GELD een Uitstapje par Stoomtram Een zeer goedkoop Mode-Tijdschrift Advertentiën o. DE mmm Rijtuig en Wagenmaker APRIL 1006 Firma VAN TUBERGEN, Gr. Houtstraat 141. Geldersche Bankethammetjes, Ondier de Romeinsabe keizers waren ders op dat album geleverd, hieraan er, die uit overdreven liefde tot het te wijten is, dat dezen zic-h op een paard, ide gekste dingen deden. Nie-verkeerd standpunt plaatsen, rnand minder dan de groote Césarj Zij, die Rembrandt goed kennen, richtte, volgens de overlevering, een zouden elke reproductie afkeuren, standbeeld op voor zijn. overleden lijf-Het Rembrandt-ALbum is evenwel ros en plaatste dit voor den. tempel niet bestemd voor kenners van Rem- van Venus Genitrix. I brandt, maar dient om het volk, dat Augustus en Hadrianus plaatsten bean nauwelijks bij naam kent, al- prachtige graftomben boven de gra-thans eenig'idee van zijn kunst te ven hunner lievelingspaarden en dat geven. Daarvoor was kleur noodig, van eerstgenoemden keizer werd zelfs i o-een zwarte photo, door 'Germanicus in dichtmaat bezon-1 is zoo eenvoudig juist, dat we 8®®- ons bijna verwonderen over 't feit, Uerus liet. zich van zijn strijdniak- idiaj. do Commissie aan dit betoog ker \olucris een goudenatmetseltje vi pagina's druks beeft besteed, maken, dat flnj steeds bij zich droeg) 1 en richtte, toen het dier overleden was, een graftombe er voor op in het Vatikaan. Nero liet zijn paard en dat zijner- gemalin Pompeja met zilveren hoef ijzers beslaan, doch het dolst deed Caligula. Den dag voor de circusspe- len gaf hij bevel, dat er volkomen rust hr. MS. PANTSERSCHIP „TROMP". Ms. pantserschip „Tromp', het nieuwste en .grootste schip on- in den omtrek van den stal van zijn1 zer marine werd Woensdag Leger en Vloot dienst gesteld. Tegen den winter vertrekt het schip naar Oost-Indië. Koloniën lijfros moest heerschen, opdat het niet gestoord zoude kunnen worden.. Het had! een marmer-en stal, een voerbak van ivoor, dekken van purper en een halster, bezet met edelgesteenten. Later liet hij er een paleis voor bouwen en meubelde dit zelfs op kost- bare wipe, teneinde de gasten, die uit beNZINE-ONTPLOFFING TE PANG- naamvan het paard uitgenoodigd KALAN BRANDAN. werden, behoorlijk te kunnen ontvan-j correspondent van de „Sumatra gen. en eindelijk wordt beweerd, dat Post- te Pangkalan Brandan schrijft hij het tot consul wilde laten uitroe- aan zi-jn biad Pft11 i Hedenmorgen te ongeveer 4 uur Hei skelet van Eclipse en die van Werden de ingezetenen van Brandan enkele andere ren-groothëden, worden r(]00r eeri donderenden kna.l, gevolgd in musea, bewaard, grafsteenen wor- d,001. ,een hertgen schok, uit hun den ook in later tijd nog wel eens op £jaap opgeschrikt. Een Leder stormde de laatste rustplaatsen van trouwe zjj.n huis uit, sommigen in .den waan, kleppers geplaatst, doch thans hebben .jïun lexgeai huis aan het instorten een aantal paardenvel' eer ders 'het re- Was, anderen meenende, dat hun cord geslagen op dit gebied. buurman's woning een ongeluk had Te Middelburg, in Kaapkolonie, 'S getroffen. Vrij algemeen werd aan een groot standbeeld opgericht ter na- ,een vulkanische uitbarsting gedacht, gedachtenis van de paarden, die in Daar weerklonk na enkele minuten den Boeren-oorlog gevallen zijn. In het brandsignaal, gegeven door de het. midden van het reusachtige paar- stoomfluiten van de fabriek der „Ko- denkerlchof Zuid-Af rika, prijkt thans ninklijke". Aller oogen richtten zich een steen met toepasselijk inschrift. liaar he. fabriek, doch men zag aan- waarop een troepenpaard is geplaatst, vankelijk niets bijzonders. Na enkele dat door een ruiter in khaki na- oogenbiikken begon naar den kant der tuurlijk gedrenkt wordt. Babalan-riviev een vuurgloed op te Een dergelijke daad van piëteit stijgen en in ,,no time" was heel de voor de duizenden moedige dieren, die stadJ hel verlicht, of in den strijd, of grootendeels door Alles snelde in de richting van den ziekte en uitputting, 'bezweken zijn/, vuurgloed en weldra zag men een was in de geschiedenis van het paard tongkang van groote/ afmeting in nog niet bekend. {lichterlaaie op die Babalan-rivier drij- Hippos"), i ven. Het was een grootsch gezicht, dit drijvend vuurkasteelmaar onmid- DE NIEUWE RENBAAN dellijk; dacht men natuurlijk aan de op liet terrein van „Duinzicht", gele- droevige ongelukken, die met dat ta- geu ter halverwege van den grintweg, per eel zouden gepaard gaan. die vanaf den Leidschen straatweg. De tongkang, toebehoorende aan de naar het buiten gebruik gestelde ren-„Kon. Petroleum Mij.", was den24en veld van Clingendaal voert, is zoo 's avonds geladen mét 1000 drums en goed als gereed om in. deb' a.s. zomer 3000 tins benzine, en bestemd om he te worden opengesteld. j denochtend te 4 uur te worden ge- De baan is, aangelegd op een. vier- sleept .naar het in de Aroe-baai Hg- kant stuk weiland', dat achter niet gencle stoomschip „Sabine Riclimers". zooi lang on breed is als de prachtige Met de tongkangs .die lading in heb- oppervlakte op Clingendaal. Het be- ben bestemd voor in dé Aroe-baailig- leende witte rasterwerk teekent het gende booten, gaan steeds denoodige venterrein ira een slipsvorm. Er zijn koelies mede voor het lossen. Op de- vaste steenen tribunes met étage en zen verongelukten tongkang bevonden verdere gebouwen, stallen enz. opge- zich ook 46 .koelies, makende met de trokken in rood-wit matertaai, welke uit 4 personen bestaande tongkang- kleur mooi nuanceert met. de omge- bemanning, 50 opvarenden. De koelies ving van boseh en duin. Boven het hebben allen plaats genomen boven de hoofdgebouw verheft zich tevens een plankenbedekking van den tongkang; koket torentje. trouwens een andere plaats was er Het ren veld is langs verschillende niet, voor hen. zijden to bereiken en wordt aan den. d6 brand is nu vermoedelijk ont- oostelijken zoom doorsneden door den staan door een lek in een der drums Zuiri-Holla.ndsc.hen electrischen spoor- 0f tins, waardoor benzine in den weg', zoodat wanneer deze traanbaan. tongkang is gevloeid, welk gas een eenmaal in exploitatie zal zijn, de rei- uitweg vond door de reten tusschen zigers per Holl. Spoor zoowel uit de ho plankenbedekking- en vervolgens richting Amsterdam alsi Rotterdam door de poriën van het geteerde zeil- vlak bij het__ Wassenaavsch Long- doek, dat over deze bedekking lag uit- shamps kunnen afstappen. gespreid; door het aansteken vaneen j strootje kan dit gas dan in brand zijn DAMES-HOCKEY. geraakt, waarna de ontploffing is ge- Ik weet niet, of't aan mij ligt, volgd. maai' waneer men 't vroeger o.ver Volgens mededeelmg van ew, der ^htSPikrtl°^0 tïïdie1"vé^: meeS een aanW deTopvStoS ond£g do«™ schoone geslacht. 3 men den wal bereiken; anderenkwa- frouwien dus. die opzoon niaPlier ,men jn de hrandende lading terecht, nog van zioh willen doen hooien. Van d0 50 0pVarenden zijn 8 met om, wie weet, nog een kansje te brandwonden in het hospitaal opge- wagen 'nomen, terwijl reeds 2 hunner een Als sportredacteur was ik reeds UU1, na jlun opname bezweken28 lang van dit vooroordeel genezen. zijn er met den schrik en een nat pak Wanneer dit evenwel nu niet had afgekomen; de overige 14 zijn nergens plaats gehad, dan zou het Woens- te vindon men vermoedt, dat zij dagmiddag gebeurd zijn, en wel ra-1 verbrand of verdronken en weggedre- diicaal. ven zijn. Er werd te Heemstede Hockey ge-d.ö brandende tongkang is om speeld en wel dooir dames. streeks 9 uur naar buiten gesleept. Een elftal uit Engeland was over- Het was een groo t geluk, dat liet niet gekomen om zioh met onze dames te woei, want anders waren stellig alle meten, en wel allereerst tegen die houten kedehs op den vischpasser uit Hilversum, 't Was een aardig, (Pasar Lama) een prooi der vlam- verrukkelijik gezicht deze 22 jonge men geworden. dames in lichtkleurige japonnetjes Bij het neerschrijven van dit be- over het groene grasveld te zien richt Zondagmiddag 3 uur is de draven, met roode gezichtjes, blaken- 1%'and nog niet gebluscht. Ieder 00gen- de van pure gezondheid en levens- tri ik 'hoort men nog een drum of een delen gevonden om zich in het leven te kunnen houden. Hij gaf als zijn rneening te kennen, dat hij wed de eenïge overgeblevene in mijn 4 zou zijn. Het nieuws verspreidde zich onder de thans weder door angst en twijfel gekwelde bewoners. Men snelde vol hoop weider naar het mijn-emplace ment, doch slechts enkele vrouwen en mijnwerkers werden toegelaten. De opgewondenheid is zeer groot. De woede tegen de ingenieurs heeft na deze geheel onverwachte rede''ng, naar men begrij pen kan. haar top punt bereikt. Toen de ingenieur Léon, die de werken bestuurt, des middags te BRly-Montigny aankwam, wend hij door de in drift ontstoken menigte aangerand en door een vrouw geslagen. Op hevel der regeering heeft het paiiket te Douai onmiddellijk een nieuw onderzoek ingesteld, teneinde de verantwoordelijkheid vast te stel len voor verzuimen, tijdens de red dingswerken in ide mijn van Courriè- res gepleegd. BERTON'S VERHAAL. Berton, die eenige onbelangrijke wonden aan zijn beenen heeft, meent, dat hij slechts acht dagen in de mijn is gebleven. Slechts een keer of tien in de 24 etmalen van zijn onder- aardsch verblijf heeft hij geslapen. Zijn verhaal luidt als volgtDen dag van. de ramp werkte ik in de gang Marie met een ploeg van 34 rna.11. Toen. ik wilde vluchten viel ik en riep ik mijn neef Auberger toe mij maar te laten sterven. Daarna ver loor ik mijn bewustzijn. Toen ik weer bijkwam zocht ik mijn neef en de anderen, maar ik vond niemand. Nergens was licht, tastend langs de wanden zocht ik naar de schacht en kwam zoo in de Noordelijke drink plaats terecht, waar ik een keer of twintig heb gedronken. Daar ik moe was, heb ik een wagentje met kolen leeggegooid en heb me daarin te sla pen gelegd. Ik viel in slaap en toen ik wakker werd had ik alle begrip van tijd verloren. Ik had honger en begon mijn zwerftochten. Ten slotte stuitte ik op een paardelijk, maar het vleesch was zoo weerzinwekkend, dat ik er niet van kon eten. Eindelijk vend hij brood in een knapzak. Hij sliep weder eenigen tijd, zwierf rond, daalde langs een gang naar de ader Joséphine vond daar etensvoorraden en klom weder terug naar de drink plaats. Hij 'had last van koude en deed daarom kleederen van de doo- den over de zijne aan. Ook trok hij nieuwe schoenen aan en toen hij 3 horloges en 24 stuivers vond in de zakken van de slachtoffers stak hij die ook maar bij zich. Eindelijk weer ronddwalende in de buurt van zijn kwartier zag hij licht in de verte en riep om hulp Boven gekomen weigerde Berton zich door de doctoren te laten schoon maken en wilde ziich alleen door zijn wouw laten helpen. Na met lauw water van het ergste vuil te zijn ge reinigd heeft hij zich echter te bed begeven om, na eerst van zijn om zwervingen te hebben verteld, wat te slapen om weer op krachten te ko men. en verdachtmaking", die sedert de bekende onthullingen van zijn vroe- geren medewerker Petrof tegen hem zijn losgelaten. Hij begint met de persoonlijke aanvallen. Ten eerste is hij beschuldigd van zedeloosheid. In antwoord daarop wijst hij er op, dat de wet aan de Russische pries ters verbiedt een tweede huwelijk aan te gaan. Verder wordt hem ten 1 vaste gelegd!, dat hij zijn .volgelin gen zou hebben bestolen. Dit ontkent hij pertinent door te verklaren dat van de 3000 pd. st., die graaf Witte hem voor zijn organisatie bad ge schonken, geen enkele roebel in zijn handen is gebleven. Ten sLotte komt •hij op de geruchten, dat hij in Mo naco ro ul lette had gespeeld, op het oogenblik, dat in Moskou en el- de rs bloedbaden werden aangericht. Hij ontkent niet in Monaco te heb ben .gespeeld, maar van zijn eigen geld. dat hij in het buitenland liad verdiend door het uitgeven van zijn. levensbeschrijving, terwijl hij boven dien een gedeelte van dit geld aan de arbeiders had geschonken, en dat hij slechts uit louter nieuwsgierig heid naar Monaco was getogen en op zeer bescheiden wijze had meege speeld daar hij toch gedurende eend- gen tijd uit Rusland moest weg blij ven. Wat de politieke beschuldigingen, tegen hem ingebracht, betreft, erkent hij, dat hij door middel van eentus- schenpersoon met graaf Witte had onderhandeld over de 3000 pd. en dat hij van dezen ook verlof had gekre gen om in Petersburg verblijf te houden, zonder dat hem amnestie was verleend. „Maai'", vraagt hij, Dat zullen vele Crefelders ook heb ben gedacht, toen ze de groene hu- zaartjes achter hun Kriegsherr za gen rijden „es is erreicht." Ze zijn meer dan in hun schik met 't ver krijgen van hun garnizoen. En ge kunt er van op aan, dat hun al thans voorloopig een paradijs op aarde wacht. Wat zal er een vinnige strijd ontbranden tusschen de dienst meisjes... en tusschen de „hoogere dochters". „Was blasen die Trompeten Husaren herein 1 Herein i/n unser Krefeld. Beim Frühlingssonnesche'in Dar Kaiser an der Spitze Hei. farbenprachtig Bild, Dass uns ver Stoltz, und FreudJe, Das Herz im Leibe sohwillt Ook nu weer heeft Wilhelm met'11 enkel w.oord gezinspeeld op z'n ,.dans-officieren". Toch is 't slechts scherts. Crefeld is een gevaarlijk „Loch". En de Crefeldsche jongeda mes kunnen 't aan Frankrijk dan ken, dat ze hun huzaartjes hebben gekregen. „Wen ich mein Wort gegeben ba be., so halte ich es auch" zeide keizer Wilhelm in antwoord op de toespraak van den Oberbürgemeis- ter. „Und die Stadit Krefeld siehtam heutigen Tage, dass ich mein Wort gehalten habe. Der Stadt Krefeld, habe ich ein neue Garnison gebracht und den jungen Damen ihre Tan- zer." FAILLISSEMENTEN. U itgespro ken Almelo, 2 April. J. Grooterihaar, „wat zo,u dat Hij had immers reeds winkelier te Stad-Delden. Jhr. mr. P. vroeger in betrekking gestaan tot de L. van Meeuwen .rechter-coinmissaris. regeering en toen toch evenmin de curator mr. rh\ M. G. ten Cate. Geëindigd M. Maat, winkelier in kruideniers waren te Vlaardingen. Wed. F. Ph. Groeneveld, Winscho- reivolutio verraden. Pygmeën en rep- tidaën roept hij uit, „ge ziet niet verder dan uw neus lang is. De aan blik van goud windt u op en bene velt uwen blik en ge weet u niet teton. «verheffen tot het begrijpen van een L_M-. J- van Duinen, trotsch hart, dat gestaald is tegen alle verzoekingen." Ten slotte eischt Gapon, dat een officieel onderzoek zal worden ingesteld omtrent zijn wijze van optreden. De liberale bladen bespreken de zen brief in zeer afkeurenden geest. TWEEMAAL BEGRAVEN. De correspondent der N. R. Ct. te Boedapest, schrijft dato 29 Maart Frans Etrdtsieck, MAKELAAR, presenteert als lasthebbende van zijn principaal op Zaterdag 7 April 1906, des namiddags na 5 uur in het ver kooplokaal „De Gouden Leeuw" te Haarlem, in publieke veiling te ver knopen ten overstaan van den Notaris P. F. de Bordes: No. 1. Een DUBBELHUIS en ERVE met daarachter en daarnaast gelegen perceelen uitmuntend BLOEMBOL LENLAND, geleden te Heemstede aan de westzijde van den Binnenweg, tegenover de Hofstede Land en Spaarnzicht. geteekend C No. 245, groot ongeveer 4 Aren 2 Centiaren. No. 2. Een ruime BLOEMBOLLEN- SCHUUR en ERVE met ZOLDER, voorzien van' kantoor, bollenstefllin- gen en stalling voor paard en wa gens, OPEN ERF en een perceel uit muntend BLOEMBOLLENLAND, ge legen naast en ten noorden van het voorgaande perceel, plaatselijk get. C No. 245 en groot ongeveer 3 Aren 58 Centiaren. Breeder bij biljetten omschreven. Afzonderlijk en in combinatie. Nadere inlichtingen bij bovenge- melden Makelaar, Kruisstraat 2 te Haarlem. De bewijzen van eigendom en Veil- coniditiën liggen drie dagen voor en op den verkoopdag ter visie ten kan tore van den Notaris voornoemd Ged. Oude Gracht No. 108 te Haarlem. assuradeur, en Maria A. Brands, openbare koop vrouw, beiden te Breda. A. Drost, koopman te Gouda. C,St.-Ct.") Officieele berichten KENNISGEVING. De Burgemeester van Haarlem brengt bij deze ter kennis van de in- Gisteren werd hier de voor twee gezetenen dezer Gemeente, dat de op weken gestorven luitenant der infan- den tweeden April j.l executoir ver- terie Erhardt voor de tweede maal ]daa.rde kohieren No.' 1 en 2 Afd 1 !TS"rreSi,rle Pdrsoneele belasting deter ge- het 34e regiment en had in Boeda pest zelfmoord begaan, omdat hij bevreesd was, dat de raad van eer, waarvoor hij op beviel van zijn kolo nel wegens schulden had moeten verschijnen, hem onwaardig zou oor- deelen den officiersrang te blijven be'kleeden. meente, dienst 1906, op heden aan den ontvanger der directe belastingen zijn ter hand gesteld. Wordende de ingezetenen tevens herinnerd, dat de belastingschuldi gen verplicht zijn hunnen aaislagop ikieeaen. ^en bij de wet bepalden voet tc vel- En die vrees was gegrond, want hist. Anderhalf uur hebben zij daar ge speeld.. De Engelschen letterlijk zon der moe te worden, terwijl de Hil- tin springen. KOFFIEOOGST. Blijkens een telegram van den versumsch'e dames in het laatst wel Gouverneur-Generaal van Nederl.- wa.t uitgeput waren. De eerste wa- j Indië, van 2 April, wordt de Gouver- ren overwegend sterker en wonnen nements-koffieoogst op Java voor dit dan ook met 60. rvan welke zes jaar thans weder geraamd op 123 000 goals zij er twee voor en vier na de pikols. rust maakten. Heden (Donderdag) treden de Haarlemsche dames in het strijd perk. Wellicht, dat zij het er beter afbrengen dan de Gooilanders. Dit is evenwel zeker, dat het een mooie, interessante match belooft te wor den, want de Haarlemsche dames zijn sterker dan de Hilversumsche. HEVIGE BRAND IN BELGIë. Een geweldige brand is Zondag avond, rond kwart voor 12 uur, uit gebarsten in de gestichten Fromont- Leduc, te Sint-Jans-Molenheek. D«t werkgesticht houdt zich inzon derheid bezig met het vervaardigen van nij venh.eids'vetstoifen en naphte- j klaring. De brand is veroorzaakt 1 door het, ontploffen van een ketel, in eenige. oogenbiikken nam het vuur eene groote uitbreiding. De pompiers der gemeente kwamen ter plaats gesneld. Een ordedienst werd ingericht. Weldra kwam eene talrij ke menigte ter plaatse, daar men van verre kon zien dat er een brand woedde. De vlammen stegen zeer hoog. Van tijd tob tijd hoorde men nieuwe ontploffingen. De pompiers van Brussel werden om 1 uur 's nachts opgeëischt. Deze kwamen weldra ter plaatse van de ramp. Bijna terzelfder tijd kwam 't brandpiket van het 9e linie. Men deed al de huizen in de straat ont ruimen. Om 2 uur 's nachts begon de brand in 'hevigheid te vermeerderen daar opvoigelïjk de ver naphtevergaar- bakken ontploften. Kwart voor drie uur ontploften nog verscheidene naphtevateai. Heel het gesticht is ver nield. Tien gebouwen zijn in asch toen de plaatselijke commandant al hier bij het regiment in Kaschau aanvroeg of er geen bezwaar tegen bestond den overleden officier met militaire eer te begraven, lav am er een telegrafisch antwoord, dat Er- hardt als gemeen soldaat moest be schouwd worden. De kolonel had ge meend zoo te moeten handelen, om dat het onteerende vonnis van den raad van eer dat geheim blijft tot dat het door het ministerie van oor log bekrachtigd is in Weenen goedgekeurd, juist op dien dag in zijne handen gekomen was. Tegen deze degradeering na den dood" werd door de pers met nadruk j geprotesteerd, terwijl in Oostenrijk [eenige afgevaardigden in den Rijks- i raad ophelderingen van den minis- ter van oorlog verlangden. De mi nister antwoordde toen, dat hier een fout gemaakt was. daar de militaire autoriteiten vergeten hadden dat het vonnis eerst van kracht wordt, na dat liet den veroordeelde voorgelezen is. Dit onrecht aan luitenant Eriiardt werd gisteren hersteldeen deputa tie ui«t de officieren van het 34e re giment was overgekomen en had een krans meegebracht, eene halve com pagnie infanterie met muziek was aanwezig en de garnizoenscomman dant van Boedapest met vele officie ren waren verschenen om den over ledene de eer te bewijzen die hem als luitenant toekomt. Een militair geestelijke hield de grafrede en zei Wij zijn gekomen om u te geven, wat wij u door eene vergissing ont hieldendat isi onze plicht tegenover u en tegenover het leger, waarin gij tot uwen dood met eer gediend hebt. Van dit alles weet ge wel is waar niets. Uwe kameraden brachten uit doen. Haarlem. 5 April 1906. De Burgemeester voornoemd, BORiSeiL. Nederlandsche Credietbank. NIEUWE GRACHT, HAARLEM. AGENTSCHAP te AMSTERDAM Kelzdrssracht 473* Verstrekt op diverse solide waarborgen, tegen eene rente van 4 en 4'fe °/o 'sjaars. Voor meerdere inlichtingen zioh te wenden ter kantore der Bank. Tuinstraat 7. Kruisweg 44 HEESEH-VÏLTHOEDEN, voor het a.s. Seizoen de Nieuwe Modellen ontvangen x.50, 175, 1,90, a.aj. Prima «.75, 3.50 4 00, 4,50. ZIJDEN HEERENHOEDEN, model 1906, 3.00, 4.00, snpra fln, 5.00, 6.00 Steeds voorhanden de grootste voorraad SPORT- en MOTORPETTEN, bekende lage pryzen. J. W. BOERÉE, RIVIERVISCHMARKT 7. Gedurende het grootste gedeelte van de maand April is, om van het Bloeien der Hyacinthen, Talpen, Mar cissen en andere Bolgewassen te genieten, van uit Haarlem of Leiden naar Hillegom, Lisse en Sassenheim zeer aan te bevelen. Vertrek van Haarlem 6.06, 7.24, 8.42, 10.11,18, 12.36, 1-54, 3.12, 4.28, 5,48, 7.06, 8.24, 9.42 en 11.15, Amster- hun garnizoen het symbool hunner j damsche tijd. vereering en wij, die hier verzameld j zijn, oprechte gevoelens van vriend- schap. Nog een Redding DRIE EN EEN HALVE WEEK ONDER DEN GROND. Nóg meer als een sprotkje idan bet verhaal van de redding der 13 gered den klinken de eerste berichten over de redding van den 32-jarigen Augusts Berton van Sallaumines, die Schilden deze beide tëams"nïët veel i zich hedenochtend tot verbazing der in sterkte, hoewel de Engelschen toch gaheele beschaafde wereld als gered Donderdag speelden te Heemstede de Haarlemsche Dames Hockey Club tegen liet in ons land toerende En- gelsche dameselftal. Zooals wij reeds voorspelden, vei-- Gemengd Nieuws met een kleine overwinning gingen strijken (21). Ook nu werd de match door heer lijk weder begunstigd en door veel be langstellenden bijgewoond. Heden Vrijdag komt een Neder- landsch elftal tegen de Engelschen uit. Letteren en Kunst REMBRANDT-ALBUM. De Commissie voor het Rembrandt- Album zendt een uitvoerige circulai re die wereld in, met het doel om te betoogen, dat de afbrekende kritiek i hen grond en heeft in de zakken door sommige bladen en kunstscbil- zijner kameraden genoeg levensmid- is komen opgeven. Volgens deze eer ste berichten werkte hedenochtend een ploeg aan den ophaalbak op 231 M. diepte in put 4, toen een mijnwer ker een hunner op den schouderklop- te en uitriep„Ik ben gered". De ingenieurs Bard en Petitjean en enkele anderen, zoo luidt dit eerste relaas verder, snelden toe-en legden den onderaardschen balling in den ophaalbak na zijn oogen te hebben toegedekt tegen het zonlicht. Berton heeft blijkbaar weinig gele den van zijn verblijf van 3i week on- De schade wordt, op 400,000 fr. ge rekend. Het vuur zal denkelijk nog -wel eenige dagen onder de puin e.n smeu len, maar gevaar voor verdere uit breiding is er niet meer. (Handelsbld. v. Antw.) EEN ROSIERJACHT TE PADUA. Te Padua had Zaterdag een bui tengewone jacht la Frans Rosier plaats. Twee carabinieri overvielen op de groentemarkt een lang gezocht misdadiger. Deze haalde een revol ver te voorschijn, schoot evenwel zonder iemand te raken en vluchtte door een groote menigte achtervolgd de geheele stad door. Bij een brug trachtte een van 'het exercitieterrein terugkeerend escadron cavalerie den vluchteling den weg te versperren, doch de misdadiger schoot en de rit meester viel van zijn schuw gewor den paard. Eindelijk werd de vluch teling door een carabinieri inge haald, dien hij evenwel met een re volverschot doodde. Een soldaat, die hem tegen wilde houden werd even eens neergeschoten en de misdadiger zette zijn vlucht voort totdat hij ten slotte door een musketschot zelf werd neergelegd. VADER GAPON'S VERDEDIGING. Vader Gapon heeft een brief ge plaatst in de Retsj" en andere Rus sische bladen van 26 Maart, als ant woord op „de stroomen. van laster Rust in vrede. Daarna speeddie de muziek een treurmarsch, de soldaten gaven een salvo de tweede begrafenis was af- geloopen. EEN GIFT DES PAUSEN. Z. H. de Paus heeft aan Mgr. Stil- Ientans, bisschop van Gent, voor de Vlaamsche bevolking, die geteisterd werd door den watersnood, een gift doen toekomen van 5000 francs. DE ZWAARSTE MAN. Hans Fromm te WUlenberg (Oost- Pruisen), ..de zwaarste man van Europa,", is overleden. Hij woog 525 •poaid. GROENE HUZAREN IN CREFELD. De Tel.-correspondent schrijft daar omtrent nog o. m. 'het volgende Der Kaiserritt. „Overweldigend mooi was 't. een gastmaal voor 't oog. toen langs de zen rechten weg de stoet in kleu ren badend voortschreed, fel be licht door een gouden zon, vtxrdeze gelegenheid tot Hohenzollern-zon ge proclameerd. De keizer bereed een bruinen wit gevlekt ros, elegant voortstappend. En in waarheid overdonderend was 't door de blauwe lucht trillend ge jubel, dat zijn voortschrijden bege leidde. Bedaard, nu en dan pauseerend, groette hij naar links en rechts, bracht de bruin géhandschoende hand rechts aan den kolbak, die 'n vriendelijk sprekend gelaat, door de „es is erreicht", in tweeën gesneden, overschaduwde. YBAAGT UWEN APOTHEKER: DRAGEES a LA CASCARA. Het best werkend en onschadelijk Laxeermiddel, groote flacon f 1, met gebruik, kleine fl. 0.30, ook direct aan ons adres te bekomen. APOTHEEK. Heden ontvangen voor de Paaschtijd de allerfijnste magere in de wicht van 2 tot 7 Kilo'sook gekookt, gebraden en Tevens de allergrootste, en versche KIPEIEREN. Oudsto on soUodsto adroa. T. A. DOMMBB, KI. Hout straat 62. Telefoon 469 MACHINALE VLEESCHSNIJDERIJT. Telefoon 469 is HET NIEUWE MODEBLAD, dat in Haarlem en Omstreken alleen voor Geabonneerden op Haar.em s Dagblad is verkrijgbaar gesteld. Onze lezeressen kunnen van die goede gelegenheid profiteeren, zoodat ongetwijfeld velen zich deze zullen ten nutte maken. Aldus is men in de gelegenheid op de hoogte te blijven van wat er in de modewereld voorvalt, wat afgeschaft of als verouderd verworpen en wat als nieuwe mode wordt toegepast. HET NIEUWE MODEBLAD, dat tweemaal per maand verschijnt, telkens met patronenblad en eene aflevering van een boeienden roman, in boekformaat, kost slechts 55 ets. per drie maanden (franco per post 80 ets.) Men abonneere zich aan het Bureau van dit Blad.

Haarlem's Dagblad | 1906 | | pagina 7