KasfflÉjsgwaaoi Biflar-fwaaiameisje, Advertentiën. Dagmeid GEARRESTEERD. Te Cassel is gearresteerd de gewe zen onder-officier van de jagers dn handelsagent B. te Rottterdam, wiens aanhouding door de justitie te Rotter dam was verzocht, als zijnde hij ver dacht van misdrijf tegen de zeden, eenige maanden geleden te Rotterdam gepleegd. Hij stond gesignaleerd in het „Algemeen Politieblad". Zijn uitlevering wordt bewerkstel ligd. DE NIJMEEGSCHE SCHOOLQUAESTIE. Naar aanleiding van het jongste raadsbesluit betreffende benoeming leeraar Hoogere Burgerschool te Nij megen buiten de aanbeveling van Burgemeester en Wethouders en van dpn directeur en onderwijs autoritei ten om, hebben de heeren Gromane- lin en Kempees ontslag als Raadsle den genomen. DOOR DE MACHINES WERKELOOS. Van de verleden week in Friesland aangekomen grasmaaiers uit Gronin gen," zijn er verscheidene onverrichter zake moeten terugkeeren wegens de vele maai-machines, naar schatting ongeveer 300, welke in die provincie zijn in gebruik genomen. Enkele maaiers waren*, wegens ge brek aan reisgeld, verplicht de terug reis te voet af te leggen. POGING TOT VERGIFTIGING. Door de rechtbank te Rotterdam is rechtsingang met last tot instructie en gevangenhouding verleend tegen den ketelmaker Van Vlijmen, wegens poging tot vergiftiging met phospho rus va.n een anderen werkman op de machinefarbiek van Smulders te Rot terdam. KERKEGOEDEREN. Het provinciaal college van toe zicht op het beheer der kerkelijke goederen en fondsen der Hei-vormde gemeenten in Friesland heeft de kerkvoogden 'der Ned. Herv. gemeen te te Menaldum gemachtigd, hooger beroep aan te teekenen tegen het vonnis van de rechtbank te Leeuwar den, waarbij zij veroordeeld zijn om van het door hen gevoerd beheer over den tijd hunner ambtsvervulling aan den predikant rekening en ver antwoording te doen en hem het sal do daarvan uit te keeren. BRANDEN. Te Befckum, gemeente Hengelo, ont stond Zaterdag een heidebrand, die een uitgestrekt -heideveld met denne- boomen vernielde. Tn het Jipsingboertangerveen bij Winschoten staat eene groote opper vlakte veen in brand. Met inspanning van alle krachten tracht men het vuur te blusschen en in zijn voort gang te stuiten. Een buitengewoon moeilijk werk daar nergens in den omtrek water is te krijgen. Door het graven van diepe slooten, waardoor men vochtig veen vindt, moet men. het verterend element paal en perk stel len. Gelukt dit niet, dan is de schade niet te overzien. Een groote partij turf is reeds yerbrand. Te Oudendijk bij Woudrichem is het huis bewoond door een koopman in pluimvee tot den grond afgebrand. Pogingen tot blusschen waren vruch teloos. Behalve het pas binnengehaald hooi, een kar. zijn een aantal kippen, een paar geiten en een varken in de vlammen omgekomen. ONGELUKKEN. Sedert Vrijdagavond vermistte C. v. D., wonende in de Groote Hoog te Amersfoort, zijn vijfjarig zoontje. Za terdagochtend om zeven uur is het lijkje van het kind uit de Singel gracht opgehaald. Vrijdagavond omstreeks zeven uur kwam de groentehandelaar H., van Egmond aan Zee, met een wagen vol geladen met allerlei groenten en vruchten, van Alkmaar rijden. On derweg komt hem een stoomfiets te gemoet en vliegt hem in volle vaart voorbij. Het paard schrikt en springt van den weg in de sloot. De voerman en zijn jongen springen van den wa gen, maar de wagen stort' op het paard. De man kon den wagen niet lichten, zoodat het paard in den modder stikte. Wagen stuk, paard dood en een groot gedeelte van de groente weg. De bestuurder van de stoomfiets is niet bekend. Te Culemborg, waar men bezig is voor de kermis de tent voor de hip podrome van den heer W. B. Over- meer, van Breda, op te stellen, viel Zaterdag de 33-jarige werkman W. Deener, van Amsterdam, van een ladder. Per brancard naar het St. Barbara-gesticht gebracht zijnde, is hij kort daarna overleden. Hij was de kostwinner van zijne moeder. Zondagmorgen, omstreeks 10 uur, wilde de 21-jarige conducteur S., va.n de Oo ster-S£pomtra mnabij Ma- riëndaal, bij Arnhem, langs een open rijtuig over de treeplank van het eene naar net andere gedeelte loopen hij stapte mis en kwam onder de in vol le vaart zijnde stoomtram. De man was onmiddellijk dood en werd naar het Diaconessenhuis over gebracht door de politie per bran, card. DE GIJZELING VAN VIERHOUT. Bij de familie van den heer M. Vierhout is Zaterdag een telegram uit Semarang ontvangen, luidende „Voorloopig weer vrij". De Indische correspondent van Land en Volk seint, dat het Hoogge rechtshof van Ned. Indië het vonnis inzake den heer Vierhout heeft vernie tigd, diens onmiddellijke ontslag uit de gijzeling heeft gelast, met last aan den Raad van Justitie te Sema rang om alsnog uitspraak te doen over de gegrondheid van Vierhout's redenen tot verschooning van het af leggen van getuigenis. Wij brengen hierbij in herinnering, dat de heer M. Vierhout, hoofdredac teur van het te Semarang verschij nende dagblad „De Locomotief", ge-' gijzeld werd, wijl hij weigerde den berichtgever te noemen van een me- dedeeling, die door de autoriteiten werd beschouwd, als een onthulling van defensiegeheimen. Naar aanleiding hiervan schrijft De N. Ct. Uit dit bericht blijkt, dat de heer Vierhout revisie van het gijzelings arrest van den Raad van Justitie heeft aangevraagd hij het Hoogge rechtshof en met dit gelukkige ge volg, dat hij uit de gijzeling is ont slagen. Uit het slot van het telegram moet, dunkt ons, worden opgemaakt, dat de Raad het bevel tot gijzeling had .gegeven bloot wegens weigering van getuigenis, dus zonder acht te slaan op de redenen tot verschooning (verplichting tot het bewaren van het beroepsgeheim), door den heer Vier hout ingeroepen. De Raad van Justi tie zal nu op bevel van het Hoogge rechtshof, uitdrukkelijk uitspraak hebben te doen over die redenen, m. a w. hebben te beslissen of hij on der het ebroepsgeheim, dat als wette lijke reden van verschooning geldt, ook het persgeheim •verstaat. PERSGEHEIM. Vrijdag vervoegde zich bij den re dacteur der „Zierikzeesche Nieuwsbo de" een agent van politie met de op dracht namens de/n officier van jus titie te informeeren naar den naam van den schrijver van een artikel in een der jongste nummers van dat blad1, behandelende de weigering aan een gevangen vader om zijn stervend kind te bezoeken. Tegen een verlof daartoe in 't alge meen zou de afgevaardigde, mr. Pom- pe van Meerdervoort zich hebben verklaard. De redacteur verzocht den agent den officier mede te deelen, dat hij voorloopig weigerde dien naam te noemen en vroeg beleefd eenigen be- denk'ti j d. Bij een tweede bezoek van den agent waarbij deze mededeelde, dat de bedenktijd toegestaan werd, maar •niet. te lang mocht zijn gaf de re dacteur te kennen, dat aan den offi cier van justitie kon worden medege deeld, dat hij beslist weigei-de den naam van den schrijver van 't bedoel de stuk te noemen. Deze sommatie is zeker een. gevolg van een klacht, door den heer Pompe ingediend. HET GEHEIM VAN DEN DOKTER. Naar men verneemt is door dr. K. te Ginneken bij de politie een aan klacht ingediend wegens vermoede!ij ken diefstal van eene hoeveelheid van zijn geheim medicament, waarmede hij tuberculoselijders zoo s'uccèsvol be handelt. Men vermoedt, dat deze diefstal heeft plaats o-ehad om het geheim daarvan scheikundig te onderzoekon. hetgeen al meermalen tevergeefs werd beproefd. Sport en Wedstrijden Harddraverijen. Woestduin is Zondag gekomen op de helft der aldaar uitgeschreven meetings..de zestiende dag" dus. En eerlijk gezegd 't was niet ,,le beau jourdreigend weder, niet veel pu bliek en kleine velden. Drie velden van 4, een veld van 3, en twee vel den van slechts 2 paarden. Voila tout De z. g. inlandsche was voor Vale rie een zeer gemakkelijke overwin ning, wel bracht Killick, King Ed ward mooi naar voren, doch van win nen was geen sprake. D. D. gaf een verrassing door de favoriets Tjibbe en Rita zeer gemakkelijk en in zeer zuiveren draf in den Berkenrode- prijs te verslaan. De heer L. van Hemmen daaraan vroeger D. D. behoorde was expres uit Gronin gen. gekomen om hem te rijden, en hij heeft er eer van, zoowel als de heer P. Voorting, welke het paard ia den laatsten tijd in training had. De Woestduinprijs was een. zekere overwinning voor Twin Cherry en kwam Elfira nog mooi in de plaats. Te koop gesteld voor 1000 verwis selde de merrie voor 1400, van eige naar en werd het eigendom van Ba ron Creutz. In den Hartekamp-prijs werd Star- gazèr geslagen door Wisp, die hier door bewees een zeer sterk paard te zijn. Wel is Stargazer een tijdlang aan den kop, doch in de finish be gint hij zijn 6 kilo's meer gewicht te voelen en werd Wisp sterk aange spoord dóór Keilick en passeert het eerst den rechtersstoel. De Hollandsche Sporting Club had 1000 als eersten prijs beschikbaar gesteld voor den winner van het vol gende nummer, waarvoor Fedora uit Duitschland was overgekomen, en wij kunnen niet ontveinzen, dat wij dit geen zeer loyale concurrentie j heeten. Immers een paard, dat her haaldelijk ook in den laatsten tijd een tijd getoond heeft van 1.32. al is dit duizendmaal in het bui tenland geschied op gelijkon afstand af te laten gaan met bijv. Prinses Charlotte, wiens snelst getoonden tijd 1.41 is, achten wij geen gelijke kans berekening. De heer Heinrich Heitmann reed Fedora. Het paard had dus zijn vas ten rijder. Na het vallen van het schot dat viel op het oogenblik. dat Fedora een eind voor zijn paaltje was gaat Dops flink van Start. Jan de Boer, die Dop reed was echter te vo ren bij het comité geroepen, waar hem werd aangezegd, dat hij h,et slaan achterwege behoorde te laten. Fédora profiteert echter niet van de voorsprong, aangezien zij den draf niet aanneemt in den beginne. Goudmijn heeft een oogenblik, dat zij op haar zus. Fedora, uitloopt. Jonge. Wilkes presteert in het geheel niets, niettegenstaande Dolleman er achter zat en hij druk „voor de plaats" was gespeeld. Dops blijft steeds aan den kop. Heitmann brengt Fedora naar voren pn passeert ook niet géheei fair Goudmijn. Heitmann paste het Duit. sche systeem toe door, toen hij een maal voor Goudmijn was, diens baan af te snijden door geheel voor deze te gaan rijden. Meermalen zagen wij een rijder hiervoor straffen. Bij het ingaan van het rechte eind heeft Dops nog steeds de leiding en schijnt het werkelijk, dat Jan de Boer winnen zal, ook herr Heitmann daclit blijkbaar zoo, althanser brauchte die Peitsche wolJ, en toen beging De Boer de fout door hetzelf de te doen. Daar ham 'dit verboden was, had hij het ook bchooren te laten, daarna had hij dan een ob jectie kunnen indienen over het slaan door Heitmann. Of dit geholpen zou hebben Fedora passeert het eerst de streep en Dops mooi tweede. De Steeplechase was een match tusschen Icon en Patricks Ball, waarvan de eerste het meest ver trouwen genoot. Al de hindernissen wei-den accuraat door het tweetal ge- nemen. Icon heeft steeds de leiding in het rechte eind schijnt Icon zeker gewonnen te hebben, we hoorden een boakmaker nog roepen 10 tegen één Patricks Ball. Beide paarden werden sterk onder de karwats geno men en ook hier deed het zware ge. wicht va.n Icon (7G K.G., waarvan 20 Ivo. lood) zijn invloed gelden. Alhoe wel met een klein verschil is Patricks Ball eerste. GEEN VERGOEDING MEER. Uit de recordsbepalingen vervalt op 1 Juli het volgende Van Art. 3Gedurende 1905 zuilen voor records, behaald te Woestduin 2 sec. voor die te Bergen 1 sec. wor den vergoed. Deze tijden worden met inbegrip van de vergoeding in de recordlijst opgenomen. Voorts heeft het Harddraverij-Co mité der N. H. en R. V. een reeks van reglementswijzigingen gemaakt. Zoo zal bijv. in het vervolg steeds een Commissaris-tijdopnemer en een Commissaris van toezicht op elke meeting tegenwoordig zijn, waar voor door ieder plaatselijk Comité vóór elke meeting 50 moet worden vergoed. Art. 63 luidt thansWanneer de beide paarden in een deadheat de Harddraverij hierdoor gewonnen zou den hebben, dan verdoelen deze den prijs. (In het vervolg dus geen kwestio meer zooals op de laatste meeting te Bergen, alwaar De Luitenant en Don j Quichot geJ'ijk aankwamen en toen over moesten loopen). En ten slotte een nieuw Art. 116a: „Het Cotmité der meeting heeft het recht inschrijvingen ,te weigeren zonder opgave van redenen. Het is te hopen, dat van deze be paling geen willekeurig gebruik wordt gemaakt (de gedetaill. uitslag volgt morgen.) DE DUITSCHE „DERBY". De Duibsche Derby, Zondag te ITam- bu vc verreden, werd gewonnen door het Oostenrijkse he paard „Patience" van graaf Festerties, tweede werd ..Festino", derde „Michel Angelo". In 't geheel was het een veld van 4 paar den, terwijl aan don totalisator tien mark werd uitbetaald. DE „GRAND PRIX DE PARIS". De Groote Prijs, van Parijs voor be roepsrijders werd gewonnen door den Amerikaan Kramer. Schilling werd. doordat hij uitgleed, buiten gevecht gesteld. HET EINDE VAN DEN WORSTELWEDSTRIJD. Een tot in den nok gevulde zaal was Vrijdag te Amsterdam getuige van den eindkamp tusschen de beide nog ongeslagen en Jacob Koch en Omer de Bouillon. De toeschouwers gaven herhaaldelijk op luidruchtige wijze blijk van hun enthousiasme, een enkele keer was dit zelfs zoo sterk, dat een officieel© interpretatie der regels nog eens noodig bleek. Jacob Koch heeft gewonnen en hij heeft het verdiend. Wel lag Omer meermalen boven, en scheen hij dik wijls wat sterker, maar de Dmtscher wist er telkéns en telkens weer bo venop te komen en hij ontkwam v<eel minder keeren op 't randje van 't graf dan zijn tegenstander. In 33 m. 43 sec. was het einde ten langen leste daar! Koch slaagde er in Omer met beide schouders te drukken, nadat hij dit eenige minuten van te voren volgens velen ook al eens gedaan had. Natuurlijk was de ovatie welke den overwinnaar ten deel viel, over weldigend, maar ook de Belg, die tegen een ovenmacht zoo langen tijd en zoo sympathiek gestreden had, kreeg zijn welverdiend deel van het applaus. Tot slot van alles kwam da uifdeelingsplechtigheid. Eerst werd de jury bedankt voor hare volijverige plichtsvervulling, daarop reikte diezelfde jury de prij zen uit. Als volgt werden deze toegekend. 1st© prijs Jacob Koch, f 1500 en gouden eere-medaillo. 2de prijs: Omer de Bouillon. 750 en gouden medaille. 3de prijs Wladimir Romanoff, ƒ500 ea zilveren medaille. 4de prijs: Anastasio Anglo 250. Cricket. Zaterdag werd de Vrijdag aange vangen wedstrijd tusschen de in ons land toerende Frogs Cricket Club en een gecombineerd Noord-Hollandsch elftal voortgezet. De Engelschen speelden hun twee de innings, in welke zij 140 runs vis ten te maken. Hiervan maakte W. S. Bolton er 45. L. Meakin 41 en Rose Innes 27. De andere spelers bleven al len onder de 10. In de eerste innings maakten de Engelschen redds 62 runs, zoodat hun totaal 202 runs was. De Noord-Hollanders sloegen in de eerste innings reeds 231 runs, zoodat zij dezen wedstrijd prachtig wonnen met innings en 29 runs. Water Polo. Zondag werd een aanvang ge maakt met de Water Polo-Competitie van den Nederlandschen Zwembond. De eerste ontmoeting was die tus schen de Haarlemsche „Water Polo- Club H. V. G. B." en „De Jonge Kam pioen" uit Amsterdam,, die plaatshad in de zweminrichting van den heer A. A. Sprenger aan de Houtvaart al hier. De Amsterdammers waren in het geheele verloop van den wedstrijd overwegend sterker, zoodat het spel grootendeéls voor het doel der Haar lemmers plaats had. Hoewel de Haar lemsche doelverdediger zich flink weerde, kon hij niet beletten, dat de Amsterdammers driemaal scoorden, zoodat deze match eindigde in eene overwinning van „De Jonge Kampi oen" met 3—0. Scheidsrechter was dg heer Rooden- burch. Er was niet veel publiek. Telegrammen PETERSBURG, 26 Juni. (Reuter). Linjewitsj meldt in een lang tele gram aan den Keizer, van 23 dezer, dat er in de legerpositie geen wijzi ging is, doch dat een reeks voorpos ten- en verkennings-gevechten gele verd zijn op 19, 20 en 21 Juni, zon der ""oote beteekenis. VREDESONDERHANDELINGEN. LONDEN, 26 Juni. (Reuter). De Dai ly Telegraph verneemt uit Tokio, dat de toebereidselen voor de vredesonder handelingen worden voortgezet. Men kan spoedig een besliste verklaring van een of andere zijdie verwachten. DE TOESPRAAK VAN DEN TSAAR. PETERSBURG, 26 Juni. iReuter). Tegenover de onjuiste uitleggingen van de toespraak van den Tsaar tot de Zemstvo-gedelegeerden deelt de Petersburgsche Telegraaf-a gentuur mede, dat de Tsaar vasthoudt aan het denkbeeld der noodzakelijkheid van de invoering eener consultatieve vertegenwoordiging, die in overeen stemming is met de behoeften van het land, zooals die door de Zemstvo-ver- tegenwoordigers zijn uitgesproken. Er is"echter geen sprake van een geheele wijziging der staatsregeling. EEN DEENSCH SCHOOLSCHIP GEZONKEN. KOPENHAGEN. 26 Juni. (Reuter). Het particuliere Deensche Schoolschip „Georg Stage" werd hedennacht in het Hollanderdiep bij Kopenhagen aangevaren door -het Engelsche stoomschip „Ancona" uit Lieth. Het Schoolschip zonk na anderhalve mi nuut 22 kadetten verdronken, 57 wer den gered. PETERSBURG, 26 Juni. (Reuter). In een ver van de residentie gelegen artillerie-polygoon ontstond Zaterdag avond een ontzettende ontploffing in de vul-afdeeling, waarin twee man on der leiding van een kolonel bezig wa ren projectielen met een pas uitge vonden explosief te- vullen. Alle drie werden zij gedood en de vulafdeeling vernield. Financieele berichten NEDERLANDSCHE SPAAR- EN IN CASSO-BANK TE AMSTERDAM. In* de heden onder voorzitterschap van den president-commissaris Mr. N. A. M. van Aken gehouden algemeen©! vergadering van aandeelhouders de zer naamlooze vennootschap werd het verslag cloor de directie uitgebracht. Daaruit bleek, dat na aftrek der royementen op 31 December 1904 van kracht waren 3609 contracten. De balans en winstrekening werden goedgekeurd, directie en commissaris sen gedechargeerd wegens het gehou den beheer en toezicht en besloten dit jaar nog geen dividend uit te keeren, doch de posten meubilair ad 899.69 en materieel ad 1183.64, geheel te amortiseoren en het saldo winst ad ƒ211.03 te bestemmen voor afschrij ving op oprichtingskosten. Do aan de beurt van aftreding zijn de commissarissen do heeren Mr. A. C. Maas Geesteranus te 'sHage en Mi'. Dr. B. Baron Mackav te Haarlem werden met aJgemeene stemmen als zoodanig herkozen. ZANDVOORT. Aangekomen badgasten W. Meyer, Newcastle. Rozenobelstr. No. 23, 3 p. Familie Haustedt. Haarlem, School straat No. 11, 4 p. J. L. Meyer, Amsterdam, School plein 4, 4 p. D. v. d. Shjijs, Amsterdam. Haar lemmerstraat No. 18, 5 p. M. Lowenstóin, Enschedé, Villa Adriana Clasina, 2 p. Schade van Westrum, Amsterdam. Villa Adriana Maria, 8 p. Jozef Rubens, Amsterdam. Kerk- pad 2, 2 p. M. Rosen, Amsterdam, Zeestraat No. 35, p. H. Leguijt, Amsterdam, Villa Mar- garetha. 4 p. Familie Nap, Antwerpen, Cottage Pretoria. 2 p. Wed. Scholten Vegelin van Claerber- gen, Hilversum, Hoogeweg 22, 2 p. N. H. Kalf, Amsterdam, Bakkerstr. No. 4, 4 p. G. Hulstede. Amsterdam.-Villa Jo hanna Martina, 9 p. Elias, Amsterdam, Pension Gom- pertz. Asscher. Amsterdam, Pension Gom- pertz. Mevr. J. Baggerman, Hilversum, Pension Thalatta. J Muishea/d, Petersburg, Hotel d'Orange, 1 pers. Fram. Ascher, Amsterdam, id. 2 p. E. Hirsch, Londen, id. 1 pers. Mr. Protonsingelou, Constantino- pel, id., 1 pers. A. I. Hendrix, Amsterdam, id. 2 p. A. van Buuren, id. id. 4 pers. Jonkh. Hooft, Driebergen, Grand Hotel, 1 pers. Baron van Boelent van der Haer, Den Haag, id. 1 pers. W. B. Blijdensteijn, Amsterdam, id., 7 pers. Mevr. van Heek, id. id., 1 pers. P. Hein, id., Hotel Driehuizen, 2 p. M. Meinel, Berlijn, Hoted Beau Site, 3 pers. H.v. d. Vies, Amsterdam, Hotel Beau Site, 1 pers. E. van Lennep, Zeist, id. 2 pers. L. G. van Herwaarden, Dordrecht, Pension Beau Sejour, 4 pers. Mr. S. Tjaden Busman, Hilversum id 2 pers. Ingezonden Van ingezonden stukken, ge plaatst of niet geplaatst, wordt de copy den inzender niet terug gegeven Voor den inhoud dezer rubriek stelt de Redactie zich niet aan sprakelijk. Haarlem, 25 Juni 1905. Aan de Redactie van ..Haar lem's Dagblad". Geachte Redactie Naar aanleiding van het ingezonden stuk van den heer A. Klein, in het nummer van 24 dezer, verzoekt onder- geteekende dringend plaatsing van het volgende. Bij voorbaat onzen dank. Namens de afd. Haarlem van, het Alg. Xed. Werkl. Verbond, P. J.J. KLEIN, secret. DE DEMOCRATIE AAN DEN KAPSTOK Onder dozen titel geeft de heer A. Klein (vermoedelijk oen bekend lid van den R.-K. Volksbond) eeno reeks citaten uit verschillende bladen der rechterzijde, waarin hij de Werklio- denverbonders, Vrijzinnig-Democraten en Sociaal-Democraten tracht diets te maken, dat wanneer zij Woensdag Mr. van Styrum stemmen,zij hun democratie op zijde zette. Te zeggen, dat zij Mr. Van Lennep moeten stemmen; om hun democratie te handhaven, durft hij niet aan hij zal, evenals de meesto voorstanders van Van Lennep. diens politieke dich ting niet eens weten! Gelukkig heeft de heer A. K. zelve gevoeld, dat hij zwak stond (geen wonder, daar de R.-K. Volksbond allerminst toont de democratie voorop te zetten) en tracht hij door cijfer-gegoochel, ook al niet uit. eigen bron geput, bewijzen te le veren. Hij bewijst het tegenovergestel de Immers, valt Kuyper en wordt de meerderheid der nieuwe regeering ge vormd met behulp der socialisten, dan zal de ..Zweep van Troelstra" of: ..de Socialisten op de A\ripen welke, malle leuzen de rechtzinnigen nog meër uitflappen, om toch maar stom men te winnen, juist maken, dat de richtingin democratisch en geest blijft. Allen, die dus een de mocratische regeerinig willen, stem men Van S t y ru m, want alleen clan valt Kuyper; leest het ingezonden stuk van den heer A. K. maar. wel een broodetend profeet, wel een voor- stander van democratie als 't maar niet op daden aankomt, want dan handelt hij volgens do anthithese door hem in 't begin van zijn stuk verloochend. Opmerkelijk is 't overigens, hoe de heer A. K. omspringt met argumen ten. Onnoodig acht hij te bewijzen dat het Ministerie geen volksverdoeld- heid zwaait, hoewel hij zelf het le- verlet bewijs is, daar hij ten volle* de antithese aanvaardt. Met te veel bewijzen wil hij het aan don kapstok hangen der democratie aantoonen, en ten slotte zonder bewijs even Prof. Treub afmaken. Laat hij bij dit laatste denken aan de fabel van den kikvorsch en den oswat de aanvoer ders van zijn partij niet kunnen, dat jzou hij wel doen, och. kom Hoor eens. waarde heer Kléin, stemt u gerust Mr. Van Lennep. zooals de pastoor in de St. Bavo hedenmorgen u nog aanbeval, maar laat ons. demo- jcraten, maar voor ons zeiven zorgen, waarlijk, aan u behoeven wij in deze geen raad te vragen. Nog wil ondergeteekende, om geen. verwarring meer te stichten, even. er op wijzen, dat hij teekent met. de voorletters ..P. .T. J.". dus niet „A." Reeds is er iemand, die zich vergistte, reden waarom ondergeteekende zich tot dit antwoord verplicht gevoelde. Namens de afd. Haarlem van het Alg. Ned. Werkl.Verbond. P. J. J. KLEIN, secret. Burgerlijke Stand Bevallen 24 Juni. J. Schalker—van Leeuwen z. M. A. Hermeling—Pe perzak z. 26 Juni. J. Schenk—de Visser z. 24 Juni.S. Kuijper—Kui per d. 26 Juni. G. v. Sluijtersvan Santen d. 24 Juni J. J. M. Jansen v. d. Wall z. Overleden 24 Juni. J. Kolk 1 m. d. Tulponstraat. 24 Juni. M. C. Wes- selius 1 m. d. Kleverparkweg. 26 Juni. B. J. Erdtsieck—Bleker, 76 j„ N Kruisstraat. 24 Juni F. J. Swin dells 37 j. Ha-zepaterslann. 24 Juni W. Brander, 81 j. Hazepaterslaan. 24 Juni K. Slroet 31 j„ Gasthuisvest. BENNEBROEK. Overleden K. van der Giessen, oud 72 jaren. Stoomvaartberichten Het stoomschip Ophir vertrok 24 Ju ni van Rotterdam naar Java. Het stoomschip Bali vertrok 23 Juni van Batavia naar Amsterdam. Hot. stoomschip Oranje, van Batavia naar Amsterdam, passeerde 23 Juni Perim. Het. stoomschip Sindoro, van Java naar Rotterdam, arriveerde 24 Juni te Marseille en zette de reis voort. Het stoomschip Tantalus, van Java naar Amsterdam, passeerde 22 Juni Sagres. Het stoomschip Prins Willem I, van Paramaribo naar Amsterdam ver trok 24 Juni des voormiddags 2 uur Ivan Havre. Het st. Kediri, van Java naarRot- ter dam .arriveerde 24 Juni te Mar- seille. Het dubbel sch roef stoom schip Rijn dam arriveerde 24 Juni n.m. 815 van New-Pórk te Rotterdam. Het st. Prins Willem I arriveerde 25 Juni te Amsterdam van Suriname. Het dubbelschroefstoomschip Sta- Marktnieuws Graan- en Zaadmarkl. Verkocht op 26 Juni70 H L witte tarwe, 7.75; 40 H L. rogge, 5.65 110 H L. haver 3.80 k 3.95. tendam, van Rotterdam naar New- York. passeerde 25 Juni des'v.m. ten 7.30 uwe Prawlepoint. Het st. Rhipeus, van Amsterdam naar Japan, arriveerde 22 Juni te Port Said. Het st. Koning Willem II, van Ba tavia naar Amsterdam, vertrok 24 Juni van Singapore. Het st. Prinses Sophie, van Amster dam naar Batavia, arriveerde 24 Juli te Singapore. Kerknieuws parochiekerk van de ii. elisa beth i:\ Barbara. Dinsdagavond half 8 uur Lof. ter eeire van St, An/lonius. PAROCHIEKERK VAN ST. JAN, AMSTE R DAMSTRA AT. Dinsdagavond half S het Lof ter eero van den H. Antonius. PAROCHIEKERK VAN DEN H. JOSEPH. Dinsdag te 7 uur Lof van het Al- lerh. Sacrament en gelegenheid om te biechten. KERK VAN HET ALLERHEILIGSTE HART KLEVERPARKWEG, Dinsdag half 8 gezongen H. Mister eero van den H. Antonins. 's Avonds te 7 uur Lof. PAROCHIEKERK VAN DEN h. ANTONIUS VAN PADUA. Dinsdag te 8 uur gezongen H. Mis ter oere van den 11. Antonins van Pa dua. 's Avonds te 7 uur Lof en Verga dering der Broederschap. („N. II. Ct.") Veiling in hc*t' Verkooplokaal „De Gouden Leeuw", te Haarldm, op Zaterdag 24 Juni 1905. No. 1. Een Winkelhuis met kantoor, ruime magazijnen en werkplaatsen cn open grond, Zijlstraat 19. No. 2. Een Winkelhuis met aiz. opg. bovenwoning, naast het hiervoren ge noemd winkelhuis, No. 19a. 33500. Opgehouden. No. 3. Een Winkelhuis en Erve aan de Kruisstraat No. 18. ƒ9950. G. v. Lunenburg q.q. No. 4. Een Winkelhuis en Erve aan den Burgwal No. 60. ƒ2280. J. J. Guldemond. No. 5. Een Fabrieksterrein, alsmódo woonhuis, werkplaats en houten loodB to IIaartemm^rliede en Spaarnwoude, in den Waarderpolder. 8700. Opgehouden. No. 6. Een Huis en Erve mot tuin tje aan de Zoetestraat No. 18. 2475. B. E. C. Seignetto q.q. No. 7. Een Huis mot annexe werk plaats en Erve aan de Glasblazers straat N. 39. ƒ2200. D. Sahelis. No. 8. Een Winkelhuis en Erve aan de Ila gestra at No. 45. 3475. Opgehottden. No. 9. Een Huis en Erve, aan de Generaal Cronjéstrant No. 1. ƒ6825. B. E. C. Seignetto q.q. No. 10. Een Winkelhuis met afz. opg. boVenwoning en Erf. aan de Ba- kenossergracht Nó. 52 zwart en rood. ƒ3405. G. L. Smit q.q. No. 11. Een Huis met twee boven woningen. Pakhuis en Erf aan het Krom No. 18. 1290. J. Miezérus. No. 12. Een Huis en Erf aan het Krom No. 33. it25. J. P. C. Gunter. No. 13. Een Huis en Erve in de Lui ten steeg No. 31. ƒ1000. A. v. d. Wateren. No. 14. Een Huis met afz. opg. bo venwoning en Erve aan de Leidscho- straat No. 29 zwart en rood. Nó. 15. Een TTuis met afz. opg. bo venwoning: en Erve, narist hot voor gaande perceel, No. 31 zwart en rood. De perceelen No. 14 en 15 gecombi neerd. 4460. G. Kraakman. No. 16. Een Heerenhuis en Erve met tuin aan het Ripperdapark 19. ƒ5500. F. Roelofs. No. 17. Een Huis en Erve aan de Melkhoerensteeg No. 1. ƒ1005. .T. Honing. No. 18. Een Huis en Erve aan do Kerkhofstraat No. 1. No. 19. Een Huis en Erve naast het voorgaande. No. 3. De perceelen No. 18 en 19 gecombi neerd. 1700. Ongehouden. Nos. 2021. Twco Burgerwoonhui zen met Erven en grond aan de Gene raal de la Reystraat, No. 81 em 79. De perceelen No. 20 en 21 gecombi neerd. Uit de hand verkocht. No. 22. Een Huis en Erve aan de Lange Raamstraat No. 39. ƒ1950. Opgehouden. No. 23. Een Huis en Erf aan de Kenncmerstraat No. 6. ƒ525. J. H. Bierboom. Voorspoedig bevallen van een wel geschapen Zoon. J. SCHENK—DE VISSER. Lange Heerenstraat 16. Haarlem, 26 Juni 1905. (halve dagen), terstond. Voormiddags tot 2 uur aan te melden Langen- dijkstraat 8 rood. Wegens ziekte terstond gezocht een voor dag of dag en nacht. Hazepaterslaan 30. Terstond gevraagd een flinke en eerlijke van den P. G., loon ƒ2.—. Adres: Raaks 30. Tegen Augustus gevraagd een flink R. K. v. g. g. v„ Brieven onder No. 7836 Bur. Haarl. Dagblad.

Haarlem's Dagblad | 1905 | | pagina 3