met de bemanning is gezonken. Dit is wel een van de zeldzame gevallen dat een stoomboot op een onzer bin nenwateren verdwijnt en nog wel met de geheele équipage, zonder dat zulks opgemerkt wordt. YOGELS VAN DIVERSE PLUIMAGE. Onder de honderden onderteekena ren uit.de Scöieveningsohe burgerij en neringdoenden stand, van het adres aan den Raad met verzoek de vis- acherahaven spoedig in bruikbaren toestand te brengen, treft men aan een palfrenier, eenige barbiers, een brandwacht, een dhocolatier, een lan taarnopsteker, een orgeltrapper, een koster, een agent van politie, een uit gever, enz. ONGELUKKEN. Zondagavond is op de reede Vlissin- gen een ongeluk gebeurd met een af- haaikotter van het Nederlandsoh loodswezen. Bij het landen van eenige loodsen geraakte de tros van de sloep onklaar, waardoor de sloep om sloeg en de opvarenden te water ge raakten. Een Belgische sloep, in de nabijheid kon drie personen redden. De twee overigen, zeeloods Loesberg en loodskweekeling Smart zijn ver dronken. Beiden zijn gehuwd en va ders van talrijke gezinnen. Zondagavond te ongeveer 11 uur is de 30-jarige slagersknecht B.. die per stoomtram van Arnhem naar Wageningen ging, bij Klingelbeek van het achterbaJcon van het mid delste rijtuig gevallen en door het volgende rijtuig overreden. Meer dood dan levend werd hij opgeno men en naar het St. Elisabethsgast- iiuis gebracht. Daar werd geconsta teerd. dat het rechterbeen en de rechterarm zóó ernstig gewond zijn. dal de man. indien hij het leven er af brengt die lichaamsdeelen zal moeten missen. Bij het installeeren van een hulp- stoomwal ergem aal in een polder na bij Veen daan door het personeel van de machinefabriek van den heer J. ten Hora, aldaar, geraakte de heer Ten Hora onder den ton mol en. Zwaar gekneusd werd hij naar huns vervoerd. Maandag was zijn toe stand tamelijk. Een der knechts brak aijn duim bij het geval. LOONKWESTIES. Men schrijft u<i<t Groningen aan de „Tel." We zitten hier wed in de loon kwes ties. De timmerlieden-patroons en hunne gezellen hebben langen tijd on derhandelingen gevoerd over een tien jarig contract nopens loon- en ar beidsduur. Het. zou notarieel worden opgemaakt, doch toen die partijen het aouden teekerien. maakten de verte genwoordigers der knechten bezwa ren tegen een zinsnede, die niet. ge lijkluidend werd geacht aan die ,-n bet oorspronkelijke stuk. en de zaak bleef zoo als ze was. De afdeeling ..Groningen" van den Timmerlieden bond lcwam na een poos met een gewijzigd contract, dat dooi de patroons verworpen werd. doch die opnieuw het oorspronkelijke contract aanboden. De gezellen wilden op hun beurt hiervan niet weten en namen het begeleidend schrijven voor ken nisgeving aan. Men staat dus voorloo- pig weer op het doode punt. Dan is er een loonregeling tus- schen schilderspatroons en -gezellen in bewerking met kans op een gun- «rtig resultaat. Er zal dan een 10-urige werkdag komen en een standaardloon ▼an 20 cent. per uur worden inge voerd. Vervolgens is er de bekende kwestie tusschen de kleermakers en de groote «ngros-confectiepatroons. bestaande uit. Israëlietdsche firma's. Leek het eerst, of er opnieuw tusschen werk gevers en werknemers in deze bran che op het moment een botsing zou komen, gelukkig is daarvan vooreerst nog geen sprake, want in eene Zater dagavond gehouden zeer drukbezoch te vergadering van gezellen, is beslo ten. do loomactie voorloopig uit te stellen, ongunstig als het tijdstip voor eene staking thans is. Verder ziin er al sedert geruimen tijd onderhandelingen gaande tus- •chen de typografen en hunne pa troons. welke laatsten met zeer aan nemelijke voorstellen zijn gekomen, doch die niet ten volle door de werk nemers zijn geaccepteerd. Dat voetspoor is niet gevolgd dooi de metaalbewerkers, die bijna een jaar lang eene loonkwestie met hun patroons hebben gehad on ten slotte eieren voor hun geld hebben gekozen en aangenomen hebben het gewijzigd •ontreet. dat hun was aangeboden. Het treedt met 15 Februari a.s. in werking, en luidt als volgt het aan tal werkuren per week bedraagt 62, ▼erdeeid in 5 werkdagen van 6 of 7 '«morgens tot 7 of 8 uur 'savonds, «iet 212 uur scha ft l i id. en Zaterdags van 6 tot 7 uur tot 512 of 61/2 uur 'a avonds, met 2 uur schafttijd. Voor avondwerk {79 of 810) wordt ver hoogd met 10 pCt. verhooging, van 9—12 of 10—1 uur met 25 pCt. ver- hooging. Nachtarbeid van 12 tot 6 uur of van 1 tot 7 uur mei 50 pCt. ver- toooging. Zondagswerk wordt ver hoogd met 100 pCt. Het gemiddelde loon bedraagt 18 cents per uur. Deze kwestie is dus bevredigend op gelost. 't Is te hopen, dat zulks in de ande re gevallen ooit zoo moge worden, en niet op onbillijke eischen halsstarrig worde aangedrongen. Eene oplossing in der minne is toch de beste. den hieraan niet vreemd zijn, en B. en W. hebben aan het personeel be duid, dat dit uit moet zijn. AMSTERDAMSCHE RECHTBANK. Niet één. maar twee onbekenden. Ijverige, snuffelende journalisten, happend naar een nieuwtje rotatie persen, die draaien in eeuwigen rondgang, een gulzig roofdier. ,,l>e richtjes" verslindend. Makkelijk was het den 15en No vember voor de medewerkers van het Nieuw» van den Dag", om een berichtje te verkrijgen uit de por tiek van hun gebouw was een rij wiel gestolen, toebehoorende aan een zekeren Gomes de Mesquito. Men vond de fiets in 't bezit van den aan de justitie welbekenden Rii- bel. Hoe hij aan de fiets gekomen was Dat zou hij de rechtbank eens dui delijk maken. ..Ik heb 'm gekocht in een polder bii de Westerbegraafplaats." ..Van wien?" vroeg de president, mr. Meineez. ..Van een zekeren Brinkman, dien ik niet anders ken dan bij dien naam. Hij heeft gewerkt aan de Hem- brug." „Zoo Welk vak verrichtte die Brinkman daar „Van alles." „Waar woonde hij „Ik weet niet anders of hij woonde i in de Swammerdamstraat." i Hoe beklaagde dan op de Wester begraafplaats verzeild is geraakt? j Ook dit is eenvoudig. Hoort hem slechts „Ik stond op 't Haarlemmerplein. Toen kwam d'r iemand naar mij toe die mij kende, maar dien ik niet kende. En die zei me, dat er aan de Hembrug werk was te krijgen. Toen ben ik daar naar toegegaan en heb Brinkman op de Wo3terbegraafplaats ontmoet, en heb de fiets voor 15 ge kocht." Hierna diechte hij nog verschillen de verhalen op, die door de gedag vaarde getuigen echter werden te gengesproken. Werd beklaagde op een leugen be- trapt, dan klonk het. eentonig: ,,U moet het mij niet kwalijk nemen." De officier van justitie, mr. Van Dam, geloofde, dat de rechtbank het Rijbel niet kwalijk zou nemen. Wat de rechtbank echter wèl misschien zou doen, was, beklaagde, die inder tijd verdacht geweest is van diefsta-1- len aan de gasfabriek en ongunstig hekend staat, ernstig te straffen. Spr. hechtte niet veel geloof aan Rijbel's verhalen Brinkman is een onbekend persoon en de ontmoe ting op liet Haarlemmerplein kwam het O. M. niet geloofwaardig voor, daar het, onmogelijk is, dat „de on bekende" aan beklaagde's neus zou hebben gezien da.t hij werkloos was. Niet één, maar twéé onbekenden, spelen in deze historie een rol, waar door Rijbel zich een niet gemakkelij ke taak heeft uitgekozen, en hij bij herhaling op leugens is be<trapt. Bisch 11/2 jaar gevangenisstraf. De verdediger mr. Gazan de la Meuse. achtte het mogelijk, dat be klaagde het rijwiel zonder diefstal verkregen had en pleitte vrijspraak, subsidiair clementie. Hierna had Rijbel nog iets te zeg gen. Hij beweerde nogmaals on schuldig te zijn, en zwoer bij God" geen rijwieldiefstal te hebben ge pleegd. (Tel.) no. 40931. Van Harlingen st. no. 30023 doodde einde November onder scheidenlijk vier, drie en drie vijan den. Een patrouille onder sergeant Van Dalen st. no. 46521 velde in Gloempang Doea vier kwaadwilligen j en luitenant Smagge legde in Roe- seb. Peusangan. veertien vijanden neer. Een patrouille in Zuid Glé j Poentong. Pidie. werd door een j kwaadwillige besprongen een in- landseh fuselier werd licht verwond, 1 de aanrander werd neergelegd. I j Het ..Bat. Nwbl." schrijft naar aanleiding van het bovenstaande I ln Atjeh alweer een overval. de derde in betrekkelijk korten tijd i De berichten zeggen niet hoe groot de sectie was, waarmede sergeant I Eringaard was uitgerukt. Vermoede- lijk zal zijn troep ongeveer twintig f man geteld hebben, en daarvan wer- den veertien buiten gevecht gesteld. 1 wier geweren alle verloren gingen. De troep is dan ook door een groote I overmacht besprongen, maar dat de vijand niet meer dan zes dooden liet liggen, laat ruimte voor het vermoe den. dat de noodige veiligheidsmaat regelen weder niet behoorlijk in acht zijn genomen. Het ware te wenschen, dat om- rrent deze overvallingen het volle licht opging. Het is waar dergelijke voorvallen zijn in een vijandelijk iand altijd mogelijk en men dient steeds op zulke onaangename ver- rassingen voorbereid te zijn. Maar over Atjeh zijn in den laatsten tijd rare noten gekraaktde pacificatie schijnt niet altijd aan oordeeikundi- ge handen toevertrouwd en het is juist de vraag of daarin niet de oor zaak schuilt voor de wanhopige po gingen om den strijd te rekken. Het officieele bericht omtrent den overval luidt Dekking werkzaamheden Gajoweg onder Europee(sch sergeant Erin- gaard 35706 zeventienden Aloee Coe- loe door ongeveer 100 man sterke bende overvallen. Gesenuveldge noemd sergeant, negen inlandsche fuseliers, zwaar gewond vier inland sche fuseliers. Verloren gingen veer tien geweren. Vijand liet zes dooden liggen. Verder seinde de gouverneur Marechaussee patrouille luitenant Winter legde zeventien dezer in Tjot Kumoedié (Peusangan) van twintig man sterke bende zeventien neer, buit vier geweren model 95. w>aar- van drie afkomstig overval Seuplin Blang Matédoor zelfde patrouille van 14 op 18 December in Peusan gan nog vier kwaadwilligen neerge legd licht gewond een Amboineesch marechaussee. Patrouille luitenant Prins legde in Aron (Pedië) klein bendelioofd met volgelingen neer. Buit een beaumont. schmidu, idemBurger, München Focks, idem. Dames: Mevrouw Sijers, Londenmevrouw Euler, Weenen: mej. Bohatsch, idöm; mej. Hertz, idem: mej. Hübler, Mün chen mej. Rendschmidt, Berlijn me- juffr. Lilly, Hongarije. Als hardrijders de heerenSch'l- ling, WeenenAche. LondenC. C. J. de Koning, Edam. Leger en Vloot DE PARADEPAS. Naar men aan de N. Ct. meldt, is de „paradepas" bij de infanterie thans afgeschaft. Marktnieuws P.. heeft pogingen aangewend om eenige personen aan te zoeken, ten einde als scheidsrechter in deze zaak te treden. Indien beide partijen daartegen geen bezwaar hebben, zal de zaak spoedig weer in orde ge bracht zijn. Kerk en School Het st. Noordam, van Rotterdam naai" New-York, passeerde M Jan., des nam. 3 uur 25 min., Liaard. Groentenmarkt, Aangevoerd op 22 Jan. 54 H.L. ap pelen. verkocht 40 H.L., 812 17 H.L. peren verkodht 10, HL., 8—12; 130 bloemkoolen. verkocht 130. ƒ12 202000 roode kooien, verkocht 2000, !/3—8; 300 witte kooien, verkocht 300. 3—6 3000 savoye kooien, verkocht 3000, 3—8 73 bos wortelen, verkocht j73 boa. 15. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 30 Cent per regel. VOOR HEN DIE SLECHT SLAPEN, i Eene vraag, i Gij slaapt slecht, de slaap ontvlucht U. des morgens na. een nadht «net heen en weer draaien in Uw bed te hebben doorgebracht, staat gij nog vermoeider op als den vorigen avond, en gij zijt niet op Uw gemak en voor den geheel en dag hebt gij een slecht humeur. Veroorlooft ons U te vragen of Uw maag goed werkt en of Uwe spijsvertering gemakkelijk is. Negen op de tien keeren, wij zijn er zeker van zal het antwoord „Neen" zijn. ik heb over mijne maag te (klagen. En in werkelijkheid is het den invloed der maag die U de slapelooze nachten doet doorbrengen. Verzorgt dus Uwe maag, Uw rust is er mede gemoeid, alsmede Uwe gezondheid Uw goed hu meur, Uw werk. Maar wat. moet ik doen, zult gij zeggen, om eene gemak kelijke spijsvertering te hebben en een rustigen slaap. Volgt het voor beeld van mejuffrouw Dam, Brouwer- straat 53 te Oudenibosch, Zij heeft het igidided gevonden om alle nachten rustig te slapen en eene volmaakte spijsvertering te hebben. Men meldt aan de N. R. Ct. Bij de hervormde gemeente te S. Frieslanl) bestaat het salaris van den predikant uit de huur van lan derijen. De predikant liet, nu de pachtprijzen hoog zijn. de landerijen publiek verhuren en krijgt nu in plaats van ƒ3000 jaarlij kis ƒ4000 pacht. Een groot deel der gemeenteleden vindt deze houding van hun herder, die ongehuwd en niet onbemiddeld is, niet zoo als het behoort en komt niet meer bij hem ter kerk. GEREFORMEERDE KERKEN. Beroepen te Vlissingen ds. J. van Lankhuijzen te Aarlanderveen te Urk ds. T Sap te Gouda. Koloniën PRAUW OMGESLAGEN. Aan de „Java-Bode" wordt uit Koe- tairadja, d.d. 21 December geseind Een prauw, waarmede een trans port militairen langs de Tripa-rivier werd vervoerd ,is omgeslagen. Vermist en vermoedelijk verdron ken zijn de sergeant Linden, algem. stamb. no. 51149, de fuseliers Klop- penberg, alg. stamb. no. 44612. Van der Linden, algem. stamb. no. 52352, ZieMiorst, algem. stamb. no. 47625, Claes, algem. stamb. no. 47625 en Haarms, algem. stamb. no. 43927. Verloren gingen 11 geweren en 9 stellen leergoed. ATJEH. Uit Kota-Radja werd d.d. 15 De cember aan het Bat. Nwbl." ge seind Gisteren viel een dekkingsdetache ment terugkeerende van 't escortee ren van een transport van Bireuin Teupin naar Blang Mane onder een inlandschen sergeant op een half uur atstands van laatstgenoemde plaats in een hinderlaag van onge veer 40 vijanden. De sergant een korporaal en tien fuseliers sneuvelden vier fuseliers werden zwaar, vier licht gewond, al len inlanders. Zestien geweren m. 95 en ruim 500 patronen zijn verloren gegaan. Uit een volgend telegram blijkt, dat door den vijand in onze handen achtergelaten zijn zes dooden. INGEZONDEN Van ingezonden stukken, geplaatst of niet geplaatst, wordt de copy den inzender niet teruggegeven. Voor den inhoud dozer rubriek stelt de Redactie zich niet aanspra kelijk. DAMWEDSTRIJD. Bij de vermelding van den uitslag in het. nummer van Zaterdag wordt gezegd, dat Haarlem verre in de minderheid is. Dit is minder juist; wel is waar heeft de Damclub „Haarlem" nog slechts 24 punten, (d. i. 8 minder dan Edam) doch er moeten nog 13 partijen gespeeld wor den door eerstgenoemde club. Het wel niet waarschijnlijke geval is denkbaar, dat zij die alle wint. en dan zou haar punteh-cijfer niet 24, maar 50 zijn, doch aanmer kelijk hooger dan Edam, en zelfs dan Amsterdam. In elk geval. Edam kan hoogstens 34 punten behalen (1 par tij is nog niet geëindigd) terwijl Haarlem, om daarmede gelijk te ko men, nog slechts 10 punten moet verkrijgen, en daarvoor nog 13 (der tien) partijen te spelen heeft. Het is dan ook zeer waarschijnlijk dat bij den einduitslag zal blijken, dat Haarlem in de tweede plaats en niet in de laatste moet ge noemd worden. P KALBFLEISCH. Voorzitter Damclub „Haarlem". I De geachte inzender zou volkomen gelijk gehad hebben ons verslagje over den damwed9trijd Amsterdam j Haarlem in ons nummer van 20 de- zer 2de blad, als „minder juist" te qual'ficeeren. indien de zin „Haar- lem is dus op het oogenbl'k verre in de minderheid" sloeg op den uitslag der geheele competitie. Dit doet zij niet. Bedoeld wordt n.l., dat Haar- lem op het oogenblik verre in de min- derheid is. wat betreft den wedstrijd HaarlemAmsterdam. Daarom ook wordt de berekening er bij gemaakt, die aangeeft, dat Haarlem alleen in 't gunstigste geval evenveel punten (d. 10) kan behalen als Amsterdam. Wanneer de zin nu sloeg op den totaal-uitslag der competitie, had de- j ze berekening immers in 't. geheel geen doel. DE VERSLAGGEVER. Rechtszaken I De aanleiding tot het ontbieden j van de onderwijzers van scihool T, te j Amsterdam „hij B. en W. dier ge- meente moet. volgens het N. v. N zijn toet feit, dat na liet ontslag der beide onderwijzers Edelman en Traanberg herhaaldelijk briefjes gevonden wer den door den heer Holtzappel, waar op stond „Weg mei Holtzappel, leven i Traanberg en Edelman", terwijl ook meer dan ééns ditzelfde met krijt op (het bond was geschreven. Kinderen uit de hoogste klassen der school zou- Een officieel telegram van dien j d ag luidt Een patrouille onder sergeant Duijf j si. no. 34925 legde 21 November nabij Hiraem (Alaslanden) vier vijanden neer. Van de patrouille van sergeant Klein St. no. 48329 weid een Seuna- gan Europeesch fuselier Spindlegger st. no. 57110 door een Atjeher onbe duidend gewond; do aanrander werd neergelegd. Op 16 November werd nabij Rambajan (Pidië) een werk- trein beschoten, .waardoor twee werklieden licht verwond werden. Een patrouille onder sergeant Beer st. no. 32396 stootte 21 November na-, bij Reubee (Pidië) op een kleine ben de waarvan twee man neergelegd en drie donderbussen buitgemaakt. werden. Door een patrouille onder luitenants Van Ha aften en Amiot werden bij I. am me ulo vier kwaad willigen gedood buit een beaumont en een voorlader. Tijdens een pa trouille onder luitenant Knijper in Boven-Wojla van 23 tot 29 Novem ber werden zeven vijanden neerge legd, een Amboineets-korporaal werd licht, gewond. Marechaussee-patrouil le in Peusangan onder sergeanten Schamelt st. no. 42675, Heijbroek st. Sport en Wedstrijden SCHAKEN. Op uitnoodïgtng van de onderoffi- ciersschaakclub Amersfoort te Amers foort gaf de heer Muntjewerf van Amsterdam aldaar eene simultaan séance. Te voren hield hij een voor dracht. Te twaalf uur 's middags begon de wedstrijd, die tot ruim vijf uur duurde. Er werden 13 partijen ge speeld. waarvan de heer Muntjewerf er 5 won (1 remise). De club is van plan meer van der gelijke wedstrijden te houden. IJSSPORT. Het EuropedSche kampioenschap en 't. dames-kampioemschap in het kunst- rijden zullen den 29sten Januari wor den verreden te Davos. De volgende heeren en dames zul len daaraan deel netmen Heeren: Salchow. Stockholm Thoren, idem: E. Sijers. Londen; Sjabo, Weenen; O Bohatsch, idem Stedner, idem E. Hertz, idemPanin, Petersburg Kronberger, Hongarije dr. Danneg- Mejuffr. Dam, portret Bruglemans, Rosendaal. Ik leed zeer erg, zoo schrijft zij, aan de maag en gedurende langen tijd heb ik zulke vreeselijke pijnen doorstaan, dat het mij volstrekt on mogelijk was des nachts te slapen. Ik heb veel beproefd om mij van deze waarlijk voor eene vrouw op mijn leeftijd uitputtende aandoening te be vrijden. Ik heb vele geneesmiddelen genomen en niettegenstaande dat, zoodra ik mij te bed begaf had ik on dragelijke pijnen. Ais ik na 3 of 4 uren lijdens er toe geraakte wat in te slui meren ,.had ik akelige droomen, die mij plotseling deden ontwaken. Ik was met zweet bedekt. Eindelijk heeft men mij de Pink Pillen aangeraden en deze Pillen hebben mij veel goed ge daan. Na er 3 doozen van genomen te hebben .was ik volkomen genezen, mijne maag werkt zeer goed en des nachts slaap ik rustig. Er is niets wat U meer uitput dan gebrek aan nacht rust, de sterkste man kan er geen weerstand aan bieden, het gevaar is dubbel zoo erg als de slapeloosheid door maagpijn wordt veroorzaakt, omdat de oorzaak van uitputting dub bel is. Probeert de Pink Pillen,, zij zullen U zeker veel goed doen. Zij ge nezen vooreerst Uw maag, zij zullen U een goeden eetlust bezorgen, als mede goede spijsvertering, een kalmen en verkwikkenden slaaip. Zij herstellen het slijten Uwer krachten. Zij geven rijk en zuiver bloed met iedere dosis. De beterschap doet zich terstond ge voelen. Zij worden door de geneesfiee- ren voorgeschreven tegen bloedarmoe de .bleekzucht, neurastlhénie, alge- meene zwakte, maagkwalen, rheuma- tiek, schele hoofdpijn, zenuwpijnen. Prijs ƒ1.75 de doos ƒ9.per 6 doo zen, verkrijgbaar bij Snabilié, Steiger 27, Rottendam, hoofddepothouder voor Nederland en Apotheken. Franco toe zending tegen postwissel. Ook echt verkrijgbaar voor Haar lem en Omstreken bij Wed. P. Plaat- zer van der Huil,' Drogerijen, Jans straat 28, Haarlem. Uit de Arbeiderswereld UITSLUITING SIGARENMAKERS TE TIEL. In den stand der uitsluiting bij de firma M. Hirsch en Co., is weldra verandering te verwachten. De heer H. E. Kraay. voorzitter van de plaatselijke afdeeling der S. D. A. Officieele berichten DRANKWET. Burgemeester en Wethouders van Haarlem, Gelet op de wei van 30 December 1905 (Staatsblad No. 361) tot wijziging van art. 65 van de Drankwet; Brengen liet. navolgende ter kennis van belanghebbenden Verkoop van alcoholhoudenden drank, anderen dan sterken drank en van alcoholvrijen drank kan zonder verlof geschieden tot 1 Augustus 1906. Wenscht men dien verkoop na 31 Juli 1906 voort te zetten, dan zal een verzoek om verlof, hetwelk vrij van zegel is, bij Burgemeester en Wethou ders moeten worden ingediend vóór 1 Maart. 1906ddze bepaling geldt niet voor hen, op wier verzoek om verlof reeds vóór 1 Januari 1906 gunstig werd beschikt. Indien eene vroegere aanvrage om verlof werd afgewezen, kan een nieuw verzoek vóór 1 Maart 1906 worden in gediend. wanneer die afwijzing ge schiedde a. op grond van art. 36, eerste lid, 2o der Drankwet (veroordeelingen we gens overtreding dier wet, begaan vóór 15 October 1904)dn b. ten aanzien van vóór 15 April 1905 ingediende verzoeken, op grond van aid. 36, tweede lid der Drankwet (het niet-voldóen aan de eischen van licht en luchtverversching, gesteld bij d'e ai'tt. 10—18 van het Koninklijk Besluit van 1 April 1905 (St.bl. 120). j Haarlem, 20 Januari 1906. Burgemeester en Wethouders voor noemd, BOREEL. De Secretaris, PIJN ACKER. VERGUNNING DRANKWET. Burgemeester en Wethouders van Haarlem brengen ingevolge art. 12 dor wet van 28 Juni 1881 (St.bl. No. 97), zooals zij gewijzigd is bij de wet van 12 October 1904 (St.bl. No. 230), ter openbare kennis, dat bij Gedepu teerde Staten dezer provincie is inge komen een verzoekschrift van L. Voo- ges, echtgenoote van J. J. van Opzee- lamd, om vergunning, ingevolge art- 2 2e lid dier wet, tot het verkoopen van sterken drank in het klein voor ge bruik tea* plaatse van verkoop, alleen aan logeea-gasten, in het perceel aan de Lange Wijngaardstraat No. 11. Voorts bij B. en W. een verzoek schrift van P. Sprengers, in de gelag kamer van het perceel Spekstr.aat No. 8. Haarlem, 20 Januari 1906. Burgemeester en Wethouders voor noemd, BOREEL. De Secretaris, PIJNACKER. VERLOF DRANKWET. Burgemeester en Wethouders van Haarlem brengen ingevolge art. 37 der wet van 28 Juni 1881 (St.bl. No. 97), zooals zij gewijzigd is bij de» wet van 12 October 1904 (St.bl. No. 230), ter openbare kennis, dat is ingekomen een verzoekschrift van H. Koning, echtgenoote van G. B. de Vaal, om verlof, ingevolge art. 34 dier wet, tot- het verkoopen van alcoholhoudenden drank, anderen dan sterken drank, voor gebruik ter plaatse van verkoop in bet voorhuis van het perceel aan de Nieuwe Gracht No. 8. Haarlem, 20 Januari 1906. Burgemeester en Wethouders voor noemd. BOREEL. De Secretaris, PIJNACKER. Stooinvaartberichten Het st. Bali, van Amsterdam naar Batavia, vertrok 21 Jan. van LaPal- lice. Het st. Koningin Wilhelmina, van Amsterdam naar Batavia, passeerde 21 Jan. Gibraltar. Het st. Armand Behic. arriveerde 22 Jan. te Marseille van Japan met de mails van Indië. China en Japan. Het st. Prins Willem V. van Para maribo naar Amsterdam, arriveerde 22 Jan. 9 u. v. m. te Havre. Het st. Besoeki arriveerde 22 Jaai te Rotterdam van Hamburg. Het st. Trident, gecharterd door de Holland Amerika-lijn. van New- York naar Rotterdam, passeerde 22 Jan. n. m. 2.30 Wight. Het St. Gedé. van Java naar Rot terdam. vertrok 21 Jan. van Mar seille. Het st. Kediri, van Rotterdam naar Java, arriveerde 20 Jan. te Padang. Het st Solo, van Java naar Rot- terdnm vertrok 20 Jan. van Port- Said. Het st. Lawoe, van Rotterdam n. Java, arriveerde 21 Jan. te Sou thampton. Het st. Koning Willem III arri veerde 21 Jan. van Batavia te Am sterdam. Het st. Bali, van Amsterdam naar Batavia, arriveerde 21 Jan. te La PaJlice. Het si. Madura, van Batavia n. Amsterdam, passeerde 21 Jan. Point de Galle. Het st.. Oranje, van Batavia naar Amsterdam, vertrok 21 Jan. van Sin gapore. Uitiotiugen pCt. LOTEN STAD BRUSSEL a fr. 100 van 1886. Trekking van 15 Januari 1905. Serie 102213 n. 17 fr. 100.000, s. 98035 n. 14 fr. 2500, s. 87677 n. 10 fr. 1000, s. 91029 n. 14 en s. 83882 v. 10 elk fr. 500. Fr. 150: Serie 65312 n. 13, s. 70473 m. 24, 8. 63754 n. 9, s. 30610 n. 16. s. 65167 n. 17, s. 49198 n. 12, s. 65608 n. 3, s. 94951 n. 14, s. 10658 n. 10, s. 83382 n. 21, s. 60180 n. 6, s. 32178 n. 7, s. 67397 n. 13, s. 67135 n. 25, s. 38721 n. 5, s. 64009 n. 9, s. 72457 n. 2, b. 96745 n. 23, s. 69915 n. 19 en s. 62663 n. 8. De overige nummers in onderstaan de seriën vervat ,zijn betaalbaar met fr. 110. 978 8551 3490 8463 7782 7920 96949 30610 63051 94644 49198 40016 91029 19665 57997 71041 18999 26944 96745 73808 98035 30954 64009 23608 62668 86364 63668 70473 49371 25644 52805 51604 61160 26513 27606 63722 49577 41688 98866 12980 94654 34038 83260 24115 16680 63754 32920 67397 94751 22583 30883 25489 46540 68468 91269 91905 32178 64111 67135 10095 72457 48304 10658 23700 38598 65183 22783 82546 47243 87289 65608 83382 65167 38721 46555 58149 87677 60180 96048 67306 57431 65311 24949 71870 19621 21544 93912 84641 27229 102380 102145 113293 102213 112630 106451 113725 107644 107868 Betaalbaar 2 Jan. 1907. (Vervroegde trekkingen). Trekking van 15 Maart 1906. Serie 110784 n. 17 fr. 30.000, s. 20650 n. 23 fr. 2000, s. 44745 u. 3 fr. 1000, s. 25928 n. 16 en s. 49816 n. 17 elk fr. 500. Fr. 150: Serie 25192 n. 24, s. 94476 h. 22, s. 59481 n. 1, s. 92114 n. 12. a. 37534 n. 7, 77114 n. 16, s. 49816 n. 8, 9.1437 n. 13, s. 81584 n. 9, s. 79839 n. 2-4, s. 85593 n. 18, s. 103242 n 9, s. 54489 n. 24, s. 19457 n. 16, s. 96293 n. 9, s. 50026 no. 5, s. 74601 n. 20, s. 44745 n. 10, s. 91519 n. 12 en s. 8597 n. 3- Alle overige nummers, in onder staande .seriën vervat, zijn betaal baar met fr. 110. 522 5393 6703 6857 8597 1437 37534 61092 49816 68816 35699 62709 40675 43599 60193 44745 59098 31272 19457 30597 59393 79839 20650 31355 75871 92114 89458 39889 91235 62494 71308 41388 65033 99484 25192 29495 94476 75784 15234 20654 48593 84703 58137 77114 74601 96293 75198 76677 76116 36522 54489 64629 47547 48235 25928 90421 70236 76675 69553 50026 47009 21746 81584 24009 83799 87043 94392 44303 73739 24409 41159 80016 59481 78008 91519 56158 17373 83836 42039 61161 21218 87392 33127 48478 67159 18243 103532 112501 115161 110587 100872 109900 106270 113848 109520 103242 100001 110784 105180 Betaalbaar 2 Jan. 1907. Vervroegde trekking van 15 Mei. Betaalbaar 2 Januari 1907. Serie 13740 No. 3 fr. 10.000s. 82516 n. 20 fr. 1000s. 33084 n. 12 fr. 500 s. 66670 n. 21 en s. 88237 n. 8 elk fr. 250; s. 21248 n. 25, s. 14541 n. 12, s. 48444 n. 11 en 23. s. 195 n. 23, s. 59482 n. 21, s. 33084 n. 4, s. 27609 n. 81, s. 109614 n. 4, s. 88237 n. 7, s. 61797 n. 5, s. 17871 n. .2, s. 86725 n. 22, s. 48444 n. 3, s. 41942 n. 9, s. 40077 n. 16. s. 94393 n. 1, s. 26154 n. 15, s. 41093 n. 17 s. 33084 n. 25, elk fr. 150. Alle overige Nos., in onderstaande seriën vervat, elk fr. 110 195 9677 7219 9187 2479 4275 88237 47680 66069 82251 50881 82171 68265 59482 40295 89644 93198 18989 36066 86725 26154 82516 63489 94911 «1797 87569 27309 44174 68085 81297 54914 46576 34110 20919 15964 61303 66670 93444 22263 16162 41948 85607 73993 79378 49096 13740 34722 69009 50334 97429 21248 48085 87396 76390 52382 75350 76229 64506 84282 41093 76631 23978 35854 71321 85284 90240 20999 52148 26490 48444 99924 26013 69377 17871 66065 22840 96790 94334 56227 89410 97449 40077 27192 94395 14541 33084 110293 106015 115236 106438 109614 109898 112209 106748 106249 100170 100163 91192 Trekking 15 Juli 1906. Betaalbaar 2 Januari 1907. Serie 56589 No. 5 fr. 100.000 s. 77349 n. 10 fr. 2500s. 29147 n. 12 fr. 1000 s. 59509 n. 11 en s. 19702 n. 20 elk fr. 500s- 545502 n. 25. s. 78180 n. 2 3. 19702 n. 20 s. 57376 n. 6, s. 6256 n. 11, s. 19702 n. 5. s. 68115, n. 14, s. 30005 n. 12, s. 78772 n. 10. s. 44431 n. 20, s. 35563 n. 22,. s. 54502 n. 20 s. 113150 n. 25, s. 60919 n. 4, 9.109345 n. 10, s. 46141 n. 1. s. 78056 n. 24, s. 641 n. 19. s. 52952 n. 25, s. 94595 n. 12 elk fr. 150. Alle o-verige Nos. in onderstaande seriën vervat ,elk fr. 110: 9101 9523 6761 4943 9533 6256 8748 4600 6447 4883 6516 19426 13369 56171 13292 57376 10021 96415 44431 49511 30005 17173 42687 58651 94767 43367 59224 84649 15521 29114 60919 *19702 33058 65818 29695 98026 17941 58616 52952 98985 21468 25336 48743 54287 72336 91649 22994 88854 59509 85730 63207 37667 31619 30975 64046 82287 87597 24464 88355 46141 87320 40063 54739 94595 13571 50777 67374 78056 34021 17031 99853 11392 78772 78180 77349 41687 64166 54502 68115 18981 26318 37255 29147 16285 56589 78753 71640 35563 64716 111930 107727 113707 106497 107383 113150 102732 107268 109345 (Wordt vervolgd).

Haarlem's Dagblad | 1906 | | pagina 6