenteerd voor de overvaart van Port-Arthur naar Chi foe en door beide officieren onder teekend. Natuurlijk werden de bren gers onmiddellijk aangehouden, en al waren zij zeiven niet de schuldigen, op hunne aanwijzing konden in een naburig dorp de opvarenden van da jonk, aan boord waarvan de heeren zich ingescheept hadden, worden op gepakt. Na een lang verhoor moesten zij ten slotte door de mand vallen. Hunne bekentenis komit op het vol gende neer Eenigen tijd nadat zij de Pigeon-1 baai verlaten hadden, kwam er zulk een storm opzetten, dat de beman ning weigerde verder te varen en wilde terugkeeren de officieren had den tegen dat voornemen krachtig geprotesteerd, en het was van woor den tot daden gekomen. De officie- ïien en een burger werden, door de vijf opvarenden van de jonk over weldigd en over boord geworpen. De nalatenschap werd onder de moor denaars verdeeld. De broeder van ridder Von Gilgen heimb is naar Chifoe gei'eisd om na sporingen naar zijn broeder te doen, doch bij zijn aankomst te Chifoe wa ren de moordenaars reeds voor de rechtbank geweest en gevonnist, zoo dat verder onderzoek overbodig was. STöSSEL VOOR DEN KRIJGSRAAD. De „New-Yox'k Herald" heeft be richt ontvangen, dat de zaak van generaal Stössel zeer ernstig staat. Binnenkort zal de krijgsraad vonnis vellen en hij zal zeer waarschijnlijk schuldig verklaard worden aan het zonder noodzakelijkheid overgeven van de vesting Port-Arthur aan den vijand. Men spreekt er zelfs over, dat hij ter dood veroordeeld zal wor den. Het blijkt na kennismaking met de bijzonderheden, dat Stössel's rap porten zeer onjuist waren wellicht is hij door zijn ondergeschikten ook in menig opzicht bedrogen. Het offi cieel rapport van Japan constateert de aanwezigheid bij de overname van een paar duizend paarden 528 kanon nen met 206,743 granaten, 36,589 ge wei-en met 5,436,240 pakken patro nen prorisiën 1,475,000 pond meel, 123,000 pond tarwe, 23,333 pond maïs, 1.0Ó0.000 pond brood. 58,000 pond vleesch in blik, 590,000 pond zout en 33,300 pond suiker. Zeker was deves ting dus nog niet uitgehongerd, daar er slechts 41.645 mensch en in waren. Kerk en School ACADEMISCHE EXAMENS. Aan de Hoogeschool to Gent zijn gepromoveerd tot doctor in de ge neeskunde mej. Ina Hoekstra, arts te Heex-enveen, en de heei- K. A. Hoekstra arts te Leeuwarden. TOEGELATEN. De heer A. J. P. van den Broek, arts, prosector aan liet Anatomisch Laboratorium aan do Universiteit te Amsterdam, is toegelaten tot privaat docent in de ontleedkunde aan de; Amstei-damsche Universiteit. Telegrammen NIEUWE RUSSISCHE SCHEPEN. LONDEN, 28 April. (Reuter). De ..Daily Mail" verneemt uit New-York, dat volgens een telegram uit Peters- burg tusschen den heer Schwab en de Russische admiraliteit onderhan delingen gevoerd zijn, die geleid heb ben tot een overeenkomst voor het aanbouwen van verschillende 16000 tons slagschepen, van een bijzonder type, die „de wereld zullen onïzet- teai." [Zooals bekend is staat de heer Schwab, die vroeger president van de Steel trust geweest is, thans aan het hoofd van do Bethlehem Steel Corpo ration. die de opvolgster is van de United States Shipbuilding Companv. Red. ..Hbld."] RUSSISCHE VLOOT. PENANG, 28 April. (Reuter). Het stoomschip „Catherine Apear" pas seerde gisternacht zestig mijlen ten zuiden van Penang twee eskaders, respectievelijk van 8 en 7 oorlogs: schepen, die koers zetten naar Singa pore^ Laatste berichten TWEEDE KAMER. Ingekomen is een ontwerp tot bet verleenen eener Rijksbijdrage voor de Carnegie-stichting. De behandeling d©r onderwijsnovelle werd voortgezet. Ingezonden Van ingezonden stukken, ge plaatst of niet geplaatst, wordt de copy den inzender niet terug gegeven. Voor den inhoud dezer rubriek stelt de Redactie zich niet aan sprakelijk. Aan de Redactie van Haarlem's Dagblad. Beleefd verzoek ik U onderstaand in Uw blad op te nemen. Naar aanleiding van het bericht in Uw blad van Woensdag 26 April j.l. als zou de Vereeniging tot verhooging van 's Lands Weerbaarheid „Voor Vaderland en Koning" op den 2den Paaschdag eene velddienstoefening hebben gehouden in Aerdenhout, kan ik U mededeelen, dat dit bericht on juist is. Wel was het plan, dat de Vereeniging „V. V.en K." met de Ver eeniging ..Bataaf' en Bloemendaalsch Commando eene oefening zouden houden in Aerdenhout. maar op het oogenblik, dat ..Bataaf" zich gereed maakte tot uitrukken, kwam er eene boodschap van V. V. en K„ dat zij door gebrek aan deelnemers was in gerukt. Aldus heeft de Vereeniging „V. V. en K." door de lakschheid van het grootste deel harer leden een nuttige oefening verloren moeten la ten gaan. Het ligt echter niet in mijn bedoeling het Bestuur, de leiders of de weinige leden van ..V. V. en K." die opgekomen waren en die hun plicht, van lid zijn eener Vereeniging begrijpen, eenig verwijt te makenj want zij hebben hun best gedaan dë oefening te doen plaats hebben. „Bataaf" heeft toen eene oefening gehouden in kaartlezen, welke te twaalf uur eindigde. J. B. W. D. DE GRAAFF, Secretaris ..Bataaf". Burgerlijke Stand Getrouwd 28 April Mr. G. H. J. v. d. Meulen en A. J. C. de Graaf. Bevallen26 April A. C. v. Dooren- maalenFictoor d. J. H. E. M. Lootsv. Cooth z. M. Bolleurs Snel d. Overleden 26 April J. A. Kaars, 54 j., Donkere Spaaa*ne. 28 April W. Engelaar 69 j. M. v. Heemskerkstr. 27 April J. Weers 22 j., Bi-ouwerstr. J. M. Engeman 27 j., Begijnhof. Officieele berichten HINDERWET. Bui-gdmeester en Wethouders van Haarlem, Gelet op -art. 8 der Hinderwet Doen te weten, dat bij hunne be schikking van heden hunne beslis sing op het vèi-zoekschrift van W. Dalebout, om vergunning tot oprich ting van eene bakkerij in het perceel aan den zijweg van den Zijlweg No. 4 Kad. Sectie A No. 2134, is ver daagd voor den tijd van vier weken. Haarlem, 27 April 1905. Burg. en Weth. voornoemd, DE HAAN HUGENHOLTZ, l.-B. De Secretaris, PIJNACKER. Stoomvaartberichten Het stoomschip Salak, van Rotter dam naar Java, vertrok 27 April van Marseille. Het stoomschip Prins Hendirik, van Amsterdam naar Batavia, an-iveerde 27 April te Sabang. Het stoomschip Prins Willem II, van Paramaribo naar Amsterdam, ar riveerde 27 April, des voormiddags te 3 nur, te Havre. Het stoomschip Prins Willem V ver trok 26 April van New-York naar West-Indië. Het stoomschip Solo, van Java naar Rotterdam, passeerde 27 April Pe- rim. Het st. Goentoer. van Java naar Rotterdam, arriveerde 27 April te Marseille en zette de reis voort. gevraagd tegen 1 of 15 Mei. Loon 12 p. maand en verval. AdresHotel Velseroord, Santpoort. R.-K. DIENSTBODE, voor noodhulp of vast. Zich persoonlijk aan te melden Rolhuizen 2, Haarlem. EENE JUFFROUW uit den netten burgerstand, zag zich gaarne GEPLAATST als Huishoudster bij een eenig Heer, of Weduwn. met of zonder kinderen. Br., No. 7646, bur. v. d. Blad. GEVRAAGD: een NETTE LEER LING en AANKOMENDE LEERLING. Oranjestraat 86. DIENSTBODE Mevrouw G. v. VELSEN—IWES, Zijlweg 251, (3de huis voorbij 't Haan tje) VRAAGT zoo spoedig mogelijk EEN NETTE DIENSTBODE als Keu kenmeid (liefst R.-K.) Een biedt zich aanvoor noodhulp o4 voor vast. Brieven onder No. 765* Bur. Haarl. Dagblad. Mevrouw AVIS—PRILLEVITZ, te W ormerveer, VRAAGT tegen 15 Juni eon flinke Keuken-Werkmeid ook kunnende strijken. Wasch bui tenshuis. Loon ƒ2 p. w. TERSTOND GEVRAAGDeen Dienstbode boven de 20 jaar. P. G., goed kun nende werken en koken. Loon 120 en waschgeld 26, v. g. g. v. Zich aan te meiden 's avonds na 8 uurDuvenvoordestraat 12. GEVRAAGD. Barteljorisstraat 44. ER BIEDT ZICH AAN een MACHINIST ook genegen om als STOKER in dienst te treden, bekend mot alle voorkomen de werkzaamhedenonverschillig waar. Zeer goede getuigen. Hoog loon geen vereischte. Br., No. 7647, bur. v. d. Blad. EEN FATSOENLIJK WERKMAN goed bekend met tuinwerk. Aanmelding Bloemisterij „Kweok- lust", Kamperstraat 32. EEN FLINKE JONGEN, ook kunnen de fietsen kan in het kruideniersvak GEPLAATST worden. Kruisweg 41. Aan VAN DIJK's Beschuitfabriek, Paul Krugerkade, kunnen GEPLAATST worden. Ter Drukkerij van de firma P. L. M. KRTTING kan een geplaatst wordeneenigszini met het vak bekend. Aan VAN DIJK's Beschuitfabriek, Paul Krugerkade, kan GEPLAATST worden een N oodhulp Banket bakkersbediende. In bovengenoemd vak kunnen twee NETTE JONGENS geplaatst wor den. Zondags wij. Bij G. v. d. BOO GAARD, Frans Halsstraat 54. AANKOMELING GEVRAAGD, bij J. C. MEYERINK, Jansstraat 62 rood. EEN BROODBAKKERSKNECHT, bo ven de 16 jaar. Adres te vernemen aan het Bureau van dit Blad. Ter overname aangeboden 1 weinig gebruikt Heerenrijwiel, Ca- lixor met freewheel en terugtraprem. Prijs 75: 1 gebruikt Heerenrijwiel in goeden staat ƒ50. Adi-es C. L. VAN LENT, Leïdschevaart 135a, bij het Schouwtje. VRIJ HUISJE, Sophiastraat 17D, (hof je) ƒ1.70 p. w. met gas- en waterl. Droogen kelder. Klein Heiligl. 72 0.50 p. w. Te bevr. Sophiastraat 7. Gemeubileerde Kamer MET PENSION en SLAAPGELEGEN HEID GEVRAAGD. Brieven, met opgaaf van conditiën, No. 7652, bur. v. d. Blad. Een BoTeuvoerkamer TE HUUR, met Keuken. Klein Heiligland 42. Te Huur gevraagd tegen 15 Meieen MODERN HUIS t© Haarlem of omstreken. Huui-prijs 220 ƒ225 per jaar, voor twee eenige menschen; geen Schoterkwartier. Br., No. 7653, bur. v. d. Blad. TE HUUR AANGEBODEN, met ot zonder Pension. Barteljorisstraat 14. Rijwiel Term Ij t» betaling Aan solide Heeren 'en Dames on der strikte geheimhouding, RIJ WIEL en BANDEN, geheel naar keuze, op gemakkelijke voorwaarden, van een solide, bekende Firma. Br. onder No. 7454 Bur. v. d. blad. een goed oixdei'houden DAMES-RIJ WIEL, met zoo goed als nieuwe ban den. voor spotprijs, bij J. F. J. VON GLAHN, Paul Krugerkade No. 1. in den Sigarenwinkel.

Haarlem's Dagblad | 1905 | | pagina 3