Een tói. M§neiil Eaa set LipÉj Te Moop Een Strijkster, eene dienstbode Boekbinder Gepensioneerden. 2 aetts Commeasaals TE HUUH s Keukenmeid Huishoudster, natie Meisjes als Strijkster fwsede Meid Gevraagd Pakhuis en leider Plakte PIAiiO Kostsrstraat 7, ZAMDVOORT. De Bruine Ijsbeer aq ap uw3.tB6A\ ueSurejedje ep juoa) folking in Gowa bloot stond van de jjde van den vorst en rijksgrooten, liet overdreven. Daaruit is toch al- een te verklaren, dat de Gowareezen inze tusschenkomst, naar het tele- iram meldt, met ingenomenheid be groeten. HOTELHOUDERS. Door den heer M. G. A. Wennips, iirecteur van het Grand Hötel du So- eil te Zutphen, oprichter, oud-voor- ;itter en eerelid van den Ned. Hotei- ïoudersbond, ia een adres aan de [tweede Kamer gericht, waarin hij lijn beklag doet over de wijze waarop le hotelhouder door de Regearing wordt behandelddeze is voor hem sen stiefmoeder van het slechtste al looi. Adressant wijst er op, hoe de hotel- ïouder voor de helft aangeslagen wordt, in den len grondslag (huur waarde) van de personeele belasting, terwijl fabrieken en werkplaatsen Jaarvan zijn vrijgesteld en winkeliers slechts voor 1/3 worden belast. Zoo heeft bijv. Krasnapolsky in 1901 5225.481/2 personeele belasting be- aald. De hotelier valt ook geheel onder de Drankwet en door de Regeering worden (zie art. 8) aan den hotelier vergunninghouder zeer hooge eischen gesteld, zooals aan geen enkel ander beroep of bedrijf, zelfs niet aan dat van den hoogsten Staatsambtenaar. En toch wordt in paragraaf 16 van datzelfde artikel de vergunninghou der van elk openbaar ambt uitgeslo ten. (De heer J. Hoven heeft dienten gevolge te Zwolle als wethouder ont slag moeten nemen). De Grondwet zegt..ieder Nederlander is tot edke landsbediening benoembaar"de Drankwet zegt„behalve de hotelhou der". Dergelijke voor den hotelier belee- digende bepalingen moeten, zegt adressant, ten spoedigste verdwijnen. „De hotelhouder heeft, evenals ieder ander zakenman, recht op bescher ming en zeker is geen Regeering ge rechtigd. hem bij onrechtmatige be lastingdruk, nog te vernederen bo vendien." Adressant eindigt met den wensch, dat de scherpe contróle, waaronder hij door de Drankwet geplaatst is, alsmede het drukkend belastinigstel- waaronder hij gebukt gaat, spoe dig een gunstige verandering mogen ondergaan en dat hem zijne burger rechten onverkort worden teruggege ven. uit alle oorden hebben de kameraden aan dien oproep gehoor gegeven. Zij werden Zondagmiddag te twaalf uur door de feestcommissie en het bestuur der Leidsche Vereeniging aan het station ontvangen en daarna werd op het plein voor het station deeigen- aardige bonte stoet opgesteld. Vooraf gegaan door de muziek trok men langs Stationsweg, Steenstraat, Paar- densteeg. Kort Rapenburg en Bree straat naar het stadhuis, waar een de putatie door den burgemeester Mr. N. de Ridder werd ontvangen onhar telijk toegesproken. De burgemeester wees hen op de moeilijke eai verant woordelijke betrekking, die de politie heeft te vervullen. en wekte hen op door een waardig optreden hun ambt hoog te houden. Vandaar ging het verdei' door ver schillende straten, waar de burgerij overal blijken van belangstelling gaf. Op de Steenstraat voor het hotel,,Du Nord". nu tot een feestgebouw inge richt, werd de stoet ontbonden, en vereenigden zich de deelnemers in de met groen en bloemen versierde feest zaal, alwaar de voorzitter der feest vierende vereeniging, de heer G. van Putten, eene feestrede uitsprak, die luiden bijval vond. 's Namiddags te half vier werd een bijeenkomst in de kleine stadsgehoor zaal gehouden, ook bijgewoond door autoriteiten, donatrice's en donateurs terwijl mede eenige raadsleden tegen woordig waren. Hier hield prof. dr. L. Knappert, hoogleeraar te Leiden, eene belangwekkende voordracht over de Leidsche politie in oude dagen. met hem aanknoopt, kan moeilijk ge- looven, dat hij reeds zoo'n hoogen leeftijd heeft bereikt. Zijn krachtig gestel schijnt te spotten met wat men noemt de gebreken van den ouden dag. De oogen staan levendig, de flinke mannelijke stap klinkt veer krachtig de stem is vast en helder de houding doet denken aan een ste- vigen zestiger2; het zwarte, goedge vulde hoofdhaar zal menige veertiger hem benijden. Levenslustig, gezellig en prettig in den omgang kan hij uitstekend een gesprek volgen niet alleen, maar 'i spreekt ook nog gaarne een woordje mee, dat getuigt van gezond verstand en een helder oordeel De oude heer leeft zoo gezond als een visch, gaat 's avonds liefst niet te laat naar bed, doch is 's morgens ook vroeg bij de hand. Hij is een liefhebber van een pijp tabak, legt 's avonds nog gaarne een kaartje en weet zich den ganschen dag bezig te houden. Een zijner liefste bezigheden is het zagen en klooven van brand hout, dat hij zelf dan netjes op den zolder stapelt. t Is in één woord een merkwaardig man, die het voorrecht geniet, bij een zijner dochters, omringd door liefde rijke zorgen, den avond zijns levens te mogen slijten, geacht en geëerd door allen, die hem kennen. NED. SLAGERSBOND. In de laatst gehouden bestuursver gadering van den Ned. Slagershond werd o. a. eene ernstige bespreking gehouden over de mogelijkheid, dat Duitschland eerlang zijn grenzen ■opent voor den invoer van Hol-landschl vee, om daardoor althans gedeelte lijk ie gemoet te komen aan het ge brek aan vleesch, dat zich reeds se dert geruimen tijd idoet gevoelen. Hoewel de meerderheid van het be stuur in beginsel den vrijen uitvoer voorstaat, was men toch algemeen van oordeel, dat op dit oogenblik de behoefte aan vee in Nederland het welk op dit gebied nog altijd geen invoer duldt zoo gToot is, dat de openstelling der Duitsohie grenzen thans zeer te betreuren- zou zijn en ten gevolge zal hebben dat. terwijl nu reeds het vee, in geslachten toe stand, bij enorme hoeveelheden in Duitschland wordt ingevoerd, waardoor in Nederland wederkeerig vleeschnood is gaan heerschen het beschikbare aantal nog kleiner zal worden, zoodat vele slachters hunne zaken wel kunnen sluiten, zelfs bij de stijging der verkoopsprijzen van het vleesch, die reeds nu dringend is. Reeds werd het, ook door de pers, bekend hoe in Amsterdam een vijf tigtal varkensslachters hunne zaken hebben opgeheven, omdat daarin voo,r hen geen bestaan meer te vinden was en zij zich genoodzaakt zagen bij de meer-gegoeden, opnieuw het knecht schap te aanvaarden of langs andere wegen in hun levensonderhoud te voorzien. Gevreesd werd, dat in de gegeven omstandigheden meer slacht offers in de slagerswereld zouden val len, terwijl buitendien het algemeen gevoelen was. dat bij het gesloten houden der Hollandsche grenzen voor den invoer van buiten en het open gaan van de Duitse he grenzen voor den toevoer uit Holland, de vleesch- prijzen in Nederland enorm zullen Btijgen. BRANDSTICHTING. Te Dinxperlo heeft men in het ga- reninagu-zij n der Deventer Tapijtfa- briek ontdekt, dat daar voor conige dagen brand was gesticht, gelukkig zonder ernstige gevolgen. De justitie uit Arnhem is ter plaat se een onderzoek komen instellen. De vermoedelijke dader is te Amsterdam geaiTesteerd. De aandacht van vischhandelaren in Nederland wordt er op gevestigd, dat, blijkens mededeeling van den consul der Nederlanden te Dussel- dorf, de gemeentebesturen van Solin gen, Crefeld en Remscheid er, in ver band met de stijging der vleeschprij- zen in Duitschland, toe zijn overge gaan om visch bij gxoote hoeveelhe den te doen overkomen, ten einde de ze ten behoeve der bevolking in het openbaai' te laten verkoopen. (Stct) NOGMAALS JENEVER EN STEMMEN. Men schrijft aan het „Huisgezin" uit Baardwijk 't Is Zondag, de dag voor de stem ming. Door de menisclien, die kerk waarts gaan, wordt niet anders ge sproken dan over de stemming, over de candid aten, die gisteravond Za terdag goed getrakteerd hebben. Met 'n zekere spanning gaan ze tem pel w aarts, nieuwsgierig of de kape laan niet over 'het stemmen zou pree- ken. Maar neen, de kapelaan werpt geen parelen voor de zwijnen I En nauwelijks is de kerk uit, of huurlieden, vrienden en kennissen zoeken elkaar op, vragen elkaar af naar welk café zij zullen gaan en dd jenever, dia den camdidaait naar den zetel zal spoelen, vloeit reeds over vloedig. Het eene rondje na het an dere wordt gegeven. De jenever-candidaat wordt voor zijn gulheid nu eerst voor goed als een goed lid beschouwd. Een strijd gaat er woeden tusscheai da twe'e candiidiaten, wie het meeste jenever zal geven. En zoo gaait het den goheelen dag en in ieder café. Huisvrouwen en kinderen ziet men loopen zoeken in café's, waar vader toch blijft, 't Is reeds vijf uur en nog is hij niet ko-men eten, wat hij an ders reeds o#p twaalf uur of half één placht te doen. Ha, daar staat hij 1 Maar zou hij meegaan Neen nog niet, nog eerst eentje ne men. „Kastelein, schdnk nog eens in 'tls voor den candidaat hoor 1" De kastelein lacht en schenkt hem weer voor die zooveelste maal in. Met bevende hand wordt het glaasje vastgenomen en naar den mond ge bracht. Doch eer het daar is, is reeds de helft van het vocht er uit geval len. Het verpestend vocht doet reeds werken. Eindelijk daar gaat hij mee met vrouw en kind. Langzaam .strompelt hij. terwijl de regen aldoor neersijpelt en de straten in een modderpoel herschept, voor uit, nu en dan tegen dien grond val lend, waardoor hij er op 't laatst uit ziet als een slijkanassa. Goddank, zucht vrouw of kind, als zij thuis zijn gekomen. Men tracht nu den dronkaard (stem mer) naar bed te krijgen, om zijn roes te laten uitslapen. Maar neen, hij wil niet. hij moet weer weg, weer gaan „stemmen", nog meer jenever voor den candidaat gaan verzwelgen. En ondanks höt bidden en smedken van zijn vrouw en ondanks het ge huil zijner kinderen, die hem wee- nen naroepen„ach vader, niet meer gaan drinken", gaat hij toch heen toch gaat hij zich nog meer verdier lijken Weer wordit gedronken en in de café's waar het drukker is dan met kermis, wordt druk gesproken over oen gullen candidaat. Er wordt door d:ie door dén ienever bedwelmde man nen gesproken wat door hun candi daat zooal zal worden gedaan. Eindelijk is het politie-uur daar. De café's worden ontruimd, en de al door nog druk redeneerende mannen gaan naar huis. Doch de woorden worden verkeerd begrepen, men is het niet eens, en een vechtpartij" is het einde. Thuis wordt vader door vrouw en kinderen angstig verwacht, want als vadert „zat" is dan... dan... o, God... dan is hij zoo boos. Ziedaar, een vooravond van den stemmingsdagWat geluk, dat de burgemeester had bepaald dat op dien dag de café's gesloten moesten blij ven. Wie weet wat de jenever anders had uitgewerkt? Wordt het geen tijd, hoog tijd, dat aan zulke toestanden een einde wordt gemaakt Wie bindt dé kat de bel aan ONGELUK. Te Gasselternijeve-an is Vrijdag, toen de timmerman Kapel bij een meelloods bij de fabriek „Ooster- moer" aan het metselen was, een deel van den muur omgewaaid, ten gevolge waarvan de ongelukkige be dolven werd onder steen en puin. Bereidvaardige handen haalden hem meer dood dan levend onder den puinhoop weg. Zwaar gekneusd werd hij opgenomen. Dr. Wiersema van Gasselternijeveen verleende de eerste geneeskundige hulp. Per schuit werd hij naar zijn ouders vervoerd. Rechtszaken EEN RUSSISCH KABINET. PETERSBURG, 24 Oct. (Reuter). Binnen enkele dagen zal de publica tie van een Oekase, betreffende de instelling van een minister-kabinet, onder leiding van graaf Witte, plaats hebben. DE RUSSISCHE SPOORWEG STAKING. MOSKOU, 24 Oct. (Reuter). De Pe- tersburgsche Telegraaf-agentuur meldtDaar het postverkeer, als ge volg van de staking der spoorweg beambten, gestaakt is wordt de han delscorrespondentie van Moskou met de provincie langs telegraphischen weg gevoerd. Moskou bezit nog voor acht dagen vee, voor drie weken pekelvleesch, voor vijf dagen zuivelproducten. De vleeschprijzen zijn reeds stijgende. Melk ontbreekt bijna geheel. De minister voor verkeersmiddelen, prins Chilkof, acht den toestand seer ernstig. Een deputatie der werkstakers be gaf zich naar prins Chilkof en eisch- te toestaan van politieke rechten en vrijlating der gevangen genomen per sonen, dus zaken, die ver boven da machtsbevoegdheid van den minister gaan. De minister sprak op vriendelijken toon met de deputatiehij wees haar op het grootere arbeidsvermogen van buitenlandsche arbeiders, wier inko men op dezelfde hoogte staat als dat van den Russischen arbeider. De burgemeester van Moskou werd ervan verwittigr, dat de stedelijke ar beiders besloten hebben -tot de alge- •meene werkstaking, zoo hunne eischen op 28 October niet zijn inge willigd. Het st. Prins Hendrik arriveerde 22 Oct. van Java te Amsterdam. Het st. Ixion arriveerde 23 Oct. ee Amsterdam van Java. Het st. Rijndam, van Rotterdam naar New-York, passeerde 22 Oct des v.m. 10 uur 40 min., Lizard. Het st. Tantalus, van Batavia naar Amsterdam, arriveerde 22 Oct te Suez. Het st Rhipeus, van Amsterdam naar Java, vertrok 21 Oct. van Liver pool. den Donderdag en Vrijdag vrij heb bende, zag die gaarne bezet. Adres te vernamen Bureau HaarL Dagblad. Officieele berichten VERLOF DRANKWET. Burgemeester en Wethouders van Haarlem brengen ingevolge art. 37 der wet van 28 Juni 1881 (StbL No. 97), zooals zij gewijzigd is bij de wet van 12 October 1904 (Stbl. No. 230), ter openbare kennis, dat is ingekomen een verzoekschrift van H. Koning, echtgenoote van C. B. de Vaal, om verlof, ingevolge art 34 dier wet, tot het verkoopen van alcoholhoudenden drank, anderen dan sterken drank, voor gebruik ter plaatse van verkoop in het voorhuis van het perceel aan de Nieuwe Gracht No. 8. Haarlem, 23 October 1905. Burgemeester en Wethouders voor noemd. BOREEL De Secretaris, PIJNACKER. VERGUNNING DRANKWET. Burgemeester en Wethouders vatn Haarlem brengen ingevolge art. 12 der wet van 28 Juni 1881 (StbL No. 97), zooals zij gewijzigd is bij de wet van 12 October 1904 (Stbl No. 230). ter openbare kennis, diat is ingekomen (een verzoekschrift van C. J. Paulen biedt zich aan, hetzij voor vast of Noodhulp, met 1 November. Br. fr. onder no. 8262 bur. van dit blad. Mevrouw VAN TUBERGEN—SY- BRANDI. Koninginneweg 66, vraagt wegens ziekte der tegenwoordige, liefst zoo spoedig mogelijk, P. G„ boven de jaar. Een flink aankomend BOEKBINDER biedt zich aan. Goed bekend met par ticulier werk en maken van peraban- den. Brieven onder No. 8264 Bureau Haarl. Dagblad. IJerig Vertfgeewaordiger voor Haarlem en een gedeelte van Noord-Holland voor den alleenver koop van een praktisch artikel, tegen hooge provisie gezocht Brieven onder No. 8265 Bureau Haarl. Dagblad. Ingezonden Gezocht een actief gehuwd Per- _jon, middelharen leeftijd, geschikt 1 Jr. om vergunning, ingevolge art. lett. j en genegen huiswerk te verrichten, a, 1 2de lid dier wet, tot het verkoo- j etc. Alleen zeer vertrouwde personen pen van stérken drank in het klein komen in aanmerking. Apothekers- en voor gebruik ter plaatse van verkoopDrogistenknechts genieten de voor in de gelagkamer, de concertzaal enkeur. Adres „Polygraph". Schout- Van ingezonden stukken, ge plaatst of niet geplaatst, wordt de copy den inzender niet terug- Voor den inhoud dezer rubriek stelt de Redactie zich niet aanspra- kelijk. j De directie van den „Matin" heeft tegen verschillende Duitsche bladen een vordering ingesteld wegens be- leediging, en zulks omdat zij de be kende artikelen van het Parijsche blad over de Marokko-quaestie een beursman oeuvre genoemd hadden. Te Hamburg is de vordering tegen twee aldaar verschijnende couranten reeds door de rechtbank afgewezen, op grond, dat de kritiek gevoerd waster „verdediging van rechtmatige belan gen", wat volgens de strafwet een veroordeeMng uitsluit. ONJUISTE DOODSVERKLARING. I Het O. M. bij het kantongerecht alhier heeft appèl aangeteekend van het vonnis, waarbij dr. Folmer werd vrijgesproken van het afgeven eener onjuiste doodsverklaring van het overlijden van mr. Noothoven van Goor. EEN DAG OF 24 UREN. De kantonrechter te Rotterdam deed uitspraak in het geschil of onder het woord dag moet verstaan worden 24 uren, en dus het betalen van overlig- dagen per 24 uren moet berekend worden- Hij besl'ste dat de dag 's nachts te 12 uur is afgeloopen en het er niet toe doet hoe laat met slepen wordt begonnen. Voor iederen aange vangen dag dient een geheele te wor den berekend. Gemengd Nieuws VERGAAN De Fransche visschersboot Gambet- ta, die den 15en September uit Fé- camps ten haringvangst voer, is met 24 koppen gebleven. Het schip is het laatst ge praaid op 2 October toen het met een vangst van 500 ton op de thuis reis was. Kort daarna is het hevig gaan stormen. Een Nederlandsch vis- schersvaartuig heeft midden op de Doggersbank een stuk van een anast met een zeil gevonden, dat het num mer van de Cambetta droeg. ORKAAN. Bij een hevigen orkaan zijn in Ame rika op de meeren „Michigan", Hu ron" en „Erie" elf booten vergaan een vijftiental andere bekwamen min of meer ernstige averij. Twaalf personen zijn omgekomen, en omtrent het lot van vele anderen verkeert men nog in het onzekere. De orkaan woedde het hevigst te Buffalo, waar ook de sneeuw reeds is beginnen te vallen. M. de Redacteur. Toevallig las ik bet antwoord van' B. en W. dezer gemeente op de vra gen en opmerkingen, die in de afdee- lingen- van den Gemeenteraad ge maakt zijn over de begrooting. Het trof mij dat de steller van die beantwoording zich te buiten gaat aan een stijl-germanisme, dat meer en meer in onze taal binnensluipt en zich daarin voor goed dreigt te nes telen. Zoo lees ik op bladz. 9: „De redenen waarom deze ambte naar een dergelijk bootje te zijner beschikking wenschte te hebben, zijn in de overgelegde stukken aangege ven en hebben wij naar aanlei ding daarvan gemeend" enz. De zinswending „en hebben wij" is in onze taal foutief. Op bladzijde 13 vind ik een. tweede staaltje. Daar staat namelijk te lezen: „Het denkbeeld om bij vernieuwing van straten eene proef te nemen met openbare aanbesteding is bij ons ern stig overwogen en hebben wij geen bezwaar" enz. Ik vestig hierop niet uit vitzucht de aandacht, maar omdat ik het zou betreuren, wanneer deze lealijke stijlfout de medewerking genoot van hen. die op het stadhuis met bet stellen der officieele stukken zijn be last en van wie men derhalve een voorbeeld verwacht. Met dankbetuiging voor de verleen de plaatsruimte noem ik mij EEN ONDERWIJZERES. Burgerlijke Stand GETROUWD 24 October. J. A. A. Schneider en J. M. F. Jomckbloedt. BEVALLEN 21 October. C. W. Teimissen—Scher- penhuizen, z. 22 October. N. Veis Overwater, d. A. M. Bronstring Vogel, d. 24 October. J. v. d. Bergh Van Zanen, d. OVERLEDEN 21 October. H. J. Verheijdt, 2 m.,d„ Klarenbeekstraat. 23 October. E. de Jong. 84 j., Spaarnwouderstraat. J. A. Breed. 47 j„ Gasthuissingel. Stoomvaartberichten Telegrammen VEEL WILD. In <len Iaat9ten tijd worden in Friesland veel hazen gevangen. Door den verhoogden waterstand zijn de dieren naar de hooger gelegen gronden gedreven, waar zij zich meer malen in groepen van zes acht stuks ophouden en voor de jagers een mooi schot opleveren. De meeste van de geschoten hazen worden verzonden naar de beide pro vinciën Holland, naar België en naar Frankrijk. De prijzen wisselen af van 1 tot /2.10 per stuk. FEESTVIERENDE AGENTEN. De vereeniging van bezoldigde agen ten van politie „Door Eendracht Saamgebracht" te Leiden heeft ter ge legenheid van haar vijf-jarig bestaan een eigenaardige feestviering op touw gezet. Zij noodigde al de politioveree- nigingen in ons land uit tot deelne ming aan een optocht in uniform cn met vaandels en banieren. Velen en PASSIESPEL TE 's-HERTOGEN- BOSCH. Te 's-Hertogenbosch bestaat het plan tot het geven van een passiespel dat op nader te bepalen dag in Fe-j bruari e.k., zal worden gehouden. De uitvoering gaat uit van de congrega tie der II. Familie. De beer van Bok hoven is bezig, de levende beelden groep voor het spel aan te geven, terwijl de heer Th. Maas met de voor bereiding en uitvoering van het mu zikale gedeelte is belast geworden. j EEN HONDERD-JARIGE. Uit Medemblik meldt men «an de Tel. De oudste ingezetene onzer gemeen- te, de heer Lucas Boerhave Keur, r viert heden, 23 October, zijn hon derdsten verjaardag. Wie den kras sen ouden man ziet en een gesprek ONLUSTEN IN CHILI. SANTIAGO DE CHILI, 23 October. (Reuter). De werkstaking der slagers kon, door de afwezigheid van het garnizoen, dat de manoeuvres bij woonde, gisteren de aanleiding wor den tot ernstige ongeregeldheden. De politie vuurde herhaalde salvo's op de samenscbolers, die poogden de voornaamste gebouwen te plunderen. Zeven personen werden gedood, tach tig gewond. Particulieren en de brandweer werden opgex-oepen om de politie te steunen, en werden met geweren ge wapend met den patrouilledienst in de straten belast. De ongeregeldheden werden heden voortgezet; er werd weder gevochten, waarbij vijf perso nen gedood werden. De minister van oorlog gaf drin gend bevel ten spoedigste een paar regimenten van de manoeuvres terug te zenden, doch naar gemeld wordt is de spoorweg opgebroken om de aankomst dezer troepen te beletten. De zaken staan volkomen stil. Het st. Prins Frederik Hendrik arriveerde 20 Oct. van Amsterdam te Paramaribo. Het st. Prins der Nederlanden ver trok 23 Oct. van Paramaribo naar Amsterdam. Het st. Ambon, van Bataria naar Ara sterdam, passeerde 23 Oct. Gi braltar Het st. Koning Willem III, van Amsterdam naar Bataria, arriveerde 22 October te Southampton. Het st. Java, van Amsterdam naar Batavia, vertrok 23 Oct. van Suez. Het st. Koningin Wilhclmina, van Amsterdam naar Batavia, pass. 23 Oct. Point de Galle. Het st. Soembawa, van Batavia naar Amsterdam, passeerde 23 Oct Gibraltar. Het st. Oranje, van Bataria naar Amsterdam, vertrok 21 Oct. van Genua. Het st. Sindoro, arriveerde 22 Oct. van Java te Rotterdam. Het st. Lawoe, van Rotterdam naar Java, vertrok 23 Oct. van Perim. Het st. Goentoer, van Rotterdam naar Java, arriveerde 23 Oct. te Pa- dang. Het st. Merapi, van Java naar Rot terdam, vertrok 21 Oct. van Perim. Het st. Ophir, van Rotterdam naar Java, passeerde 21 Oct. Gibraltar. de repetitie-zaal van het perceel de Kleine Houtstraat No. 77. Haarlem, 23 October 1905. Burgemeester en Wethouders voor noemd, BOREEL. De Secretaris, PIJNACKER. Marktnieuws jeslaan, alhier. Terstond gevraagd een nette foed kunnende inzeepen, of Haltwas ij J. A. G. BUIJS, No helst raat 12. Graan- en Zaadmarkt. Aangevoerd op 23 October90 H.L. roode tarwe f 7.15; 195 H.L. witte j '"?,f ""i" XJÏXfi'TB i ,p on t o- ion tit i wonende op de Nassaulaan. f o. tarwe f6.85—7.2o; 130 H.L. rogge, I Week. Adres te vern. Bur. v. d. bit f 5.60200 H.L. haver, f8.— 45 H.L. paardenboonen f 7. Groentenmarkt. Aangevoerd op 23 Oct. 210 H.L. aardappelen, verkocht 210 HL.» 1.60 —3.00; 140 H.L. appelen, verkocht 100 H.L., f6—12; 93 H.L. peren, verkocht 56 H.L., f 6—24; 1000 boemkoolen, verkocht 1000, f5—169000 roode koo ien, verkocht 4000, f 37 2000 witte GEVRAAGD bij nette burgerlieden k., met gebruik van vrije Slaapkamer. week. Adres te vern. Bur, v. d. blad Door verandering ter overname aangeboden een Kruidenierszaak m.aanv. artikelen m. gr. Schuur en Achterdeur. Huur billijk. AdresGlasblazerstraat 45. onnn in 7, ofwr een Bovenkamer met Slaapkamer en kooien, verkocht 2000, f 3—7 8000 sa- beuken, van alle gemakken voorzien, *nnn fs>_in- f2_ we0k K1 Houtstraat. T« bevragen KL Houtstraat 110. voye kooien, verkocht 5000, f 210 64 mild. slade, verkocht 64 mnd., f 0.20—0.60 700 bos wortelen, ver kocht 700 bos» f 410. Advertentiën. Den 3den November 1905 hopen onze geliefde Ouders LAMBRECHT DEKKER SAARA VANEEN HOUTEN hun 25-jarige Echtvereeniging te her denken. Hunne dankbare Kinderen, J. J. DEKKER. H. DEKKER. M. C. DEKKER. Heemstede, 1905. K9» S$v5 WF7Wr. WOT wvy <w> vvri vw- Mevrouw VAN VEEREN VAN VEEN te Bloemendaal vraagt met 15 November a s. een genegen eenig huiswerk te ver richten. leeftijd 30 jaar, biedt zich aan bij burgerweduwnaar met of zonder kin deren. Brieven fr. onder no. 8269 aan het bureau van dit blad- Op de Stoomwasscherij van J. PEE. PERKORN en Zn., te Heemstede, kunnen GEPLAATST WORDEN. Met Nov. a. 9. gevraagd een goed kunnende werken en strijken, niet beneden 18 jaar. Brieven onder No. 8268 Bureau HaarL Dagblad. GEVRAAGD. Pieter Kiesstraat No. 45 zwart. in een klein gezin een flink DAG MEISJE, dat netjes kan werken. P. G. AdresCornelissteeg 16. GEVRAAGD esa Dagmeisje voor de maand November, loon 2.50 per week. werkzaam van 's morgens 8 uur tot 's avonds 8 uur. Zich aan te melden 's avonds na 7 uur Johan van Vlietstraat 85. Bij eene Dame, wed., m. 1., een groot huis bewonende, dicht bij dien Hout, wordt INWONING met VRIJE KAMERS en gezellig verkeer aange boden. Br. fr. onder No. 8267 Bur, Haarl. Dagblad. te huur gevraagd, en te koop ge vraagd een RASHOND door TH. HAR. TOCH, Tuchthuisstraat 1. Gevraagd In den Aerdenhont voor de wintermaanden, voor een her stellende Dame met bediening, gele genheid tot verblijf. Br. fr. met opgave van conditie#, enz. onder No. 8266 Bur. HaarL Dagbi. Winkelhuis te fluur, gelegen op een der be3te standen der oude stad, voor alle doeleinden ge schikt. Huurprijs billijk. Te bevragenZ.-B. Spaarne 106. wegens omstandigheden, een mooi VRIJ HUIS. Brieven franco onder No. 8263 Bur. Haarl. Dagblad. voor f 25,te koop, mooi van klank en kast. Te bezichtigen Ripperdastraat 20rd. Haarlem. Kuif- en Naaienrsus Grondig onderricht 50 ct. per week in het TEEKENEN en KNIP PEN van Costuums, Blouses, enz. De lessen zijn Dinsdags en Don derdags van 35 uur of 57 uur. Avondlessen van 810 uur. AdresRomolenstraat No. 37 a/d. HeerensingeL Zaterdag 21Maandag 23 en Dinsdag 24 Oct. 1905 te zien in het Koffiehuis „ZOMERLUST" ('smiddag8 en 's avonds) met Wolfshonden. Entrée 20 cent, Kinderen 10 cent. Hopende met een druk bezoek ver eerd te worden, Hoogachtend, CHR. CHODASCHEWITZ, i Russisch Hofjager van St. Petersburg

Haarlem's Dagblad | 1905 | | pagina 7