t geu. Mier zond de koetsier een kaartje aan zijn patroon 1" ss De dokter noemde dit argument in ie hooge mate zonderling. Als dokter ont- vangt hij elk oogeinblik kaartjes. Jhr. inu\ QuLntus, die ambtenaar van het O. M„ was van meening, dat het niet voldoende vaststond, dat de koet eier in dienst van beklaagde stond en requireerde daarom tot afwijzing der vordetring. 25 Maart a.s. uitspraak. HET SPEELHOL IN DE VONDEL STRAAT. Hei Openbaar Ministerie bij den Hoogesn Raad concludeerde Vrijdag tot niet ontvankelijk verklaring, in ieder geval tot verwerping van het cassatie beroep \an den procureur-generaal van liet gerechtshof te Amsterdam te gen het arrest van -da.t Hof inzake de dub cle Bienfaasance. Zooals men weet bevestigde dat arrest- de niet ontvankelijk verklaring van liet Open baar Ministerie der Amsterdamsche rechtbank in zijn vordering tot verval lenverklaring citer Club de Bienfaisaii- ce van haar necHiitspersoonlij'kiheid. Uitspraak over zes weken. DIEFSTAL VAN 35. Overeenkomstig don eisch ivan h,et 0. M. werd de 24-jarige barbiersbe- dliende Jacs. Jobs. Ausum (recidivist) door de 5de kamer der Rechtbank te Amsterdam veroordeeld tot een jaar gevangenisstraf wegens diefstal van ƒ35. toebeboorc-nde aan do af deeling Amsterdam van den Nederiandsolien Barbiers- en Kappersbond. waarvan zijn patroon penningmeester was. SNEL RECHT. Bij de civiele Kamer van het Ge rechtshof te Amsterdam is de ach terstand zóó groot, dat bepaald werd dat de pleidooien in een zaak gehou den zullen worden ter terechtzitting van 12 September 190 7. Leger en Vloot BEGRAFENIS KOLONEL CLOCKENER BROUSSON. In tegenwoordigheid van een bree- den stoet van vrienden onder wie werden opgemerkt de generaals Ver- spyck, de Bock, Campbell, de Wilde en Henk es, de schout bij nacht Lu- eardie en vele gepensionneerde offi cieren en voorts enkele deputaties, is Donderdag te 's-Gravenhage het stof felijk overschot van kolonel Clockener Brousson ten grave gebracht op Nieuw Eik en Duinen. Generaal Verspyck sprak aan de groeve een woord van afscheid aan een braaf en edel mensch, een goed soldaat, geëerd door zijne meerderen, bemind door zijn minderen. Namens den militairen pensioen raad bracht jhr. mr. P. R. Feith een laatste hulde aan den ontslapene. Nadat de emeritus-predikant ds. J- C. Singels namens den Protestanten bond, (de ontslapene was lid van het hoofdbestuur van dien bond en be stuurslid der afdeeling 's-Gravenha ge) een laatsten groet had gebracht aan hem, die allen een voorbeeld was door zijn energie, zijn ijver, zijn kracht Van aanvatten, dankte een zwager van don overledene de tal rijke aanwezigen voor de betoonde belangstelling. den weg' voor de woning van den terpbaas. ,,Het is niet gemakkelijk om een nauwkeurige plaatsbepaling uit een terpschipper te krijgen, maai- gel uk- kik was 'het terrein mij bekend en ging het daardoor- beter elkander te verstaan. ,Bij informatie op de terp bleek, dat de bedoelde schippers werkelijk op de aangeduide plaats, iets ten Noordwesten van den kerktoren, aan het terpgraven geweest waren, zoodat de echtheid van de zeer belangrijke vondst boven allen twijfel verheven is. ,,De lengte van liet houtje bedraagt 12.5 c.M.. de vonn is vierkant als bij een balk met twee breede en twee smalle zijden. Op de breede kanten staan runenteekensaan de cene zijde van links naar rechts gewend, aan de andere zijde van rechts naar links. Van de laatste inscriptie ont breekt een klein gedeelte, waarschijn lijk drie teekons, waar het hout- door een ongelukkigen stoot van de spade getroffen werd en afgesplinterde. Ove rigens is het voorwerp puntgaaf be waard gebleven, in de diepe laag; men kon het niet beter wenschen en over geen enkel der voorhanden tee- kens kan, wat hun oorspronkelijken vorm betreft, de minste rechtmatige twijfel rijzen, wat ook geldt, voor de zeven boven elkaar geplaatste streep jes of punten, ter afscheiding van twee gedeelten der inscriptie." Ook prof. Ludv. F. A. V/immer te Kopenhagen, een dei' meest bekende runenkenners, hield de vondst voor zeer belangrijk. De beer Boeles is voornemens, om spoedig in het Bulle tin van den Ned. Oudheidkundigen Bond een afbeelding van de Britsu- mer inscriptie te publiceer en en daar bij enkele oudheden te behandelen, die stelling uit Skandinavië in Fries land geïmporteerd zijn. RESIDENTIE-OltCllEST. Men schrijft uit Den Haag aan ..De Tijd" In 't Residentie-Orchest, waarvoor kort geleden liet Mengelberg-dito ver- slooten werd heersclit op 't oogenblik alles behalve harmonie. Meerdere mu sici, speciaall de strijkers, zijn weinig ingenomen met het nieuwe contract, dat hen voor drie jaren wil binden op hét zelfde of niet noemenswaard hoo- ger 'honorarium dan tot dusverre, hoe wel liet aantal uitvoeringen en daar door het aantal repetities vermeer den. Meerdere violisten hebben dan ook tot dusverre geweigerd het con tract te teekeaien, terwijl het eind van het verzet nóg niet te voorzien is. lend van een klein groepje, dat an een t die macht in handen tp heb ben e<n in werkelijkheid heel weinig beteekent, als het niet door de Umie- Tiberalen wordt gesteund. Het moge waar .zijn, dat de Liberale Unie over groote legersterkte in den lande be schikt, aan den anderen kant mag men niet over het Ihoofd zien, dat de Vrijz.-Democratische Bond tal van uitstekende mannen in zijn midden heeft, op wie elke partij trotsch zou zijn. Beide hebben elkaar evenzeer noodig. Broederlijk naast elkaar staande, kunnen zij een groote macht ontwikkelen terwijl zij. ge scheiden. elk i»p zichzelf strijdende, al spoedig de overmacht van hun te genstanders zullen ondervinden. .Jammer genoeg, dat dit alleen in verkiezingstijd voldoende in het oog ordt gehouden „De Tijd" heeft ook iets te zeggen naar aanleiding van de ..broederlij ke twist", zooals „Het Vad." het ge kijf tusschen de verbonden vrijzin nige fracties noemt. ..Het huwelijk van ni'nheer Bond en juffrouw Unie is tot nog toe nu juist niet van de gelukkigste weest meent ,,De Tijd". „Na de wittebroodsweken was 't al gauw „hommeles" en sinds dien is 't voortdurend twisten e,n kijven ge weest, M'ii'heer is boos, omdat mevrouw „un ménage a trois" van wil ma ken. Dat doet geen vrouw, diezicSi- zelf respecteert". Na te hebben gereleveerd, wat dr. Bos antwoordt op den aanval van „De Vaderlander" het Unieblaadje. nl„ dat de vrijzinnig-democraten ..trouw aan rle eens gesloten coali tie (zullen blijven), niets minder, maar ook niets meer", en ..tegenover .de regeering oprechten steun (toe zeggen), voor zoover overeenkomt met het coalitie-program" maakt „De Tijd" de volgende opmerking „Alleen dus waartoe men zich ver bonden 'heeft. Geen aasje meer. Hoe kan het anders in 'n huwelijk, waai de liefde ontbrak 't Zal dan ook mettertijd wel op echtscheiding uit- loopen. Voor die 'goed toeziet, zijn niet alleen alle symptomen van ver koeling reeds aanwezig, maar een ernstige waarschuwing is ook reeds geuit". C. J. DE VRIESE. lii den afgeloopen naclit is te Den Haag overleden de schout-bij-nacht C. J. de Vriese, inspecteur-generaal van het loodswezen. Sport en Wedstrijden ROEIEN. Het bestuur van den Nederl. Stu denten Roei bond heeft, besloten, op den a.s. universiteitswedstrijd, op Hemelvaartsdag. 24 Mei. aan de Zweth, te doen verroeien het hoofd nummer Oude Vier in twee voorwed strijden om '12 uur en half éénhet nummer Jonge Vier om 1 uurhet nummer Jonge Acht om 3 uur, en de beslissing Oude Vier om 4 uur. Voor het geval de jonge ploegen voorwedstrijiden noodig maken, zul len die den middag of avond tevoren worden gehouden. Met algemeene stemmen werd be sloten, prof. P. H. Damsté uit te noo- digen, evenals het vorige jaar het kamprechterschap op zich te willen nemen. (Ned. Sp.) KORFBALDAG. De jaarlijksche korfb-aldag wordt dit jaar gehouden op het terrein aan de Const. Huijgensstvaat te Amster dam op Zondag 20 Mei a.s. Reeds ga ven zich 26 twaalftallen op voor deel name aan de op dien dag te houden eert e wedstri jdén WEDRENNEN TE HEERENVEEN. Daar het garantiefonds volteekend is, zulDieai 7 Ju.ni (Donderdag in de Kennis week) te Heerenveen wedren nen wordlen gehouden op de terreinen der ijsclub „Thialf". Letteren en Kunst EEN NIEUWE RUNEN-INSCRIPTIE. Mr. P. C. J. A. Boeles te Leeuwaï'- den deelt in .,De Spectator" mede een nieuwe rune aangetroffen te hebben. (Runen zijn de letterteekens, diedoor de oude Germanen werden gebruikt) „De nieuwe vondst is maar een nietig stukje hout, dat gemaikkelijk weggeworpen had kunnen zijn, als van geen waarde, vooral toen, bij het ontgraven, de geheimzinnige ru nen nog door een laagje vette terp- aarde bedekt waren. Een bekende terpschipper bood het den 24en Maart LI. sehr. te koop aan voor hetFriesch Museum, dat thans de gelukkige be zitter is, en duidde nauwkeurig de plaats aan', waar dit voorwerp in de maand Februari door zijn broeder gevonden werd, in de zeer groote terp te Britsum, ongeveer vijftien voet. diep. in de zwarte aarde, dicht bij der gekomen, of er wordt vandaag een nieuwe bom gevonden, en men kan er op aan, dat er morgen weer andere bommen zullen zijn, die de aandacht vragen van de overheid. Iedere dag heeft zoo zijal eigen kwaad tegen woordig. Donderdag lag er een ochtendbom voor de deur van een huis in de ave nue des Champs Elysées. Het. was een bom im een blikje, een eind lont stak er uit van 15 centimeter. Toen men dat blikje vond, was de lont al half verteerd. Men weet nu, hoe, zeer waarschijn lijk. de naam is van den anarchist, die door zijn eigen hom om het leven is gebracht in het bosch van Vincen- nes. Hij heet niet Striga. of Guem- stein, of I.apidus, maar hij blijkt, te heeten Katz. Benjamin Kaïtz, 21 jaar oud, Russisch student, afkomstig uit Minsk, onder den naam Katz althans heeft hij zich laten inschrijven in het hotel waar hij logeerde. Een kellner uit dat hotel herkendé het lijk on middellijk. toen hij het zag in de Mor gue. Men heeft op zijn kamer in het hotel geen bommen gevondenhet «enige wat men er vond. (Iiat den anarchist verraadde, was een gesloten mandje, waarin revolverpatvo nen en een paar flesohjes mét scheikundige praepa,raten. Er lag ook een portret in het mandje, portret van een jonge Slavische vrouw. Op een fotografie, die bij Benjamin Katz gevonden is na de ontploffing, staat Katz met dezelf de vrouw afgebeeld. De zelfmoordenaar, die men den dag na de ontploffing gevonden heeft, eti dien men eerst niet thuis kon brengen, blijkt niets met die Russen te. maken te hebben. STAKINGEN IN FRANKRIJK. De toestand in het Noorden van Frankrijk verbetert. De arbeid wordt hier langzamerhand overal hervat en de troepen worden teruggetrokken. Ook uit andere industrieele centra en havensteden komen gunstige be richten. Te Parijs echter blijven de stakin gen voortduren. Het aantal der sta kende schrijnwerkers neemt steeds toe, terwijl het aantal stakers in de auto mobiel- en rijtuigfa,brieken thans reeds 25.000 bedraagt. MADAME CURIE. Het schoonste monument, dat men voor de nagedachtenis van Curie kon oprichten, is de voortzetting' van zijn eens begonnen arbeid. En daartoe is ongetwijfeld zijne eclitgenoote het best in staat, omdat zij steeds met hem samenwerkte. Als men iemand zoekt om zijn nagelaten .documenten te re gelen of zijn proefnemingen op schrift te stellen, dan is madame Curie de aangewezen persoon. Maar opdat zij diaartoe in staat zij, moet men een laboratorium tot bare beschikking stellen, zooals de mees ters van de „Sorbonne" dit hebben, zondér dat men haar verplicht lessen te geven. Zoo luidt het voorstol van de Parij- sche Matin", dat naar alle waar schijnlijkheid wet zal worden aange nomen. "<erk en School NED. HERVORMDE KERK Het prov. kerkbestuur van Drenthe heeft tot de Evangelie-bediening toe gelaten de heeren J. J. Creutzberg en M. P .de Roon, candidaten aan de universiteit te Utrecht. Door liet provinciaal kerkbestuur van Zeeland ds tot het predikambt toegelaten de heer J. van Beek te Zeg waard. Beroepen te 's-Hertogenbosch (vac. dr. Rutgers van der Loeff) ds. F. H. G. van Iterson te Spankerente Aartswoud (N.-H.) ds. D. N. Zuithoff te Midwoud. GER. GEM. ONDER 'T KRUIS. •Bedankt voor het beroep te Zeist door den lieer A. Janse te Barnevehl. PERS-OVERZICHT VRIJZINNIG-DEMOCRATEN EN UNIE-LIBERALEN. De twist, die in den laatsten tijd tusschen Unie-liberalen en vrijzin nig-democraten is ontstaan, draagt, volgens ..Het Vaderland", een per soonlijk karakter. „Men heeft hier weer te doen", al dus het blad. ..met het gewone ver schijnsel. dat zij, die liet dichtst bij elkaar staan, elkander bij het. min ste geschil het felst bestoken. Als er straks weer gevaar mocht dreigen, za-1 men dezelfde mannen, die thaais elkander bevechten we der als broeders zien. samengaan. Als de heer Treub weer eens in de noodzakelijkheid is om in den strijd tegen allen die de vrijzinnig-demo cratische beginselen uit den booze achten, steun te zoeken, dan zal hij dien niet zeeken bij den heer Van Houten en de zijnen, maar bij de zelfde Unie-liberalen, die thans door hem gesmaad en beneden den heer Van Houten gesteld worden. Maar al mag men het twistge schrijf, waarvan men tegenwoordig getuige is niet al te ernstig opvat ten. te betreuren is het toch in hooge mate". Van een strijd over zakelijke ge schillen heeft „Het Vaderland" nog niets bemerktook niet, dat de Unie- liberalen niet meer voor ingrijpende sociale wetgeving zijn. Dan noemt „Het Vaderland" een aantal gevallen om bovenstaande bewering te staven, en vraagt ver volgens, of de grief van de vrijzin nig-democraten gelegen is in het feit dat slechts eon paar Unie-liberalen het voorbeeld hebben gevolgd van de vrijzinnig-democraten, die in Decem ber 1.1. tegen de begrooting van Oor log hebben gestemd? Het is schier ondenkbaar, antwoordt het blad. „Zeker bezuiniging op militaire uitgaven staat op het concentratie- program, maa» het is toch geen doodzonde van de vrienden van het ministerie, dat zij een tweede be grooting wilden afwachten voordat zij op grond Van strijd met het con centratieprogram een doodvonnis uit spraken. Ook naar onze meening was er veel te zeggen voor de opvat ting van de vrijzinnigdemocraten, maar dit verschil van opvatting mag toch nooit leiden tot zoo kradhUge veroordeeling als mr. Treub liet hooren. Intussohen er is niet uitsluitend van één kant gezondigd. Het. artikel in „De Vaderlander", waartegen dr. Bos het harnas heeft aangetrokken, ging evenzeer buiten den toon. dié van bondgenooten mag worden ver wacht. „Dé; Vaderlander" sprak sma- Koloniën kon worden dat de beklaagde eigen geldelijk voordeel beoogd had, werd zij vrijgesproken van de aanklacht wegens oplichting. Wel veroordeelde de rechtbank haar tot schadevergoe ding, en tevens tot 30 dagen eenzame opsluiting, omdat nog aan het licht was gekomen, dat ze een gouden hor logeketting had gestolen, na reeds vroeger veroordeeld te zijn geweest Nu afloop van den straftijd wordt ze over de grenzen gezet en mag ,n 10 jaar niet meer in Zwitserland terug bomen. BEDRIEGERIJEN Onlangs zijn in Noorwegen uitge strekte ijzerertsmij nen in Sylvaran- ger aan een syndicaat verkocht. De verkooper was Auker, die de grootste mijnspeculant in Noorwegen heet. Hij heeft een aantal vakmannen, die voor hem het Noorden van het land afrei zen en op delfstoffen onderzoeken. Aan het hoofd stond een ingenieur Grönbeck. Deze 'is onlangs overleden, riiaar voor zijn dood heeft hij*bekend •in zijn bedrijf allerlei bedriegerijen gepleegd te hebben, waarmede hij een 125.000 kr, had' verdiend. Wat nu in Noorwegen groot opzien wekt is. dat Graff, de Amtmand (commissaris des Konings) van Finmarken, er in be trokken schijnt. De Noorsche staat is eigenaar van den grond in Finmar ken en Anker heeft, zoo zegt men. den Amtmand omgokocht om d§ concessie te verkrijgen. Naar Politiken. waar aan wij 't verhaal ontleenen, meldt, heeft Graff reeds verlof moeten aan vragen. sen. Rechter-comm. mr. Eug. Dumou- lin. Rotterdam, 9 Mei. M. Roodenkerk laatst weduwe van J. C. Mol, eerder van J. Quist, winkelierster te Brlelle J. W. van den Broek, kantoorbe diende. Heemraadstraat 5 aldaar. H. C. H. Hagemans. spekslager, Zomerhofstraat 43 aldaar. A. P. Korteweg. schilder, Pupillen- straat 35 aldaar. Rechter-comm. in allen mr. G. T. J- de Jongh. J. van der Kamp, spekslager, Lage Oosizeedijk 93 aldaar. P. Albeas, bierhuiahouöer. Dok laan 97 aldaar. Rechter-comm. in beiden mr. G. W. baren Van der Feltz. Geëindigd A. van Dijl, winkelier, te Dordrecht. B. Verkaart Pz. landbouwer teZie- rikzee. ^(Stct.) I. Brobbek kuiper en reeder. te Vlaardingen, Nieuwelaan 64. ON WEDER IN HET BUITENLAND. Uit het buitenllianid komen van ver schillende streken berichten van ern stige onwedérs. In tal van departe menten van Frankrijk werd ernstige schade door hagelslag en bliksem aan gelicht, Op enkele plaatsen werden menschen gedood. Tn het Duitsche regeeringsdistriet Aken woedde Woensdag eveneens een lievig on wed er, vergezeld van zware regens. Het treinverkeer in de omge ving van Aken was tijdelijk gestremd, en op een der electrise he tramlijnen sloeg de bliksem in de kabel, zoodat ook daar de dienst moest worden ge staakt. Ook uit Duiischland komen enkele berichten fan persoonlijke ongeluk ken. BEETGENOMEN. Een goedgeloovige weduwe te Wik is voor 21.000 mk. opgelicht. Zij had een zak die stofgoud, uit een Russi- schen mijn, heette te bevatten, ..we gens de onlusten in Rusland" voor deze som, ,,oen derde van de waarde" overgenomen, lil den zak bleek later kopervijlsel te zitten. De agent die het zaakje klaar speel de, ontkent dat er bedrog in het spel is en heeft de adressen van de men schen van wie hij den zak had ge kocht, precies opgegeven. Zij zijn daar echter niet te vinden. De vrouw is in elk geval haar geld kwijt. OOK EEN „FIDEELE" GEVAN GENIS. Over de dwangarbeiders te Batavia schrijft het ..Bat. Nbl." Het is op Glodok weer eens mis. te oordeelen naar wat er van naar buiten uitlekt. Op 3 April hebben de Atjehers den Europeeschen opzichter die hen begeleidde, een geweldige at straffing gegeven. Den volgenden mor gen is in de hoedemnakerij, waar de Djambièrs werken, een inlandsche mandoer bijna vermoordPaJemhan- gers kregen het te kwaad met de Djambièrs en de mandoer moest liet loodje leggen; aan pols en arm is hij verwond met een mes Hoe komen zij in het bezit van een mes, wanneer er behoorlijk toezicht is vraagt het blad. Nader schreef lint blad Er schijnt .den laatsten tijd in het dwangavbeidei'sk war tier een toestand te heerschen, die voor de veiligheid geen waarborgen meer biedt. Sinds hiet aftreden van den vorigen .direc teur komen bijna geregeld opstootjes voor, vaak met zeer ernstige gevolg gen. Zoo J leeft den 7den weer een lie vige vechtpartij plaats gehad in de werkplaatsen tusschen Djambiërs, Chineozen en Atjeherstwaalf men schen werden zwaar gewond en moes ten onmiddellijk in het Stadsverband worden opgenomenvijf zijn er over leden. Eerst nadat de militaire wacht drie sclroten met scherp had gelost, kwamen do woestelingen tot bedaren. Waar dergelijke, toestanden kunnen heerschon onder de oogen van oen zoo uitgebreid bewakingspersoneel, als nu in den boei op Glodok in dienst, daar kan liet, dunkt ons. niet anders of de leiding is niet in goed'e handen, óf de directeur weet niet het personeel te kiezen, dat tot toezicht over de gestraf ten is aangewezen. GAPOX'S DOOD. Er schijnt nu zekerheid te bestaan omtrent Gapon's dood. De Petérsbur- ger bladen ontvingen van het arbei ders-Veemgericht een brief, waarin de gronden aangegeven worden, die. tot hét vaai kant maken van den pope geleid hebben. Georg Gapon, zoo luidt het slot, is ter dood veroordeeld. Deze uitspraak is ten uitvoer gelégd. Ondfer- teekend Leden van liet gericht. Gemengd Nieuws HET FRANSCHE MINISTERIE. Te Parijs loopt het gerucht. dat minister-president Santen aal aftre den en Clenience au hem als hoofd van het kabinet zal opvolgen. Mi nister Sarrien zou, volgens dit ge rucht, plan hebben 'zich tegenover Doumer candidaat te stellen voor het voorzitterschap der Kamer. DE VESUVIUS. De Vesuvius vertoont een her nieuwde werkzaamheid. Uit den kra ter komt een zware rookzuil, die als een regenscherm over den berg hangt. Luide knallen worden ge hoord. terwijl reeds zand en sintels vallen. DE BOMMENGESCHIEDENIS IN FRANKRIJK. Politie en justitie zijn voortdurend aan het werk can die bommengeschie- den!is9en na Ito vorsohen. Die navor- schingen zijn volstrekt niet altijd v er- geef sell, maar toch stapelt zich liet werk dag aan dag op. Nauwelijks is liét onderzoek naar de geschiedenis van de bom van gisteren een sl ap ver- YOOR DE SL ACHTOFFERS. In Amerika worden nog altijd groote sommen bijeengebracht ten be hoeve van de slachtoffers te San Fran cisco. Schilders te New-York hebben een tentoonstelling ingericht, waar tie werken teai voordeele van de slachtof fers verkocht werden. Dit bracht on geveer 12.200 dollar-s op. Mevr. Seui- brich is op de weldadigheidsvoorstel- ling to Xew-Y'ork met een voorbeelde- iooze ovatie begroet, tie zangei-es was zoo ontroerd, dat zij een poos lang niet zingen kon. De opbrengst was in evenredigheid niet dezen feestdrift. 10.500 dollars. De militaire verkeiiningsdienst heeft van een ballon uit fotografieën gemaakt van de bouwvallen van San Francisco, om een goed algemeen overzicht te krijgen. De regeering heeft aan het Congres opnieuw een credietaanvraag voor San Francisco gedaan, tot een bedrag 500.000 dollars. EEN SAMENZWERING ONTDEKT. De „Standard" maakt melding van een complot dat door de Duit sche politie zou zijn ontdekt en dat ten doel had een aanslag te plegen op keizer Wilhelm tijdens zijn be zoek aan Lotharingen. Vijf mannen zouden in het park van het kasteel Urville zijn gearresteerd toen zij be zig waren daar een mijn aan te leg gen. De gearresteerden bleken ge vaarlijke anarchisten te zijn. De autoriteiten bewaren over het gebeurde een diep stilzwijgen. De correspondent van de „Post" maakt eveneens melding van de ontdekking van het complot, maar voegt hierbij dat hem officieel verzocht werd geen bijzonderheden te publ ice eren. Officieus echter wondt te Berlijn het gerucht van de arrestatie van vijf anarchisten te Umille sproken. EEN „BRUIGOM". Eten vermakelijk geval van huwe lijksbemiddeling is de vorige week voor de rechtbank te Bera behandeld. Terecht stond de linnen juffrouw uit een gasthuis aldaar, die aan een an dere dienstbode een „bruigom" had bezorgd en, gelijk bleek, een die niet bestond. Hij heette te Straatsburg ie wonen, waar ook de beklaagde vroe ger had gediend, en had tal van al lerliefste brieven aan zijn „meisje' te Bern geschreven, die harerzijds zich ook niet onbetuigd had gelaten. Vele geschenken werden gewisseld, en toen de Directer Krause, zoo heette de jonge man, berichtte dat zijn vader overleden was, hulde zijn „bruid" zich in rouwgewaad. Ten slotte, na een jaar, kwam het bedrog aan den dag en werd een aanklacht inge diend, omdat de geschiedenis aan de trouwlustige Bernerin ongeveer 1000 francs had gekost. Daar niet bewezen Stoomvaartberichten liet stoomschip Ambon, van Amster dam naar Batavia, arriveerde 10 Mei te Padang. Het 'stoomschip Koning Willean I, van Amsterdam naar Batavia, arri veerde 11 Mei te Singapore. liet stoomscMp Bali, van Java naar Amsterdam, passeerde 11 Mei v.m. 11 uur Dungeness. Het stoomschip Koning Willem III, van Batavia naar Amsterdam, pas seerde 11 Mei v.m. 6 uur O ness am. Het stoomschip Koningin Wilhelmi- na. van Amsterdam naar Batavia, passeerde 11 Mei Kaap Carvoeiro. Het stoomschip Ceram, van Amster dam naar Batavia, arriveerde 10 Mei te Singapore. Het stoomschip Sloterdïjk, van Newport News naar Amsterdam, pas seerde 11 Mei v.m. 9.30 Lizard. Het stoomschip Statendam, van New-Y'ork naar Rotterdam, passeerde 11 Mei n.m. 12.50 Wight. OOSTERSCHE HARTSTOCHT. Men zegt, dat Ali Sfhamyl Pacha, ex-gouverneur van Soutari, die ver bannen was wegens beschuldiging van deelneming aan den moord op Redzan Pacha, tijdens het verhoor den procureur-generaal te Tripoli vermoord heeft. Hij wierp zich bij het ondervragen plotseling op Hedjï- meddin Bey (den procureur) en beet hem dood. Burgerlijke Stand BLOEMENDAAL. OndertrouwdE. Offenberg en H. DonkervoortH. van der Vliet en A. C. C. van Berneveld: II. Walter en M. Bangert- Getrouwd J. M. Erkelens en A. WijsmullerP. J. Eman en J. M. Brückmann H. Th. W. Grippeling en A. G. van Dieren Bijvoet- Bevallen M. van der Veer—Boer- rigter. z. Vogel. d. Overleden Maas, 68 j. 51 j. B M. manBoon. J. M. van Roode I j. P. J. Pieters. M. Sip- M. I.. S. Prijs. 8 A. C. Freek< Sluijter. 57 j. 18 j. HEEMSTEDE. Ondertrouwd J. Klooster en C Veste r. GetrouwdA. L. Staphorst en A. Huipe. S. H. Piersma en A. de Boer. BevallenA. H. Warmerdam—Bur ger d A. P. van ZadelKoning d. A. E. Tatesde Wit z. M. C. de KorteDekker z. H. Leuven- Prins d. L. ten HagenBeets z. Overleden P. van Zijl 81 j. J. M. Zwarter 75 j. M. v. d. Plas 10 m. HAARLEMMERLIEDE EN SPAARNWOUDE. Ondertrouwd, 12 MeiG. J. Proost en M. SpruitL. Heesterbeek eu E. M. Groot; M. Boelen en J. C. Horst man. GetrouwdW. P. Oudejans en G. M. van der Raadt, BevallenC. van HoofReekers z. M. van der Weelevan Nieuwen- huijzen z. HAARLEMMERMEER. OndertrouwdG. Jongkind en N. Markus. Verwey en G. W. Stoel- horst. G. Struik en M. J. Cardol. J. Ivooij en M. Biesheuvel. C. v. Weelden en C. Mur. W. Gabel en M. v. Wieringen. S. Groot en N. Bosman. C. J. Breed en M. v. Diemen. H. A. v. Son en N. Bak ker. j. Kamerman en P. Drechsler J de Wit en A. de Haan. Getrouwd1'. Otte en M. v. Sprun- del. H. Middelkoop en J. C. de Waal. Bevallen M. A. Beri'evoets—Bou- wens z. M. v. Wieringenv. d. Laarse d. H. M. VerdegaalEg berts d. E. HaakEmmerik z. G. Biesheuvel—Slikker d. A. Eeu- wijkStekelenburg z. J. v. Kuijk de Rooij z. A .Sluisv. Klaveren d. J. Verbeek—Boesveld d. C. Verkuyl Roodenburg z. M. SpaansGij- zenberg z. Overleden D. Molenaar 74 j. H. Wessels 49 j. C. v. d. Beek 41 j. M. Middelkoop 2 j. J. Bakker 10 m. G .W. Scholten 5 m. J. Elen- baas 1 m. FAILLISSEMENTEN. Uitgesproken Arnhem, 7 Mei. A. G.. genaamd H. van Haren, bakker te Keent, gemeen te Balgoy. Rechter-comm. mr. P. F. A. Cremers. Maastricht, 26 April. E. van Kerck- hoven, handel drijvende in brouwers- artikelen, wonende te Lamme! Meers- PREDIKBEURTEN Zondag 18 Me i. NED. GER. GEMEENTE. Collecte voor het Geref. Diakonie- huis in alle beurten, behalve de Na- middagbeuit en Kintlerkerk. GROOTE KERK. Voorin. 10 uur Ds. Creutzberg. pred. te Wijk aan Zee en Duin. Nam. 2 uur Ds. Swaan. Doopsbediening. 's Avonds 6 uur Ds. Weener. NIEUWE KERK. Voorm. 10 uur Ds. Knottenbelt. JANS-KERK. Voorm. 10 uur Ds. Montijn. BAKENESSER KERK. (Voor de Kinderen). Voorm. 10 uur Ds. Swaan. Collecte voor de Verwarming. EGLISE WALLONE. 91 heures, Ecole du Dimancho. Volksbelang (Jansweg 40). 10J heures, Mr. Martin Dupont. GEREFORMEERDE KERKEN. (Ged. Oude Gracht). E b e n-H aëzer Kerk. Voorm. 10 uur Prof. H. Bavinok. van Amsterdam, 's Avonds uur Pruf. II. Bavinck. (Klein Heiligland) Voorm. 10 uur Ds. Tibben. 's Avonds 5£ uur Ds. Tibben. Noorderk erk. (Ridderstraat). Voorm. 10 uur en 's avonds 6 uui Ds. W. Ringnalda. CHRISTELIJK GEREF. GEMEENTE. (Zuiderstraat). Voorm. 10 uur Ds. van der Vegt. 's Av. 5.^ uur Ds. van der Vegt. LUTHERSCHE KERK. V.m. 10 uur Ds. Schade van Wes trum, Ev. Luth. pred. te Veendam en Wildervank. Nam. 1 uur Zondagsschool (Nas- saulaan). KERK DER VEREEN. DOOPSGEZ. Voorm. 10 uur Ds. Plantenga. REMONSTRANTSCH-GEREF. Voorm. 10 uur Ds. B. T idem an Jzn. Dinsdagavond 81 uur (Repetitie van 't Zangkoor in de"Kerk). KERK DER BROEDERGEMEENTE. Voorm. 10 uur Ds. Schmidt. Zaterdag 12 Mei 's avonds 81 uur Bidstond. BAPTISTE GEMEENTE. Lokaal Stoofsteeg 6. Voorm. 10 uur Prediking. Nam. 12 uur Zondagsschool, 's Avonds 6 uur Openb. Samenk. Zaterdagavond 7 uur Knapen-Ver. Dinsdagavond 8i uur Bidstond EVANGELISATIEGEBOUW. Voorm. 10 uur H. J. Bosch. '8 Middags 12J uur, ZondagsschooL 's Avonds 6 uur H. J. Bosch. Maandagavond 8 uur Jongedoch- terskrans. Dinsdagsavond 8£ uur Bijbelbespro king. Donderdagavond 8 uur H. J. Bosch. BENNEBROEK. Voorm. 10 uur Ds. Gerth van Wijk. BLOEMENDAAL. Voorm. 10 uur Ds. Weener. pred. te Haarlem. HEEMSTEDE. Voorm. 10 uur Ds. de Hartog. HILLEGOM. Voorm. 9i uur Ds. Meerburg. Nam. 2i uur Ds. Meerburg. HOUTRIJK EN POLAKEN. Voorm. 10 uur Ds. van Leeuwen. pred. te Bloemenaal. SANTPOORT. Voorm. 10 uur Ds. Bax. SPAARNDAM. Voorm. 10 uur, Ds. Baljon. VELSEN. Voorm. 10 uur, Ds. de Sopper. IJMUIDEN. Voorm. 10 uur Ds. van Melle. pred. te Kralingen. Nam. 5 uur Ds. van Melle. ZANDVOORT. V.m. 10 uur Ds. Posthumus Meyjes.

Haarlem's Dagblad | 1906 | | pagina 7