lie BW aii Draaiers Schilders LOOPJONGEN Advertentiën Nette Dienstbode Flinke Droogster Winkeljuffrouw H.H. Barbiers. BOEKHOUDER bekwaam fraiser SCHAVER Bevraagd LOOPJOüCEia Dagmeisje TwssÓË Meisje Dienstbode Een Dienstbode Bijverdienste geen hoogef contributie kunnen be talen, maar om de vereeniging er onder te krijgen. De heeren docto ren beschuldigen ons, dat wij een ongeoorloofde concurrentie voeren, docii wij zullen eens zien wat zij met hun nieuwe ziekenfonds tegen over ons zullen doen", zegt het be stuur. Nog wordt gewaarschuwd, zich niets te laten wijsmaken, da ai- 'het bestuur van meening is. dat men hen rnet unfaire middelen zal be strijden. Tot in de kleinste bijzonderheden deelde de voorzitter mede. hoe de strijd is gekomen en werd alles zoo helder mogelijk voorgesteld. De leden werden opgewekt hun lidmaatschap aam de Vereeniging niet op te zeg gen. Alle doctoren, nog verbonden aan de vereeniging tot 16 Mei. waren tot deze vergadering uitgenoodigd. om in de gelegenheid te worden gesteld, hun standpunt in de kwestie uiteen te zetten. Dr. A. C. A. Hoffman, homoeopa- tisch arts. die de vereeniging trouw bleef, behandelde het conflict van medisch standpunt. EEN SOLLICITANT VOL VUUR. Door een hotelhouder te Amster dam werd ontvangen de volgende brief „Ondergeteekende neemt bij deze de vrijheid zich tot U.Bdln te wen den. met beleefd verzoek, zoo daar voor gelegenheid bestaat hem te plaatsen voor het Verrichten van huiswerk, zijnde daarmede goed be kend, goede getuigen." Op de keerzijde van dezen brief las men Psalm 25 v-e r s 8. Zie op mij in gunst van boven, Wees mij toch genadig 1-Ieer Eenzaam ben ik en verschoven, Ja d'eUemde drukt mij neêr, 'k Roep U aan in angst en smart, Duizend zorgen, duizend do oden, Kwellen mijn angstvallig Hart, Voer mij uit mijn angst en nooden Psalm 88 vers 11. Ik en metgezel en vriend, Van mijn verwijderd in mijn lijden. Zoodat mijn ziel van angst moet schreien Daar 'k nimmer hulp of bijstand vind, Zoek hem vergeefs, moet eenzaam jye-enen Al mijn bekenden zijn verdwenen. (Hhld.) bloedvergiftiging. De landbouwer R. S-, onder Geer truidenberg, verwondde enkele da gen geleden een zijner vingers aan een roestigen spijker. Kort daarop zwol zijn hand zoodanig op, dat ge neeskundige hulp moest worden in geroepen. Hij is nu aan bloedvergif tiging na vreeselijk lijden ovéiieden. ('s-Hert. Ct.) eene royale juffrouw. Eene juffrouw uit Bloemendaal bij Gouda had haar gouden horloge ver loren. Een ijverige postbode vond het uurwerk en als eerlijk mensch bracht hij biet tieru-g bij de juffrouw, die den trouwen postbode dankbaar was en den man vijf centen in de hand duw de. De man dankte voor deze gift, waarop de vrouw zei ,,Dat ze dacht, dat het heel royaal was, want dat ze wel eens in de courant had gelezen, dat 'n man die 400 gulden had gevon den. maar 'n sigaar had gekregen als fooi. Nou zou ze er echter nog een dubbeltje bij doen." Ook hiervoor bedankte de post bode. („D. v. G.") bekwam daarbij een ernstige been breuk. De andere inzittenden waagden ook den sprong, doch kwamen er ge lukkig met den schrik en wat ge scheurde kleeren af. Het huwelijk der eerste kon intusschen niet doorgaan. POKKEN. Uit Weesp meldt men aan het „N. v.,d. D." Dr. Hamburger, inspecteur van den Gezondheidsdienst, hoeft dezen mid dag weder een bezoek gebracht aan Weesp. Met den arts A. A. Knoop be gaf hij zich naar 'de woning waar het meisje S. verpleegd wordt. Haar toestand is sedert gisteren zeer bevredigend. Bijzondere complicaties doen zich niet voor, de ziekte blijft een gewoon beloop houden. Het sta dium der etbering is nog niet ingetre den, dit wordt na een dag of drie ver wacht. De zieke heeft haar bewustzijn her kregen. Te Rotterdam heeft zidh ander maal een geval van pokken voorge daan bij een 15-jarig meisje, wonen de in de Kogelvangerstraat. De pa tiënt is overgebracht naar de ba- rakken te Hoogenoord. DE MOORD TE DORDRECHT. Albertus Teu'Ti/ng, de broeder van bet slachtoffer van den moord, die Dinsdagnacht in een woning aan de Pompstraat te Dordrecht werd ge pleegd, is Donderdag onder behoorlijk geleide van het hoofdbureau van po litie naar het gerechtsgebouw overge bracht, ten einde door den rechter van instructie in strafzaken te worden ge hoord. Naar men verneemt, is een bevel tot voorloopige gevangenhouding tégen hem afgegeven. ONGELUKKEN. Een 11/2-jarig meisje, het eenige kind van den landbouwer D. V., on der Sint Maartensdijk, is Donderdag- namiddag in eene moddersloot op de hofstede verdronken. Donderdagavond is op liet Haarlem merplein te Amsterdam een jongen van omstreeks 7 jaar door een bij ■wagen van de electrische tram over reden en een eindweogs medegesleept. Zwaar gewond werd hij naar het zit tinglokaal van den Gemeentelijken Geneeskundigen dienst aan het Haar lemmer-plantsoen vervoerd, waar de dienstdoende geneesheer evenwei slec'Ms dien dood kon constateeren. DE GESTOORDE BRUILOFT. Aan de „Arnh. Ct." wordt uitHuis- sen van 9 Mei gemeld Hedenochtend zouden twee gezusters In het huwelijk toedien. Pas zaten zij met haar respectieve bruidegoms in het rijtuig, of het paard, waarschijn lijk geschrokkon door het dichtslaan van het portier, ging aan den haal en sloeg op hol. De koetsier viel en kreeg twee wielen over zijn beide beenen. Een der zusters sprong er uit, viel en DE VERONGELUKTE DRIEMASTER Aangaande het te Oostmahorn lig- jend sohip, de Deensche driemast- schoener Clara, meldt men nog, dat het geladen was met hout. Waai> schijnlijk zijn er nog meer lijken aan boord dan het geyondene. De achterkajuit staat vol water. HET GEBEURDE TE GKNDR1NGEN. Men schrijft nog uit Gendringen aan de Ned., naar aanleiding van de daar voorgekomen mishandeling van den arts R. Gelukkig ontvangt de familie van dokter R. gunstige berichten uit het ziekenhuis te Arnhem. De arts, die door een patiënt zwaar werd gewond is volkomen bij kennis, hetgeen de hoop verlevendigt, dat de hersenen niet geleden hebben door de hamer slagen, waarmede het hoofd werd gebeukt. Nadat de rechtbank een on derzoek ter plaatse had ingesteld, is de aanvaller geboeid naar Arnhem overgebracht. De moeilijke vraag naar toerekenbaarheid rijst ook bij dit voorval. Vast staat, dat de man veel sterken drank gebruikte, in den laatsten tijd zich zeiven opsloot en iets kwaads in het schild voerde. lu de steenbakkerijen is alles ver nield. Droevige berichten komen ook uit March'ennes, Montigny, Marcinel- les enz. Ook het zuiden van Luxemburg, namelijk de streek tusschen Virton en Athus heeft zijn deel van het on weer gehad. De hagel lag zoo dik, dat men de velden ondergesneeuwd zou hebben gemeend. (H. v. A.) KRANKZINNIG GEWORDEN. Een eenvoudig vrouwtje te Amers foort kwam dezer dagen, hetzij dioor erfenis, hetzij uit loterij, in hét zeer onverwachte bezit van een tiendui zend gulden. Ze werd 'hoe langer zoo royaler en wist- in een paar uren tijd-s voor een te constateeren be drag van tweeduizend gulden aller lei te koopenhorloges, een heede kaas, sigaren, massa's» snoepgoed, enz. Haar vreemd gedrag maakte 't noodig, dat de politie haar in be scherming nam tegen de straatjeugd. Thans is ze naar het krankzinni gengesticht te Utrecht overge bracht. hevig onweer. Omtrent de onheilen, door het on- vveder van Woensdag gesticht is nog liet volgende aan die „Zw. Ct." ont- Ui't Doornspijk wordt gemeld, dat daai' twee koeien dooi- den bliksem werden getroffen. Boven Oldebroek woedde het on- weder bijna onafgebroken van 11 vm. tot 3 uur nm. De bliksem sloeg aldaar in de landbouwerswoning van L. Vis Gz. en doodde de twee op stal staande paarden. Een begin van brand ontstond, maai- deze werd door den bewoner met behulp van buren gestuit. Ook werden 3 scha pen op het erf .,De Stouwdamin liet land gedood, terwijl enkele iele- phoonpalen door den bliksem wer den beschadigd.. De bui was te Kampen vergezeld van ontzettende regen- en hagelbui en. Aan den Zwartendijk werd een koe van den landbouwer J. van dei- Linde ien op den Mandjeswaard een 4-jarig best paard van den pachter W. Holtland in de weidie door den bliksem gedood. Ook sloeg het on- weder in een tjalkschip liggende aan den steenoven der bh. Gebr. Van Hasselt, er werd een stuk van ben roef geslagen, dat later een eind verder werd teruggevonden. De Zutph. Ct meldt Een hagelbui, zoo hevig als tot dusverre hier maai- zelden voor kwam, brak Woensdag te ongeveer half zes boven Zutphen los. Van over drieën af had het don geheelen na middag geonweerd, met zware re gens en nu en dan hagelbuien. Maar te half zes werd het een waar bombardement van hagelsteenen zoo groot als liazelnooten. d'ie geduren de een'minuut of acht m dichte mas sa neervielen. De land- en tuinbouwgewassen, het pas ontloken groen, de bloesems en het nauwelijks gezette ooft hebben van deze zware bui veel te lijden gehad. Het beste kon men de gevol gen nagaan in sommige stadsplant- soenen. o.' a. langs den Boompjes- wal, waar het vanmorgen gezaaid lag met jeugdig blad en jonge loten, die de haigel had afgerukt. De Zw., Ct. meldt nog Te Deventer was het ook zwaar weer. Een paar boomen werden ver nield en eenige sóhoorsteenen getrof fen. In de boerenhofstede van Arend Vooruit bij den Snippeling werd door het hemelvuur brand veroor zaakt. De hofstede met inventaris g'ng geheel in de vlammen op. waar bij een koe en een groot aantal kip pen den dood vonden. Van ongeveer 60 aan specie werd later 30 terug gevonden. Te Azelo (gem. Delden) sloeg de bliksem omstreeks 5 uur eerst -n de schuur en daarna in de landbouwers- woning van de ervenJ. Lucas, be woond) door G. Spekenbrink. Huis en schuur met den geheelen inboedel gingen in vlammen op, terwijl de le vende bave in allerijl gered werd. Het huis was voor slechts 1000, de inboedel tegen f 1200 verzekerd. Onder Boekelo sloeg de bliksem des avonds in de schuur van den landbouwer G. W. Wargerink. De schuur met een groote hoeveelhe'd hooi, sti-oo, aardappelen, enz., daar in geborgen, werden een pro. 1 dei vlammen. Assurantie dekt de schade. Te Losser werden een paar boo men, onmiddellijk voor de school in de Marke staande, geheel versplin terd. Te Zevenhuizen (Gr.) sloeg do blik sem in het boerderijtje van E. Hut aan de Haspelwijk en legde in een ommezien alles in .asch. Twee var kens en eenige kippen, benevens al de huismeubelen werden gered. De man was naar Stadskanaal hurfgra- ven. £lles was verzekerd. Het huis onlangs nieuw gebouwd, was nog niet eens geheel gereed. Te Wessem (Limburg) is Woens dagmiddag tijdens een gnweer het zestienjarig dochtertje van den land bouwer Jean Rournen door den blik sem getroffen en op 9lag gedood. HET ONWEER IN BELGIë. Een onweer, zooals men er zich geen herinnert, heeft Woensdagna middag boven Charleroi gewoed. Het begon te 4 uur, en woedde twee volle uren zoo geweldig, dat ve le menschen werkelijk bang werden. Schade werd aangericht door den bliksem en den regen, en heel de electrische tramdien st was in de was. Stroomen water stortten neer en talrijke kelders werden overstroomd. Overal waar nieuwe huizen in aan bouw zijn. stonden de grondvesten onder water. 's A v o ad s 10 uur. Uitreiking der prijzen in de groote zaal van het Palace Café. Sport en Wedstrijden DE AUTOMOBIELFEESTEN TE SCHEVENINGEN. Hieronder geven wij het in „Do Auto" opgenomen officieel programma van de Fêtes Automobiles de Schéve- ningue, die van 9—12 Juli zullen ge houden worden. Et is voor veel af wisseling zorg gedragen en wanneer het weer medewerkt, zullen deze fees ten, die onder de auspiciën der N. A. C. plaats vinden, zeker een groot succes hebben, EERSTE DAG. Maandag 9 Juli. 7 uur 's avonds. Feestmaaltijd, aan geboden dooi' het Comité der Scheve, ningsche Automobiedfeesten aan de leden van hét eere-comité dei- speciale commissiën, aan de gedelegeerden der buitehlaindsche automobiel clubs en aan de vertegenwoordigers der sport bladen. 8 uur 's avonds. Concert door liet Phil harmonisch orkest uit Berlijn. 10 uur 's avonds Vuurwerk op het strand. TWEEDE DAG. Dinsdag 10 Juli te 10 uur: Carosserie-Concours tegenover het Ho tel d' Orange (Stadszijde). A. Voor rijtuigen ,,de tourisme" in drie categorieën; B. voor voitures de vilTe". Drie prijzen: ƒ200, f 100, 50; bovendien voor iedere categorie drie prijzen, be staande in verguld zilveren, zilveren en bronzen plaquettes. Bovendien looft de heer Bod-ssevain te Lage Vuursche een prijs uit van 250 (of gouden médaille van deze waarde) voor gesloten carosserieën (li mousine, berline, coupé, landaulet). die geheel in Nederland door Neder- landsclie carrossiers vervaardigd zijn. De heer Stoop te Dordrecht stelde een prijs beschikbaar van ƒ200 (of gouden medaille van deze waarde) voor open carrosserieën de grande tourisane (tonneau, doublé phaëkxnb die gelieel in Nederland door Neder- landsebe carossiers vervaardigd zijn. Snelheidswedstrijd. (Bij voldoende deelname). Wedstrijd over 1 K.M. (départ ar- rêté, arrivée lancée). Ie categorie, mottorrij wielen niet zwaarder dan 50 K.G. 2e categorie, rijtuigen van 400650 K.G. 3e categorie, rijtuigen van 650—1000 K.G. Voor magneto-ontsteking wordt K.G. meer gewicht toegestaan. Prijzen le categorie 3 prijzen, be staande in verguld zilveren, zilveren en bronzen plaquettes 2e categorie twee prijzen, een vaar 200 en edn van 100 3e categorie drie prijzen 600, 300 en J150. Door de A. F. C. zijn drie medailles beschikbaar gesteld. Des middags te 2 uur. Wedstrijd voor toerwagens. Wedstrijd over 1 K.M. (départ aoré- te, arrivée lancée). le categorie, rijtuigen met een chas- sisprijs van hoogstens ƒ2500 2e categorie, rijtuigen met eenclias- sisprijs van hoogstens 3250 3e categorie, rijtuigen met een chas- sisprijs van hoogstens 4500 4e categorie, rijtuigen met een chas- sisprijs van hoogstens 6000 5e categorie, rijtuigen met een chas- sisprijs van hoogstens ƒ7500; 6e categorie, rijtuigen met een chas- sisprijs van hoogstens 8500 7e categorie, rijtuigen met een chas- sisprijs van hoogstens ƒ10.000; 8© categorie', rijtuigen met een éhias- sisprijs van hoogstens ƒ15.000; 9e categorie, rijtuigen met een chas- süsprijs van méér dan 15.000 10© categorie, toerist-motorrijwie len boven de 50 K.G. Voor elke categorie zijn drie prijzen uitgeloofd (een verguld zilveren, een zilveren en een bronzen plaquette). DERDE DAG. W o e n s d a g 11 Juli, 2 uur: Behendigheidsconcours op het terrein van het concours hippique te 's-Gravenhage. a. Concours d' adresse voor toerrij- tuigen. le categorie rijtuigen niet langer dan 2.50 M. 2o categoriealle overige wagens. Prijzen 3 kunstvoorwerpen. b. Gymkhana automobile voor alle wagens. le. Concours de la bascule. 2e. Concours du bouquet, enz. Prijzen Voor beide categorieën drie bannières. De mededingers moeten om half 2 uur op het terrein aanwezig zijn. Corso voor geïllumineerde voertuigen. Op den boulevard voor alle wagens, zonder uitzondering. Prijs 100 of een kunstvoorwerp van deze waarde, aan geboden door „De Auto". De deelne mers moeten om half tien uur aanwe zag zijn voor het Hotel d1 Orange. VIERDE DAG. Dond erdag 12 "Juli, 3 uur. Bloemencorso op het terrein tegenover het Hotel d' Orange (alleen voor automobielen), van elk genre, zonder uitzondering. Prijzen 5 bannières. De deelnemers zullen zich om half drie uur op het terrein moeten berinden. Bataille de fleur. Daarna défilé der versierde rijtui gen op den Boulevard. HIPPISCHE SPORT. J achtrit. Woensdagmiddag om 2 uur veree- nigden zich op het Malieveld een veer tigtal leden van de s-Gravenhaagsche vereeniging tot beoefening van jacht- rijden, en daaronder eenige dames, om zich onder de leiding te stellen van mej. A. M. Wisboom van Giezen- j dam, ten einde een j achtrit in den omtrek te gaan maken. De kloeke amazone, die tot dusver de jachten zoo trouw bijwoonde, steeds een der eersten achter den ja- germeester was en verleden jaar zelfs den eersten prijs behaalde in den eindloop voor niet-volbloedpaarden bij den jachtrii van het concours hip pique op Zorgvliet, wilde vóór haar vertrek uit Den Haag eens met de ge woonte bieken en een bewijs geven dat ook aan een dame de leiding ge rust mag toevertouwd worden. Daarom zag men het zeldzame zoo al niet eenige schouwspel vaji een jagermeesteres, die aan het hoofd van een aanzienlijken ruiterstoet den weg wees door liet terrein, het tempo aan gaf en verschillende hindernissen nam. En de trouwe opkomst mag ge rust als hulde worden beschouwd aan het zwakkere geslacht, dat hier zoo kranig die lang niet altijd gemakke lijke taak volbracht. Van het rendez-vous voerde de jacht door het Haagsche Bosch, den Wassenaarschemveg, door Clingen- daal, welwillend door de eigenares ter beschikking gesteld, Waalsdorp en met eon groot-en hoog om de Normaal- Schietschool heen, naar de vlakte van Waalsdorp, waar liet eindpunt was. Hier werd door een der bestuursleden de dank van het gezelschap uitgespro ken voor de welgeslaagde leiding en de jagerme ester es een klein souvenir aangeboden namens de vereeniging, bestaande uit een karwats met in scriptie en een bijbehoorend diploma. Nadat alle aanwezigen in een drie werf hoera hadden ingestemd, werd even gerust, en keerde het gezelschap verspreid huiswaarts. BOLOGNA, 11 Mei. (Reuter.) De Kamer van arbeid besloot de werk staking te doen eindigen ROME, 11 Mei. (Reuter.) De sta king is geëindigd te Parina Farli en Ancona. Stoomvaartberichten Blijkens bij het departement van marine ontvangen bericht, is Hr. Ms. pantserschip Tromp, onder be vel van den kapitein ter zee F. C. E. L. Koster, 10 dezer te Nieuwediep aangekomen, en Hr. Ms. instructie- sch'p Nautilus met denzelfden da tum Dungeness gepasseerd. met goede getuigen' pev 1 Aug. GE VRAAGD. wegens huwelijk der tegen woordige. Aanmeldingen tusschen 7 en 9 uur Wilhelminastraat 43. Gemengd Nieuws Heden overleed na een lang durig en smartelijk lijden, onze geachte Vader. HERMANUS HUIJKMAN, in den ouderdom van 68 jaar. Namens alle Kinderen. Haarlem, 10 Mei 1906. Eenige en algemeene kennis geving. Heden overleed plotseling on ze geliefde Echtgenoot. Vader, Behuwd- en Grootvader, de Heer A. UUITKNEAU, in den ouderdom van 64 jaar. Wed. A. GUITENEAU STOUTENBEEK. Lange Boogaardstraat 22. Haarlem. 11 Mei 1906. MOORD EN ZELFMOORD TE PARIJS. De Parijsche correspondent der Tel. schrijft Hoe iemand van opvoeding, be- séharing en intellect soms tot plot selinge onbegrijpelijke daden kan overgaan, bewijst een moord, die hier druk besproken wordt. Beiden behoorend tot de gegoede klasse, leefden zij de eerste jaren van hun huwelijk in volmaakte har monie. Tot op eenmaal het acht-en- twmtig-jarige mooie vrouwtje een verlangen naar vrijheid in zich voel de ontwaken. Zij vroeg echtschei ding aan, en, wachtende op de uit spraak. nam zij rijke appartemen ten in een deftige buurt, alwaar zij zich omringde met de fijnste weelde. Reeds herhaalde malen bad haar echtgenoot haar gesmeekt, terug te keeren. Doch toen de smeekbrieven onbeantwoord bleven, begaf de jon ge P. L. zich persoonlijk naar de woning zijner vrouw. Deze volhard de echter 'n haar besluit, om al leen te blijven. „Heel goed", riep P. L., dol van woede, een revolver uit den zak halende, „dan zal ik toch zorgen, dat ge van uw verkregen vrijheid geen gebruik zult kunnen maken." Een oogenblik daarna zakte me vrouw L. levenloos ineen. De moor denaar keerde daarna het wapen te gen zich zelf. mikte en joeg zich een kogel door den slaap. Op het geluid der schoten kwamen de concierge, de buren en spoedig ook de commissaris van politie aan- geloopen. De moordenaar ademde nog zwak, doch zijn toestand was ho peloos. Het drama heeft, zooals begrijpe lijk 's, een groote ontroering te weeg gebracht in de anders zoo kal me straat. De nieuwsgierigen ver dringen zich voor de deur, te mid den der eigen rijtuigen en automo bielen, die de bloedverwanten aan voeren d:er beide slachtoffers van hun 'hartstocht. Heden overleed plotseling on ze geliefde Vader, Behuwd- en Grootvader, de Heer A. GUITENEAU, in den ouderdom van G4 jaar. 1. VAN DE POL— GUITENEAU. H. VAN DE POL en. Kindieren. Haarlem, 11 Mei 1906. I Voor de vele blijken van belangstel- jMng ter gelegenheid van den 90sten verjaardag van onzen beminden der J. W. VOS, betuigen wij aan allen onzen innigen dank. Uit aller naam Zuster E. VOS. gevraagd, Adres Brouwersvaart 30. Gevraagd een heldere WERKSTER. P. G-, voor Zaterdags, van goede getuigen voorzien. Zich te vervoegen des avonds tus schen 6 en 8 uur Gierstraat No. 14. Huisnaaister GEVRAAGD, voor een dag per week, goed kunnende naaien, verstellen enz. Adres: Kleverlaau 831, Bloemendaal. GEVRAAGD: een bekwame JUF FROUW. in een Dames- en Heeren zaak. Br., No. 9152, bur. v. d. blad. Du tsclio Taal .AANGEBODEN door een Duitschei', grondig en snel onderricht indeDuit- sche Taal, Conversatie en Correspon dentie. Br. No. 9149, bur, v. d. blad. H.H. Barbiers. Een nette LEERLING gevraagd, bij H. straat 20 A. N. BERG. Doel- Tegen half Juni gevraagd een be kwaam BEDIENDE, van g. g. v. z. Brieven franco onder No. 9134 Bur. Haarl. Dagblad. eenige avonden onbezet hebbende, biedt zich aan tot INRICHTEN en BIJHOUDEN van BOEKEN. Cond. billijk. Brieven onder No. 9137 Bur. Haarl. Dagblad. Bestek wijziging. Burgemeester en Wethouders van Haarlem brengen ter kermis, dat door hen is besüoten, ARTIKEL 17 VAN j HET BESTEK voor het maken van fundeeringen voor gebouwen en ver- j dere uitbreidingswerken der gemeen te-Lichtfabrieken, aan ie besteden op 15 Mei 1906, TE DOEN VERVALLEN. Haarlem, 11 Mei 1906. Burgemeester en Wethouders voor noemd, DE HAAN HUGENHOLTZ, l.-B. De Secretaris, PIJNACKER. GEVRAAGD am iln Haarl. Auto mobiel- en aofcorrljwleleofabriek r h. A. TAS ALTEHA, Wagenweg. Voor direct gevraagd een torens bekend met lintzangwerk en een Br. No. 9153 Bur. r. d. Blad. EEN 2de BARBIERSBEDIENDE OF AANKOMELING bij JOH. J. BOON, Oranjeboomstraat 91. Burgerlijke Stand Bevallen9MeiM. J. v. d. Aard weg—Willemse d. Overleden10 Mei M. C. v. Tuijl 32 j. Camphuijsstraat. 10 Mei E. Schouten—v. tl. Valk 84 j. Schoter singel. Telegrammen DE OPENING DER RUSSISCHE DOEMA. PETERSBURG, 11 Mei. (Reuter.) Over het verloop van de plechtigheid van gisteren meldt de Petersburg- sche TelegTaaf-agentuurUit talrij ke steden in de provincie wordt ge seind, dat zij rijk met vlaggen ver sierd waren, dat overal plechtige godsdienstoefeningen werden gehou den, en dat onder de bevolking blij de opgewektheid heerschte. In ver schillende plaatsen waren handels zaken scholen en winkels gesloten. Ui Simbirsk en Kasan kwamen botsingen voor tusschen de menigte en de politie, waarbij vele personen gewond werden. DE STAKING IN ITALIë. ROME. 11 Mei. (Reuter.) De Ka mer verwierp met 199 tegen. 28 stem men de motie van den afgevaardigde Barzila' die door Sonnino onaanne melijk geacht werd, en waarin le- gistatieve maatregelen werden ge vraagd om het do oden van proleta riërs (bij de staking waarschijnlijk) te voorkomen. Burgemeester en Wethouders van Haarlem maken bekend, dat wegens herstelling van de SCHALKWIJKER BRUG de SCHEEPVAART on dér die brug van Maandag 34 Mei tot en met Zaterdag 9 Juni niet aal kunnen plaats hebben. Haarlem, 10 Mei 1906. Burgemeester en Wethouders voor noemd, DE HAAN HUGENHOLTZ, l.-B. De Secretaris, PIJNACKER. 8'! gevraagd bij H. LONDON, Kampersingel 50. direct gevraagd bij Maison Art ei Modes, Wilhelminastraat 59. Persoonlijke aanbieding 's avonds tusschen 6 en 8 uur. Ef bi«dt slcla aan: een KRUIDENIERSKNECHT, circa 23 jaar, met bet vak bekend en met paard en wagen kunnende omgaan, i liefst voor pakhuiswerk. Brieven on der No. 9147 Bur. v. d. blad. Gevraagd een flink, degelijk in een gezin zonder kinderen. Brie ven onder No. 9145 Bur. v. d. blad. Terstond GEVRAAGDeen niet beneden 16 jaar, tevens om in den winkel te helpen. AdresBureau van dit Blad. Een bekwame Strijkster kan terstond geplaatst worden voor 2 dagen vast, bij ROOZE, Korte Hof straat 11. Gevraagd tegen 1 Juli een bekwame KEUKEN MEID. Loon ƒ5.50 k ƒ6.per week met verval, en een BAKKERS KNECHT. bij S. SCHUIT. Mr. Bak- ker. Pension Duinzicht, Wijk a/Zee. Direct gevraagd een flinke DAG MEID, boven 16 jaar, Coornhert- straat 26 zwart gavraagd. Scheefpmakersdijk 55. REIZIGER gevraagd voor het Noorder- en Zuidernet. Al leen zij, die bekend zijn met het Me taalvak. komen in aanmerking. Br. fr. onder No. 9136 bur. v. d. blad. Bijvex>dl9nste. Bij een Levensverz. Mij. van 1850 met weekpr., kan een AGENT gepl. worden, tegen provisie, Incasso, en bij aanbreng direct kleine toela&g. Brieven onder No. 9130 Bureau Haarl. Dagblad. f 3.— a f 3.50. Personen, die door gemakkelijke werkzaamheden van 's morgens half zes tot half acht, en 's avonds op de zelfde uren ƒ3.per week, of, in het bezit van een RIJWIEL zijnde, ƒ3.50 per week willen verdienen en daar voor 5 borgstorting willen geven, worden verzocht te schrijven onder no. 9150, bur, v. d. blad. kunnen direct geplaatst worden bij C. KPJLLER Jr., Oranjestraat 109. EEN PLIJfKB GEVRAAGD SWAFTE - Asegang 34. Ter drukkerij van de N. V. „Lou- rens Coster" kan een GEPLAATST worden. Zuider Buiten-Spaarae 6.

Haarlem's Dagblad | 1906 | | pagina 3