NIEUWS= en ADVERTENTIEBLAD. 23« Jaargang. No. 6897 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. WOENSDAG 20 DECEMBER 1905 HAARLEM'S DAGBLAD ABONNEMENTEN PER DRIE MAANDEN: Vo*r Haarlem1-20 V«ër de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente)„1.30 Franco per post door Nederland„1.65 Afeanderlijke nummers0.02J-j ©Sflustreerd Zondagsblad, voor Haarlem0.37 H de omstreken en franco per post 0.45 Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. Directeur J. C. PEEREBOOM. ADVERTENT1ËN: Van 1—5 regels 50 Cts.; iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Haarlem van 1—5 regels 0.75, elke regel meer ƒ0.15. Reclames 30 Cent per regel. Bij Abonnement aanzienlijk rabat. Advertentiën van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing; 50 Cts. voor 3 plaatsingen a contant. Redactie en Administratie: Groote Houtstraat 55. Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 724. Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 6. Telefoonnummer 122. Abonnementen en Advertentiën worden aangenomen door onze Agenten en door alle Boekhandelaren en Courantiers. Met uitzondering van het Arrondissement Haarlem is het uitsluitend recht tot plaatsing van Advertentiën en Reclames betreffende Handel, Nijverheid en Geldwezen, opgedragen aan het Algemeen Advertentie-Bureau A. DE LA MAR Azn. te Amsterdam. Hoofdagenten voor het Buitenland: Compagnie Génerale de Publicité Etrangère G. L. DAUBE Co.. JOHN F. JONES, Succ., Parijn, 31bis Faubourg Montmartre. AGENDA Woensdag 20 December. Soc. Vereeniging The Electro Royal American Bioscope Comp. Voor stelling, 8 uur. Bovenzaal VereenigingDr. Frederik van Eeden Bedrijfsorganisatie, uur. De Kroon Tewe's Electro Bioscoop Voorstelling, 8104 uur. Teyler-roordracht. BeverwijkVergadering van den Ge meenteraad, 9| uur. OM ONS HEEN CLXXXVI. ZANDVOORT IN DEN WINTER. Soms bekruipt iemand de lust om plaatsen en streken, die het meest, ja zoo goed als uitsluitend in den zomer tijd worden bezocht, in den winter te gaan zien. Niet zoozeer omdat hij er veel moois verwacht te vinden, want de hoornen zijn er kaal en 't gras is verdord, maar om in de bekende om geving een herinnering terug te vin den van in genot gesleten zomerda gen. Zoo kan men 's winters den Rijn bezoeken en zoo kan men ook, dich terbij, naar Zandvoort gaan. De trams erheen zijn op Zondag en mooie weekdagen vol genoeg, maai de meeste passagiers gaan niet ver der, dan tot den Aerdenhout of Bent veld en stappen daar uit, om er te gaan wandelen. Snel snort de wagen door de duinen heen, met niet meer dan een half dozijn menseden er in, die doorgaan naar de badplaats. De wagenvoerder zet er een goed gange tje in ,- hij heeft nu op de dwarswegen geen overstekende landauers te vree zen. Stil ligt het landschap in de lage lucht. Stil is het ook te Zandvoort op 't emplacement, waar we uitstappen. Inpl&ats van de tientallen menschen, die in den zomer den wagen staan op te wachten, is er nu niets dan één Zandvoorter kind, dat op zijn duim zuigt en verwonderd schijnt over be zoekers op den winterdag. De huizen langs het punt van aankomst, enkele maanden geleden vol van gezichten, die tuurden door alle ruiten, zijn nu leeg en gesloten. We wandelen zachtjes, als om de vredige stilte niet te verstoren, het hek uit. Daar staan nog altijd de zes groote borden, die in het badseizoen als reclame dienen voor Zandvoort- sche ondernemingen. Nu buigen er sommigen, niet uit overmaat van be leefdheid, maar door verwaarloozing. 't Komt er niet meer op aan, 't is toch geen seizoen. Als 't voorjaar wordt en s nog verder voorovergezakt zijn, zal men ze wel weer recht overeind zet ten als stramme soldaten in 't gelid. Dan wordt zeker meteen wel het hou ten hek van de Haltestraat in ome gemaakt, dat er nu met zijn slingers van prikkeldraad niet keurig uitziet. Die Haltestraat geeft nog blijken van Zandvoortsch winterleven, 't Is immers de straat van de kleine pen sions, van de Zandvoortenaren, die kamers verhuren in den zomer en zelf van hun huis profiteeren in den win ter. 't Zij hun gegund, want ze moe ten het in 't mooie jaargetij benauwd hebben in de geringe ruimte, die voor hen zelf is overgeschoten. Alleen één pension is potdicht, de bewoners zijn geen ingezetenen van de plaats. De houten luiken voor de ruiten, stom verwijt aan de vernielzucht derZand- voortsche jeugd, maken een scherpe tegenstelling met een herinnering, die ik van dat zelfde huis heb overgehou den uit den afgeloopen zomer, 't Was half zeven, het late etensuur op de badplaats, dat vastgesteld is ten be hoeve van de vaders en broêrs, die te halfzes uit Amsterdam van hun za ken komen. Om het mooie weer za ten er van de logés buiten, arm aan arm. zoodat bij het vleesch snijden de ellebogen elkander raakten en er zak ten er binnen en er zaten er boven- Het heele huis scheen te leven als een mierenhoop. Toch hangt nog hier en daar in de straat het bordje Kamerstelniur. Hebben de bewoners verzuimd het binnen te halen, zooals ze tot groot ongerief van zoekende badgasten, ook wel midden in den zomer doen? Of hopen zij nog op een wintergast, die in 't barre jaargetijde zijn longen door de zeelucht versterken wil 't Laatste is waarschijnlijk, want ook in de Zeestraat wordt daar toe nog een poging gedaan. Hier worden ge- heele villa's gemeubileerd en wel te huur geboden. En op een zachten winterdag, als 't op voorjaar lijkt, is liet denkbeeld van voor lagen winter- prijs aan zee te wonen, wel aanlok kelijk. Dan komt evenwel het visioen van ijzigen storm en bulderenden vloed de illusie verstoren en vervol gen we met een zucht onzen weg. Hier en daar staan kleine groepjes menschen, te midden van al die ge sloten huizen, een dorpsbevolking in de ruimte van een stadje. Dicht is ook hét Olympia Palace, waarvan een oogenblik, een kort oogenblik maai-, zulke groote verwachtingen werden gekoesterd en waarop nu een stuk van een aanplakbiljet is achter gebleven, met de woorden Groot Succes, als bittere ironie van het toeval. In den tuin van 't Kurhaus staan twee booten, op wagentjes, de plezier- sohuitjes, waarin de menschen des zomers gaan varen en op den achter grond, onder de verandah, grooten- deels weggetimmerd achter een hou ten schutting, zijn de badkoetsjes on der dak gebracht. En als we de stee- nen trappen afdalen naar het strand, dan is die half onder zand bedolven, waarin we tot de enkels wegzinken. Maar daar is de zee weer, de schoo- ne, de eeuwigeWegebbend van den kant komen toch telkens weer de watermassaas aangerold, eerst zicht baar als een donkergroene golf, dan verglijdend naar voren om weer op te komen als een donkere wal en ten slotte te verspatten in wit, bruisend schuim. Het strand, breed in de eb, schijnt breeder nog omdat geen rijen badstoelen en koetsen, geen drommen van menschen het vullen. Zoover het oog ziet, van de gezonken Von Lin- dem rechts, tot aan het doorgebro- ken stoomschip links, die als twee waarschuwingsteekens van sterven en vergaan door het Noodlot aan het pret strand zijn neet-geplant, zijn er op de geheele breede strook nauwe lijks vijftig menschen. Enkelen zijn er, die door de zeelucht het stadsstof uit de longen willen verwaaien. De anderen zijn Zandvoortenaars, jong en oud, die in den winter het onbe twist bezit van 't zeestrand hebben en er geen gebruik van maken. Nu leert een er fietsen, op een baan die nergens ter wereld grooter, zachter en frisscher is. Boven zee en land strekt zich een veelkleurige lucht. Rechts een breede blauwe baan aan 't. uitspansel, waar tegen de pompeuze huizen van den boulevard de Favauge in hun dood- sche ledigheid scherp afsteken. Ver weg over de zee, aan den horizont een donkerblauwe wolk, bijna zwart, waaronder het water in de verte roer loos schijnt te liggen. En daarlangs op eens de zwarte rookpluim vaneen stoomboot, die in de windlooze atmos feer lang blijft hangen, nadat de boot al weer verder weg gevaren is. i Langs den Schelpenweg gaan we over 't Schelpenpleintje de typische smalle straatjes van oud-Zandvoort door, met even een indruk van ver bazing over een maatschappij, die zoo eigenaardig is ingericht, dat zij 0(p zeeplaatsen menschen laat wo nen in heel kleine huisjes met lage, smalle deurtjes, waar men denken zou, dat forsche figuren er nauwe lijks door kunnen, huizen in smalle, nauwe achterbuurten terwijl vlak in de nabijheid tientallen groote, ruime huizen leeg staan. En op den Hoogeweg gaat het weer opnieuw villa's te buur, kamers met keukens of met pension aangebo den. Ruimte voor duizenden, maar weinig vraag. Toch bevangt den wan delaar, als hij van dezen weg af naar den grooten straatweg ziet en de schilderachtige omgeving van de kerk, de neiging om hier te blijven, al is het dan ook wintertijd en eeni- ge weken lang de heerlijke zeelucht in te ademen, in de landelijke stilte van het dorpsleven. Maar daar in de verte komt de tram van Haarlem aanglijden en j schudt ons wakker uit de droomertj. De avond valt, bet wordt tijd om te vertrekken. Nog eenmaal diep, inge haald de zilte zeegeur, nog éen blik op de kleurige lichtstreep boven het gele duin en we rollen de ijzeren baan langs, weer naar Haarlem terug. Bij Bentveld loopt de wagen vol met dames en heeren, die den middag in een duinwandeling hebben doorge- van de wereld krachtig zou bevorde- ren. DE MAROKKO CONFERENTIE. Volgens oen nota van Havas heeft de Frausche regeering nog niet go- antwoord op het voorstel van de Spaansche regeering om den zetel van de Marokko-conferentie naar Ma drid over te brengen. Voor dat ant woord zal worden gegeven, zal de re geering met de regeering te Berlijn in n f t«/-v 1 overleg treden en de toestemming der Buitenlandsch Overzicht anticre betrokken mogendheden af wachten. bracht en bij de abri in den Aerden hout zijn er nog zooveel reizigers, dat liet balcon achteruit er mee opge propt 's en sommigen een staanplaats in den wagen moeten zoeken. Voor onze oogen schemert nog dat kleurenspel van lucht en golven, die kalme koele rust van Zandvoort in wintertijd. J. C. P. De berichten uit de Oostzee-provin- ciën blijven hoogst ernstig luiden. Overal liedrscht OPROER EN ANARCHIE. Uit Petersburg wordt bericht, dat de ministeries van binnemlandsche za ken en van oorlog Maandag twee koeriers met depeches hebben afge zonden naar den gouverneur van Re- val met verzoek de depeches naar Riga door te zendein. Alle schepen echter weigerden de koeriers op te nemen, daar de revolutionairen dreig den. elk schip, dat zich in dienst der regeering stelde, in den grond te bo ren. Ten slotte werden de depeches door twee bewapende regeerings- stoombooten, naar Riga gebracht. Vólgens een bericht uit RIGA aan de „Hamb. Corr." heeft een con ducteur van den Petersburgschen snel trein medegedeeld, dat de militairen tot de revolutionairen zijn overgeloo- pem, dat de stad werd beschoten en op verschillende plaat sen in brand stond. De Duit sellers hebben een burger wacht gevormd. Enkele winkels, die zelf een bewakingscorps in dienst had den genomen, waven geopend. Belas tingen worden nérgens betaald. De „Kölnische Zeitung" juicht het toe, dat dé Duitsche regeering STOOMSCHEPEN NAAR LIBAIJ. Riga en Reval zendt, ter beschikking voor Duitschers, die de oproerige Oostzee-provinciën willen verlaten zij hoopt alleen, dat die hulp niet te laat komt, en dat de revolutionairen bij voorbeeld geen poging doen om de inscheping van Duitschers op die boo ten te beletten. Zweden heeft al vroe ger zulk een maatregel genomen, en „als de anarchie in de Baltische pro vinciën voortduurt zoo schrijft de „Kölnische dan zullen ook andere staten wel maatregelen moeten ne men tot bescherming van hun onder danen." Volgens de berichten uit Stettin en Lübeck berinden zich thans te Libau: de Wilhelm Minlos en dé Hansa, te Riga de Sedina en de Deutschland, te Reval de Illita en misschien de Wol- ga. Naar Riga is één, naar Reval zijn twee Duitsche stoomschepen onder weg. De „Kölnische" acht intusschen de thans genomen maatregelen niet vol doende er zouden ook Duitsche oor logsschepen uitgezonden worden, om de vlag te laten eerbiedigen. Aan het ..Berl. Tageblatt" wordt door een bijzonderen correspondent geseind, dat bij een straatgevecht te Mitau 2 officieren en 6 soldaten zijn gevallen. De benden der oproerlingen wei-den echtelr verdreven. Bij Lennewalden in Zuidlijfland werden 120 dragonders dom- een over macht aangevallen, 40 dragonder? sneuvelden, de rest kon zich redden. Op den spoorweg RigaOrel is door dynamiet een militaire spoortrein in de lucht gesprongen, meer dan 200 kozakken werden daarbij gedood. Tegenover al deze zeer ongunstige berichten staan echter weer gerust stellende mededeelingeri uit Peters- burg, dat onder de stakers tweedracht begint te heerschen en vele post- en telegraaf-ambtenaren den arbeid heb ben hervat, zoo dat. de telegraphische verbinding met Rusland op alle lijnen hersteld is, en wordt tévens tegen-' gesproken alles wat omtrent den toe stand in Riga, in de laatste dagen ;s medegedeeld. Aan welke van deze berichten nu geloof moet worden geslagen, valt moeilijk te zeggen. Uit alles blijkt wel, dat de toestand in het groote Russische Rijk uiterst verward is, en dat het moeilijk is zich daaromtrent eene juiste voorstel ling te vormen. Uit andere 1 aard en. DUITSCHLAND EN ENGELAND. Met het doel sympathie te betuigen met het doen ontstaan van een vriend schappelijke verhouding tusschen Duïtschland en Engeland, had Zon- dagmiddag te Berlijn eén vergadering plaats waaraan ongeveer 2000 perso- nen deelnamen, bijeengeroepen door het College van Oudsten uit de Ber- lijnsche koopmanswereld. De vergadering nam een motie aan, waarin de overtuiging uitgesproken wordt, dat een vriendschappelijke ver houding tusschen Duitschland en En geland niet alleen in liet belang zou zijn van beide volkeren, doch ook de moreele en economische ontwikkeling DE MINISTERIEEL!-: CRISIS IN ITALIë. In de Kamer deelde Fortis mede, dat het ministerie ontslag heeft ge vraagd de zitting der Kamer werd verdaagd. De Koning ontving Maandag de pre sidenten vaar den Senaat en van de Kamer. DE PORTE EN DE .MOGEND HEDEN Zondagavond plaatsten de Porie en de gezanten der mogendheden hunne handteekeningen onder de definitieve overeenkomst betreffende de finarrci- eele regeling voor Macedonië. De schepen van- het internationale eska der zullen nu zonder verwijl de Turk se!) e wateren verlaten. TEGEN DE VREEMDELINGEN. Te Shanghai is een opstand uitge broken tegen de vreemdelingen ge richt. De Duitsche consul werd met steenen gegooid, de Amerikaanscho vice-consul gekwetst. Ver-schillende vreemdelingen werdén getroffen. De oorlogsschepen zetten troepen aan wal. Een nader- bericht zegt „De ongeregeldheden, zijn door de politie, zeelieden en. vrijwilligers on derdrukt. De aangerichte schade is slechts gering. Ongeveer twintig Chi- neezen zijn gedoodEuropeanen wer den niet gedood, maar enkelen wei den gewond. Het Amerikaan sche departement van buitenlandsche zaken ontving mededeeling dat de toestand te Sjang hai ernstig istwee vreemdelingen zijn gedood en velen gewond. Twee Amerikaansche kruisers zijn naar Sj anghai onderweg. Stadsnieuws Overbluffend, i In het pas verschenen December nummer van het tijdschrift voor nij verheid schrijft P. R. te Utrecht een kort artikel over Renardtreinen waar in o.a. deze opmerkingen voorkomen „Vraagt men ons voor welk soort „van verkeer de Renardtrein voorna melijk in aanmerking komt, dan „zouden wij antwoorden in de eer- „ste plaats voor plattelands-gemeen- „ten, die tevreden zijn met een dienst „van eenige malen per dag. Men kan „dan lange treinen vormen en ook „goederen medenemen. Wenscht men „daarentegen, zooals tusschen Bloe- „mendaal-Overveen en Haarlem, een „veelvuldig verkeer, bijv. om het „kwartier, dan zal de exploitatie te „kostbaar worden, claar men voor el- ,-ken personenwagen een automobiel i „behoeft, terwijl van liet vormen van „treinen elk kwartier in den regel „geen sprake kan zijn." Het komt ons voor, dat dit een meer overbluffende, dan betrouwbare ma nier is om een rekening op te zetten. De heer P. R. had bij zoodanige be wering een vollediger toelichting be lmoren te geven en, kon hij dat niet, ze liever geheel achterwege moeten laten. Opening Rijkstelegraaf- kantoor. Het Rijkstelegraafkanloor zal op den Isten Kerstdag geopend zijn als op Zondagen, n.l. van 71/2—S1/2 ure voorin, en van 12—2 en 61/2—71/2 ure nam. (spoortijd) op den 2den Kerstdag zal het kan toor geopend zijn van 71/2111/2 ure voorin.van 121/2—41/2 en 61/2— 7 1/2 ure nam. (spoortijd). Voor den telefoondienst, geldt op beide Kerstdagen de Zondagdienst regeling, zoodat daarvoor het kantoor slechts geopend zal zijn van 121/2— 11/2 ure nam. (spoortijd). Haarl. Advertentieblad. Hoewel het toch in een vorig num mer duidelijk genoeg is meegedeeld, hebben verschillende personen niet goed begrepen, we 1 k e courant lo. Januari wordt opgeheven. Vandaar, dat we nog eens mede- deelen dat 't het Haarl. Adverten tieblad is, een uitgave van de fir ma Erven Loosjes, die tweemaal 's weeks verscheen. Wij vertrouwen, dat het nu duide lijk genoeg is. Tentoonstellingen Arti. In Arti is èem tentoonstelling van 't werk van A. J. Dei-kinderen ontwea-p schetsen voor een decoratieve versie- Kin k h o e s t. Di-, Jb. van Geuns, te Amsterdam, schrijft in het ..Tijds. v. Gen." Enkele jaren geleden leerde ik bij patiënten een Amerikaansch middel tegen kinkhoest kennen, bestaande uit een lampje, bestemd om een vloeistof, vapocresolene" genaamd, te verdampen. Het daarmee verkre gen resultaat was zóó verrassend, dat ik het middel toepaste bij volgende gevallen van kinkhoest en steeds we der met uitnemend gevolg. Ik krijg nu telkens van collega's verzoek om nadere inlichtingen en ter vereen voudiging zou ik nu wel gaarne het geen ik telkens schrijf in ruimeren kring ter kennis brengen. Oorspronkelijk moest een en ander telkens uit Engeland komen waar ring van de ontvang- en vergaderzaaleen depót gevestigd is. totdat de heer der nieuwe Beurs te Amsterdam, lietScheltema firma Tubbergen. apothe- kunstwerk van H. P. Berl age. i ker te Haarlem, wiens, nichtje het Voor sierkunstenaars een buitenge-middel gebruikte, de samenstelling woon iets. om een enorm werk van der vloeistof vaststeldi een der grootsten te zien. -aststelde. althan^ rr - .vloeistof maakte, welke alle eigen- Tegelijk is in Arti expositie van- schappen en. wat de hoofdzaak is schilderijen en teekem/ngen voor de verloting van „Beeldende Kunsten af w-! aangekocht 1 vaP°cres°lenc. Sedert dien bestel ik Alles (bijna) goed. dat wil zeggen,dan ook steeds het middel bij hem, schier foutloos, volgens liet technisch [e.r °I |lem 00 een lajY1PJe er recept van dezen tijd, d'één beter, ©sl^verd kan worden. De toepas- d'ander minder... toch, veel knaps 51 ng 1S eenvoudig deze, dat in een natuurlijk. met te groot slaapvertrek gedurende Uitmuntend Piet Mondriaan met den nacht de vloeistof verdampt 'een sterk stilleven, en een zachte wordt, voortdurend maar in kleine stemming in een plas met boomen. hoeveelheid. Vaak reeds den eersten Verder Mej. Wandscheer, Bastert.nacht neemt het aantal aanvallen Hart Nibbrig, M. van der Valk en nog aanmerkelijk af, wordt som? al tot een paar, óp-vallend. Allen van de rest onbijzondei lijk. goed. dege C. K. R. Kath. Volksbond. Gisterenavond hield de Afd. Haar lem van bovengenoemden Bond een algemeene vergadering in haar ge bouw „St. Bavo". De voorzitter de heer Guskens heet te de talrijke aanwezigen welkom en twee of drie beperkt, maar buiten dien verminderen de duur en de he righeid ook onmiddellijk. Bij vroeg tijdige toepassing wordt het braken geheel voorkomen. Bij kinderen on der het jaar is het een uitkomst, en sedert ik het middel heb toegepast, zijn ook alle zuigelingen met kink hoest. die ik behandelde, zonder eenig bezwaar er doorgerold. De duur der ziekte wordt aanmerkelijk verkort. Het lampje, dat de vloeistof bracht een woord van dank, daar dit dampen moet. wordt oorspronkelijk de laatste vergadering van dit jaar met petroleum gevuld en moet laag was, aan al de besturen van de onder- branden. Het resultaat daarvan is afdeelingen voor hetgeen zij in het af- oen onaangename geur van petrole- geloopen jaar voor hun afdeelingen um- Eenvoudiger en aangenamer is hadden gedaan, ook een woond van h!f. daar®m d? vloeistof in een hartclljken dank aan de Haarlemsche Sff1'aaltje te plaatsen op een Machinefabriek voorheen Gebr. voor de prachtige collectie modellen daardoor ontwikkelde warmte is vol- die gratis voor de teekenschool wer- doende. den afgestaan, en aan het bestuur der Haarl. Ambachtschool voor de De Bioscoop in de Soc. V e r- eveneens fraaie collectie modellen, die eeniging. de afd. van het bestuur tegen een Als Tewe met zijn bioscoop nog niei kleine vergoeding mocht ontvangen, uit onze veste verdwenen is, doet The Een luid en krachtig applaus van Electro Royal Brnscope Comp. haar de leden was zeker een bewijs, dat intrede in de groote zaal dér Soc. zij met de woorden van dank van Vereeniging. hun voorzitter ten volle instemden. We kunnen onze lezers die de bioa- Verder werd medegedeeld, dat uit coop van Tewe gezien hebben in De de Liefdebus aan de wed. van Dam Kroon, aanraden ook eens een kijkje was uitgekeerd dé som van f 27.05 en te gaan nemen in de Soc. Vereeni- dat de collecte op de jaarfeesten voor ging. De besprekingen der bladen over „Hulp in Nood" had opgebracht de elders gegeven voorstellingen zijn f 61.29£. zóó loffelijk voor de ondernemers, d&i Hierna kreeg het woord de Zeer zij ten volle een bezoek wettigen. Gel. heer Dr. James Hudseiton Slater, Vooral het nummer „Een visch- die uiteenzette, hoe de Katholieke vangst op volle zee," moet een knap Kerk de eenige en blijvende macht stuk werk zijn op bioscopisch gebied, is, die de Sociale kwestie bevredi- Zelfs in de buitenlandsche pers werd gend kan oplossen. deze groep levende beelden geroemd. Met een daverend applaus werd spr. aan het einde van zijne met Jongelingsvereen igingen. geestdrift uitgesproken rede, dank De a(d Noor(1.Hol]and van den gezegd. Ned. Bond van Jonge!ingsvereeni- In de pauze werden door den voor- gingen op Gereformeerden grondslag zitter met eenige kernachtige woor- vergadert 2den Kerstdag te Alkmaar, den een 37-tal nieuwe leden geïnstol- Gesproken wordt 0. a. door Dr. S. O. leerd, en bracht de heer P. J. de Los predikant te Hilversum over Swart verslag uit over liet nazien der -Zedelijke dwang tot organisatie der boeken van den penningmeester en 9el"; en door den heer waai-bij hij verklaarde dat alle>s in de te Yelsen- °veJ .ïSord7dwainbê™udem':UraatSte voor a"c '"Sen-oio" b£f!d«~M m orde was bevonden. onze Jongefings-vereenigingen" De voorzitter sloot vervolgens de Tevens zal de vraag besproken wor- vergadering, na den spreker namens den of het aJ of niet wenschelijk is. j nnm eigen orgaan heeft. Op de voordracht. De dames H. W. Bildea-beek en A. A. de Klerk alhier, komen voor op de voordracht ter benoeming van eene onderwijzeres te Spaamwoude. Beëindiging Faillissement. Het faillissement van A. van Cap- pellen Jr.. makelaar, wonende te Haarlem, is ten gevolge van het ver bindend worden der uitdeelmgslijst beëindigd. de aanwezigen bedankt te hebben. Tewe's E1 ectra Bioscoop. Dat de vertooningen van dezen bioscoop bijzonder in den smaak val len, bewijst wel het enorm bezoek dat de voorstellingen trekken. Ook Dinsdagavond was de zaal we der geheel bezet. Wij zagen o.m. de mooie, boeiende beeldenreeks „Gered door zijn hond", welke opvoering zeer toegejuicht werd; „Het Bloemencorso te Venetië" waarin bijzonder fraai gekleurde gondels het oog voorbij trekken. „De lustige Waschmeisjes" en nog veel andere pakkende beelden. Zooals wij reeds mededeelden in ons nummer van j.l. Zaterdag heeft de directie besloten, wegens den groo ten toeloop, nog voorstellingen te ge ven op Dinsdag-, Woensdag- en Don derdagavond. Eene plechtigheid. In het Kol. Museum te Haarlem zal op Donderdag 21 dezer een levens groot Rumphius-reliefbeeld, in hout der Molukken gesneden door I, Bron- ner, worden ingewijd met eene korte toespraak van Dr. M. Greshoff. di recteur van het Museum. Z. en V. Waarschijnlijk zal de Kon. I.ieder- tafel ..Zang en Vriendschap" alhier dit jaar weden- een bal-masqué geven. Niet g e r i e f I ij k. Gistermorgen om half acht staakte de klok van de Nieuwe Kerk haar werk. Na een zes-urige staking her vatte zij weer den arbeid tot groote tevredenheid der omwonenden

Haarlem's Dagblad | 1905 | | pagina 1