23e Jaargang. No. 6811 Verschijnt dagsstjlr, hchalve op Xon- en Feestdagen. MAANDAG 11 SEPTEMBER 1905 J\. HAARLEM'S DAGBLAD NIEUWS- ADVERTENTIEBLAD» ABONNEMENTEN PER DRi!E MAANDEN; Voor Haarlem1.20 Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente) 1-30 Fran»."* oer post door Nederland 1.65 Afzonderlijke nummers 0.02)£ Geïllustreerd Zondagsblad, voo? Haarlem0.37>£ s n de omstreken en franco per post 0.45 Uitgave der Vennootschap loffirens Coster, Directeur J, C, PEEREBOOM, ADVERTENTIËN: Van 15 regeis 50 Cts.; iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Haarlem van 1—5 regels 0.75, elke regel meer ƒ0.15. Reclames 30 Cent per regel. Groote letters naar plaatsruimte. Bij Abonnement aanzienlijk rabat. Kleine advertentien 3 maal plaatsen voor 2 maal betalen. Redactie ec Administraties Groote Houtstraat 55. f ntercommunaai Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 724. Drukkerij? Zuider Buitenspaarne 6» Telefoonnummer 122. Abonnementen en Advertentiën worden aangenomen door onze Agenten en door alle Boekhandelaren en Courantiers. Met uitzondering van het Arrondissement Haarlem is het uitsluitend recht tot plaatsing van Advertentien en Reclames betreffende Handel, Nijverheid en Geldwezen, opgedragen aan het Algemeen Advertentie-Bureau A. DE LA MAR Azn. te Amsterdam. Hoofdagenten voor het Buitenland: Compagnie Générale de Publiclté Etrangère G. L. DAUBE Co., JOHN F. JONES: Succv Parijs, 31'bis Faubourg Montmartre. AGENDA Zondag 10 September. BrongebouwMatinée en Soirée. De KroonSpecialiteiten-voorstel ling, 8 uur. Kleine VereenigingSpecialiteiten- voorstelling, 7£ uur. OM ÜNü HEEN Cl. VOOR HET DANSSEIZOEN. De ervaring spot soms met alle hy giënische begrippen. Beweert niet de gezondheidsleer, dat de mensch zoo weinig mogelijk moet verblijven in overwarme lokalen, dat opgejaagd stof voor de longen zeer nadeelig is en vroeg naar bed gaan en vroeg op staan een eerste vereischte voor de gezondheid Welnu, hoe komt het dan, dat dansonderwijzers zoo oud kunnen worden en daarbij zoo lang flink blijven? De mijne is wel tachtig jaar geworden (helaas, hij heeft aan mij geen vreugde beleefd) en heeft gedanst ten einde toe. En de menschen zullen het niet gelooven, als ik het verklap, dat de heer J. G. Martin, die zonder te genspraak de eerste op 't gebied van de danskunst in Haarlem is, den leeftijd van zeven en zestig jaar heeft bereikt, t Is of hij de laatste twintig jaar is blijvsn staan ,,In beweging blijven, dat is 't voornaamste", pleegt hij te zeggen. Nu, beweging heeft hij in zijn loop baan wel gehad. Zoowat een halve eeuw geleden was hij assistent bij Euler, daarna bij Vestdijk. Na zijn examen gymnastiek lager onderwijs te hebben gedaan ging hij naar Rot terdam aan de gymnastiek- en zwem scholen, vandaar naar den Helder als hoofd van soortgelijke scholen van 't Nut en toen naar Leiden bij het studenten-gezelschap Arena Stu- diosorum. Daar had hij ook veel be zigheid in de omstrekenop de kost school Noortheij en op 't instituut- Schreuders te Noord wijk. „Daar heb ik", vertelde hij mij, .onzen tegen- woordigen burgemeester nog onder mijn leerlingen gehad." Tijdens zijn verblijf te Leiden deed de heer Martin zijn examen gym nastiek middelbaar onderwijs. Toen kwam hij naar Haarlem en nam daar de zaak van Vestdijk over, eerst voor gemeenschappelijke, daarna geheel voor eigen rekening. De zaak was wat achteruit gegaan en moest opgehaald worden. „Dat was geen gemakkelijk werk", zei de heer Martin, „want de gemeente was mijn concurrent." „Nu ja, op 't gebied van gymnas tiek, zooals ze nu nog is „Neen, in 't dansen Ik kon mijn ooren niet gelooven. Het was zoo, de gemeente liet gym nastiek- en dansles geven door den heer Sprenger, die daarvoor een ze ker percentage van den opbrengst genoot. Die gemeentelijke danseursus bestaat niet meer en dat is maar goed ook. Zijn er bedrijven, die door een gemeente goed kunnen worden uitgeoefend (reiniging, levering van licht en van water) het geven van danslessen doet ze zeker beter, maar aan het particuliere initiatief over te laten. „In dien tijd", zei de heer Martin, „was het natuurlijk nog niet zoo druk als tegenwoordig. De gemeente Haarlem was veel kleiner en Bloe men daal zoo uitgebreid nog niet." Ik vroeg hem, hoeveel leerlingen hij in die dertig jaar wel gevormd zou heb ben, in gymnastiek, schermen en dansen, maar dat kon hij zelfs in de verte niet begrooten. 't Moeten er dui zenden zijn geweest. Langzamerhand heeft de heer Martin veel hulp van zijn zoons ge kregen, die dan ook in de zaak zijn opgenomen. Er zijn er vierJohan, die zich voornamelijk met de scherm lessen bezighoudt, Simon, meer in 't bijzonder dansonderwijzer en leeraar in de gymnastiek aan de Hoogere Burgerschool, Martin, die bij de danslessen veelal de viool bespeelt en Henri, die in 't bollenvak is, maar t drukste van den winter een handje, of moet ik zeggen een been tje? komt meehelpen. En niet alleen hier te Haarlem geeft de firma, als ik ze zoo noemen mag, haar lessen. De heer Simon Martin geeft onderwijs te Amster dam, Zaandam, Bloemendaal, Bever wijk, Hillegom. Er kwamsn aanvra gen, waaraan door gebrek aan tijd en den verren afstand, niet voldaan kon wordenZeist, zelfs Arnhem. Van de drie vakken schermen, gym nastiek en dansen wordt het scher men wel het minst algemeen be oefend. Toch heeft de heer Martin daarin zoowel mannelijke als vrou welijke leerlingende laatsten be oefenen het vooral om een goede houding te krijgen. „De gymnastiek", zoo vertelde mij do heer Martin, „gaat weer vooruit. De ouders beginnen in te zien, dat al dat voetballen nadeelig is voor de studie op school en komen tot de gymnastiek terug. Niet de kunstjes- makerij, bedoel ik, maar de gym nastiek die 't heele lichaam ontwik kelt." En dan het dansen. Op de pas rondgezonden circulaire van de hee- ren Martin tel ik niet minder dan vijf en zestig dansen, waaronder ze ven fonkelnieuwe, Harrovian Waltz, Apollo Wals, Two Step, Flirtation, le Ski, Nebrewska en Veleta. Hoe men aan die nieuwe dansen komt? „Mijn zoon Simon", zei de heer Martin, „woont de algemeene vergadering van dinsonderwijzers te Londen bij en daar worden ze on derwezen, Bovendien is hier in Ne derland een vereeniging van dans onderwijzers Vijf en zestig dansenDe vlijtig- ste leerling kan het niet zoover bren- I gen, dat hij ze alle onder de knie krijgt. Volleerd is ook op dansgebied de mensch dus nooit. Toch heeft de heer Martin zijn leerlingen op alle leeftijden, kinderen van zes jaar en getrouwde menschen, die in besloten clubjes nog eens dansoefeningen wil- 'len .houden. „Onlangs heb ik zelfs 'een zilveren bruidspaar gehad, dat bij die feestelijke gelegenheid een partij geven en dan nog eens voor dansen wou. En toen 't er op aan kwam kenden ze er meer van dan 'de jongelui, die op 't feest waren genoodigd." Het gebeurt ook wel, dat jongelui die naar 't buitenland gaan, een be paalden dans die daar in zwang is, willen instudeeren. Zoo geven de heeren Martin dus ook privaatlessen, j En dan natuurlijk de bals. „Is dat niet een bijzonder ver moeiend werk?" vroeg ik. „Och neen, wanneer we te half elf naar een bal moeten, staan we nog les te geven tot tien uur. Soms ge beurt het ook, dat er plotseling een boodschap komt, of we een bal wil- len komen dirigeeren. Of we niet van te voren slapen? Volstrekt niet. Als ik 's morgens te zes uur vaneen bal kom, ben ik zoo frisch als een hoen," zei de 67-jarige heer Martin. „De cotillons? Ja, daar hebben we altijd nieuwe dingen voor, maar al les gebeurt in huis. Mijn zoon Johan is de vindingrijkste, die verzint ze en j mijn vrouw en dochters maken alles, i we hebben daar allerlei instrumenten j voor. Schilderen en teekenen doe ik zelf. Toen ik een jongen was, woon- den er drie bekende schilders in ons huis, o.a. Gabriel die pas overleden is en die riepen dan wel eens „Jan tje, kom eens boven, jongenen hadden er dan schik in, om me een penseel te geven en er zoo op los te laten smeren. Dikwijls wezen ze me ook, hoe ik doen moest. Zoo heb ik wat teekenen en verf-mengen ge leerd en dat komt nu goed te pas." Het is dikwijls vermakelijk om te zien, hoe de heeren Martin met hun leerlingen omspringen. Altijd, in de groots zaal van de Vereeniging of in 't lokaal in de SchagQhelstraat, heb ben ze hun discipeltjes flink onder be dwang en dat is wel noodig ook, want het jonge goedje zou anders gauw tot een luchtelooze bende wor den. Toch is het 't aardigst om eens een les in de Schagchelstraat bij te wonen. Wie het niet goed begrijpt, gaat in de bakkerij, een afzonder lijk lokaaltje, waar de patient alleen onder handen genomen wordt en hem of haar de passen nog esns extra worden ingestampt. Dat woord bak kerij is zóo ontstaanals de kinde ren om zoo te zeggen niet veel her sens in «hun beenen hadden, kregen ze van den heer Martin te behooren „daar zal nog wat aan gebakken moe ten worden". De kinderen spraken al gauw van de bakkerij. Dag in, dag uit geven de heeren Martin daar hun lessen, de oude heer of een van de zoons voordansen de, terwijl de jongste zoon Martin Martin, door de kinderen, die hem allen graag lijden mogen, familiaar T ij n t j e genoemd, de viool bespeelt. Er heerscht een deftige toon. „Deze heer moet nu maar eens dansen met deze dame", zegt de heer Martin en brengt twee kleuters van zeven jaar naar elkaar toe. Van een familiebe trekking tusschen vader en zoons is bij de lessen geen sprake, ze spreken elkaar allen met 'mijnheer toe. „Mijnheer", roept de oude heer, wanneer hij met den rug naar ziju leerlingen toe, hun een danspas voor doet, „letten ze goed op?" „Neen mijnheer", antwoordt de zoon, „geen van allen",. Waaruit meteen blijkt, dat het vak veel geduld vereischt. In het Haarlemsche leven speelt de firma Martin en Zonen zulk een be langrijke rol, dat ik aanleiding vond, een en ander over hen mede te dee- len. J. C. P. Buitenlandsch Overzicht DE VREDE. De Japamsche regeering, gevolg ge vende aan den wensch vaan hot pu bliek en van de leiders der staatkun dige partijen besloot heden HET VREDESVERDRAG openbaar te maken, in de hoop daar door de rust in dein lande te doen te- rugkeeren. De berichten van Vrijdag uit Tokio luiden dan ook al iets kalmer. Daarin staat, dat de dag van Donderdag rustig voorbij ging. Dés avonds tegen het donker begon een hevige regen te vallen, die de meerderheid der betoogers naar huis dreef. Gedurende den nacht werden ner gens ernstige rustverstoringen opge merkt. Ook Vrijdag was Tokio rustig. Een latër telegram zegt nog Donderdagavond hadden ongeregeld heden plaats te Kobe, waar het stand beeld van markies Ito van het voet stuk werd gerukt en door de straten gesleurd. De heer Asaki beweert, dat de aan val op de christelijke kerken alleen te wijten is aan de stijfhoofdigheid van de Regeering „Had de regeering het oor geleend aan de stem van het volk, zij had de massa niet tot woede gedreven door haai- verstoktheid en Tokio ware de schande en de vernedering bespaard gebleven van een volksopstand, die geleid heeft tot verwoest in" van den eigendom der zending. Hierdoor is het buitenland gekwetst in zijn gevoe lens. Wij be treur én het gebeurde zeer." De heer Asaki stelt in het bijzonder den minister van binnenlandsche za ken en het hoofd der politie verant woordelijk hij meent, dat zij behoo ren af te treden. De heer Jyi Shimpo beklaagde zich over de vernedering van de afkondi ging van de krijgswethij eischt het aftreden van het kabinet. De „Nisji Sjimboem" schrijft Hoe kan de regeering tegenover deze muiterijen hare waardigheid handha ven De leden van het comité voor de bijeenkomst, in het Hibia-park zijn geen onverantwoordelijke woelgeesten. Zij bekleeden eene goede maatschap pelijke positie. De politie heeft hare rechten overschreden en heeft té kort gedaan aan de eer en de waardigheid der stad. Aan de „Daily Express" wordt ge seind. dat een keizerlijk rescript graaf Katsoéra machtigt, alle bladen te schorsen, die artikelen in strijd met de openbare orde bevatten. Baron Komoera heeft van zijn kant te New-York verklaard, dat de onlus ten geen invloed zullen oefenen op den Mikado en hém niet zullen bewegen, zijn bekrachtiging aan het tractaat van Portsmouth te onthouden. Zoodra het officieele exemplaar den Keizer is voorgelegd, zal hij het teekenen. Komoera heeft aan minister Root een beleefdhéidsbezoek gebracht. De geruchten, dat dit bezoek, in verband met de onlusten te Tokio, een aanwij zing was, dat het vredestractaat ge vaar liep, bleken alras onwaar. Niet minder ernstig dan het oproer in Japan, zijn DE ONLUSTEN IN DEN KAUKASUS. Volgens de laatste berichten uit Ba koe staan verschillende plaatsen in brand, en sleepen de Tartaren alles weg, wat maar de minste waarde heeft. In de straten van Bakoe wordt ge schoten. De beurs en de banken zijn gesloten. De verliezen zijn reusachtig. Vooral de toestand in het naphta- gebied is vreeselijk. Menschen, die gisteren nog million- nairs waren, zijn vandaag tot den be delstaf gebracht. De voortdurende WETTELOOSHEID, die in het Zuiden heefrscht, draagt de voornaamste schuld roof en moord zijn daar aan de orde van den dag. De gouverneur-generaal is machteloos; hij kan op verre na niet voldoen aan alle aanvragen om bescherming om dat er geen voldoende militaire macht beschikbaar is. Ook de moordpartijen tusschön Tartaren en Armeniërs hou den aan. Deze verschrikkelijke naph- tabranden brengen nieuwen nood over heel Rusland. De naplita-f abrikan ten wilden eenigen tijd geleden uit eigen middelen een wacht vormen onbe- grijpelijkcrwijs weigerde de regeering echter hen daartoe verlof te geven. An ders zou de tegenwoordige ramp nooit zulk een grooten omvang hebben kun nen aannemen. Van uitvoer van petroleum kan nu geen sprake meer zijn. Hoe groot de verliezen zijn, die dan nationalen rijk dom daardoor treffen, kan men besef fen, als men hoort, dat Batoem in 1904 naar het buitenland 75.514.000 pond uitvoerde. Van de firma Nobel brandden in deze dagen 40 bronnen zij bereidt zich op nog grooter verlie zen voor. Behalve de 29ste, 30ste en 24ste afdeeling van Nobel in Tsjerno- gorod branden in Bibi Eibat do naphtabronnen-van de firma's Oleug, Mantasjef, en Rounot. De naphta-industrieelen bebben zich nu tot den minister vam financiën ge wend. Zij kunnen hun leverantiecon tracten met de regeering niet nako men en vragen daarom wijziging der voorwaarden, benevens voorschotten tot wederopbouw hunner totaal ver brande inrichtingen. Uit TIFLIS wordt dato 8 dezer gemeld In verschillende dorpen in dé pro vincie Elisabetpol is de bevolking voor een deel vermoord, voor een deel ver jaagd. Alle huizen zijn geplunderd en daarna in brand gestoken. Andere dorpen zijn omsingeld door gewapen de benden Tartaren. Omtrent de CHOLERA IN PRUISEN wordt uit Berlijn gemeld, dat van 7 tot 8 Septömber in Pruisen 19 nieuwe gevallen van Cholera en 7 sterfgeval len werden aangegeven. In het geheel zijn nu 123 ziekte- en 39 sterfgevallen, in Pruisen geconsta teerd. Uit Petersburg wordt gemeld Do Weichsel-provinciën zijn door cholera bedreigd verklaard. Genees kundige waarnemingsstations zijn opgericht aan den Weichsel te Nesjwa en te Nowidwor. DE AANSLAG TE BARCELONA. De jongste aanslag te Barcelona heeft een staartje. Het is de politie niet gelukt den bedrijver te ontdek ken. naar aanleiding waarvan onrust in de stad heerscht. De bladen eischen nu eenstemmig, dat de regeering krachtige maatrege len nemen zal. om het léven der in woners te beschermen. ..Wij zijn nu overgeleverd", zegt een der bladen, „aan de genade van een aantal moordenaars." In een meeting. Woensdagavond ge houden, voer een der aanwezigen hef tig tegen de régeering uit. Men denkt er over vreemde interventie in te roe pen. De prefect van Barcelona heeft ge zegd, dat hij zal aftreden, indien den 15den Séptember de dader van den aanslag niet ontdekt is. De ENGELSCHE REGEERING heeft zich ernstig bij de Porte be klaagd wegens de aanvallen van zee- roovers op Britsche dhows (kleine han delsvaartuigen) in de Roode Zee en op andere punten van de kust van Arabië. Wanneer de Turksche regee ring niet bij machte mocht zijn door- doortastende maatregelen die zeeroo- verijen te stuiten, dan zou de Britsche regeering zelve tot bestraffing van de zeeschuimers moeten overgaan. DE MAROKKO-CONFERENTIE. Het aanstaand onderhoud van mi nister-president Rouvier met dr. Ro sen, wordt door de Duitsche en Fran- sche bladen breedvoerig besproken. Volgens den Berlijnschen corres pondent van de „Petit Parisien" zou men nog tot. overeenstemming hébben te komen betreffende de volgende pun ten De zorg voor de politie langs de Al- giersche grens neemt Frankrijk op zich. De financieele administratie wordt door een' internationale commissie be heerd. De plaats waar de conferentie zal bijeenkomen. Dr. Rosen, die bij zijn aankomst te Parijs door een verslaggever van de „Echo de Paris" geïnterviewd werd. zeide veel hoop te hebben op goeden uitslag. Volgens de ..Gaulois" is minister Rouvier van plan, als de aangelegen heden definitief zijn geregeld, een geélboek over de Marokkaansche kwes tie uit te geven. Een vergadering van duizend NOORSCHE MANNEN EN VROUWEN te Drontheim door het Stoj^ingslid dr. Eriksen samengeroepen, heefteen besluit aangenomen, waarin zi] het Storting verzoekt een volksstemming uit te schrijven over de vraag ko ningschap of republiek. Omtrent DE AARDBEVING IN ITALIë zijn te Rome zeer droevige berichten ontvangen. Te Stefanoni zijn, naar geschat wordt, meer dan honderd dooden on der de puinhoopen bedolven. Piscopo en Tricarni zijn eveneens verwoest. Te Messina veroorzaakte een hevi ge schok wel materieele schade, doch maakte geen slachtoffers. Te Reggio in Calabrië werd een zeer hevige schok gevoeld. Te Catan- zano duurde de schok 10 seconden. Vele huizen zijn tot puin gestort. Te Montelione (Calabrië) is de scha de aanzienlijk. Zeven menschen wer den gedood, velen gewond. Zeer ernstige berichten kéwen uit Pezzo, Montelione en Monturano, wel ke steden bijna geheel verwoest wer den. Het aantal slachtoffers is tal rijk. Ook iin Nic astro as het eSp ver woesting. Te Piscopio zijn alle huizen inge stort, "falen telt er 50 dooden. Hier zijn vele huizen verwoest en 7 menschen omgekomen. Het dorp Tripami is geheel ver woest er liggen 60 dooden. Te San Gregorio zijn 65 dooden. Het dorp Zammaro is geheel ver woest. Te Mileto 11 dooden en 200 ge kwetsten. Te Cessaniti zijn bijna aRe huizen vernieldhet aantal slachtoffers is nog onbekend. De dorpen Braïico, San Leo, San Constantino en Conerdoni zijn ge- Iveel verwoestmen telt er 50 slacht offers. Stadsnieuws Raad van Beroep. In de Vrijdagmiddag gehouden zit ting van den hier gevestigden Raad van Beroep inzake de Ongevallenwet, werden enkele klaagschriften vaii Haarlemmers behandeld. Bij den handelaar in bouwmateria len tevens cement-putten-fabrikant den heer Schornagel, brak voor eeni gen tijd. bij een verplaatsing, een cement-put. Een metselaar en een andere werkman werden daarbij ge wond. De Rijksverzekeringbank wei gerde een uitkeering aan deze perso nen, van oordeel zijnde, dat het werk waarmede de getroffenen bezig waren niet het verzekeringsplichtig bedrijf van putten-maken was, maar het niet verzekeringsplichtig bedrijf van han del in bouwmaterialen. Dit werd door d© in beroep geko men betwist in het door hen gestel de klaagschrift, alsook door den ge machtigde mr. Merens. De heer Schornagel als getuige ge hoord, verklaarde, dat de beide be drijven wel afzonderlijk zijn. maar dat deze toch niet geheel gescheiden kunnen worden, aangezien het per soneel van de afdeeling handel in bouwmaterialen ook vaak behulp zaam is bij het maken van putten. De Raad van Beroep zal op 29 Sep tember in deze zaken uitspraak doen. G e h u 1 d i gd. Ter gelegenheid van het jubilé van den heer Reinhardt, boekbinder, had zich eene commissie van ingezetenen ge\ormd, ten einde den jubilaris te huldigen. Na gisterenavond ten huize van een der commissieleden binnen geleid te zijn, werd de heer Bern hardt, voor wien toepasselijke ver sieringen waren aangebracht, door den voorzitter der commissie toege sproken in een van geestdrift tinte lende rede. Daarna werd den jubila ris een zeer fraaie ebbenhouten wan delstok met massief zilveren knopen oorkonde aangeboden. Blijkbaar aan gedaan dankte de heer Reinhardt de aanwezigen voor de hem toege brachte hulde. Orgelbespeling in de Groote- of St. Bavo-kerk alhier, op Dinsdag 12 September 1905, des na middags va,n 1 tot 2 uur door den heer W. Ezerma.n. Programma 1. Prélude et Fuque No. 1, Saint Saëns. 2. Largo, Handel. 3. Cocortfantasio, W. Rudnick. 4. Adagio, G. Merkel. 5. Fluit Concert (2 deel). Ch. Rink. Maatschappij van Land bouw. Vrijdagavond vergaderde de afdee ling Haarlem en Omstreken der Hol- landsche Maatschappij van Landbouw in de bovenzaal van het café Neuf. De Voorzitter, de heer F. Lieftinck, heette hij de opening der vergadering alle aanwezigen hartelijk welkom, waarna hij het woord gaf aan den secretaris, den heer W. K. Loeff, tot het voorlezen der notulen en inge komen stukken. Onder de laatste was een schrijven van het Hoofdbestuur der Maatschap pij, waarin werd medegedeeld, dat er bij genoegzame deelneming een sta tion voor kaascontröle zal opgericht worden, weshalve de afdeeling uitge- noodigd werd, om kenbaar te maken welke barer leden zich daarbij wenschen aan te sluiten. Aangezien de afdeeling evenwel geen enkelen kaasfabrikant onder hare leden telt, werd deze circulaire voor kennisge ving aangenomen. Van de afdeeling Velsen was ee*n schrijven ingekomen, waarin ge vraagd werd om den afgevaardigden naar de algemeene vergadering op te dragen Beverwijk aan te wijzen als plaats voor de volgende algemeene vergadering en tentoonstelling. De voorzitter zeide, heel goed te kunnen medegaan met de stellers van dit schrijven, n.l. dat dezje plaatg zeer geschikt is als liggende midden in landbouw- en veeteelt-centra, maar opperde toch één bezwaar. Spreker heeft in de courant gelezen, dat het opruimen der Velservoetbrug binnen kort aanbesteed zal worden, zoodat het vervoer van het vee voor de ten toonstelling dan alleen met die ake lige ponten moet geschieden". „Ik weet niet of dit kan, maar ik twijfel er toch aan omdat die dingen tel kens ntet in orde zijn", zoo zei de heer Lieftinck. Door den penningmeester, den heer Mr. G. C. Everwijn Lange, werd ver slag uitgebracht over den toestand der financiën in het afgeloopen jaar. Sloot de vorige rekening met een na deelig saldo, deze wijst een voordee- dig aan. en wel van 90.791/2. De inkomsten bedroegen ƒ1089.851/2 en de uitgaven 999.06. Deze rekening werd door een drietal heeren nage zien. Deze commissie bracht bij. monde van den heer Mr. H. Ph. de Kanter, verslag uit en adviseerde lot goed keuring, onder dankbetuiging aan den penningmeester voor zijn zorg vuldig beheer. Door den voorzitter werd deze dank overgebracht aan den penningmees ter, aie daarop door de vergadering werd gedechargeerd. Door een der afgevaardigden naar de algemeene vergadering op 17 Mei j.l., de heer J. G. Heil, werden nog eenige mededeelingen gedaan over deze vergadering, onder verwijzing naar het stenografisch verslag in het Landbouwweekblad. Hierna kwam aan de orde de be noeming van afgevaardigden voor de algemeene vergadering der maat schappij op 13 September te Vianen. De voorzitter wees er op. dat de agenda voor die vergadering zeer onbelangrijk is, waarom bij stemming besloten werd maar geen afgevaar digden te zenden. Hiermede verviel ook de behande ling van den beschrijvingsbrief, zoo dat de vergadering, daar mets meer aan de orde was, gesloten werd. Variété de Kleine Vereeni- ging. De Directie van dit gebouw doet al les om het voor het publiek steeds aantrekkelijker te maken. Nu zijn weder eenige verbeterin gen in de toóneelzaal aangebracht en in het café is weder een prachtig or chestrion geplaatst, hetwelk 's avonds electrisch verlicht wordt. Morgen, Zondagavond treedt we der een uitgelezen Specialiteitentroep op, waarbij onder meer uitblinken Jack en Eveline, miniatuurdansers with transformation, zoodat een be zoek weder zeer aanbevelenswaardig De tentoonstelling in ver band met de kunst bij de opvoeding van het kind, zal nog slechts enkele Zondagen geopend zijn. De meest merkwaardige door kin deren uitgevoerde teekeningen wer den aan de verzameling in het Mu seum toegevoegd. Zondag is het Museum geopend van 10 4 uur. I n w ij d i n g. Donderdag 28 dezer zal, naar wij vernemen, de inwijding plaats heb ben van de nieuwe Christelijke Be waarschool in het Schoterkwartier alhier. Gemeentelijke Arbeidsbeurs Tot op heden zijn ingeschreven 703 werkzoekenden. Van patroons kwa men 355 aanvragen in. terwijl 250 werklieden geplaatst zijn.

Haarlem's Dagblad | 1905 | | pagina 1