V. Bi. J. TROUPIN, HAARLEM GEZ. VAN SANTÉ, Quakerüats haarTem-leiden Eerste Atelier voor Photografie in de Natuurlijke Kleuren. Portrettsn Villa's Landschappen Interieurs Bloemen etc. sic. BEREND ZWEERS Nieuwe Gracht 48, bij de Infanterie-Kazerne Steenhouwerij en Marmerwerken. Grafmonumenten OOOO OOOO NIEUWE GRACHT 48. TEFEPHOON No. 564 Gr. Houtstraat 105. Telef. 170 Intc. Vraag bepaald om Quaker Qats, en zie toe dat gij het ook ontvangt; 22 cents per pondspak. Er bestaan vele soorten havermout, geen enkele is echter met Quaker Oats te vergelijken. De Stoomdrukkerij „Lourens Coster" levert alle soorten Drukwerk. zag,, eri de ladder, en de sarrende stem hóórde van buurvrouw beneden toen vloog ook z ij op straat langs de trap vliegensvlug. Het werd een wilde jacht. Jongens, die 'n stuiver kunnen verdienen, loo- pen hard. Juffrouwen, die 'n poes heb ben verloren, loopen óók hard. Hoop op winst geeft snelle beenen angst, voor verlies evenzeer. De kat bewoog zich krampachtig in den zak. En 'n m'nheer, die de jongens zag, én het bewegen van Mirnie. dacht met konijnendieven te doen te hebben en niét met dienaren der gerechtig heid. De m'nheer greep den knaap, die den zak droeg, in z'n kraag, en hij gend kwam de juffrouw-van-één-boog. Het éérste, wat ze deed. was d'r lieveling bevrijden en d'r streelen het twééde d'n m'nheer bedanken, het dérde den jóngen om z'n ooren slaan, v e n ij n i g. Triomfantelijk kwam ze terug mét Mimie. De steeg broedt op nieuwe aansla genen er heeft zich een ander comité gevormd. („Tel.") ZIEKENVERVOER. Dr. C. W. A. Essers te Amsterdam, heeft een nieuw vervoermiddel, ten behoeve van zieken, in ons land in gevoerd. In de plaats van de ons allen be kende tweewielige brancard, door een persoon over de hobbelkeien geduwd, zal binnenkort ter beschikking van patiënten worden gesteld een vier wielig rijtuig, door één paard, op slechte buitenwegen zoo noodig door twee paarden getrokken. De achterwand is een dubbele deur met breede voettrede. In het rijtuig staat een losse brancard op kleine ra dertjes. Deze wordt naar het ziekbed gebracht en met den patiënt be laden weder op zijn plaats gezet. Verder zijn aanwezig een vaste lig plaats voor een tweede, minder ern stige patienteen zitplaats voor ver pleger of verpleegstereen gesloten mand, waarin een urineertoestel drinkwater enz. Onder de koetsiers- bok is een hulpapotheek geborgen. Vingerdikke gummibanden niet al leen, doch ook zachte veeren beletten het schokken, terwijl bovendien ook de brancard nog veerend is. Het rijtuig is keurig geschilderd en voert het rooide kruis henevens het opschriftziekenvervoer. De bedoeling is, patiënten, zoowel in- als buiten de stad wonend, tegen een matig tarief naar gasthuizen, kli nieken of operatiekamers te ver voeren. Sport en Wedstrijden VOETBAL. De westelijke eerste Masse competitie. De stand der westelijke eerste- klasse competitie is na de wedstrijden van gisteren aldus gewonden D. F. C. 2 1 1 3 11 1 1.50 H. F. C. 3 2 1 4 12 4 1.33 Sparta 3 21 4 11 6 1.S3 H. B. S. 3 2 1 4 8 8 1.33 Quick 4 2 1 1 5 8 9 1.25 Haarlem 3 1 1 1 3 6 7 1. Hercules 3 1 1 1 3 6 5 1.— H. V. V. 4 1 1 2 3 6 8 0.75 Velocitas 4 1 3 2 7 22 0.75 Ajax 3 1 2 1 5 10 0.33 De wedstrijden te Rotterdam, Haar lem en Dordrecht konden wegens slechten toestand der terreinen niet ■doorgaan. WIELDIJDEN. Leeuwarden—Groningen v.v. Zondag heeft de wielrijder Beuk«- ma, kampioen voor de provincie Gro ningen. liet .record over den afstand Leeuwarden—Groningen, heen en te rug. waartoe hij een poging met mo- torgangmaking aanwendde, niet kun nen verbeteren. Het record over dien afstand is dus gebleven op naam van Witteveen- De poging is tengevolge van den slechten weg totaal mislukt. Ongeveer 15 K.M. voor Leeuwarden kwam de motor te vallen en even later Beuke- ma, die van een voortzetting van den wedstrijd moest afzien. Maandag zou hij trachten het re cord over 50 K.M. (weg-wedstrijd) te verbeteren. Dit record staat sedert ja ren op naam van Van der Mij, te Leiden, die den afstand aflegde in 1 uur 23 min. 15 sec. NEDERLANDSCHB WIELERBOND. Door de wedstrijd-commissie van den Nederlandschen Wieier Bond is in hare jongste vergadering besloten de Amsterdamsche Sportclub „Olym- pia" het recht van wedstrijd geven te ontzeggen tot en met 1 Januari 1907 terwijl deze vereeniging zal voorge dragen worden bij het bestuur om als ..aangesloten vereeniging" ge schrapt te worden. Een en ander ge schiedde naar aanleiding van de on geregeldheden. die op 15 Oct. j.l. op de Amsterdamsche Wielerbaan heb ben plaats gehad. (Tel.) Letteren en Kunst DE BEGRAFENIS VAN IRVING Bij de begrafenis van sir Henry Ir ving. die hoogst indrukwekkend was, werd niet gesproken. De lijkdienst in de Westminster Abbey was zeer plech tig het muzikale gedeelte van den dienst maakte grooten indruk. De ko ning en de prins van Wales hadden vertegenwoordigers gezondende koningin een kruis van bloemen, hoofdzakelijk witte lelies. De Comédie Frangaise was vertegenwoordigd door twee sociétaires, die op schrift een korte rede van Cl are tie mee brachten. welke echter niet kon wor den voorgelezeneen krans met de Fransehe kleuren wend bij het graf neergelegd. Voor do Deutsche Büh- nengenossenschaft, kwam Siegmund Lautenburg een laatste hulde bren gen. De lijkkist was reeds 's nachts in de kerk gebracht, op straat was dus niets te zien. Maai- toch waren dui zenden, die vooruit wisten, dat zij binnen geen plaats zouden krijgen, naar de kerk gegaan en stonden stil daar buiten terwijl de plechtigheid plaats had. INGEZONDEN MEDEDEELENDEN h 30 Cents per regeL WAT EEN INWONER VAN- HAARLEM ZEGT. Wanneer zich hier te Haarlem een geval voordoet als het volgende en wanneer een Haarlemmer in deze courant liet resultaat van zijn bevin ding mededeelt om de bevolking van deze stad van zijn ondervinding te laten profiteeren, dan kan de echt heid daarvan niet in twijfel getrok ken worden. De lieer G. van Wunnik, Nassau- laan 59 rood te Haarlem, deelt ons mede Het is thans reeds ruim twaalf jaar dat ik onophoudelijk aan hevige pijnen in de lenden geleden heb. Veelal strekte de pijn zich uit over den geheelen rug. Mijn water was troebel en liet een zanderig bezinksel naik «had duizelingen, 's Avonds waren mijn enkels opgezwollen en den volgenden morgen was ik immer zeer vermoeid. Trouwens steeds had ik een loom gevoel dat me ter neer drukte, en ofschoon ik reeds alles had aangewend om van mijn pijn af te komen, niets hielp en ik dacht dat deze ongesteldheid mij wel ten grave zou spelen, want wanneer men vijf- en-zestig'jaar is, denkt men wel eens ernstig na.. Toen ik de goede resul taten vernam, welke met Foster's Rugpijn Nieren Pillen verkregen werden, schafte ik me dadelijk een doos aan en ik kan U niet zeggen of ik meer verblijd of meer verwonderd was, toen ik na een paar dagen reeds verlichting gevoelde. Mijn water werd helderder, de pijn verdween, ik werd opgewekter en mijn heele gestel wend beter. Toen ik de geheele doos ge bruikt had, was ik volkomen her steld. Het zal mij aangenaam zijn indien U dit resultaat bekend wilt maken en ik hoop dat het voor velen van nut ma.g zijn. Ik ond-ergeteekende verklaar dat het bovenstaande waar is en machtig U het publiek te maken op elke wijze die U goeddunkt. 1-Iet gevaar dat een nierziekte na zich slepen 'kan. De nierziekte komt zachtjes aan en men kan haar jaren onder de leden hebben zonder dat de lijder de ware oorzaak zijner kwaal kent. Misschien heeft hij hoofdpijn, pijn in cle leden, zenuwpijn, heuppijn, rheumatiek, een gevoel van over spanning en buitengewone prikkel baarheid of vermoeidheid en neer slachtigheid, hartzwakte, waterzucht enz. Verzeker U dat men U de e c h t e Foster's Rugpijn Nieren Pillen geeft, dezelfde die de heer Van Wunnik ge had heeft. Zij zijn te Haarlem ver krijgbaar bij de hecren K. VAN EDEN Spaarae 38J. J. GöPPINGER, Groo te Houtstraat 147a, en J. VAN GULIK Zijlstraat 98. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel a f 1.75 voor één- of f 10.voor zes doozen. Gemengd Nieuws MISLUKTE BEREKENING. Zeer zonderling is, wat er gebeurde bij do laatste grootste krijgsbewegin gen van de Italiaamsche marine. Die bewegingen waren ingericht met het doel de openbard denkwijze te treffen en ze de noodzakelijkheid van eene hervorming der marine te doen be grijpen. Te dien einde had men twee eska ders gevormd, waarvan het eene den vijand voorstelde en bestond uit het beste en het modernste, dat do Ita.II- aansche marine bevat liet ander stol de de Italiaansche vloot voor en was samengesteld uit de oude en uit de mode geraakte schepen, die de Itali aansche oorlogshavens versperren. Men rekende er op, dat de neerlaag van dit laatste eskader verpletterend zou zijn en dat aldus de openbare denkwijze zou verlokt worden tot een uitspraak ten gunste der groote uit gaven. welke noodig zijn om do natio nale oorlogsmarine op de hoogte te stellen van de eisclien der modernc- zeeoorlogen. Welniu. glad het tegendeel is ge beurd. Niet alleen heeft het oude (te- kader de voornaamste tegenstrevers in den grond geboord, fictief wel te verstaan, maai- het heeft ze daaren boven, zonder dat ze het gezien heb ben, omringd met onderzeesche mij nen, die ze in geval van een e mistige n oorlog spoedig geheel, of bijna geheel tot onmacht zouden gebracht hebben. Wat men in Italië gelachen heeft EEN INGEMETSELDE HOTEL HOUDER. In Lourdes is men tegenwoordig getuige van een heel zonderling zaak je. Op den top van den Kalvariënberg staat sinds lange jaren een hotel, de „Eremitage" der familie Rouband. Monsignore Schöpfer. de bisschop van Tarbes. heeft nu dit huis met den tuin door een lioogen muur dusdanig van de straat afgesneden, dat de fa milie Rouband totaal gevangen is. Waren er geen medelijdende vrien den. die lvun over den muur spijzen en drank toereikten, ze zouden reeds j van honger zijn gestorven. De reden dezer merkwaardige gevangenschap is de volgende i Het. hotel is aan den eenen kant door kerkelijk, aan den anderen kant door particulier bezit zoodanig omga. ven, dat geen openbare straat voor bijvoert.. De bisschop liet nu een weg naar don Kalvariënberg leggen en mijnheer Rouband verwierf in 1878 't recht, dezen weg tot weder opzeggen s toe te gebruiken. Dat ging twintig jaren lang heel goed. Toe-Ti bemerkte de diocese, dat op den weg 's avonds en 's nachts al lerlei rendez-vous word gehouden. Men sloot den weg alleen gedurende den nacht door een ijzeren hek en be duidde den hotelier, dat hij naai'een anderen weg moest uitzien. Deed hij het niet, dan zou men een muur op richten. Daar de hotelier geloofde, dat het gebruiken van den weg langza merhand zijn recht was geworden, stoorde hij er zich niet aan. Thans heeft hij den muur voor zijn neus. Maar ook zijn poging om een weg door een stuk grond van een anderen buurman te krijgen, heeft schipbreuk geleden, daar deze een kolossale som vroeg. Zoo is er voorloopig geen uit zicht. dat de hotelier en zijn familie uit het huis en de gasten er in zul len komen. DE KROONPRINSES VAN RUMENIë GEWOND. De kroonprinses Marie van Rume- nië trof Zaterdag een ongeluk, waar bij zij nauwelijks den dood ontkwam. Terwijl zij haar gewonen rit door de stad deed, sloegen de paarden, ge- spannen voor haar rijtuig, op hol, en werd dit voertuig tegen een paal langs den weg aangeslingerd, waardoor het omver viel. De prinses en hare ka- menier vielen op straat en werden licht gewond. I De koetsier bleef onmiddellijk dood. VROEGE KOUDE, j Uit Parijs komt het bericht, dat alle toppen van het Auvergnegebergte met sneeuw bedekt zijn. De koude is i vrij hevig in die strekende thermo- meter daalde 7 graden beneden vries- punt. Een man, omstreeks 50 jaar oud, werd bevroren in de avenue du Bei-Air gevonden. Tijdens de over brenging naar het hospitaal over- leed hij. Uit verschillende plaatsen in of na bij Frankrijk komen berichten over hevigen sneeuwval. BANKET VAN 50.000 PERSONEN!! De ondernemende „Matin", die, zooals we meldden, een prijs van 10.000 francs uitlooft voor een mid del voor de verdelging van vliegen, heeft thans weer een banket georga niseerd. waaraan volgens de Parij- sche editie van de „Daily Mail", 50,000 leden van Fransche liefdadig heids-ver eenigin gen zullen aanzitten en den 5en November plaats zal heb ben in de Parijsche Machine Gallerij. Vóór, gedurende en na den maaltijd zal een koor zingen van 4000 perso nen, onder leiding van de heeren Saint-Saëns, Paul Vidia-1, Luigini en Laurent de Riilé. TE BED OP STRAAT! Dezer diagen vertoonde zich te Pa rijs een goed gekleede vrouw van mid delbaren leeftijd.-die een matras en een enorm, groot pak op 'haar schou ders torste. Op den hoek van een plein hield zij stil en legde tot groote verbazing dier omstanders haar ma tras op den grond, haalde uit het pak een kussen en een paar lakens en spreidde zich onder den blooten hemel een zeer gemakkelijke leger plaats. Te midden van de menigte, die een kring rondom haar had gevormd en in stomme verbazing haar handelin gen gadesloeg, maakte zij nu aanstal ten om aan haar nachttoilet te be ginnen, toen twee politie-agenten ten tooneele verschenen. Dit zonderling schouwspel boezemde hen zoo groote belangstelling in. dat zij de -dame oogenblikkelijk uitnoodigden hen naar het naastbij zijnd politiebureau te volgen. Daar aangekomen gaf zij zich hoegenaamd geen moeite haar naam te verbergen. Ongeveer veer tien dagen geleden was dit excentrie ke personaadje te Parijs gearriveerd. Ongelukkig had zij zulk een alles overtreffende vrees voor inbrekers dat zij het voorzichtig oordeelde, de straat als haar slaapkamer in te richten en daar den nacht door te brengen, bewaakt door de alomtegen woordige oogen der wet. Haar geheele fortuin droeg zij bij zich. En werkelijk haalde zij een pak papieren van tusschen haar kleeren te voorschijn, dat zij den verbaasden commissaris overreikte. Dit pak bleek voor ongeveer 25000 gulden papieren van waarde en ongeveer 5000 gulden aan bankpapier te bevatten. De com missaris verzekerde de dame. dat hij haar ergens onderdak zou laten bren gen. waar zij niets van inbrekers te vreezen zou hebben. Hij liet het geld op een veilige plaats brengen en zond de vrouw ter observatie naar een zie kenhuis. ven vaten terpentijn, merkten wij op dat het stieltje van kaaischuimer in de laatste dagen zeer winstgevend moest zijn. Nu moeten wij echter be kennen,, dat het ook zijnen nadeeli- gen kant heeft. In ons nummer van Maandag spra ken wij van een belangrijken diefstal van katoenbalen, ten nadeele der Noordnatie. Op de Godefrieduskaai was Zaterdagavond een platten wa gen», geladen met 23 balen katoen gestolen, waarvan later de wagen leeg werd teruggevonden in de de Pretstraat. Een naarstig onderzoek werd ingesteld, om de daders van de zen stoutmoedigen diefstal te ontdek ken. In den beginne bleef alles geheim en niets bijzonders kon men ontdek ken ,noch van het gestolen goed, noch van de dieven. Nu echter zijn de die ven bekend en de koopwaar terug gevonden. Deze dieven of verhelers, zij zijn met tweeën, schijnen de ple gers of de inrichters te zijn van de i vele groote diefstallen aan de kaaien, i Zij waren er zoo goed op ingericht j dat ze er zelfs een magazijn op na- j hielden. I Ziehier nu hoe men tot de ontsluie- ring van het geheim is gekomen. Verleden Zaterdagmorgen bracht "ze kere X. een bezoek aan eenen eerlij- j ken handelaar van Lokeren, om hem matten te koop aan te bieden, waar- 1 \an hij eene groote hoeveelheid in j magazijn had. De koop werd niet vast besloten en men kwam overeen verder te onderhandelen. „Doch, kom j Maandag of Dinsdag niet, zeide X„ j want dan ben ik belet" men kwam j dan overeen Woensdagmorgen elkaar j te ontmoeten in een café der Ge- meentestraat. Woensdagmorgen j kwam de koopman van Lokeren en I vond X. in het aangeduide café. Er werd over den koop der matten ge sproken, doch op het laatst vroeg ook of hij geen katoen wilde koo- pen. De koopman wilde die eerst 1 zien. X. vond daar geen bezwaar in en nam hem mee, langs Borgerhout door een menigte straatjes, om ein delijk aan een magazijn te komen, waar men hem balen liet zien. De Lokeraar had echter geen ver trouwen meer in heel dit boeltje en weigerde den koop. Alvorens echter naar Lokeren terug te keeren, ver telde hij aan een vriend, alhier woonachtig, zijn geval met zekeren X„ die hem katoenbalen had aange boden, een aanbod, waarin hij geen vertrouwen had. Deze vriend, die 'met eenen deken der Noordnatie verwant is, stelde de zen op de hoogte van wat de Loker- sche handelaar hem had verteld en op zijn beurt trok de deken der Noord natie naar Borgerhout, om den ad junct Ooms op de hoogte te stellen, van wat hij vernomen had. Ooms zocht heel Borgerhout af en deed talrijke huiszoekingen, doch kon niets vindenmen riep nu de hulp in van den handelaar uit Lokeren, die mee heel Borgerhout kwam ^oor- zoeken, doch nergens het magazijn vond. Doch hij kon van X. eene zoo goede beschrijving geven, dat M. Ooms hem seffens herkende en wist dat hij altijd in gezelschap was van C. S. Deze diende nu eerst opgezocht en M. Ooms vernam dat hij in vroeger jaren, een winkel had gehouden. Ia de Lange Beeldekensstraat, maar dat hij sedert lang ge err winkel meer hield. Niettemin besloot M. Ooms eens te gaan zien, viel het huis bin nen en vond... een waar entrepót van koopwaren. Naast de 23 balen katoen, vond hij 14 vaten, waarvan de 7 met terpentijnolie, voor eenige dagen ge stolen ten nadeele der firma Bos niansVan Lier, alsook gezouten huiden. C. S. is nog niet aangehou den wat X. betreft, zijne aanhouding is op handen. Groote Houtstraat 174 Haarlem EEN" UITMUNTENDE „MUIZEN VAL" De Londensche politie heeft met veel succes een „muizenval" ge plaatst bij de gebroeders Ferrigsten. pandbeleeners op den Goswill road, die zij' sedert lang verdacht van he lers van gestolen kostbaarheden te zijn. Gisternacht zijn de beide broeders er in gevangen, als beschuldigd van een inbraak, waarmede zij echter in werkelijkheid, zooals men wel wist, mets te maken hadden. Gistermorgen hebben twee detecti- ven. gekleed in het. werkpak der broe ders Ferrigsten, zich achter de toon bank in den winkel van dezen ge plaatst.. terwijl in den achterwinkel een afdeeling agenten gereed stond. Even na aankomst der detccüven kwam een slecht gekleed man een prachtig horloge ten verkoop aanbie den. De detective, tot wien hij zich wendde, gaf voor niet te weten, wat het horloge juist, waard was. en ver zocht den klant naar den achterwin kel te gaan, waar de patroons zelf waren. En de klant, die door diefstal in 't bezit, was gekomen van dit hor loge, werd door de agenten gegrepen en verborgen. Elf personen hebben zich in den loop van den, dag aangemeld om kost bare voorwerpen te verkoopen of te beleenen. Allen vielen in de val en van de elf waren er negen dieven. In de kamer der gebroeders Ferrig sten werd een smeltkroes gevonden, die diende om gouden •voorwenpen te smelten. BRUTALE DIEVEN Het Handelsbl. van Antwerpen meldt In ons nummer van gisteren, bij het vermelden van den diefstal van ze HET AMERIKAANSCH SCHOENPOETSERTJE. Fred. Racik, het Amerikaansche schoenpoetsertje, wiens glorie het is staatshoofden de schoenen te poetsen, is het eindelijk mogen gelukken pre sident Loubet bij den voet te krijgen. Na wekenlang te vergeefs op een gun stige gelegenheid gewacht te hebben, is hij verleden Woensdag maar re gelrecht naar het Elysée-paleis ge stapt en met de hulp van een officier is hij er in geslaagd tot den presi dent te worden toegelaten, die toen wel zoo vriendelijk was den wenscih van het schoenpoetsertje in te willi gen en hem de voeten toe te steken. President Loubet heeft een heel mooien voet, vertelde Fred later aan een verslaggever, haast net zoo'n voet als president Roosevelt. Fred wil nu op den vorst van Boelgarije af, en daarna moeten de schoenen van koning Leopold er aan gelooven. LEVEND BEGRAVEN. In can dorp bij" Vatladolid. in Span je, hebben een boor en zijn tweede vrouw het 6-jarig dochtertje van den man uit ziju eerste huwelijk lovend begraven. Het kind. dat slecht behandeld werd was op 16 Juli door de stiefmoeder om een kleinigheid zóó geslagen, dat het vreeselijk verminkt was, zoo is nu uit gekomen, en: hét wijf door haar man geholpen, begroef toen het kind, dat nog leefde, in een mestvaalt. Een maand' later brachten ze, uit vrees voor ontdekking, het lijkje een half uur ver in de bergen, in do hoop dat wolven het zouden verslinden maar jagers vonden het. Eerst gaven de ouders op, dat liet kind zeker ver dwaald was geweestmaar allerlei aanwijzingen deden de ware toedracht ten deele aan het licht komen, waarop dé vader bekende. Grootste Keuze Steeds Voorradig Magazijn van nieuwste Modellen Schoorsteenmantels. MARMERBLADEN voor Toonbanken, Uit stalkasten, Wasektafels, Meubelbladen enz. enz wit of gekleurd. Verstrekt gaarne prijsop gave aan H. H. Aan nemers op aanvrage. Reparation aan Schoor steenmantels, Pendules, Coupes en alle Marmer sieraden worden netjes in orde gemaakt. In de nieuwste genres. LEVERING NAAR HAAT SPOEDIG van HAARLEM naar: le kl. 2e kl. HEEMSTEDE15 Cents 12% Cent. BENN-ivBROEK20 17'/i HILLEGOM, LIS8E, SASSENHEIM, OEGST- GEEST of LEIDEN30 35 Couponboekjes verkrijgbaar gesteld bij de Goederenagenten, geven voor korte afstanden veel besparing.

Haarlem's Dagblad | 1905 | | pagina 6