NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. 23e Jaargang. No. 6973 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. DONDIBDAO 22 MAART 1908 HAARLEM S DAGBLAD ABONNEMENTEN .fe, ADVERTENTIËN: per drie maanden: Van regels 50 Cts.; iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Vigor Haarlemƒ1.20 Haarlem van 15 regels ƒ0.75, elke regel meer ƒ0.15. Reclames 30 Cent per regel. V6©r de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der Abonnement aanzienlijk rabat. gemeente)1.30 Advertentiën van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing; Franco per post door Nederland1-65 ÉT" BMMWL- 50 Cts. voor 3 plaatsingen a contant. 8^2% voor Haarlem 'i IoObx jM^SÊMd^tL Redactie en Administratie: Groote Houtstraat 55. de omstreken en franco per post „0.45 Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 724. Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. Directeur J. C. PEEREBOOM. Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 6. Telefoonnummer 122. Abonnementen en Advertentiën worden aangenomen door onze Agenten en door alle Boekhandelaren en Courantiers. Met uitzondering van het Arrondissement Haarlem is het uitsluitend recht tot plaatsing van Advertentiën en Reclames betreffende Handel, Nijverheid en Geldwezen, opgedragen aan het Algemeen Advertentie-Bureau A. DE LA MAR Azn. te Amsterdam. Hoofdagenten voor het Buitenland: Compagnie Generate de Pabücité Etrangère G. L. DAUBE Co., JOHN F. JONES, Succ., Parijs, 31his Faubourg Montmartre. AGENDA Donderdag 22 Maart. Groota Kerk Orgelbespeling, 23 u. De KroonGer. Zangvereen. „Hb- san*a" Uitvoering, 8 uur. Gebouw Haarl. Jongelingsvereen. Ned. Luth. Gen. voor In- en Uitw. Zending, afd. Haarl. en die Ver. „Maerten Lu tb ei'" Openbare Zen- dingsbijeenkomst, 8 uur. "Verg. Huishoud- en Irudust riaschoo 1 Vergadering Ned. Verbond. Vergadering Verfraaiing. Heemstede Vergadering van den Ge meenteraad, uur. SchotenVergadering van den Ge meenteraad 6J uur. O ver veen Vergadering van Bloemen- daaJeche Verfraaiingsvereen. OM ONS HEEN cclx. BLOEMENDAALS BLOEI. Aft- wel een week of drie geleden hebben eenige ingezetenen van Bloe- mendaal, bescheidenlijk alphabetisch gerangschikt, per circulaire hunne mede-Bloemendalers uitgenoodigd tot bijwoning van een vergadering, met de bedoeiling om daar op te richten een vereeniging tot verfraaiing der gemeente en tot bevordering van het vreemdelingenverkeer. Ik heb met opzet tot vandaag ge wacht om er 'iets .meer van te zeggen, «rndat ik nu meteen de gelegenheid foeb, d« lezers van dit blad in Bloe menhaag dat wiil zeggen zoowel de Bloemendalers in engeren zin, als ook de Overveners en de Vogelenzan genaren op te wekken tot bijwoning van de vergadering welke Donder dagavond te halfacht in het Hotel „Welgelegen" zal plaats hebben. En toet spijt mij te minder, dat ik er niet eerder over schreef, omdat ik nu meteen de gelegenheid heb, mijn ver wondering te uiten over eenige min of m«er schampere opmerkingen, die ik ergens aan 't adres van de op te rfcht.en vereeniging heb gelezen. Er werd gevraagd, of ook verschillende personen belang bij zoo'n vereeniging zouden kunnen hebben. Ik sou zeggen ja. Particuliere en algemeen© belangen zullen er door gediend worden. Kan de nieuw op te richten vereeniging door gepaste reclame de aandacht nog meer op Bloemendaa.1 vestigen, dan tegen woordig gebeurf zoodat meer men- Bchen -zich daar met der woon komen vestigen, dan zal dit een voordeel atijn voorgrondeigenaren, architec ten, aannemers, timmerlieden, met selaars, loodgieters, behangers en winkeliers. Om maar énkelen te noemen.'t Ligt dus voor de hand, dat al die tmen- scbext in bun eigen belang lid worden van de vereeniging en 't mooie is, dat zij aldus hun particuliere belang dienende meteen het algemeen belang bevorderen, dat meebrengt, dat een gemeente vooruitgaat in om vang «n bloed. Dit lijkt me zoo duidelijk, dat ik eigenlijk niet goed begrijp, wat iemand met een onverzuurd gemoed daartegen hebben kan. Integendeel hij moet er een warme voorstander van wezen, dat de ingezetenen van een gemeente, door zich te vereeni gen, totstand brengen wa,t de enke ling nooit bereiken kan. Hoe vaak hebben wij, die immers allen, de een wat vaker dan de .ander, dn Bloemen- daal wandelen, er niet naai' ver langd om hier of daar op een mooi plekje een bank te hebben, waar we zouden kunnen uitrusten en meteen van 't mooie landschap genieten. Zoo lang ieder zijn wensch voor zich heen slaakt, komt die bank er niet, zoodra er een vereeniging is, komt zeer al licht wel. Niet tot speciaal genoegen van mijnheer die of mevrouw zoo, j «naar tot ons aller gemak en voor deel. Ik noemde maar een kleinigheid. iEr is veel meer voor een vereeniging i als deze te doen en de onderteeke- j naam van de circulaire geven daar van dan ook reeds een beknopt over zicht. Het doel der vereeniging is, zoo zeggen zij in 't algemeen, den bloei en den vooruitgang der gemeente Bloemendaal op de meest uitgebreide wijze te bevorderen. Zij tracht dit doel met alle wettige middelen te b«-1 reiken, door het bezoek van vreem- delingen aan de gemeente Bloemen daal en hunne vestiging aldaar, te bevorderen en aantrekkelijk te ma ken verder door het verspreiden van mededeelingen en aanbevelingen be treffende de gemeente Bloemendaal. het aanmoedigen, ondersteunen, tot stand brengen en onderhouden van allerlei zaken en inrichtingen, die kunnen dienen tot nut en verfraaiing der gemeente en tot veraangenaming van het verblijf, het instandhouden van het natuurschoon. En tot gerust stelling van het publiek staat, nog wel cursief, dn dit korte schema, Af gedruktdat staatkundige en kerke lijke aangelegenheden van behande ling en bespreking, volstrekt zijn uit gesloten. Natuurlijk, zou men zeggen. Toen in het jaar 1891 te Haarlem de Vereeniging tot Verfraaiing van Haarlem en omliggende gemeenten en tot bevordering van het Vreemde lingenverkeer werd opgelicht, werd ook de gemeente Bloemendaal, het mooiste gedeelte van Haarlems om streken, daardoor onder hare vleuge len genomen. Er staan dan ook hier en daar in de gemeente handwijzers en banken, die van de Haarlemsche vereeniging afkomstig zijn. Maar Bloemendaal is in die vijftien jaar vrijwat veranderd, het heeft zich ko lossaal uitgebreid, .al heeft het daar mee helaas wel iets van zijn lande lijkheid verforen. Op dit o ogenblik is het mans genoeg, om voor zichzelf en zijn .eigen verfraaiing- en vreemdelin genverkeer te zorgen, een omstandig heid .die ons Haarlemmers genoegen moet doen omdat de bloei van Haar lem en die van Bloemendaal nauw met elkander in betrekking staan. Onze Haarlemsche Vereeniging zal dan ook niet jaloersch zijn, dat een stuk van haar terrein haar ontvalt, maar imag zich .integendeel erover verheugen, dat er een zustervereni ging staat te wforden opgericht, met wie ze samenwerken kan. Ik heb in ernst hooren vragen, wat toch wel aan Bloemendeal te ver fraaien valt, daar de gemeente al zoo mooi. is. Maar die dat zei, vergat dat wie het mooie wil behouden dat hij heeft, daarvoor dan ook de noodige zorg moet dragen. Zonder ook maai- een oogenblik te willen beweren dat de gemeente nü verwaarloosd wordt (dat is inderdaad het geval met) kan het toch niiet anders, dan van groot nut zijn, dat een college als het be stuur van een Verfraaiingsvereeni- ging aanhoudend gespitst is op h.et aanbrengen van a'erbeteringen, op het maken van zij het dan ook dik wijls kleine, verfraaiingen, op het •geven van wenken aan het Gemeente bestuur. Met .andere woorden dat er systematisch en voortdurend gelet wordt op zaken van verfraaiing en natuurschoon .die tot dusver maar zoo eens af en toe onder de aandacht werden gebracht Is het bijvoorbeeld wel zeker, dat de prachtige duinweg' van het sta tion Overveen naar het Kopje en daar voorbij niet meer voor verfraai ing vatbaar is? Ik denk mij hier en daar kleurige bloemperken op den grijsbruinen ondergrond, die een prachtig effect zouden maken. Is er niets meer te doen in het helaas in gekrompen, maar toch nog zoo mooie Saxenburg, het Bloemendaalsche bosch Valt er nergens meer een weg te verbeteren, al was het maai' de zuidelijke toegang naar de Klever laan, die 's winters zoo erbarmelijk modderig kan wezen? Is het onnoo- dig ,dat er mettertijd een behoorlijke abri komt voor de electrische tram, waar men kan wachten, zonder ge noodzaakt te zijn iets te gebruiken waar' men geen trek in heeft Is ei- niet. nog altijd behoefte aan een ver keersmiddel tusschen Overveen en Haarlem, waarin ook de burgerij door middel van haar Verfraaimgs- vereeniging een woordje meespreken mag? Is er nergens meer een kruis weg, waar een handwijzer welkom zou zijn? Roept niet het Koninginne- duin om een steenen uitzicht-tafel, waarop voor vreemdelingen is aan geduid, wat zij van die hoogte af zien. Is er in Bloemendaal, o electri sche centrale, niets meer te doen op 't stuk van straatverlichting Geboren en getogen Bloemendalers zouden mijn vragenlijstje zeker nog wel k.unnen uitbreiden. De gemeente is mooi, maar ze kan mooier. Daar om durf Ik het een gelukkig denk beeld noemen, dat er een vereeni ging voor verfraaiing en vreemdelin genverkeer zal worden opgericht. Te meer, omdat die daar ook in finan cieel opzicht zal kunnen bloeien. De welgezeten burgers zijn er talrijk, de nieuwe vereeniging zal dus een kas kunnen hebben, waarmee iets kan worden uitgericht. Ja zelfs zou het mij niet verwonderen, wanneer ook Haarlemmers daartoe zouden willen bijdragen. Is niet Bloemendaal ons wandelpark Vandaar dan ook, dat ik gaarne alle ingezetenen van de gemeente bij deze opwek om van de vergadering in Welgelegen niet weg te blijven en al dadelijk de nieuwe vereeniging op te richten met een flink aantal leden. Dat zal vertrouwen geven in'de zaak en aangenaam zijn voor het te benoe men bestuur, dat aldus op den steun van velen weet te kunnen rekenen. Voor eigen belang en tegelijk in 't algemeen belang kan Bloemen- daals Bloei dan veel bereiken. J. C. P. Naschrift. In mijn vorig ar tikeltje schuilt, naar mij is meege deeld, een vergissing. De Comm. van Toezicht op het L. O. is wel degelijk over het voorstel-Thiel aangaande kleinere klassen gehoord en heeft daarover een advies uitgebracht, waaruit o.a. blijkt, dat wanneer de klassen worden gebracht op 40, éen school meer en wanneer ze werden gebracht op 35 leerlingen, twee scho len méér noodig zouden zijn- Van dit advies wordt in het prae- advies van B, en W. zelfs niet ge rept, waaruit ik meende te mogen afleiden, dat het niet bestond. En dit te eerder omdat idaarin wel verwe zen wordt naar -adressen van do afd. Haarlem van den Bond van Neder]. Onderwijzers en van het. Alg. Ned. Werkliedenverbond. Het advies van de Comm. lag ter lezing voor de leden van den Raad, maar het publiek en wij die het voor lichten mochten er weer geen kennis van dragen J. C. P. Buitenlandsch Overzicht Hoe onveilig het nog in Rusland is. blijkt wèl uit onderstaande be richten. In de in het midden van de stad Moskou, dicht bij de Beurs gelegen Bank „Onderlinge Kredietmaat schappij" drongen aldaar Dinsdag ongeveer 20 met revolvers gewapen de lieden binnen en stalen, terwijl ze do beambten met hunne revol vers bedreigden, ongeveer 850,000 rbl. in goud en krediet-biljetten uit de kas. De bende wist te ontkomen. Maandagavond is de trein van We enen naar Warschau bij het sta tion Nieklan uit de rails gewoipen men had wisselstukken losgeschroefd. Vijf personen werden gewond. Bij het station Zgansk aan den Weichsel-spoorweg is onder een spoorbrug gevonden een mijn met 120 pond dynamiet. Maar ook in de Russische Oost- Aziatische provincies heerscht een toestand, die met elke beschrijving spot. De correspondent van de „Frankf. Ztg." te Petersburg had een onder houd met een officier, die juist uit het verre Oosten was teruggekomen. Hij had DE WOELINGEN IN WLADIW OSTOCK meegemaakt en was door de solda ten herhaaldelijk gewond. Ten laat ste hadden zij hem, in de nabijheid van het station, voor dood in een droge sloot laten liggen. Met een ziekentransport was hij naar Rusland •overgebracht. Volgens de mededeelingen van de zen officier waren all-e berichten uit Oost-Azië ver beneden de werkelijk heid gebleven. De zonderlingste ge ruchten deden in Wladiwostock de rondte. Men verhaalde er, dat de keizerlijke familie gevlucht was, dat de Republiek in Rusland was uitge roepen, en dat grootvorst Michael de regeering had aanvaard. De onze kerheid over den toestand in Euro- peesch Rusland leidde tot de pro clameering van drie Siberische sta ten. In een deel kondigden de revo lutionairen de republiek af in een ander oefende Linjewitsj in naam van den Tsaar de regeering uit. in een derde stichtte luitenant-generaal Cholsjtsjefnilcof op eigen hand een regeering. De verwarring werd met den dag grooter. De troepen trok ken tegen elkander op en leverden bloedige gevechten. Wladiwostock zou aan de Japanners worden uitge leverd. Wanneer de Russische revo lutionairen hadden geweten wat in het verre Oosten gebeurde, dan zou de toestand thans heel anders zijn. De groote massa der naar Rusland terugkeerende troepen is volkomen gedemoraliseerd en revolutionair in den ernstigsten zin van het woord. Daarin schuilt, naar de bedoelde officier meent HET GEVAAR VOOR DE TOE KOMST VAN RUSLAND. Wanneer eens die troepen in Rus land terug zijn begint de revolutie opnieuw, en hij meent dat het moei lijk wezen zal om zulk een bende ..dieven, moordenaars en struikroo- vers" in toom te houden. Heel vlei end is de beschrijving dus niet, die deze Russische officier geeft van het leger, dat tegen de Japanners werd uitgezonden. Uit andere landen. DE CONFERENTIE TE ALGECIRAS. Het comité heeft zich Maandag bezig gehouden met het onderzoek der politie-quaestie. De heer Reg- nault zette, uiteen, dat die conferen tie alleen over het Fransche en het Oostenrijksche ontwerp een oordeel, behoefde uit te spreken. Het comité onderzocht deze in den meest ver- zoeningsgezinden geest. Over het compensatie-ontwerp van Duitsch- land in zake Casablanca is niet ge sproken, evenmin over het nieuwe Oostenrijksche ontwerp, strekkende tot organisatie der politie in slechts 4 havens. Het schijnt dat men dit ontwerp heeft laten vallen, daar er geen kans bestond, dat het instem ming zou vinden. De algemeene in druk is eenigszins optimistischer, omdat er een beraadslaging heeft plaats gehad, ofschoon er in werke lijkheid niets is veranderd. DE MIJNWERKERS-STAKING IN FRANKRIJK. De mijnwerkersbond te Lens heeft Maandagavond een vergadering ge houden. Bij de verkiezing van een be stuur kwam het tot heftige toonee- len: de penningmeester werd van de tribune geworpen. Door tusschen- komst van de politie werd de orde hersteld. Vervolgens Meld een der mijnwerkers een rede om aan te spo ren tot voortzetting van de werksta king. Het was daartoe nu een zeer gunstige tijd, vond hij. aangezien de maatschappijen geen kolenvoorraad hadden opgedaan, en men zelfs kon verwachten dat de werkstaking in ternationaal kon worden. Immers, ook de Belgische mijnwerkers had den eischen tot loonsverhooging op gesteld, en de Amerikanen lagen ook met hun directiën overhoop. De ver gadering nam een motie aan ten gunste van den achtuurs-werkdag en ging ten slotte rustig uiteen. UIT DE FRANSCHE KAMER. Op verzoek van den minister van financiën, den heer Poincaré. die de vert.rouwens-quaestie stelde, nam de Kamer met 347 tegen 198 stemmen het voorstel aan, tot het doen ver vallen van alle amendementen op de begrooting. betreffende de verla ging van de rechten op alcohol. UIT DEN DUITSCHEN RIJKSDAG. De Rijksdag keurde de begrooting voor Kameroen goed, besloot het verzoekschrift der Akwa-hoofden, waarin zij zich beklagen over den heer v. Puttkammer, gouverneur van Kameroen, aan de regeering ter hamd te stellen en nam de door de commissie voorgestelde motie aan j nopens lo. verbeterde rechtswaar- borgen voor inlanders, 2o. afschaf fing van lijfstraffen, dwangarbeid en kettingstraf 'het uitzenden van onafhankelijke ambtenaren tot het i instellen van een onderzoek naar klachteD. De Kamer verwierp het voorstel der socialisten tot onmiddellijke vrijlating der gevangen gehouden Akwa-lieden en nam daarop een mo tie aan op de beperking van het recht van ordonnantie in de kolo niën en keurde den aanleg goed van den spoorweg van Doeala naar de Manengoeba-bergen. ENGELAND EN VENEZUELA. De „Petit Bleu" weet mede te dee- len, dat president Castro van Vene zuela, nu hij van de bedreigingen van Frankrijk zoo weinig gevolgen merkt, het ook Engeland lastig be gint te maken. Men verneemt, schrijft het blad, dat onder een hoogst bedrieglijk voorwendsel president Castro een dergelijk soort uitdaging heeft ge zonden aan Engeland, door het ver zendon van telegrammen lang* den Engelschen kabel, die op Trinidad uitkomt, te verbieden en de afzen ders daardoor te noodzaken gebruik te maken van den langeren omweg over het Hollandsche eiland Cura sao. Dit voorwendsel is dat er onre gelmatigheden in den Engelschen dienst zouden zijn voorgekomen. De telegrammen moeten thans per stoomboot van Curasao naar Trini dad worden verzonden. In de Engelsche bladen komt om trent deze zaak nog geen enkel be richt voor. Stadsnieuws N. O. G. Dinsdagavond had eene vergade ring plaats der afdeeling Haarlem van het Ned. Onderw. Genootschap. Het voornaamste punt der agenda was ,,De Reform in het Teekenon- derwijs, welk onderwerp werd inge leid door den heer J. W. Sevenhuy sen, hoofd der Rijks-Leerschool al hier. De vergadering mocht zich, blij kens de opkomst, in veler belangstel ling verheugen. Een zestigtal onder wijzers en leeraren in het teekenen en anderen waren aanwezig. O-a. merkten wij op den Arrondissements schoolopziener, den heer W. B. o. Molkenboer, Directeur der Normaal school voor teekenonderwijzers te Amsterdam, Herman J. de Vries, di recteur der Burgeravondschool enz. De heer Sevenhuysen hield een zaakkundige lezing over de nieuwe richting in het teekenonderwijs, die breekt met confessie, die stuurt naar de natuur, die beoogt ontwikkeling van het individueel© en die streeft naai' l'rischheid en veelzijdige ontwik keling van wat daar leeft in het kind om uit te beelden, wat het gezien heeft. Bij herhaling kon spreker verwij zen naar een groot aantal tee kenin gen, langs de wanden geëxposeerd en gemaakt door leerlingen van scho len te Hamburg, alsmede van die eener school te Nunspeet en der RijlcsJeerschool. Met aandacht werd de rede gevolgd en er ontstond na beëindiging een zeer geanimeerd debat, waaraan door velen werd deelgenomen. Een der debaters vroeg of niet als resultaat der lezing te verwachten was, dat er te Haarlem gelegenheid zou gegeven worden, dat onderwijzers zich onder deskundige leiding zouden vereeni gen tot een cursus, waarop als ant woord gegeven werd, dat het Bestuur der afd .Haarlem hiertoe bereid, was. Ten slotte bracht de voorzitter der afdeeling den heer Sevenhuysen dank voor zijne leerrijke redej waarna de vergadering werd gesloten. HET HEDDA-GABLER-AFFICHE. Naar aanleiding van de door „De Kunstkring" uitgeloofde belooning hebben zich bij de politie verschillen de personen aangemeld, die inlichtin gen omtrent de overpl akkers meenen te kunnen geven. In verband met eenige aanwijzingen is de circulaire aan de drukkerijen met photografi- sche reproductie van biljet en strook ook te Haarlem verspreid. De biljet ten worden te Amsterdam thans des nachts door agenten in burgerklee- ding bewaakt. Frans Rosier, de galg en geklutste eieren. Een inzender van de N. R. Crt. schrijft: „De beruchte schavuit Frans Ro sier heeft in den laatsten tijd heel wat onrust en sensatie gemaakt ea nu hij eindelijk weer veilig achter slot en grendel zit wordt natuurlijk de vraag besproken wat te doen om „la béte humaine" uit de maatschap pij te bannen en voorgoed onschade lijk te maken. Het Utrechtsch Dagblad zou in „de galg' den meest doeltreffender) maat regel zien om dat vraagstuk op te lossen, maar wordt daarover hevig gekappitteld door D. die( moer filan- thropisch aangelegd, liever boter aan de galg wenscht te smeren eu meer gevoelt voor den eenen tuchthuisboel die zich niet bekeert het eerste gebruik dat hij van ziju gestolen vrijheid maakte was om een oude vrouw in Gouda te bestelen en hall te vermoorden dan voor negen-en- negentig rechtvaardigen die nooit ge stolen of gemoord hebben. Ik zou intusschen en parenthés# wel eens willen weten met welke oogen hij den Haariemschen Aballino bekijken zou als hij zelf een nachte lijk bezoek van hem had gehad en bestolen was geworden misscnien met een schot of een paar messteken op don koop toe om de herinnering aan die visite levendig te houden. Maar verder nog dan D. gaat men in de gevangenis zelf waar men den schavuit, die weigert den gewonen gevangeniskost te eten, uit vrees dat dit zijn kostbaar leven in gevaar mocht brengen, kunstmatig voedt met geklutste eieren, melk en bouillon. Waarom geen kraamvrouwensoepjes, oesters met portwijn of champagne? Waarlijk M. heeft geen ongelijk ale hij de vraag stelt of sommige men- sclien gcon aanleg hebben om uit pure filanthropie stapelgek te wor den. Naar mijn opvatting is de zaak hoogst eenvoudig en heeft men bij de noodige zorg voor sloten en grendels niets anders te doen dan den misda diger het gebruikelijk rantsoen, ge wonen gevangeniskost te geven en aan hem zelf over te laten of hij eten wil of niet. Heeft hij genoeg van het vasten dan zal hij vanzelf we! aan het eten gaan zoo niet dan late men hem vrij om naar de andere wereld te gaan langs den weg, dien hij zelf heeft uitgekozen. Heeft hij genoeg van de maatschappij; welnu I de maatschappij heeft meer dan ge noeg van hem eu het heeft geen zin een tuchthi/isboef, die een voortdu rend gevaar is voor anderen, kunst matig in het leven te houden, waar hij men, met de beste bedoelingen, vooruit weten kan dat men boter aan de galg smeert." DE PREMIE VOOR DE AANHOU DING VAN FRANS ROSIER. Op welke «wijze worden do uitge loofde f 500 voor de aanhouding ra Frans Rosier verdeeld? is oen vraag, die velen belangstelling zal inboeze men. Naar de procureur-generaal l>a- ron Baud aan het „Hbld." meedeelde, is hieromtrent nog geen definitieve beslissing genomen. Dit kan nog wet veertien dagen duren. Het Partijb est uur S. D. A. P. Aan het Partijbestuur was toegezon den een exemplaar van een schrijven, namens het bestuur dier afdeeling Haarlem gezonden aan partijgenooten in andere- plaatsen, die vroeger lid van de afdeeling Haarlem zijn ge weest. In dat schrijven wordt medegedeeld dat de afdeeling Haarlem partijge noot Joosten heeft gocand&leerd als lid van het partijbestuur* verder worden die redenen er in opgegeven, waarom de afdeeling tot deze oandi- daatstelling besloot en de bovenge noemde partijgenooten uitgenoodigd zijn candidatuur in hunne respectie velijke afdeelingen voor te dragen, ten einde op die wijze te verkrijgen, dat meerdere afdeelingen hem zouden candideeren en aldus do kansen van zijne verkiezing belangrijk te ver meerderen. Het. partijbestuur meent, da.t tot. nu toe terecht aanbevelingen van candi- daturen in het openbaar zijn geschied en acht het in het belang der partij vereischte dat met dezen goeden regel niet wordt gebrokenhet heeft in dezen zin een schrijven tot de afdee ling Haarlem gericht. •..Hei Tolk Bloemenvelden. Een onzer correspondenten schrijft ons De bloemenvelden in de omstreken van Haarlem beginnen zoo langzar merhand de prachtige kleuren weer te vertoonen. Wanneer dan ook de zon niet te veel verborgen blijft ach ter' de gure Maartsche buien, dan zul len a.s. Zondag de vroege soorten hyacinthen en crocussen op vele plaatsen in bloei staan. Van Haarlem uit langs den Zijl- weg en vervolgens langs do Rampe laan of Elswoutslaan naar het villa park Aerdenhout is eene wandeling, die wij a,s. Zondag aan de bloemen liefhebbers aanbevelen, daar de bloe menvelden gelegen langs deze wegen nu reeds de verschillende kleuren- schakeeringen vertoonen. Verkiezing H o o f d i n g e 1 t n- den. Bij d© Dinsdag gebonden verkiezing van hoofdingelanden van den Haar- lemmermeerpolder wei-den de aftre denden. de h sere a P. Langerhuizon. a. Suid geest en A. H. van Wiokcvoori CrommeJln. herkozen.

Haarlem's Dagblad | 1906 | | pagina 1