Haarlem's Dagblad NIEUWS» en ADVERTENTIEBLAD. Vraag en Aanbod Een Kwartje per plaatsing Twee Kwartjes te zamen Grootte der Adv. hoogstens zes regels 22e Jaargang. No. 6744 VenehynS dagelijks, behalve op £on= ea Feestdagen. ZATERDAG 24 JUNI 1905 B HAARLEM S DAGBLAD ABONNEMENTEN ADVERTENTlfiN: V or Haarlem PER DRIE MAANDEN: 2Q wfe* Mwf ^an 1—5 re8eIs 50 Cts.; iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Voor de domen' in den 'onitrek waar een Agent gevestigd is (kom 'de/ Haa"em van 1-5 regels/0'75' elkc regel meer/015' Reclaml;s 30 Cent per regel. gemeente) 1.30 H Groote letters naar plaatsruimte. Bi] Abonnement aanzienlijk rabat. Franco per post door Nederland 1.65 0 j Kleine advertenttën 3 maal plaatsen voor 2 maal betalen. GeïMusUeertf Zondagsblad, 'voor Haarlem 037$ Redactie en Administratie: Groote Houtstraat 55. de omstreken en franco per post .0.45 Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 724. Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. Directeur J. C. ['EEREBOOM. Drukkerij: 7.uider Buitenspaarne 6. Telefoonnummer 122. Abonnementen en Advertenttën worden aangenomen door onze Agenten en door alle Boekhandelaren en Courantiers. Met uitzondering van het Arrondissement Haarlem is het uitsluitend recht tot plaatsing van Advertenttën en Reclames betreffende Handel, Nijverheid en Geldwezen, opgedragen aan het Algemeen Advertentie-Bureau A. DE LA MAR Azn. te Amsterdam. Hoofdasenten voor het Buitenland: Compagnie Générale de Publicitè Etrangère G. L. DAUBE Co.. JOHN F JONES. Succ., Parijs, 31bls Faubourg Montmartre. plaatst-dagelijks Advertentién van 'geen Winkel-Annonces) voor DRIEMAALmits binnen een Weekvoor Betaling d, Contant Aan onderstaande adressen worden Abonnementen en Advertentiën voor dit blad aangenomen zonder verhoo- giitg van kosten J. VAN DER MOOLEN Sigarenwinkel, Cronjéstraat 5 B. C. VAN DIJK Kruidenierswinkel, Projectiekade 45, hoek Oraojebooniïtraat. Stadsnieuws Nieuwe vereenigingen. De Staatscourant van heden bevat o. m. de statuten der navolgende ver eenigingen lo. Nederlandsch Roomsch-K&tbo- liek bloemisten- en tuinlieden-secre tariaat, te Haarlem. Deze vereeniging stelt zich ten doel de zedelijke en stoffelijke belangen van de vakgenooten te bevorderen en door eenheid van. handelen kracht te ontwikkelen, ook tegen dein het vale bestaande misbruikeneen en ander niet strijdig met dè wet of "besluiten der Regeering. Het bloemisten- en tuinlieden secre tariaat mag zich alleen met vakbelan gen bezighouden. 2o. Diocesane Bond van Roomsch- Katholieke drankbestrij dersvereeni- gingen in 't bisdom Haarlem. Hij stelt zich ten doel bestrijding van het alcoholisme in het bisdom Haarlem zooveel mogelijk te bevorderen. 3o. Het Kruisverbond te Haarlem. Het Kruisverbond, Roomsch-Katho- lieke vereeniging tot bestrijding van het drankmisbruik, onder patronaat van den Heiligen Leonardus ,is ge vestigd te Haarlem en heeft ten doel het drankmisbruik te bestrijden en daardoor het zedelijk en stoffelijk welzijn der maatschappij te bevorde- Gevonden voorwerpen. Een portemonnaie met geld enz., een rijwielpomp, een duimstok, een notitieboekje en een ringetje met steentje. Bekeuringen. Processen-verbaal zijn opgemaakt wegensplukken van bloemen, het sloopen van een perceel zonder schut- hok en overtreding der hondenbelas ting. Arr. Rechtbank Zitting van Donderdag 22 Juni. (Vervolg). VERZET TEGEN EEN DEURWAARDER. De zestig-jarige' weduwe J. A. Vorst Murks en haai' 21 jarige zoon H. Vorst te Zaandam stonden, zooals wij in ons vorig nummer reeds meldden, terecht. De dagvaarding, beschuldigde hen van op 17 April toen de deur waarder C. Hendriks beslag wilde leggen, wegens het niet betalen van ongeveer drie gulden belasting, zich met bedreiging en geweld verzet te hebben tegen deze inbeslagneming, Zoo heeft de vrouw den beëetiigden ambtenaar toen deze 's morgens kwam, toegevoegd„Als je de trap op komt, zal ik je met een tang de hersens inslaan 1" Voorts gaf zij te kennen dat zij geen mannen in huis wilde hebben, dezen moesten des avonds maar komen als haar zoons thuis waren. Hierna had de deurwaarder zich verwijderd om des middags terug te komen in gezel schap van den Commissaris van Po litie. Onder protest is de deurwaarder toen binnengelaten. Toen deze ambte naar eenmaal binnen was begon hij den boel op te schrijven, en monster de ook een kast. De vrouw nam op •dat oogenblik een tang en onder het uiten van bedreigingen sloeg zij naar den deurwaarder. De commissaris van politie, dit ziende, weerde evenwel den slag met zijn stok af, waardoor de deur waarder niet geraakt werd. Hierna was de zoon thuis gekomen, •die tegen zijn moeder zei„Waarom heb je die kerels er ingelaten, had hen met de tang den kop ingesla gen Laten zij maar bij rijken belas ting halen, maar' niet bij een arme weduwvrouwZich tot den deur- waarder wendende zei hij „Voor j dat. de goederen verkocht worden, I steek ik van avond den boel in I brand" en dreigde verder den ge- I noemden ambtenaar dat hij hem zou dooden, althans zwaar zou mishan- 1 delen. Dit deed beklaagde met de vol gende woorden: „Als jelui den do el verkoopt, dan zullen jelui wat zien op den verkoopdagik zal een revolver koopen en een van jelui zal vast het leven laten, ik schiet er vast één voor zijn d..., en jij het eerst Hendriks, daar kunt ge zeker van zijndan zal ik eens zien wat je doet ,al krijg ik er ook 10 jaar voorl" De deurwaarder, die heden als ge tuige gehoord werd, zeide dat hij van deze bedreigingen niet den indruk heeft gekregen dat zij ernstig ge meend waren en volvoerd zouden worden. Uit andere getuigenverklaringen bleek, dat de zoon toen hij zag dat van alles proces-verbaal opgemaakt zou worden, berouw heeft getoond, en in huilen uitbarstte. Het O. M. achtte het ten laste geleg de bewezen, en eischte tegen de vrouw wegens bedreiging tegen het leven 14 dagen, en tegen den zoon eveneens wegens bedreiging tegen het leven en bedreiging tot. brandstichting 2 maan den gevangenisstraf. In zijn requisi toir wees het O. M. er nog op dat hier een ernstig misdrijf is gepleegd. Wil men recht in de maatschappij hebben, dan is het ook noodzakelijk dat zoowel de grooten als de kleinen aan hunne verplichting voldoen ten opzichte van de bealsting, en zich niet. zooals deze personen, daaraan trachten te onttrekken. Als verdediger trad op mr. Men- dels uit Zaandam, die verschillende verzachtende omstandigheden aan wees en voorts niet al het ten laste gelegde bewezen achtte. Pleiter vroeg, dan ook wanneer de rechtbank straf noodzakelijk achtte oplegging eener geldboete of anders een zeer lichte gevangenisstraf. UITSPRAKEN. H. Zegel, vischkooper te Veisen, dierenmishandeling, vrijgesproken. P. J. van Daalen, winkelier te Haarlem, openbare schennis der eer baarheid vrijgesproken. P. Faase, zonder beroep te Schoten ontuchtige handelingen plegen met iemand beneden 1G jaar, 1 week ge vangenisstraf. J. Kok, pelder te Zaandam, mishan deling vrijgesproken. C. Scholte, arbeider te Hillegom, eenv. beleed, anibt. in functie, 5 da gen gev. straf. W. Nauta, koopman te Purmerend, als voren, f 10 boete of 2 dagen hech tenis. J Bus, landman te Jisp, feit en straf als voren. B. Schook en J. Bos, tuianders te Wijk aan Zee en Duin, diefstal, f 2 boete of 1 dag hechtenis ieder. S. Dijkman, landbouwer te Zaan dam, eenv. beieed. f 8 boete of 2 da gen hechtenis. J. Smit, werkman te Zaandam, eenv. beleed, ambt. in functie 5 boe te of 3 dagen hechtenis. J. de Jong en J. Groot, werklieden te Wormerveer, mishandeling, de le een week gev.straf, de 2e fó boete of 2 dagen hechtenis. W. Keur en E. v. Koningsbrugge, visschers te Zandvoort, diefstal en be- leediging, ieder 10 ctagen gev.straf. P. Sterk, werkman te Koog aan de Zaan, diefstal, 6 weken gev.straf. Uit de Omstreken Uit den Gemeenteraad van Bloemendaal Donderdagavond vergaderde de Raad der gemeente Bloemendaal. Het College was ver van voltalliger ont braken vijf van de elf leden, de hee- ren ter Hoffsteede, Tideman, Bis- pinck, Bijvoet en van der Hulst. De VOORZ. deelde mede, dat hij den Raad op dezen dag, die voor de katholieke leden een feestdag is, niet zou hebben bijeengeroepen, wanneer er niet eenige spoedeischende zaken waren geweest. De notulen der beide vorige verga deringen werden gelezen en goedge keurd. P.unt. 1. Ter goedkeuring werd den Raad aangeboden een 2e supplètoire begrooting, een staat van af en over schrijving op verschillende posten der begrooting en twee staten tot het doen van betalingen uit den post onvoor ziene uitgaven. Wondt goedgekeurd. Punt 2. B. en W. stellen den Raad voor om hen te machtigen den bouw der ambtenaarswoningen onders- handsch op te dragen aan de firma P. Rijnierse en Zn. voor de som van f 14957, zijnde het bedrag waarvoor door Th. J. Verzijlbergh werd inge schreven. Deze inschrijver had geen nader gevolg aan zijn inschrijving ge geven. De VOORZ. deelde mee, dat name lijk nader gebleken was, da.t ook Verzijlbergh had meegedaan aan wat spr. maar zal noemen de knoeierij van 't opzetten van f IG00.op de in schrijvingssom. Vandaar dat hij er bij nadere be» schouwing van zal hebben afgezien en B en W. dus voorstellen, den bouw cndershandsch aan de firma Rijnierse op te dragen». De bedoeling is, de zaak zoo mogelijk voor den winter nog tot stand te brengen. Het voorste] wordt goedgekeurd. Punt 3. B. en W. stellen voor aan de Commissie voor bestrijding van febris typhoïdea te Bennebroek «en toelage te verleenen groot f 250 op voorwaarde, dat deze som uitsluitend wordt gebruikt voor het beoogde doel en volgens de aanwijzingen der ge zondheidscommissie te Bloemendaal en aan B. en W. naderhand rekening en verantwoording te doen. De lieer BUREEL de zaak t< «jui chende, onderstelt dat de Com n. meer hoopte te ontvangen, o.v. '500. en dat 361 paar leden vau dezen Raad leden der Comm. zonden worden Dit laatste acht de VOORZ. overbo dig, mocht er meer noodig zijn dan /250 dan zal de Raad, meent spr., wel bereid gevonden worden meer te geven. Het voorstel wor 1 aangenomen. Punt 4 Naar aanleidiag van een adres van den Bloemen daalschen Pond vcor lichamelijke Opvoeding m een subsidie voor het Jaar 1905 van f 150, uitsluitend ten bate van de Afd. Opc-nluchtspel-commissie stellen B. en W. voor, een subsidie te verlee nen van f 75.meenende bij nadere toelichting van den aanvrager, dat deze som voldoende is. Na aanbeveling van den heer Kool hoven wordt het voorstel eenparig goedgekeurd. Punt 5. De Vereeniging „Bloemen daal Commando" had tot den Raad het verzoek gericht voor hare oefe ningen gebruik te mogen maken van de speelplaats en het gymnastieklo kaal der O. L. School te Bloemen daal. Daarbij werd voorgelezen een ad vies van het betrokken schoolhoofd, die hoofdzakelijk op grond van in richting van school en speelplaats be zwaren heeft tegen het verzoek. Zijn persoonlijke meening is, „dat een school school moet blijven en niet dienstbaar behoort te worden ge maakt aan zaken, die het onderwijs vreemd zijn." B. en W. die deze bezwaren deeden, geven te kennen, dat zij willen me-, dewerken tot het nuttige doel van j adressanten en stellen daarom voor hun op te dragen naar een middel te zoeken, en nader advies uit te brengen i omtrent de wijze, waarop zij oordee- j len, dat aan den wensch van adres santen kan worden voldaan De heer KOOLHOVEN erkent, dat enkele van de bezwaren gegrond zijn on zag met genoegen, dat B. en W. adressanten tegemoet wenschen te komen. Met het ook op 't slechts jaar- getijde verzoekt spr. spoedige over «we ging. 1 De VOORZ. zegt, dat B. en W. er spoedig over zullen overleggen. Er I zal een terrein moeten worden ge- I huurd, waarvoor de gemeente dan de j kosten zal betalen. De heer KOOLHOVEN is voor de feelichting erkentelijkHet voorstel wordt goedgekeurd. Punt 6. B. en W. stellen den Raad voor aan het R. K. Armbestuur te Vo gelenzang, dat den Raad verzoekt alle geneeskundige hulp aan d e armen voor gemeente-rekening te nemen, te berichten, dat de Raad geen vrijheid vindt om aan dit verzoek te voldoen, I aangezien door porticulieren en an dere armbesturen in de behoeften van sommige dier armen wordt voorzien dat echter, indien genoegzaam wordt j aangetoond, dat de R. K. armenkas werkelijk ontoereikend is, de Raad bereid is vanwege de gemeente tot het beoogde doel te subsidieeren. De heer BOREEL vraagt, of er niet jaarlijks geld wordt gegeven aan den dokter? De VOORZ. antwoordt, dat de pa rochie andere gemeenten omvat dan Vogelenzang, zooals Noordwijk, en tiaar ligt de moeilijkheid. Het doel is, dat de gemeente zou betalen aan het armbestuur en dit aan clen dokter. Deze lijdt er niet onder, de zieken ook niet. De zaak is eenvoudig deze: als liet armbestuur tekort komt, kan het bij de gemeente komen om steun. Tot dusver heeft het armbestuur de cijfers geheim gehouden, het heeft nog nooit aan de gemeente opening van zaken gedaan. Met voorstel wordt goedgekeurd. Punt 7. Bewoners van huizen in de buurt Rolland verzochten den Raad te willen voorzien in de behoefte aan drinkwater, waarvan zij verstoken zijn door het in ongereede raken van de Nortonwel aan de Rollandslaan. B. en W. stellen voor een nieuwe wel aan te brengen langs Rollands- pad op het terrein der gemeente en re in te richten voor buurtpomp. Eeo der gemeente-ambtenaren, wien al daar een woning, wordt verschaft, kan het noodige toezicht houden. Op een vraag van den heer A. ROO- ZEN, of die wel niet weer eens van zelf in orde zal komen, antwoordt spr. dat ze geheel verroest is, waar schijnlijk door ouderdom. De heer C. J. ROOZEN is tegen het voorstel, 't is eigenaardig, dat de wellen om streeks 20 jaar geleden op Rolland geslagen, geen water meer geven. Een pijp te slaan bij de ambtenaars- woning is voor de buurtschap Rolland onvoldoende, de afstand is te groot. Spr. zou liever een pijp geslagen zien in liet buurtje het Hofje, waar de meeste huizen staan. Een der eige naars, Opzeeland te Haarlem, wil daarin bijdragen. Op Rolland wil een andere eigenaar een pijp laten slaan. Kan men de eigenaars zeiven er niet toe noodzaken De VOORZ. antwoordt, dat de eige naars willen meewerken, omdat an ders hun huizen onbewoonbaar zou den worden. Met d:t voorstel zijn de mënschen op dit oogenblik geholpen. De bedoeling is niet, meer kosten te maken, dan noodig is. De heer C. J. ROOZEN blijft er te gen, hij is niet voor een openbare pomp bij een ambtenaarswoning, dat j geeft maar buurpraatjes. I Het voorstc-l wordt aangenomen. Tegen de heer C. .1. Roozen. Punt 8. Mededeelingen. a. Verzoek der wed. R. Nieuwen- huis om evenals andere jaren een gra tificatie van 152 te mogen ontvangen. Goedgekeurd. b. Verzoek van de Vereen, van Rijn steenfabrikanten te Woerden om de bouw- en woningverordening zoo vast te stelen, dat de dikte der muren, voorgevel, sehe'ding- en draagmuren lo. bij een hoogte van ten hoogte 8 M. 0.18 c.M. dik 2o. bij een hoogte hoogcr dan 8 M. moet. do dikte der muren zijn tot de 1ste verdieping min stens 0.27 c.M. en hooger 0.18 c.M,, niet belaste binnenmuren tot afschei ding minstens 0.Ö9c.M. Wordt gesteld in handen van den rechtskundigen adviseur. Verzoek van don heer Van der Flier om eervol ontslag als ambtenaar van den Burg. Stand, wegens zijn benoe ming tot secretaris te Rhenen. Wordt verleend met 16 Juli e-k. on der dankbetuiging voor de verleende diensten. Daarna werden behandeld eenige adressen betreffende aanslag in de hond en belasting van W. H. Wicher link, N. J. Lemei, H. W. v. Delden, G. v. d Berg en mej. A. Schroiber. De VOORZ. deelde mede, dat Ged. Staten nog uitstel hebben gegeven voor .het indienen van den ligger op de wegen tot 1 Juli en vroeg, hoe de commissie, bestaande uit de heeren Tideman, Koolhoven en C. J. Roozen, er mee staat. Besloten wend aan Ged. Staten nog een nieuw uitstel te vra gen tot 1 Sept. a.s. Bij de rondvraag deed zich weer een incident voor. De heer C. J. Roo zen herinnerde er aan, dat hij in de vorige vergadering gevraagd had of er geen vacature was in de school- Feuilleton. DE DUBBELGANGER, door KATHER. CECIL THURSTON E. 13) Dit waren bijna dezelfde woorden, die hij den vorigen avond gebruikt had, maar zijn stem klonk nu geheel andersen ook zijn gezicht had een andere uitdrukking. Chilcote bemerk te dit, zoo dra hij den drempel over schreed. en een seconde voelde hij iets. dat veel van jaloezie had. Maar dat was slechts een zeer vluchtige ge waarwording. Ik moet u bedanken, zeide hij. terwijl hij zijn hand uitstak. Hij was te wel opgevoed om verder door iets te laten bemerken, dat hij begreep, dat Loder zijn principes ver zaakt. had. Maar deze begon zelf. Laat ons tenminste eerlijk tegen over elkaar zijn, nu verder iedereen bedrogen moet worden, zeide hij. U heeft me voor niets te danken en dat weet u. De oude Adam heeft zich laten gelden u bracht me de verlei ding en ik viel. Hij lachte, maar onder dien lach was iets verborgen een soort triomf dö eigenaardige triomf van een man. die de tyrannic van het sterk zijn gekend heeft en zich nu plotse ling bevx'ijd voelt door eene zwak heid. Begrijpt u werkelijk volkomen, hetgeen u me heeft voorgesteld vroeg Loder. 't Is nog niet te laat om u terug te trekken. Chilcote opende zijn lippen, sloot ze weer en laphte toen in navolging van Lodermaar zijn lach Monk ge dwongen. Mijn waarde heer, zeide hij, ik gebruik het woord terugtrekken nooit. Nooit Nooit. Dan is do koop gesloten. Loder liep langzaam de kamer door. ging weer bij dén schoorsteen mantel staan en keek nog eens aan- jdaehtïg naar zijn bezoeker. De gelij kenis tusschen hen beiden was zoo .buitengewoon, zoo volkomen, dat ze spotte met liet nauwkeurigst onder zoek. En toch was er een subtiel ver schil tusschen de beide mannen. I Chilcote was Loder verstoken van één element. Loder was Chilcote met dat element. Het verschil was niet phvsiékhet element was wat som migen individualiteit, anderen ziel noemen. Een oogenblik voelde Chilcote iets van dat verschil, hoewel flauw en vaag. maar hij schrikte er voor terug, het "zich duidelijk te maken. Ik kwam om de verdere bijzon derheden met u te bespreken, zeide hij haastig, op deze wijze de kloof overbruggend, die hen nog van elkan- jder scheidde. Zullen we... Ls u Hij zweeg en wist niet hoe verder te gaan. I Ik ben geheel in uw handen. Loder zeide dit op vasten, beslisten toon. Hij ging naar de tafel, schoof een stoel bij. "maakte een uitnoodigen- de beweging naar den kant. waar Chilcote stond en ging zelf ook zit ten. Chilcoite letoiudle naar voren, terwijl hij zijn gevouwen handen op de ta fel liet rusten. Er zullen heel wat dingen te be spreken zijn, zeide hij op zenuwachti- gen toon. Zeer zeker. Ik heb 't grootste ge deelte van den nacht over al die din- gen liggen denken. Om te beginnen moet ik uw handschrift bestudedren. Ik sta er voor in, dat ik het volko- 1 men na zal bootsen, maar het zal me een maand tijd kosten om het zoover te brengen, j Een maand j Drie weken dan misschien. Chilcote schoof onrustig op zijn stoel heen en weer. Drie weken herhaalde hij. Zou u 't niet i E order klaar kunnen spelen Neen. dat kan ik niet. Loder sprak met groote beslistheid. Ik zal mis schien nooit eeu pen op het papier behoeven te zetten, maar 't zou aan den anderen kant ook mogelijk zijn, dat ik den een of anderen dag een cheque moest teekenen. Hij lachte. Heeft u daar wel aan gedacht, dat ik misschien wel eens een cheque zal moeten teekenen Neen, ik moet bekennen, dat dat idéé niet bij me op is gekomen. U waagt er uw fortuin aan om de plaats te behouden, die datzelfde fortuin u bezorgd heeft, weet u dat wel Hij lachte. Hoe wellt u, dat ik geen bedrieger ben Hoe weetj, dat ik me niet op den een of anderen dag uit de voeten zal maken met uw geld? Wie zou mij. John Chilcote. be letten. veertig- of vijftuigduizend pond sterling van mijn fortuin los temaken en dan te verdwijnen? Dat zal u niet doen. Chilcote sprak met een ongewone beslistheid. Ik heb u gisteren gezegd, wat uw zwakke zijde is geldzucht is ze niet. Geld is de klip niet, waarop u schip breuk zal lijden. t Dus u denkt, dat er een klip zal zijn. waarop ik schipbreuk zal lij den Maar dat is op het oogenblik niet aan de orde. Laten we de zaak verder behandelen. Dus u waagt het er op, mij uw handschrift te laten be- studeeren Chilcote knikte bevestigend. Dan komen wc tot het tweede punt. Ik moet de namen en de gezich ten en zooveel mogelijk de eigenaar-, digheden van uw vrienden weten. De mannen uit uw vriendenkring bedoel ik. de vrouwen tellen niet mee. Zoo- lang ik U ben, moet het den schijn maar hebben, alsof u volkomen onge voelig is. Maar de mannen moet ik. noodzakelijk kennendat is eeu hoofdvereischle. Hij lachte, ditmaal nogal genoegc- lijk. Ik heb geen vrienden; het denk-! beeld van vriendschap vervult me al tijd met wantrouwen. Kennissen dan. Chilcote keek op met een eenigs- zins ongeduldige beweging. - Dat punt kunnen we, dunkf me, wel voor afgehandeld houden, zeide hij. Ik heb den naam ontzaglijk afgetrokken le zijn. en die reputatie zal u overal door helpen. Ze vertel len, dat ik door den stevigsten man van het geheele Parlement heen kan zien, alsof hij lucht was, zeflfsalheb ik den vorigen dag nog met ham geluncht Loder glimlachte. Merkwaardigriep hij uit. 't Lot moc-t dit alles wél vooruit zoo bepaald hebben, voor een van ons beiden ge boren was Maar ik moet toch uw collega's kennen, al was 't alleen maar om hen te negeerehU zal ine dus eens mee moeten nomen naar het Parlement. Neen, dat is onmogelijk Volstrekt nietdit werd weer gezegd op een toon van gezag. lk trok den rand van mijn hoed over mijn oogen, zet de kraag van mijn overjas op en dan zal niemand no titie van me nemen. Daarenboven kun nen we tegen t schemeruur gaan. Ik sta or u borg voor, dat het goed zal afloopen. Maar als de gelijkenis eens uit lekt 't Waagstuk is te groot. Loder lachte vertrouwelijk. Mijn waarde lieer! Wie niet waagt die niet wintIk moet u op uw post zien on ik moet de mannen' zien. waarmee u werkt. Hij stond op. liep de kamer eens door en nam zijn pijp uit het rek. Als ik de zaak op me neem. dan wil ik ze ook goéd doen. Toen hij zijn pijp gestopt had, ging hij weer zitten, en onbewust leunde hij precies zoo met zijn han den op de tafel als Chilcote. Heeft u een lucifer? vroeg hij op lakonieken toon, terwijl li ij zijn hnnd uitstak. Chilcote haalde zijn lucifersdoosje uit zijn zak en streek een lucifer af. Toen zijn Ijand -die van Loder aan raakte. ontsnapte hem een uitroep van verbazing. Goede hemelriep hij uit en een groote teleurstelling stond op zijn gezicht te lezen, dat had ik niet op gemerkt (Wordt vervolgd).

Haarlem's Dagblad | 1905 | | pagina 5