NIEUWS= en ADVERTENTIEBLAD. 23e Jaargang. No. 7009 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. DONDERDAG 3 iMEI 1906 HAARLEM S DAGBLAD ABONNEMENTEN PER DRIE MAANDEN: Voor Haarlem1.20 Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente)„1.30 Franco per post door Nederland„1.65 Afzonderlijke nummers0.02 M Qeïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem0.37H de omstreken en franco per post 0.45 Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. Directeur J. C. PEEREBOOM. AD VERTENTIËN: Van 1—5 regels 50 Cts.: iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Haarlem van 1—5 regels ƒ0.75, elke regel meer ƒ0.15. Reclames 30 Cent per regel. Bij Abonnement aanzienlijk rabat. Advertentiön van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing; 50 Cts. voor 3 plaatsingen a contant. Redactie en Administratie: Groote Houtstraat 55. Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 724. Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 6. Telefoonnummer 122. Abonnementen en Advertenttén worden aangenomen door onze Agenten en door alle Boekhandelaren en Courantiers. Met uitzondering van het Arrondissement Haarlem is het uitsluitend recht tot plaatsing van Advertenttén en Reclames betreffende Handel, Nijverheid en Geldwezen, opgedragen aan het Algemeen Advertentie-Bureau A. DE LA MAR Azn. te Amsterdam. Hoofdagenten voor het Buitenland: Compagnie Générale de Publieité Efrangère G. L. DAUBE Co., JOHN F. JONES, Succ., Parijs, 31bis Faubourg Montmartre. AGENDA Donderdag 3 Mei. Groote Kerk Orgelbespeling, 23 u. OM ONS HEEN ccxcv. NABETRACHTING VAN DEN GEMEENTERAAD. Dat dezen keer bij uitzondering de Raad op Dinsdag en niet op Woens dag vergaderde, zal zijn aanleiding wel gevonden hebben in den intocht van de Koningin te Amsterdam op heden. Het had tengevolge, dat er weinig publiek was op de publieke tri bune en dat een paar van de juri dische Raadsleden aanvankelijk ont braken. Eerst later, juist toen de heer Rinkema gezegd had „was mijnheer Bijvoet maar hierverscheen deze, op den voet gevolgd door Mr. Thiel, met de serviette nog onder den arm. Blijkbaar hadden zij nog maar pas het stof der civiele procedure die in Haarlem op Dinsdag pleegt te wor den gehouden, van hun voeten ge schud. Bij den aanvang der vergadering werd medegedeeld, dat aan den Bur gemeester een verlof is verleend voor den tijd van 2 maanden, zoodat in die periode Mr. Th. de Haan Hugen- holtz als waarnemend burgemeester zal optreden, die ook dezer dagen buiten de stad, namelijk in den Aer- denhout, gaat of is gaan wonen. Wel grijpt het forensisme om zich heen Deze mededeeiing bereidde ons voor op het eervol ontslag van den heer R. Broere, die voor goed de gemeente gaat verlaten. Sedert jaren was de heer Broere een zeer verdienstelijk leeraar aan de Kweekschool voor On derwijzers en aan die van 't Nut voor Onderwij zeressen De eerste punten gleden vlot onder den hamer door. Bij het zevende, waarbij voorgesteld werd om een nieuwen adjunct-directeur van Pu blieke Werken te benoemen op een traktement van ƒ2500.toonde de heer Van de Kamp zijn groote waar deering voor den persoon des heeren Gunning, door voor te stellen, dat de Raad dezen voor de gemeente zal trachten te behouden, door hem een betere bezoldiging aan te bieden. Naar de meening van den heer Kleij- tienberg zal dat niet gaan. Hij had den heer Gunning al in die richting gepolst, maar ten antwoord gekregen, dat daartegen groote bezwaren zou den zijn omdat de heer Gunning zich al had ingewerkt in zijn nieuwe be trekking van directeur eener machi nefabriek, waaraan een veel hooger salaris verbonden is, dan hij hier genoot. De Raad spande dus het paard ach ter den wagen. Er zal nog wel wat tijd moeten voorbijgaan, eer de meer derheid inziet, dat een gemeentebe stuur, wil het goede krachten hebben en houden, hen behoorlijk betalen moet. Voor vijfhonderd, desnoods duizend gulden meer was misschien de heer Gunning te houden geweest, als men hem die op tijd had aange boden. Nu is het te laat en waagt de gemeente het avontuur van een nieu we keus. Treft ze een goeden ambte naar. dan zal het niet lang duren, of ook deze, wanneer hij zijn positie ver beteren kan, gaat heen en zoo blijft men door onverstandige zuinigheid voortdurend tobben. De meeste discussie was te voorzien over het voorstel van den heer Groot, hiertoe strekkende, dat niet op ver- soek. maar eervol, ontslagen werklie den voortaan, beroep zouden hebben op den Raad. Het ontslag van den plantsoenarbeider Gerritsen was hier toe aanleiding. Dat ontslag zelf is een voldongen feit. B. en W. hebben geweigerd daarop terug te komen, hoewel het hun door dein geheel en Raad. op één lid na, was verzocht. Over deze weigering kon de Raad on tevreden zijn. daaraan veranderen kon hij niets en de ontslagene zelf zag dat ook zoo goed in, dat hij aan B. en W. gevraagd had, in aanmerking te komen voor pensioen. Volgens de be staande verordening kunnen B. en W. dat niet toestaan, maar 't College ge voelde iets voor de billijkheid en stel de voor, B. en W. uit te noodigen, een voorstel te doen tot aanvulling van de pensioen verordening met het oog op ongevraagd verleend eervol ontslag aan ambtenaren en werklie den die een zeker aantal jaren onaf gebroken in dienst der gemeente zijn geweest. Dit voorstel nam de Raad aan en daar B. en W. er terugwer kende kracht aan willen verleenen, zal Gerritsen voor zijn achttien jaar dienst niet zonder pensioen de wereld ingaan. Een pleister op de wond De wond zelf vermochten noch de heer Groot, noch de heer Hugemholtz, die over het ontslag spraken, te heelen. Gerritsen was er eenmaal uit en bleef er uit. De Raad, dde zoo eenstemmig (op dien geheimzinnigen enkeling na) het ont slag van den man. had afgekeurd, kon er verder niets meer aan doen. En de voorzitter liet de scherpe cri- tiek van de beide sprekers over de manier, waarop Gerritsen aan zijn ontslag was gekomen, onbeantwoord. Het eenige wat Jhr. Boreel daarte genover liet hooren, was een protest tegen de manier, waarop ambtena ren, die niet aanwezig waren, wer den aangevallen. ,,Uw lidmaatschap van den Raad geeft U het recht daar toe", zeide de voorzitter, „maar het welstaan niet." Ik voor mij denk er niet aan, om krasse uitlatingen tegenover ambte naren te vergoelijken, maar het be zwaar van den burgemeester in zijn algemeenheid kan ik toch niet be grijpen. Soms heb ik krasse dingen in den Raad hooren zeggen ten aanzien van particulieren, (die dan toch ook niet in staat waren om zich daar te verdedigen) zonder dat éen van de leden van het Dagelijksch Bestuur in 's mans afwezigheid een bezwaar scheen te zien. Mag er dan speciaal op a mb t en a r e n geen cri- tiek worden uitgeoefend in den Raad? Ik meende, dat wanneer die onge grond was of overdreven, het juist de taak is van B. en W. om voor hunne ambtenaren op te komen. Der 1 an gen Rede kurzer Sinn was, dat de heer Groot zijn voorstel introk. Hij kon dat ook veilig doen, omdat er toch al een ander voorstel in de maak is, tot het instel len namelijk van een scheidsgerecht, dat de kernen zal vervangen. Mr.Thiel, Mr. Bijvoet en de heer Van de Kamp hebben daartoe het plan opgevat en Mr. Bijvoet is er aan bezag en heeft beloofd, dat het vóór de eerstvolgen de Raadsvergadering gereed zal zijn. Na de zaak-Gerritsen heeft een der gelijk voorste] zeker kans van slagen. De onbeholpenheid, de vrees van de leden der kernen is gebleken. Zij zijn er het bewijs van, hoe men, met de beste bedoeling een ideaal verwezen lijkende, moet aanzien, dat het tegen de harde werkelijkheid te pletter wordt geslagen. De discussie eindigde met een voor stel van den lieer Modoo, om een Com missie van 3 leden (de heer de Braai vroeg 5) te benoemen, om het geheele werkliedcnreglement, voor zoover dat noodig is, te herzien en aan te vullen. Dit voorstel werd aangehouden en zal tegelijk met het verwachte scheidsge recht-denkbeeld in een volgende ver gadering worden behandeld. Er waren in deze zitting ook nog eenige wijzigingen in de bouwveror dening te behandelen. Ik heb die en kele dagen geleden uitvoerig uiteen gezet en kan dus nu toe met de me dedeeiing, dat de heer Rinkema be zwaar maakte tegen de bepaling, dat hoekhuizen niet dieper zouden mogen zijn, dan 12 M., terwijl 20 Meter vroe ger was toegestaan. „Ik vraag geen twintig meter, ik wil geen twaalf meterriep de heer Rinkema, tot vermaak van zijn medeleden, „ik stel voor zestien meter1" En dat ging aan. In een oogwenk, was het een, twee, drie wip zonder stemming door den Raad aangenomen. Maar dat zou worden afgeschaft de bepaling, dat privaten niet uit keu kens of woonkamers toegankelijk mo gen zijn, daar kwam de heer Hugen- holtz tegen op. Hij vond dat verder felijk en kreeg steun van een kant, van waar hij die maar zelden geniet een van de wethouders, de heer de Breuk viel hem bij. „We hebben", zei de heer Kleijnenberg, „vijftig zestig woningen onderzocht en gevonden, dat het ontzettende kosten zou mee brengen, dien toestand te verande ren. De menschen zullen in ontzet tend slechte conditie komen als de toestand moet worden gewijzigd." Maar de Raad voelde dezen keer niet voor 't financieele argument en ver wierp met 12 tegen 6 stemmen het voorstel der Commissie. Derhalve mogen privaten niet toe gankelijk zijn uit keuken of woon kamer. Maar B. en W. kunnen van de be paling ontheffing verleenen. De heer Van de Kamp vestigde de aandacht op bijbaantjes, die door ge- me ente-ambtenaren worden waarge nomen. Hij had een enveloppe, waar uit bleek, dat een hunner agent van een levensverzekering is. Is dat wen- sehelijk vroeg hij. Moet de gemeen te hare ambtenaren niet voor zich alleen hebben? Volgens het schoon© systeem dat het antwoord naderhand komt, liet de voorzitter zich thans over een en ander niet uit, maar sloot de verga dering. Vier uur stonden we op straat. Een buitenkansjeJammer, dat het zoo nijdig regende op dezen eersten Mei J. C. P. Buitenlandsch Overzicht UIT RUSLAND. Naar uit Riga wordt gemeld heeft een bende revolutionairen met gewe ren gewapend het stadhuis vaia de nabijgelegen plaats Ulbrock verwoest en vervolgens in brand gestoken. Geen enkel voorwerp van waarde kon gered worden en alle bescheiden gingen verloren. De beinde ontkwam. Opnieuw wordt verluidt dat minis ter Wiitte bij den Tsaar zijin ont slag-aanvrage heeft ingediend. Nu de nieuwe leening zoo goed als ge plaatst is, meent men dat het Witte er ernstig om te doen is ditmaal zijn ontslag te zien aangenomen. DE 1 MEI-DAG IN PARIJS. De gevreesde dag is voorbijgegaan zonder eenige rustverstoringen van beilang. wanneer men de opstootjes te Brest, Lyon en Marseille uitzon dert en een behoorlijke afschrijving doet voor de met steenen geworpen agenten en de omvergeworpen om nibus te Parijs. De regeering heeft getoond, dat er met 'haar om den dood niet te mallen viel, en er op in doet slaan, zoodra een troep Mei- v'erders aanstalten maakte vooreen optocht. De eerste Mei werd dus •voor haar een gelegenheid om aan 't land te toornen welk een krachtig ministerie het op het oogenblik wel heeft. Alle maatregelen waren ge nomen. Alle gevaarlijke posten, de beurs, banken enz., die bleven wer ken als gewoonlijk, werden bewaakt. Zoo ook gas- en water dienst. Metro politan! en ommbussen. Het scheen alsof men het publiek ter dege on der dien indruk wilde brengen, dat de maatschappij in gevaar verkeer de, om het daarna des te dankbaar der te stemmen jegens het ministe- rie-Sarrien, dat haar redde. Aan de verschillende telegrammen ontleenen wij nog de volgende bij zonderheden „Tegen 10 uur in den morgen was het in den omtrek van de Arbeids beurs zeer levendig. Een twaalftal personen werd gearresteerd op wei gering om door te loopen. Vele stakers droegen voor de pet ten oen opschrift waarin den acht uurswerkdag wordt geëischt. Te elf uur 's morgens hadden de straten van Parijs hetzelfde aanzien als op Zondag. Op het Place de la République Werden vele menschen gearresteerd die weigerden door te loopen. Een groep menschen die met steenen wierpen naar de kazerne bij Cha teau d'eau werd uiteengejaagd. Op de Place de la République groeit de menigte steeds aan, doch zij wordt steeds weer uiteen gedreven. Er valt regen. De typografen, die van de Arbeiderabeurs kwamen, trachtten een stoet te vormen, doch zij werden verspreid. Te half twaalf werden velen gearresteerd, na ern stige schermutselingen. Een troep van 200 zingt de „Internationale" en trekt de straten door. De winkels worden gesloten. Eenige agenten van politie, op rijwielen, worden met steenworpen ontvangen. Toen deze afstegen en de revolvers trokken, maakten de betoogers zich uit de voeten. Geen enkel ernstig incident is tot nu toe voorgevallen. De prefect van politie deelt te vier uur mede. dat sedert den morgen te Parijs niets is voorgevallen, bethalve de incidenten op de Place de la République. ZES UUR DES AVONDS. Eenige politie-agenten die op de Qua» Valny door betoogers werden aangevallen, dreven dezen met de ba jonet terug, waarna de betoogers door dragonders verstrooid werden. Velen werden gewond. In den Fau bourg du Temple wierpen betoogers een omnibus omver. Alle bijeenkom sten eindigden te zes uur zonder buitengewone incidenten. De particuliere correspondent van het Hbld. te Parijs meldde nog Het is half zes. Ik kom zoo van den rondrit boven op trams en om nibussen over de boulevards in het Noordelijk deel tusschen Opera en Bastille. Het 19 overal de Zondag- sche stemming; de omnibus is bela den met nieuwsgierigen. Eenige straatzangers groepeeren menschen om zich heen. Automobielen rijden als gewoonlijk; men lacht en is ver wonderd Alleen de Place de la République is overstroomd met volk. Zand is daar gestrooid voor manoeuvreeren- de cavaleristen soldaten bepakt en volledig geproviandeerd, houden sommige gedeelten open. Lépine heeft er een staf van officieren tot zijn beschikking. Dit alles brengt echter niets voort dan kleine op stootjes ieder is overtuigd dat de eerste Mei kalm zal eindigen. De eenige werkelijke bijzonderheid is, dat bijna geen huurrijtuig op de boulevards te zien is. De reactie blijkt reeds weinig te vreden. getuige een ongeteekend 'hoofdartikel in den Intransigent", dat op perfide wijze met opzweepen- de bedoeling geschreven is. Het voornaamste nieuws op dit oogenblik, negen uur des avonds. •- we.l dat van iets diat op revolutie lijkt geen sprake is. Er 'hebban, oan en bij de Place de la République op stootjes en zelfs zeer kortstondige cproartjes plaats gehad, waarbij kwajongens de hoofdrol speelden en nieuwsgierigen gewond werden. Er zijn daar een paar leege trams om geworpen, en twee of drie personen ernstig gewond, maar alle rumoer beperkt zich tot die volksbuurt. Over al elders is het stil, en door bijna volstrekt gemis aan huurrijtuigen zelfs deftig van stilte. De omgeving der Opera is bijna even levendig, wat wandelaars be treft. als anders. Niemand loopt trouwens het minste gevaar. Een Reu ter-telegram meldt nog over DEN AVOND IN PARIJS het volgende „Gedurende den geheelen avond ziet de Rue du Temple zwart van de menschen. die telkens door de troepen worden uiteengejaagd. Te half acht geven politie-agenten die op den hoek van de Avenue de la République in het nauw worden gebracht een salvo in de lucht af. Na een sommatie voeren de dragon ders een charge uit met de blanke sabel, waarbij vele gewonden val len. Arrestaties blijven in gxooten ge tale plaats hebben. In de studenten wijken, op de Boulevards Michel, Panthéon en Sorbonne heerscht vol komen rust." EEN LUITENANT-SOCIALIST. Een luitenant der infanterie Tisse- rand de Lange heeft in de arbeids beurs te Parijs het woord gevoerd tot 1500 arbeiders. Hij verklaarde, socialist te zijn, en toen men hem vroeg wat hij doen zou wanneer hij bevel kreeg op het volk te schieten, vermaande hij de arbeiders zich be daard te houden en een botsing te ermijden. Wat hem betreft, hij zou het blood zijner broeders niet doen stroomen en in deze meeiring deel den vele zijher kameraden. Hij zou krachtig weigeren, vuurte coan- mandeeren. (Stormachtige toejuichin gen). Bij het uitgaan der vergade ring werd de luitenant in hechtenis genomen. IN DE FRANSCHE PROVINCIE OP 1 MEI Bordeaux. De stad heeft haar ge wone aanzien. Geen enkel incident. Op de groote werven staken 320 van de 2300 werklieden. Brest. De stad is door militairen bezet. De troepen bewaken het arse naal. De vrijheid van arbeid is ver zekerd. In vele werkplaatsen wordt gewerkt. Alleen een duizend haven arbeiders staken en houden een ver gadering in de Arbeidersbeurs. Stakers, die van een meeting kwa men, wilden een optocht houden met de zwarte vlag aan het hoofd. Na driemaal te hebben gesommeerd gaf de prefect last te chargeeren. Na een lievig gevecht tusschen politie en werklieden werd de zwarte vlag weg genomen. Toen de socialistische adjunct van den maïre hiertegen protesteerde, antwoordde de prefect dat hij geen rustverstoringen zou dulden en dreigde hij den adjunct te zullen ar resteeren. Verscheidene arrestaties hebben plaats gehadenkele perso nen werden gewond. Marseille. Vele botsingen tusschen betoogers en agenten kwamen voor; vele personen werden gewond. I.yon. De stad heeft haar gewone aanzien. Zelfs wordt meer levendig heid waargenomen dan gewoonlijk het geval is. Er valt regen. Eenige volksverzamelingen van be toogers werden door de troepen uit eengejaagd. Verschillende personen werden gewond enkele arrestaties hadden plaats. IN DUITSCHLAND. Het Meifeest is in geheel Duitsch- land. voor zoover thans reeds be kend is, rustig ver loopen. Te Ham burg heeft een groote optocht plaats gehad, waaraan ongeveer 30.000 ar beiders deelnamenook werden vele vergaderingen gehouden. In vele bedrijven ligt het werk ge heel of gedeeltelijk stil. voorname lijk op de bouwwerken en in de ha ven. Reedeus, scheepsmakelaars en stuwadoors maken bekend dat zij alle stakende bootwerkers tot den llen Mei zullen uitsluiten. IN ITALIë EN SPANJE. Telegrammen uit Rome en uit Madrid ontvangen, maken van geen enkele rustverstoring melding. HET VERGANE BELGISCHE SCHOOLSCHIP. Opnieuw is Dinsdagmiddag in de Kamer een heftig debat ontstaan naar aanleiding van liet vergane schoolschip. De minister van in dustrie, Francotte, las het officieele rapport voor, dat aan hem over de ramp is uitgebracht. Dit rapport zegt, dat het schip water maakte en dat de reddingsbooten niet bijtijds konden worden uitgebracht behalve de eene, waarin de 26 overlevenden zich begeven hebben. De minister verklaarde, dat hij de resultaten van het onderzoek aan de Kamer zou mededeel en. De afgevaardigde Huysmans vroeg aan de Kamer het geheele dossier over te leggen zelfs de rapporten, die ongunstig mochten luiden. De minister antwoordde, dat de rap porten der ambtenaren niet zullen worden openbaar gemaakt, wat hef tige protesten van de Linkerzijde uitlokte. De liberale afgevaardigde Hymans sprak de hoop u>"t, dat de justitie tusschenbeide zal komen en dat de verantwoordelijke personen zullen worden aangewezen. Een interpellatie betreffende het opleidingsschip werd tot aanstaan den Dinsdag uitgesteld. De regeeriiig heeft besloten voorde slachtoffers der schipbreuk op het kerkhof te Antwerpen een monument op te richten. DE VERKIEZINGEN IN HONGARIJE. Van de 289 verkiezingsuitslagen, die bekend zijn, zijn gekozen 182 le den der Kossufh-partij, 52 leden der constitutioneele partij. 18 democra ten, 1 socialist en 15 nationalisten. De anidere stemmen zijn over ver schillende partijen verdeeld. Stadsnieuws Hals-zaal te Haarlem. Een der medewerkers van de „N. R. Ct." schrijft .- In het Stedelijk Museum te Haar lem op 't Stadhuis is een groote ver- botering aangebrachtal do Hals'eu zijn uit de niet al te goed verlichte zaal, waar ze hingen, overgebracht in de tweede' bovenliohtzaal, waar veel beter, warmer licht is. Deze zaal be vat thans uitsluitend werken van Frans Hals ook de beide portretten uit het legaat Fabricius hangen er. We kwamen er op eon laten zonni gen middag. Het was do zóóveelste maal, dat we de HaJs'en zagen. Maar nu we ze op hun nieuwe plaats za gen, stonden we als verbluftDie gloed, dié kracht, w i e wist dat deze schilderijen nóg mooier, nóg treffen der indruk konden geven dan vroeger? Wie had vermoed, dat ze door betere plaatsing nog zóóveel konden win nen Links, bij 't binnentreden, hangt nu 't goudgrijze, Rembrandtieke Re gentenstuk, stemmig geflankeerd door de portretten uit 't legaat Fabricius, die ook weinig kleurrijk zijn. Aan den zijwand tegenover den ingang het zwart-wit-roode schutterstuk van 1616. Hals' vroegste werk, dat op deze plaats afzonderlijk gehangen, uitstekend in zijn goede èn min goede eigenschap pen tot zijn recht komt. Aan; den anderen lengtewand ©n den tweeden zijwand eindelijk de vier overige schutterstukken, die kleurrijk ste, kranigste onder al zijn weTken. Ze 9tralen u tegen, ze doen u ver stomd staan nagelen u aan den grond. We wisten niet, dat ze zóó over-prach- tig konden zijn, we stonden verbaasd over ons zeiven te midden van die stille zaal van kleuren en licht! Laten nu zij. die de plannen voor het nieuwe Museum te maken krijgen, zorg dragen, dat ook daar de Hals'en zóó bijeen, met zulk warm bovenlicht, tot zulk een betooverond geheel wor den vereend Af scheid van den heer H. J. Overboek als hoofd der school. Zoo opgewekt als de tweede Doops gezinde School in den morgen van 1 Mei na do receptie van den heer W. Swart verlaten was, zoo onder den in druk van het droeve, dat stond te gebeuren, werd diezelfde school in den middag weer binnengetreden. Al gold het de gewone jaarlijksche prijsuitreiking, liet was hekend, dat de heer II. J. Overbeek, rui'in eon halve eeuw in dienst van het onder wijs, voor het laatst in functie waa. Menige traan is weggepinkt door de jongeren, menige onderdrukt door d© ouderen. In treffende toespraken her dachten de heeren H. I). Tjeenk Wil link Jr. als voorzitter der Schoolcom missie en A. C. Hendriks als oudsten onderwijzer der eerste Doopsgezinde School het vele door den heer Over beek gesticht en bevorderd. Door ontroering bijna niet in eta&t tot spreken, dankte de heer O. voor alles, waartoe hij in staat gesteld was geworden en beval zich in iedere aandenken aan. Nadat nog enkele woorden door den heer Tjeenk Willink waren gericht tot den heer A. C. Hendriks als nieuw benoemd onderwijzer, klonk daar met zachte, ontroerende klanken op de melodie van een veel gezongen kerk gezang het volgende afscheidslied op woorden van den heer Ed. A. van Bilderbeek, onderwijzer aan de school TOT AFSCHEID. Thans klinkt ten afscheid een liedje van weemoed U tegen, U, die ons kinderen waart tot geluk en tot zegen. Blijv' van U 't leed. U, die zooveel voor ons deedt, Schenk' God Zijn zon op Uw wegen. Als straks Uw rust, zoo verdiend na veel strijd, is verschenen. Is toch Uw vriendschap en liefde voor ons niet verdwenen, Gij blijft ons trouw. Deelt onze vreugde en rouw, Zult steeds Uw raad ons verleenen. Meester, wij willen U steeds als een vriend blijven eeren, U, die ons 't ware, 't schoone.^'t goede mocht Te er en, U blijft ons hart, 't Zij dan in blijdschap of smart, Spaar God U 't geen U kan deren. Heden heeft de feestelijke herden king van het 25-jarig feest des her ren W. Swart plaats in de Soc. Ver- eeniging. Centrale Raad van Beroep. (Onge>\ allenverzekenï ng. In de Dinsdag te Utrecht gehou den openbare terechtzitting had o. in. de uitspraak plaats in de volgen de zaken liocger beroep van de Rijksverze keringsbank tegen de uitspraak vaa den Raad van Beroep te Haarlem, waarbij met vernietiging eener be slissing van de Bank aan H. J. O. te Schoten, is toegekend eene rente van ƒ0.09 per werkdag, ter zake van een hem overkomen ongeval, waar door twee vingers zijner rechterhand zijn verwond, waaruit hij heeft over gehouden eene beperking in hel strekken dier vingers. Door de Bank was eene rente van ƒ0.14 per werk dag toegekend naar eene loonsbere- kening ingevolge art. 8 der Ongeval lenwet. De Centrale Raad bevestigd» de uitspraak hooger beroep van de Rijksverze keringsbank tegen de uitspraak van den Raad van Beroep te Haarlem, waarbij met vernietiging eener be slissing van de Bank is bepaald, dal aan C. M. te Alkmaar ook na 8 Augustus 1905 voorloopig zal blijven toegekend do tot dusver door hem genoten uitkeering van ƒ1.47 per werkdag ter zake van het hem over komen ongeval, waardoor zijn lin kervoet is verwond en beleedigd ten gevolge waarvan hij nog geheel on geschikt is tot arbeid. Door die Bank was die rente teruggebracht toi 0.731/2 per werkdag. De Centrale Raad bevestigde de uitspraak. Maat sell, van Nijverheid. Het Departement Haarlem van de Maatsch. van Nijverheid houdt een departements-vergadering op Maan dag 7 Mei Op de agenda staat: Punten van be handeling ter Algerneene Vergade ring; Benoeming vaa Afgevaardig den Vaststelling van hw Program der feestelijkheden.

Haarlem's Dagblad | 1906 | | pagina 1