HAARLEM'S DAGBLAD Mat»1? Él13ÜE Stadsnieuws Binnenland EEN BETALINGSQUAEST1E. Heden werd wederom de naam van den onlangs gefailleerden makelaar A. van Cappellen Jr. in de rechts zaal gehoord. Zooals bekend is, was deze verdacht van verschillende op lichterijen, hoewel hem er dlechts één wettig bewezen kon worden. In een der andere zaken is betrokken do al hier wonendie boekbinder Maas. In het begin van 1904 had dit kleine baasje zijn lieele vermogen een kleine duizend gulden bij den ge noemden makelaar int bewaring ge- jeven. Een 400 gulden van dit kapi- ,aal wilde hij besteden tot uitbreiding van zijn zaakje, en kocht daarvoor eenige snijmachines bij de Amster- damsche Lettergieterij. Toen het op betalen aankwam, kon Maas niet voldoen, omdat Cappellen het geld niet wilde loslaten. Met al lerlei mooie praatjes werd hi) zoet ge houdenpraatjes van aankoop van nu slecht staande fondsen, maar die bin nen korten tijd zeer rente-gevend zou den worden, enz. De Lettergieterij bleef op betaling aandringen, waarop Maas zijn zaait bloot legde. Hij kon niet betalen, want Cappelen had zijn geld. Overeengekomen werd hierop, dat de lettergieterij eens zou probeeren. om liet geld binnen te krijgen. Zij vist. door bemiddeling van Maas een accept van Cappellen te krijgen, waar op deze zich verbond om op 1 Novem ber 1904 te betalen. Maar ook deze betaling bleef uit, wijl Cappellen loet geld niet meer had en failleerde. Nu sprak de lettergieterij Maas weer aan om do schuld te voldoen, en verkreeg van den kantonrechter een ver oord eel end vonnis. Tegen dit vonnis teekende Maas ap pèl aan en lieden werd de zaak voor de civiele kamer dier Rechtbank be handeld. Mr. Will ekes Macdionaid trad voor Maas op, terwijl Mr. Pekelharing uit Amsterdam voor 'de lettergieterij pleitte. Eerstgenoemde drong aan op ver nietiging van het dooi- den Kant cm- rechter gewezen vonnis, wijl z. i. niet Maas maar Gappëllein voor do schuld aansprakelijk is. Dit heeft de lettergieterij toegegeven, o.a. ook door een accpot op diens naam te laten teekenen en te aanvaarden. Mr. Pekelharing bestreed dit vroeg bevestiging van bet vonnis. Maas is clc kooper eat moet dus ook beta len. De rol, die dioor den ma kelaar Cappellen in deze gespeeld is, is er een van kassier. Even goed: had men overeen kunnen komen, dial de lettergieterij zou disponeeren bij de eon of andere bank. De letterg'eberij heeft nog voor die dagvaarding voor het Kantongerecht Maas in de gelegenheid gesteld om de machines terug te geven, hetgeen deze evenwel niet gedaan heeft. Er bleef dus niets anders over dan te proce deer en. De Rechtbank zal over vier weken uitspraak doen. ORANJE NASSAU-OORD. Er heeft zich een nationale com missie gevormd, om ter gelegenheid van het 25-jarig ambtsjubilé van dr. J. W. F. Donatb, directeur-genees- heer van het sanatorium Oranje Nassau-oord op 12 Juli a. s., dezen hooggeachten geneesheer, die van de oprichting van het sanatorium af met zooveel toewijding zich aan zijn ambt wijdt, ten behoeve van Oranje Nassau-oord een groots che huilde aan te bieden. EEN VREESELIJKE ONTMOETING. Van betrouwbare zijde wordt aan de Tel. uit Doorn gemeld De gebroeders K. en G. van B., uit Doorn, waren Zondag naar Bunnik gegaan. Op hunnen terugtocht wor den zij overvallen door een hevig on weer. Achter het slot te Zeist wordt het weder zóó hevig, dat de eene broe der voorstelt, ergens te gaan schui len door eene woning binnen te gaan. De andere broer acht zulks niet noodiig en vindt een boom des noods voldoende voor tijdelijke schuilplaats: „Zie maar, daar schuilt al een meisje onder een boom La ten wij daar ook 'heen gaan En zij vinden 't meisje (van circa 20 jaar)... reeds door den bliksem ge- troffen, bewusteloos en bebloed Door die beide broeders naar eei dokter gebracht, bleek de ongeluk kige één oog te zijn kwijt geraakten zij vermoedelijk gedeeltelijk v lamd I GEMEENTE-SECRETARIS OF AMB TENAAR TER SECRETARIE. Voor bovengenoemd examen, uitge schreven door de Nederlandsclie Ver- eeniging van Gemeentebelangen, had den zich 213 candidaten aangemeld, waarvan 104 candidaten verleden week te 's-Gravenhage voor liet le ge deelte (mondeling examen) slaagden. Het 2e gedeelte (schriftelijk examen) zal vermoedelijk in het laatst dezer maand worden gehouden. 50 jaren geleden met het vaccina tiebewijs van een ouderen broeder op de school kwam. En juist hij, die niet ingeënt was, heeft op zijn 14e jaar in zoo hevige mate de pokken gehad, dat hij nu, op zijn 62e. nóg de duidelijkste sporen er van op zijn aat draagt. Maar niemand uit het heele gezin, dat in éen kamer huisde en zelfs sliep, waarin ook de poklij der werd verpleegd, heeft er den min sten last van gehad. DOOR SMOKKELAARS AANGE VALLEN. Een Pruisische kommies, die nog kort aan de grenzen bij Dinxperlo werkzaam is, werd een der laatste avonden op hardhandige wijze door smokkelaars aangevallen. Hij wilde hun beletten een partij koffie over de grenzen te brengen, doch werd zóó aangevallen, dat hij tot zelfbehoud moest schieten. MISHANDELING. De student P. C. te Wageningen beeft aldaar midden op den dag den huisknecht J. S. ernstig mishandeld. Bij het passeiemi had. S. het ongeluk even itegeau C.'s zuster aan te loopen, waardoor de student zóó in woede ge raakte, dal hij zich omdraaide en S. zoodanig met zijn wandelstok op liet hoofd sloeg, dat de stok doormidden brak. De politie heeft procesverbaal opge maakt. waartusschen 21/2 uur schafttijd, wel ke schafttijd door den patroon naar omstandigheden kan geregeld wor den. Voornoemde regelingen zullen ;n- gaan op 1 Januari 1907. Voor eventueel overwerk, alsook het ïheel of ten deele doorbetalen voor erkende Christelijke feestdagen blij ven d'e bestaande regelingen gehand haafd. BRUTALE INBREKERS. Maandagnacht omstreeks 12 uur ontdekte een schippersknecht van 'liet Rijnschip Cöln XI. liggende in de Leuvehaven bij de Leuvebrug te Rotterdam, onraad aan dek. Hij maakte alarm, om den schipper en diens gezin te wekken, en wilde zich naar dek begeven, toen hij bevond, dat men het vooronder had afgeslo ten met een beugel. Door zijn rug te gen het luik te zetten sprong dit open, en aan dek komende zag hij, evenals de schipper, die mede ver schenen was, twee mannen zich snel met een roeiboot verwijderen. Zij achtervolgden de vluchtelingen, d'e de Wijnhaven inroekl'en, daaruit in de Leuvehaven terugkeerden enten slotte met achterlating van de roei boot den wal op vluchtten en ver dwenen. In de roeiboot werd een kist met gunnni gevonden, die uit het ruim van d'e Cöln XI was ges len. B e l eetdigin g. De drie arbeiders van de gasfa briek te Wormerveea' zullen in appèl gaan van het vonnis der Haaiiemsche rechtbank, waarbij hun ieder 5 beo- te'. subs. 5 -dagen is opgelegd'. Zij meien en van) alle rechtsvervol ging te moeten worden ontslagen. Mr. Mondeis zal ook in hooger instantie hun verdediger zijn. De kosten dozer procedure worden gedragen door den Algerneenen Bond van Gemeentewerk lieden. Uit de Omstreken NIEUWE MARMERFABRIEK TE BEVERWIJK. Het belicht, dat, tengevolge van dó toepassing dier bouwverordening door bet gemeentebestuur van Beverwijk, de directie van de marmer f abrie»kfir ma Coo'l, afgezien zou hebben van haar plan, om tot den bouw van een nieuwe fabriek aan de Rijp, te Bever wijk, over te gaan wordt van de meest bevoegde zijde tegengesproken. De firma, zoo wordt ons van dezelfde zij de verzekerd', heeft integendeel tot dusver, zoowel van het dagelijksch be stuur als van den gemeehte-arohitect, de meeste welwillendheid ondervon den. Vrij zeker zal dus in da gemeente Beverwijk de fabriek der firma G. en J. Cool verrijzen. Het werk werd alleen daarom niet gegund, omdat de aanmeomsom ver 'het voor den bouw uitgetrokken be drag overtrof. C,Tea.") POKKEN. „De Nieuwe Groai. Crt." schrijft De Mormonenzendeling Gould, die eenige dagen geleden :n het zieken huis werd opgenomen, is aldaar over leden. Er worden nu nog twee pokkenlij- ders in de barak verpleegd. Te WtiHdenvank is een geval van pokken geconstateerd bij de vrouw van, dein vrachtrijder F. Meijer, die een bodedienst onderhoudt van Wil- dervank op Muntendam. De man was Maandagmorgen, naar wij vernemen, reeds op weg naai' Muntendam, toen hij door de politie werd achterhaald en naai' Wilder- vank teruggebracht. De kinderen van genoemden bode waren des morgens nog op schooL Zooals met bijna alle gevallen, ook hier weer de besmettang naar alle waarschijnlijkheid uitgegaan van de befaamde Mormoai'ensecte. De vrachtrijder is, naar men ons mede deelde, in aanraking geweest nretedn Moimioneaazendieling te Witdervank, die op zijn beurt relaties onderhield met de hier bestaande- zending. Vermoedelijk heeft er zich ook nog een ander verdacht geval van pokken te Wildervank voorgedaan, daar de pólitie Maandag den geheelen dag voor eene woning aldaar heeft ge posteerd. Dit tweede geval is echter nog niet officieel geconstateerd. Omtrent het pokkengeval te Giekerk Verneemt de „L. Ct.", dat de toestand van het 25-jarig meisje van bevredi genden aard is en dat zij door de pokziekte niet in eigen graad aange tast is. Indien er zich geene complicaties voordoen, bestaat er thans geen vrees voor ongunstigen afloop. Het huisje van haar grootvader, al waar zij gelogeerd is, ligt aan den straatweg naar Giekerk. Er worden de strengste voorzorgsmaatregelen geno men, opdat de zoozeer gevreesde ziek te zicli niet zal verspreiden. Zoo wordt het huis den geheelen dag gesurveil leerd door bewakers, die order heb ben gekregen om behalve den mddi- cus er niemand toe te laten. POKKEN EN VACCINATIE. Een der lezers van de Haagsche Ct. schrijft Naar aanleiding van uw berichtje over twijfelaars aan 't nut der vacci natie kan ik u het volgende meedee- len. Ik heb vijf broeders en éen zuster gehad. Allen waren wij ingeënt op éen na, die indertijd het is ongeveer OOL1JKE SNUITERS. De hooge telefoonpaal in de Wes- tecbaenstraat, te 's-Graveuhage, was Zondagavond geïllumineerd. Een drie tal opgeschoten jongens had deze ver siering aangebracht, wat natuurlijk veel bekijks had. Twee der jongens waren reeds vóór de komst van een pol if te-agent beneden, terwijl de derde nog maai- op de helft was. Deze wist echter raad, liet zich zakken tot op de hoogte van het dak van het voorma- lige politieposthuis, vluchtte vandaar over eenige daken -en kwam in een hofje terecht, waar hij echter dooreen paar burgers werd gegrepen en aan den politie-agent overgélieverd. Deze werd daarop echter door een groot aantal jongens aangevallen en was genoodzaakt zijn arrestant los te la ten. De namen van de versierders zijn echter bekend. De lampions bleven echter tot laat in den avond branden. MISHANDELING. Men meldt uit Doetincheni: Omtrent de mishandeling te Wehi vernemen wij nader, dat in den toe stand van den verwonde verandering ten goede iis geikoimien en aiHe levens gevaar geweken is, ofschoon de iniaai veel bloed heeft verloren, doordat de slagader achter hot oor was doorge sneden. De 17-jarige zoon. die Zondagavond in arrest was gesteld, is Maandagmid dag weder op vrije voeten gelaten. Hij blijft alle schuld ontkennen, ter wijl de vrouw daarentegen verklaart de verwonding te hebben toegebracht. manns als geschenk der geestelijken uit het bisdom aangeboden het prachtig portret van monseigneur. Dit portret is geschilderd door den heer Heinrich Windhousen te Roer mond en is bestemd om de galerij van portretten van Roermond's bis schoppen van af de oprichting van het oude diocees Roermond tot he den aan te vullen. Mgr. is staande voorgesteld, den Romeinschen man tel om de schouders, de Wand hou dend op het opengeslagen boek der psalmen. (Centr.) DURE LAMMEREN. Men schrijft aan de „Leeuw. Crt.": Duizenden lammeren werden in de laatste dagen in Friesland opge kocht om daarmede op de Holland- sche markten te handeleneene spe culatie zoowel van Hollandsche als van de Friesche kooplieden. Er zijn onder hen, die 500 tot 1000 lamme ren opkoopen. Een gulden winst per stuk maakt dan al een aardig stui vertje, maar het kan ook andersom, dat ondervinden de kooplieden thans. De markten in Holland vallen ge ducht tegen de lammeren zijn in Friesland te duur opgekocht. Dade lijk met verlies verkoopen daar ziet men tegen op. Men hoopt op betere markten en de niet verkoch te lammeren zijn in de weide ge jaagd om de volgende week aan de markt gebracht te worden. Natuur lijk moet. het weidegeld door de op- koopers worden betaald en moet ook daarom de prijs al heel wat rij zen om later met winst te verkoo pen. Lammeren tegen den prijs van soms 13 o-p te koopen, het blijkt nu een te hoogen prijs geweest te zijn. ACADEMISCHE EXAMENS. Leiden. Propaedeutisch examen in de Godgeleerdheid de heer J. van den Banvoor het candidaatsexa- men in de Nederlandsche letterkun- mej. A. Roosevoor het candi- daatsexamen in de godgeleerdheid 2e gedeelte de heer J. L. van Tricht. Utrecht. Geslaagd voor het le na- tuurk. examen de heeren II. L. Driessen en \Y. Harmsen. Bevorderd tot arts de heeren H. W. Parree en J. J. B. J. Slotboom. Geslaagd voor het theor. tand- heelk. examen de heer E. Friedrich. De heer J. J. Tesch, die Vrijdag tot doctor in die plant- en dierkunde promoveerde op proefschrift: „Syste matisch overzicht van alle tot nu toe bekende Heteropoden" verkreeg daar bij het praedicaat cum laude. Groningen. Geslaagd voor hot kerke lijk voorbereidend examen de heer A. G. Oosterhuis. Uit de Arbeiderswereld EEN KIND VERMOORD. Te Winschoten is Maandag gevan kelijk binnengebracht Eefke Koers, 22 jaren, verpleegde in het arroengast- huis te Schöeanda, verdacht haar kind van bijna 6 nmainlden, in den nlaclit van 12 op 13 Mei j.l., in haar slaap vertrek om het loven te hebben ge bracht, door het den mond en neus zoo lang dicht te knijpen, dat liet s gestikt. Zij heeft hare misdaad reeds bekend en werd na verboor door den rechten-commissaris naai- het lurs van bewaring overgebracht. DE LOONEN TE ROTTERDAM. In d'e op 3 April 1.1. ge-liouden jaar- lijksche ledenvergadering van den Bond van patxoonsvereenigingen en werkgevers in d'e bouwvakken te Rot terdam, zijn de arbeidsvoorwaarden voor timmerlieden, metselaars en op perlieden als volgt vastgesteld Het normaal loon van een normaal timmerman, werkende in dienst bij een burgerpatroon of bouwonderne mer is gesteld op f 0.26 per uur en idem in dienst bij eon aannemer, is gesteld op f 0.27 per uur. Het normaal loon van een normaal metselaar, werkende in dienst bij een burgerpa-troon, is gesteldop f0.26per uur, idem in dienst bij een bouwon dernemer, is gesteld op f 0.27 per uur en idem in dienst van een aannemer is gesteld op f 0.28 per uur. Het normaal loon van een normaal opperman, werkende in dienst bij een burgerpatroon, is gesteld op f 0.21 per uur .idem in dienst bij een bouwon- dernemer, is gesteld f 0.22 per uur en idem in dienst bij een aanmieoner,, is gesteld: op ƒ0.23 per uur. De normale arbeidsduur is bepaald op 101/2 uur per dag, gerekend van 6 uur 's morgens tot 7 uur 's avonds, BLINDE IJVER OF VOORTVAREND HEID VRAAGT DE „A. CT." Een geit van een arbeider te Coe- vorden stierf. Het beest was verze kerd. Een bestuurslid van het scha pen- en geitenfonds overtuigde zich of 'het dier werkelijk dood was en ge lastte daarna den penningmeester van het fonds het verzekerde bedrag uit te keeren. De geit "zou op de ge bruikelijke wijze van de huid ont- daian worden en werd daarom per kruiwagen buiten de stad gevoerd. Halverwege richtte het 'dier zich op en zocht wandelende zijn oude wo ning weer op. Den penningmeester werd bericht gezonden, dat hij de lastgeving tot betaling wel verscheu ren kon, want de geit was niet döod. BLIKSEM INGESLAGEN. Bij een hevig onweder, dat Zon dag in het geheele Beiersche woud heeft gewoed, is de bliksem in eene hoeve geslagen. Drie kinderen wer den gedood. De moeder was op een bedevaart ONGELUKKEN. Mi'. J. H. D. Kraeutler, onder-biblio thecaris van de Koninklijke Biblio theek te 's-Gravenhage, die Zondag op die Prinsengracht aldaar door een electrischen tramwagen werd aange reden, is Dinsdagochtend overleden. Mr. Kraeutler bereikte den leeftijd van 63 jaar. Kerk en School GER. KERKEN. Aan ds. B. Veenstra, predikant te Vlissingen, is door de classis Middel burg der Ger. Kerken eervol emeri taat verleend. Beroepen te Kruiningen de heerV. K. Kuyvenhoven, candidaat te Naald wijk. R.-K. KERK. HET 40-JARIG PRIESTERFEEST VAN MGR. DREHMANNS. Bij gelegenheid van bovengenoemd feest werd door mgr. G. van Mei jol, vicaris-generaal, aan mgr. Drch- z'il optreden niet mag worden ont houden. ondervond dit zeer tot z'n nadeel. De vrouw sloeg hem meteen scherf van de juist gevallen vazen over de handen, zoodat men bemin het Binnengasthuis heeft moeten verbinden. „.Waarom heb je dat gedaan?" rroeg de president der rechtbank, mr. Meinesz, aan het vrouwtje. ,,lk ben dól op de jonge", ant woordde ze. „En bij heeft me op me herses gcsloa'ge. En ik had 'n bor rel op. En dan binne we 't allemaal, as de dronk erin is, zijn we wispel turig." Voor deze wispelturigheid" het mishandelen van een agent van po litie eischte het O. M., mr Van Dam. 2 maanden gevangenisstraf. (Tel.) VONNISSEN. De 4e kamer der Rechtbank te Am sterdam veroordeelde B. J. Post.hu ma, reecis verscheidene malen veroordeeld wegens diefstal van een hond tot drie jaren gevangenisstraf, en M. Water man, ter zake van beding van een rijwiel, tot 6 maanden gevangenis straf. VEREENIGING VAN UITVOERDERS VAN METSELWERKEN. Te Groningen .is opgericht een ver- eeniging van uitvoerders van met selwerken. Deze vereeniging heeft, naar de oprichters zelve verklaren, haar ontstaan te 'danken aan de dol lemansstaking" van metselaars en opperlieden op 1 April jl., die. op tou^ gezet door anarchistische ele menten. verloren is, zooals men weet. ERNSTIGE MISHANDELING. In <Len nacht van 4 op 5 Maart werd te Weerdingerveen, Albert de Veen ernstig mishandeld door F. B., die hem achtervolgde en herhaaldelijk met een mes heeft geslagen De Veen is toen in het kanaal geraakt en ver dronken Men heeft niet kunnen vast stel left, dat dit de schuld is geweest van B., die te Amersfoort in garni zoen, aanvankelijk in hechtenis was genomen, doch later weer in vrijheid gesteld. Voor de rechtbank te Assen werd een deskundige verklaring afgelegd, waar uit bleek, dat de door B. toegebrachte verwondingen niet doodedijk wiaren. Het O. M. eischte tegen hem zes maanden gevangenisstraf. STEEN ARBEIDERS. Men meldt uit Wageningen De stakende steenarbeiders heb ben Maandag onder leiding van Oudegeest, voorzitter van bei nieu we vakverbond, vergaderd, tot for muleering hunner eiscHen aan de firma Gideonse. Zij waren daartoe door deze firma uitgenoodigd. Zij vragen niet meer dan het herstel van het oude loon. Wordt dit toege staan, dlan zou de staking waar schijnlijk heden eindigen. Rechtszaken Leger en Vloot DE LUCTOR ET EMERGO. Men meldt uit Vlissingen De onderzeesche torpedoboot Luc- tor et Emergo. waarmede weder ge regeld vooroefeningen plaat* heb ben, is van Ellewoutsdijk tot nabij de reede te Vlissingen onder water komen opstoomen. zonder oen enkele maal aan de oppervlakte te komen. Dit traject werd tegen stroom op in een goe<l uur afgelegd. AMSTERDAMSCHE RECHTBANK. EEN LIEFDE. Achis mijn pen in staat haar schoonheid te schilderen, haai' gra- cieuse kleedij. de lieflijkheid van ha re woorden? Hoe heerlijk kleedt lvaar lente-groene hoed. bij 'r blozend gelaat, hoe bevalMglijk tint het licht blauwe oplegsel van 'r blouse bij het dofzwarte van T rok Is het won der, dat zij de 42-jarige, het hart stal va.ii 'n één-en-twintig-jarigen jonge ling, die, verbluft door haar wezen, met haai- samenwoonde gedurende 6 maanden in de Dijkstraat? Neenlozer, gij zult. niet zoo wreed zijn, te beweren, dat dit niet de waarlijk-groote liefde was. Ik zegge u van wél. Ze beminden elkan der. teederlijk, gelijk twee onschul dige tortelduifjes. Ze hadden mekan- •der lief als twee koningskinderen, die leven in 'n wereld van weelde en geluk. Nu zijn ze gescheiden, wrééd. de beminnelijke 42-jarige en de bemin de 21-jarige. En toch is haar schoon heid gebleven, en is haar kleedij gracieus, en zijn haar woorden lief lijk... Maar zij heeft 'n agent van po litie met 'n aardewerk-scherf ver wond. Den 14en April hadden ze ruzie, de beide gelieven. Ze hadden beiden gedronken, en vochten. De stoelen lagen op den grond, de vazen op 't kastje waren in stukken en bi-oltken op den vloer gevallen, de kast zélve stond in wankelende positie. Buiten de deur gussiemijnden de buren. Toen kwam 'n agent van politie, die als vredestichter wilde optreden. Het is 'n moedig streven, vrede te stich ten tusschen twee vechtende tortel duifjes. die elkander ia bun nekvel zitten het is 'n gevaarlijk streven. De politie-agent J. Bruno van Waayen, wien 'n -woord van lof voor DE „FRIESLAND". Blijkens bij het département van marine ontvangen bericht is Hr. Ms. pantsmlekschip „Friesland", onder bevel van den kapitein ter zee J. B. Snetill ago, 12 dezer van Santa Crux de Teneriffe vertrokken-, ter voortzet ting van den oefeningstocht. terwijl Hr. Ms. instructiescliip ..Nautilus", onder bevel van den kapitein-luitenant ter zee J- F. B. van Dijk, dienzelfden datum Prawlepoint is gepasseerd. („St,-Crt.") Sport en Wedstrijden SCHIETEN. De Koninklijke jachtvereeniging „Nimrod" zal op twee dagen in Juni een Engelsolie en een Fransche club als gasten op haar banen bij Haar lem ontvangen. De eerste dag zal zijn bestemd voor voor-oefeningen, de twee de voor een- driekamp. WIELRIJDEN. De wedstrijd van Bordeaux naar Parijs, Zondag voor de zestiende maal gehouden, is gewonnen door .Marcel Cadolle, die den afstand van 592 kilo meter reed in 19 uur 26 min. 35 sec. Auoouturier, de winner van verle den jaar, was im No. 5. Guus Schilling heeft Zondag op de Pare des Princes-baan te Parijs een gemakkelijke overwinning behaald op Doerf linger, Thuau, Rettich, Heller en andere rijders. Stol werd te Beriijn in een uurwed- strijd met gangmaking derde, achter Canlbenet en Demke. Piet Dickentmann redd te Leipzig in een uurwedstrijd, waarin hij den vierden prijs kreeg. Hij bleef achter Robl. Guignard en Huber. Financieele berichten BRUSSELSCHE LOTEN 1886. Naar Belgische bladen berichten, zullen de vervroegde trekkingen de zer loten heden (14 Mei) een aanvang nemen. Feuilleton. Een Verborgen Erfenis (Naar het Engelseh). 2t) Ik had er eenige vermoeden van. zei hij, dat er iets niet in den haak was, maar niet, dat het zóó erg was. Wij moeten daar dadelijk iets aan doen, Miss Wickhaan. Neen, ik vergat het niet. Na dit gesprek eaJ u Miss Ferris voor mij zijn, maar mijn gedachten zijn nu geheel in beslag genomen door dien armen Ma- lincourt. Plotseling scheen hem iets in te vallen, hij stak zijn hand in den zak en haalde den brief van Cesar t$ voorschijn. Ik nam er nauw lij ks notitie van, zei bijmaar nu viel het mij in, dat ik deze hand ken. Ik geloof, dat zij van Malincourt zelf is. Hij opende den brief, las he«m en gaf hem toen aan Gillian. Vrijdag, Minstrel Street 241a. Waarde Curzon, Vanmorgen verzocht je mij iemand op te sporen, die ge schikt is om je te helpen bij het bestuur over je goederen. Je zei- de, dat je bereid was hem een woning aan te bieden en een sa laris van honderdvijftig pond per jaar. Op dat oogenblik was ik te trotsch om mijzelf voor die betrekking aan te bieden, maar later ben ik er beter over gaan denken, en nu verzoek ik je mij die betrekking te willen geven. Ik heb tamelijk wat kennis van de wettgn dat, ofschoon het mij tot nu toe nog niets heeft opge bracht, u misschien goed te pas kan komen. Als je mij geschikt vindt voor de betrekking, dan zal ik een getrouw dienaar voor je zijn. Schrijf aan het boven staande adres. Je dienstwillige CESAR MALINCOURT. U geeft hem natuurlijk die be trekking, zei Gillian, terwijl zij Bertram aankeek met een zachte uit drukking in haar oogen. Ik zal hem do betrekking geven, antwoordde hij Er volgde een stilte. Curzon was hevig aangedaan. Dat Cesar Malincourt er toe kwam zoo'n brief te schrijvenzei hij. Cesar Malincourt de meest fiere en gevoeligste man. dien ik ooit ontmoetteIn onzen studententijd waren er dingen, waarmee wij hem nooit durfden lastig vallen, wij had den allen, groot respect voor zijn hu meur En dat hij tot zooiiets is ge komen Wie weet wat ons uog kan overkomenMaar ik mag geen oogenblik langer mijn tijd verpraten. Goeden dag Miss Wickham. Als wij elkaar weer ontmoeten, dan zal het zijn als vreemdelingen. Er is nog iets anders, dat ik u wilde zeggen, zei ze aarzelend ter wijl zij opstond. Als u en Cesar Ma lincourt bij elkaar wonen, is het mogelijk, dat u in aanraking komt rruet andere leden van z'n familie. Hij heeft een neef, Ivan MaMneourt. te gen wien ik u, dunkt me, moet waarschuwen. De jonge Curzon lachte opgewekt. Alles past vandaag wonderlijk in elkaar, zei hij. Ik geloof, dat ik den man. waarover u spreekt, reeds ontmoet heb, en uw waarschuwing stemt volkomen overeen met mijn eigen indruk omtrent hem. Hij vertelde haar zijn ontmoeting met den vreemdeling uit Londen, het gesprek voor zoover hij het zich her innerde tot in *de kleinste bijzonder heden herhalende, en vertelde ook, dat Cesar vermoedde, dat het zijn neef Ivan geweest zou zijn. Miss Wickham luisterde aandach tig. Dank u. zei zei, toen zijn ver haal uit was. Hij zal stellig nog eens zijn best doen u te vinden, én u trachten over te halen om over de zelfde onderwerpen te spreken, in 't bijzonder over mijn vader en mij. Mag ik u verzoeken niets omtrent ons los te laten? Dank u bij voor baat zeerGoeden dag. Goeden dag! HOOFDSTUK XII. De brief van Curzon. waarbij hij Cesar met beide handen als rent meester aannam, bereikte den laat- sten den volgenden morgen en ver loste hem direct van zijn angstige bezorgdheid. Er was een chèque voor drie maan den salaris bij ingesloten^ ofschoon daarover in den brief niet gesproken werd en Cesar zijn gevoel van ver nedering onderdrukkend, behield liet. Er was voor hem geen kans. Nu was hij in staat eenige van zijn bezittingen weer in te lossen en zijn garderobe zoodanig aan ie vullen, dat hij bij zijn entrée op Oakhurst een goed figuur kon maken. De brief va.n zijn vriend berichtte, dat hij hem op denzelfden voet aan nam als hij ieder ander man, die door hem gerecommandeerd was, zou hebben aangenomen, en verder vertelde hij. dat bij naar Oakhurst had getelegrafeerd, dat. daar een kantoor en twee kamers in orde ge maakt moesten worden, die vroeger door iemand in gelijke betrekking gebruikt, waren. Zij zijn achter aan het huis en hebben hun eigen, ingang, zoo stond er verder in den brief, zoödat je even vrij zult zijn alsof je alleen op ka mers woonde, alleen zul je nu voor mij wat meer toegankelijk zijn. Als je morgen met mij naar Oakhurst terug wilt gaain, zal mij dat veel ge noegen doen, maar als je het aan genamer vindt over een paar dagen te komen, dan is mij dat ook goed. Er is geen haast bij. Door zich te haasten zou Cesar Curzon hebben kunnen vergezellen, maar hij ging liever wat bedaarder te werk. vóór hij zich aan zijn nieu we plichten wijdde. Hij schreef in dien geest en zei, dat hij den vol genden dag Curzon volgen zou. ter wijl hij er een quitantie voor het geld bij insloot. Den volgenden dag betrad hij zijn nieuw toevluchtsoord, liep tot vóór het huis met alles wat hij bezat in een handkoffertje bij zich, en werd ontvangen door Bertram, die begreep dat het verreweg het best en aange naamste was dadelijk hun posities als chef en ondergeschikte te be waren. Hij bracht hem naar de kamers, die voor hem in orde waren gebracht, en deed zelfs geen poging om hem bij zich aan tafel te vragen. Den volgenden dag werd Brown ontboden en de drie mannen waren den geheelen morgen aan 't werk. Cesar's bekendheid met de wetten was oen groot gemak, en daar hij zich dadelijk goed in de belangen van Curzon inwerkte. \va§ hij spoo- dig in staat alles tot in détails te overzien. Langzamerhand .werd de afstand tusschen de beide jonge mannen kleiner en na enkele maanden war ren zij grooter vrienden dan ooit. Cesar kon de gedachte niet verdra gen, dat zijn familie bekend: zou zijn met zijn tegenwoordige positie, daarom stelde hij zich tevreden mot vóór zijn vertrek uit Londen aan Violet en Nancy te schrijven, dat zij zich niet meer ongerust over hem moesten maken, daar het hem ge lukt was een betrekking te vinden, die genoeg opbracht om van televen. Daar hij geen adres opgegeven had, ontving hij geen brieven van zijn zusters. Curzon, die besloten was de min achting van zijn voogd te logenstraf fen. liedankte voorloopig voor alle invitaties en zoo kwaim het, dat Ce sar volkomen onbekend bleef met de zaken zijner familie en met de stap pen. die gedaan werden ten aanizien van de erfenis van Mr. Malincourt'. (Wordt vervolgd.)

Haarlem's Dagblad | 1906 | | pagina 5