lste prijs, verg .zilv. med.. „Bato te Haarlem, met 415/6 punt. Voor deze vereeniging kwamen uit de heeren H. Dreyer, J. Helleminck, C. Krul, C. A. Martin en J. A. Nederkoorn. 2de prijs, zilv. med., „Concordia", te Haarlem, met 371/6 punt. Deze ver eeniging kwam uit met de heeren J. van Amstel, K. F. Schijf, H. Hessels, Th. Jansen, H. Mooning en D. vaar Doorn. 3de prijs, bronzen medaille „Hoofddorp", te Hoofddorp, met 34 5/6 punt. Deze vereeniging werd vertegenwoordigd door de heeren S. de Vries. J. v. Dijken. W. Konings en H. Bakker. Het maximum van het aantal te behalen punten was 50. De eerste- prijswinner bleef dus slechts 81/6 punt beneden het maximum. BEKRONINGEN. We vermelden hier van de nog be kend gemaakte bekroningen weder om alleen die uit Haarlem en om streken wegens de uitvoerigheid der lijst.' B. BIESHEUVEL (Haarl.meer) lste pr. (hengst Sultan II), lste pr. (hengst Jonge Sultan), lste en 2depr. (vet kalf). A. ROODENBURG Jbzn. (Haarl. meer) 3de pr. (hengst Frits III). HENGSTEN-ASSOCIATIE (Nieuw Vennep! 2de pr. (hengst Victor). VEREEN. IIIPPOS (Haarl.meer) lste pr. (hengst Radbout). T. MANEDOES (Haarl.meer)2de pr. (hengst Emir). \Y. BIESHEUVEL (Haarl.meer) 3de pr. (hengst Tancred II) L. ZIJLMANS (Haarl.meer) 2de pr. (hengst Jonge Sultan). H. F. BULTMAN Hzn. (Haarl.meer): lste pr. (hengst Belgium), lste pr. (stier). P. BIER (Haarl.meer)2de pr. (stier), lste pr. (ram). M. .T. L SCHRAM (Bloemendaal) 3de pr. (stier). J. D. BULK (Haarl.meer) 3de pr. (stier). S. W. DE CLERCQ (Haarl.meer) 2de pr. (stier). C. CLEMENS (Haarl.meer) lstepr. (stier). H. N. HARTGERINK (Zuid-Schalk, wijk) 2de pr. (stier). G. J. v. VUUREN (Haarl.meer) lste pr. (fcruispink). A. v. LEEUWEN (Haarl.meer) 2de pr. en eerv, verm. (kruispink). P. v. BRUGGEN (Haar!moer) 2de pr. (vette koe). K. KISTEMAKER fHaarl.meer) 3de pr. (ram), 2de pr. (ramlam), lste pr (ooilammeren). J. H. EIJK EN (Haarl.meer) lste pr. (ramlam). J C. GEHRELS (Haarl.meer)2de pr. (schapen). .T. DE VRIES (Haarl.meer)lste pr (schapen!. 2do pr. (ooilammeren! H. DE VRIES (Hoofddorp) lste pr. (geit). HOEVE MEERZORG (Haarl.meer): lste pr. (beeren). C. SLIKKER (Haarl.meer) 2de pr. (beeren), 3de pr. (zeugen). J. v. DIJK (Haarl.meer)3de pr. (beeren). S. v. SPLUNTER (Haarl.meer) lste pr. (zeugen). A. RUIGHAVEN (Haarl.meer)2de pr. (zeugen). W. KROES en Zn. (Haarl.meer) lste pr. (rijwielen). J. L. LEESTEMAKER (Haarl. meer) 2de pr. (rijwielen). J. K. MANTEL (Haarl.meer)3de pr. (rijwielen). D. KRAMER (Haarl.meer) 2de pr. (hoefbeslag). C. v. DRIEL (Haarl.meer): lstepr. (hoefbeslag). CROK EN LAAN (Wormerveer) lste pr. (veevoeder) WESSANEN EN LAAN (Wormer veer) lste pr. (veevoeder) IJ. v. d. MARK (Lisse) lste pr. (veevoeder). VLÓTMAN eerv. verm. (veevoeder). DERDE DAG. Reeds vroeg in den morgen was er te Hoofddorp al weer een prettige drukte. Een muziekkorps gaf een con cert op het Marktplein. Op de tentoonstelling waren thans de merriën aan de beurt. Van do bekroningen geven we de volgenden. Merriën met veulen geb. in 1899 of 1900. lste .pr. H. F. Bultman (Augus ta) 2e pr. A. Ruighaver3de pr. A. Biesheuvel (Hillegonda) Allen wo nende te Haarlemmermeer. Merriën geb. in 1899 of 190£. lste pr. B. Biesheuvel (Bertha)2de pr. W. Biesheuvel Azn. (Bles). 3de pr. L. Zijlmans (Margot), 4de pr. J. Kooy (Prinses), 5de pr. B. Biesheuvel. Al len wonende te Haarlemmermeer. Merriën met veulen, geb. in 1901 lste pr. W. Bi e sli euvel Bzn. (Trui), 2e pr. H. F. Bultman (Frela) 3e pr. P. Zuiver, allen te Haarl emmermeter. Merriën geb. in 1899 en 1900lste pr. P. Verkuyl (Bruine), 2de pr. J. H. Stoel, heiden te Haarlemmermeer. Merriën geb. in 1901 en 1902. le pr. B. Biesheuvel (Neeltje), 2de pr. B. Biesheuvel (Topsy)3de pr. T. Hane- does. BestuursprijzenS. W. de Clercq (Antje)B. Biesheuvel (Bonte) en L. Zijlmans (Dora), allen te Haar lemmermeer. Merriën, geb. in 1903lste pr. A. Buurman (Betsy) 2de pr. 3de pr. P. Zuiver. Bestuursprijzen G. C. v. Arendonk en S. v. d. Sluis, allen te Haarlemmermeer. Merriën geb. in 1904le pr. T. Hanedoes, 2de pr. B. Biesheuvel, 3de pr. G. J. Tiemers De gouden medaille van H. M. de Koningin-Moeder is toegekend aan W. Biesheuvel voor den besten hengst. De groote zilv. med. van H. M. de Koningin is toegekend aan W. F. Bultman voor de merrie Augusta. BEZOEK VAN H. M. DE KONINGIN-MOEDER. H. M. zal om ongeveer 1 uur te Hoofddorp aankomen. Concert, A.s. Donderdag zal door het ge mengd koor „Onder "Ons" (directeur Henri Pielage) een concert worden gegeven in de Groote Kerk. Arr. Rechtbank (Zitting van Donderdag 20 Juli 1905;. EEN JEUGDIG BOEFJE. Het eerst kwam heden in het be klaagdenbankje te staan de 15-jarige Theodoras J. Kley, winkelbediende te Haarlem. Hem werd ten laste gelegd, dat hij op 4 Juni uit een kistje, staande op de slaapkamer van zijn vader, een bedrag van omstreeks 60 gulden heeft weggenomen aan geldswaardig pa pier en eenig zilvergeld, en bovendien op 18 en 19 Juni te Zandvoort ten nadeele van den eigenaar van het Grand Hotel verschillende goederen, waaronder een handdoek, twee ten nisballen, eenige boeken, een mes en een stuk krijt. Als getuige werd gehoord de vader van dezen jeugdigen dief. Deze ver klaarde, dat hij zijn zoon goed ont wikkeld vond. Sinds zijn twaalfde jaar is hij oneerlijk geworden. Tel- j kens nam hij geld weg, benevens wa- ren uit zijn kruidenierswinkel. Her- j haaldelijk heeft de vader gepoogd dit zijn zoon af te leeren, met straf en 1 goede woorden, maar niets hielp. Ten slotte heeft hij de zaak dan ook in handen der justitie gesteld." De hotelhouder Wüste verklaarde, dat hij in den nacht van 19 Juni ge loop in zijn hotel hoorde, zoodat hij opgestaan is en deze beklaagde in de gang heeft aangetroffen. Het bleek dat deze binnengekomen was door een raam en eenige sleutels van het rek had genomen, met het doel om eenige kamers te openen en te doorzoeken, j De hotelhouder heeft den jongen eerst in een toiletkamer opgesloten, en dés morgens aan de Zandvoort- sche politie overgegeven. Het O. M. achtte het bewijs gele verd. terwijl bovendien de beklaagde de feiten volmondig bekend heeft. Ook het oordeel des onderschetids is vol gens het O. M. bij dezen beklaagde aanwezig. Na betoogd te hebben, dat deze jon gen reeds v er op het misdadig pad is. achtte het O. M. een lange gevan genisstraf noodzakelijk en eischte het 9 maanden gevangenisstraf, daarbij opmerkende dat, mocht de Recht bank niet van meening zijn, dat de beklaagde heeft gehandeld met oor deel des onderscheids, het wenschelijk zou zijn, dat zij den beklaagde plaat ste in een Rijksopvoedingsgesticht tot zijn achttiende jaar. De ambtshalve toegevoegde verdedi ger trachtte aan te toonen, dat het eerste ten laste gelegde de geld- diefstal niet vervolgbaar was, en wel omdat de beklaagde recht had op dit geld, omdat het was uit den boe del van zijn overleden moeder. Voor dit feit moet dus vrijspraak volgen. Tevens schetste deze verdediger de levensomstandigheden van zijn cliënt, die onder slechte kameraden verkeer- de, en was van oordeel, dat het oor deel des onderscheids niet aanwezig is, waarom geen straf kan opgelegd worden. Daarom gaf pleiter in over weging, dat men dezen jongen op zal zenden naar een Rijksopvoedingsge- sticht. Het O. M. repliceerde, dat het zelf ook de moeilijkheid van de vervolging der klacht van den vader heeft inge zien. maar dat het de zaak toch wel vervolgbaar achtte. Rembrand t-h u 1 d e. j In opdracht van de vergadering, die onlangs het plaatselijk comité voor een Nationale Rembrandt-hulde vorm-' de, verspreidt het bestuur van de af- deeling Haarlem van den Bond van Nederlandsche Onderwijzers een cir culaire, waarin het verzoekt om toe treding tot bovengenoemd comité, het welk thans 41 leden telt. Het adres van den secretaris is de heer J. D.. Boes, Gaelstraat 33. Mishandeling. Dinsdagnacht te ruim 12£ uur werd op de Groote Markt eene ziekenver pleegster die zich naar de Spekstraat begaf, bemoeilijkt door een beer ai- bier, die haar reeds van de Kruis straat af was gevolgd. De agent re chercheur van Zomeren aldaar aan wezig nam de verpleegster in be scherming, waarover genoemde heer zoo gebelgd was, dat hij met zijne parapluie den rechercheur twee ge voelige slagen op het hoofd heeft toegebracht, met zulk een kracht dat de parapluie is gebroken. De heer is daarop door eenige agenten van politie gearresteerd en naar het po litiebureau aan de Smedestraat over gebracht, alwaar proces-verbaal te gen hem is opgemaakt. Bekneld. Hedenmorgen had de bankwerker R. aan de Centrale Werkplaats der II. IJ. S. M. het ongeluk de toppen van 2 ringers der rechterhand te be. knellen tusschen de machinedeelen eener locomotief. Na eerst door den verbandmeester v. L. te zijn verbon den, begaf hij zich naar bet Gast huis. Ik In de Staatscourant zijn opgeno- men de koninklijk goedgekeurde sta tuten van de Sociëteit „St. Bavo" al hier. i Het doel der sociëteit is het gezellig 'verkeefr en de nauwere aaneensluiting 'te bevorderen van de leden, bescher mers en donateurs van den Nederl. Roomsch-Katholieken Volksbond, af- deeling Haarlem, gevestigd te Haar lem. Zij tracht dij, doel te bereiken door ten dienste liarér leden in hare loka len gezellige bijeenkomsten te doen plaats hebben, sociaal-wetenschappe lijke voordrachten te doen houden, onderhoudende lectuur ter beschik king te stellen en gelegenheid te ge- ven tot passende spelen en feestelijk heden. I Besmettel ij ke ziekten, j In de week van Woensdag 12 tot en met Dinsdag 18 Juli 1905 zijn hier ter stede voorgekomen twee gevallen van Diphtlieritis en één geval van Rood- vonk. Te Heemstede 2 gevallen van Rood- vonk. I In den H a arlemmerme er po 1 de r één geval van Roodvonk. j Op Donderdag 3 Augustus 1905 zal door den Commissaris der Koningin j in de provincie Noord-Holland aan het I gebouw van het Provinciaal Bestuur te Haarlem worden aanbesteed het uitvoeren van eenige werken aan het Rijkskrankzinnigengesticht te Medem- blik. I j Raming (ƒ8340.) H. B. S. Noord-Holland, t Haarlem, 19 Juli. GeslaagdP. W. J j de Lange, R. E. Wieringa en M. J. j Wilmink allen Alkmaarmej. H. G. C van Eelders, J. J. Haak, N. W. van der Hoeven en A. F. Petition. I allen Haarlem; G. W. Bakker enA. j H. M. Gijzen, allen den Helder, en de extraneus Chr. van Heteren. j Militaire Zaken. 1 De majoor Giel, kapitein de Wit Huberts en luitenant James van het regiment infanterie alhier in garni zoen. zullen den 24en dezer naar den Helder vertrekken ten einde deel te nemen aan garnizoens-manoeuvres in de stelling van den Helder. Bij het examen van den cursus tot opleiding van 2e-luitenant slaagden de sergeanten Van Dijk, - Reeling Brouwer en Van Schaick van hetre- giment infanterie alhier in garni- zoen. Gevonden voorwerpen: Een handschoen, een peUerine, een horlogeketting. Hosanna. Gisteren hield de Christelijke Kin- derzangvereeniging „Hosanna'"', di recteur de heer A. W. Wesselius, een boottocht naar Alphen aan den Rijn en Leiden, 's Morgens half acht ver trok de boot van het Spaarne alhier, en arriveerde omstreeks half twaalf te Alphen, alwaar in optocht een wande ling gemaakt werd. Te Leiden werd enkele uren vertoefd in den speeltuin „Do Vink". Omstreeks half tien was de boot weder in het Spaarne alhier. Uit de Omstreken BENNEBROEK. Openbare vergadering van den Raad der gemeente Bennebroek op Woensdag 19 Juli 1905 des nam. uur. Voorzitter Mr. B. J. D. Zubli, bur gemeester. Aanwezig alle leden, behalve de wethouder H, van der Vossen. De secretaris, de heer H. J. Clarion, leest de notulen,- welke met de door den voorzitter voorgestelde toevoeging van het woord „uitsluitend" unaniem worden goedgekeurd. De voorzitter deelt medeGoed keuring van H.H. Ged. Staten van de Melkverordening, welke daarop is afgekondigd, en van het kohier der hondenbelasting; de herkiezing der periodiek afgetreden raadsleden, de heren S. Roozen en W. van Lierop J.Fzn. dat verlof is verleend aan den burgemeester door Z. Exc. den Commissaris der Koningin, om zich van 24 Juli tot 24 Augustus a.s. buiten de gemeente op te "houden; ten slotte, dat tot tijdelijk ambtenaar ter secretarie is benoemd de heer F. H. Kempen te Sloten. Alvorens de agenda voor dezen avond verder in behandeling te ne men, wijst de Voorzitter op het heu gelijk feest, dat de aangrenzende ge meente Haarlemmermeer wegens haar vijftigjarig bestaan viert, en zegt., dat waar het alleszins passend zou zijn voor Bennebroek in het ge luk van die zustergemeente te dee- len, het hem wenschelijk voorkomt, dat deze Raad aan dien van Haar lemmermeer zendt een telegras van den navolgenden inhoud„De Raad der gemeente Bennebroek brengt de aangrenzende gemeente Haarlem mermeer hare gelukwenschen met haar vijftigjarig bestaan en spreekt de beste wensch en uit voor haar toenemenden bloei. Gedaan in de openbare vergadering van 19 Juli 1905. Zubli, burgemeester, Clarion, secretaris." Alle leden kunnen zich hiermede vereenigen. Nu bieden B. en W. den Raad het verslag van den toestand der ge meente en dat over dien van het lager onderwijs in 1904 aan. Ouder gewoonte zal dat stuk bij de raadsleden ter kennisname rond gaan. Ingekomen waren de geloofsbrie ven der herkozen raadsleden, de hee ren S- Roozen en W. van Lierop J.Fz. Eene commissie, bestaande uit de heeren Van Ittersum en Reydon, onderzocht deze en adviseerde tot toelating. Daarop volgt de aanbieding der ge- meenterekening over het algeloopen dienstjaar, tot voordeelig slot hebben de de som van 759.52. Het lot wijst aan, dafcLe heeren Van Ittersum en Verhagen de com missie tot nazien van die rekening zullen uitmaken. Beiden verklaren •die opdracht te aanvaarden. Vervolgens komt ter cafel een request van den heer H. J. Clarion, verzoekende ontslag als secretaris, ontvanger en ambtenaar van den Burgerlijken Stand van Bennebroek, uithoofde zijner benoeming tot ge meente-ontvanger van Hoorn, en zulks tegen 15 Augustus a.s. Met algemeene stemmen wordt dit ontslag op de meest eervolle wijze en met dankbaarheid voor de vele en gewichtige diensten verleend. De Voorzitter neemt daarop het woord en zegt Hooggeachte Heer Clarion Naast het officieele besluit, waarbij U door den Raad eervol ontslag wordt verleend nis secretaris-ontvan ger en ambtenaar van den Burgerlij ken Stand, onder dankzegging voor de diensten, door U in deze betrek kingen aan de gemeente bewezen, past nog een mondeling gesproken woord ten afscheid. De Raad ver heugt zich voor u, dat uw wensch is vervuld, om in Hoorn tot gemeente ontvanger te worden benoemd en spreekt den besten wensch uit voor' Uw zijn aldaar. Mogen aldaar, zoo wel voor U persoonlijk in uwe be trekking als voor uwe gemalin en uw kind gelukkige jaren zijn weggelegd. Daartegenover betreurt de Raad Uw heengaan uit deze gemeente, waar gij als een goed burger geleefd hebt en nog veel meer uw heengaan uit dit Raadhuis, waar gij meer dan tien jaren van uw leven zijt werk zaam geweest. De herinnering aan uw arbeid en aan Uw persoon zal steeds bij de Raadsleden en bij mij hoogst aangenaam blijven, en hij, die geroepen zal worden, uw opvolger te zijn, zal U tot vobrbeeld kunnen nemen in trouwe dienstvervulling en ware opvatting van uw taak. Wij be velen ons ook aan in uwe gedachte nis. Wanneer straks een deel van uwe carrière bij uw vertrek van hier zal zijn afgesloten, kunt U met voldoe ning op die jaren achter U terugzien. Al was het te verwachten, dat een maal eene promotie voor u zou zijn weggelegd en al gunnen wij allen u j die ten zeerste, U kunt de voldoening j hebben, dat bij Uw heengaan het woord gesproken wordt „reeds nu". Gaarne hadden wij U nog jaren in deze gemeente behouden, en daarom bieden wij U als souvenir een voor- I werp aan, dat U in Uw buis nog J lang aan ons kan doen denken." j De Voorzitter overhandigt den heer Clarion een pakket, die zichtbaar go- roerd dit geschenk aanneemt met •de woorden Mijne Heeren I Alvorens den inhoud van dit kistje nader te beschouwen, wil ik aller eerst mijn innigen dank brengen voor de hartelijke woorden, mij toegespro- j ken. Ik heb mij niet kannen voor- stellen, zoo behandeld te worden, j Uw souvenir is mij daardoor ontzag- lijk veel waard, omdat het mij steeds zal doen denken aan mijn verblijf in Bennebroek, waar ik zoo geluk kig was, waar .ik zooveel vriendschap j genoot, dat ik verzekerd ben, het moeilijk elders in die mate te zullen vinden. De Raad is mij steeds ter wille geweest, den meesten steun heb j ik immer gevonden, ook de Wethou ders, ik herdenk hier inzonderheid ook de heeren Van Ittersum en 1 Wentholt, waren mij steeds gene- gen. De Burgemeesters, wat heb ik niet aan den beer P. N. van Door- ninclc als zoodanig te danken, ter wijl de -verhouding tot U, Mr. Zubli, liet best gekarakteriseerd wordt als een zeer vriendschappelijke als ik nergens elders ontmoeten zal Het doet mij daarom oprecht leed, de gemeente te verlaten, waar ik den eersten stap zette op den maatschap- pelijken ladder, waar ik, na eerst als ambtenaar ter secretarie werkzaam geweest te zijn, door het vertrek van den heer Van Panhuijs kon sollici- teeren en bij mijn persoonlijk bezoek aan de Raadsleden de gelofte heb afgelegd, mijn plicht nauwgezet te zullen doen. Welnu, zonder groot spraak. meen ik mijn taak ernstig te hebben opgevat en te hebben gedaan, wat mij was voorgeschreven, maar de opvatting, die U toont van mijn vol brachten arbeid te hebben, treft mij zeer. Ik ben U oprecht dankbaar voor deze gevoelens. Moge het Bennebroek in alle opzichten voortdurend goed- 1 gaan, en blijve Uwe vriendschap ook elders mij immer bij Nu bezichtigt de heer Clarion zijn geschenk, een prachtige kristallen schenkkan, met zilver gemonteerd. Op het deksel van dat metaal is ge graveerd „Den gemeente-secretaris en -ontvanger bij zijn vertrek naar Hoorn aangeboden door den Raad en den Burgemeester van Bennebroek j Hoogelijk met dit cadeau ingenomen, j brengt hij met een stevigen hand- i druk ieder afzonderlijk nog eens zijne j erkentelijkheid, belovende de kan I wel te ge- maar nooit te zullen mis bruiken. j Wijl de rondvraag geen nieuws ter tafel brengt, sluit de Voorzitter de vergadering. stemmen 874van onwaarde 6 stem men. Hiervan verkregen de heeren E. Hansen 275, F. Rijnvedd 352, J. v. Til Rz. 476, G. Veldh. van Zanten 501, H. A. van Waveren 470 en J. van Waveren Pz. 390 stemmen. Gekozen zijn de heerenJ. v. Til Rz., G. Veldli. van Zanten en H. A. van Waveren. De heer J. van Waveren Pz., die meer dan 20 jaar lid van den Raad was, is niet herkozen. Naar wij vernemen, zal de Hille- gomsche Harmoniekapel de ge- en herkozen Gemeenteraadsleden Don derdagavond een serenade brengen. HEEMSTEDE. De door dep gemeente-ontvanger aangeboden rekening over 1904 be draagt in ontvangst ƒ40.936,63, in uit gaaf ƒ39.543.30, batig saldo 1393.35. VELSEN. Eerlang zal de gemeente Velsen te IJ muiden en te Velseroord? aanvan gen met den schoolbouw, en nu is bij den raad een verzoek ingediend om te bepalen, dat het minimum lo'on daarbij zal bedragen 0.25 per uur en dat niet minder dan 10 uur zal moen wordeg gearbeid. SANTPOORT. Voor de herstemming voor drie le den van den Gemeenteraad van Vel sen zijn door de Vooruitstrevende Kiesvereeniglng „Santpoort" canrii- daat gesteld de heeren K. Boekei, J. M. Bottemanne en J. E. Mulder, al le drie liberaal. Te Santpoort bestaat het voorne men een vrijzinnige kiesvereeniging op te richten op het program van de Liberale Unie. HAARLEMMERLIEDE. i De beide herkozen raadsleden, de heeren D. Vriesekoop en L. Kroon hebben hunne herbenoeming aan- jvaard. De herstemming over twee ze- jtels zal plaats hebben op Dinsdag 25 'Juli a.s. BLOEMENDAAL. Alhier is een collecte gehouden ten behoeve der door den brand getrof fen huisgezinnen te Friezenveen, welke 68.31* heeft opgebracht. Dit bedrag is aan de „Commissie voor Onderstand" te Friezenveen overgebracht. De statuten van de af deeling Bloe mendaal dor Noord-Hollandsche ver eeniging Het Witte Kruis" zijn ge wijzigd, op welke wijziging de ko ninklijke bewilliging is verkregen. BEVERWIJ.K Uit Beverwijk zijn dit voorjaar 1.700.000 K.G. aardbeien verzonden naar het buitenland. In den afgeloopen nacht is alhier afgebrand een bloembollenschuur, tcebehoorende aan den heer Tegel. Dj oorzaak is onbekend, verzeke ring dekt de schade. IJMUIDEN. Door ongeveer 380 leerlingen der openbare school alhier, is per stoom boot Alkmaar Packet een reisje naar Amsterdam gemaakt en een bezoek gebracht aan Artis en het Panopti cum. Ofschoon het weer niet bepaald gunstig was, heeft de jeugd zich toch uitstekend geamuseerd, de opwekken de muziek van het Harmoniegezel schap Concordia heeft niet weinig daartoe bijgedragen. De tocht door Amsterdam, ging ook met de muziek voorop en onder geleide der politie. De jongere leerlingen, ongeveer 250 zullen op de plaats zelf onthaald worden, -waarvoor de Commissie zich verzfekerd heeft van de hulp van den goochelaar Giovanno don Bosco. HILLEGOM. De uitslag van de gisteren plaats gehad hebbende herstemming van 3 leden voor den gemeenteraad, was als volgt Aantal kiezers 976. Uitgebrachte SLOTEN. Bij een bijdrage van de gemeente van ƒ5000 zal alhier een nieuw wees- en Armenhuis worden gebouwd. ZANDVOORT. Aangekomen badgasten Familie Beerman, Amsterdam, Pen sion Maregate, 8 p. Mercier, Amsterdam, Pension Ma regate, 3 p. i Dullemomd, Amsterdam, Pension Maregate, 2 p. i F. T. H. Korsten, Amsterdam, Villa Laura, 6 p. H. P. J. Klomp, Amsterdam, Villa Duin-lust, 6 p. T. Raedt. Amsterdam, Villa Ida, 9 pers. H. L. Hurrelbrink, Haarlem, Ko ningstraat No. 6. W. Langhout, Haarlem, Koningstr. No. 6. D. W. Leeuw, Amsterdam, Halte straat No. 29, 3 p. H. Schrijver. Amsterdam, School straat No. IA. A. Komkommer, Amsterdam, Swa- luestraatl3, 8 p. Familie Ogtrop, Amsterdam, Villa Paula, 9 p. j Den Tex, Amsterdam, Villa Paula. Bierens de Haan, Amsterdam. Villa Paula. 1 Werk van d. Werk, Amsterdam, villa Paula. j Hél dring, Amsterdam, Villa Paula. j M. Laks, Antwerpen, Hotel d' Oran- ge, 1 p. E. Rakoul, Moscou. Hotel d' Oran ge, 1 p. S. Schuurmans, Amsterdam, Hotel d' Orange, 2 p. i Baron Van Twickel, Hamern, Hotel Kurhaus t Mevr. Schuster, Keulen, Hotel Kurhaus Mevrouw Steinberg. Detwold, Hotel Kurhaus j Mijnh. Desenberg, Kalamazoo, Hotel Kuril aus I W. B. Blijdenstein, Amstërd., Hotel Kurhaus. Mej. B. Brehm, Amsterdam, Hotel Kurhaus. Mevr. B. van Heek, Enschedé, Ho tel Kurhaus, 4 p. E. van Koolbergen, Amsterdam, vil la Kijkduin. Mevr. Brïet, Leiden, Pension Perse- veranga. Baron J. C. Band, Amsterdam, Pen sion Hollenberg, 6 p. Mr. C. M. Rasch. Haarlem, Pension Hollenberg, 5 p. Mevr. C. Cramer, Wlingi, Pension Hollenberg. Familie Van Abbe, Amsterdam, Kostverlorenstraatweg No. 12, 5 p. Fam. Erkelens Cooke, Amsterd., Cottage Pretoria, 3 pears. L. Stibbe, idem., Kerkplein no. 23 6 pers. J. H. BI ankert, Loenen a/d. Vecht, Villa Margaretha, 4 pers. W. Brundenol, Barmen, Kleine Krocht no. 1. L. H. Eisendorn, Amsterd., Spoor straat no. 14. 6 pers. Kinderen Emrik, Haarlem, Kerk straat no. 32, 3 pers. D. en S. Harmsen, Leeuwarden, idem, 2 pers. A. Glazener, Amsterd., idem., 2 p. M. Teipe, idem., idem. E. Insinger, Arnhem, idem. J. en H. ter Kuile, Enschedé id., 2 pers. Fam. Sitter, Amsterd., Schoolstr. no.11, 8 pers. Fam. Peterse, idem., idem., 3pers. Fam. B. Vieijra, idem., Schoolstr. no. 9, 8 pers. J. L. Cohen, idem., idem., 5 pers. J. A. Lamar, idem., Kerkstraat no. 16, 4 perfl. Mendes Lion, Bloemendaal, Kerk straat no. 18. G. Nieman, Amsterd., Kerkstraat no. 16, 4 pers. H. A. Pendavingh, idem., Halte straat 17, 7 pers. J. B. Schwittert. idem., Swaluestr. no. 1, 4 pers. Wed. Sieberg, idem., Kerkstraat no. 24, 2 pers. E. Wolbers. Overveen, idem., 2 p. Wijnmalen. Amsterd., Villa Duin- lust, 8 pers. J .Kaufman, idem.. Zeestraat no. 51, 10 pers. Binnenland DE CRISIS. De Haagseh<e briefschrijver van de „Zaanlandsche Courant" schrijft over de berichten betreffende mi*. Goeman Borgesius „Er is alle reden om te meenen, dat de Koningin den heer Borgesius de samenstelling van een ministerie heeft aangeboden, maar dat die ver- eerendo opdracht door hem nog met is aanvaard althans niet definitief. Waarschijnlijk is het dat hij zich be reid verklaard heeft eenige voorbe reidende stappen te doen om te zien of hij in 't tot stand brengen van een goede combinatie zou kunnen slagen. Want sedert bij van 't Loo terug keerde is er druk geconfereerd en vergaderd. Zaterdagavond was de nieuwe Liberale Unie-club der Ka mernieuw, in zoover ook de pas gekozen nieuwe Kamerleden van die fractie er bij genoodigd waren ver gaderd. Vooraf hield mr. Borgesius met verscheiden leden van de vrijzin nig-democratische partij en meteen der hoofdmannen van de oud-libera len, langdurige besprekingen. DE KAMERVERKIEZING TE DEN HELDER. Naar men ons mededeelt, wordt in het district Den Helder ernstig ge dacht over het candidaat stellen van den heer M. H. G. Th. Fieddldy Dop. lid van de Kamer van Koophandel te Amsterdam en o.a. voorzitter van de vereeniging 't Koggeschip. De heer Fiedeldy Dop is enkele we ken geleden op vele plaatsen van het district opgetreden in het belang van de verkiezing des heeren Gerritsen. („N. v. d. D."j DE KAMERVERKIEZING TE ZUTPHEN. De sociaal-democr. Arbeiderspartij te Zutphen heeft het niet-herkozen Kamerlid ,den heer Helsdingen, can didaat voor de Tweede Kamer ge steld. De kiesvereeniging Ons Belang te Oeken (niet aangesloten bij de Cen trale Liberale) heeft den heer F. Lieftinck met algemeene stemmen candidaat gesteld voor de Tweede Kamer. (Z. C.) MR. VAN DER VLUGT. Ondanks de goede berichten in sommige bladen verschenen, gaan, naar wij bemerkten, nog allerlei ver ontrustende geruchten rond betref fende den gezondheidstoestand van den afgevaardigde voor Leiden. Wij achten het derhalve niet over bodig nog eens met de meeste stel ligheid te verzekeren, dat mr. Van der VI ugt geheel hersteld is; dat de slapeloosheid en o v erv ermoei dh ei d welke hem in het begin van Juni noopten zich tijdelijk^ aan alle werk zaamheden te onttrekken, volkomen zijn geweken; dat hij. te Tongeren vertoevende, veel lichaamsbeweging in dé vrije natuur neemt en zich op wielrijden heeft toegelegd, en dat hij dezer dagen heeft deelgenomen aan een politieke bijeenkomst in besloten lering. Er bestaat dus niet de minste reden meer tot eenige ongerustheid. (N. C.) DE HOUDING DER FR. CHR. HIST. Door een groot aantal leden der Chr. Ilist. Kiesvereeniging te Leeu warden is, naar de „Stichtsche Ct." meldt, liet volgende adres ingediend bij het bestuur Aan het bestuur der Christ. Histo rische Kiesvereeniging „Groen van Prin steker" alhier. M. H. Ondergeteekenden, leden der Chr. Hist. Kiesvereeniging „Groen van Prinsterer" alhier, hebben de eeru kennis te geven dat zij bedanken voor het lidmaatschap uwer veree niging. Zij gevoelen geen vrijmoedigheid langer lid dezer vereeniging te blij ven waar één barer invloedrijkste 1e- den. zonder protest uwerzijds, in de „Volksbode" van 21 Juni 1.1. onder het opschrift „Onze houding" bedoe lende de houding, door de Fr. Chr. Historischen aan te nemen bij de her stemmingen, openlijk adviseerde in. Leiden mr. v. d. Vlugt en in Utrecht I en II mr. Van Karnebeek en mr. Roell te steunene3n advies. dat naar hunne meening ten gevolge had, dat niet alleen Leiden, Utrecht Ien II, voor de liberale partij behouden bleef, maar dat ook Kampen, Gouda, Amsterdam II en VII en Enkliuizen verloren gingen en alzoo de meer derheid kwam aan de liberalen en sociaal-democraten, van welke partij en toch zeker de handharing van het Christ. Hist, karakter niet te ver wachten en in wier handen de be ginselen van onze partij niet wel veilig te achten zijn. Met verschuldigde hoogachting heb ben de ondergeteekenden de eer te» zijn Uw. aw. dnr., Volgen on d erteekenin gem Leeuwarden, Juli 1905. EEN DUITSCH OORLOGSSCHIP TE VLISSINGEN. Woensdagavond half zeven arriveer de aldaar ter reede het Duitsche slag schip Kaiser Karl der Grosse". Het schip kwam ter hoogte van de haven voor anker. Mét een stoomsloep be gaven zich de Duitsche consul, de heer J. L. Gruber en de commandant van het wachtschip „Bulgia", luite nant ter zee Hosang, aan boord tot het brengen van een officieel bezoek. Het slagschip blijft daar tot Vrïfdag of Zaterdag. ONRUSTSTOKERS. Hedennacht heeft zich, zoo wordt d.d. 17 Juli uit Cuijk aan de „Limb. Koerier" gomeld:, in deze gemeente weder een ergerlijk straattooneeltje j afgespeeld. Eenige dronken nachtra- iven trokken al tierende en zingende )door de straten, de ingezetenen in hunne nachtrust storende. J Toen de gemeenteveldwachter V. ter plaatse verscheen en hen tot kalmte aanmaande, keerde hunne woede zich (tegen hem en kreeg hij al spoedig i een regen van steenen en andere pro- l jectielon naar zijn hoofd. Veldwachter |V„ voor eigen veiligheid beducht en geen ander middel ziende om de her riemakers tot bedaren te brengen, greep zijn revolver en loste een vijf tal schoten op de bandieten, welke

Haarlem's Dagblad | 1905 | | pagina 2