R,K. Dagmeisje. DIENSTBODEN Die nat bode Dagmeiaje üeukenmeid Burgermeisje P.6. Dagmeisje Keukenmeid, nette Jongen VEREENIGING VAN GASFABRI- KANTEN IN NEDERLAND. De drie-en-dertigste algemeene ver gadering. weder evengoed bezocht als hare voorgangster, werd Woensdag te Amsterdam gehouden en geopend door den voorzitter voor dit jaar, den heer J. W. H. Bauduin, directeur van publieke werken te Maastricht, Na een welkomstwoord aan nieuwe leden en introduces en in het bijzon der' ook aan don heer D. van dei- Horst. directeur van de gemeentelijke gasfabrieken te Amsterdam, en na vervolgens met enkele woorden de drie door den dood overleden Idden te hebben herdacht, ging spreker na wat het vereenigin-gsleven in het -afgeloo- pen jaar in liet bijzonder heeft mede gebracht. In, behandeling kwam verder o.m het rapport, uitgebracht door de hee- ren J. Blom Cz. en J. van Rossum du Chattel: over de vraag: Is een vak school voor gasfitters wenschehjk, en zoo ja. ligt het dan op den weg der vereeniging hot initiatief voor de op richting te nemen? De rapporteurs komen tot de con clusie. dat zal worden uitgeschreven een prijsvraag voor een handleiding, waarin de in het programma genoem de vakken uitvoerig worden behan deld en die als leiddraad bij hot on derwijs zal kunnen dienen, terwijl zij voorts in overweging geetft, dat een commissie in het leven zal worden ge roepen, die het uitschrijven van een prijsvraag voorbereidt en zich tevens in verbinding zal stellen met de In sturen van ambachtsscholen om de mogelijkheid der zaak te bespreken sehea Studenten Bond, onzen narte- lijken dank voor Uw rusteloos stre ven om ons Technisch Onderwijs te brengen op ecne hoogte, waarop het eervol de vergelijking kan doorstaan met het beste wat het buitenland vermag aan te bieden." Heden ontvingen de afzenders tele grafisch het volgende antwoord „Ontvange de Delftsche Studentea- Bond mijn dank voor zijn gewaar deerd telegram. Het is mij een voor recht, dat ik het initiatief mocht ne men om aan de Politechnische School de eere te geven, die zij reeds zoo lang glansrijk verdiend had. Groeie en bloeie zij en sterke zij Neerlands volk in de ernstige oeconomische worsteling met het buitenland. De minister van binnenl. zaken, KUYPER." die een vogelnestje toont; in het midden een hondachtergrond een verschiet. Een van de koeien, die ligt, is een prachtig dier. geheel a la Potter. Ook zijn er zeer mooie kleuren in het merkwaardige schilderij. (N. R. Ct) Rechtszaken ven beroept beklaagde zich op keil- 1901 werd dr. Kuyper. na de groote ners van Mille Colonnes", die hem zegepraal dor rechterzijde, op 31 Juli den bewusten avond in dit café moe- tot minister benoemd, ten gezien hebben. De president deed Er verliepen dus meestal vier en aan den bekl. de vraag stellen wat nicer weken, alvorens een nieuw Ka- hij daarmede wil bewijzen; wanneer binet optrad. Thans nu de moeilijk- de kellners niet anders kunnen ver- heden zeker niet gering zijn. zal ver klaren dan dat hij slechts even in moedelijk niet minder tijd noodig het café is geweest, dan beteekent dit zijn. nietsanders wordt het. wanneer hij de DOOR DEN BLIKSEM GEDOOD. In de gemeente Dantumadeel i? eene 15-jarige boerendochter in het land door clen bliksem gedood. INBRAAK. Tijdens do afwezigheid van do fa milie F. te Buiksloot zijn uit hot huis gouden sieraden en geld ontvreemd. De verdachte, een schildersknecht, die daar gewerkt had, is in arrest geno men. De sieraden zijn gevonden -n een pandjeshuis te Amsterdam. R. K. DIAMANTBEWERKERS. De bisschop van Haarlem heeft be noemd tot adviseur der aideeling leerlingen van de Nederl. R. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. k 30 Cent per regel. en de bevordering daarvan voor bereiden. Het resultaat van de hierover ge- j mantbewerkersvereemging den heer voerde discussie, waarbij wordt ge-w. P. van Adrichem, kapelaan aan waarschuwd tegen een te haastige be-£,3 gj Catherinakerk, alhier, handeling is, dat werd benoemd een (Tijd.) commissie, die zich meft de verdere; uitwerking van het vraagstuk zal be-ONGELUKKEN, lasten zonder daarbij een bepaal e j Dinscjagavond kreeg in den Haag dietctmSfwordm'benoemd de 1 Harig jongetje dat op de Hout- beid» rapporteurs, alsmede de heermarkt achter een aan de hand ge- Knottnerus. i voend paard liep, van dat paard een i slag tegen het hoofd. Het kind werd PROF. DR. W. C. VAN MANEN. 1 deerlijk gewond naar zijn woning Woensdag is na een lang lichaams-vervoerd .waar liet eenigen tijd later en zielslijden dat den eenmaal zoo overleed. krachtigen persoon langzaam maar zeker sloopte, de oud-hoogleeraar ra J de faculteit der godgeleerdheid aan de Leidsche Universiteit, aldaar over- leden. In 1902 had hij voor zijn ge liefd ambt, .dat bij met zoo groote eere jredragen heeft, moeten bedan ken toen hij werd opgevolgd door den Engelsebman prof. Kissop Lake. Op 60-jarigen leeftijd, in den na- herfst des levens dus, een naherfst, die nog vele vruchten beloofde, trok hii zich uit 't openbare leven terug en twee jaar later ging hij voor altijd heen Willem Christiaan van Manen werd den 8en Augustus 1842 te Noordeloos 1 geboren, studeerde in de theologie aan de Universiteit te Utrecht, waar j hij in 1865 promoveerde op een proef schrift getiteld: Onderzoek naar de echtheid van Paiüus' eerstien. brief j aan de Thessalonicensen". j Prof. Van Manen was een der j hoofdfiguren in den Ned. Prot. Bond, j waarvan hij enrage jaren voorzitter was. Ook als kanselredenaar had hij een goeden naamde Vereeniging van Vrijzinnig Hervormden te Leiden ver liest in hem eon harer hechtste steun pilaren. i De Maatschappij der Nederlandsche Letterkunde telde hem onder hare leden. Zoo laat deze man in verschillende kringen een ledige plaats achter, die j niet "gemakke!ijk kan worden ingeno- men. De dood was echter nu vom- hem een blij.de uitkomst. ERNSTIGE MISHANDELING. Uit Tilburg schrijft men j Bij gelegenheid van de Goirle'sche i kermis heeft ïn het café Jachtlust, halfweg Goirle en Tilburg, een gru- welijkc mishandeling plaats gehad. Zekere V. kwam met nog andere personen in het café en eischte ster ken drank. Op de weigering van den herbergier Hendriks haalde V. zijn mes te voorschijn en bracht H. een stöek in de bórst boven het hart toe. en sneed hem bijna den linkerpols af. De te hulp geroepen geneesheer vond Hendriks in stervenden staat en gelastte onmiddellijke overbrenging naar hot gasthuis te dezer stede. De dader is door de marechaussees gearresteerd. EEN MAKELAAR VOOR DE RECHTBANK. Voor het Gerechtshof te Amsterdam stond Woensdag in hooger beroep te recht de 45-jarige makelaar Adr. van Capellen Jr., te Haarlem, d.d. 18 Mei j.l. door de Haarlemsehe Rechtbank veroordeeld tot één jaar gevangenis straf, wegens verduistering (eisch Si jaar). Aan den beklaagde was op 29 De cember 1904 door den lieer Montague te Zeist, met wien hij vroeger zaken had gedaan, ƒ3000 ter hand gesteld, met 'die uitdrukkelijke opdracht, om daarvoor Russische effecten te koo pen, nadat beklaagde zich tot hem ge wend had met de vraag, ,,of hij van den zomer nogal goede zaken had gemaakt". Van den aankoop der Rus sische effecten kwam echter nietsnu stelde beklaagde voor dit effect te koopen, dan weer wat anders. Einde lijk deed hij het voorstel Oostenrij kers te koopen, doch ook dit liep op niets uit. Hij gaf ook in overweging het geld op prolongatie te zetten, wat door den heer Montagne werd gewei gerd. En ten langen leste, op 17 Fe bruari deed hij het voorstel het geld onder ziin berusting te doen blijven, K. Dia^ waarvoor een accept wejd afgegeven Zoodra dit. was geschidd. beschouw de beklaagde het geld als geleen 1 geld en verbruikte hij het. Kort. daar op ging hij failliet, waarop de hoe?* Montagne een klacht bij de justitie deed. De heer Montagne. als getuige ge hoord. hield vol, dat het zijn bedoc ling niet was geweest, om het geld aan beklaagde te leenen. De procureur-generaal mr. baron Baud deed uitkomen, dat, toen bekl zich tot den heer Montagne vervoeg de, hij reeds in zeer treurigen gelde lijken toestand verkeerde. Gedurend 1904, vooral in het laatste deel van dat jaar. hield hij een zeer slechte boekhouding, zelfs geen kasboek. Bi het- openen van ziin faillissement was er een aanzienlijk passief. Z. i. heeft de verduistering reeds plaats gehad vóór 18 Februari. Eisch bevestiging van het vonnis, behalve wat betreft de opgelegde straf die de procureur-generaal wenschte erhoogen tot anderhalf jaar gevan genisstraf. Mr. H. P. Loggere, voor beklaagd optredende, wees er op. diat er uit de feiten miasr worden afgeleid, dat op 18 Februari tusscbeca beklaagde den heer Montagne een nieuwe over eenkomst heeft plaats gehad. Bekl., toen afgevende een schuldbekentenis of accept, wiellke door den beer Mon tague werd aanvaard, kreeg van dat oogenblik af de vrije beschikking over liet geld. kon als heer en meestor over dat geld beschikken, wijl beklaagde bevoegd was het geld onder zich te houden. Op deze en andere gronden meende pleiter, dat bekl. niet kan worden ver oordeeld. 18 Juli a.s. uitspraak. kan bewijzen op het tijdstip, dat diefstal werd gepleegd bij Mast zijn geweest. De beklaagde antwoord de in den avond van den 22stenDec. 1904 om elf uur, kwart over elven, Gemengd Nieuws DE QUAESTIE-JAURèS. De vergadering in het gebouw - - -,Neuc Welt" aan het einde van de onmiddellijk van de woning van den Hasenheide, waarin het Jaurès on- heer Van der Horst, Heerengracht mogelijk gemaakt werd te spreken, 377, te zijn gegaan naar Mast, waar Zondagmiddag toch doorgegaan, •hij vertrokken is om twaalf uur. Meer dari vier duizend menschep kwart over twaalven. Hij heeft deze vulden het gebouw. Binnen en bui omstandigheid indertijd ook meege- ten werd aan iedereen het nummer deeld aan den rechter-commissaris. van de „Vorwarts" gegeven, waarin De kellners nos. 1 of 3 zouden hem Jaurès' rede stond afgedrukt, wel herkennen, daar een van henDadelijk na opening der bijeen- telkens als hij in het café kwam, hem komst werd het volgende telegram eigener beweging den ..Figaro" .van Jaurès voorgelezen bracht, welk blad hij alle avonden daar las. Het Hof ging rierop geruimen tijd Officieele berichten HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Haarlem, Gelet op art. 8 der Hinderwet Doen te weten, dat bij hunne be schikking van 11 Juli j.l. aan H. J. Boogaards vergunning is verleend tot oprichting van eene drukkerij, waarbij als beweegkracht een gas motor van li paardekracht zal Wor den gebezigd, in het perceel aan de Gedempte Oude Gracht No. 1 Kad. Sectie C No. 3857. Haarlem, 12 Juli 1905. Burg. en Weth. voornoemd, BOREEL. Do Secretaris, J. W. VAN BILDERBEEK, l.-S. in raadkamer en gaf vervolgens een arrest van ongeveer den volgenden inhoudoverwegende dat het den Hove is gebleken, dat het onderzoek niet volledig is geweest en de wen- schelijkheid gebleken is, dat een na der onderzoek wordt ingesteld om trent de volgende vragenlo. op welk uur omstreeks in den avond van 22 December is door den postbeambte de laatste post bezorgd aan perceel 377 Heerengracht 2o."op welk tijd. stip is bekl. gekomen en wanneer heeft hij „Mille Colonnes" verlaten, bij welke vraag in aanmerking moet kernen de opgaaf van beklaagde, dat de kellners 1 en 3 hem moeten her kennen. daar een van die kellners hem „Le Figaro" zou hebben ge bracht. stelt de stukken in ban den van den rechter-commissaris en schorst «le verdere behandeling tot na afloop van dit onderzoek. Uit de Pers ieColt#' Leger en Vloot TECHNISCHE HÓOGESCHOOL. Men meldt uit Delft aan de „N. R. Crt." Tijdens de plechtigheid der ope ning van do Technische Hoogeschool in Stads Doelen is door den rector- magnificus 'der Groningsahe Hooge school, prof. dr. J. W. van Wijhe, aan don rector-magnificus der Tech nische Hoogeschool, prof. J. Kraus, C. I. een oorkonde overhandigd van den volgenden inhoud „De Senaat der Rijks Universiteit te Groningen begroet, met groote in genomenheid de vervorming der Po lytechnische School te Delft tot Tech nische Hoogeschool. Hij twijfelt niet of het daarmede verbonden recht van promotie, na het bewerken van een proefschrift, zal voor de studenten een machtige prikkel blijken tot ver deren wetenschappelijken arbeid. In de verwachting dat deze ver vorming rijke vruchten zal dragen, zoowel voor het practiscli als voor het wetenschappelijk streven van boogleeraron en studenten, heeft de Senaat te Groningen de eer den Se naat te Delft zijn hartgrondige geluk- wenschen aan te bieden. Groningen, 10 Juli 1905. J. W. v. WIJHE, rector-magnificus. C. F. A. KOCH, secretaris. Na afloop der plechtigheid in :de Stads-Doelen te Delft hebben de kee- ren H. Verhagen en J J. Terwiel na mens den Delftschen Studenten Bond het volgende telegram aan den mi nister van binnenlandsche zaken ge stuurd ..Excellentie, Bij gelegenheid van de wijding der Technische Hoogeschool, betuigen wij U, Excellentie, namens den Delft- Blijkens bij het departement van marine ontvangen bericht van 10 dezer zijn Hr. Ms. pantserschip Piet Hein en Evertsen, respectievelijk on der bevel van de kapiteins ter zee H. Backer en P. C. Swaan, 11 dezer Dungeness gepasseerd. (Stct.) NEDERLANDSCHE WEERBAAR HEIDS VEREENIGING. Door bovengenoemde Vereeniging zal van 12 tot 26 Augustus het kamp bij Laren worden betrokken. Uit de Arbeiderswereld WERKSTAKING WESTELIJK VIADUCT TE AMSTERDAM. In den toestand is tot heden geen verandering gekomen. Het aantal stakers (losse werklieden) is station- nair gebleven. Op 't oogenblik zijn onderhandelin gen tusschen directie en stakend per soneel gaande. De houding der stakers is rustig. GERECHTELIJKE VERKOOP. S Voor het twedde kantongerecht te Rotterdam bad zich Dinsdag te ver j antwoorden de heer H. W. Driessen, deurwaarder bij de Rechtbank, be klaagd van het innemen van de open bare straat, zonder daarvoor vergun ning te hebben van B. en W. Uit de behandeling der zaak bleek, dat de heer D. een inboedel had in beslag genomen, en bij den verkoop daarvan voor de woning een paar schragen met planken had gezet, waarop de man staat die de" goederen aan de koopers vertoont. Natuurlijk had hii daarvoor geen vergunning gevraagd De ambtenaar van het O. M. eischt' veroordeeling tot 1 boete. De vraag is nu bier of. waar aan B. en W. "vergunning voor het inne men der openbare straat- moet tre- vraagd worden, dat college ook het recht heeft dat te weigeren. Wat had de deurwaarder dan moeten doen In huis verkoopen. daartegen verzet zich de bewoner, en is dat ook niet publiek, terwijl de wet. zegt. dat de goederen moeten verkocht worden ter plaatse waar ze zijn in beslag ge nomen, tenzij de Rechtbank beveelt dat ze naar een andere plaats ver voerd worden. De uitspraak wordt met verklaar- bare nieuwsgierigheid te gemoet ge zien. Kerk en School KAMERLID-PREDIKANT. Naar „De Protestant" mededeelt, is door .het hoofdbestuur der Algemeene Protestanten-Vereeniging een adres gezonden aan de Algemeene Synode der Ned. I-Ierv. Kerk, waarin op ver schillende gronden wordt verzocht niet dan bij uitzondering toe te la ten, dat dienstdoende predikanten het lidmaatschap van de Tweede Kamer der Staten-Generaal aan vaarden. Letteren en Kunst EEN" OUD SCHILDERIJ ONTDEKT! De heeren Schreuder efli Heyman, kunsthandel aars te Rotterdam, heb ben het geluk gehad in een onzer pro vinciale hoofdsteden de hand te leg gen op een oud schilderij, dat, na schoongemaakt te zijn, gebleken is een zeer fraai stuk te wezen, door dr. Hofstede de Groot toegeschreven aan Nic. Moe ij aart. Het vertoontlinks een ryïne op een heuveldaarvóór twee koeien, een bok en twee geiten rechts een huisgevel in de lengte gezien, waar naast twee vrouwen en een jongen. DIEFSTAL TE HAARLEM. Woensdag werd voor het Gerechts hof te Amsterdam iini hooger beroep behandeld de zaak tegen; den 62-jari- gen Ph. A. Buyn. d.d. 31 Mei door de Haarlemsehe Rechtbank veroordeeld tot9 maanden- gevangenisstraf wegens diefstal van een emmertje, ter waar de van 40 cent in del Smedestrant U Haarlem. Beklaagde heeft een zwart strafre gister. Sedert 1892 is hij vijf 5 zes maal veroordeeld wegens diefstal en landlooperij. Hij bekende geheel. Procureur-generaal mr. baron Baud eischte bevestiging van bet vonn's. Hij verzocht opname in een rijkswerk inrichting. Mr. dr. C. H. Baale, als toegevoegd verdediger optredende, verklaarde n zijn pleidooi, dat. de treurige omstan digheden van beklaagde er voor pleit ten, om hem een niet te zware straf op te leggen-. Door zijn hoogen ouder dom zal hij misschien op de een of andere wïis geholpen kunnen worden. 18 Juli a.s. uitspraak. DE DIEFSTAL BIJ DEN HEER ALB VAN DER HORST TE AMSTERD. Woensdag zou het Amsterdamsche Gerechtshof uitspraak doen in de zaak van den Italiaan Theodoro Ga re vaglia. die door de 4e Kamer der Rechtbank te Amsterdam werd ver oordeeld tot 3 jaar gevangenisstraf wegens den diefstal van 90 uit de brandkast in het kantoor van den heer Alb. van der Horst. Heeren gracht 219 aldaar, gepleegd in den avond van 22 December 1904. Alvorens uitspraak te doen, her opende het Hof het onderzoek naar aanleiding van de brieven, door den beklaagde aan den president, mr. Van der Werk geschreven. Tn diebrie- NA DE HERSTEMMINGEN „De Banier" schrijft na het een en ander medegedeeld te hebben uit or ganen der rechterzijde over de oplos sing der crisis Onwillekeurig vraagt men zich af, waarom deze machtige dwang van de rechterzijde naar een zuiver linksch-Kabinet, dat liefst van geen gematigdheid weten wil En op die vraag is het niet moei lijk te antwoorden. Men wil dat om het partijbelang. De antithese die in 't leven geroep- pon en als wapen gehanteerd is moet niet in de rustkamer opgeborgen. Dat ware een machtig wapen min der. Veel liever een uiterst linker Kabi net, dan een gematigd, met zelfs le den van de rechterzijde er in, want in het eerste geval staat de oppositie veel sterker. En tot geen prijs een andere partij gxoep serine- want al vertoont ook de coalitie een wonderlijke eenheid, zij moet straks weer -de antirev. partij haar zetels teruggeven en is ook het eenig middel daartoe. Daarom tot. geen prijs oplossing van deze constellatie voor een ande re en daartoe vóór alles voor het behoud der antithese gewaakt. Wij ontkennen niet, dat een derge lijke tactiek allerminst, ons - hart- heeft. Moet dan niet vóór het partijbelang dat des lands gezocht en is er dan met iets meer en iets beters te wach ten ,nu toch dit ministerie viel. van een gematigd Kabinet, liefst met le den der rechterzijde dan van eene formatie -der uiterste linkerzijde? Moet dan, opdat toch maar de par- „Geestv-erwanten. Ik ben met geheel mijn hart bij in deze vergadering, om met u de eenheid tusschen het Duitsche en •"ransche proletariaat te versterken. Hun gemeenschappelijke arbeid zal deni wereldvrede waarborgen door cle verovering van sociale gerechtigheid en politieke vrijheid. Niets kan ons scheiden noch chauvinistische voo'r- oordeelen, noch een verbod der re geeringen tot spreken, noch de plom pe kunsten van diplomatiek geknoei. Wij zijn allen één, één en dezelfden. Wij hebben één wil, één voelen.Wordt een van ons geslagen, dan wordt de ander mee getroffenwordt een van ons geprezen, dan wordt de ander mee geprezen. Het is een afgezaagde taktiek van de liedrschende klassen in alle landen de binnenlandsche so cialisten te stellen tegenover de bui tenlandsche. Inderdaad is dit echter een lofrede meer voor de kracht van het internationale socialisme, dat de regeeringen alleen nog bestrijden kunnen door pogingen om het. door tweedracht te zaaien, af te doen brok kelen, een reden te meer voor ons all krachten te wijden aan het denkbeeb van één ondeelbare internationale so ciaal-democratie." Het voorlezen van dit telegram wer. met donderend applaus en een „We; met Bülow ontvangen. Vervolgens sprak de sociaal-demo cratische Rijksdag-afgevaardigde Fi scher die Von Bülow's houding scherp critiseorde, uitdrukkingen bezigde als ..Rusland zonder kozakken". ..Ellen delingen, die niet waard zijn, den naam van Duitschers te dragen' en vervolgens zijn afkeuring te kennen gaf over de liberale bladen. Een motie werd aangenomen tegen den Rijkskanselier van- den. volgen den inhoud „De vergadering protesteert ten sterkste tegen het verbod van Von Bülow en noemt deze houding een zeer kleine, een beschaafden staat on waardige, tevens een brutale vernede ring von die Berlijnsc-he arbeiders. Zij neemt er akte van, dat net- socialisme en de door hem gepredikte woreld-idée reeds zoo'n macht heeft gekregen, dat zelfs de Duitsche rijks kanselier in den vorm van een ver bod tot spreken tot de erkenning ko men moet van zijn grootheid. Doen zij is niet erkentelijk voor de lof spraak uit zulk een mond aaai do internationale sociaal-democratie Parijs. „De vergadering geeft te kennen, dat zij steeds trachten zal het geheele gewicht van de socialistische arbei dersbeweging van Duitschland in de weegschaal te werpen tot handhaving van don wereldvrede, die leiden moet tot de politieke en oeconomische vrij making van de arbeidersklasse uit de ketenen van den klasse-staat, tot ver andering van de kapitalistischemaai- schappij in een socialistische." Verder wordt in de motie dank ge- sympathie betiiigd Advert en tiën. G ebo ren THEODORUS GERARDUS JOHANNES, Zoon van A. VAN DER MEER en A. VAN DER MEER— OUWENDIJK. Haarlem, 12 Juli 1905. Mevrouw ADRIAN, N. Groenmarkt 24 A, VRAAGT tegen 15 September EEN FLINKE goed kunnende koken en netjes wer- ien. Van goede getuigen voorzien. Zich te vervoegen 's avonds tus schen 7 en 8 uur. GEVRAAGD een knap voor halve dagen. AdresKampprsingel 48 rood. TERSTOND GEVRAAGD EEN Adres Gierstraat No. 37. tij groeie en bloeie, zoo hartelijk ge wenscht, dat het met het regeer des bracht "aan Jaurè lands zoo slecht mogelijk gaal? inw, |„.t Russische Proletariaat. Tactisch moge dit prijzenswaard g heeten. wie oog en hart heeft voor de hooge belangen, waarom het hier gaat. geeft het een anderen naam. Wij althans -doen er niet aan mee. Nu de dingen zijn. zooals zij zijn, Een net Kindermeisje GEVRAAGD, voor de morgen- en mid daguren, niet beneden 15 jaar. AdresZijlstraat 71. Tegen Augustus wordt GEVRAAG) in een deftig gezin eöne FLINKE BEKWAME P. G., boven do 25 jaar, tegen hoo loon. Adres to bevragen des avonds n 7 uur aan het Advertentie-Bureau M KOKKELKOREN, Overveen. Te Haarlem met 1 Aug. govr. ee 23 jaar of ouder, voor alle hyiswert l kennis van koken geen vereischt Reeds meer in betrekking gewee zijnde en zéér goede getuigen, besll noodig. Loon ƒ100 ft ƒ120 en vr wasch. Br. onder No. 7885 Bu Haarl. Dagblad. GEVRAAGD een net dat goed kan werken en voorzien van inf. Ruim loon, en P. G. Pari laan 7. Terstond een net, flink WEIGERENDE OFFICIEREN TE WARSCHAU. Een Poolsch blad heeft een verhaal i GEVRAAGD, voor halve dagen, dat wij onder alle voorbehoud weer- - - - geven. Een aantal officieren van het veel liever een gematigd ministerie, militaire district Warschau, zegthet, zoo het. kon. mede samengesteld uit kregen onlangs bevel individueel leden der rechterzijde, dan het van naar Mandsjoerije te gaan. Zij wei- zekere zijde gewenschte en als nood-1 garden echter zonder hun troepen te zakelijk voorgestelde. j vertrekken. Vier officieren en twin- Veel liever ook een neerslaan van tig onder-officieren werden dienten- bet partij vuur dan het opzettelijk gevolge ter dood veroordeeld door aanwakkeren daarvan. den krijgsraad. Een -detachement van Het valt ons, dit wenschende. go- |ie(. rCyiment uit Li th au wen kreeg be makkelijker te bidden, dat het onze vej het vonnis te voltrekken, maar geeerbiedigde Koningin ra deze dagen weigerde. De kozakken waren ech- nïet moge ontbreken aa.n de wijsheid die van boven is. ter bereid en fusilleerden de veroor deelden op een veld bij Warschau. Toen de executie was afgeloopen keerden de kozakken huiswaarts maar werden onderweg aangevallen door het LitJhausche regiment, dat DUUR DER CRISISSEN. Do oplossing -der ministerieelecri sis laat zich nog wachten. Hierin it wwu trouwens niets buitengewoons gele. 2()0 hunner zou hebben gedood. Met gen, zegt -het Hbld. j de grootste moeite werden de woe- Gaan wij de wijzigingen na die in idende Lithauers tot rust gebracht, de ministeries zijn gekomen, op is heest ongelooflijk, dat vaneen grond van de Kamerverkiezingen se- dergelijke gebeurtenis niet eerderen d-ert de Grondwetsherziening van algemeen er melding zou zijn ge- leb 7, dan vin-den wij dat de optre-maakt, temeer da,ar het Lithauscho ding van een ande-r Kabinet meestal regiment tot de gai'de behoort, geruimen tijd liet wachten. Op 10 Maart 1888 was de nieuwe Tweede Kamer gekozen op grond van het voorloopig kiesreglement dat bij WTTTP m-soiarun rrvnr de Grondwetsherziening was gevoegd iiurssira.ni, LiKNUK- De rechterzijde had in -die Kamer de! MACHTIGDE, meerderheid. Eerst op 20 April werd; LONDEN, 13 Juli (Reuter). De D ai- de heer Mackay als Kabinetsformeer-ly Telegraph verneemt, dat de Tsaar der tot Minister benoemd nadat hem minister Witte in de plaats van graaf ?gena te vora d1 op* Woorawjet benoemd heeft tot gevol dracht was verleend, en den voleen-- den dag bevatte de' stoeton,, --■-"g'l l-„i-iirl.u-lelaar. d" namen zijner ambtgenooten. De verkiezingen van Juni 1891de. OUrgeniJKe MaOU >n de Tweede Kamer- nmcaa.Ti rmm- Telegrammen den de Tweede Kamer omgaan, naar links. Ofschoon zij in 't eind van i ONDERTROUWD die maand waren afgeloopen. duurde Juli 13. W. C. v. d- Mark en K. het tot het begin van Augustus vóór 1 TwiskH. J. Afman en M. P. Semé. mr. G. van Tienhoven met de vor- j GETROUWD ming van een nieuw Kabinet werd Warnier en F. M. W. Wij de- bel ast, dat op 21 Augustus benoemd man. werd. BEVALLEN In 1894 ging het spoediger. Toen! Juli 12- A v. d. Meer—Ouwendijb, werd de Tweede Kamer in 't begin j z- P- J- HoenderdosMaas, z. van Maart wegens de geschillen over OVERLEDEN: de regeling van het kiesrecht ont- i 11 JuH- J- A Libosan, 63 j., Zuider- bonden. Op 24 April hadden de her-straat. 12 Juli. H. Faber, 8 m„ d., stemmingen plaats, en reeds op 8 Kamperstraat. 13 Juli. H. Pull, 4 j„ Mei werd de Kabinetsformeerder jhr. Zomervaart. mr. J. Röell tot minister van buiten- J landsche zaken benoemd en op 9 Mei volgde de benoeming zijner ambtge nooten. Na de verkiezingen van Juni 1897 duurde het tot 26 Juli alvorens mr. N G. Pierson werd benoemd en Marktnieuw8 Aangevoerd op 12 Juli 17 stapels iaas, 245-4 kazen, wegende 4480 K G., in 18.h f26. beneden de 16 jaar, loon ƒ1.75. Zijlstraat 29 zwart. Dr. BAUMGARTNER, Leidsel Vaart 222, ZOEKT een bekwame tevens als meid. Zonder goede getuigen onnoodi zich aan te melden. „Ons Belang" Ver. ter verkrijging van Verslag, rekening en verantwooj ding, over hot le halfjaar l9oö word op aanvraag franco toegezonden doo het Afd. Kantoor Ituijchaverstraat 1 gevraagd AdresGasthuislaan 180. GEVRAAGD een bij GEBR. RUTTE 14 k 15 jaar, Overveen. Aankomende GEVRAAGD. 6. H. LINDEMAN en Koon GEVRAAGD, bij A. H. WILLEMSE Groot Heiligland, hoek Gasthuis vest. TE HUUR EEN RUIM BOVENHUIS, bev. 4 Ka mers en Keuken, met ruimen Zolder Kleine Houtstraat No. 33 rood. Huur prijs ƒ240 per jaar. Te bevragen Jansstraat No. 63, winkelhuis.

Haarlem's Dagblad | 1905 | | pagina 3