Jongens MrlacljiMifrer, Jipns e» Meisjes H.l. Barbiers lost ei tani!! Rjwiel Yeriist Kamer le Heer 11 MIS] Jongste Bediende Advertentiën. Huishoudster Meid-Huishoudster Gevraagd R. C. Dienstbode R.K. Dagmeisje. Flinke Dagmeid flinke Werkmeid GEVRAAGD Een Werkster Flinks Werkmeid Jongste Bediende KELLNER. Gevraagd een Bediende Barbiers- GELD TE HUUR Te Huur Te Huur Te Huur gevraagd Ter Overname CAFÉ Herdershond te koop Uit de Arbeiderswereld Rechtszaken tuur van Friesland heeft vernietigd Si de tegen dr. Bahler ingebrachte eschuldigingen ongegrond heeft ver jaard. In extenso zaL de uitspraak er Contractu, die vrij bedeedigend is oor het Prov. Kerkbestuur van Fries- tnd, te lezen zijn in het eerstool- end nummer der Kerkelijke Cou- ant. Door enkele orthodoxe leden der ynode zal nu morgen eene motie ronden ingediend, waarhij zij hun rustig leedwdzen, om geen ander j voord te noemen, uitspreken over deze leslissing. Dr. Bahler is niet vrij ge- proken omdat de stemmen staakten, j ©lijk wij verwacht hadden dat ge-j chieden zou, maar dit is blijkbaar net meerderheid van stëmmen ge-, chied. De aanleiding tot de schorsing van in thans weder toegelaten predikant •as de voorrede van zijn vertaling ,Het Christelijk Barbarendom in iropa". een Boeddhistisch zendimgs-j ischriftje en wel speciaal de passage lp bladz. 9 Zuil en deze ware cfiristetoen zich joos maken om dit boekje Zij zul len het. niet, want dloor alle naams- verschil heen zullen zij daarin die selfde hedlswaarheden ontdekken, waarin hunne eigen ziel zich verheu gen mag. Ja, zij zullen erkennen veel geleerd' te hebben uit dit boekje. Want een feit is het, dat onze christelijke wereldbeschouwing, waar zij mis is, door de Boeddhistische verbeterd en waar zij onvolledig lis, door de Boed dhistische aangevuld kan worden. ,,De Christen, in wien het albewust- zijn is ontwaakt, zal zich broeder voe len met den Boeddhist, die bij het ziellicht van Boe'dha de eenheid in alle dingen aanschouwt. De Christen die kan betuigen,,Ik leef, doch niet meer ik, maar Christus leeft in mij" en de Boeddhist, wiens wandal is op Boeddhistisch gebied, zij leven een le ven', dat in wezenlijkheid, niet ver schilt." Te Oosterwolde had zich Zondag middag eene talrijke schare verza meld, welke met belangstelling luis terde naar 't geen door de predikan ten Vorster van öldeberkoop en Reits- ma van Noordwolde werd medege deeld in zake het besluit van het pro vinciaal kerkbestuur tot schorsing van dr. L. A. Bahler als predikant bij de Hervormde gemeente alhier, dn de vernietiging van dat besluit door de Synodus Contracta. De eerste spreker gaf een duidelijk overzicht van het verloop der zaak en eene bestrijding van de door het clas sicaal en provinciaal kerkbestuur te gen dr. Bahler ingebrachte beschuldi gingen terwijl de tweede, na een kort geschiedkundig overzicht, mede- deeling deed van de overwdgingen va.n het vonnis der Synodus Contracta, waaruit blijkt, dat niet slechts wordt vernietigd het schorsingsbesluit van het provinciaal kerkbestuur doch te vens afkeuring over de door dat be stuur gevolgde wijze van behandeling der quaesti'e wordt uitgesproken. („A. Crt.") juist gewezen en vorderde bekrachti ging dier veroordeeling. Uitspraak 23 Augustus. Gemengd Nieuws LOONREGELING TYPOGRAFEN. In de Dinsdagavond' gehouden huis houdelijke vergadering van de af dee ling Den Haag van den Alg. Ndderl. Typ. Bond werd de volgende motie aangenomen De vergadering, enz., overwegende, dat de Permanente commissie tot doorvoering der loon regeling voor de grafische vakken, ontworpen door de Kamer van Ai^id. onmachtig is gebleken om deze loon regeling op al de te 's-Gravenbage en Scheveningen gevestigde drukkerijen in te voeren, dat deze onmacht voor namelijk het gevolg is van tegenwer king van de zijde van de vereeniging Eendracht Tezaam verbonden" en van deelneming aan deze actie van. vereenigingen, welke in hoofdzaak ziekte- ear geen vakvereenigingen zijn, besluit om bovengenoemde redenen zich af te sc-helden van de Permanen te commissie en alle pogingen aan te wenden om d© loonregeling, welke door de afdefeüng is aanvaard, als den eersten stap op den goeden weg, zoo spoedig mogelijk in te voeren, tevens alle typografen opwekkende om, -willen zij ernstig lotsverbetering, zich aan te sluiten bij den Alg. Ned. Typ. Bond. FORT CHABROL. De rechtbank te Zwolle heeft G. B. van 't Oever, landbouwer te Avereest schuldig verklaard aan bedreiging met eenig misdrijf tegen het leven ge richt en poging tot doodslag, en helm veroordeeld tot 2 jaar gevangenis straf. De eisch was 4 jaar. Zooals bekend is, heeft hij ©enige geweerschoten gelost op dte rijksveld- waoht, toen een brug, door hem zon der vergunning aangelegd, weder ver wijderd werd. GERECHTSHOF TE •s-GRAVENHAGE. Voor de vac antiekamer van het ge rechtshof te 's-Gravenhage, werd Woensdag behandeld de zaak van sen 25-jarig metselaar en stoker te Zaamslag (F. Dieleman), vervolgd, wegens het op 1 Juli 1902 te zamenen in vereeniging met een medebekl. te Zaamslag, moedwillig mishandelen van een marechaussee, C. v. D., in de rechtmatige uitoefening zijner be diening en te dier zake destijds bij verstek veroordeeld tot 6 maanden gevangenisstraf. Van deze veroordeeling was bekl. thans in verzet gekomen. Hij had se dert zijn veroordeeling op zee geva ren en was nu bij aankomst te Rot terdam gearresteerd. De reden, waar om bekl. in verzet was gekomen, was dat hij de straf te zwaar achtte. Luid snikkende betuigde bekl. diep berouw te hebben over het feit, vóór 3 jaren door hem gepleegd. Intusschen wees de raadsheer-rap porteur, mr. Bouvin, bekl. er op dat «ijn vroeger gedrag verre van gunstig Was. Hij was reeds veroordeeld totl jaa gevangenisstraf wegens mishan deling en had zich den bewusten avond als een wild beest gedragen. Procureur-generaal, mr. Bijleveld, achtte het aTrest. waarbij de straf Aan bekl. opgelegd, van drie maan den tot zes maanden was verhoogd, DE HONGERSNOOD IN SPANJE. Eiken dag komen nieuwe berich ten, betreffende den hongersnood in Spanj© en het eene is al verschrikke lijker dan liet andere. De bevolking is vreeselijk opgewon den en tot alles in staat. Zij schro men niet de ergerlijkste misdaden te begaan, want, zeggen zij, „wan neer wij in de gevangenis komen, krijgen wij tenminste eten." De ge vangenissen zijn dan ook overal meer dan vol. In de omstreken van Sevilla worden alle schapen gevan gen en naar de stad gebracht, waar het vleesch in de straten verkocht wordt. Te Valago zijn benden van honge rende ve'ldarbeiiders de stad. binnen gedrongen. De regeering zendt welis waar troepen naar de bedreigde ste den, doch geven dezen geen streng® bevelen, uit vrees, de bevolking nog meer op te winden. Het aantal arbei ders, dat in de omstreken van Ossoe- na op het platteland rondtrekt, wordt op 5000 geschat. Velen zijn met gewe ren gewapend. DE PORTE EN DE MOGENDHEDEN. Daar de Porte nog steeds het ant woord op de kennisgeving van de in voering der internationale financiën controle in Macedonië schuldig blijft en alle teekenen er op wijzen, dat zij volhouden zal in harén tegenstand, hebben de groot© mogendheden beslo ten haar eenvoudig kennis te geven van de benoeming van gedelegeer den. Frankrijk zal den vroegeren con sul-generaal in Saloniki, tegenwoor dig adjunct van den gouverneur van Tunis daartoe benoemen, en Italië den consul-generaal in Marseille. GEDACHTENISPLECHTIGHETD. Ter gedachtenis aan den Krimveld- tocht. als de eerste gebeurtenis, die bijdroeg "tot de éénwording van Ita lië, werd gisteren bij het Krimge- denkteeken te Turijn een gedachte nis-plechtigheid gehouden, waaraan de koning, verscheiden ministers, de autoriteiten van stad en land en 700 veteranen uit den veldtocht deelna men. Een talrijke menigte had zich op de straten geschaard en de ko ning werd luide toegejuicht. GRAFSCHENNIS. Te Bretzenheim bij Kreuznach werd Dinsdagnacht een treurige streek uit gehaald. Het kerkhof werd vernield, 67 gedehksteenen op de schandelijk ste wijze geschonden. OPROERIGE STAKERS. Aan de Zwitsersche grens bij Bazel hebben dagelijks gevechten plaats tus- schen stakers en doorwerkenHen in het bouwbedrijf. Men vreest voor ern stige onlusten. TERECHTGESTELD. Devereux. veroordeeld wegens moord1 op zijn vrouw en twee kinde ren, wier lijken hij in een koffer ver borg, is Dinsdag terecht gesteld. Hij heeft niet bekend. EEN MONUMENT. Namens de commissie ter verkrij ging van een aandenken voor wijlen A. Post. den oprichter van het Alg. Ned. Wérkliedenverbond, wordt ons medegedeeld, dat de onthulling van een monument zal plaats hebben op Zondag 20 Augustusdes voormid dags 11 uur, op de Oosterbagraaf- plaats te Amsterdam. (Het Volk.) SPIJSWAGENS. Een groote verbetering zal gebracht worden in de Duitsche spijswagens in de spoortreinen. Ieder die ze kent za.1 weten dat niettegenstaande het comfort dat men er aantreft, toch van rustig dineeren weinig^ sprake is en menigmaal een onverwachte schok spijs of drank op een gansch andere plaats te land doet komen dan waar men ze graag hebben wil de. Daarom had de spoorwegdirectie te Berlijn voorgesteld de nieuwe res tauratierijtuigen te voorzien van de drie-assige draaibare onderstellen, waarvan ook de slaapwagens voor zien zijn, en waardoor een veel rus tiger gang verkregen wordt. Volgens de Berlijnsche bladen heeft thans de minister van openbare wer ken Von Budde hierin toegestemd en zal dus deze verbetering geleidelijk worden aangebracht. CONGRES GEZINSVERPLEGING. Den 25sten September a.s. zal on der voorzitterschap van den bekenden Belgischen Minister van Staat Jules Lejeune, te Luik gehouden worden het internationaal congres in zake de gezinsverpleging. Dit congres zal zich in het bijzon der bezighouden met de behandeling der vraag le welke krankzinnigen in aanmerking komen voor gezinsver pleging op haar plaats is voor lijders aan den gesloten vorm van tubercu lose, voor lijders van epilepsie en zoogenaamd ongeneeslijk lijden; als mede ten 3e voor ouden van dagen en invaliden. Zij die aan dit congres wenschen deel te nemen worden uitgenoodigd zich te wenden tot den secretaris-ge neraal, dr. L. Deperon, 15 Avenue Demeur, St. Gilles (BruxeUes). RUSSISCHE OFFICIEREN. Hoe weinig de officieren echter nog altijd d© ernst van den toestand in zien blijkt uit een voorval dat onder andere omstandigheden vermakelijk zou zijn. Voor eenige dagen liet de Tsaar onverwacht alarm maken on der de bezetting van Krassnoje-Selo. Daarbij bleek dat vele officieren niet aanwezig waren, maar zich voor hua plezier in Petersburg bevonden. ONWEDER. Een onweer heeft te New-York groo te schade aangericht en vele ongeluk ken veroorzaakt. Een tramwagen werd door den bliksem getroften. Bij d,e daardoor ontstane paniek werden negen personen zwaar gewond. ROOSEVELT'S NICHTJES. Twee nichtjes van den president der Vereenigde Staten, Gladys en Eugenie Roosevelt, de een 16, de an dere 18 jaar oud, maakten een rij- toertje op Long Island toen de paar den schrikten en op hol gingen. De beide dames werden uit het rijtuig geslingerd, waarbij Gladys Roose- vvlt zoo ernstig gewond werd dat men voor haar leven vreest. SCHADELOOSSTELLING. Thans is na lange onderhandelin gen door een scheidsrechterlijke uit spraak de schadeloosstelling*, vastge steld, die Engeland aan de Fransche belanghebbenden heeft Te betalen, omdat deze voortaan uitgesloten zijn van de visscherij aandeNew-Found- landsche kust. Engeland heeft aan 445 Fransche reeders, visschers en zeelieden in het geheel 1.375.000 francs te betalen. OPSTANDELINGEN. Een officieel telegram van Feizi- Pacha, den bevelhebber der Turksche troepen de opstandelingen den lOen uit Mefhak verdreven hebben en dat na een gevecht in de omstreken van Sevkelhami, dat den geheelen dag duurde, de opstandelingen met groo te verliezen werden uiteengeslagen. De Turksche troepen hebben daarna Sevkelhami bezet. KINDERMOORD. De 50-jarige zadelmaker Paltl te Babeuriied bij Bruck, in de buurt van 'München is onder verdenking van kindermoord gevangen genomen. Uit zijn eerste en tweede huwelijk had Paltl in den loop der jaren 17 kinde ren gehad, waarvan geen enkel lan ger dan 'n paar dagen leefde. Eenige dagen geleden werd weder een kind geboren en ook dit stierf. De baker voedde verdenking tegen den vader en deed daarvan aangifte. Er is reeds vastgesteld, dat het kind geen na tuurlijken dood gestorven is. EEN KROONPRINS TE WATER. De kroonprins van Duitschland moest dezer dagen, tegen wil en dank ten aanschouw© van een talrijke me nigte toonen hoever hij het in de edele zwemkunst gebracht heeft. Het kroonprinsenpaar wilde een zeiltocht je doen op de Havel en liet zich op een roeibootje naar het zeilschip brengen. Kroonprinses Cecilie had al plaats genomen op de „Royal Luise" de kroonprins volgde haar en wilde op het schip overstappen, toen hij plotseling het evenwicht verloor en in de Havel viel. Groote schrik aan alle kanten, doch de kroonprins zwom lachend in zijn zwaar uniform naar het land, trok droge kleeren aan en het tochtje werd ondernomen. EEN GESCHENK. De hertog van Meiningen schijnt een vroolijk man te zijn. Volgens de Dorpscourant uit Lauscha, heeft hij een eigenhandig schrijven gezonden aan den bewoner van dat dorip, Wil helm Kob, die kort geleden zijn ijze ren huwelijksfeest "vierde, dat als volgt luidde „Beste Kob Met bet zoo zeldzame feest, dat ge op 9 dezer viert, mijn hartelijke ge- lukwenschen. Daar ik vernomen heb, dat gij op den feestdag graag 'n flesch wijn uit mijn kelder zoudt willen drinken, is het me een genoe gen, u een assortiment beste wijnen uit mijn kelder te doen toekomen, daar gij een enkele toch wel wat al te vlug klein gekregen zoudt hebben. De wijnen zijn alle niet licht, zoa dat een beetje voorzichtigheid wel op :haar plaats zal zijn. Voor oude lie den zijn ze echter, matig gebruikt, goede medicijn, daar ze 't hart ster ken. Men den wensch, dat gij met uw ec.htgenoote nog vele gelukkige dagen moogt doorbrengen, ben ilc, Uw trouwe Georg." Dit aardige briefje van den hertog van Meiningen toont aan, dat de pa triarchale gemoedelijkheid in het Duitsche rijk nog niet geheel is uit gestorven. Ze is echter naar de klei nere staten moeten vluchten. FLINKE VERDIENSTEN. De vorige week publiceerden wij een berichtje over de niet-geringe ontvangsten van de Fransche ko ningen der „Turf". Thans blijkt evenwel, dat hunne verdiensten nog maar kinderspel zijn, vergeleken met die hunner Britsche confraters. Waar M. Edmond Blanc, de Gallische mata dor, even meer dan 9000 pond sterling in zijn kas heeft zien binnenvloeien, daar is Mr. W. Hall Walker, onver minderd de uitgaven, sinds Maart 1.1. ruim twintig duizend pond rijker, Mr. Sol Joel zag zijn kapitaal vermeerde ren met vijftienduizend pond en Lord Derby het zijne met bijna dertigdui zend. Dan komt Edmond Blanc, maar in .de 28 namen lange rij van geluk kigen, die meer dan 2000 pond ver dienden, vinden wij slechts Engel- sche, geen enkelen Franschen naam. DE TOESTAND VAN DE WERKLIEDEN. De medewerker te St.. Petersburg van de „Hamb. Corr." schrijft, <rat de nood van de stakende werklieden van de Putilowwerken een dreigend karakter aanneemt. Tienduizenden werklieden zijn aan den honger prijs gegeven en dagelijks sterven in hun kringen 30 of 40 kinderen. Tweemaal werd beproefd, het werk weer op te vatten, maar telkens liep het weer op werkstaking uit. Eenigen van de voormannen, die het beter hebben, laten dagelijks eten voor de vrouwen en kinderen bereiden. Daar hun aantal echter steeds toeneemt, zal hieraan ook een einde moeten komen. ,Syn Otjetschestwa" verwijt het stedelijk bestuur, dat liet dit alles aanziet, zonder een hand uit te ste ken. Niet als bemiddelaarster moet de Doema optreden, maar in het belang van de volksgezondheid moet zij den hongersnood en de kindersterfte te gengaan. Het cholera-gevaar hangt de stad altijd boven hei hoofd. De „Petersb. Wjedomosty" uit zich in gelijken zin en bewondert het ge duld en de rust van de zwaarbeproef de werklieden. v. d. Klugt z. 16 Aug. J. A. C. W. S Kuperus—Roos z 16Aug. H. Ver- wei*Broek d. W. Sjanjaardv. Norde d. OVERLEDEN 15 Augustus. A. A. Giling, 2 m., z., A. L. Dyserinckstraat. 16 Augus tus. P. F. van Marle. 7 m., d., Duven- voordestraat. C. M. RibbeHarden- berg, 77 j., Wilhelminastraat. M. Koomen, 5 m., d., Goudsmidspleintje. GEVANGEN BULGAREN. Volgens een telegram uit Sofia zou den zich in de gevangenissen, van het vilajet Adrianopel op het oogen- blik meer dan duizend Bulgaren be vinden. De onafhankelijke bladen eischen een spoedig ingrijpen van de regeering, ten einde de gearresteer den, die volgens hen onschuldig zijn, in vrijheid te stellen. GEVANGENISSEN IN ODESSA EN KHERSOR. In de gevangenissen van Odessa en Kherson moeten, volgens êen corres pondent van de „Pali Mall Gazette", nu toestanden heerschen, welke aan gen hel doen denken. Ten gevolge vari de talrijke arres- tatiën in alle klassen van de liberaal gezinde burgerij w.o. rechtsgeleer den, artsen professoren en journalis ten zijn de gevangenissen overvoL De voornaamste gevangenis bevat nu 1400 gevangenen, in een ruimte, be stemd voor 600. De politiebureau! zijn mede met gevangenen gevuld, en de menschen worden in de smerigste cellen gestopt. In één daarvan huist een veertienj arig meisje van goede familie. Dit ongelukkige kind is ge vangen genomen om een dagboek, waarin het als schoolmeisje de ge beurtenissen van haar leventje, de pretjes, en de opdrachten, welke zij van haar familie kreeg, opgeteekend had. Het schijnt, dat een harer oudere zusters verdacht werd, met revolu- tionnairen om te gaan. Deze zuster had het kind met een boek naar ken nissen gezonden. In zekeren nacht overvielen gendarmen liet huis der ouders, deden huiszoeking, snuffel den in papieren en boeken, en von den het dagboek, waarin ook de na men van de kennissen van de zuster van het kleine meisje voorkwamen- Het dagboek werd in beslag geno men en het kind zit nu te midden van allerlei gespuis dn de gevangenis. In Kherson zijn de gevangenen zoo opeengeprapt, omdat zij niet naar Si berië vervoerd kunnen worden. 400 moordenaars, dieven en land- loopers zijn in één zaal bijeen en val len telkens aan op de menschen, die hun eten brengen. Twee cipiers wer den door hen gedood. Men zal nu tralie'nokken bouwen, en daarin zul len de beambten plaats nemen, die het eten moeten uitreiken. Telegrammen P. G. GEVRAAGD op een Exportkan toor te Haarlem, om onmiddellijk in dienst te treden. Brieven onder No. 8001 Bur. Haarlem's Dagblad. Laatste berichten ATJEH. De correspondent van het Hbld. te Batavia seint Luitenant Dormer is in het bivak te Rambong (Atjeh) overvallen en is daarbij gesneuveld. Eveneens sneu velden de sergeant Van Soest, zes Europeesche en zestien inlandsche militairen. Er zijn zes gewonden. De Red. van 't Hbld. teekent hier bij aan. Bedoeld wordt blijkbaar de le.-luit. der infanterie J. J. Donner. Hij werd in 1877 geboren, op 29 Juli 1899 be noemd tot 2e-luit. en op 21 Maart 1903 tot le-luit. bevorderd. Burgerlijke Stand ONDERTROUWD. Aug. 16. S. A. A. Pik—A. J. Wei land 17 J. HazelaarD. Haagsma P. L. Krijne—J. C. v. cL Berg. GETROUWD 17. J. v. Dijk—W. BoutellierF. W. J. Merki—J. Steenman; W. G. Jor- dans—A. G. WegenerW. de Graaf— A. M. Hollander. Bevallen 15 Aug. M. JansenRoks d. 15 Aug. A. P. v. Bil derbeek ER BIEDT ZICH AAN een bekend met electriciteit, v. g. g. v. Br.. No. 7991, bur. v. d. Blad. Ondertrouwd: JOH. M. SCHMIDT en ELISE J. BAANDERS. Donderdag 17 Aug. 1905. Haarlem, Zijlstraat No. 85. Amsterdam, Ruysdaelkade No. 27. Ontvangdag: Zondag 20 Aug. a, s., van 24 uur. (Amsterdam). Een net jongmensch Zoekt een Betrekking liefst in H., met paarden om kunnen de gaan. De beste get. staan hem ten dienste. Br., No. 7994, bur. v. d. Blad. DE VREDESONDERHANDELINGEN. PORTSMOUTH 17 Augustus. (Reu ter.) De gevolmachtigden beraadslaag den heden over artikel 9 van. het ver drag, waarin de oorlogs-vergoeding wordt vastgesteld. Men verwacht, dat de bespreking van de andere artikelen Vrijdag of Zaterdag zal geëindigd zijn. De bijeenkomst zal dan worden ge schorst tot Maandagdan zullen de laatste troeven op tafel worden ge legd. Dat zal het beslissende oogenblik zijn, waarop de overeenkomst zal moeten worden aangegaan of gewei gerd. De gedelegeerden zullen ter verga dering komen met de protocollen ge reed voorde onderteekening, en zul len dan vertrekken of blijven naar gelang de beslissing dan luiden zal. Door de aanneming van de artike len 3, 4, 6, 7 en 8 heeft Rusland af stand gedaan van al zijn plannen en voornemens in Mandsjoerije. Japan blijft krachtig aandringen op de uitlevering van de oorlogssche pen, die in neutrale havens geïnter neerd zijn. Dadelijk gevraagd een net Kinder-Werk-T weide-MsisjB goed kunnende naaien. Loon 9 per maand. Adres te vernemen Bur. van dit Blad. Er biedt zich aan iemand uit den burgerstand als zoodanig, van uit stekende referentiën voorzien. Brie- i onder No. 8000 Bur. Haari, Dagbl. gevraagd zoo spoedig mogelijk, In een klein gezin, R. R., van goede ge tuigen voorzien. Brieven onder No. 7999 Bur. Haarl. Dagblad. bij en Costuumnaaister een AANKO MEND MEISJE, als ook een LEER LING. AdresVoldersgracht 13 zwart. gevraagd, van goede getuigen voor zien met 1 September of eerder. AdresSpaarne 1. GEVRAAGD een flink niet benéden de 16 jaar. AdresKennemerplein 18. Terstond een gevraagd voor halve dagen, in klein gezin. AdresRipperdapark No. 2. Loon 100 en verval, in een klein ge zin zonder kinderen direct gevraagd. Zich in persoon te melden Prinsen Bolwerk 28 zwart. GEVRAAGD een en een WERKVROUW één dag per week. AdresMej. ELSNERUS, Park straat No. 23. Scheepmakersdijk 33. Direct GEVRAAGD eene flinke nette Dienstbode voor den dag of voor dag en nacht van goede getuigen voorzien. Zich aan te melden des avonds na 8 uur Ruychaverstraat 17. Langendij kstraat 6 zwart, van goede getuigen voorzien. GEVRAAGD. Persoonlijk zich aan te meldenDE LEUR HILGERS, Huize „Buitenzorg", Santpoort. Reiskosten worden vergoed. De Dames SLUIJTERMAN VAN LOO te Haarlem, verlangen met 15 September of 1 Nov. eene netjes in haar werk en van goede ge tuigen voorzien. Loon f 125. Br., No. 7989, bur. v. d. Blad. Aan de Cacao- en Chocoladefabriek der firma DROSTE Co., Veerpolder 7, kunnen direct geplaatst worden. Ten kantore van den Houthandel ,.Het Nieuwe Fortuin". Friesche Var kenmarkt. No. 30, kan een JONGSTE BEDIENDE geplaatst worden. Vereischtengoed en vlug kunnen de schrijven en rekenen. Persoonlijke aanbieding dagelijks tusschen 9 en 5 uur. Ter Drukkerij van Haarl. Dagblad kunnen een paar knappe geplaatst worden. Zich te vervoegen Zuïder Buitenspaarne 6. Voor direct GEVRAAGDEEN KELLNERS-LEERLING. Salaris ,kost i inwoning. Restauratie Station H. IJ. S. M. Een Schoenmakers- aankomeling kan direct GEPLAATST worden bij D. LIND, Roosveldstraat 49. goed kunnende SCHEREN en HAAR SNIJDEN, met kost en salaris (geen slaapgelegenheid). Brieven onder No. 8003 Bur. Haarl. Dagblad. AANKOMENDE BEDIENDE of LEERLING gevraagd bij A. F. HOO- GERBEETS, Bakkerstraat No. 2. EEN FLINKE BARBIERSLEER LING GEVRAAGD. J. C. SCHRADERS, Cronjéstraat 49. Voor 1 2 nette jongelieden bestaat gelegenheid tot Kost en Inwoning bij nette burgerl., in het midden der stad. Br., No. 7993, bur. v. d. Blad. Met 1 October GEVRAAGD bij nette menschen. Brie ven onder No. 8005 Bur. Haarl. Dagb. Iemand met rendeerende zaak, doch zonder kapitaal. VRAAGT 400 GUL DEN TER LEEN, met maandelijksche aflossingof iemand die als Com pagnon wil optreden met financieele krachten. Refl. verzocht onder No. 7990, aan het Bureau van dit Blad BELOONING voor dengene die eeail- ge opheldering kan geven. Adres te vernemen aan het Bureau van dit Blad. een BOVENHUIS voor klein, gezin Gortesteeg 7, van waterleiding en alle gemakken voorzien. Te bevragen Twyndersdaan No. 5A. een BENEDENHUIS h ƒ2.90 p. w., Voorzorgstraat No. 88. Adres J. v. d. POL, Oranjestraat No. 126. EEN MOOI, VRIJ HUIS, a 3.— per week, in 't Schoterkwartier. Te bevragen bij H. GROENEWE- GEN, Langendij kstraat 20. prachtig uitzicht. Spaarne 10 rood. ƒ1.25 per week. TE HUUR het PERCEEL Boter markt 2, voor billijken prijs. Direct te aanvaarden te HaarLem, BURGERWOONHUIS (vrij) met TUINTJE. Br. lett. L. on der opg. van huurprijs aan F. VAN BAARS, Boekh. Apeldoorn. aangeboden een VROUWENZAAKJE, oude stad, voor billijken prij9. Brie ven onder No. 8006 Bur. Haarl. Dagbl. Ter overname aangeboden een wegens ziekte, koopsom billijk. Brie ven onder No. 8004 Bur. Haarl. Dagb. Reu. 11/2 j., zonder gebreken en ver trouwd bij weg en kinderen. Ouders bekroond. AdresJOH. v. d. WERFF Gen. Bothastraat 98. Wegens vertrek ter overname aange boden een to kt. RIJWIEL met freewheel en terugtraprem, voor 27.50. SpoedAdresGen. de Wet straat 6 rood.

Haarlem's Dagblad | 1905 | | pagina 3