NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD, vSS de dorpen'Ik' dra Wtak walr een Agent geves'tig'd Is (kom da H<Ulte™ va" '^Is /0.75, elke regel meer /0.15. Reclames 30 Cent per regel 23e Jaargang. No. 6890 Verschijnt dageiïiks, behalve op Zon- en Feestdagen DINSDAG 12 DECEMBER 1905 B HAARLEM S DAGBLAD AiaSMËfflENTEN A D V ERT EN TIN: ÖK'E maanden, jPlL -Üa« Van !~5 ''egeis 50 Cts.; Iedere regel meer 10 Cts, Buiten het Arrondissement gemeentel 1.30 Groote letters naar plaatsruimte. Bij Abonnement aanzienlijk rabat Prance per póst tSoor Nederland115 jpy gr (jv Kleine advertentiPn 3 maal plaatsen voor 2 maal betalen. S^isd, voor Haarlem R8dact!e eB Administratie: Groote Boutstraat 55. de omstreken en franco per post ,0.45 tatsr&Dmmunsal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 724, bitgavs dei Veai®©4sstap koturooa Coster. Directeur J. C. PEEREBOOM, [5?ukkerlj; Zuid»,- Buitenspaarne 6. Telefoonnummer 122. Abonnementen en AdverientiSn worden aarmenomen door onze Agenten en door alle Boekhandelaren en Courantiers. Met uitzondering van het Arrondissement Haarlem is het uitsluitend recht tot plaatsing van Advertenties en Reclames betreKende Handel, Nijverheid en Geldwezen, opgedragen aan het Algemeen Advertentie-Bureau A. DE LA MAR Azn. te Amsterdam. Hoofdagenten voor het BuitenlandCompagnie Générale de Publldtè Etrangère G. L. DAUBE Co., JOHN F. JONES, Succ., Parijs, 31^is Faubourg Montmartre. Stadsnieuws Stukken van den Raad. ELECTRISCHE STRAAT VERLICHTING. Ter voldoening aan den door den Raad uitgesproken wenseh, "hebben 1 B. en W. een volledig plan van uit- breiding van de straatverlichting door middel van electriciteit met onkosten- berekening ontworpen en voor de Raadsleden ter inzage nedergelegd. Dit plan bevat de schets, hoe B. em W. meenen dat deze verlichting op den duur zaJ moeten worden uitge- j breid. Op dit oogenbiik achten B. en W. het noodig zich op een ander j standpunt te plaatsen, dan hetwelk zij bij bun op 4 Juli j.l. ingediend voorstel hebben ingenomen, toen zij 9025 vroegen voor de verlichting van de Lange Brug, de Kleine Houtbrug, het Plein, den Anegang de Korte Veerstraat, de Zijlstraat, de Krochten de Nieuwe Groenmarkt. Thans stellen zij voor alleen elec- trische verlichting aan te brengen op .het Plein, de Kleine Houtbrug en de Eendjesbrug, voor welke 5 booglam pen zij een bedrag van f 2375 vragen. In hun toelichting zeggen B. enW. dat in de naaste toekomst wellicht een zóó groote vermeerdering van den te leveren stroom te verwachten 1 is, dat de Centrale dientengevolge vol j zal zijn belast. Wanneer men de openbare verlich ting thans aanzienlijk zou uitbreiden, zou hiervan het gevolg zijn dat aan de Centrale uitbreiding moet worden ge geven op een tijdstip, waai-op dit nog niet noodig zoude zijn, indien de voor openbare verlichting noodige stroom niet zulk een belangrijke plaats in- nam. Onder deze omstandigheden wenschen B. en W. de uitbreiding tot het meest noodzakelijke te beperken. ONTTREKKING OPENBARE DIENST B. en W. stellen voor het gedeelte van de Kennemersteeg, dat evenwij- i dig loopt met den spoorweg aan den openbaren dienst te onttrekken, om dat dit binnen korten tijd ter beschik king der H. IJ. S. M. gesteld, moet worden voor de stationswerken. j SPEELPLAATS SCHOOL B. B. en W. stellen voor dc- perceelen kad. sectie D nos. 6893 en 6895 respec- tievelijk voor 1000 en ƒ5000 te koo- pen, aangezien beide perceelen zich uitstekend leenen tot. vergrooting van de speelplaats der Kostelooze School letter B. Voor dit doel vragen zij een credi^t van ƒ6300, wijl de overdracht ten koste der gemeente komt- VERZOEK OM EEN GRATIFICATIE. H. van Vloten die zich reeds sedert geruimen tijd belast met het bewaren van rijwielen bij liet Postkantoor, heeft zich tot den Raad gewend om gedurende den winter wanneer het aantal in bewaring te geven rijwie len slechts gering is een gratifica tie te ontvangen, betoogende dat hij ook in .het algemeen belang werk zaam is. B. en W. stellen onder verwijzing naar een schrijven van den Commis saris van Politie voor dit verzoek van de hand te wijzen. BEROEP INZAKE DE BOUWVERORDENING. A. van Beern is bij den Raad in hooger beroep gekomen tegen een be slissing van B. en W. waarbij hem de gevraagde vergunning tot het bou wen van een bergplaats op een ter rein aan de Zuidpolderstraat is ge weigerd, omdat het plan in strijd is met artikel 11 sub. 1 der Bouwveror dening. B. en W. stellen voor dit beroep on gegrond te verklaren omdat de Raad zich niet heeft voorbehouden afwij king van bedoeld voorschrift toe te staan. STAANPLAATSEN AUTOMOBIELEN. B. en W. stellen voor met het oog op het steeds toenemend gebruik van automobielen ook standplaatsen voor deze voertuigen te verpachten, even als dit voor rijtuigen geschiedt. Zij vragen machtiging om tot die ver pachting over te gaan op door hen te stellen voorwaarden. VERGUNNING VOOR EEN UITGANG. B. en W. stellen voor aan M. van Duin te Vogelenzang te verhuren een 24 vierk. M. grond, gelegen langs de Leidsche Vaart onder de gemeente Bloemendaal tegen ƒ4.80 per jaar. COMMISSIE VAN TOEZICHT OP HET L. O. De Commissie van Toezicht op het Lager Onderwijs deelt mede dat met 31 December 1905 aftreden de heeren C- J. M. van den Heuvel Rijnders, Dr. W. G. Huet en Dr. M. Greshoff. Zij heeft de volgende voordrachten opgemaakt. 1. Dr. J. Timmer en Dr. L. C. Kers bergen. 2. L. A. Laurey en W. J. P. Wa ning. 3. L. van der Vegt en E. J. van Sonsbeek. REGENTEN ST. ELISABETHS GASTHUIS. In het College van Regenten van het Sint Elisabeth's Gasthuis is een vacature ontstaan door het aftreden van den heer H. M. van Bemmelen. Ter voorziening is de volgende voor dracht opgemaakt. H. M. van Bemmelen en Mr. 1G. van Tienhoven. Benoeming bij hel korps b r a n d b 1 u s s c h e t s. B. en W. hebben bij het korps brandblusschers alhier Eervol ontslagen den heer J. van Duin, als Ie luitenant, en den heer H. van Meeuwen, als sergeant-majoor en zulks onder dankbetuiging voor de aan de gemeente bewezen diensten bevorderd tot le luitenant den heer J. P. Daüdey.. thans 2e luitenant; tot 2e luitenant den heer G. Spaan, thans sergeant-majoor, tot. sergcaiiten-ma.- joor de heeren P. Blom en J. van den Berg, thans sergeanten; tot sergean ten de heeren L. W. Wegerif en M. van 't Wout, thans vrijwilligers aan spuit no. 10 benoemd tot vrijwilligers aan spuit no .10: J. C. Cramer J.Czu.M. J. van Thiol, A. Duijff en L. Wegerif en tot manschappen aan spuit no. 8: J. Bai ters, G. van Doorn, J. de Nobel, C. Kortekaas, D. Vreeken en P. Prins. Uit de Omstreken BLOEMENDAAL. Vergadering van den Raad der ge meente Bloemendaal op Donderdag 14 December 1905 des namiddags te half twee. Punten van behandeling: I 1. Suppletoire kohieren van Hoofd. omslag en Hondenbeslasting. 2. Schoolgeld kohier 3de kwartaal. 3. Ruil van grond. 4. Voorstel van B. en W tol uit breiding der petroeiumstraatverlich- ting. j 5. Voorstel van idem tot nadere re- f geling der jaarwedde Telephoonkan- ioorhouders te Bloemendaal. 6. Voorstel van idem tot nadere re geling der jaarwedde van den Inspec- teur van Politie. 7. Uitloting van een aandeel dei- leen ing van 1868. 8. Herbenoeming leden der Com missie voor de Parken en Plq,ntsoe- nen. j 9. Reclames Hoofdelijke Omslag. 10. Mededeelingen en Ingekomen stukken. Binnenland HOFBERICHTEN. Ilr. Ms. opperstalmeester, baron Bentinck, heeft wegens ongesteldheid het Loo verlaten en ligt thans érnstig ziek te 's-Gravenhage. De geneesheer constateerde longontsteking. De toestand van den opper-h of maar schalk baron Clifford is vooruit gaande. TRAM OVERGENOMEN. De gemeenteraad vaai Groningen besloot Zaterdag tot overneming van de rechten en goederen der Groninger tram voor ƒ135.000. EEN MOORDENAAR. De Duitsche politie heeft telegra- phisch de aanhouding gevraagd van Frits Zeld, verdacht van moord op den grondeigenaar Steinlabe te Löhne. Hij is 18 jaar, van middelmatige grootte, blond hij heeft een opgezwol len linkerwang en stottert een wei nig. POGING TOT MOORD. S De justitie uit Breda vertoefde Za terdag den ganschen dag te Rozen- daal ter onderzoek van de ohlangs gepleegde moordpoging op de wed. Dekkers. Daar de toestand van de ver- glasene zeer ongunstig en haar einde nabij is. werden de beide verdachten nog met haar geconfronteerd. Een hunner moet reeds zóóveel hebben los gelaten, dat de justitie thans voldoen de bewijsmateriaal van hun schuld heeft. OP VRIJE VOETEN. De heer P. H., wiens melksalon in de Lange Elisabeth straat te Utrecht Woensdagavond afbrandde, is weder op" vrije voeten gesteld. Vrijdag is hij voor dein rechiter-com- missaris gebracht, die na een lang durig verhoor geen termen voor lan gere" vrijheidsberooving aanwezig vond. Bijna twee dagen heeft H. aan het hoofdbureau van politie vertoefd. I DE SPAANSGHE OPLICHTERS. Men schrijft uit Enschedé aan „De „Tel." Ze beginnen weer te werken, de Spaansche schatgravers. Een ingeze- tene dezer gemeente ontving -:+ drid een brief van iemand, die wegens faillissement verklaarde gevangen te zitten. Hij verzocht èn financieel e hulp èn overkomst van den geadresseerde, om het gerechtelijk beslag op te hef fen, dat op zijn koffer zou rusten. In den koffer zou namelijk een sleutel ziften... die diende tot ontsluiting van "andere koffers, welke., fres. 1.200.000 aan banknoten zouden bevatteneen derde werd als belooning toegezegd. De geadresseerde zal de „geachte let teren" ter zijde leggen. Mogen ook anderen niet de dupe worden van die sluwe oplichterij. COMMIESGRIFFIER TWEEDE KAMER. In de Zaterdag gehouden vergade ring van de Tweede Kamer waren in gekomen adressen van mr. J. H. R. Sinninghe Damsté. adjunct-commies aan het departement «van financiën mr. J. S. L. Aghina, advocaat en procureur te Alkmaarmr. J. Pil. Chr. van der Burgh te 's-Gravenhage en mr. dr. A. Heringa, adjunct-com mies bij het Centraal-Bureau voor de Statistiek te 's-Gravenhage, houden de verzoek hen te benoemen tot com mies-griffier der Kamen*. INBRAAK. Men schijnt te Hilversum met het arresteeren der twee jeugdige inbre kers, eenige dagen geleden, geen eind gemaakt te hebben aan de elk oogen biik voorkomende, groote en kleine inbraken. Ten minste de laatste dagen is men weer danig aan den gang. Vrijdagnacht is wederom ingebro ken in een in aanbouw zijnde villa aan het Melkpad hoek Ministerlaan. van de aannemers Boersma en Brand, en heeft men daaruit twee kisten met. timmergereedschap ont vreemd FLORA TOSCA. Flora Tosca is Vrijdagavond uit haar hongercel te Arnhem verlost, één dag vroeger dan de geannonceer de termijn (16 dagen) zou duren. De oorzaak was een onverwachte spoe dige uitputting. Naar verteld werd. hebben op een der laatste avonden de houding en de opmerkingen van eeni ge Arnhemsche „heeren" een zeer nadeeligen invloed gehad op den toe stand der uit den aard der zaak toch reeds nerveuze ..hongerkunstenares". Na dien tijd viel haar het spreken ontzettend moeilijk en was de uitput ting zichtbaar voor ieder. SCHUIT GE'ZONKEN. Omtrent het ongeluk op Zaterdag te Amsterdam, verneemt men nader, dat de zolderschuit een lading van de Ocean-Maatschappij aan boord had, bestaande uit 200Ü kistjes zalm. wel ke gelost moesten worden op het En- gelsche stoomschip „Recïstar" welk schip aan den steiger van de Hol- landsche Stoombootmaatschappij was gelegen. Nadat de schuit met den man uit de 30-tons kraan was geschoten, liet men zoo spoedig mogelijk een duiker halen, die tegen kwart voor één het lijk van den zoo ongelukkig omgeko men man, Van den Berg genaamd, boven water bracht. Men bracht het lijk naar den politiepost aan den kop van de Handelskade De overal ronddrijvende kistjes zalm werden door de havenpolitie op- gevischt. Een honderdtal personen sloegen liet zoo treurig mislukte reddingswerk heid feestvierende, 's nachts zijne 47- jarige tante, tevens pleegmoeder, G. Assing- -Voortman, met een mes zóó aan den hals verwond in het huis zijner pleegouders, dat de verwonde spoedig daarna overleed de slagader was getroffen. Toen de politie kwam, was het slachtoffer reeds een lijk. De Almelosche justitie stelde Zater dag een onderzoek in. Drankmisbruik is oorzaak van deze gruwelijke mis daad. De dader is gearresteerd. Hij is. na door de justitie uit Almelo te zijn verhoord en met het lijk dei- ver slagen vrouw te zijn geconfronteerd, naar het Huis van Bewaring te AJ- rnelo overgebracht. Hij heeft tot dus- ver niet. bekend, hij kan hoogstens toegeven het feit te hebben gepleegd, doch hij verklaart zich niets meer te kunnen herinneren van wat des nachts is voorgevallen. heid beweerde onkundig te zijn, oj zijn verzoek teruggegeven. Kenmerl der valschheid van bedoeld biljet waf dat de voor- en achterzijde oen an de re serie en no vertoonen (vóór A K 53096, achter A. H. 4197), en overt gens is het biljet veel met de pen bij gewerkt. WALGELIJK. In de Zuiderhaven te Zutphen ligt het woonschip van H. J. Kasper. De man was gisteren afwezig, de vrouw werd hedennacht in staat, .van dron kenschap Ln gezelschap van twee jon- ge mannen aangetroffen. Zij werdla- ter door de politie ingerekend. Later bleek dat hare 4 jeugdige kin deren onbewaakt op het sciiip waren achtergelaten. Deze vrouw, genaamd Maria. Klein- man. oud 24 jaar, lang van gestalte, netjes gekleed, 'heeft reeds enkele in gezetenen geld weten afhandig te ma ken door liun medelijden op te wek ken. Zij zegt dat haar man aan bloed spuwing lijdt en vertoont daarbij een bewijs van ds. Callenbaeh, Ned. Herv. predikant te Rotterdam, die le goe der trouw gelden voor haar heeft in gezameld. De commissaris van politie te Zut phen waarschuwt nu de ingezetenen voor deze vrouwspersoon. (Z. C.) UIT DE OUDHEID. Naar aanleiding van de opgravin gen te Zaandam, waarvan onlangs is melding gemaakt, kan medegedeeld worden, dat zoowel de heer dr. J. Sasse als de heer G. J. Honig van oordeel zijn, dat deze overblijfselen moeten dagteekenen van de 11de of 12de eeuw en derhalve vermoedelijk afkomstig zijn van het oude dorp Zaenden. Ook hebben het Koninklijk Oudheidkundig Genootschap er» ere directie van het museum te Leiden hebben zich van de opgravingen op de hoogte gesteld. Den aannemer is verzocht )r,} elke nieuwe ontdekking daarvan aan en kele personen onmiddellijk medeclee- iiïig te doen. NEDERLAND-BELGIë. De Belgische Kamer van Koophan del te Amsterdam zal binnen enkele weken eenige bijeenkomsten organi- seeren over het onderwerp „Moeten Nederland en België zich vereeni gen?" Tot dat doel zullen verschillen de Belgische en Nederlandsche spre kers van naam, zoowel op econo misch als politiek en rechtskundig ge bied, hunne meeningen uiteenzetten. VREESELIJKE MISDAAD. Uit Enschedé seint men De 21-jarige J. ter R., die Vrijdag uit "Ma-ondertrouw te. heeft hij die gelegen- VALSCHE BANKBILJETTEN. Vrijdag werd aan het agentschap der Nederlandsche Bank te Utrecht een valsch bankbiljet van ƒ10 ter in wisseling aangeboden. De valschheid werd bijtijds bemerkt, en het biljet den in wisselaar, die van de vaisch- VECHTPARTIJ. Te Wageningen heeft een ernstige vechtpartij plaats gehad. In het loge ment van Leunder kregen J. H. en L. de V. om een nietigheid twist. Bui ten werd het uitgevochten met het ge volg, dat 1.. de V. niet minder dan 7 snij- en stootwonden aan het hoofd bekwam. V. werd door dr. Vinken berg in het ziekenhuis verbonden, ter. wijl de dader door de marechaussées in verzekerde bewaring werd gesteld. Op hem werd gevonden een bo-ksbeu- gel met punten, welke geheel met bloed bedekt was. LA VIE PARISIENNE TE AM STERDAM. Een geachte burgeres van onzeAm- stelstad heeft een geschiedenis onder vonden. waarbij liet derde bedrijf van La vie Parisienne", maar kinder spel is. „Meneermoet veel op reis, dikwijls naar Londen, heeft drukke zaken, en mevrouw" gaat dan logeeren bij haar zuster. Hoe vervelend mevrouw liet ook vond, met den Sinterklaas zat man lief in Londen, en mevrouw zou bij haar familie de gaven van den goeden Sint afwachten. Waren niet alle aangename ver rassingen. die haar deel werden. Plot seling kwam zij tot de ontdekking, dat zij een kostbare broche vermiste, een geschenk van haar echtgenoot, die haar dit kleinood indertijd had geschonken om aan hem te denken, wanneer hij afwezig zou zijn. Geen Liberty-kussens'. geen eigen gemaakte handwerkjes, zelfs die leu ke siirprise, dat brood, waarin- 'npaar allersnoezigste vaasjes verborgen za ten, konden der» treurigen loop van haar gedachten afleiden. Het ergste was te vreezenHaar geheele nachtrust zou door dat on overkomelijke verlies gestoord wor den. Maar, haar zwager, ook geen man van gisteren, kreejg een inge ving. Hij kwam op de gedachte, haar aan te raden, even naar haar eigen huis te gaan. Z'n kijk op vrouwen had hem geleerd, dat die soort men- scheii dikwijls zaken missen. die ze thuis al te veilig opgeborgen heb ben. Het glaasje punch, dat nog onaan geroerd. koud geworden, vóór haar op tafel stond, liet zij in den steek. ITet reddingsmiddel om een goede nachtrust te bekomen, droeg haar hooge goedkeuring weg. 't Sloeg één uur op den Westerto- 'ren, toen het tweetal de woning, waar 'L kostbaar kleinood zich misschien bevinden zou, bereikte. In de gangen brandde licht, de bo venverdiepingen straalden, alsof ze zich verheugden op de weerkomst der meesteresse van den huize. 't Was vreemdop liet aanhoudend bellen gingen één voor één de lichten uit. Toen kwam bleek, bevend de ouwe. getrouwe aan de deur (ze was er al zes jaar, en dat is lang... voor Amsterdam). Mevrouw begrijpt niet. ze ijlt naai de slaapkamer. Maar, o, sclirikVan onder liet ledikant steken 'n paar bee- nen, die na onderzoek blijken te be lmoren aan een weggejaagde dienst bode Mevrouw vergeet, haar broche, zij ijlt naar de andere vertrekken in de lo geerkamer vindt zij de meer dandui- Feuilleton. De Liefde eener Vorstin 13) door GEORGE BARR. Van zijn lastige koffers bevrijd, keerde hij weer naar het perron te rug. Goedenmorgen, mr. Lorry Had u zoo'n, haast, dat u uw vrienden ver galt? klonk een heldere, muzikale stem, en hij bleef plotseling staan. De gespannen trek verdween van zijn gelaat, gevolgd door een vroolijk glimlachen. Hij keerde zich om, en zag haar en Tante Yvonne naast den hoofdingang van liet station staan. Ah, goedenmorgenriep hij en stak verheugd de hand uit, maar tot zijn schrik richtte zij zich hoogmoedig op en zag de aangeboden hand over het hoofd. Deze onverwachte hoogmoedige be weging duurde maar een ondeelbaar oogenbiik. Toen verlichtte een vroolij- ke glimlach haar gelaat en vol berouw zocht haar hand de zijne, aarzelend, bijna verlegen. Een zeker iets zei hem, dat zij niet gewoon was de hand te geven. Dat zelfde iets, dat hem dwonsv een diepe buiging te maken en de giegamteerde vingers met de lippen aan te raken. Toen richtte hij zich kleurend op, nieuwsgierig door eenige toeschouwers aangegaapt, want hii had zich opeen publieke plaats een vrijheid veroor loofd. die onvergefelijk was. Maar zij glimlachte ernstig en vriendelijk, zon der het minste teeken van verlegen heid of verwarring te geven. Ieder ander meisje ter wereld, meen-' de hij, zou haai- hand teruggetrokken hebben en boos geworden zijn. Tante Yvonne boog even het hoofd, maar zonder dc hand uit te steken, en hij onthield zich wijselijk de zijne aan te bieden. - Ik dacht, dat u het station al verlaten had, antwoordde hij. Wij wachten op oom Caspar, die. Hendrik eenige orders geeft, want de laatste reist met onze- koffers door naar New-York en zal ze dan. vóór wij daar aankomen, aan boord bezor gen. Wij hebben niets dan handkof fers bij ons en vertrekken nog dezen avond uit Washington. - Ik hoopte, dat u eenige dagen hier zou blijven. Een dringende aangelegenheid dwingt ons zoo snel mogelijk door te reizen, Mr. Lorry. Van alle steden op de wereld had ik het liefst dc hoofd stad van_ uw land leeren kennen. Mis schien kom ik hier nog eens terug. Maar wij willen u niet ophouden, als u haast heeft. Vol schuldbewustzijn stamelde hij iets over zijn koffers, verzekerde, dat hij in een oogenbiik terug zou zijn, en haastte zich doelloos met een gloeiend gelaat weg. Ik ben totaal een gek, mompelde hij, terwijl hij haastig hot goederen- bureau doorliep en toen weer naar de beide dames terugkeerde. Mr. Guggenslocker was nu ook wc ei- teruggekomen en men was van plan het station te verlaten. Miss Guggen slocker zei, dat het haar verheugde. Mr. Lorry weer te zieai. Wij dachten, dat u niet terugko men zou, zoo lang bleef u weg, zei ze vroolijk, ofschoon hij maar twee mi nuten weg geweest, was. De oude heer begroette hem met warmte, en Lorw informeerde, welk hotel zij van plan waren op te zoe ken. Toen hij hoorde, dat zij voornemens waren den dag bij Ebbit te paaseieren, bood hij hun zijn geleide aan, want, zooals hij beweerde, wilde hij zelf daar ook gaan ontbijten. Snel als een bliksemstraal werd er een onbegrijpelijke!! blik tusschen hen beiden gewisseld, maar niet sne! genoeg, om aan zijn scherpe oogen te ontsnappen, die van hét begin der ken nismaking af evenals zijn gehoor steeds .bereid was alles aan te grijpen wat zijn gloeiende nieuwgsierighcid ook maar eenigszins bevredigen kon. Wat beteekende die blik Hij hin derde hem eigenlijk, want hij meende er wantrouwen, verdriet, of iets an ders verontrustends uit te leizen. Eer hij zich weer met een gepast gevoel van eigenwaarde van dien in druk kon herstellen en daaraan uiting geven, maakte do jonge dame een einde aan zijn misnoegen, toen zij zeide Hoe goed van u. Het zal ons heel aangenaam zijn als l' met ons wilt ontbijten, Mr. Lorry. U wil ons zeker dan metoen wel hei een en ander van uw Interessante woonplaats vertellen. Wil u dus zoo goed zijn, uw honger en uw persoonlijke aangelegenheden, nog wiat op zijde te zotten om ons de eerste morgenuren te geven Ik weet dat wij niet lane misbruik zullen ma ken van uw tijd. Hij antwoordde verheugd en tege moetkomend en snelde weg om een cab te halen. Om acht uur "s morgens ontbeten zij samen, en terwijl hij een vol uur lang onder den invloed was van het mooie gezichtje en de lieve, interessante ver schijning, werd hij steeds meer door haar betooverd. Toen zij de eetzaal verlieten, vroeg hij of het hem veroor loofd was. met hen mee te rijden. Zijn ijverige galanterie scheen plot selling niet. meer in goede anrde te vallen. Tot op dit oogenbiik was het gesprek vroolijk en opgewekt gebleven hetgeen zich op haar gelaat afspiegel de. hetgeen hem alle reden gaf aan te nemen, dat zijn gesprekken haar aan genaam waFên. Daarom was hij nu verbaasd op te nierken. dat het vrien delijk glimlachen verdween en plaats maakte voor eén blik van geringschat ting. Haar tot nu toe vriendelijke en lieve steun nam zoo'n hoogmoedigen arroganten klank aan. dat hij meen de zijne ooren niet te kunnen geloo- ven. Ik ben den geheelen dag bezet. Mr. Lorry, antwoordde zij langzaam, en keek hem zeer beslist aan, zoodat zijn oogen zich wijd openden van ver bazing en fonkelden van beleedigden trots. Hij drukte zijn lippen opeen, terwijl hij bleek werd van ingehouden drift. Zijn hart kromp ine eat van schaamte en verdriet. In "t eerst wist hij niet wat te antwoorden. Als uw tijd al bezet is, dan zal ik natuurlijk niet langer aandringen, antwoordde hij kalm, zonder de oogen van haar af te wenden1. Tot mijn spijt moet ik aannemen, u beleedigd te hebben, terwijl ik meende u een genoegen te bereiden, en ik verzoek u mij mijne onbezonnenheid te verge ven. Uit den toon zijner stem en het flikkeren van zijn oogen was op te maken, dat hij zich gekrenkt voelde. Onwillekeurig legde zii haar kleine hand op zijn arm en met een zachton glans in haai- oogen en een glimlach om de lippen scheen zij om vergeving te willen vragen. Deze ommekeer bracht hem nog meer in verwarring dan al het voor ga aaide want liet eerte oogenbiik kwam zij hem lichtgeraakt en imponeerend voor. en hei volgende lief en betoo- verend. Vergeef mij, riep zij en keekhmi dapper met haar blauwe oogen aan. ik was onbeleefd. Misschien kan ik u nooit doen begrijpen, waarom ik zoo tot u sprak, maar laat u mij dan tenminste zeggen, dat ik het verwijt ten volle verdiend heb. Wees daarom zoo goéd mij vergeving te schenken, en te vergeten, dat ik zoo onvriende lijk was. Vraag mij echter niet. te Vertellen, waaa-om ik zoo grof togen u was. en vergeet, dar ik uw uitnoodi- ging zoo onheusch heb opgenomen. Ik smeek u. Mr. Lorry on ik smeek voor 'i eerst in mijn leven U is zoo goed tegen mij geweest blijft u dat? Zijn woed f vervloog als sneeuw voor de zon. Hoe had hij daaraan weorstaaiii kinnncn bicden? „Iksmeek voor 't. eerst in mijn leven Wat be doelde zij daarmee Ik vergeel hei u. zei hij ernstig. Ik dank u. U is en blijft het ide aal vaai een Amerikaan voor mij, rid derlijk. dapper eu edel. Het verbaast mij niet, d-at Amerikanen zoodoende heerschers zijn. En nu dank ik u voor uw aanbod dn neem mijn weigering terug. Als u mij op een rijtoer verge zellen wil, zal ik dat dankbaar en met genoegen aannemen. (Wordt vervolgde

Haarlem's Dagblad | 1905 | | pagina 5