BITSEMA Co., Zijlstraat No. 47 Oraskaasjes. 4 4 4 I 4 4 4 Echte Glycerine Vetzeep I I I I Oude Gaudsehe en Leidsehe Kaas N. VAN BREEMSN Co., H. HOENDESDOS, Advertentiën. H. J van dar VlERWzn. 4 Dames, wat wilt U of namaak. H. VAN DIJK. Anegang 29. Keept geen oude I. ctHanLVoxn1, as. Wed.L. DE JONG, Gr. Houtstraat 89 J PRIMA FIJNE Leger en Vloot BOND VAN OUD ONDEROFFICIEREN. Met zekerheid kunnen wij mededee- len, dat de voorzitter der afdeeling Breda van bovengenoemden bond, de heer J. H. Couzijn, benevens de on der-voorzitter, de heer Wielinga, en de 2de-commissaris, de heer v. Alden- hoven. als zoodanig ontslag hebben genomen en tevens voor het lidmaat schap van den Kon. Ned. Bond van Oud-onderofficieren hebben bedankt. (D. v. N.) INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 30 Cents per regel. TEN VOORDEELE VAN HAARLEM. Dit zijn geen woorden van een in woner van Duitschland of Engeland, doch die van een buurman. De heer C. Scholte, wonende Klein Heiligland 21 te Haarlem, meldt ons: Het is thans reeds een paar jaren dat ik geleden heb aan hevige pijn in de linkerzij en in den rug. Ik had veel hoofdpijn, voortdurende be nauwdheden en opzwelling onder de oogen en op de wangen. De urine was veelal troebel en verspreide een onaangenamen geur. Voortdurend was ik gebukt onder een zwaar, loom gevoel en ik begon er slecht uit te zien. Toen ik vernam dat Foster's Rugpijn Nieren Pillen een afdoend middel voor mijn soort ziekte waren, liet ik daar dadelijk een doosje van komen en ik heb mij daar zeer wel bij bevonden. Een paar pillen waren reeds voldoende om de pijn veel te verlichten, en tien dagen later was ik volkomen genezen. Het water is geheel normaal en ik ben U ten zeer ste dankbaar voor Uw prachtig ge neesmiddel, en voor zoo ver dit in mijn vermogen is, zal ik het gaarne aan nierlijders aanbevelen. Ik ondergeteekende verklaar dat het bovenstaande waar is en machtig U het publiek te maken op elke wijze i die U goeddunkt. Het gevaar dat een nierziekte na zich slepen kan. De nierziekte komt zachtjes aan en men kan haar jaren I onder de leden hebben zonder daice lijder de ware oorzaak zijner kwaal kent. Misschien laeefc hij hoofdpijn, pijn in de leden, zenuwpijn, heup pijn, rheumatiek, een gevoel van overspanning en buitengewone prik kelbaarheid of vermoeidheid en neer slachtigheid, hartzwakte, waterzucht ten onderlliggers zware rails gelegd. Toen werden de ankers, die den to ren aan het steenen voetstuk beves tigden, losgemaakt, en de toren zacht- i jes aan over de rails voortbewogen, door een stel windassen, waarover de stalen trossen liepen. Het verplaatsen van den toren ging nog betrekkelijk snel. Des morgens stond de toren nog op zijn oude plaats, 's avonds brandde het licht op 1 de nieuwe. Het verschuiven van den 34 meter hoogen toren over den af stand van 9 meter had juist één uur tij d s gekost SCHADEVERGOEDING GEVRAAGD. Een geval van geneeskundig ge bruik van radium met treurigen af loop houdt de geneesheeren te Genè- ve bezig en zal ook voor de recht bank worden gebracht. Een meisje uit Morzine onderwierp zich in het kantonsziekenhuis aan I een radio-therapeutische behande- j ling. Na eenigen tijd werden de han den blauwachtig gekleurd. De behan deling werd voortgezet, er ontston den brandwonden en het meisje is nu niet meer in staat haar handen te gebruiken. De ouders hebben scha devergoeding van 10.000 francs ge- ëischt. WOLKBREUKEN. Wolkbreuken barsten voortdurend los boven het Zuid-Italiaansche ge bied, dat zoo zwaar getroffen werd door aardbevingen. De velden wer den verwoest, de tenten lekken door, de regen druipt door de pasgebouw de hutten en de beschadigde huizen Op verschillende plaatsen werden door den bliksem menschen gedood en gewond en huizen beschadigd. SPOORWEGONGELUK. Maandagmorgen, omstreeks acht uur, is een ernstig spoorwegongeluk gebeurd bij Keulen. Een van het sta tion Kalk komende locomotief reed op den spoorwegovergang de af sluitboom was nog niet gesloten op een stoomtram, die van Deutz kwam, en vol was met kinderen en ambtenaren. Eenige wagens werden totaal verpletterd .Een man werd ge dood, zeven menschen levensgevaar lijk, zes licht gewond. Het ongeluk is veroorzaakt door on achtzaamheid van den dienstdoenden stationsbeambte, die de aankomst der locomotief niet meldde. was, en die ik hoorde noemen als de vader van Rosaline Conkling, zat juist een stuk appeltaart te eten, toen we tegen den anderen trein reden en hij verliet eensklaps zijn bank in den spijswagen en hij vloog letterlijk den heelen wagen door tot het voor ste gedeelte en schoot daar dit stuk appeltaart in het oor van een won- derschoone weduwe uit lowa. Er is zeker heel veel te zeggen, be sloot de man droevig op zijn krukken kijkend, tegen een spoorongeluk, maar van socialen kant beschouwd, brengt het de wenschen nauwer tot elkander. Stoomvaartberichten Het st. Solo, van Java naar Rotter dam, paseerde 26 Sept. Ouessant. Het st. Koningin Wilhelmina, van Amsterdam naar Batavia, passeerde 27 Sept. Ouessant. Het st. Amsteldijk, van Newport News naar Amsterdam en Rotterdam passeerde 26 Sept. des nam. 10 uur 20 min., Prawlepoint. Verzeker U dat men U de echte Foster's Rugpijn Nierenpillen geeft, dezelfde die de heer Scholte gehad heeft. Zij zijn te Haarlem verkrijg baar bij de heeren K. VAN EDEN, Spaarne 38, J. J. GöPPINGER, Groo- te Houtstraat 147a, en J. VAN GULIK Zijlstraat 98. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel k 11.75 voor één of f 10 voor zes doo- zen. Gemengd Nieuws TOENADERING VAN ENGELAND TOT RUSLAND. Te Petersburg loopt in diplomatie ke kringen het gerucht, dat Engeland een toenadering tot Rusland zou zoe ken ten aanzien van Perzië en Mid- den-Azië. De bladen drukken zich al naar hun politieke richting zeer ver schillend over dit bericht uit. De liberale „Roes" b.v. ziet in een toenadering tusschen Rusland, Enge land (en Japan) een waarborg voor den vrede. Het reactionaire „Nowoje iWremja" daarentegen een beslist ge- isuformatiën. Het Nederlandsch Handels-infor. matie-Bureau VAN DER SLUYS Co., te Amsterdam en te Groningen, verstrekt 't snelst, 't goedkoopst en 't nauwkeurigst informatiën omtrent alle h an del drij venden in alle be schaafde deelen der aarde. Het geeft uit „De Koerier", week blad gewijd aan Handel en Industrie waarin belangrijke mededeelingen voor den handel gedaan en crediteu ren in faillissementen opgenomen- worden. Abonnementsprijs f3— per jaar franco p. p. Verdere inlichtingen, tarieven enz. worden gaarne verstrekt door het Bijkantoor, Nieuwe Groenmarkt 3, Haarlem. nt' 3 9KÏ>R Ji" THKK van 1&55, 10.66, (&.80, f 1,(1.20 I 1.40, l 1,30 an hsoger. STÜFTHBE an f 0.65, fOtSQ, II.—, (1.25 MOKKA KOFFIE 1 1.20 W1INER MKLAH9E 1.— SUBIN. KOFFIE 5 0.85 WEANQEK KOFFIE 0,65 JAY A KOFFIE «0.50 0i42'/, Bij 2^> Kgr, contant S°/. korting. ~35B Makelaar, betaal zich met bet Taseeren, Koepen en Verkoopen van Vaste en Roerende Goederen, Hypotheken, Assurantiën. Kantoor: Kltifl* Pontstraat Si. b. cL Oude Gracht, De Haarlemsche Bond van Melkhandelaren, goedgekeurd bij Kon. Besluit van 5 October 1904, bericht bij deze, dat met 1 October a. s. de prijs der volle Melk met I Cent per Liter zal worden VERHOOGD. Alsmede de ziektekiemvrye melk. HET BESTUUR. Re Stoomdrukker*] „lOUBlftS GOSTBB" levert aUe soorten Drnkwerk. Btanke, £OA Veile Fij-e, i395S~K EESIO ADBES A. JD O >T W E 10. Hoatatraat 62 TELEFOON 46». EEN VUURTOREN VERROLD. In den trein tusschen Haarlem en Amsterdam kan men geregeld men schen opmerken, die met zekere ver bazing hooren, dat er aan den straat weg een huis staat met het opschrift: „Dit huis is verrold". En dan wordt met zekeren triomf het huis en het opschrift vertoond. Maar in Wittenbergen, tusschen Schulau en Blankenese, kan thans iets veel merkwaardigers worden ver toond een vuurtoren, die verrold is I Sedert twee dagen zijn de werk zaamheden geëindigd, en thans staat de 34 meter hooge vuurtoren aan de Elbemonding 9 meters zuidelijk van de plaats, waar hij voor enkele we ken nog stond. De toren, geheel van ijzer gebouwd, heeft een middellijn van ongeveer 3 meter, bij 'een hoogte van 34 meter. Het traliewerk, uit ijzeren staven sa mengesteld, omgeeft de wenteltrap, die naar de plaats voert, waar de lamp brandt. Die toren moest verplaatst worden, wijl de verbetering van het vaarwater van de Elbe, voor de groote verdie ping van de rivier, de koers voor de scheepvaart gewijzigd had. Het af breken van den toren was vrijwel onmogelijk, niet alleen om de hooge kosten, maar ook wijl het geheel© ijzeren geraamte veel te vast in el kaar zat. Bovendien was 'het noodig, dat het licht bleef branden, in het belang van de scheepvaart. Daarom werd besloten te beproeven of de geheele toren kon verschoven worden. Dat werk was moeilijker en gevaarlijker dan men aanvankelijk dacht. De toren, die nog al zwaar is, stond op stevige grondslagende hoogte van het gevaarte deed voor omslaan vreezende stalen trossen, waarmede de toren verrold moest worden, braken zelfs. En toch werd het werk met succes verricht. Van de oude fondamenten naar de nieuwe, waarop de toren moest ge plaatst worden, waren op sterke hou- DOOR DEN BRAND UIT DEN BRAND. 't Komt wel een enkel keertje voor, dat menschen door den brand nit den brand raken, maar dat zooiets met een stad gebeurt De geldmiddelen van de stad Aale- sunid in Noorwegen verkeerden nooit in rooskleurigen staat, d och ma den hevigen brand in het begin van hét vorige jaar, zijn zooveel ondersteu ningsgelden ingekomen, dat na be strijding van alle kosten van opbouw de stad nog rond een torn gouds over houdt. Mooier kan 't al niet zou men zoo zeggen, doch nu is er ruzie geko men hoe 't geld zou worden verdeeld. Het gemeentebestuur wou aanschaf fing van brandspuiten, het ministerie van Justitie wou de vorming van een fonds met het oog op toekomstige brandcatostrophen. De bevolking wou dat 't geld hoofdelijk verdeeld werd. Van nog andere zijde werd de stich ting van een fonds ter verzorging van i ouden van dagen voorgeslagen. de oprichting van een stadsbibliotheek, van volksbaden. Nu heeft de stads raad besloten de som eenvoudig in kas te houden, tea- bestrijding van onvoorziene uitgaven. OOK EEN GEZICHTSPUNT! Een Amerikaansch journalist be weert 't volgende uit den mond van een Yankee, die een spoorwegongeluk heeft meegemaakt, te hebben opge- I vangen. j Ik ben nooit zoo goed in kennis I gekomen met mijn medepassagiers op een trein (zei de man op krukken en een „zwart horloge" over zijn een oog) dan onlangs op den Milwaukee 'en St. Paul-spoorweg. Wij reden met i een vaart van omstreeks dertig mij- Jen in het uur, toen een andere trein van den tegenovergestelden kant te- gen den onze aan vloog. Wij wer- den allen dn eikaars gezelschap ge worpen en om zoo te spreken in on- i middellijk sociaal contact tot el kaar gebracht. ik zat op eens op den schoot van een oude, dikke juffrouw uit Mani toba en een meisje uit Chicago sprong over verscheiden banken heen boven op den ruwharigen hoed van een iheerboer uit La Crosse en zij trokken hem den hoed tot aan zijn schouders over het hoofd. Iedereen scheen, aJs op een afge- sproken teeken, de gewone reserve, die men voor vreemdelingen in acht neemt, te hebben laten varen en zon der eenige uitzondering deden we allen of we thuis waren. Een verlegen jongeman, met een gele valies, verliet als de wind zijn eigen bank en ging in een lunch-mand zitten van een jonggehuwd paar, dat gereed was samen aan 't eten te gaan. Zou je denken dat datzelfde jong- wensch zöo iets in het gewone, da- gelijksche leven zou hebben gedaan? Zou hij in zijn eigen stad het hebben durven bestaan waar menschen aan hun eigen tafel zaten, binnen te ko men vallen en te gaan zitten in de soepterrien van hem geheel onbekend volk. Ik denk van niet. Neen wij geneerden ons geen van allen. Een oud man, die misschien in zijn gemeente de deftigheid in persoon 4 ar Wilt U verzekerd zijn eohte te ontvangen, deze is alleen verkrijgbaar bij Reeds 20 jaren wordt deze Zeep door mij in omloop gebracht en is alleen echt als etiket en zeep met mijnen naam zijn voorzien. Ook is het onderscheid spoedig te bespeuren omdat de namaak meer kaarsachtig is, lichter in gewicht en slechter geparfumeerd. Alleen echt a 15 Cent per stuk bij H. ïiS BIJK, Aiegag 29. (aanvangende Oet. a.s.) in: Huishoudkunde en Koken (eenvoudig)f 90.— per jaar. Wasschen (flanel, Jaeger, zijde enz.) 10 lessen 10.— Gezondheidsleer t. kenn. v. h. mensch. lich. 10.— per cursus. Stenografie25. Boekhouden (huishoudelijk en zakelijk) 10. Inl. Huishoud- en Industrieschool Woensdagavond 7—9 uur, ZsLdf?L 2-4 uur. Maandag SfaalmsscbineB, daar ik voor 15 g'ieï. con tant een fonkelnieuwe lever, ook a 50 CStss, per week, met 5 jaar garantie en gratis onderricht. Goedkoopst adres voor Reparatie. Leidscheplein 17-19. LeTert prima kwaliteit f?ng. en Relg. Anthraciet iejgesi couenrrcereade prljaes. gay» Inlichtingen en bijstand op rechtskundig gebied ver strekken de Rechtskundige Bureaux FRANS SCHAAP Jr. Spuistraat 219221 bij de Paleiestraat Amsterdam en Sta tionsweg 101 te 's-Gravenhage. J Ruime keuze. Lage prijzen. Telefoon Ö50. Ondergeteekenden, Melkhandelaren alhier, heb ben bij deze de eer hunne geachte Clientèle in kennis te stellen, dat met 1 October a.s. de prijs der volle -elk met één Cent per Liter zal worden verhoogda v. d. Aar, Kennemerplein. B. Alders, Kloosterstraat. G. Alders, Schoten. H. van Amstel, Kloppersingel. A. By ster. Burgwal. H. van Brugge, Leidsehe Vaart. M. Buis, Haarlemmermeer. G. C. van Brugge, Zomervaart. A. van Brugge, Zuid Schalkwijk. J. Bol, Lange Raamstraat. D. Bakker, Cronjestraat. J. van Brugge, Parkstraat. J. van Brugge, Antoniestraat. J- Blom, Pieter Kiesstraat. Wed. Bloemzaad, Kleverlaan. P. Bulters, Gaelstraat. H. van Beek, Pres. Stevnstraat. P. van Brugge, Dubb. Buurt. J. Bulters, Oostvest. G. Broese, Brouwerstraat. J. Bulters, Bothastraat. J. Balk, Schoterweg. E. Benjamin, Gen. de Wetstraat. P. Calvelagor, Colensostraat. J. Cornelissen, Gr. Heiligland. C. van Doorn, Haarlemmermeer. J. Dam, Delftstraat. K. Dekker, Roosveldstraat. J. Dekker, Zuid Schalkwijk. Wed. Duin, Ostadestraat. A. Duineveld, Verlengde Zuidpolder straat en De Witstraat. Wed. Dam, Klein Heiligland. H. van Drempt. Gen. de Wetstraat. G. Duineveld, Cronjestraat. P. Ebbing, Linschoterstraat. C. van Eijk Sr., Valkesteeg. C. van Eijk Jr., Amsterdamstraat. Wed. van Eijk, Tugelastraat. E. Engele, Romoleustraat. F. H. Feye, Schouwtje (Leidsehe V aart). H. Gieske, Raamsteeg. B. van Gastelen, L. Heerenvest. S. Gijzen, Maarten v. Heemskerkstr. J. Gijzen, Kloosterstraat. A. Geven, Paul Krugerkade. J. Geven, Paul Krugerkade. J. de Graaf, Rollandstraat. Wed. de Graaf, Tugelastraat. G. van Galen, Burgwal. E. Gieske, KL Houtstraat. Hartenlust, Kruisweg. A. Hoogendijk. Zuid Polderstraat. P. v. d. Helm, Hagestraat. J. G. Heintjes, Tulpenstraat. J. Hoenderdos, Korte Heerenstraai Wed. Hoenderdos, Gasthuisstraat. E. Heeremans, Popelingstraat. Th. de Haan, Zijlstraat. Th. Hoogeveen, Breestraat Th. v. d. Helm, v. Marumstraat. C. Heemskerk, Burgwal. J. J. Jonker, Schermerstraat. L. Jansen, N. Kruisstaat. K. Jansen, Haarlemmermeer. P. Jansen, Molenstraat. G. Kranenburg Zn., Ged Raamgr. H. Koper, Korte Spaarne. A. Kolderie, Klerksteeg. G- Kraunenhagen, Tulpenstraat. E. Kors, van Marumstraat. J. Kors, Wolstraat. Wed. Kossens, Hagestraat. A. Knip, Zuid-Polderstraat. G. Klees, O. I. Kade. J. Kors, Tugelastraat. P. Koole, Zomervaart. C. Koole, Zomervaart. K. v. d. Klugt, Spaarnwouderstraat. Wed. Korstjens, Brouwersstraat. W. Korstjens, Kruisweg. G. Kors, L. Heerestraat. E. Kors, Klarenbeekstraat. J. Lieshout, Burgwal. H. v. d. Leek, Cornelissteeg. Coöperatieve Landbouwers Vereeni- giug, Spaarnwouderstraat. A. Jantze, Zandvoortschelaan. A. v. Leeiiwen, Brouwersvaart. H. van Leeuwen, L. Begynestraat A. Molenkamp, Meesterlottelaan. P. Molenkamp, Teijlerstraat. P. Mohringer, Pres. Steijnstraat. H. Mohringer, Nassaustraat. J. Maas, Schoterweg. H. Mesman, Haarlemmermeer. L. Mesman, Schagehelstraat. W. Metz, Smedestraat. H. Mens, Zuiderstraat. H. Mens, L. Heerenstraat. H. v. d. Mey, Gen. J oubertstraat. K. Mooy, K. Begynestraat. A. Maas, Rozenstraat. A. van Maris, Zijlweg. H. Nyssen, Nassaulaan. G. v. d. Nes, Dijkstraat. T. v. d. Nes, Bakkerstraat. J. van Noord, Rozenprieelstraat. M. Prins, „de Toekomst", Leidsehe Plein. J. Poelgeest, Zomervaart. D. van Putten, Raaks. J. v. d. Poel, Boogstraat. Wed. v. d. Poel, De Clercqstraat. Wed. J. de Raadt, Gen. delaReystr. C. Raaphorst, Morinnesteeg. Wed. Roderys, Assendelverstraat. J. Rus, Zomervaart. A. Ruygrok, Oranjestraat. C. van Roode, Dubbele Buurt. A. Roosekrans, Tempelierstraat. C. Rutte, Zomervaart. J. van Rijn, Brouwerstraat, j. Schoo, Drossestraat. P. Strijbis, Kleverlaan. „de Sierkan", Zijlweg. H. M. Schouten, K. Jans straat. J. Steimann, Saenredamstraat. O. Strybis, Voorzorgstraat. N. Smeers, Bleekerstraat. D. van Staveren, Schoten. D. Sehonten, KL Houtstraat. K. Schouten, Boogaardstraat. K. van Schie, Gr. Houtstraat. P. van Schie, Hagestraat. K. Sanders, Oranjeboomstraat. P. Schermer, Wouwermanstraat J. Siebeling, Gen. Bothastraat. H. Soellaart-, KL Heiligland. H. Schultz, „Nutricia", Jansstraat H. v. Schooten, Margareth astraat. H. Tork, Lindschotenstraat. G. Twuiver, Begijnhof. C. Tromp, Kleverlaan. N. M. Verdel, Spekstraat. R. Verdel, L. Veerstraat. G. Versterre, Colensostraat. J. Veenhuïs, Paul Krugerstraat. D. Veen, Barendsestraat. A. Verhulp, K. Zijlstraat. S. de Vries, Zuiderstraat. J. de Vries, K. Lakenstraat. E. de Vries, Heerensingel. C. v. d. Vlugt Frankenstraat. L. v. d. Voort, L. Wijngaardstraat. J. Voorting, Margaretliastraat. W. Voorting, Rozenstraat. J. v. d. Vossen, Molensteeg. A. v. d. Vossen, Zijlweg. K. Warmerdam, Haarlemmerliede. A. v. d. Wateren, Gen. Bothastraat W. Wallekers, Essenstraat. J. Wallekers, L. Lakenstraat H. v. Waard, Spaarnwouderstraat. P. de Wilde, Ged. Oudegracht. A. Wagenaar, Regulierstraat. P. v. d. Zwet, Leliestraat. J. Zwart, Nassaulaan. GOUDSCHE per 5 ons f 0.50 LEIDSCHE 5 f 0.40 JT. d. Biviervisehmarkt 13. fpsiijk Kiokimispiein TBLEPHOOar 545. BAKElsESSERGRACHT Telefoon 70, «>m I-Sa?ifcs.

Haarlem's Dagblad | 1905 | | pagina 6