Advertentiën Huwelijk. Net Dagmeisje Keukenmeid, aicb aan de rokken dei1 65-jarige me degedeeld, die, gebrekkig zijnde, zich bij afwezigheid harer huisgenooten niet heeft kunnen .recklen en aldus jammerlijk is omgekomen. (Gelderl.) ONGELUKKEN. Te Termunsen (Gr.) kreeg de tim merman W. Schoonbeek, terwijl hij bezig waa een atermolen te hei-stel len, een zwaar stuk hout op zijn hoofd hij werd zoodanig verwond, dat hij kort daarop is overleden. VREDETENTOONSTELUNG. Heden werd te Kampen gesticht ©ene afdeeling der Internationale Vereeniging Vredetentoonstelling. Tot voorzitter werd gekozen Mr. J. D. A. van Blommesteyn. burgemees ter, tot secretaris Dr. C. J. Veen Valck. en tot penningmeester M. F. Dikkers, Kerk en School NBD. HERVORMDE KERK. Beroepen te Aduard da. Ph. Bege- «eann te 's-Gra/venhage. EVANG. LUTH. KERK. Beroepen te Medemblik ds. G. A. Aiea-s te Zwolle. R. K. KERK. Dom Willibrord van Heteren. Men seint aan ,,Het Centrum" De vermaarde Benedictijn, wiens aiekte wij dezer dagen meldden, is te Rome overleden. ACADEMISCHE EXAMENS. Leiden. Candidaatsexamen in de rechtswetenschap, de heer D. G. i£or- tenbout van der Sluys. GroningenBevorderd tot arts L. R. W. Havinga, cand.-arts, geb. te Scbi ermonnikoog. Land en Tuinbouw NHDERLANDSCHE TUINBOUWBOND. DeeMen wij reeds mede, dat die Neder!Maatschappij voor Tuin bouw en Plantkunde (3500 leden) niet vertegenwoordigd zal zijn op de ver gadering van 5 April te Amsterdam, waarin de groepsbesturen, het hoofd bestuur en de secretaris z,uilen geko zen worden, thans kan hieraan wor den toegevoegd, dat oofk de Alg. Vereeniging voor Bloembollencul tuur (pl- m. 2200 leden) geen afge vaardigden naar die vergadering zal zenden. Het hoofdbestuur van deze vereeniging is van meaning, dat de ontwerp-statuten van den Neder 1. Tuinbouwbond dermate zijn gewij zigd. dat eerst nog eens moet onder zocht worden of het nu wel ge- wenscht is. dat deze vereeniging zal toetreden. Het desbetreffende advies van .het hoofdbestuur moet vervol gens worden behandeld in een alg. vergadering, die niet vóór November of December zal worden gehouden. Ook Bloembollenlcweekersgenoot- .schap (pl. m. 1000 leien) heeft nog niet vergaderd en zal ook niet ver gaderen vóór 5 April, zoodat ook deze vereeniging niet officieel Verte genwoordigd zal kunnen zijn. Voegen wij hieraan toe, dat ande re vereenigingen, b. v. De Vereenig- de Tuinbouwers te Amsterdam (pl. m. 280 leden), De Naamlooze Land bouw- en Handelsvereeniging teLan- gendijk (pl. m. 650 leden) en nog eenige ook geen afgevaardigden kun nen zenden, oandat de jaarvergade ringen dezer vereenigingen, waarin dé afgevaardigden moeten wordien benoemd, vallen na 5 April, dan ligt het voor de hand, dat er zich vele moeilijkheden zullen voordoen op die vergadering en dat de tuinbouw bij lange na, niet in zijn geheel zal zijn vertegenwoordigd. Met belangstelling wordt intus- schen naai' de vergadering van 5 April uitgezien, omdat de besturen, die dan gekozen zullen worden, in de eerstvolgende jaren de richting hébben te bepalen, waarin de tuin bouw Z'ch zal 'hebben te bewegen. De samenstelling wan de groepsbe sturen is des te belangrijker^ omdat de groote.- kracht van den Nedei'l. Tuinbouwbond niet zal liggen bij bet hoofdbestuur, zooals oorspronkelijk door ide Commissie van Voorberei ding was bedoeld, doch hij de be sturen van de zeven groepen, waar in de tuinhonders zijn ingedeeld. Rechtszaken DE ZAAK-VAN DER KAAY. Donderdagmorgen te 10 uur ving bet gerechtshof te Arnhem de behan deling van de zaak-Van der Kaay aan, door den Hoogen Raad naar Arnhem verwezen. De publieke* en de gereserveerde tribune waren stampvolzeer veel dames waren ook tegenwoordig. De raadsheer-rapporteur, jhr. mr. Naibuys, geeft kortheidshalve slechts een exposé van de zaak. waarna de eerste getuige, de heer J. Ph. Hoek stra. gehoord wordt, die 'verklarin gen doet omtrent het gebeurde op het kantoor zooals reeds vroeger voor rechtbank en hof te Amster dam. De beklaagde blijft bij zijne ver klaring, geen arsenicum gehad te ■hebben en het ook niet in de koffie gedaan te hebben. Bekl. zegt op 23 Dec., toen getui ge op het kantoor kwaim, zelf reeds van de loopjes geproefd te hebben ze waren niet vol meer. Hij heeft toen terstond gezegd'de koffié is miersch, en die uitspraak gehand haafd. oolc nadat Hoekstra geproefd had van de kopjes, die niet vol meer waren. Hoekstra daarentegen zegt, dat het eerste kopje, waaruit hij proefje, wèl vol was. Getuige Heintjes heeft de koffie ge malen en er geen witte stof in opge merkt. Hij heeft o. a. gezien, dat Hoekstra en Van der Kaay van de koffie hebben geproefd. Hij heeft den koffieboel in elkaar gezet, werd om een boodschap gestuurd en heeft later in de potjes en kopjes het witte bezinksel gevonden. Daarop is. een onderzoek bij den apotheker inge steld naar den aard van dat bezink sel. In strijd met eene verklaring van Hoekstra beweert deze getuige, dat toen Hoekstra en een andere bedien de binnenkwamen, de koffie reeds ingeschonken was. Daarna wordt gehoord de getuig,e G. C- Bedeke. hoofdagent van politie die de uitwerpselen van Hoekstra in beslag beeft genomen. Na dé pauze werdén allereerst ge hoord de apothekers Van Ledden Hulsebosch en De Groot. Vervolgens werden gehoord' de des kundigen dr. H. W. Salomonson en dr. N. Schoort, scheikundigen, te Amsterdam, die de contra-expertise verrichtten. In hun rapport toonden deze deskundigen aan, dat met drie slokjes koffie geen doodelijke hoe veelheid arsenicum in het lichaam kan gekomen zijn. De oplosbaarheid van arsenicum in koffie is niet 1 op 200. zooalls in het onderzoek is aangenomen, maar 1 op 18,000 20.000. Ten hoogste kan 0.7 of 0.8 milligram in het lichaam zijn gekomen. De heer Van Ledden Hulsebosch 'houdt de bewering staande, d'at door het óverschenken der koffie heed goed arsenicum-deeltjes medegenomen kunnen zijn, waardoor de binnenge kregen hoeveelheid arsenicum veel gTooter wo id t. Prof. dr. P. K. Pel, daarna als ge tuige gehooid, helt het meest over tot de zienswijze van de heeren Sa- lomonson en Schoort, maar wijst op ©enige- onverklaarbare zaken. Zoo is het onverklaarbaar, dat zooveel ar senicum in dé faeces - gevonden werd en aan dén anderen kant. hoe dan geen vergiftigingsverschijnselen zich voordeden te meer waar het arseni cum reeds de maag verlaten moest lil ebben, toen tegengif toegediend werd. De volgende getuige, dr. G. Wal ler, betoogt, dat vergiftigingsver schijnselen zeer lang kunnen uitblij ven, en dat het mogelijk is. dat door laat toegediend tegengif het arsenicum nog in de maag wondt ge houden, zoodat het later in de fae ces gevonden wordt en niet in de urine, want dan zou het door het bloed' gegaan zijn en vergiftigings verschijnselen hadden zich dan voor gedaan. Prof. Pel is het daarmee niet eens. Door de contra-experts werd in den breedte de waarde van liet schei kundig onderzoek der heeren Van Ledden Hulsebosch en De Groot be twist, waarbij meermalen door le den van het Hof bejammerd werd, clat deze laatste deskundigen niet vooraf in kennis gesteld waren niet het rapport der contra-experts, zoo dat natuurlijk de goed gedocumen teerde beweringen dezer heeren geen erven goed gedocumenteerde verdedi ging kon vinden. Anderzijds werd betreurd, dat de heeren' v. L. H. en De Gr. die géheele massa dier faeces voor hun onderzoek gebruikt had- den en niet een gedeelte voor de controle gereserveerd. Verdér be- treurde prof. Pel het, dat niet de urine onderzocht ,was. Dr. Salomonson beweerde proeven genomen te hebben, waaruit zou blijken, dat het vergift niet in de koffie gedaan kan zijn toen beklaag de dat kón doen, vóór hét door- schenken dus. want dan was het ar senicum pal op den bodem neerge slagen en zou dus geen noemens- waardige hoeveelheid in dé uitge schonken koffie kunnen zijn. Het ar senicum. zooals het naar verschil lende getuigen beweren, in de kop jes enz. zichtbaar was. kan alleen zóó zichtbaar zijn geweest als het er iió, het doorsclieuken in gedaan is. Het Hof ging na deze mededeel in g in raadkamer en gelastte dat nog Donderda.ga.yond verschillende expe rimenten in dezen zin zuilen gedaan worden, voor de onpartijdigheid er van door de vier deskundigen sa men. De zitting werd daarna geschorst tot hedenochtend 11 uur. HET KIND VERMIJ. De zaak betreffende het zooge naamd verwisselde kind1 werd Don derdag ter terechtzitting van het ge rechtshof te Amsterdam weder 14 da gen aangehouden voor het indienen der memorie van grieven. DORUS DRIESSEN. Het gerechtshof te Arnhem beves tigde Donderdag het vonnis der recht bank aldaar, waarbij Dorus Driessen tot 9 maanden gevangenisstraf werd veroordeeld. INBREKERS VEROORDEELD. De rechtbank te Groningen heeft B. O. en K. N., die den vorigen Donderdag terecht hebben gestaan wegens inbraak en diefstal, veroor deeld tot 1 jaar en 6 maanden gov an - genisst-raf. VALSCHHEID IN GESCHRIFTE. In de zaak tegen den arts T.. te Delfzijl, die voor 14 dagen te Gro ningen terecht heeft gestaan wegens valscliheid in geschrifte (het invul len van een doodsbrief je zonder zich persoonlijk van de doodsoorzaak te hebben overtuigd), is Donderdag als deskundige gehoord de heer Druk ker, arts te Delfzijl, die verklaarde, dat het kind in quaestie inderdaad' aan chronische enteritis is gestor ven. Het O. M. persisteerde bij zijn re quisitoir (5 dagen gevangenisstraf). De verdediger, mr. H. Schaap per sisteerde bij zijne meening. dat •valscliheid in geschrifte niet is ge pleegd. Pleiter vroeg ontslag van rechtsvervolging. EXPEDITIE-LOKALEN. Door de administratie der Rijks Directe Belastingen is hooge-r beroep aangeteekend tegen het vonnis van de arrondi ssements-r echtbank te Amster dam, van den 16den Maart j.l., waar bij de heer Ferd. Wierdels. directeur der N. V. Dagblad en Drukkerij ..De Tijd', is ontslagen van alle rechtsver volging in zake de aangifte voor Per- soneele Belasting, grondslag Haard steden. INGEZONDEN Van ingezonden stukken, geplaatst of niet geplaatst, wordt de kopie den inzender niet teruggegeven. Voor den inhoud dezer rubriek stelt de Redactie zich niet aansprakelijk. Haarlem, Maait 190G. L S. Nu het voorjaar weer nadert en schoonmaken en verhuizen aan de orde van den dag komen, neemt de commissie van Patrimoniums Werk verschaffing de vrijheid onderstaan de ter Uwer kennis te brengen. Een der werkzaamheden die dooi de werkloozen verricht worden is het herstellen van zoogenaamde waarde- looze voorwerpen die ons geschonken worden. Zoogenaamde waardelooze voor wei-pen hiermede worden bedoeld die huishoudelijke artikelen welke door ouderdom, gebreken enz. voor de te genwoordige bezitter(ster) weinig of geen waaide meer hebben en daar door jaar uit jaar in op den zolder een plaats vinden zonder ooit ge bruikt te worden, of te worden weg gegeven. Voor de werkverschaffing hébben deze goederen dubbele waarde, om dat ze werk geven en omdat ze na reparatie of opknappen ten bate van de werkverschaffing verkocht wor den. Waar nu de mogelijkheid bestaat dat ook U wellicht binnen eendgen tijd een of ander voorwerp van dien aard hebt, komen wij U vriendelijk vragen dit dan aan de wei'kv er schaf fing te willen geven. Een klein berichtje aan liet lokaal der werkverschaffing, Leidschevaart. 18 A, is tot afhaling voldoende. Mogen wij U tevens verzoeken liet goede doel en ons verzoek met Uwe 'kennissen te bespreken U helpt ons daardoor liet werk makkelijker ma- ben. Met aller achting, De Commissie van Patrimoniums Werkverschaffing. Uit de Arbeiderswereld UIT DE DIAMANTNIJVERHEID. Toen de opzegging van liet contract, tusschen dien A. N. D. B. e-n d!eA. J. V. bekend was geworden, schreef Het Volk een hoofdartikel aan het slot, waarvan den overtreders-'werklieden werd aangeraden vrijwillig tot hun oude arbeids-voorwaardén terug te keeren, dit liet Bondsbestuur te bewij zen „Als heit. bestuur dat Woensdag kan mededeelen. dan staat .de Bond weer in zijn volle kracht", werd1 in liet artikel gezegd. Naar 'de heer H. Polak in het jong ste nummer van het Weekblad schrijft hebben deze woorden, hoe goed be doeld. een avereohtsche uitwerking gehad. Men dacht nu, dat het zaakje, wel in orde zou komen. Deze mea ning achtte dé heer Polak onjuist. Hij voorzag, dat de vergadering van Woensdagavond zou worden een be- iooging ten gunste van het behoud van het contract en schrijft daar over ..De lelden zullen nu plotseling heb ben ingezien hoe noodzakelijk het contract, voor hun toekomst is en zul len zic-h gaan verzetten tegen dé ver breking daarvan. Men dealdie. mij he den. (Zondag) reeds medé; dat van wege het personeel-Ed. van Dam aan dé fabrieken een manifest i-s uitge reikt, waarin tegen het verbreken van het contract wordt opgekomen. Dat is een voorproefje van hetgeen Woens dagavond te gebeuren staat. „Maar het zou mij zeer verwonde ren', als B.B. zich door wélke demon stratie ook van zijn stuk zou laten brengen. ..Waarom „Omdat hot de vaste en onwrikbare overtuiging hec-ft, 'dat. den volgenden dag, of zegge de volgende week, het oude spelletje ween- zijn gang zou gaan, ailsof er niets gebeurd was. j „Daarom zal het B.B. vermoedelijk' zich door niets of niemand laten over mannen en vast blijven houden aan de verbreking van het contract. „En ail komen nu, zooals Het Volk wensoht, nog zooveel bondsleden naai de Fransche Laan liet zal evenmin iets baten. „Het B.B. lieeft het vertrouwen op de bondsleden verloren en dat kan niet zoo maar eventjes worden terug gegeven. „Want men dénke niet dat het maar om een honderdtal bondsleden te doen is. De heele massa is aangevreten door d'e goudkoorts. „Om een voorbeeld te noemenvan datzelfde personeel-Ed. van Dam, dat nu, naar ik hoor, per manifest teken-, nen geeft het contract te willen be houden, heeft nog maar een korte poos geleden een. groot doel gepoogd loonsverhooging te verkrijgen, natuur-, lijk dwars tegen het contract dn. En: toen dat afstuitte op don tegenstand van het B.B., hebben enkele der be trouwbaarste leden van dlat personeel aanstalten gemaakt om er van door' te gaan, en slechte met moeite geluk te het 'tB.B. hen van dat voornemen terug te houden. „Zoo ziet men, welke verdelingen hét kwaad reeds gemaakt heeft en hoe gerechtigd de houding van het B.B. is." De uitslag der stemming over het al of niet handhaven der overeen komst tusschen die patroons en arbei dersorganisaties in de diamantnijver heid, in de vergadering der daarbij betrokken arbeiders Woensd'agavond in het Paleis voor Volksvlijt gehou den, is als volgt Uitgebracht zijn 3257 etefmmen, waarvan voor de handhaving van het contract 2215 stemmen, daartegen 242 stemmen en 8 biljetten van onwaarde. SIGARENMAKERSSTAKING TE GRONINGEN. De patroons in het sigarenmakers- bedrijf te Groningen besloten inza ke de stoking der sigarenmakers van •alle verdere onderhandeling met de gezellen af te zien. Letteren en Kunst LETTERKUNDIGE AVOND. Vereeniging van Letterkun digen in de kleine zaal van 't Concertgebouw te Amster dam. 't Was Van Deyssel, die laatst schreef dat wij, in Nederland, heden de grootste literatuur hebben van Europa. Of zei hij van de wereld'? Ik ben eens gaan liooren wat die Europeesdhe grooten Woensdagavond te zeggen hadden zij hielden voor drachten voor hun ondersteunings fonds. Voordragen kon alleen mevrouw Tiitia van Looijvan Gelder, die 'n stukje uit de heel mooie Macbeth-ver- taJing van haai' man met veel senti ment, maar zwakjes... enfin toch wel „mooi" opzei. 't Begon met Van Deyssel den kei zer aller schrijvers. Alweer ..Bezoek aan den Dom te Keulen". Waarom nu niet eens wat anders? Waarom altijd zoo'n oud werk? Voelt hij zelf dat z'n tegenwoordig zooveel minder is? Dit stuk, dat wel veel hoog-schoons heeft, zei hij met 'n geëffecteerde kraakstem toch nog 't mooist nó, me vrouw Van Looy. Iemand maakte mij 'n zeer juiste opmerking: „Je voelt zoo z'n liefde voor het Woord Wer kelijk, het „Woord" leefde bij hem. 't Woord, leefde niet bij een zijner decadenten bij Joh. de Meester van de Nieuwe Rotterdammer, die een soms zwak geestig stukje voorlas, wel pittig, bewegelijk, Fransch, vlug, over een meisje met d'r oom op een revue te Longchamps. Daarna. Jan Kalf (Giovanni van 't Hb'ld.) enkele fragmenten over deco ratieve schilderkunst, 'n Beetje ver velend, 'n beetje erg zwak en wat te erg fragmentarisch. Verder niet be paald van letterkundige waarde. Zeer sympathiek evenwel, gevoelig Is. Quenido is dit eveneens. Wel heeft deze groot© gevoelige aufond geen muzikaal rythme en géén door- loopènde woordklank, en stond hij als een marktschreeuwer of een volksmenner, een oproerkraaier, veel te woest en te vlug en te overladen te getuigen van Maxim Gorki's groot heid als mensch, maar toch, deze zeer sterke, zeer lévende, gevoelende mensch was een frisch krachtige ver schijning G. F. Haspels met een stuk uit 't Visschersleven en Top Naaff over een mantel,passende dorpsdomineesvrouw waren prettige, aardige, sympathie ke, niet bijzondere figuren. M. J. Brusse van de N. R. heb 'k niet meer gehoord. 't Geheel een tegenvallerZijn dèt nu onze groote literatoren, onze groote kunstenaars En komen ze dan zóó voor 't eerst voor den dag? Er is toch wel een groot dédain voor 't publiek, tegenwoordig. Gd. K. GEZELSCHAP-BRONDGEEST. Wij lezen in het N. v. d, D. Volgens een uit Indië ontvangen telegram is het gezelschap-Brondgeest in Indië ontbonden. Blijkens mededeeling van het Mau ve-comité te Laren waren TLH. M.M. de Koningin en de Koningin-Moeder en Z. K. II. de Prins der Nederlanden de eersten die het comité een bijdra ge voor het herinnerings-teeken voor Mauve toezonden. Van den Commissaris der Koningin in Noord-Holland, mr. Van Tienho ven, en andere bekende persoonlijk heden, alsmede van verschillende Mauve-vrienden en -vereerders voor al ook van de schilders komen bij dragen in. MEVROUW NOORDEWIER REDDINGIUS. Naar 't Hbld. verneemt, zal me vrouw Noordewier na het concert te Hilversum (oratorium Paulus) het eerst optreden te Rotterdam, in de vereeniging „Gemengd Koor" (dir. de heer Georg Rijken), in Verdi's Re quiem, en wel op 1 Mei a. s. Het is een vreugde te melden, dat mevrouw Noordewier weer voor ons concert-leven gewonnen is MULTATULIE. De N. R. Ct. herinnert er aan, dat onderstaande brief, die aanleiding heeft gegeven tot zóó vee-1 en veler lei, Donderdag juist een halve eeuw oud was. „Rangkas-Betoeng, 29 Maart 1856. „Aan dien Gouverneur-Generaal vain Nederlandsch-Indië. „Ik had de eer te ontvangen Uwer Excellentie's kabinetsmissive van 23 dezer no. 54. „Ik zie me genoodzaakt, in ant woord op 'dat stuk, Uwe Excellentie te verzoeken mij te verleenen een eervol ontslag uit 's Lands dienst. „de Ass'stent-resident, (get.) „E. DOUWES DEKKER". HET CONCERTGEBOUW-ORKEST GEHULDIGD. Het laatste DiügenJtda-concert, Woensdag in Deur Haag gegeven, waarop voor !het laatst het Aanster- damsch orkest onder leiding van Wil lem Mengelberg medewerkte, is een buitengewone avond van huldebetui gingen geweest. Een gedenkwaardige avond voor den leider en voor h.et orkest gezamenlijk. Na de uitvoering van het derde nummer betrad het bestuur van Con cert Diligentia en bloc het podium. De voorzitten-, de 'heer Kool, sprak den heer Mngelberg en het orkest toe, bracht den kunstenaars dank voor hetgeen zij in die reeks van jaren ge presteerd hadden, zeicle, dat de bloei der vereeniging voor een groot deel aan hen te danken was en deelde voorts mede. dat het bestuur Mengel berg uit erkentelijkheid tot eere-lid der vereeniging had benoemd en be- sloten had een som gelds te storten' in de kas van het orkest. Beter kon' het bestuur ook namens de leden wel niet blijk geven van zijne dankbaar heid, het had moeilijk een waardiger vorm van huldebetoon kunnen kie zen. Tw.ee kransen, één voor Mengel berg en één voor het orkest, vormden liet slot van de betooging. En een daverend langdurig applaus dér aanwezigen toonde de volkomen instemming met de handelwijze van het bestuur-. De bloemenhulde was daarmee niet ten einde. Na het laatste nummer vóór de pauze werden nog drie kran sen binnengedragen. Mengelberg moest herhaaldelijk te midden dier kransen voor cl© toejui chingen bedanken. En op het eind van het concert nog een prachtig bloem stuk, dat Mengelberg overgaf aan Timmner, als vertegenwoordiger van het orkest. Salvo's van toejuichingen weerklon ken herhaaldelijk, er scheen geen eind aan te komen. PENNINGEN EN MUNTEN. De experts G. Theod. Bom Zoon zullen van 3 tot 5 April eenige ver zamelingen penningen en munten on der dén hamer brengen. De catalogus groot 1300 Nos., bevat de verzamelin gen van wijlen.' dé heeren E. Ph. Erf- mann te Rotterdam en P. I-T. Testas te Haarlem. Gemengd Nieuws EEN GEVAARLIJKE LUCHTREIS. Twee soldaten van de luchtscheep- vaartafdeeling te Berlijn hebben een gevaarlijke luchtreis gemaakt. Opge stegen voor een oefeningstocht van enkele uren werden zij onmiddellijk door een geweldigen stormwind aan gegrepen en met een razende vaart meegesleurd. Toen de ballon weer uit de wolken te voorschijn kwam, bemerkten de inzittenden, dat ze zich midden bofvien de Oostzee bevon den, zonder dat ergens land te be speuren was. Slechts door de mand af te snijden en zich zonder schoe nen en bovenkleeren. aan het net- kerk vast te klemmen wisten de bei de soldaten zich in de lucht te hooi den tot de wind ze vele uren later boven de Zweedsche kust had gedre ven. Daar -moesten zij nog ©enige uren bloot svoets door de sneeuw wa den eer zij hulp vonden. Beiden zijn thans echter heelhuids te Berlijn te ruggekeerd. AFSCHUWELIJKE MOORD. Te Schöneberg is een 76-jarige oude huisbewaarder met zijne 64- jarige echtgenoote in den kelder van een door hen bewoonde villa ver moord gevonden. De ongelukkige oud jes waren blijkbaar met een scherpe spade, die op den grond lag, dood geslagen. Van dén dader was geen spoor te vinden. Daar niets vermist wordt, weet men volstrekt niet wat de aan leiding tot den moord is geweest. Voor zoover bekend, had het echt paar ook geen bijzondere vijanden. EEN NIEUWE SIMPLONTUNNEL. Men seint ons uit Parijs, 28 Maart Uit Milaan wordt aan de „Herald" gemeldEr is besloten, aanstonds de boring te ondernemen van tweeden tunnel door den Simplon, gelijkloo pend met den eersten. (H. v. A.) Burgerlijke Stand Bevallen25 Maart M. W. Wesse- liusReemer z. 30 Maart E. Roest Hendriks d. 29 Maart II. v. Op- zeelandv. Hoof z, 27 Maart W. Moerkerk—F inson «cl. en z. 28 Maart G. Hagende Klister z. 30 Maart T. M. J. C. v. Dongen-Zijl mans z. 30 Maart J. SchaartEle- veld d. 30 Maart G. BoeréHoe ve, d. Overleden 29 Maart G. C. Spronk 14 m. d. Spaarnwou'derstraat. 28 Maart D. Damiaans 20 m. z„ v. Ma- rumstraat. 28 Maart M. Roest 21 m. d.„ Klein Heiligland. 29 Maart J. G. Terpoorten 61 j., Rustenburger]. Telegrammen VERKIEZINGEN VOOR DEN RIJKSRAAD. PETERSBURG, 30 Maart. (Reuter). In het Beursgebouw had gisteren in eene bijeenkomst, die door 85 perso nen werd bijgewoond, de verkiezing plaats van de 12 vertegenwoordigers van handel en industrie in den Rijks raad. Onder de gekozenen bevinden zich de vroegere minister van handel Ti- mirjasef, verschillende leden van den handels- en ni j veaheidsr aad en verte genwoordigers van de beurscomité's te Moskou, Wa rschau en andere plaat sen. Marktnieuws HOOFDDORP. Graanmarkt 29 Maart 1906. Witte tarwe 6.40—7.25. Rogge 5.25-/5.50. Haver 7.50—8.50. Witte duivenboonen 7.50f 8.50. Paardenboonen 7.10—/7.35. Stoomvaartberichten Het st. Salak, van Rotterdam naar Java, vertrok 29 Maart van Mar seille. Het st. Goentoer, van Java naar Rotterdam, arriveerde 29 Maart te Marseille en zette de reis voort. Het st. Bogor, van Java naar Rot terdam, vertrok 28 Maart van Oleh- leh. Het st. Prins Hendrik, van Am sterdam naar Batavia, arriveerde 29 Maart te Sabang. Het st. Cera'm, van Amsterdam n. Batavia, arriveerde 28 Maart te La Pallice. Het st. Prins dier Nederlanden, van Amsterdam naar Paramaribo, passeerde 27 Maart Ponta do Arnel. Het st. Java, van Amsterdam naar Batavia, passeerde 29 .Maart Point de Golle. Het st. Koningin Wilhelmina. va» Batavia naai- Amsterdam, passeerde 29 Maart Perim. Het st .Ambon arriveerde 28 Maart van Amsterdam te Hamburg. Op den 12den April a.s. hopen onze geliefd© Ouders JOHANNES VFBMEKKEN en MARGARETRA BERNARDINA TER WOLBEEK, hunne 121/2-JARIGE EÖHTVEREENI- GING te herdenken. Hun dankbare Kinderen SUSANNA JOHANNA. CHRISTINA MARIA. JOHANNES, en onze lieve Grootouders. Haarlem, 30 Maart 1906. Zandvoort, Heden overleed in den ouder dom van ruim 77 jaar, mijn innig geliefde Vader, de Heer JAN HENDRIK LEVENKAMP te Deventer. N. LEVENKAMP. Haarlem, 28 Maart 1906. Algemeen© kennisgeving. Heden overleed onze Echtge- noot, Vader, Behuwd- en Groot- vader, dé Heer JACOB SCHINDLER in den ouderdom van 74 jaar. Uit aller naam Wed. S. M. SCHINDLER— VOOGD. Haarlem, 30 Maart 1906 8 Heden overleed tot onze diepe droefheid, na voorzien te zijn: van de H.H. Sacramenten der Stervenden', onze innig geliefde Vader, Behuwd- en Grootvader NIC0LAAS SPIERINGS in den ouderdom van 72 jaar. Uit aller naam Familie SPIERINGS. Haarlem* 30 Maart 1906. Lange Lakenstraat 33. Eenige en algemeene kennis, geving. De Heer en Mejuffrouw SONNE- MANS betuigen hunnen hartelijke* dank voor de vele blijken van belang stelling, bij hun huwelijk ondervon den. Haarlem, 29 Maart 1906. Beëindiging Faillisstmiot. Del Curator in liet faillissement va» WILLEM FREDERIK BLOEM, be hanger te Haarlem, bericht, dat ten gevolge van het verbindend worden der Uitdeedingslijst dit faillissement een einde heeft genomen. De Curator: Mr. H. Ph. 'T HOOFT. F3illiss«iii8üt-V«riflcs!i8. Bij beschikking van den KdeJAcJitb. Heer Rechter-Commissaris in het fail lissement van DIRK HERMANUS VAN ING EN, winkelier in verfwaren en drogerijen, wonende te Zandvoort. 's bepaald lo. dat 'de inlevering der schuld vorderingen zal moeten geschieden vóór 15 APRIL 1906, ten kantore van den Curator, WILIIELMINASTRAAT 13, te Haarlem; 2o. dat de VERGADERING TOT VERIFICATIE der schuldvorderingen zal worden gehouden op VRIJDAG 4 MEI 1906, 's voonnididags te 10 1/2 uur, in het Paleis van Justitie te Haarlem. De Curator Mr. JOHAN SPOOR. Een net burgerman met éigen zaak wenscht langs dezen weg in kesonis te komen met een nette BURGERDOCH TER of JONGE WEDUWE. Volledig omschreven brieven onder No. 8910, bur, van dat blad. GEVRAAGD, in klein gezin. _Spaamwouderstraat_l 14. Te Haarlem wordt direct gevraagd: een Oppasser of een net Dagmeisj e voor de ochtenduren', van goede ge tuigen voorzien. Aanmelding vóór 12 of nd 7 uur: Spaarne 94. Mevrouw VAN BORK vraagt- met begin Mei, alsdan wonend© in den Haarlemmerhout, eene flinke P. G„ v. g. g. v. godd kunnende wer ken. Aanbieding Schotersingel 79. dee avonds na 7 uur.

Haarlem's Dagblad | 1906 | | pagina 3