NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. 23e Jaargang No. 6785 Verschijnt dageiijl", behalve op Zon- en Feestdagen, VRIJDAG 11 AUGUSTUS 1905 A HAARLEM S DAGBLAD ABONNEMENTEN PER DRIE MAANDEN: Voor Haarlem 1.20 Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente) 1.30 Fran.»"1 oer post door Nederland 1.65 Afzonderlijke nummers 0.02% Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem 0.37% de omstreken en franco per post 0.45 Uitgave der Vennootschap Lonrens Coster. Directeur J, C. PEEREBOOM. ADVERTENTIËN: Van 1—5 regels 50 Cts.; iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Haarlem van 1—5 regels ƒ0.75, elke regel meer ƒ0.15. Reclames 30 Cent per regel. Groote letters naar plaatsruimte. Bij Abonnement aanzienlijk rabat. Kleine advertentiën 3 maal plaatsen voor 2 maal betalen. Redactie en Administratie: Groote Houtstraat 55. Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 724. Drukkerij; Zuider Buitenspaarne 6. Telefoonnummer 122. Abonnementen en Advertentiën worden aangenomen door onze Agenten en door alle Boekhandelaren en Courantiers. Met uitzondering van het Arrondissement Haarlem is het uitsluitend recht tot plaatsing van Advertentiën en Reclames betreffende Handel, Nijverheid en Geldwezen, opgedragen aan het Algemeen Advertentie-Bureau A. DE LA MAR Azn. te Amsterdam. Hoofdagenten voor het Buitenland: Compagnie Générale de Publicité Etrangère G. L. DAUBE Co., JOHN F. JONES, SuccParfjs, 31b{s Faubourg Montmartre. AGENDA Vrijdag 11 Augustus. De KroonHaarlemsch Tooneel Voorstelling, 8 uur. Brongebouw Specialiteitenvoorstel ling Gezelschap Henri ter Hall, 8 uur. St. Bavo Concert-Varié, 8 uur. Vereeniging.Specialiteitenvoorstel ling Gezelschap Frits van Haar lem, '8 uur. Kleine VereenigingSpecialiteiten voorstelling, 8 uur. Schouwburg Raaks Stoel en Spree ,,De vijf stuivers van Lavarède" 8u. Schouwburg Parklaan: Ned. Tooneel- vereeniging „Bullekop", 8 uur. Groote MarktAlberts FrèresBios coop-voorstelling. Ged. Oude GrachtLohoff's Phono- en Cinematograph. Koningstraat 37.4 Flora Tosca. HeemstedeVergadering van den Gemeenteraad, 71/2 uur. ZandvoortVergadering van den Gemeenteraad, 71/2 uur. Muziek in den Hout, 8 uur. OM ONS HEEN lxxxvii. KERMIST AFREELTJES. Twee kleine kleuters staan hand aan hand vóór Consael op de 'Groote Markt, 's middags half vijf. 't Is een jongen met een afgezakte kous, zoo dat zijn bloote beentje te zien is, met een oud flard van een petje op en een blouse, die sporen vertoont van vroegere weelde, blijkbaar een ge kregen kleedingstuk. Het ventje, vijf of zes jaar oud, staart verlangend In de lange zaal. van het poffertjes paleis. Zijn zusje, een paar jaar ouder, houdt hem stevig vast, bang dat hij in de drukte van haar afraken zal. Haar gezichtje is ouwelijk, er is bijna niets kinderlijks meer aan, ze is precies een oud-vrouwtje in een kort jurkje. „Kom. Klaasje, ga mee", zegt ze en tracht hem weg te trekken, maar het I kereltje wil niet en blijft stevig op zijn heentjes staan. ,,Ze ruike zoo 1 lekker", zegt hij met iets klagends in zijn stemmetje. Dan komt er opeens een lachje op zijn gezicht. „Kijk", roept hij, „die meheer heb vier hor retjes poffertjes." Het meisje kijkt den voorbij schie tenden bediende na en zegt dan ,,'t Benne geen poffers, 't benne bejees." „Is dat lekkerder as poffertjes?" vraagt de jongen onderzoekend. „Weet ik niet", antwoordt het I meisje, maar haar aandacht is nu j ook opgewekt. Samen staren ze naar I de menschen, die in en uitgaan, naar de bordjes dampende lekkernij, ge dragen door de haastige bedienden. ,,'k Heb zoo'n honger", zegt dan de jongen met een klagend stem metje. „Je heb pas gegete..." zegt het meisje. „Ja maar, ik heb zoo'n honger voor poffertjesof voor bejees", voegt j hij er gauw achter. „Daar het moeder geen cente voor", I antwoordt het meisje. „Kom, ga nou maar mee Een dame, die achter hen staat, heeft het gesprek gehoordzij kijkt haai- man vragend aan, met een i wenk van de oogen naar de kinde- ren, maar deze haalt de schouders even op, het lokt hem niet aan, twee onbekende kinderen te tracteeren. Klaas verzet zich niet langer. Hand aan hand gaa.n de kinderen samen de Groote Markt over, het meisje telkens voorzichtig rondkijkende naar trams, rijtuigen en fietsen als een klein moedertje, de jongen nog een paar maal omkijkende naar de begeerde heerlijkheden van Consael. Dan raken ze in de Koningstraat uit het gezicht. „Wat wou jij „Kerel, wat let me?" Er is ruzie, in de Kleine Hout straat vlak voor de Bank van Lea ning. Een korte gedrongen man in een boezeroen en met een buitenlucht- kleur op zijn gezicht, als een schip per of een knecht van een stoom boot, kijkt verwoed een anderen man aan. met een boord om, die wel een half hoofd grooter is, maar er lang 2oo stevig niet uitziet. Wat de reden van de vijandige stemming is weet niemand. Misschien is de een tegen den ander aangeloo- pen, wat des te waarschijnlijker lijkt, daar de schipper niet heel ste vig op zijn beenen staat. Hij is in elk geval nu hevig in toom ontsto ken en schreeuwt weer „Mot je mijn hebbe?" „Och, ga door", antwoordt de an der, die in de vechterij volstrekt geen lust heeft. De heele zaak zou wel in twee mi nuten afloopen, wanneer het publiek zich er niet mee bemoeide. In een oogwenk ds er een kring van toe schouwers geformeerd waar ze zoo gauw vandaan komen is een raadsel die zich voor 't verloop van den strijd bijzonder interesseeren. „Slaat 'm op zijn gezicht", roept een opgeschoten jongen in plotseling opwellende sympathie voor den schipper, dezen toe. „Hou jij je gemak, wil je?" krijgt hij te hooren van een man naast hem, die een even onverklaarbare voorkeur voor den ander heeft op gevat. „Kom maar opschreeuwt de schipper en maakt aanstalten om zijn jas uit te trekken, maar geeft die po- ging op, daar hij bespeurt, dat bui tengewone bewegingen zijn even wicht in gevaar brengen. „Ga heen kerel, je bent dronken", antwoordt de ander onvoorzichtig. Deze beschuldiging mist haar gewo ne uitwerking niet. Niets trekt een beschonken man zich meer aan, dan de opmerking, dat hij «dronken is. „Dronken? ik dronken? Leelijke rooie schreeuwt de schipper, hoogst onjuist, daar zijn tegenstander 2:wart haar heeft. Meteen richt hij een slag naar zijn hoofd, maar mist en zou gevallen zijn, als de opgeschoten jon gen hem niet vastgehouden had. „Sla hem op zijn kop roept de opgeschoten jongen. Nu begint het bloed van den ander ook te koken en een stap vooruit doende, staat hij op 't punt den schipper een opstopper toe te dienen, als plotseling een jongensstem gilt „Een laugie De man met het boord over de hoofden van belangstellenden heen den agent ziendie naderen, keert zich opeens om, maakt met een paar flinke duwen ruim baan en ver dwijnt, de Smalle Gracht op. „Lafbekroept de schipper hem na. „Haasvreter brult de opgeschoten jongen. „Doorloopen menschen", maant de agent aan. Een minuut later zijn al de toeschouwers naar alle kanten ver dwenen en strompelt de schipper alleen verder de Kleine Houtstraat in, nijdig in zich zelf mompelende. 's Avonds tien uur, in een klein straatje. Een rustige voorbijganger ziet bij het licht van een lantaren een dron ken man aankomen. Die zwaait van den eenen naar den anderen kant, struikelende over het smalle trottoir, over een ongelijken steen, het meest nog over zijn eigen voeten, toch als door een wonder nog op de been blijvende, totdat hij bij de lan tarenpaal een al te wijden boog be schrijft, die met een harden smak op de steenen eindigt. De voorbijganger blijft staan en bukt over den dronken man heen. „Waar woon ja?" „Breng me... maar naar Jansen in de Gouwe Haan 1" zegt de man, met tusschenpoozen van hevi- gen hik. Buren, die in 't stille straatje den val gehoord hebben, komen voorzich tig op hun stoep. „Breng hem naar huis", zegt een medelijdende" vrouw en een ander, die hem kent, noemt zijn naam en adres. „Naar huis brenge zegt de voor bijganger, „jawel, maar hoe krijge we hem weer op de been. Met vereende krachten wordt de dronken man rechtop gezet. De drank heeft hem zoo slap ge maakt als een leegen meelzak. On dersteund door den voorbijganger doet hij een paar onzekere passen, maar zakt dan uit zijn greep weg, met een plof weer op straat. „As jullie me niet helpe, zal i hier de heele nacht blijve legge", zegt de m e d eli j de n d e vo orbi j ganger. Nu komen er een paar mannen bij, gezamenlijk vatten ze den dronken man aan en dragen hem meer dan ze hem steunen, naar huis. De vrou wen kijken in 't donkere straatje den stoet na. „Ok 'n presentje, as je je man zóo thuiskrijgtzegt er een. Dan gaan ze weer naar binnen. J. C. P. Buitenlandsch Overzicht DK OOKLOtt Generaal Linjewitsj seinde Dins dag uit de streek ten Oosten van den grooten Mandarijnenweg. „Den 5en Augustus werd een afdee- liiig vooruitgeschoven naar den pas bij het dorp Tsjagooe. Ongeveer 35 werst ten zuiden van Taoeloo gin gen de Japanners tot den aanval over, trokken onze beide vleugelsom en dwongen daardoor onze afdeeling naar het noorden terug te trekken. In de nabijheid van den pas van Madooel1 stieten de Japanners opeen deel van dit detachement. Toen dit deel halt maakte en een vuurge vecht aanging trokken zij zich naar het zuiden terug. „In de streek van Hailoengsjen be zette een-van onze afdeelingen na een kort vuurgevecht het dorp Joe- langtse." De ONDERHANDELINGEN over het herstel van den vrede tus- schen Rusland en Japan, die nu juist anderhalf jaar verstoord is, hebben een aanvang genomen. De vredesonidorhandelaars kwamen Woensdagochtend te 10 uur bijeen in het magazijn op de marinewerf, waaiheen zij zich begaven onder ge leide van een matrozenwacht. Tij dens de zittingen zal voor het ge bouw een wacht zijn geplaatst. De zitting duurde een uur en dien de uitsluitend dot het uitwisselen van de geloofsbrieven en d.e vaststel ling van het program van de verde re bijeenkomsten. Er werd overeengekomen, dat de notulen der beraadslagingen zullen worden opgemaakt in de Franscha en de Engelsche talen. Beide talen zullen bij de besprekingen worden gebezigd. De zittingen zullen plaats hebben rvan lialf tien tot half één en van 'drie uui- tot half zeg of zes uur, behoudens mogelijke ver anderingen. De heer Witte legde zijn geloofs brieven over. Graaf Romura bood aan om on verwijld een officieel afschrift van zijn geloofsbrieven te zenden, daar hij ze niet bij zich had. De heer Witte verzekerdeden Ja- panschen gevolmachtigde, dat zulks onnoodig was. De geloofsbrieven konden morgen worden overgelegd graaf Komura's mededeelingen om trent den tekst van zijn geloofsbrie ven werden voor heden voldoende ge acht. Dit incidentje werd nogal bespro ken, er bestaat echter alle grond om te verklaren, dat graaf Komura op recht meende, dat heden geen forma liteiten zouden vervuld worden en dus de geloofsbrieven nog niet noo- dig waren. Deze meening was niet onverklaarbaar uit hoofde van de onofficieele wijze, waarop de toebe reidselen tot de samenkomst waren gemaakt. Beide gevolmachtigden zijn er zoo zeker van, dat de geloofsbrie ven in orde bevonden zullen wor den, dat zij de uitwisseling dier ge loofsbrieven beschouwen als formeel te zijn geschied. Een der gevolmachtigden verklaar de na afloop, dat de bijeenkomst tot dusver zeer bevredigend was ver- loopen. De gevolmachtigden verlieten na de conferentie het hotel om een be zoek te brengen aan den gouver neur van New Hampshire en aan mevrouw Pierce, de echtgenoote van den onder-minister van buitenland sch e zaken. Het Neue Wiener Tagblatt heeftin- middels ..van bijzondere zijde" de medeideeling ontvangen, dat Rusland waarschijnlijk de volgende VOORWAARDEN zou aannemen Teruggave van Mand- sjoerije aan China, overgave van het pachtgebied op het schiereiland Liao-tong met Port-Arthur aan Ja pan, afstand van Sachalin aan Ja pan, ei-lcenning van Japan's protecto raat over Korea, overdracht van den Oost-Chineeschen spoorweg aan Ja pan. Verder zou Rusland een oor logsvergoeding in contanten willen betalen. In geen geval mag dteech- ter het karakter van een vernederen de oorlogsschatting hebben; zij moet in een vorm betaald worden, die haar een geschenk van den Tsaar doet schijnen voor de betrekkingen van de gesneuvelde soldaten en voor de in den oorlog geleden overige schade. Wij vermelden deze voor waarden onder het voorbehoud, dat thans ten aanzien van al dergelijke berichten dient in acht genomen te worden, maar merken. tevens op, dat het Neue Wiener Tagblatt een ern stig, dikwijls officieus ingelicht blad is. Omtrent het bezoek van HET FRANSCHE ESKADER te Cowes. zijn dato 9 Aug. de volgen de telegrammen ontvangen „De Koning Meld een revue over de vereenigde Vloten. De Fransche matrozen juichten Z. M. toe, zwaai ende met hunne mutsen. Het schouw spel leed eenigszins, doordat de zon niet scheen. De Koning, de prins van Wales en de hertog van Connaught lunchten later met admiraal Cail- laard aan boord van het vlaggeschip „Massena". Toen voer de Franscha vloot de haven van Portsmouth bin nen en liet daar het anker vallen, niettegenstaande een st-roomende re gen toegejuicht door de saamge- stroomde menigte. Woensdagmiddag wisselde de ad miraal Caillaard officieels bezoeken met den bevelhebber van het garni zoen en de gemeentelijke overheden. Des avonds bood de admiraal den Franschen officieren in de mariniers- kazerne een feestmaal aan, gevolgd door een bal. Verder had er een. feestmaal plaats van de adelborsten van beide vloten, waaraan 600 Franschen en 200 En- gelschen aanzaten. De adelborsten, woonden daarna een feestvoorstel- ling in den schouwburg bij. Aan het feestmaal van de admira liteit spraken de Prins van Wales en admiraal Caillard in het Fransch, Sir Jo lm Fisher. eerste lord der ad miraliteit, in het Engelsch. De dron ken op den Koning, op President Loubet, op den prins van Wales en op Admiraal Caillard werden, geest driftig toegejuicht." De groote Raad van Peterhof heeft Maandag eene 4de zitting gewijd aan het onderzoek van het WETSONTWERP-BOELYGHIN. Dinsdag werd de zitting voortgezet. De zitting van Maandag werd go- kenmerkt door eene levendige dis cussie tusschen grootvorst Wladimir, graaf Bobrinsky en den heer Na- rischkine. Deze twee laatsten vroegen eene bevoorrechte vertegenwoordi ging van den adel in het parle ment. Grootvorst Wladimir vroeg of de adel daarvoor eene bijzondere hoe danigheid had en haalde den naam aan van edelen, die aan 't hoofd staan van de Zemstvo-beweging. Graaf Bobrinsky heeft levendig ge antwoord. Ondanks alle logenstraffingen blijft het gerucht loopen, dat de Kamer Vrijdag naar Moskou zal vertrekken, om van daar het manifest aan het Russische te richten, tot bij eenroeping der volksvertegenwoordi ging. Naar 't verder heet, wordt op Peter hof gewerkt aan een lijst, waarop de namen komen te staan van 40,000 politieke veroordeelden, die amnestie zullen krijgen en den 12den Augus-1 tus. den geboortedag van den Tse- saréwitsj, in vrijheid gesteld wor den, op welken dag tevens het gewij zigde ontwerp-Boelygin zal worden afgekondigd. Het vermoeden, dat het gevecht tusschen de troepen van den SULTAN VAN MAROKKO en die van den pretendent wel op een overwinning voor deze laatsten zal zijn uitgeloopen, wordt bevestigd door een bericht uit Oran aan den Petit Parisien dat zegt De troepen van_ den Maghzen, 2000 ruiters en een groot aantal solda ten te voet zijn bij Ajoen Sidi Mei- luk door de hoofdmacht van den pre tendent en van Boe Amana totaal vernietigd. Dientengevolge heeft Boe Hamara natuurlijk versterkingen gekregen van de Riff-Kabylen en hij beschikt nu over een geduchte macht, die Oesjda ernstig bedreigt. Valt ook deze plaats, dan blijft den Sultan nog slechts Fez over, waar de pretendent tal van aanhangers moet hebben. OORLOGSVARIA Generaal Kazebeek meldt uit Wla- diwostock, dat een Japansche vloot den 5den dezer om 6 uur 's avonds bij het eiland AskoM, ten Z.O. van Wladiwostock is verschenen. Tezelf- der tijd lieten Japansche schepen het anker vallen bij de Golje-eilanden, in de baai van Peter den Groote. Het Japansche ministerie van ma rine maakt bekend, dat Japansche zeesoldaten in de haven van Impera- tor-Skaca, bij kaap Nikolaja. 240 K.M. ten Z. van de Castries-baai, zijn ontscheept. Zij namen den vuur torenwachter gevangen, maar lieten hem later weer los. om hem zijn dienst te laten verrichten. De ande re bewakers zijn het binnenland in gevlucht. Stadsnieuws De Kermis Woensdagavond hebben vele der kermis-gezelschappen een goeden avond gehad. In sommige lokalitei ten was het vol, wat natuurlijk een invloed ten goede uitoefende op het spel der artisten. SOCIËTEIT VEREENIGING. De heer Frits van Haarlem heefter bijzonder slag van om een speciali teiten-programma in elkaar te zetten, dat „elck wat wils" biedt. Dat weten de Haarlemmers ook wel en zij waar- deeren het, wat Woensdagavond ten duidelijkste bleek, toen het gezelschap van Van Haarlem voor een stamp volle zaal optrad, terwijl ook op de galerij velen een plaatsje vonden. Het stuk van den avond was weer het nummer der gedresseerde pon- nies en den ezel. Uit het publiek kwamen ditmaal een zestal jongelui, die de honderd gulden wilden verdienen, om den koppigen ezel te berijden en tevens een kansje waagden om de duizend gulden te verdienen, die uitgeloofd zijn voor hen, die 45 seconden op de ronddraaiende tafel kunnen blijven staan. Al de pogingen waren echter ver- geefsch. De ezel liet ze allen, met een paar saltomortalen op den koop toe, over tiet 'tooneel rollen en de roteerende tafel smakte de amateur- artistert met een vaart van haar rondtollend oppervlak. De Yuillians met hun Ikarisclie spelen, de papier-scheurders en de troupe Pickard hadden ook zeer veel succès m'et hun werkstukken. Ook de zangnummers der Meister Saenger en der Hollandsche duettisten (Louis en Rika Davids) vielen zeer in den smaak. De heer Van der Spek met zijn orkest zorgde voor populaire wijsjes, waardoor een aangename stemming ouder het publiek kwam. Het publiek verliet dan ook om ongeveer kwart voor twaalf opgetoo- gen de zaal. Heden (Donderdag)avond wordtin het programma een nieuw en zeer interessant nummer ingelascht. Gegeven worden n.I. wedrennen op het tooneel tusschen het Amerikaan- sche renpaard ..Dolly Varden", bere den door den jockey Geo Kreameren den wielrijder J. W. Johnson. Vrijdag is er weer wat nieuws. Dan wordt een gastvoorstelling ge geven door een tooneelgezelschap van.... honden. De beestjes zullen op voeren een drama (in de kondenwe reld kan het er soms zeer drama tisch naar toe gaan) getiteld „De Trouwelooze". DE KROON. Ook gisteravond vermocht „De Fa milie van Hoorn" veel bezoekers naar De Kroon te trekken, 'tls dan ook een eigenaardige familie, die de ken nismaking hernieuwt met 's men schen deugden en ondeugden, gebre ken, en vlekjes, eigenaardig- en heb belijkheden. Over het algemeen "Thjn ze alle on schuldig eoi vermakelijk. Een lach- geruisch ging met geleidelijken cli max tot lachgedaver over. De „Fa milie van Hoorn heeft het publiek aan zich verplicht. De hoofdrollen waren, 't is bekend van den. voi-igen avond, aan de meest eminente krachten toevertrouwd Louis Bouwmeester, Mej. W. Farber enz. enz. Vooraf ging „Niemand sterft van Blijdschap" ook niet eene moeder die haar sinds eenige maanden dood ge- melden zoon, officier in Indië, eens klaps weer gezond en wel voor zich ziet. De zaal was zeer goed bezet en staat hedenavond open voor„Nar- ciss". BRONGEBOUW. Gisteravond was de zaal flink bezet. Het programma was weder uitste kend verzorgd en liep vlug van sta pel. Wat is er gelachen om den leu ken mop van Nap de la Mar „Hans zestienden verjaardag" en om de succès-revue „O. die Drankwet". De voorstellingen zijn dan ook een bezoek overwaard. De schouwburgtent van STOEL EN SPREE was Woensdagavond weder geheel be zet. Evenals de vorige keeren werd opgevoerd „De vijf Stuivers van La varède", en met evenveel succès. Het is dan ook een eenig stuk, zoojuist geschikt voor een kermis. De vertolking was weer uitstekend. Vooral de rol van den hoofdper soon. den journalist Lavarède. werd op uitnemende wijze vervuld door den heer M. Spree. Wie eens een avond genieten wil en eens wil lachen, die riekte zijn schreiden naar de Raaks. Hij zal zich dezen gang niet beklagen. NEDERLANDSCHE TOONEEL VEREENIGING^ ..Bullekop" werd gisteravond weer met veel succès opgevoerd. Er is ook dezen avond braaf gelachen om dan Groningschen „Nikkel", om den pot tenbakker ..Bullekop" en andere per sonen. Do aardige tooneeltjes, de levendi ge coupletten en de vroolijke muziek brachten er de echte stemming in. Heel leuke coupletten, waarom het publiek verbazend heeft gelachen wa ren die, waarin de genoegens van een dag naar buiten werden ge schetst. Men. heeft nog de heele week gele* genheid om dit stuk te gaan zien. ALBERTS FRèRES. Ook hier weder veel succès, vooraJ doorde vertooning van „het gestolen hondje" en Een Fransch Heertje zonder pantalon". Deze twee tableaux blijven dan ook het aantrekkingspunt. DE KLEINE VEREENIGING. Is het wonder, dat deze gelegen heid een groote aantrekkelijkheid be zit voor het uitgaand publiek? Wie Woensdag gezien heeft, water ten tooneele werd gevoerd en opgelet heeft, hoeveel plezier de talrijk opge komen aanwezigen hadden, zullen onze aanvangsvraag zeker ontken nend beantwoorden. LOHOFF'S PHONO-CINE- MATOGRAPH. Een half uurtje zijn we Woensdag bij Lohoff geweest en hebbep kunnen constateeren, dat nog steeds de ge projecteerde opnamen haar aantrek kelijkheid doen gelden. De beeldenreeksen uit den Russisch- Japanschen oorlog zijn zeer belang wekkend en dragen er veel toe bij, om de voorstelling te verhelderen van hetgeen daar in het verre Oosten ge beurt. Ook de andere nummers zijn heel mooi en werden door het publiek met veel belangstelling gevolgd. SINT BAVO. De proef om in 'de nieuw gerestau reerde zaal van „Sint Bavo", gedu rende de kermisweek een aardig pro gramma uit te voeren, mag zeer wel geslaagd heeiten. Wij durven dan ook vol vertrou wen, hen, die aardige zangnummer», leuke voordrachten en de typische operette „Nommer 66" willen hooren, aanraden een bezoek te brengen aan 't hierboven genoemde lokaal. Mejuffrouw Agnes Wibbels moest Woensdag evenals eergisterenavond een warm applaus in ontvangst ne men voor de lieve wijze, waarop zij haar zangnummers wist voor te dra gen. Het Dubbel-Mannenkwartet in aar dige kleedij had succès met „Een repetitie op het platteland" Abr. de Winter is genoeg bekend en leek ons in „De Collectant" we derom het beste. Met zijn goed gety- peerden kop wist hij 't publiek te pakken en indien men eens hooren wil, wat er alzoo voor een te hou den bazar voor een liefdadig doel gezonden wordt, moet men bepaald eens gaan luisteren. De door de Koninklijke Schilder school gezonden hammen, worsten, enz moesten dienen om den eersten nood te lenigen bij een watersnood. Het nieuwe nummer, de operetta „Nummer 66" sloeg in. Een aardig, Tyrolsch paartje, op reis naar Straatsburg, hoort onderweg van een marschkramer, dat op hun lot no. 66, de 100,000 gev%llen is. Zij doen hierop allerlei inkoopen, doch! komen later tot de ontdekking, dat hun den prijs niet toekomt. Moppige verwikkelingen en 't goede spel van mevr. Buderman van Dijk en den heer S. van Boem brachten 't publiek in een zeer opgewekte stem ming. De nummers volgden elkandersnel op, zoodat we even elf uur het ge bouw verlieten. We hadden weder een zeer goeden indruk van hetgeen in Sint Bavo te genieten wordt aan. geboden. MIDDAGVOORSTELLINGEN. In verschillende lokaliteiten wer den Woensdag middag-voorstellin gen gegeven, waarvan de program ma's waren getrokken uit die van de avondvoorstellingen. We volstaan dus alleen met te zeggen, dat de zalen over het alge meen goed bezet waren. EEN GLAS-KUNSTENAAR. Vlak bij de Zijlstraat op de Oude Gracht staat een tentje, waar men iets heel merkwaardigs kan zien. We bedoelen het gebouwtje waar de glas werker Hendrik Meier zijn kunstig handwerk uitoefent.

Haarlem's Dagblad | 1905 | | pagina 1