I sr PIANOLES 18 sera. Advertentie». Winleijuffhmw Costuumnaaister joYg&enscs genoemde werken voldoende bezet, don zal de A. P. V. de uitsluiting op heffen en kunnen de metselaars en opperlieden het werk hervatten. De heiwerkersstaking heeft met de ze bespreking mets te maken deze duurt onveranderd voort. Dinsdagmiddag vergadei'den de uitgesloten metselaars en opperlie den en besloten zich op hun eens in genomen standpunt te handhaven,, dat is dus niet aan den arbeid te gaan op het z.g. „besmette" werk. De correspondent te Amsterdam van de „N. Ct." heeft een onderhoud ge had met Drewes, den hoofdleider der beweging. Hij verzekere ons, aldus het blad, dat mogelijk enkele grondwer kers. die niet direct bij den strijd zijn betrokken, zich zullen gaan melden, maar dat geen enkele opperman of metselaar, die op de werken der aan nemers Schut en Kloots in den aan vang der crisis staakten, zich zal Af geven om nu den arbeid te gaan her vatten. De (anarchistische) bouwvak federatie blijft bij haaa' besluit om niet aan het werk te gaan, alvorens het he iersconflict een oplossing heeft gevonden. Derhalve zal door de chris telijke bouwvakwerklieden het werk der stakers worden opgenomen, met een opheffing der uitsluiting als vrij zeker gevolg. Dit zal meent Drewes den toestand niet veel wijzigen en dd crisis nog geenszins oplossen. Als de christelijke werklieden werkelijk aan den arbeid gaan en de uitsluiting wordt opgeiieven, zullen de uitgeslo- tenen van heden de stakers van mor gen zijn een verandering van po sitie, die een veranderde taktiek zal eischen. Drewes bedoelde daarmede pogingen om de dan werkende arbeiders door overreding, posten: enz., weer tot ne- derlegging van d'en arbeid over te ha len. Lukt dit niet, dan zoo meende onze zegsman kunnen: zij hoogstens de begonnen karweien voltooien, wijl wegens de heiersstaking geen fundee ringen voor nieuwe werken kunnen worden gelegd. Het heien op „Trompenburg" lukte volgens Drewes niet, wegens onvol doende personeel. Uit het bovenstaande blijkt, merkt de ,.N. Ct." op, dat de anarchistische groepen voor toenadering eoi. oplossing der crisis nog niets voelen; dat het door de weldenkende werknemers goed gezien is buiten hen om met de werkgevers naar beëindiging van het conflict te trachten, en dat we moge lijk vóór het zoover is, nog een paar onrustige weken zullen doorleven. STAKING. Dinsdagmorgen vroeg is een sta king uitgebroken op de werken aan het Westelijk Viaduct. De directie deelde hieromtrent me de, dat sinds eenige dagen de cais son-arbeiders nieuwe eischen hadden gesteld. Een commissie uit deze ar beiders en de directie onderhandelde, en aan het einde van de week zou een beslissing genomen worden. Dinsdagmorgen echter staakten de caisson-arbeiders, 50 of 60 in getal, plotseling het werk. De loonen wa ren tot nu toe bepaald op 40 a 50 cent per uur voor werk tot een diepte van 10 meter, 50 cent voor een diep te van 10 tot '20 meter. Thans eischen allen 50 cent. De terreinwerkers, ruim 100 in ge tale, verklaarden zich solidair met de caisson-arbeiders en eischten tege lijk een loonsverhooging van 23 op 25 cent per uur. Het werk ligt stil. De directie weigert tot nog toe de eischen in te willigen. In den stand van zaken aan het Westelijk Viaduct was Dinsdagavond nog geen verandering gekomen. Een groot aantal agenten houdt er. onder leiding van een inspecteur, de wacht. Zeer vele posten" (van sta kers) waren uitgezet. De talrijke electrische booglampen brandden zooals gewoonlijk. ALLES WEL. Aan boord van het kabelstoomschip „Telegraaf", dat den 29sten October te Colombo, op Ceylon is aangekomen, was, naar men verneemt, alles wel. EEN STOERE ZEEMAN. De 79-jarige krasse badman Wil lem van den Toom, 'die dezen zomer zijn 50-jarig feest als badman heeft gevierd, gaf Zaterdag weder een staaltje van zijn ijver. De bomSCH 58, waarop zijn schoonzoon C. Bruin als schipper vaart, lag gereed in de haven om ter haringvisscherij te ver trekken, toen een matroos onwillig werd om mede te gaan. De reeder loofde toen een handgeld uit om den onwillige te vervangen, waarop de oude Van der Toom de bom beklom. De tros van de sleepbo^' wend vast gemaakt en de kras' illem van der Toom vertrok ter kt. .gvisscherij komen bekijken, hetgeen natuurlijk gaarne werd aangenomen. Beide heeren begaven zich naar den photograaf de liefhebher met zijn 2000 op zak, met het doel na uitspraak van den deskundige on middellijk toe te tasten. Dr. Bredius bekeek het schilderij nauwkeurig en noemde de echtheid boven allen twij fel verheven. De koop werd dus ge sloten en de photograaf maakte een quitantie voor de 2000. De kooper gaf daarop den wensch te kennen het stuk, nu zijn schilderij, maar dade lijk mede te nemen, doch de photo graaf gaf hem in overweging zulks niet te doen. Het was nogal slecht weer en liet schilderij niet gemakke lijk te hanteeren en de kooper kon immers zijn eigendom waarmerken, door het van achteren van zijn kand- teekening te voorzien. Dit geschied de, maar bij nader inzien bleef de kooper toch bij zijn plan en een juist passeerend besteller werd ingeroepen en kreeg het schilderij te dragen. Thuis gekomen besloot de kooper, braaf in zijn nopjes omdat hij zijn collectie op deze wijze niet te duur had kunnen uitbreiden, het schilderij in een andere lijst te doen zetten. I-Iij j bestelde een lijstenmaker en gaf hem oinlracht, maar stond er op dat het werk ten zijnen huize zou plaats heb-1 ben. En wat geschiedde thans? j Toen men begon de oude lijst te verwijderen, bleken ertwee schil- 1 derijen in te zitten, het echte en j daaronder een getrouwre kopie. Het vermoeden ligt dus voor de hand dat, wanneer de kooper zijn stuk niet on middellijk had meegenomen, maar van het vriendelijke aanbod had ge- profiteerd, om het schilderij" te laten thuis bezorgen, hij de kopie zou heb- ben ontvangen en natuurlijk voor 2000 zou zijn opgelicht, i Nu werd de bedrieger echter be- d rog én en moet hij zijn goede schil- derij missen verre beneden de waar- de. Wellicht dat de kooper hem bij wijze van consolatie de voor hem bestemde kopie ten geschenke biedt. EEN TOLQUAESTIE. Maandagmorgen sloot de tolgaar der bij de Bijlmerbrug aan de Keul- sche Vaart deze af met den daarvoor bestemden boom, ten einde de schuit J van de firma Wed. Schulp uit Weesp I de doorvaart te beletten tot de firma de sinds Mei verschuldigde tol had betaald. De schuitenvoerder wilde den doorgang forceeren en voer bo- 1 ven op den boom, zoodat ze voor- noch achteruit kon. Hier is ze een geheeien tijd blijven zitten; de vaart bleef gestremd tot eindelijk de stoom boot „Kraai" haar verloste door ook op den boom te varen en dezen te doen zinken. Hierdoor was de scheep vaart weer geopend. Van een en an der werd proces-verbaal opgemaakt. HET SPOORWEGONGELUK BIJ VAASSEN. Omtrent dit spoorwegongeluk meldt men nader Het ongeval overkwam den zooge- naamden fabriekstrein, die om 6.26 uit Apeldoorn vertrekt, 't Was dus een volle trein en het mag dan ook een wonder heeten, dat het zoo goed is afgeloopen. De stoker kreeg een wondje aan den vinger, de machinist is er met een paar pijnlijke plekken in borst en rug afgekomen, een fabrieksmeisje kreeg een blauw oog dat is alles. De trein zelf is echter nogal gehavend. Een coupé 2de klasse, waarin gelukkig niemand zat, is in elkaar gedrukt. Alle wag gons zijn echter overeind gebleven, ook de locomotief, die in een droge sloot geschoten is. Wat de oorzaak geweest is, kan niet met zekerheid gezegd worden. Het ongeluk gebeurde op een rechten weg zonder wissels. Men is reeds druk aan 't opruimen, zoodat de baan wel spoedig weer vrij zal zijn. GEZONKEN. Maandagnacht is op het IJ bij het Koninginnedok onder den noordwal gezonken het houten praamschip „De twee Gebroeders", schipper J. Bosch, geladen met suikerbieten, van de Hembrug naar Breda bestemd. De schipper beweert bij de Hembrug door een ijzeren bak te-zijn aange varen, waardoor een lek zou ont staan zijn. moord en diefstal ten huize van don gepensdo-nneerden rijks-ambte naar H. M. Capteyn aan de Breede Plaats in den Oppert aldaar, ieder tot 15 jaar gevangenisstraf. Het zware vonnis maakte in het minst geen indruk op beide beklaag den. ONTSPOORD. Dinsdagmorgen ontspoorden bij het binnenkomen van trein 6.45 te Haaks bergen de twee eerste rijtuigen, door dat een wissel werd omgetrokken, vóórdat de geheele trein er over was. Dientengevolge kantelden de rijtui gen geheel op zij. Den conducteur A. P., die zich in den bagagewagen be vond, werden twee ribben gekneusd. Vorder hadden er geen ongelukken plaatst. GEVAT. Uit 's-Graveland meldt men dat de bedrijver van de brandstichting te Kortenhoef, waar een groote hooi berg is afgebrand, reeds is gevat. De dader is een jonge, gehuwde man. ONGELUKKEN. De grijsaard te Maastricht, die de vorige week door een wagen overre den werd, is aan de gevolgen daar van in het gesticht Calvairiënberg over leden. Een doove Delftsche bedelaar wilde Dinsdagmorgen, hoewel de slagboo- men waren neergelaten, den spoor weg bij 't Haantje nabij Delft over steken. Hij werd door de locomotief gegrepen en was onmiddellijk dood. Door de stoomtram Bergen op Zoom—Tholen is onder Halstoren het 9-jarig zoontje van G. Lanen overre den. De beide voeten werden het kind afgereden. Het k>nd is naar het gast huis te Bergen op Zoom gebracht. Bij het reinigen van een put kreeg de arbeider J. Buitkamp, te Eert (Drente) een steen op het hoofdniet liet gevolg, dat hij onmiddellijk over leed. De zeventigjarige J. Edel vanPur- merend zou Dinsdagmorgen als ge woonlijk met zijn karretje 'melk halen bij een boer op 't een half uur van daar gelegen Nech. Ongeveer half zes was hij ter hoogte van de porce- leinfabriek en geraakte toen. door de duisternis misleid of wel door het stormweer, met kar en al te water, door niemand opgemerkt. Toen 'tdag geworden was, werd hij dooi- eenige naar de markt rijdende boeren opge merkt, doch de levensgeesten waren geweken. Rechtszaken UITLOKKING TOT BEDRIEGELlJivE BANKBREUK. Voor het Amsterdamsche Gerechts hof stond Dinsdag in hooger beroep terecht de spiegel- en lijstenfabrikan* Cornells Gerardus Buttinger, die voor de Anïsterdamsolie Rechtbank lieeft terecht gestaan, beklaagd) dat hij door bedreiging met faillissement, dat hij wist dat. binnenkort toch niet kon worden voorkomen, heeft uitgelokt, dat de winkelier in spiegels en lijsten Simon Snuyf, wiens schuldeischer liij was, hem ter bedriegelijke verkorting van de rechten zijner schuldeischers heeft l)evoordeeld, door hem verschil lende goederen af te staan, als spie gelglas, massieve latten, gemaakte lijsten, lijm, Mechelsche lijsten, litho- graphieen, oJeographieën, stroobord en staaflijstcni. Nadat de Rechtbank vier zittingen aan de behandeling dezer zaak had gewijd, deed zij op 12 Mei 1.1. uit spraak en veroordeelde den beklaagde tot 2 jaren gevangenisstraf. De eisch van het O. M. was 4 jaar. Van dit vonnis kwam de beklaagde in hooger beroep. Vijf getuigen a charge en twee ge tuigen a décharge zijn gedagvaard en evenals in eersten aanleg wordt de beklaagde bijgestaan door zijn raads man, rar. Z. van don Bergh. Dd eerste getuige, Simon Snuyf, spiegel- en lijstenmaker, volhardt bij zijne voor de Rechtbank afgelegde verklaringen. Hij verklaart ook nu, uit angst voor beklaagde, door diens bedreigingen, er toe gekomen te zijn om, hoewel zijn financieelen toestand bedenkelijk was, verschillende goede ren to bestallen on die spoedig na de ontvangst weer naar beklaagde te heb ben do eat vervoeren. De beklaagde echter bleef zijner zijds ontkennen, dat hij Snuyf tot die handelingen.' had aangezet. Getuige werd er op gewezen, dat het haast onaannemelijk was, dat hij niet vooraf geweten zou hebben, dat hij failliet moest gaan, waar zijn schuld 13.000 bedroeg, hij nog geen 5000 aan goederen in huis had en moeite had om zelfs kleine posten te betalen. WEDERRECHTELIJKE VRIJIIEIDSBEROOVING. Dinsdag deed het Gerechtshof te Amsterdam uitspraak in do zaak van de aannemers C. A. Voermans en G. van Santen, uit Zeist, die door de Rechtbaiik te Utrecht zijn veroordeeld ieder tot één maand gevangenisstraf, wegens het opzettelijk iemand van de vrijheid berooven. Zij zouden een mede-aannemer ge dwongen hebben tegen zijn wil drie kwartier op oen kantoor te verblij ven, ton einde hem te beletten deel te nemen aan een gehouden wordende aanbesteding. Om een vormgebrek werd het von nis vernietigd en, opnieuw rechtdoen de, wei-den beklaagden eveneens ver oordeeld tot één maand gevangenis straf. De minister van onderwijs en volks ontwikkeling, luitenant-generaal Gla- zof, is op zijn verzoek van zijn ambt ontheven en ter beschikking van den minister van oorlog gesteld. De lei ding van het departement is voorloo- t»ig opgedragen aan den adjunct van dien minister. Lukjanof. De minister van binnenlandsche za ken hief heden voor zes bladen het verbod tot straatverkoop op. DE BEDRIEGER BEDROGEN. Een liefhebber en verzamelaar van schilderijen te Rotterdam, voor eeni ge dagen bij een photograaf komen de om zijn portret te laten vervaardi gen, zag daar een schilderij, dat hem zoo bekoorde, dat hij er nadere in lichtingen over vroeg en te weten kwam, dat het stuk daar door een ander stadgenoot te koop was gesteld en voor 2000 te krijgen zou zijn, wat voor een echten (volgde de naam van den Franschen meester) niet te duur geacht moest worder- De liefhebber vond liet ook met duur, maar een bedrag van f2000 toch groot genoeg, om er nog eens over te denken. Het schilderij liet hem geen rusten hij stelde zich in verbinding met dr. Bredius, die hem bevestigde, dat, zoo het schilderij werkelijk een was, dan ƒ2000 niet alleen niet te duur, maar zelfs spotgoedkoop ge- heeten mocht worden. Dr. Bredius, met den liefhebber bekend, bood zich zelfs aan om ook het stuk eens te ER VAN DOOR. Uit Twisk is een welgestelde boer mot een welgevulde portefeuille en in gezelschap eener vrouw, met de noorderzon vertrokken, achterlatend zijn vrouw en eenig kind. TREURIG. In de huiskamer van een behoeftige winkelierster te Volendam viel de lamp naar beneden en kwam op de tafel, waarop voor een waarde van 320 aan bankpapier lag. Het treurig gevolg was, dat het papier verbrand de. De arme vrouw had het geld be stemd om daarmede den volgenden dag haar leveranciers te betalen. („Arnh. Ct.") BRANDEN. Maandagavond is een groote hooi berg van den landbouwer H. de Kloet te Korten/hoof geheel afgebrand. De spuit van Kortenhoef, die spoedig ter plaatse was, slaagde er in een nabijzijnde schuur te behouden. Men vermoedt, dat hier kwaadwilligheid in het spel is. Het verbrande was laag verzekerd. Te Odoornerveen is door onbeken de oorzaak de boerderij van den heer J Spreen afgebrand. Alles werd een prooi der vlammen, behalve twee paarden en eenige huissieraden. De Rechtbank te Rotterdam deed uitspraak in de zaak van den graan- controleur. die, bij de lossing van het ss. Spyros Vaglianos werkzaam zijnde, getroffen werd door een naar beneden vallend luik en daarop den stuwadoor die de lossing had aange nomen, om schadevergoeding aan sprak. op grond dat het ongeval te wijten was aan de slechte plaatsing van het luik. De rechtbank veroordeelde Jen stu wadoor tot schadevergoeding. Zij overwoog, dat door de getuigenver klaringen bewezen was, dat het luik hing aan ondeugdelijk, buiten dienst gesteld touw, blijkbaar te zwak om het luik op te houden. Het beroep van gedaagde op getuigen die ver klaard hadden, dat het luik in nd geheel niet met touw was bevestig ging niet op. omdat gedaagde vroe ger zelf had erkend, dat het luik wèi met touw was bevestigd,, en de rech~. bank dit feit reeds als vaststaande had aangenomen. Bovendien hadden getuigen van eischer verklaard dat het luik wèl aan touw hing Ook het verweer van gedaagde, dat het ongeval aan eischer's eigen schuld te wijten was, werd door de rechtbank verworpen. Verder had de gedaagde aange voerd, dat de hier gevolgde wijze van werken was de algemeen gebruike lijke. Te dien aanzien overwoog de rechtbank, dat, al ware dit juist, de gedaagde zich daardoor niet kon ont trekken aan aansprakelijkheid voor't ongeval nu die wijze van werken ge vaarlijk was gebleken, te minder daar niet vaststond, dat een andere wijze van werken onmogelijk was. MOORD. De rechtbank te Rotterdam veroor deelde de beide jongemannen J. C. Lobensteyn en P. Jacobs wegens VERDUISTERING. Het Gerechtshof te Amstordam be vestigde voorts het vonnis der Am sterdamsche Rechtbank, waarbij de 25-jarige kantoorbediende J. Starre- veld wegens verduistering werd ver oordeeld tot twee jaren gevangenis straf. Ten aanzien van het verzoek van den verdediger, mr. D. E. Lioni, om een onderzoek te gelasten naar de geestvermogens van dezen beklaagde, overwoog het Hof dat noch uit het proces, noch uit de gegeven antwoor den van beklaagde iets is gebleken, wat tot dergelijk onderzoek aanlei ding zou kunnen geven. Het verzoek werd daarom van de hand gewezen. UIT DEN VERKIEZINGSSTRIJD. Voor het Rotterdamsclie Kantonge recht stond Dinsdag terecht de heer J. C. H. van Duyl. Beklaagde heeft in Juni, dwars over de Dijkstraat aldaar een 6 Meter hoog bord geplaatst, waar op met groote letters..Kiest mr. D. Fock", waarbij een handwijzer met stemvakje. De eisch was 2 of twee dagen. Beklaagde verklaarde gaarne die boete over te hebben voor den Minis ter, dien hü heeft helpen kiezen en nu met eere Minister is. De rechtbank te Almelo veroordeel de D. L., vroeger stationschef te Hol ten, ter zake dat hij door zijne schuld gevaar heeft doen ontstaan voor het verkeer door stoomvermogen over een spoorweg tot een geldboete van ƒ25 subs. 5 dagen hechtenis. P. U„ machinist te Apeldoorn, die wegens hetzelfde feit terecht stond, werd vrijgesproken. De eisch was tegen beiden 25 boe te, subs. 5 dagen hechtenis. Telegrammen DE INDRUK VAN HET MANIFEST. MOSKOU, 1 November. (Reuter). De Petersburgsche Telegraaf-agentuur meldt Het keizerlijk manifest werd hier met geestdrift ontvangen. In de volksmassa zag men de mensclien elkaar gelukwemechen, de hand druk ken, en elk aai' omarmen. De stakers hervatten vrijwillig den arbeid. In de straten werden talrijke vergaderingen gehouden. De reeks van redevoeringen werd geopend met een toespraak van den rector der universiteit, Manosilof. Na de toespraken werd de menigte gerangschikt voor het houden van een optocht, waaraan meer danlO.OÜu menschen deelnamen, en waarbij va derlandslievende liederen werden ge zongen. Voor wijlen 'prins Troebetzkoi werd een plechtige lijkdienst gehouden. Voor het huis van den gouverneur- generaal werd een groote betooging gehouden, waarbij de vrijlating van de politieke gevangenen werd ge- eischt. Toen de menigte de gevangenen uit den gevangenwagen wilde bevrijden, loste de daarbij dienstdoende politie agent revolverschoten; dit prikkelde de menigte. Er werd terug geschoten; twee personen werden gedood, twee. gewond. Ook uit andere plaatsen komen be richten van geestdriftige ontvangst der keizerlijke oekase. In Poeltawa werd de geestdrift ge doofd door een volkomen ongerecht vaardigde» aanval van kozakken en infanterie op de menigte, die op vreedzame wijze haar vreugde over de oekase uitte. Een groot aantal personen kwamen daarbij om. In Kisjinef verstoorde een soortge lijke gebeurtenis de algemeen© vreug deeen groot aantal personen werd gewond. LODZ, 1 November. (Reuter). D> toestand is zeer emsiig. Op verschil lende punten der stad trad de politie tegen betoogevs opin het geheel werden vijf menschen gedood, vijftien gewond. STEMMING IN PETERSBURG. PETERSBURG. 1 Nov. (Reuter.) De afgeloopen nacht ging rustig voorbij. In den loop van den avond waren de straten in de nabijheid der gevan genis, waarin de voorloopig gearres teerden opgesloten zijn. gevuld met eon dichte menigtedoch tot rustver storingen kwam het niet. In andere sfraten trokken groote troepen rond, roepende „Leve de vrijheid Van ongeregeldheden wordt niets gemeld. Hedenmorgen valt van den vroe gen ochtend sneeuw bij lichten wind. De vlaggen, die uitgestoken waren uit de huizen, worden ingehaald. De apotheken zijn gesloten. De bladen zijn nog niet verschenen. De gebeurtenissen van gisteren hebben Trepof aanleiding gegeven nogmaals met krachtige maatregelen te dreigen. HBT ONTSLAG VAN POBJEDONOSTZEF PETERSBURG. 1 Nov. (Reuter.) De Pet. Telgr. Agentuur meldt De ont heffing van Pobjedonostzef. den op- perprocurator der Heilige Synode, van zijn ambt geschiedde bij een zeer vriendelijk gesteld Keizerlijk be sluit Pobjedonostzef blijft gehand haafd in zijn functies als lid van den Rijksraad, als staatssecretaris en senator. de Russische spoorwegen ten deele reeds geëindigd zijn van een krach tige verbetering blijk. Officicele berichten Laatste berichten. VERTREK VAN GOUVERNEUR A. W. F IDENBURG. De „Prins Willem I" van den Kon. West-Ind. Maildienst alg gepavoi- seerd aan den steiger aan de De Ruy- terkade, gereed tot vertrek. Met dit stoomschip zou vertrekken de nieuw benoemde Gouverneur van Surina me, oud-Minister van Koloniën, A. W. F. Menburg. Een aantal vrienden van den gou verneur bevond zich aan boord om hem nog eens de hand te drukken daaronder bevonden zich o.a. de oud-majoors van de genie O. I. L-, C. de Vries en L. H. F. Wackersprof. dr. F. L. Rutgers, hoogleeraar aan de Vrije Universiteitds. B. van Schelvends. H. H. Zaalberg, oud- predikant te Parimaribo. Vanwege het Ministerie van Kolo niën was aan boord de referendaris J. B. van der Houven van Oordt terwijl, juist toen de ..Prins Willem I" vertrekken zou, nog kwamen de Minister van Koloniën mr. D. Fock, de secretaris-generaal van diens de partement mr. A. E. Elias en de Raad-adviseur aan Koloniën jhr. J. D. Sixde vier laatstgenoemde hee ren deden den Gouverneur tot IJmui- den uitgeleide. Toen de stoomboot losgemaakt was en afzwaaide wuifden de honderden, die op den steiger waren saamge- stroomd, den vertrekkenden Gouver neur een hartelijk afscheid toe. (Hbld.) ONGELUK MET DOODEL1JKEN AFLOOP. Dinsdagavond te ongeveer half acht liad op het 2de perron van het Cen traalstation te Amsterdam een droevig ongeluk plaats. De korporaal Helmers en een soldaat van het Indisch leger, die met den trein naar Haarlem wil-j den gaan, hadden bij een verkeer den trein post gevat. Toen zij op het laatste oogenbiik hun vergissing bc merkten, was de Haarlemsche trein reeds in beweging, en ofschoon door 1 den dienstdoendeai chef uitdrukkelijk i gewaarschuwd en door den soldaat tegengehouden', snelde Helmers den trein na en trachtte nog op de tree plank te springen, met het ongeluk kig gevolg, dat hij uitgleed en vier wagons over liet lichaam kreeg. De trein werd onmiddellijk stopge zet en de ongelukkige opgenomen. Spoedig daarna naar het Binnen gasthuis gebracht, overleed hij daar aan de bekomen verwondingen. Burgerlijke Stand ONDERTROUWD Nov. 1. C. J. Kroon en I. Flieistra J. de Ligt en J. M. HeerensP. v. d. Meer en J. v. LunenburgJ. Niemöl- Ier en M. E. de RidderJ. H. Nie- möller en A. C. L. de Ridder; G. Briene en J. Avé; C. P. Houtzager en M. P. RekoertJ. F. v. Rheenen en J. E. v. SeggelenC. P. Warmer dam en C. Cavé. GETROUWD P. J. v. Zutphen en H. H. Lichten- veldtA. Knaap en J. Drenth A. Rietvink en E. v. VlijmenG. H. Hrent en H. M. E. v. d. Reep W. v. Looij en H- de Ruiter; J. K. Wees man en M. C. Ignatius A. H. Kuij- per eu E. H. de Nijs M. Otter en A. C. M. Seraé. BEVALLEN 30 October. C. A. PiepersDe Win ter, d. 1 November. M. T. Braspen ningKlinkert. d. OVERLEDEN 29 October. E. M. DirkerSchudde- boom, 51 j., Kruisweg. 30 October. F. Groos, 21 j.. Esschilderstraat. N. de Zaaijer—Tates, 32 j„ De Rijp- straat. 31 October. J. Albers, 80 j„ J arisstraat. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Haarlem, Gelet op art. 6 der Hinderwet; Doen te weten, dat van heden op alle werkdagen, van des voormid dags 9 tot des namiddags 2 uur, tot 14 November e.k., 's namiddags te 1 uur, Ter gemeente-secretarie (7de Afdeeling) ter visie is nedergelegd, het ingekomen verzoekschrift met de bijlagen van II. London om vergun ning tot oprichting van eene bakkerij in een gebouw achter het perceel aan de De Keijstraat No. 10, Kad. Sectie K No. 1173, en dat op den veertien den dag na heden, zijnde 14 No vember e.k., en wel des namiddags te 1 uur op het Raadhuis der ge meente de gelegenheid zal worden ge geven ,om ten overstaan van het Ge meentebestuur of een of meer zijner leden, bezwaren tegen het oprichten der inrichting in te brengs«. Haarlem, 31 October 1905. Burg. en Weth. voornoemd, DE HAAN HUGENHOLTZ, l.-B. De Secretaris, PIJNACKER. Sloonivaartbericliten Het st. Ophir, van Rottendam naar Java, arriveerde 31 Oct. te Port-Said. Het st. Kediri, van Java naar -Rot terdam, passeerde 30 Oct. Suez. Het st. Malang, van Java naarRot- terdam^ passeerde 30 Oct. Sagres. Het st. Merapi, van Java naar Rot terdam, passeerde 31 Oct. Kaap del Armi. Het st- Wilis, van Java naar Rot terdam, vertrok 31 Oct. van Perim. Het st. Flores, van Amsterdam naar Batavia, arriveerde 28 October te Sa- bang. Het st. Koningin Wilhelmina arri veerde 30 October van Amsterdam te Batavia Hel st. Koning Willem II, van Ba taria naar Amsterdam, vertrok 31 Oct. van Port Said. He s. Koning Willem III, van Am- serdam naar Batavia, arriveerde 31 October te Genua. Het st. Ceram, van Amsterdam naar Batavia, passeerde 31 October Oues- sant. Geboren MARTINUS PETRUS JOHANNES Zoon van M. J. ROOZEKRANS en G. C. M. ROOZEKRANS— BUIJS. Haarlem, 1 Nov. 1905. *'T1iIITHIWTilflill I i Heden overleed zacht en kalm na een korte ongesteldheid van 14 dagen, onze geliefde Zoon en Broeder JOHANNES VAN DIJK in den ouderdom van bijna 29 jaar Uit aller naam, J. VAN DIJK en Echtgenoot©. Haarlem, 30 November 1905. destnuHaaMBM voor terstond, niet beneden de 16 jaar. P. G., Kloosterstraat 62. i Markinieuws Veemarkt. Aangevoerd op 1 Nov. 2 koeien, ƒ200—220 2 vaarzen, ƒ110—120; 29 nuchtere kalveren, 9173 paarden. Botermarkt. Gedurende de maand October wer den aangevoerd: 370 K.G. boter, ver kocht 370 K.G., 1.45—1.50 per K.G.; 271 biggen, verkocht 229 8—13 per stuk; 32 schrammen, verkocht 32, 1624 per stuk. Kaasmarkt. Aangevoerd op 1 Nov. 3 stapels kaas, 550 kazen, wegende 1041 K.G., 27-29. Een NET MEISJE zag zich gaarne geplaatst als Brieven onder No. 8287 Bureau Haarl. Dagblad. Een heldere Waschvrouw VRAAGT NOG EENIGE WASSCHEN, HETZIJ NAT OF DROOG, OOK DIENSTBOD EN-WASSCHEN. Br., No. 8283, Bur. v. d. Blad. jpifil!! Financieele berichten De proclamatie van den Tsaar was Dinsdag het sein van een algemeene verbetering ter beurze. In de eerste plaats gold zulks de Russische fond sen, die voor de toonaangevende soor ten een avans van 2 a 2$ hebben aan te wijzen op levendige kooplust voor buitenlandsche rekening. Op het verhoogde koerspeil werden door ons publiek enkele verkooporders uit gevoerd en de markt sloot vrijwel op het hoogste punt van den dag. De overige Staatsfondsen sloten zich bij de beweging aan, ofschoon uit den aard der zaak de belangstelling daar voor van veel minder beteekenis was dan voor Russen. Ook WarschauWeenen gaven op het berichtdat.de werkstakingen op gevraagd. Een dag per week en 50 ct. per dag. Br. onder No. 8277 Bureau Haarl. Dagblad. ER BIEDT ZICH AAN een burger weduwe als in een burger gezin met of zonder kinderen. Brieven onder No. 8290 Bur. Haarl. Dagblad. eenige dagen disponibel .hebbende, zag die gaarne bezet. Br. fr. onder No. 719 aan P. VAN CITTERT ZONEN. Een Heer BIEDT ZICH BELEEFD AAN onder billijke conditiën Br., No. 8284, bur. v. d. Blad. oud 18 jaar. bekend met moderne ta len, zoekt betrekking op kantoor. Brieven onder No. 8288 Bureau Haarl. Dagblad.

Haarlem's Dagblad | 1905 | | pagina 3