BEROOFD. De Petit Ble>u" deelt mee. dat onze hdgenoot De Houdt, directeur der aliaansche Opera te 's-Gravenhage, >zer dagen bij aankomst te Milaan j de politie aangifte heeft gedaan, it hij onderweg door een net ge- eed persoon is aangerand en voor >n belangrijk bedrag beroofd. De lover apt en even voor aankomst te Mi lan uit den wagen gesprongen. Twee medeplichtigen hadden den eer De Handt neergeworpen, terwijl ij zich tegen zijn aanrander verzet- i. De Milaneesche politie is er reeds geslaagd den roover aan te houder, e bleek het hoofd te zijn van eon jternationale bende, welke reeds se- ert meer dan een jaar de groote poorwegroutes onveilig maakt. AANVARING STOOMSCHIP „KO NINGIN REGENTES". Inde ,,N. R. Ct." komt het volgende pgezonden stuk voor Mijnheer de Redacteur Mag ik, naar aanleiding der aanva- dng. "die van Zaterdag op Zondag 1.1 ilaats had tusschen het stoomschip Koningin Regentes", der Maatschap- jij „Zeeland" en een vrachtboot op jveg naar Ostende, uw aandacht v«- ;igen op het navolgende Schrijver was aan boord van noemd stoomschip, toen Zondagmor gen te circa half drie uur bij zeer ialm weer de bedoelde aanvaring plaats had. De ooi-zaak was een mist, die onre gelmatig met tusschenpoozen op kwam. Geenszins wil ik beoordeelen, of de waakzaamheid der verantwoordelijke personen, die zich toén op de com mandobrug bevonden, te kort is ge schoten, doch ik acht mij bevoegd, mijn oordeel uit te kunnen spreken over den 011 verantwoordelijken toe stand der reddingsmiddelen aanboord van het stoomschip „Koningin Re gentes". Waar alle stoomvaartlijnen m den ilaatsten tijd speciaal aandacht schen ken aan de reddingbooten en de wijze van het te water laten, is het onbe grijpelijk. dat de Maatschappij „Zee land" bij dit ongeval, dat ditmaal goed afliep, duidelijk bewezen heeft de veiligheid van hare passagiers maar al te zeer te veronachtzamen. Dit. is te meer opvallend, waar juist de Maatschappij „Zeeland" haar goeden naam hoog moest trachten te houden tegenover concurreerende lij nen. Na de aanvaring werd als voorzorg door den commandant last gegeven de booten uit te zetten en buiten boord gereed te houden, nadat bleek, dat de "onbekende boot den voorsteven van het stoomschip „Koningin Re>- genies' als bordpapier geheel had omgezet en afgescheurd en de voor- piek van het schip vol was geloopen tot het eerste waterdichte schot. Dit uitzetten der bootén nu duurde niet minder dan circa 30 minuten (zonder het bemannen) en de oorzaak hiervan was duidelijk waar te men. Gebrek aan oefening der bemanning in het vlug te water laten der booten en te weinig matrozen om de zes boo ten te bedienen. Na circa een vol uur werd een sloep met een dozijn passagiers overge bracht naar het zustérschip „Prins Hendrik" der zelfde Maatschappij, dat intusschen, ons passeerende op den weg naar Vlissingen, in de nabijheid was gekomen, doch later doorstoom de. Inziende, dat het overbrengen der circa 120 passagiers op deze wijze niet doenbaar was, besloot de comman dant onder eigen stoom naar Vlissin gen terug te varen. Nu ligt 'de gevolgtrekking voor de hand „Wat zou wed het gevolg zijn geweest bij een midscheepsche aan varing bij minder kalme zee?" Hierop durf ik te antwoorden, dat de bemanning van het stoomschip „Koningin Regentes" te kort zou zijn geschoten om de circa 120 passagiers plus eigen bemanning met de booten te redden en dit schip zou thans met man en muis op den bodem der zee liggen. Dit is een ernstige beschuldiging te gen de Maatschappij „Zeeland" maar de Hollandsche kalmte, of liever zegd te ver gedreven „leukheid" het steunen op het feit, dat in de laatste 25 jaren geen ongeval plaats had, zijn de oorzaak dat men te zor geloos wordt 't Is jammer, dat in ons land geen „BoarcI of Trade" zooals in Engeland toezicht, houdt op de veiligheids-voor zorgen op Stoomvaartlijnen. Een stoomvaartlijn als de Maat schappij „Zeeland", die duizenden passagiers per jaar vervoert, behoort in de eerste plaats hare reddings middelen aan boord in ordd te hebben. Niet uiterlijk door een kwastje verf of door middelen, die blijken onbruik baar te zijn. Zelfs waren scheepsladders, waar langs de matrozen uit een der booten aan boord kwamen, in een dusdani- gen toestand', da.t verscheidene spor ten bezweken. In gewone omstandigheden is het noodzakelijk en zeer goed mogelijk een boot in twee minuten te water te laten, vooral met da nieuwere davits, klampen, enz. Voor korten tijd was ik aan boord van de nieuwe turbineboot van de OstendeDover lijn, die over eenigen tijd in de vaart zal komen het was mogelijk met de laatste verbeteringen, die lïier aan boord zijn toegepast, een boot in korter dan 1 minuut uit te zetten. Ook de voornaamste stoomvaartlij nen in Nederland brachten reeds op hare schepen verbeterde" davits, val- toestellen enz. aan. De wijze van het uitzetten der booten aan boord van het stoomschip „Koningin Regentes" heeft ook in Engeland do aandacht getrokken en ik las in edn Londensch blad de opmerking, hoe opvallend slecht zorg gedragen wordt voor de reddingsmiddelen aan boord der boo ten van de Maatschappij „Zeeland". Laat de Maatschappij „Zeeland" alles aanwenden om hare passagiers epn beteren waarborg te geven voor de veiligheid aan boord harer sche pen, want dan alleen zal hot nationa liteitsgevoel reizigers uit ons land via Vlissingen doen reizen. U beleefd dankzeggende voor de ver leende plaatsruimte, Hoogachtend, A. C. S. was in Bazel in den trein ge- De Feesten van den A. N, W, B. (Van onzen specialen verslaggever.) Groningen, 22 Juli. De eerste dag van de bondsfeesten van den Algemeenen Nederlandschen Wielrijdersbond is uitstekend ge slaagd. Het weer, de groote, „onmisba re factor bij dergelijke feesten, heeft daar wel het zij re toe bijgedragen, 't Zomerzonnetje keek reeds vriende. lijk door de wolken, toen de Holland sche bondsleden om en bij de 200 zich des morgens om ruim haJf- acht aan boord begaven van de ..Hee renveen", die vanaf de de Ruyterkade te Amsterdam de Zuiderzee naar De Lemmer overstak, 't Was een mooie tocht, die over de Zuiderzee. De lucht stond hoog en de zee was stü. Geen wonder dus, dat er al spoedig een prettige stemming aan boord kwam, die zich nog sterker uitte naarmate men dichter bij Friesland's kust be gon te 'komen. Op den aangegeven tijd, 12 uur, arriveerde de boot te De Lemmer. Daar werden de Hollandsche bonds leden verwelkomd door eene afdee- ling van de Friesche Club en onder leiding van den hoofdconsul van Lemmer werd nu de tocht per rijwiel ondernomen naar HeeTenveen. Mein passeerde de dorpjes Oosterzee, Ech ten Delftstrahuizen, Vierhuizen, Rot- sterhaute, St. Johannesga en Rot tum, een afstand van 251/2 K.M. In Heerenveen werden afgewacht de fietsrijders, die per boot van Enkhui zen naar Stavoren waren gekomen en daarna door het Gaasterland even eens de richting naar Heerenveen hadden genomen. De tocht ging o. a. dooi- 't Oranjewoud, een van de prach tigste oordon van Friesland. Maar ook de dorpjes, die men voorbijreed boden veelal een bijzonder móuien aanblik, 't Zijn geen rijke streken, hier in het Zuiden van Friesland uil een oeconomisch oogpunt be schouwd, hebben de gronden zelfs weinig of geen waarde, maar voor hem wiens oog en hart gevoelig is en ontvankelijk voor natuurschoon, is 't een paradijs. Een overrijke plantengroei bedekt er den bodem en 't water. Zooals van zelf spreekt, hadden de fietsers veel bekijk. Zóóveel fietsen de menschen ziet men niet dikwijls bijeen, vooral niet in deze streken van Friesland. Doch overal vonden di tochtgenooten warme, vriendelijke belangstelling bij de bevolking. Nadat die vereeniging tot bevorde ring van het vreemdelingenverkeer in den tuin van het bondshötel „Jo- rissen" bij het station den bondsle den een concert had aangeboden, werd de tocht naar de feeststad Groningen ondernomen met een extra-trein, die om 4.10 uit Heeren veen vertrok. Men passeerde natuur lijk ook Leeuwarden. Hier had rich bij 't station, evenals te Heerenveen, een talrijk publiek geposteerd, dat weliswaar ook den feestvierenden een haxtelijken groet nazond, doch met een scheen te willen vragen ..Waar om vier jelui hier in Leeuwarden geen feest Zoo stoomde de trein naar Gronin gen hij pufte en blaasde wat hij kon. om ,,op tijd" aan te komen. Met eenige minuten verlies reed hij het station om circa kwart na zes en d'e heeren zich eenige oogenblik-1 i:i staat van ontbinding ver koerende ken gezellig met elkander haddenlijk van een man, vermoedelijk een onderhouden, ging het in rijtuigen j Engelsch zeeman. naar De Harmonie, waar bestuur en regelingscommissie door de directie werden ontvangen. De heer notaris Verh'eijen. bestuurs lid van De Harmonie voerde hier j namens de directie het woord. De j Zaterdagavond omstreeks 5 uur is te Helmoud de 20-jarige molenaars- knecht Laan door den bliksem ge- troffen en gedood. De bliksem sloeg ook in een boer derij tusschen Deurne en Helmond. heer Pos, bovengenoemd, dankte oor £r ontstond daardoor brand, de goede ontvangst. Ook hier werd de eerewijn rondgediend. Daarop ging men naar den ver lichten tuin van De Harmonie, waar een concert gegeven werd door het Groningsche Harmonie-orkest onder leiding van den heer Clemens Schröner. Er was hier een groot pu bliek bijeen. Na afloop was er bal- champêtre. Ook daarvan werd een zeer druk gebruik gemaakt. De eerste dag der feesten was daar mee ten einde Onder Oostburg is een tweejarig knaapje, dat een ketel kokende thee over het lichaampje kreeg, navreese- lijke pijnen overleden. Vrijdag is te Nijmegen uit de Waal nabij de Meer, het lijk van een main opgehaald. Het werd gevonden bij een der kribben, niet ver van de bad- en zweminrichting. bin- De feestgangers werden met muziek verwelkomd. Op het perron was, met het bestuur van Vreemdelingen verkeer en enkele leden van de di rectie der vereeniging De Harmonie, die de aangekomen bondsleden be groetten, een groote menigte nieuws gierigen, om getuige van de aan komst te zijn. De karretjes werden door de extrartrein-reizigers in ont vangst genomen en daarna ging het de stad1 in naar de Vischmarkt, om in de Beurs de fietsen te stallen. Langs den Stationsweg —de entrée van Groningen hadden zich dui zenden menschen opgesteld, om ge tuige van de aankomst te zijn. Inmiddels hadden zich ook bonds leden uit Assen. Winschoten en Leeuwarden bij 'dei treingasten aan gesloten. In de stad' werd nog al druk ge vlagd echter niet zóó, als men had mogen verwachten. 't Was inmiddels reeds 7 uur ge worden, toen alle fietsen gestald wa ren en de respectieve restaurants werden opgezocht voor het diner. De hotels waren alle vol logeergasten vele bondsleden hadden zelfs hun intrek bij particulieren moeten ne men, ongerekend nog hen, die bij familie of kennissen logeeren. Om 8 uur des avonds werd het Algemeen Bestuur van den A. N. W. B" en de leden der regelinge-com- missie officieel ten Stadhui ze ont vangen. Terwijl buiten op de Groote Markt het volk joelde en zich een goed plaatsje zocht om de lichtbeel den, die daar des avonds werden ge geven, beter te kunnen zien, sprak in de Raadzaal een der wethouders do heer A. W. Romkes, bij uitstedig- hedd van den burgemeester, boven genoemde heeren toe. Hij heette, uit naam van alle Groningsche ingeze tenen. de feestvierende bondsleden hartelijk welkom in Gruno's vesteen wijdde in den breede uit over v et werken en streven van den A. N. W. B in 't algemeen. Mr. Romkes, wiens werk het in 't dagelijksch leven, als ambtenaar van den burgerlijken stand is, trouwende paartjes toe te spreken en daardoor, als orateur, bij de Groningers een zekere vermaard heid heeft gekregen, hield vervolgens een lofrede op het wielrijden, een rede, zooals hij alleen er een kan houden. Hij wees op het opvoedend karakter, dat in het wielrijden ligt, op het schoonheidsgevoel, dat er door ontwikkeld wordt. Ond.er die omstandigheid mocht de Bond aan spraak maken op steun van allen, maar van autoriteiten in 't bizonder. Spreker zeide tien slotte te hopen, dat de Bondsleden do aangenaamste herinneringen aan hunne feesten in Groningen mochten behouden, doch vergat niet om met 'n glimlach te waarschuwen niet anders dan in'n „matig tempo" feest te vieren. De tweede voorzitter van den A. N. W. B., .de heer G. A. Pos, van Baarn, dankte, bij afwezigheid van den 1stc-n voorzitter, den heer Edo J. Bergsma. burgemeester van En schedé, voor de vriendelijke ont vangst. Nadat de eerewijn was rondgediend „HET KIND VAN STAAT" OP HET LOO. Door iemand, 'die de voorstelling van Schimmels historisch werk ten pa- leize Het Loo heeft bijgewoond, wordt aan „L. en V." daarvan nog het 'vol gende gemeld Dé zaal bood, door het groot toilet voor allen', waaronder vele uniformen van militaire autoriteiten uit de na burige garnizoenen, een prachtigen aanblik. H. M. had. om de voorstel ling zoo schitterend mogelijk te doen slagen, vergunning gegeven om een splinternieuw decoratief te schilderen, zoodat de scènes bij den Prins van Oranje werden afgespeeld in een prachtige 17e eeuwsche kamer met. eikenhouten lambriseering, waarboven goudleer, geschilderd door den kunst schilder Fabri uit Rotterdam, naar do aanwijzingen van den artistieken leider van hot gezelschap officieren. Voeg daarbij een prachtig antiek ge sneden houten meubilair, met goud geel damast bekleed, een schat van gedreven kannen, bekers, schotels in brons, koper, tin, koperen lustres en kronen, vensters mét in lood gezette ruitjes, echte 'Oranje-portretten aan den wandalles uit den rijken voor raad; van het paleis mede door den leider uitgezocht en ge hebt het milieu waarin zich de spélers in schitterende kleeding met gemak en zwier bewo gen. Door de herhaalde opvoeringen was het samenspel, volgens het oordeel van het publiek, zóó voortreffelijk, dat elk idéé aan dilettantisme, in de slechte beteekenis van het woord, ver dween. Na ieder bedrijf gaven de vorstelij ke personen steeds het sein tot harte lijke toejuichingen terwijl aan het slot alle medewerkenden, thans mi uniform gestoken, door H. M. én den Prins werden toegesproken en gecom plimenteerd voor de schitterende uit voering. Herhaaldelijk gaf de vorste lijke familie haar ingenomenheid met het genotene te kennen. MOORD. Zaterdagavond is die 32-jarige H. Steenhuis, gehuwd en vader van 4 kleine kinderen in een vechtpartij te Enschedé door den ruim 19-jarigen H. J. B. uit SI een doodgestoken. De dader is gearresteerd, het lijk werd naar het bureau van politie overgebracht waar de commissaris van politie, de heer Beunder, den ge- heelen nacht het onderzoek leidde. De justitie uit Almelo werd Zondag venvacht. De verslagene had vreeselijke won den de punt van het mes brak bij het toebrengen der noodlottige steek af. BRANDEN. Vrijdagavond legde e'en felle brand zes woonhuizen aan den Cmmhoffs- bleekweg te Enschede, geheel in asch. Nies kon worden gered. De oorzaak is onbekend. Alles was verzekerd. Te Drachten zijn de huizen van den horlogemaker IJ. de Vries en van den smid E. Kuiken in de asch ge legd. Woningen en inboedels waren verzekerd. GEDESERTEERD. Men meldt uit Harderwijk De 2e-luitenant der inf. bij het N.- I. leger H„ die aangewezen was als medegeleider van het Zaterdagmor- Sen vertrokken detachement naar »ost-Indië. mankeerde -des ochtends bij den afmarsch. hoewel hij zich Vrijdag bij den kommandant van het koloniaal werfdepöt gemeld had. Heimelijk heeft hij dus Vrijdagavond of -nacht de stad verlaten. HEVIGE BOTSING. Zondagochtend stoomde het stoom schip Cassia d!e rivier te Rotterdam op, met bestemming naar de Cen trale Guano-fabrieken te Kralingsche- veer. Om de Koningshaven te passee- ren, werd de hulp van een sleep boot vereischt, doch bij den ingang van den mond dier haven bleken stroom en zuiging van het water zóó sterk, dat ondanks alles de Cassia al meer en meer naar het Prinsen hoofd afdreef. Tevergeefs gelastte de kapitein om achteruit te stoomen, de schroef weigerde en het anker, dat men liet vallen, kreeg geen houvast. Meer en meer naderde het stoom schip den wal, totdat het ten slotte met volle kracht midden op het Prinsenhoofd liep aan de zijde van de Prins Hendrikkade Wz., waar geen remmingswerk >den basaltmuur be schermt. Geweldig was de schok, de basaltglooiing werd opengescheurd en ingedrukt, de hardste enen Leu ning, daarop geplaatst, boog achter over, en twee tot drie meter diep landwaarts in zijn de gevolgen waar te nemen. Het plantsoen, aan de zijde van die kade op het Prinsen hoofd gelegen, is ter voorkoming van erger voor het publiek afgeslo ten. De Cassia zelf. die oogenschijnlijk geen schade bekwam, heeft later de reis naar het Kralingscheveer voort gezet. Het gedeelte van het Prinsenhoofd waar de aanlegplaats van de bootjes van den veerdienst Heen en Wee: bleef van schade gevrijwaard. VERDUISTERING. Op het hoofdbureau van politie aan het Haagscheveer te Rotterdam meldde zich Zaterdagnacht de sedert 27 Februari jl. voortvluchtige beheer der H. J. H., van de firma G. J. Ross- mölder, Hollandsche en Duitsche broodbakkerij in de Molensteeg al daar, verdacht zich ten nadeele dier firma aan verduistering van onge veer ƒ4000. in Nederlandsch bankpa pier van 60, 40, 25 en 10 te lieb. ben schuldig gemaakt. De rechtbank aldaar verleende tegen den voort vluchtige rechtsingang met bevel tot gevangenneming. Hij is naar hot ■huis van bewaring overgebracht. Van het verduisterde bedrag was. toen II. J. H. zich bij de politie meldde, geen gulden meer in zijn bezit. Den mees ten tijd vertoefde hij in het buiten land. ONGELUKKEN. Een lange houtwagen geraakte te Nes (N.-H.) van den hoogen wal af en te water. Een 7-jarig jongetje, dat op den last zat, is gedood. Zaterdag is aan het strand te Sche. veningen, tusschen het Ververschings. kanaal en Kijkduin, aangespoeld het DE ZAAK - VIERHOUT Het Hooggerechtshof heeft het von nis van den "raad van justitie te Sema- rang. waarbij de heer Vierhout we gens weigering om te getuigen in de gijzeling werd gesteld, vernietigd, met last aan dien raad om alsnog uitspraak te doen omtrent de ge grondheid der door den heer Vier hout aangevoerde redenen van ver schooning van het afleggen van ge tuigenis der waarheid. Het land werd veroordeeld in de kosten van het geding. Zaterdag is de heer Vierhout uit de gijzeling ontslagen. De kantoren in de straat, waar de bureaux van de „Locomotief" zijn gevestigd, had den de vlag uitgestoken. In verband hiermede nemen wij uit een artikel in de Deli Ct. van 26 Juni het volgende over: „Het hooggerechtshof van Ned.- Indië, seint men ons. heeft het von nis van d,en Raad van Justitie te Semarang. waarbij de hoofdredac teur van de Locomotief, de heer M. Vierhout, wegens weigering van ge tuigenis in de gijzeling werd ge steld, vernietigd. „De heer Vierhout heeft dus zijn vrijheid herkregen, waarmede wij on zen collega geluk wenschen. „Maar het hooggerechtshof heeft meer gedaan en daarvoor kunnen wij, Indische journalisten, het niet dankbaar genoeg zijn. Het heeft den Raad van Semarang gelast alsnog uitspraak te doen omtrent de rede nen van verschooning van het afleg gen van getuigenis, die de heer Vier hout heeft aangevoerd. „De kwestie van het journalistiek beroepsgeheim komt dus nu te berde. „De door den heer V. aangevoerde gronden tot verschooning, zijn onzen lezers in hoofdzaak bekend. „De Raad van Justitie zal de aan gevoerde gronden hebben te overwe gen en daarop een principieels uit spraak hebben te doen. „Men kan moeilijk verwachten, dat de Raad' hierbij de eenmaal verwor pen redeneering van onzen collega tot. de zijne zal maken. Een voor het journalistiek beroepsgeheim on gun. s t i g vonnis zal dus wellicht aan het oordeel van hooggerechtshof op nieuw worden onderworpen. Zoodat langs dien weg van het hoogste rechtscollege een uitspraak zal wor den verkregen, waarnaar men- --zich in 't vervolg kan richten." BONI. Aan de „Telegraaf' wordt geseind: „Een gevangen Boniër heeft luite nant G. Kepper licht gewond." van Venta, ja wij hoorden uitroepen, die niet vleiend voor het totalisator- personeel waren. Elkeen beweerde, dat dit nimmer kon gebeuren, en toch was de uitbetaling correct, het geen wij persoonlijk uit de boeken konden nagaan. Ziehier het geval er liepen in die course Venta, Por celain en Tisiphone. Verkocht waren vier tickets A 5 op Venta, tLL 20, en één ticket op Porcelain ƒ5.~Totaal was dus ontvangen 25. Trekt men hier de 10 voor de kas af dan blijft er 22.50 en deze som moest worden gedeeld door de nemers van het winnende voor het geplaatste paard, ƒ22.50 2 is ƒ11.25. Een enkele nemer van Porcelain kreeg dus 11 (kwartjes betaalt de tot. niet uit vol gens reglement) de andere ƒ11 moes ten nu worden verdeeld aan de vier nemers van Venta ƒ11.4 is 2.75 (doch ook hier verviel het kwartje). Voor velen zal nu het geval duide lijk zijn, dat aan den totalisator op het paddock niets hapert. Colombine was eerste in den Al- louez-prijs, waarin Ward en Fawn* foot niets toonden. Uranie liep de plaats en Cribbage derde. „De paar den van den heer Bultman mot je niet uitpoetsen" riep een echt Mo- kummer in den Miss Bauncer-prijs, en hij had gelijk, want Cruquius won mooi van Bonnie Wee Thing die tweede en Miss Bauncer die derde was. Broom ons compliment. L'Occasion won met haar eigenaar Jhr. de Pesters in den zadel de Vel- serbeakprijs, zoodat de door den heer F. W. C. H. Baron Tuyl van Seroos- kerken uitgeloofde cup mede in het bezit van Jhr. de Pesters kwam. Zip (Jochems) was een zekere tweede, Timeserver derde. Het verslag der Zondag gehouden courses volgt morgen. 31 3450 6636 40 3460 6680 229 3512 6693 235 3725 6743 243 3824 6744 413 3968 6763 521 3984 6781 636 3993 6837 628 4004 6883 645 4005 6942 700 4027 6962 878 4033 7021 1021 4441 7185 1023 4455 7219 1091 4490 7236 1102 4522 7288 1108 4534 7330 Sport en Wedstrijden Harddraverijen. ZATERDAG. Zooals gewoonlijk het geval is te Woestduin wanneer er op een dag in de week eeu course gehouden wordt was ook ditmaal de opkomst niet zóó groot als dit Zondags steeds is, doch gezegd kan worden dat wel meer chic publiek gebruik schijnt te maken van deze dagen. Het weder was heer lijk en de sport goed. Warda zette, gereden door Doele- man den dag goed in door in gelijk- matigen draf de Auteur-prijs te win nen. Held die wellicht nog de gevol gen van zijn operatie ondervindt, liet diet op ,het einde zitten en moest zich tevreden stellen om met Agnita tegelijk over de streep te gaan. Helena toonde haar superioriteit door Goudgeld aan wie zij 4i K.G. gaf en Tiger Lily zeer gemakkelijk te verslaan. Dops won de Avenir-prijs doordat Caid die 't eerst binnen was, uit" ging voor onzuiver draven, welk lot ook Don Quichotte onderging, zoodat Heliograaf tweede en Uck- field derde werd. Venta nam revan che voor Breda en passeerde het eerst den rechter in de Sweet Rosy prijs. Porcelain was een mooie tweede. De winner die te koop was gesteld voor ƒ1100.—, moest voor 1375 door den eigenaar worden teruggekocht. Hier deed zich het geval voor, dat zij die Venta bij den Totalisator hadden gespeeld „placé" voor hun ƒ5. leg maar ƒ2.50 terug ontvingen. Men had dus gewonnen, doch in werke lijkheid verloor men. Dit wekte nog al ontevredenheid bij de nemers WIELRIJDEN. Wereldkampioenschappen te Antwerpen. Vrijdag ,den herdenkingsdag van de 75-jarige onafhankelijkheid van België, werden de wedstrijden om het wereldkampioenschap te Antwerpen op de Zuremborglaan voortgezet. On danks de ontzettende hitte was een talrijk publiek opgekomen, dat met enorme geestdrift de winnaars der diverse nummers en de verschillende zeer spannende ritten toejuicht. Was Zondag het succes aan de zijde der Engelschen, ditmaal kreeg Frankrijk de eere-palm. De Holland sche mededingers hadden weinig suc ces. Van Gent eindigde als tweede en Hoorn als derde in hun serie. Schilling braoht het tot de demi finale, maar moest het toen ook te gen Poulain afleggen, terwijl Arend derde was. CRICKET. De cricketwedstrijd tusschen Rood en Wit en Ajax uit Leiden moest ge staakt worden wegens den regen. De Haarlemmers hadden 66 runs voor een verlies van 2 wickets. Posthuma had alleen reeds 40 runs gemaakt. 379e STAATSLOTERIJ. Ie Klasse le Lijst. Trekking van Maandag 24 Juli. No. 16288 2000. No. 17812 1500. No. 10905 11569 11684 en 13479 ieder ƒ1000.—. Nos. 10264 17738 en 18926 ieder 100 Prijzen van ƒ20. 28 3-139 6609 9403 12514 14927 17890 9424 12546 14938 17901 9452 12548 14958 17915 9477 12563 14983 17961 9514 12567 14996 17977 9513 12582 15035 17993 9536 12587 15049 17998 9562 12598 15157 18030 9580 12620 15253 18045 9632 12625 15264 18105 9700 12648 15273 18116 9701 12775 15281 18128 9731 12856 15317 18161 884 4144 7146 9743 12909 15382 18176 984 4195 7181 9763 12911 15402 18208 9816 13006 15455 18261 9834 13057 15570 18270 9835 13064 10589 18310 9848 13088 15606 18223 9916 13228 15664 18328 1130 4650 7369 10027 13346 15683 18349 1134 4582 7371 10064 13356 15781 18474 1139 4588 7375 10141 13621 15792 18516 1144 4595 7405 10194 13581 15822 18546 1177 4672 7428 10223 13612 15835 18620 1193 4703 7476 10253 13629 15934 18836 1231 4730 7540 10258 13651 16031 18839 1305 4733 7591 10295 13663 16078 18852 1317 4775 7593 10311 13716 16088 18881 1390 4784 7618 10316 13717 16248 18883 1408 4939 7625 10361 13770 16351 19002 1433 4957 7628 10474 13795 16443 19003 1453 5069 7646 10488 13817 16451 19014 1482 5073 7652 10640 13844 16511 19036 1696 5075 7774 10661 13890 16512 19169 1747 5203 7844 10819 13923 16650 19210 1764 5215 7850 10837 14012 165»4 19278 1820 5262 7914 10927 14024 16596 19285 1829 5278 7985 10985 14031 16615 19295 1861 5285 8031 10997 14047 16649 19320 1908 5309 8140 11061 14086 16656 19365 1997 5349 8258 11081 14087 16787 19435 2004 5392 8283 11190 14090 16805 19142 2011 5497 8341 11330 14133 16913 19447 2042 5519 8383 11333 14159 16938 19513 2075 5551 8479 11388 14160 16949 19575 2077 5558 8498 11397 14162 16994 19675 2097 5617 8542 11407 14251 16996 19726 2098 5751 8561 11554 14290 17008 19757 2143 5794 8641 11595 14307 17082 19803 2166 5851 8708 11634 14339 17083 19809 2285 5863 8763 11676 14384 17158 19870 2338 5883 8784 11696 14391 17165 19933 5902 8818 11739 14424 17205 19940 2411 5932 8887 11765 14450 17247 20056 2475 6009 8985 11776 14493 17289 20086 2692 6073 8997 11852 14518 17323 20112 2710 6100 9005 11857 14552 17369 20134 2873 6101 9078 11866 14655 17465 20238 2879 6160 9095 11870 14599 17523 20276 2914 6200 9104 12107 14631 17528 20327 2969 6270 9114 12126 14707 17534 20364 2979 6311 9132 12136 14726 17564 20507 3058 6437 9168 12158 14819 17603 20510 6453 9274 12190 14840 17617 20648 3283 6457 9280 12284 14845 17724 20557 3300 6490 9287 12309 14887 17746 20621 3311 6513 9361 12387 14890 17769 20665 3371 12393 14893 17855 20706 3408 20718 20808 20817 20350 20866 20956 WATER-POLO. In de zweminrichting van den heer Sprenger werd Zondag een competi tiewedstrijd gespeeld voor de tweede klasse. De Letdsche Zwemclub Iwon van de H. V. G. B. III met 50. Rust 4-0. Stoonivaartberichten Het st. Solo, van Rotterdam naar Java, arriveerde 22 Juli te Batavia. Het st. Statendam arriveerde 22 Juli v.m. van New-York te Rotter dam. Het st. Bogor vertrok 22 Juli van Makassar naar Hongkong. Het st. Malang, van Rotterdam naar Java, vertrok 22 Juli van Suez. Het st. Koning Willem I, van Ba tavia naar Amsterdam, vertrok 22 Juli van Perim. Het st. Ambon, van Amsterdam naar Batavia, arriveerde 22 Juli te Port Said. Het st. Bali, van Batavia naar Am sterdam, arriveerde 22 Juli te Genua. Het st. Prinses Sophie, van Batavia naar Amsterdam, vertrok 22 Juli van Singapore. Het st. Soembawa, van Amsterdam naar Batavia, passeerde 21 Juli Quessant. Het st. Sindoro vertrok 22 Juli van Rotterdam naar Java. Het st. Koning Willem II, van Ba tavia naar Amsterdam passeerde 22 Juli n.m. 5 uur Ouessant, Het st. Koning Willem III, van Am sterdam naar Batavia, passeerde 22 Juli Perim. Het st. Prins Hendrik, van Amster dam naar Batavia, passeerde 22 Juli Gibraltar. Het st. Prins dor Nederlanden ar riveerde 23 Juli te Amsterdam van Paramaribo. Het st. Potsdam, van Rotterdam naar New-York, passeerde 23 Juli, des nam. ten 1 ure, Lizaid. Telegrammen DE TSAAR EN KEIZER WILHELM. BJöRKö, 24 Juli. (Reuter.) De Duit sche Keizer heeft zijn reisroute ge wijzigd. Hij is na een voorspoedige vaart te negen uur voor Björkö te genover Kroonstad (westelijk) aange komen. Marktnieuws Graan- en Zaadmarkt. Aangevoerd op 24 Juli35 H.L. rogge, 5.75; 115 H L. gast (winter-) ƒ4.55 h 4.80; 8750 K.G. karweizaad ƒ14.25 h ƒ14.35. Eurgerlijke Stand Bevallen 23 Juli B. G. Uittenbosch Hoekman d. 22 Juli B. de Vries Kollem d. 22 Juli. L. Hofstede de Groot—Schmidt d. 23 Juli M. ié Gierv. Lieshout z. 23 Juli C Broekhuizenv. Staveren z. 21 Juli M. P. Ruunda—Korthoven d. 20 Juli C. C. M. Amama—Timmer man z. 23 Juli J. H. BruijnHin- selaar z. 23 Juli. G. M. Janszen Hollander d. 22 Juli. A. M. Mathot Huijbers z. 1 23 Juli C. A. v. Akke ren—Vos d. 24 Juli. B. Engels— Wijenberg d. 22 Juli. P. Rijsdijk Rijsdijk d. OVERLEDEN 22 Juli. W. J. Bertholee, 17 j„ z.. Leliestraat 23 Juli. J. C. Poppe, 71 j., M. van Heemskerkstraat. J. F. MullerVan den Berg, 42 j.. Park laan. A. Nonnekens. 64 j.. De Wit- straat. C. Beentjes, 26 j„ Kamper laan. BENNEBROEK. BevallenA. M. Kaesemacker, d. Kerknieuws PAROCHIEKERK VAN ONZE LIEVE VROUW. Dinsdag, feest van den H. Ap. Ja cobus. gez. H. Mis 8 uur. Catechismus volgens gewoonte. PAROCHIEKERK VAN DE H.H. ELISABETH EN BARBARA. Dinsdagavond half 8 uur Lof, ter eere van St. Antonius. PAROCHIEKERK ST. JAN. AMSTERDAMSTR. Dinsdag feestdag van den H. Jaco bus, dag van devotie, des avonds half achit het Lof ter eere van den H. An tonius. In deze week iederen dag 12 uur de catechismus. De H.H. Missen in de week half acht en negen uur. PAROCHIEKERK VAN DEN H. JOSEPH. Dinsdag, feest van den H. Apostel Jacobus, dag van devotie, te 8 uur de gezongen II. Mis. In deze week de II. II. Missen en de Catechismus op .de gewone uren. KERK VAN HET ALLERHEILIGSTE HART. KLEVERPARKWEG. Dinsdag 8 uur gezongen II. Mis, ter eere van den H. Antonius van Padua, 's Avonds 7 uur Lof. PAROCHIEKERK VAN DEN H. ANTONIUS VAN PADUA. Dinsdag te 8 uur gezongen H. Mis ter eere van den H. Antonius van Padua. 's Avonds te 7 uur Lof en Vergadering der Broederschap van den H. Antonius. (N. H. Ct) Laatste berichten Gepolst. NAAR WIJ VERNEMEN IS Mr. W. F. VAN LEEUWEN, BURGE MEESTER VAN AMSTERDAM, GE POLST VOOR DE PORTEFEUILLE VAN BINNENLANDSCHE ZAKEN IN HET NIEUWE MINISTERIE.

Haarlem's Dagblad | 1905 | | pagina 3