THERMOGENE WATTf van de Risico-bank tot het zee-bedrijf werden gerekend. De heer BIJVOETDat zijn geen spitsvondigheden De heer HUGENHOLTZ zegt, dat de heer Bijvoet zoo fijn-juridisch is, dat hij d't geen spitsvondigheden vindt, maar een arbeider verlangt, dat de wetten niet telkens kunnen ontweken worden. Spr. blijft voor aansluiting aan de R i j ks v erzeker in gsb a n k De lieer THIEL wil allereerst den heer Hugenholtz bestrijden. Ten eer ste meent spr. dat de heer Hugen holtz die rede had behooren te hou den waar zij thuis hoort. De heer HUGENHOLTZ zegt: Dit is de plaats liier. De VOORZITTER verzoekt om niet telkens te inter rompeeren. De lieer THIEL wil openlijk ver klaren, dat spr. de ervaring heeft verkregen, dat in 't algemeen het gevaar der niaohinatièn van particu liere banken tegen de arbeiders met bestaat. Dat er wel iets minder goeds gebeurt, dat gebeurt ook wel in an dere processen. Spr. meent dat de heer Hugenholtz wat te ver gaat. Dat dit zoo is. komt misschien, dat de lieer Hugenholtz minder met de practijk bekend is. Spr.'s ervaring in proeessen voor den Raad van Beroep is niet zoo, als de heer Hugenholtz meent. De Rijks verzekeringsbank rekent wél eens royaler wanneer het niet uit haar eigen zak gaat. De heer HUGENHOLTZ wil even antwoorden op den aanval van den heer Thiel van wien hij dezen aan val niet verwacht had. In de Kamer kan spr. niet behandelen de quaestie hoe Haarlem zijn werklieden moet verzekeren. De feiten door hem ge noemd, zijn medegedeeld op de ver gadering van don Vakliedenbond onder leiding van Henri Polak. Spr. heeft hier willen pleiten in het belang der arbeiders. De heer THIEL zegt, dat de parti culiere banken niet willen meewer ken om geheele categoriën buiten de ongevallenwet te zetten. Dat doen juist de advocaten van de Rijksbank. Spr. verzoekt den (heer Hugenholtz aan te willen nemen, dat zijn gevoel voor den moreelen plicht der ge meente tegenover de werklieden zeer ernstig is. De heer H. D. KRUSEMAN merkt op, dat de Gemeente Haarlem, die de grootste der mededeelnemende vereenigingeu is, gebonden zal blij ven aan de Vereeniging. Zij kan er niet af. Voorts verklaart spr. diathij het veel gemakkelijker zal krijgen, •daar hij dan alleen de mandaten heeft te teekenen. De heer LOOSJES zegt, dat Haar lem nog behoort tot de kleine ge meenten voor w ie de lieer Zimmer- man de onderlinge risico voordeelig acht. De heer BIJVOET zegt, dat men volgens de statuten wel van de zaak j af kan komen, wanneer men niet langer lid wenscht te blijven. Het voorstel van de heer en Loosjes c. s. wordt nu aangenomen. Tegen waren de he eren Hugen holtz, De Breuk en Kruseman. Punt 3 i B. en W. stellen voor. eenige wer- j ken aan de gasfabriek het bouwen van de watergasinstallatie en fa- brieks9choorsteenen, onderhands aan te besteden. De heer MODÖO vraagt of bij deze! ondershandsche aanbesteding ook de loonbepalingen der Openbare aanbe- i stedingen zullen gevolgd worden. De lieer DE BREUK zegt, dat zoo-' ver het mogelijk is, daar gevolg aan gegeven zal worden. Voor onderdee- leri van het buitenland kunnen die' bepalingen misschien niet vastgesteld j worden. Het voorstel wordt aangenomen zon der stemming. Punt 4. B. en W. bieden den Raad ter vast-1 6telling aan een staat ter beschikking! uit den post Onvoorziene uitgaven", i dienst 1905. Deze staat wijst aan een totaal be-j drag van 18.001/2, en wel 3.951/2 j als te kort op de rekening voor krank-.' zinnigen-verpleging en 14.06 voor gas- en meterhuur voor de 1ste Bur- j gerschool over liet 4e kwartaal 1903, welke te laat is ingekomen. Thans is op dezen post nog beschik baar 14.571.831/2. De financieeJe commissie steltvoor! dezen staat goed te keuren. Wordt aangenomen. Punt 5. B. en W. stellen voor, de begroo ting van inkomsten en uitgaven der goederen van de voormalige corpo ration van neringen, ambachten en bedrijven voor het jaar 1907 (aanwij zende 2043.511/2 en een vermoede lijk saldo van 1400) goed te keuren. Wordt aangenomen. Punt 6. B. en W. hebben gemeend het per ceel Koningstraat 8, op 31 Maart in openbare veiling, voor de gemeente te moeten aankoopen. De koopsom bedraagt 11.150 en de kosten ƒ850. B. en W vragen den Raad be krachtiging van dezen aankoop. Wordt aangenomen. Punt 7. .B, en W. vragen eon bedrag van f 275 voor het doen geven van onder wijs in het zwemmen aan de zwem en badinrichting aan de Houtvaart. aan de leerlingen van de hoogste klasse der lagere scholen. De heer VAN DE KAMP vraagt aan houding. Hij zou het wenscbelijk vin den de reeds van school zijnde fa-! brieksjongens ook zwemles te doen geven. Ook andere kinderen konden misschien zwemles krijgen. Spreker zal zich van de zaak ver der op de hoogte stellen. B. en W. hebben tegen aanhou ding geen bezwaar. Aldus wordt besloten. Punt 8. De Bond van Ned Onderw., afd. Haarlem, verzoekt om de 2% premie voor het ouderdomspensioen door de Gemeente te doen l>etalen. B. en W. adviseeren afwijzend op dit verzoek. Zij herinneren c-r aan. dat ook afwijzend beschikt is op een soortge lijk verzoek van d» Hoofden der open bare scholen, hier ter stede, en op een voorstel van twee Raadsleden om de pensioensbijdrage van de onder wijzers te vergoeden, respectievelijk ia de vergaderingen van 13 Maart 1903 en 3 Febr. 1904. De heesr MODOO acht het geen mo tief, dat men afwijzend op dit adres zal beschikken, omdat er vroeger reeds afwijzend op beschikt is, daar dit volgens spreker op onjuiste gron den geschiedde. Spreker meent, dat het niet aangaat de onderwijzers de 2 te doen beta len, daar de andere ambtenaren, zon der uitzondering, geen premie voor ouderdomspensioen betalen. Het voorstel van B. en W. wordt aangenomen. Tegen stemden de heeren De Braai, Kleijnenberg, Modoo, Groot en Van de Kamp. Punt 9. Met het oog op de openbare rein heid en zedelijkheid stellen B. er W. voor, om in den Hout vier uri noirs te plaatsen, en tusschen den Hertenkamp en Paviljoenslaan een gebouwtje met. gemak- en waschka- mers te maken. De kosten daarvan worden ge raamd op 2985. De heer SPOOR zal tegen stemmen, daar .deze inrichting niet gebruikt zal worden. De lieer HUGENHOLTZ noodigt den heer Spoor uit om des Woensdag, Za terdags en Zondags eens een kijkje in den Hout te nemen, dan zal hij van zijn meening terugkomen. De heer WINKLER zegt, dat hij in de Commissie voor dit voorstel was. omdat er behoefte aan bestaat. On sierlijk zal het niet worden, men zal het zooveel mogelijk maskeer en met struiken. De heer MODOO acht de plaats niet geschikt en wil het meer in den Hout plaatsen. Het maskeeren acht hij niet zoozeer gewenscht, dan zal men het niet zien. Spreker wil ook niet den geheelen dag zelfs gedurende den winter, de bewaarster daar laten zitten. (Ge lach). D8 heer MODOO weet niet, waar om men zooveel pleizier over deze uit drukking heeft. De heer WINKLER acht het gebouw tje wenscbelijk, vooral op de voorge stelde plaats. Het voorstel van B. en W. wordt aangenomen. Punt 10. B. en W. stellen voor aan den aan nemer van het uitbreiden van de schietbanen te O verveen, W. Smit, ƒ1500 toe te kennen als vergoeding voor geleden schade wegens gedwon gen afwijking van het bestek. D© aannemer vroeg /6039.06£, maar 1500 achten B. en W. voldoende. De héér GROOT meent, dat deze zaak een Rijkszaak is en dat de aan nemer bij de gemeente aan het ver keerde adres is. Bovendien bevreemdt het spreker, dat men den aannemer een vergoeding wil geven. Bij een toe vallige winstpost zal de aannemer toch ook niets teruggeven. De heer VAN STYRUM vraagt, of deze som door het Rijk aan de ge meente zal worden terugbetaald. De heer DE BREUK gelooft niet. dat het Rijk deze 1500 zal vergoeden. De gemeente moet voor het in orde maken der banen zorg dragen, ƒ1500 is een som. die wel aan den aanne mer mag vergoed worden, daar hij door de schietoefeningen verhinderd was zijn werk te doen met minder kosten. De andere schade, die de heer Smit leed, ontstond door minder oordeelkundige werkwijze. Bovendien blijft men met deze ƒ1500 nog bene den de door den Raad toegestane som. De heer THIEL zegt, dat de aan nemer eigenlijk niet bij de gemeente terecht is, daar het Rijk door zijn schiet-oefeningen het werk verhinder de. Blijft de som echter beneden het toegestane bedrag, dan heeft spreker er geen bezwaar tegen. De heer DE BREUK stemt dit toe. Het voorstel van- B. en W. wordt, aangenomen. Punt 11. B. en W. stellen voor aan de H. IJ. S. M. voor zooveel de rechten der gemeente Haarlem betreft totwe- deropzeggings vergunning te verlee- nen tot het leggen en hebben van wa terlei dingsbuïzen van af de hoofd buis der Amsterdamsche waterlei ding in een gedeelte van den weg langs de Leidsche Vaart, e-n Zand- voorterlaan. mits genoemde maat schappij de kosten der uitvoering voor haar rekening neemt en jaar lijks twee recognitiën van één gril den betaalt. Dit voorstel werd in de vergade ring van 28 Maart. 1.1. op voorstel van den heer Stolp aangehouden. De heer STOLP verklaart thans vrede te hebben met dit voorstel. Het voorstel wordt aangenomen. Punt 12- B. en W. stellen voor, een proef te nemen met een reeds vroeger door hen voorgestelde éénpaardsslangen- wagen. waarbij steeds in de onmid dellijke nabijheid een paard beschik baar zal zijn. De kosten z n ƒ3900. B. en W. hebben het gevoelen van den staf der brandweer ingewonnen in verband piet het besluit van den Raad, waarbij B. en W. werden uit- genoodigd aan genoemden staf mede te deelen, dat de Raad bereid is, om een voorstel, waardoor afdoend ver zekerd wordt om spoediger dan tot dusver ter plaatse van brand tegen woordig te zijn, in gunstige overwe ging te nemen. De staf maakte als zijn meening kenbaar, dat een eenpaardsslangen- wagen reeds een belangrijke verbete ring zal zijn. alhoewel het meer af doend zou zijn. indien op dezelfde plaats, waar de slangenwagen zal komen te staan, een stal voor een paard en een verblijf voor een koet sier zoude worden ingericht. B. en W. hebben hiertegen evenwel bezwaren met het oog op de aan zienlijke kosten. De heer HUGENHOLTZ zegt, dat B. en W. nu weer zijn gekomen met een voorstel, dat eerst door den Raad verworpen is. Waar is nu de deferentie van- den RaadLaat men nu geen halve maatregelen nemen. Men moet komen tot een stal met- paard. De lieer MODOO Wil de zaak niet eer gaan oprakelen. Laat men wach- iten met grootere uitgaven tot de staf 'het verzoek daartoe doet. De heer GROOT is niet overtuigd {van de noodzakelijkheid van den een- Ipaardsslangenwagen. Hij heeft nog jgeen feiten, die deze noodzakelijkheid bewijzen. J De -heer VAN DE KAMP zegt, dat 'de Raad het voorstel vroeger verwor pen heeft, omdat het onpractisch is den slangenwagen en de paarden niet dicht bij eikander te stallen. Wan neer men den ladderwagen in denzelf den stal onderbracht, zou het nog iets zijn. Maar op deze manier gaat het niet, dat zal de praktijk leeren. Spreker heeft er met sommige leden over gesproken om bijv. zes bereden politieagenten te nemen, om de paar den bij brand voor de brandweer te gebruiken. De VOORZITTER zegt, dat het voor stel slechts een proef beoogt. De heer HUGENHOLTZ stelt voor een afzonderlijken stal te bouwen. Dit voorstel wordt niet onder steund. Het voorstel van B. en W. wordt aangenomen. Tegen de heerenDe Braai, Hugenholtz, Sneltjes, Groot en Van de Kamp. Punt 13. B. en W. achten het geweuscht de organieke regeling van de bezoldi ging van de politieagenten der lste, 2de dn 3de klasse (welke bezoldiging sedert de vaststelling dier regeling bij verschillende besluiten is gewijzigd) met den feitelijken toestand in over eenstemming te brengen. Voorts zijn B. en W. niet het hoofd der gemeentepolitie van oordeel, dat de gevolgen van terugvoering in rang of in rangnummer beter moet worden geregeld, dan tot dusver het geval was. Naar aanleiding hiervan stellen B. en W. voor, dat de jaarwedden gere geld worden als volgt Die der agenten le klasse op 775; die der agenten 2e klasse op 750, die der agenten 3e klasse bij aanstelling voor eenen proeftijd op 675, die dei- agenten 3e klasse bij definitieve aan stelling op 700. Aan de agenten der le en 3eklasse, die daartoe naar het ooi-deel van het hoofd der gemeentepolitie in aanmer king komen, kan door dezen, gehoord den commissaris van politie, een ver hooging wegens dienstjaren worden toegekend en wel aan die der le klasse na 10- en 15- jarigen trouwen dienst in die klasse telkens 25, en aan die der 3e klasse na 6 jaren trou wen dienst mede ƒ25. Wanneer een agent van politie der; le klasse als straf tot de 2de klasse wordt teruggevoerd, wordt zijn jaar wedde teruggebracht op ƒ750. Wanneer een agent van politie der le of 2e klasse als straf tot de 3de klasse wordt teruggevoerd, wordt zijn jaarwedde, ter beslissing van het hoofd der gemeente-politie, gehoord den commissaris van politie, terug gebracht hetzij op 725, hetzij op 700. Wanneer een agent, van politie der le of 2e klasse als straf tot de 3de klasse wordt teruggevoerd onder be paling, dat hij wordt geplaatst op de lijst onder den jongst aangestelden agent van politie dier klasse, verliest hij, wat zijne jaarwedde betreft, alle aan zijnen diensttijd te ontleenen aanspraken, en wordt hij beschouwd; als op den dag van ingang dier straf voor eenen proeftijd op cene jaarwed-! de van 675 te zijn aangesteld. Na. verloop van ten minste één jaar kan hem door het hoofd dor gemeente-j politie, gehoord den commissaris van politie, eene verhoogin- van jaarwed-' de ad ƒ25 worden toegekend. Wanneer een agent van politie der; 3e klasse als straf wordt geplaatst op' de lijst onder den jongst aangestelden j agent van politie dier klasse, verliest j hij, wat zijne jaarwedde betreft, allej aan zijnen diensttijd te ontleenen aanspraken en wordt hij beschouwd als op den dag van ingang dier straf voor eenen proeftijd op eene jaarwed- de van ƒ675 te zijn aangesteld. Na: verloop van ten minste één jaar kan j lieni door het hoofd der gemeentepo litie, gehoord den commissaris van politie, eene verhooging van jaarwed de ad 25 worden toegekend. De heer HUGENHOLTZ vraagt het woord, doch ziet hiervan af, daar hij te haastig gelezen had. De heer GROOT zegt dat het een verdienste van den tegen woondigen tijd is. dat de Pers licht verspreidt over verschillende zaken. Zoo heeft spreker met genoegen in Haarlem's Dagblad een artikel over dit onder- werp gelezen. Hoewel de journai'st die dit stuk schreef meestal een welwillend onthaal vindt, heeft hij j slechts in een paar Gemeenten in-1 lichtingen gekregen. Spreker heeft ook met genoegen de regeling in Groningen gelezen. Spr. zou met het oog hierop dit punt wel willen aan houden. Het is bekend dat er bij de politie in groote mate ontevreden heid heerscht. Ook is bekend, dat er hier in Haarlem verduiveld raar wordt omgesprongen met de politie De agenten houden nog wel geen j oproerige vergaderingen, daarvoor passen zij wel op. De heer THIEL zegt. dat blijkens het voorstel de werkelijke toestand niet overeenkomt met de vastgestel de regeling. In hoever is dit 't ge val? Waar hier bij de salaxisrege- ling een strafregeling wordt vastge steld. vraagt spr. om van den Bur gemeester het geheele strafstelsel te mogen vernemen. Bovendien ver zoekt spr. de ervaring van den Com missaris ie mogen kennen. Deze er varing heeft volgens het stuk in por- tofeuille aanleiding gegeven tot deze strafregeling. De VOORZITTER zegt. geen be zwaar te hebben tegen uitstel. Spre ker verbaast het. hier op deze plaats te moeten vernemen, dat er een on tevreden geest bij het corps bestaat. Bestaan er rechtmatige grieven, dan is spr. verlangend die te hooren. Spr. wil opkomen tegen de beschul diging dat er verduiveld raar" met de politie wordt omgesprongen. De straffen worden nauwkeurig over wogen voor zo worden toegepast. Den heer Thiel antwoordt spr., dat er gevallen zijn voorgekomen, a. a. met verhooging van salaris, die door de toen geldende regeling eigen lijk niet werden geoorloofd. Het geheele strafstelsel kan spr. hier nu niet in 't publiek be<spreken. Dat acht hij niet wenschelijk. De vraag heeft spr. verrast. Ook de der de vraag van den heer Thiel kan 'spr. niet beantwoorden. Het straf stelsel ligt geheel in de lijn van de regeling door den Raad vastgesteld. De heer GROOT weet van verschil lende agenten, dat er ontevreden heid heerscht. Namen zal spr. ech ter niet noemen, dat is niet secuur. De Burgemeester kon dat ook weten. Hoe dikwijls is niet in de bladen vermeld dat er agenten werden ont slagen. dat het corps telkens incom pleet is. Dat zijn allemaal bewijzen, dat dit corps niet in een goeden reuk staat. Ook kent de Burgemeester de ver schillende orders over het samenloo- pen der agenten, waardoor verschei dene oude agenten zich gegriefd ge voelden. De heer THIEL weigert mee te werken tot het tot stand komen de zer strafregeling. wanneer hij niet d© geheele strafregeling kent, wan neer hij niet weet, welke plaats de ze straf in de geheele regeling in- De heer VAN DE KAMP zegt, dat hij voor aanhouding is. De Voorzitter zegt nu wel, dat hij de klachten niet kent, doch de ver schillende bladen hebben er over ge schreven. Het is bekend, dat de Commissaris», van Politie niet de man is. die aan het hoofd van een groot politiecorps hoort te staan. Spreker heeft zelf in Rotterdam bij de politie meegeloo- pen en weet hoe de agenten gezocht kunnen worden. Spr. weet hoe een dergelijk inddvudu als de Commissaris van Politie er op uit is, om de menschen te zoeken, te zoeken, mijnheer de Voorzitter. Hij zou verschillende staaltjes kun nen geven, maar dan zou de Voor zitter namen vragen, dat wil spr. niet. De heer Modoo weet hoe men door het noemen van namen kan meewerken om een persoon aan den dijk te zetten. Wat het optreden van den Commis saris betreft, de heer Kempers heeft dat gevoeld en de heer Van der Vangst heeft het gezien. De VOORZITTER zegt, dat de heer Van de Kamp op zulk e>en wijze deh Commissaris heeft beoordeeld, dat hij daar niet op in wil gaan. hoewel hij dit betreurt. Overigens is de Commissaris een Rijksambtenaar. Spr. blijft er bij, geen nadere in lichting te willen geven omtrent het strafstelsel. De wijze van straffen blijft aan -het hoofd der politie. De heer THIEL stelt voor, het voor stel tot nadere motiveering aan B. en W. terug te zenden omdat de ken nis van de strafregeling noodig is, vow de beoordieeling van het voor stel. De heer GROOT stelt voor. B. en W. uit te noodigen een voorstel te doen in den geest van de regeling te I Groningen. De VOORZITTER zegt. dat dit voorstel van den heer Groot te ver j gaat. De heer THIEL vestigt de aan-j dacht er nog eens op, dat de Raad j wel het strafstelsel dient te kennen, i wanneer deze strafregeling verband houdt met de salarisregeling. Het voorstel-Groot wordt vterwor- pen. Vóór waren /de heeren Stolp, Thiel, j De Braai. Hugenholtz, Kleynenberg, Modoo. Groot en Van de Kamp. Het voorstel-Thiel wordt aangeno- j men. Tegen waren d# heeren Van Len-1 nep. Van Styrum. Tol. De Breuk, Van Rossum, Sneltjee, De Haan Hu genholtz, Van Lynden, Van den Berg, Kruseman en Winkler. Punt 14. B. en W. stellen voor de concessie voor de exploitatie van de stoomtram HaarlemBeverwijk van de Société Anonyme Beige de Tramways Neêr- landais over te dragen op de H. IJ. S- M. Aan de vroeger gestelde voor waarde dat de trambaan op den Schoterweg tusschen de Generaal Joubertbertstraat en de Klooster- straat zou moeten worden omgelegd is voldaan. Wordt aangenomen. Punt 15. B. en W.stellen voor. aan de firma Droste en Co. vergunning te verlet nen om bij het bouwen van een wo- j ning en bergplaats op terreinen ten Oosten van het Noorder Buiten Spaame. af te wijken van het be- paalde bij artikel 7 der bouwveror dening. Wordt aangenomen. I Punt 16. B. en W. stellen voor. gelezen een adres van de Haarlemsche Brand verzekering-Maat. houdende verzoek om bij 't in 1888 goedgekeurde plan van bebouwing van een gedeelte der gronden aan de oostzijde van den Kleinen Houtweg, tusschen de Rus tenburgerlaan en de Korte Poellaan, te wijzigen door den verbindingsweg tusschen de meest zuidel ke Project straat (thans Badhuisstraat en de Rustenburgerlaan) vervallen te ver klaren, genoemd plan van bebouwing te wijzigen in den geest als door ad re as ant bedoeld. Wordt aangenomen. Punt 17. B. en W. bieden den Raad ter vast stelling aan een uitbreidingsplan voor de gronden ten Z. der Amster damsche Vaart. Jhr. Louis Rutgers van Rozenburg heeft voor zich en zijn mede-eigenaren van gronden opgenomen in het uitbreidingsplan voor de terreinen ten Zuiden van de Amsterdamsche Vaart tot den Raad gewend met een adres. Tot hun leedwezen hebben deze eigenaars gezien dat de stukken grond geteekend E no. 2364 en 2125 te zamen groot 1.12.75 H.A. op een gedeelte na van ongeveer 550 vierk. M. geheel door een geprojecteerd plein en door straten worden ingenomen, terwijl van het terrein E. no. 91, groot ongeveer 2.41.10 .A. een hoe veelheid van omstreeks 7100 vierk. M. voor straten en pleinen moet be schikbaar worden gesteld. Daarom verzoeken de adressanten een wijziging in het plan te willen brengen, zoodanig dat niet enkel van hunne terreinen gedeelten tot plein worden bestemd, maar dat die last om te benoemen den heer H. H. vai gedeeltelijk ook op andere terreinen j Asch. woide gelegd. Bovendien zijn zij van t Benoemd wordt de heer Van Asch/ oordeel dat het plein van 150 bij 100 j RONDVRAAG Meter geen fraaden indruk zal ma- i De heer THIEL heeft als Raadali ken, omdat deze afmeting te groot is ontvangen de algemeene orders vaa in verhouding tot de aangrenzende ('e verschillende diensttakken. Spre pareeeleneen kleiner plein zou vol-Kei' offers nauwkeurig lezen en is in die voor de plantsoen arbeiders gestuit op een artikel, dai daar niet thuis hoort. Bedoeld artikel bepaalt, dat de werklieden bij niet voldoende plichts- -.reuMeS uopjui sup nu 3tmipe.r)o<t schuwd te zijn, voor ontslag worden voorgedragen. Een strafbepaling hoort thuis in het werklieden-reglement, doch niet in de algemeene orders. Dit artikel doet spreker denken aan een sla-maar-raak en hak-maar-om-me- thode. Spreker verzoekt bij een herdruk dit artikel weg te laten. Dé lieer GROOT vraagt om deze or ders opnieuw te doen drukken en ar tikel 2 weg te laten, waarin staat, dat de plantsoenarbeiders onder het werk en ,,bij het gaan naar het werk" niet mogen spreken niet het publiek. Dit noemt spreker idioot. Een der gelijke maatregel geeft aanleiding tot allerlei malle dingen, daar een arbei der, die op straat aangesproken wordt eigenlijk stommetje moet. spelen. De heer MODOO vestigt de aandacht op een bericht in ..Haarlem's Dag blad" van Zaterdagavond, waarin wordt medegedeeld, dat een bewoner van de Anthoniestraat geen aanslui ting aan het telefoonnet kon krijgen, vóór dat een 2e kabel bijgelegd is. Deze aanvrage is roods in December geschied. Art. 13 der concessie met die Maatschappij zegt echter, idat de aansluiting binnen 2 maanden na de aaaivraag moet gebeuren. Dit wil spreker nog eens in *t open baar in herinnering brengen, omdat deze bepaling niet algemeen bekend is. De VOORZITTER zegt dit geval niet te weten. Wanneer de belangheb- benden zich tot B. en W. wenden, zul-1 len dezen hun maatregelen nemen. Daarna wordt te 51/2 uur de verga dering gesloten. doende voorzien in de toevoer licht en lucht. De adressanten bieden dan ook een ontwerp plan -aan, waarop rekening is gehouden met deze eischen. B. en W. stellen voor, op dit adres afwijzend te beschikken, daar zij het zouden betreuren, als de voor plein bestemde grond verkleind zou wor den en zij het de klacht, dat een te groot gedeelte van adressants grond voor den aanleg van straten en pleinen bestemd zal worden, ©enigszins ontijdig, omdat deze be zwaren moeten worden ingebracht bij de voorbereiding van het besluit, hetwelk een verbod tot aanbouw of herbouw inhoudt. Bovendien achten zij de belangen der betrokken eige naars voldoende beschermd door art. 27 der Woningwet. De heer J. Miezérus deelt den Raad nied-e. dat een straat, bedoeld in ge noemd uitbreidingsplan, door een opzichter der gemeente uitgezet, 9 1/2 M. van haar plaats ligt, waar om hij verzoekt den werkelijken toe stand met "het uitbreidingsplan in overeenstemming te brengen en der halve de ontworpen straat niet over zijn gronden te projecteeren. B. en W. stellen voor, dit verzoek van de hand- te wijzen, daar dan uit gegaan zou worden van een onjuiste teekening en de afwijking zeer gering Echter erkennen B. en W., dat het door adressant bedoelde verschil in derdaad bestaat. Dit is ontstaan door een geringe fout in de kadastrale Da VOORZITTER deelt mede. dat de stukken in de zaak Miezérus nog niet gereed zijn. De heer SNELTJES stelt namens meerdere leden voor om dit punt naar de afdeelingen terug te wijzen. De VOORZITTER zegt als men het wenscht B- en W. er zich niet tegen zullen verzetten. De heer MODOO betreurt het, dat •de heer Sneltjes dit voorstel niet eer der gedaan heeft. Nu de belangheb benden op afhandeling wachten, zal spr. tegen dit voorstel stemmen. De heer SNELTJES acht toch wen schelijk de zaak in de afdeelingen te behandelen. Spr. stelt tevens voor ook de andere uitbreidingsplannen in de afdeelingen te behandelen. De heer RINKEMA betreurt het, dat de heer Sneltjes dit voorstel ge daan heeft. De zaak as reeds jaren in behandeling geweest en nauwkeu rig overwogen. Een groot aantal per sonen wacht op vaststelling der plan nen. De zaak-Miezérus staat op zichzelf. De heer VAN STYRUM is het er niet mee eens, dat nu een amende ment zou ingediend worden om de andere plannen ook in de afdeelingen te behandelen. De VOORZ. zegt het eigenlijk met den heer Rinkema eens te zijn. Hij heeft aangespoord tot het amende ment der andere plannen, om de zaak dan ineens af te handelen. De heer DE BREUK zegt, dat meer lacht in deze zaak wenschelijk - - is. Spr. gelooft dat dit licht ook kan «nd-etak bevredigende oplossing te zullen vinden. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN 30 Cent per regel. uitmuntend geneesmiddel, gemakke lijk eD zindelijk, tegen pijn, spit, steek in (le zijde, bronchitis, zennwpijuen en keelpijn. Verkrijgb. bij alle Apothe kers en Drogisten k f0.75. l_on gaandoeningen, van eiken aard, waaronder begrepen de aanvang van tering, worden genezen door Scott's Emulsion die onovertroffen is voor gevallen van tering in alle be schaafde landen der wereld. Maar bet is noodig toe te zien dat dit handelsmerk op het pakket ia, an ders kan men niet ze ker zijn het resultaat te zullen verkrijgen dat men zoekt. Van alle Apothekers Uit de Arbeiderswereld LOONACTIE. Uit Groningen schrijft men De toonbeweging, die de kleerma kers in de engros-con-fectie sedert een geruime poos hebben gevoerd, schijnt ontstoken worden. De heer SNELTJES motiveert zijn voorstel nog eens. De heer VAN DE KAMP vraagt om Zaterdagavond werd een algemeene vergadering gehouden door de drie kleennakersvereenigingen, om mede- deeling te doen van het, antwoord der B. en W. teverzoeken een vergade- patroons op de voorstelten der gezel- ring te houden met den Directeur ile"- Daaruit bleek, dat de patroons be- van Openbare Werken. [sloten hadden eene ioonsverhooging De VOORZ. zegt, ook naar aanlei- Qp enkete artikelen toe te staan. De ding van een vorig geval, dat hij er verhooging betreft in hoofdzaak het voor is om de publieke zaak publiek 2e en 4e soort werk. Benedén den prijs te behandelen. Deze besloten verga- van ƒ1.50 mag geen colbert gemaakt deringen dienen uitzonderingen te I beneden den prijs van blijven. Misschien zijn ze te veel ge houden. De heer HUGENHOLTZ vraagt of er bezwaar tegen is dat een deskun dige in de openbare vergadering op treedt. De VOORZITTER zegt dat hij er tegen is, dat de aebtenaren in de openbare vergaderingen optreden. Daarvoor zijn de afdeelingen. De heer HUGENHOLTZ zegt, dai juist in de afdeelingen de zaken ge heim worden behandeld en vraagt nog eens of het Regl. van Orde het optreden van een ambtenaar in den Raad verbiedt. In de Kamer gebeurt het wel. De VOORZ. heeft nooit van een der gelijk optreden van een ambtenaar gehoord. De heer GROOT pleit voor toelating der pers in een vergadering van den Raad met den Directeur van Open bare Werken. Het voorstel-Sneltjes wordt aange nomen. Tegen waren de heeren Seignette, Bijvoet, Thijssen, Thiel, Hugenholtz, Kleynenberg, de Haan Hugenholtz, van Lijnden ,van den Berg, Modoo, Schram en Rinkema. Punt 18. B. en W. stellen voor den keer F. Schmitz op diens verzoek te benoe men tot makelaar in mobilaire goe deren in deze gemeente. Wordt benoemd met 28 stemmen. ƒ1.071/2 geen demi-saison. De vergadering ging accoord met de bedoelde verhoogingen, terwijl aan de patroons nog zal gevraagd worden of deze verhoogingen ook gelden voor de jongens- en jacquetpakken. Officieele berichten Punt 19. B. en W. hebben de volgende voor dracht opgemaakt voor onderwijzer aan de Derde Tusschensckool (vaca ture R. da Boer) le. P. Schaft te Haarlem ƒ625 2e. A. Pot te Zutphen, 725 3e K. v. d. Heyde te Hiliegom, 750 Benoemd wordt de heer Schaft. Punt 20. B. en W. stellen voor, als schatter der huurwaarden van die localiteiten waarvoor ingevolge de Drankwet vergunningsrecht betaald moet wor den, voor het jaar 19061907 weder- HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Haarlem, Gelet op art. 6 der Hinderwet; Doen te weten, dat van heden op alle werkdagen, van des voormid dags 9 tot des namiddags 2 uur, tot 1 Mei e. k. 's namiddags te 1 uur, ter gemeente-secretarie (7de Afdee- 1-ing) ter inzage is nedergelegd het ingekomen verzoekschrift met de bij lagen van M. J. Mok, om vergunning tot oprichting van eene bewaarplaats van lompen in het perceel aan de Da Witstraa-t no, 19, Kad. Sectio D No. 2296, en dat o-p den veertienden dag na heden, zijnde 1 Mei e. k., en wel des namiddags te 1 uur op het Raad huis der gemeente de gelegenheid zal worden gegeven, om ten over staan van het Gemeentebestuur of een of meer zijner leden, bezwaren tegen het oprichten der inrichting in te brengen. Haarlem, 17 April 1906. Burgemeester en Wethouders voon- noemd, BOREEL. De Secretaris, PIJNACKER. Stoomvaartberichten Het st. Wilis, van Rotterdam naar Java. vertrok 18 Apx-il van Suez. Het st. Ardjoeno, van Rotterdam n.- Java .vertrok 17 April van Sou thampton. Het st. Gedé, van Java naar Rot terdam, vertrok 18 April van Ba tavia. Het st. Regentes, van Batavia naar Amsterdam, arriveerde 17 April te Suez. Het st. Prins Willem II vertrok 18 April van Amsterdam naar Para maribo. 1 Het st. Noordam vertrok 18 April •van New-York naar Rotterdam.

Haarlem's Dagblad | 1906 | | pagina 6