NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. 23e Jaargang. No. 6769 Verschijnt dagelijks, behaive op Zon- en Feestdagen. MAANDAG 24 JULI 1905 S. HAARLEM S DAGBLAD ABONNEMENTEN PER DRïE MAANDEN; Voor Haarlem 1.20 Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente) 1-30 Fram^ Der post door Nederland w 1-65 Afzonderlijke nummers 0.02X Geïllustreerd Zondagsblad,, voor Haarlem 0.37X K de omstreken en franco per post 0.45 Uitgave der Vennootschap Loarens Coster. Directeur J. C. PEEREBOOM. AD VERTENTIËN: Van 1—5 regels 50 Cts.; iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Haarlem van 15 regels 0.75, elke regel meer ƒ0.15. Reclames 30 Cent per regel. Groote letters naar plaatsruimte. Bij Abonnement aanzienlijk rabat. Kleine advertentiën 3 maal plaatsen voor 2 maal betalen. Redactie en Administratie: Groote Houtstraat 55. Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 724. Drukkerij? Zuider Buitenspaarne 6. Telefoonnummer 122. Abonnementen en Advertentiën worden aangenomen door onze Agenten en door alle Boekhandelaren en Courantiers. Met uitzondering van het Arrondissement Haarlem is het uitsluitend recht tot plaatsing van Advertentiën en Reclames betreffende Handel, Nijverheid en Geldwezen, opgedragen aan het Algemeen Advertentie-Bureau A. DE LA MAR Azn. te Amsterdam. Hoofdagenten voor het Buitenland: Compagnie Générale de Publicité Etrangère G. L. DAUBE CoJOHN F. JONES, Succ., Parijs, 31bls Faubourg Montmcrtre. AGENDA Zondag 23 Juli. Muziek in den Hout, 2£ uur. Brongebouw Matinée Haronie, Soi- rée Van Erp. Woestduin Courses, 1£ uur. Zandvoort(Olympia Palace) Bios- j coop-Alberts. OM ONS HEEN. I EEN PRAATJE OVER DRINKWATER Wij die gewend zijn met één be weging van 'de hand een kraantje te openen, dat ons zooveel van het beste drinkwater verschaft als we maar willen hebben, wij zijn door dit ge mak zoo verwend, dat we bet niet j meer kunnen waardeeren. Zelfs stemt deze waterweelde ons zoo weinig zachtmoedig, dat liet ons humeur ernstig beschadigt wanneer voor eeoi noodzakelijke reparatie de waterlei- I ding een paar uur afgesloten is. Dan verdiepen we ons in de vraag, „of i zulk werk nu heusch niet evengoed I 's nachts gebeuren kan" en hebben met ons zelf en onze buren een me delijden, alsof ons iets bijzonder erg vreeselijks overkomen was. „Jullie moesten", zei me eens iemand, ..elk j jaar één dag de gewaarwording on dervinden van iemand, die werkelijk dorst heeft en geen water krijgen j kan, dan zouen jelui wel tevreden- j heid leeren 1" Tot zoo'xx paardemiddel zal het gelukkig wel niet" komen, maar een beetje meer lankmoedig heid zou ons af en toe wel passen. Misschien krijgen we iets van die nuttige eigenschap, als we eens even nagaan, hoe onze voorvaderen met hun drinkwater hebben getobd. Daar voor behoeven we waarlijk geen eeuwen terug te gaan. In mijn ge boorteplaats en in de beele streek waar ik woonde, waren nagenoeg geen welputtenhet eenige drink- j water, dat we er hadden was regen water, opgevangen in looden goten aan de huizen, die open waren, zoo dat de vogels er allerlei ongerechtig- I heden in lieten vallen en blaren, op waaiend zand en stof er vrijen toe- j gang hadden. Dit water stroomde in I een gemetselden, vierkanten bak met i een houten deksel, waaruit het wa- I ter met een metalen emmertje, de aker, zooals ze heette, werd opge haald. Hoe zuiver dat water was, kan men nagaan. Wel werd, toén de fil ters in de mode kwamen, dat hulp middel toegepast, maar een goede lilter werkte natuurlijk langzaam en zoo werd er toch heelwat regenwater gedronken, dat nooit de filter gezien •had. Er was nog een ander bezwaar. Voor .de frischheid stond de regenbak natuurlijk buiten de huizen. Als er dus 's winters water moest worden gehaald, was dat een koude expedi tie; bij vorst bevroor ook het water in den bak mee. Maar het ergste was, wanneer de bak leeg raakte. Zelfs in ons lieve vaderland, waar gewoon lijk meer regen valt dan ons aange naam is, kon het gebeuren, dat er 's zomers een periode van droogte ontstond, die ten gevolge had d&c al het beschikbare water opgebruikt raakte. Dan klonk de noodkreet: de bak is leeg! Er werd gevraagd bij buren en vrienden, die een bijzon der grooten bak hadden en die (het moet gezegd worden) gaven zoolang de voorraad strekte. Ten opzichte van het waterbezit waren de menschen communistisch. Toch kwam ook daar aan een einde en dan kwam het ge meentebestuur er aan te pas en liet schuiten met water komen, waaruit aan de dorstigen voor een cent per emmer, geloof ik werd afgeleverd. Dan werden de menschen zuinig op het water waarvan als 't ware elke druppel meetelde en met verlangen keken ze naar boven, of er niet een regenwolk aan kwam drijven. Dat schuitwater kwam in den re gel uit de Vecht, 't Was allesbehalve smakelijk, lauw en flauw voor de tong van wie het veel pikantere (brrrregenwater gewend waren. Nog maar ruim een halve eeuw ge leden was onze hoofdstad, er niet be ter aan toe. Ook daar moesten de menschen z»ch hoofdzakelijk met re genwater behelpen, dat in zoo'n groote stad natuurlijk buitengewoon verontreinigd was, vóórdat het in den regenbak terecht kwam. Verder wa ren er enkele pompen of wellen, die het eigendom van particulieren wa ren, dan kwam het schuitwater en ten slotte het water uit de St. Maria- pomp te Utrecht, of uit Haarlem in kruiken, of van de Duitsche mine raalwaterbronnen. Natuurlijk was dit alleen bereikbaar voor de rijken, die het zelfs niet eens aan hunne dienst boden geven. Althans in een brochure van 1854, waarin het duinwater dat toen pas voor 't eerst in Amsterdam werd geleverd, zeer wordt geprezen, staat in de eigenaardige stijve stijl van die dagen te lezen „Niet groot is het aantal, die toestemmend kun nend antwoorden op de vraag: Gij geeft, als gij zelf met uwe vrouw of kinderen Uirechtsch of Mineraal water drinkt, uit vrees voor loodwa- ter immers ook Utreahtsch water aan Uwe dienstbaren Grappig is het voor ons, die er zoo veel jaar aan gewend zijn, om in dat boekje van een halve eeuw oud een aanprijzing te lezen van het duin water. Helaas, voor Amsterdam is het voorhanden duinwater niet voldoende geweestmet de Vecht-waterleiding is men daar feitelijk tot liet gesmade schuitwater van vroeger terugge keerd en hoe er in de laatste jaren gezocht wordt naar nog meer bron nen voor drinkwater ten behoeve van Amsterdam, is te zeer bekend, dan dat ik er hier diep op behoef in te gaan. Te Haarlem waren de ingezetenen met hun drinkwater schijnbaar in gunstige- conditie. Hier waren tal van pompen en de menschen zwoe ren bij de deugdelijkheid van hun pompwater. Het weid zooals we hierboven zagen, zelfs in kruiken te Amsterdam verkocht. Die pompen- quaestie nu is altijd een teere zaak geweest. Er waren (es er zijn nog) mensahen, die aan hun pomp han gen als aan een dierbaar kleinood, waaraan niemand raken mag. Zij wijzen met verachting het duinwater af, daar immers hun vanjer en hun grootvader met succes datzelfde pompwater hebben gedronken, dat bovendien veel lekkerder smaakt, dan duinwater!' Over de smaak valt niet te twisten, maar ik geloof niet te boud te spre ken als ik zeg, dat binnen 25 jaar niemand in Haarlem meer pompwa ter drinken zal. Naarmate de stad zich uitbreidt moet in hel, centrum de vervuiling van den bodem toene men en daarmee de hoedanigheid van het pompwater verminderen. Waar kan men ooit beter, zuiverder onrei ner water vinden, dan dat neervalt in de duinen, daar een natuurlijke filtratie ondergaat in 't zand, vervol gens wetenschappelijk gezuiverd en in ongevaarlijke buizen naar den ge bruiker gebracht wordt? De menschen, zei eens een Fransch schrijver, gevoelen hun geluk niet, wanneer ze er niet nu en dan aan herinnerd worden. Ik hoop, dat ilc met dezen kleinen terugblik op regen water. pomp- en schuitwater, dat ge voel van geluk over 't bezit van een ideaal drinkwater, weer eens heb opgeschud. J. C. P. Hoe sterk zulke opvattingen kun nen wezen, blijkt wel hieruit, dat tal van personen aan regenwater nog een zekere bijzondere geneeskracht toekennen, vooral bij oogaandoenin gen. 't Is veel zachter, dan duinwa ter, zeggen ze. Waarom regenwater, vervuild met presentjes van mus- schen, spreeuwen en duiven, met rottende blèren, met rook en roet, heter zou zijn voorde oogen, dan het volkomen zuivere duinwater, zal niet iedereen dadelijk vatten, 't Is dan ook volstrekt niet waar. Buitenlandsch Overzicht DB OORLOG Uit de telegraphische berichten blijkt, dat de Japanners thans met alle kracht zich gereed maken voor HET BELEG VAN WLADI- WOSTOCK. De Russen schijnen nogal optimis tisch te zijn. De volgende beschouwin gen van militaire zijde uit Wladiwo- stok gezonden aan de „Nat. Ztg." spreken althans voor dit optimisme. De Japanners zullen bij het beleg weinig succès hebben, omdat lo. in de buurt van Wladiwostok geen tweede Dalny is met werkplaat sen, dokken, etc.. geen basin dus. De meest dichtbij gelegen haven Zaroega is 480 mijlen va® Wladiwostok ver wijderd 2o. het onmogelijk gemaakt is de in de nabijheid gelegen baden te ge bruiken 3o. de toegang tot die vesting vol doende versperd is; 4o. dichte nevels zeer dikwijls op treden, zoodat op 100 meters afstand niets te zien is; 5o. verschrikkelijke tyfoons het sclie pen onmogelijk maken lang in open zee te vertoeven i 6o. er verschillende onderzeesche booten in de haven zijn 7o. wanneer de Japanners troepen landen en Wladiwostok van de land zijde afsnijden, de geheole land-front door de Russen beschoten zal wor den met een kruisvuur van de Amoer en Oessoeri-baai. Of dit optimisme gerechtvaardigd is Officieel werd reeds bericht, dat de Japanners noordelijk van Wladi wostok gelaaid zijn. en van het „kruis vuur" is nog niets vernomen. Ook was door de Russen eene an dere voorstelling gemaakt van het be leg voor Port Arthur. Particuliere berichten aan de Pc- tersburgsche Telegraaf agentuur mol den, dat de Japanscho oorlogsschepen gezien zijn aan de kust. in de nabij heid van Nikolajewsk. Vele bewoners van Wladiwostok én Nikolajewsk vluchten naar Chabarowsk. i Intusschen zijn de JAPANSCHE VREDESONDER- HANDELAARS in Amerika aangekomen. Toen zij voet aan wal zetten op Amerikaansch gebied, werden zij door een duizendtal landgenooten begroet, en de burgeméester verwelkomde hen officieel. Baron Kornoera, de leider dezer vre- descommissie. heeft eens en voor al besloten, zich niet te laten intervie wen, noch over de onderhandelingen, noch over den oorlog. Een tantalus- plaag voor de Amerikaahsche repor- ters. Witte, de Russische vredesonderhan- delaar, is te Parijs aangekomen. Zijn komst geeft nog aamleiding tot veler- lei bespiegelingen. Zoo beweert Gaston Leroux, de Pe- tersburgsche correspondent va.n do .Matin", dat de Russische gevolmach tigde ten slotte de opdracht medege- kregen heeft, in alle moeilijke kwes- tiën. zelfs die welke een oorlogs- schatting betreffen, zooveel als maar eenigszins mogelijk is, toe te geven, indien hij op die wijze een verbond met Japan kon sluiten. Men is 't nu te Petersburg er over eens, dat een vredesverdrag, waarmede een bond genootschap samenging, niets verne derends voor Rusland zou hebben. Met Japan verbonden, zou Rusland zijn standpunt in het verre oosten kunnen handhaven, en dit denkbeeld vooral door Witte verdedigd, naar 't schijnt zou de Russische régee- ring heel goed aanstaan. Het wordt als zeer aannemelijk beschouwd, dat een goede verstandhouding tot Enge land het gevolg zou kunnen zijn van I zulk een taktiek. We zullen zien Uit RUSLAND zijn dé volgende berichten vermel denswaard. i De Tsaar hééft zich Vrijdag, te 10 uur, ingescheept op het keizerlijk jacht „Poolster". Deze geheimzinnige en onverwachte reis zal vier dagen duren. I Officieel wordt als reden opgegeven een bezoek aan de kusten, maar „men" zegt, dat de Tsaar in de Zweedsche wateren een ontmoeting zal hebben met den Duitschen Kei zer. I In de oorlogshaven te Libau zijn 137 matrozen wegens do jongste on lusten gevangen genomen, j In Kostroma is een algemeene werk staking uitgebroken, j De landpolitie van Krestzy (gou vernement Nowgorod) heeft onder be dreiging met gevangenisstraf den boeren het lezen van liberale cour an- ten verboden. j Het revolutionnaire comité heeft in de fabrieksdistricten bekendmakingen doen aanplakken, waarin het volk i wordt, opgeroepen voor Zaterdag en I Zondag, ter herdenking van deslach-i 'tingen in Januari. De proclamatie' eindigt met de woorden „Wie niet voor ons is, is tegen ons Het lijk van kapitein Golikoff, ex- j commandant van de „Potemkin", is gisteren gevonden aan de kust bij Eupatoria. 50 K.M. benoorden Sebas- topoi. Het zal naar Petersburg wor- den overgebracht. De slotenmaker Okrzeja, die op 24 :Juni ter dood werd veroordeeld, om dat hij op 26 Maart op de binnen-t plaats van het Pragasche politiege- bouw een bom wierp, waardoor zes personen werden gewond, is Vrijdag terecht gesteld. Te HELSINGFORS had Vrijdagmiddag een aanslag plaats op den luitenant der gendar merie Kramorensko, die ernstig werd gewond en eénige uren later over leed. De dader werd gevangen genomen. Te Konstantinopel had Vrijdag eveneens een aanslag plaats, en wel op DEN SULTAN. Volgens een telegram uit Konstanti nopel aan do „Petit Bleu" ontplofte gedurende de plechtigheid van den Solamlik (de plechtige tocht van den sultan naar de moskee) een bom op het plein van de moskee in de nabij heid van den Sultan. Deze werd ech ter niet getroffen, wel werdén ver schillende leden van zijn gevolg ge dood of gewond. Er hadden vele in hechtenisnemingen plaats. Een ander telegram zegt „Door een dynamietbom, die op straat voor de moskee ontplofte, toen de Sultan, na het Selamlik. de mos kee verliet, werden 40 personen, in woners en soldaten, maar geen vreemdelingen gedood. De Sultan keerde ongedeerd en vol komen kalm naar het paleis terug. Kort daarop ontving hij den Oösten- rijksclien gezant. De dader is waar schijnlijk omgekomen." DE HONGAARSCHE REGEERING heeft Vrijdag vernietigd het besluit van den gemeenteraad te Boedapest, om vrijwillig betaalde belastingen niet af te dragen aan de schatkist. De burgemeester zal zich echter aan deze vernietiging slechts in zooverre sto ren, dat hij bij de regeering een pro test er tegen indient. De Turksche bladen publiceeren het volgende officieuse communiqué - Sjakir Pasja bericht uit Men ach a over den toestand in YEMEN, dat maarschalk Feji Pasja op 15 "(le zer met eenige bataljons de plaatsen Erladjesbi, Eluban en Djellalras heeft ingenomen. Meer dan 200 opstandelin gen werden gedood. Op dienzeldon dag heschen de inwoners van meer dan 80 plaatsen de witte vlag en ga ven zich over. Ook het andere deel der bevolking gaat voort met zich be rouwvol te onderwerpen. De verkiezingsopgewondenheid in BELGRADO heeft haar toppunt bereikt. De partij- organen scheiden elkaar om 't hardst uit. De meest geziene staatslieden worden op de schandelijkste wijze ge lasterd, wat reeds aanleiding heeft gegeven tot een aantal klachten bij de rechtbanken. In de provinciën heb ben reeds tal van vechtpartijen plaats gevonden. Er moeten slechts 160 af gevaardigden worden gekozen en het aantal candidaten bedraagt... 1068. De buitengewone ellende, die in het zuiden van SPANJE heerscht, heeft daar aanleiding gege ven tot ernstige onlusten. Vierhonderd hongerige landai'beiders die geen werk konden vinden, hebben een inval gedaan in Sevilla en daar de bakkerswinkels geplunderd. Do politie joeg hen uiteen. Maar aan het station maakten zij zich meester van kisten met wapenen en ammunitie. De beweging schijnt zich naar liet Oosten toe uit te breiden. Berichten nit Madrid maken melding van ern stige rustverstoringen in Salamanca. De opstand op KRETA breidt zich steeds meer uit. De op roerlingen van Therisso hebben beslo ten, drie afgezanten naar Athene te zenden. Uit CALIFORNIë wordt een ernstige scheepsramp ge meld. Aan boord van den kleinen kruiser Bennington" had Vrijdag een vree- selijke stoomketelontploffing plaats. Een groot gedeelte van het dek vloog de lucht in. Van de bemanning, groot 278 man, werden 27 gedood en 70 ge wond sleepbooten brachten het ont takelde vaartuig naar den wal. Minister-president Rouvier ontving Vrijdag weer den Duitschen gezant te Parijs, prins Radolin, en deelde hem in den loop van het gesprek, in groo te trekken, het program mee van do MAROKKAANSCHE CONFE RENTIE, zoo als de Fransche regeering zich dit gedacht had. De „Temps" meent te weten, dat dit program tamelijk kort zal zijn en zich bepalen tot algemeene grond slagen. Wat het ENGELSCHE MINISTERIE betreft, wordt medegedeeld, dat op de audiëntie van Vrijdagavond bij den Koning, minister Balfour Z. M. mededeelde, dat naar het oordeel van hem en zijne collega's de omstandig heden volstrekt niet een ontslag van het Kabinet noodazkelijk maakten. DE FEESTEN TE HOOFDDORP. GORLQGSVAKIA GEBREK AAN TUCHT. Het gebrek aan tucht in de Russi sche vloot blijkt verschrikkelijk, als men een dagorder nagaat van den commandant der oorlogshaven ie Li bau. Daarin staat o.a. het volgende: „Niettegenstaande mijn bevelen, tref ik eiken dag matrozen aan, die zon der verlof te hebben verkregen in de stad ronddwalen en dus geheel op eigen gezag zich uit de kazernen hebben verwijderd. Als ik naar Tiun verlofbewijs vraag, krijg ik altijd hetzelfde antwoord„Dat heb ik met, want ik moet maar even in een win kel een boodschap doen". Hieruit is gemakkelijk op te maken, met welke nauwgezetheid de commandan ten der bemanning, de compagnies- chefs en verdere gezaghebbers hun plicht vervullen. En waarvoor heb ben wij gezaghebbers noodig, als ieder toch maar doen en laten kan, wat hij wil Gisteren kwam ik twee matrozen tegen van de 15e equipage. Zij droe gen aan hun mutsen de linten van andere schepen. Toen ik hun beval tnij te volgen, liep een van hen weg. Als reeds de matrozen op dergelijke wijze mijn bevelen veronachtzamen, wat moet dan de houding der onmid dellijk boven «hen geplaatste mannen tegenover den staf kapitein wel zijn PORT-ARTHUR. Uit Petersburg wordt aan de „Glo be" bericht Een telegram uit Odessa aan de „Roesskoje Slowo" zegt, dat de laat ste groep Russen die Port-Arthur hebben veriaten te Odessa zijn aan gekomen. Voor hun vertrek hadden de Japanners hen door de stad gele'd en Hen gewezen op de nieuwe verster kingen. Al wat de Russen gebouwd hadden, was door de Japanners om vergehaald en daarna weer door hen opgebouwd, maar hoogst stevig en met verbazingwekkende snelheid. De Russen verklaren dat de stad thans zoo sterk is, dat ze niet genomen kan worden. Eén huis slechts heten de Japanners ongerept, de woning n.l. waai* generaal Kondratsjenko inder tijd huisde. In dit huis hebben ze zoo veel mogelijk bijeengebracht alles wat betrekking heeft op «het leven en den arbeid van dien held en op de deur prijkt het opschrift„Hier woonde een Russisch held, generaal Kondratsjenko." Stadsnieuws Muziskprogramm a's. Sociëteit Trou moet Blij eken. Concert op Zondag 23 Juli 1905, 's avonds 8 uur door het Haarlemsch Muziekkorps onder directie van den heer C P. W. Kriens. Programma 1N iederlanderschü tzengilden' Marsch, Segfried. 2. Ungarische Ouverture, Gross- mann. 3. „Freuet euch des Lebcns", Wal- zes, Strauss. 4. Grande fantaisie de l'opéra Hamlet", Thomas-Coenen. 5. Ouverture „Le Père Gaillard", Reber. 6. Twee Spaansche dansen, Mas- kowsky. 7 a. Prélude de l'opéra „Nadesh- da", Göring-Thomasb. March© In- dienne, Sennelick. 8. Fantaisie de l'opérette „La Grande Duchesse de Gérolstein" Of fenbach. Orgelbespeling in de Groote of St. Bavokerk alhier, op Dinsdag 25 Juli 1905 des namid dags van 1 tot 2 uur door den heer W. Ezerman. Programma 1. Preludium „Eroica", G. B. v. Krieken. 2. Andante, Mozart. 3. Sonate. A. Maillij. a. Allegro maestosob. Andantec. Allegro con brio. 4. Offertoire, Th. Dubois. 5. Aria uit „Elias". Mendelssohn. VIERDE DAG (vervolg). We willen hier nog even terugko men op het bezoek van H. M. de Ko ningin-Moeder. We meldden reeds, dat H. M. zich met de leden van dén gemeenteraad onderhield. Ook met den lieer D. Eg- gink, die weldra zijn gouden jubi leum als secretaris van de gemeente Haarlemmermeer zal vieren, sprak de Koningin-Moeder eenigen tijd. Nadat hier eenige ververschingen waren rondgediend, begaf II. M. zich naar het TENTOONSTELLINGSTERREIN. Hier werd H. M. opgewacht en ver welkomd door den heer W. F. Bult man, voorzitter der Ilollandsche Maat schappij van Landbouw, afd. ..Haar lemmermeer". Nadat de jongejuffrouw Trijntje Biesheuvel H. M. een bloemruiker had aangeboden, werden de verschil lende tentoonstellingsgebouwen be zocht. H. M. liet z-ich hier rondleiden en inlichten door de<n heer Bultman. Ongeveer een uur vertoefde H. M. hij de verschillende inzendingen en bezichtigde alles met zeer veel be langstelling. Hierna begaf H. M. zich naar het achterterrein, waar het CONCOURS HIPPIQUE reeds in vollen gang was. H. M. nam juist plaats op de tri bune, toen d© boerenwagens met twee paarden klaar stonden "om het veld weder te verlaten. Aardig was bij dit nummer do boe renwagen van den heer Biesheuvel, mot de voortbrengselen der Haarlem mermeer. Vooraf waren reeds gegaan de nummersaangespannen dekheng sten voor twee- of vierwielig rijtuig en aangespannen paarden, ruins of meniën, in Haarlemmermeer opge voed en gehouden, voor 2-of 4-wielig rijtuig en te koop gesteld voor f800. Het eerste nummer telde negen in schrijvers. het tweede 25; het num mer boerenwagens met 2 paarden 13 inschrijvers. Nadat TI. M. de Koningin-Moeder plaats had genomen op liet midden gedeelte der tribune, welker zijvleu gels dicht bezet waren, werden eenige ververschingen rondgediend. Met een in blauwe zijde gebonden programma volgde de Hooge Bezoek ster de verschillende nummers. Her haaldelijk richtte Zij zich tot den heer Bultman om inlichtingen om trent den wedstrijd. Tiet was een aardig gezicht, xlafc Hare Majesteit daar genoot. Het uit gestrekte terrein was omzoomd door een vijfdubbele menschenhaag. Naar schatting waren 8000 personen op liet terrein aanwezig. Onder het concours hippique wer den verschillende heeren aan Hare Majesteit voorgesteld. Het waren de heeren A. A. van den Berg. te Haarlem, H. J. baron Van i Doorn van West-Capelle, te Wagenin- gen, J. D. G. van Gulpen, teSpaarn- dam. kapitein jhr. R. J. Rutgers van Rozenburg, t.e Amersfoort, luitenant G. J. A. A. baron Va® Heemstra to .'Amersfoort on S. W. de Clercq. i Deze heeren maakten deel uit van de keuringscommissie en do rege- lings-commissie. Onderwijl werd het concours hippi que voortgezet met de nummers voor het best in het tuig gaande paard voor twee- of vierwielig rijtuig en het nummer voor het schoonste en best- gaande rijpaard. De uitslag van de verschillende nummers was als volgt i I. Aangespannen dekhengsten voor twee- of vierwielig rijtuig 1ste prijs gouden medaille en 50 Sultan II 756 van C. Biesheuvel, Haar lemmermeer 2de prijs gouden me daille Hackney van J. van Stolk 3de prijs verguld zilveren medaille en 10 Herman van J. C. v. d. Tor ren, Waddingsveen; 4de prijs Red- star van J. de Vlieger, Haarlemmer meer eervolle vermelding Jonker 629 van H. F. Bultman Hzn„ Haarlem mermeer. 1 II. Aangespannen paarden, ruins of merriën, iu Haarlemmermeer opge- voed en gehoudenvoor twee- of vier- wielig rijtuig, en te koop gesteld I voor f 800. I 1ste prijs gouden medailleSultan ,11 756 van C. Biesheuvel; 2de prijs verguld zilveren medaille en f 10 Bles van A. Ruighaver; 3de prijs verguld zilveren medaille: Oranjebloesem "van i W. T. Medereervolle vermelding ver- kregen Bonte merrie van J. de VIie- j ger. Vosmerrie van A. v. d. Heuvel en Driejarige bruine merrie van W. van Staveren. Alle prijswinners wo- nen te Haarlemmermeer, i III. Twee paarden, aangespannen voor een boerenwagen. 1ste prijs verguld zilveren medaille en 10 M. J. L. Schram (Bloemen- daal)2de prijs verguld zilveren me daille Augusta van H. F. Bultman; 3e prijs zilveren medaille L. Zijlmans

Haarlem's Dagblad | 1905 | | pagina 1